במהלך ההיסטוריה הוצעו לחולים טיפולים פולשניים רבים לטיפול בכאבים כגון: ניתוק עצבים, טיפול בקרח, חשמל ועוד…  מרבית הטיפולים לא היו יעילים ונעלמו עם השנים. הטיפול התרופתי היה בסיס הטיפול, והתבסס בעיקר על תרופות אופיואידיות. התפתחות ההרדמה האזורית במאה התשע-עשרה ובמאה העשרים, שאפשרה לחסום עצבים היקפיים והרדמה ספינלית ואפידורלית, על ידי חומרי הרדמה מקומיים, פתחה צוהר להמשך הטיפול בכאב. התברר כי ניתן לחסום את הולכת הכאב למח ע"י חסימה ולו רק זמנית של מסלולי הכאב. הדבר נתן את האות לחיפוש אחרי פיתרונות ארוכי טווח להקלת כאב.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) נתן סולם לטיפול בכאב. הסולם ממליץ להתחיל עם טיפולים תרופתיים שאינם אופיואידים ורק לאחר מכן להוסיף תרופות אופיואידיות. הטיפולים הפולשניים נכנסים לאחר שנוסו הטיפולים התרופתיים ונכשלו בהקלה על הכאבים, או לחילופין, כי תופעות הלוואי שנגרמו לחולה היו קשות מנשוא. אנו מטפלים מהקל אל הכבד. מהתרופתי לפולשני. כשבמחשבתנו העיקרון הרפואי "ראשית על תזיק" (Primum non nocere).

סוגי טיפולים
מגוון הטיפולים לכאב פולשני מרובים. להלן רשימה של הטיפולים הקיימים לכאב.

 • הטיפולים השכיחים ביותר הן הזרקות ל"נקודות הדק". פעולה הנעשית לצורך טיפול בכאב שרירי ממוקם.
 • "חסמים עיצביים", משמשים לטיפול ע"י חסימת הולכת הכאב ובדרך כלל משמשים לאיבחון מקור הכאב.
 • "הזרקות לעמוד השדרה" משמשות בדרך כלל לטפל בכאב גב ממקור של עמוד השדרה כגון פריצות דיסק, היצרות של עמוד השדרה, פגיעות בעצבים לאחר ניתוחי עמוד שידרה, ודלקות מפרקי הפאצט. ההזרקות משלבות בין הזרקה של חומר הרדמה מקומי וחומרים ממשפחת הסטרואידים ועיקרה הפחתת הדלקת שנוצרה באזור. ישנם מספר סוגים של הזרקות, כשהמפורסמת ביניהן היא הזריקה האפידורלית. אך קיימים סוגי הזרקות נוספים כגון הזרקה לשורשי עצב, הזרקה למפרקים הפאצטלים ועוד.
  לפעמים עלינו לנסות ולהרוס את העצב הפגוע, או לחסום את העצב באופן קבוע. הדבר שמור לטיפול במחלות כאב קשות בלבד.
 • ישנם מספר דרכים להרס עצבים, שיטה אחת היא הקפאת העצב (קריו-אנאלגזיה) ע"י מחט מיוחדת שמוצמדת לעצב ומאפשרת גדילה מחודשת שלו. שיטה נוספת היא הרס העצב ע"י חימום ע"י גלי רדיו המופעלים דרך מחט מיוחדת. שיטה נוספת להרס עצבים היא ע"י הזרקה של חומרים הממסים את העצב כדוגמת פנול גליצרול ואלכוהול.
 • סוג טיפולים נוסף השמור למקרים בהם נכשלנו בטיפולים אחרים הם ההשתלות.
  אנו מבצעים השתלה של אלקטרודה דקיקה לעמוד השדרה (SCS ) דרך מחט, הטיפול יעיל ביותר להקלת כאבים שנגרמו מנזק עצבי בניתוחי גב, ולכאבי גב שלא הוקלו בדרך אחרת. השיטה יעילה גם לכאבים אחרים כגון כאב מ CRPS פגיעות בעצבים שטחיים, כאבי חזה, כאבי בטן, ואף כאבים עקב פגיעה בכלי דם בגפיים.
  השתלת משאבה תוך גופית המספקת תרופות ישירות לחוט שידרה ולכן יותר יעילות. פעולה זאת נשמרת לחולים קשים במיוחד, כמו הסובלים מסרטן סופני או פגיעות נוירולוגיות קשות.

מי מתאים לטיפולים פולשניים?
השיקול המרכזי בהתאמת חולים לטיפול פולשני הוא מיקום הכאב. ברור כי כאב מפושט בכל הגוף לא יהיה מתאים לטיפול פולשני אשר מטבעו מופנה לכיוון מסלולים עצביים ספציפיים. השיקול השני הוא מה מכילים אותם עצבים המוליכים את הכאב. לדוגמה: במידה ואנו מדברים על כאב בגפה תחתונה כתוצאה מפגיעה עצבית על ידי חבלה, לא נוכל לנתק או להרוס את העצב הפמורלי או הסכיאטי )העצבים המרכזיים המוליכים מידע מהרגל למוח ובחזרה) על מנת לקבל הקלת כאב. מאחר ועצבים אלו מוליכים לא רק את הכאב או את התחושה מהרגל למוח, אלא גם את הפקודות המוטוריות מהמוח אל הרגל. ניתוק של העצב יגרום לשיתוק בגפה. ולכן, במקרה כזה נשקול להשתמש בשיטת הגירוי החשמלי של חוט השִדרה או בטיפול בגלי רדיו. כאב באיבר פנימי כגון לבלב או כבד, מועבר דרך מערכת העצבים הסימפטטית ועל כן הנזק בהריסת שרשרות העצבים אינו פוגע בתפקוד התחושתי והתנועתי של החולה. לדוגמה חולה עם סרטן הלבלב, הרס של הצליאק גנגליון) צבר עצבים סימפטטים הממוקם בתך הבטן (על ידי הזרקת אלכוהול ימנע את כאבי הבטן.

שיקול נוסף הוא עתידו (הפרוגנוזה) של החולה. מידת הפולשניות וכמות ההרס שנרשה לעצמנו לבצע היא שונה בחולה עם גרורות בעצמות הגפיים ומחלה סופנית, לעומת חולה הסובל מכאבי גב כרונים הקורנים לרגליים ושנים רבות עוד לפניו.

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 39 שאלות בנושא טיפולים פולשניים

 2. בצילום שנעשה לי רואים ניוון של חוליות הצואר מס5,6,7 אני סובלת מכאבים ומקליקים בכול ניע ראש וזה מקשה מאוד בתיפקוד היומיומי שלי .
  מה הטיפול המומלץ לבעיה זו .תודה על תשובתכם.

  שלום ברוריה,
  ניוון של חוליות הצוואר הוא לצערינו נפוץ, ואין טיפול מדף. מהרגע שהמיון מתהווה. ניתן לטפל ע״י מספר טיפולים. טיפול פיזיותרפי לשינוי יציבת הצוואר ולחיזוק שרירים. הטיפול נעשה על מנת למנוע התקדמות הניוון וכדילשחרר את המעמס מהחוליות. יש כמובן לגשת רק כפיזיותרפיסט המתמחה בצוואר. לגבי כירופרקטים יש לנהוג במישנה זהירות עקב אירועים של פגיעה בעורקי הצוואר. ניתן לתת טיפול תרו
  י נוגד דלקת לכאבי הצוואר ובעיקר למפרקים הפאצטלים בצוואר שהם הניפגעים העיקריים מהניוון. הטיפול יכול להינ
  ן רק לפורקן זמן קצרים, עקב תופעות לוואי מהתרופות. ניתן לטפל. נוגדי כאבים ומרפי שרירים שוב רק לפורשי זמן קצרים על מנת למנוע התמכרות והתרגלות. טיפול נוסף הוא בהזרקות צוואריות על מנת להוריד את הדלקת אך כאן את זקוקה לאיבחון נוסף. רב ההזרקות הנ״ל נעשות תחת שיקוף ולכן מורכבות יותר. לבסוף ישנם טיפולים ע״י גלי רדיו שהם יעילים לאורך זמן אך גם הם באים לאחר נסיון טיפולי בתרופות ונעשות תחת שיקוף.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ברוריה בתאריך 2 באפר', 2010

 3. שלום. אני בן 45,עברתי ארטוסקופיה להסרת הסתידות בכתף לפני 3.5 חודשים ומאז החלו כאבים במוקדים רבים בגוף. נמצאו בלט דיסק בגב ושניים בצואר עם שינויים נווניים והיצרות התעלה ,כאבים מהצואר דרך השכםכתך ולאורך היד עד קצות האצבעות הקטנות והרדומות. אני יודע שלא הניתוח גרם לתוצאות אלו אך איך יתכן שאף פעם לא כאב לי במקומות אלו עד לאחר הניתוח ? האם יתכן שמשהוא העצבים נפגע במהלך הניתוח ? האם ה"בלוק" שהוזרק ליד עצם הבריח בחדר הניתוח עלול לפגוע במערכת כלשהיא. הייתי במרפאת כאב וקיבלתי זריקה לשכם שהפחיתה את כאב הצואר אך לא בכתף. נבדקתי באולטראסאונד לפני מס ימים והתברר שישנם עדיין הסתיידויות גדולות באותו מקום.אבקש דעתך המקצועית תודה

  שלום שמעון,
  אשמח לבדוק ולעזור. כל הדברים שאובחנו אצלך הם מחלות שונות אבל עם חחנה משותף: כאב.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שמעון בתאריך 8 במאי, 2010

 4. אני נפגעתי במרפק ובשורש כף היד אובחן אצלי crpsאני מטופל כבר שנתיים וחצי במרפאות כאב עשו לי חסימת עצב ולא עזר עכשיו רוצים לעשות לי השתלת אלקטרודהבעמוד השידרה.רציתי לדעת איזה תופעות יש עם כידי לעשות השתלה או להמשיך ליסבול ולישאיר עם היד כך או לקחת סיכון .תודה רבה

  שלום דוד,
  אני חושב כי לCRPS יש חשיבות גדולה בטיפול בכאב וביחוד ע"י SCS אלקטרודה גבית או צווארית. ראה את החלק על גירוי חשמלי בתוך האתר
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דוד בתאריך 18 באוק', 2010

 5. אני אמורה לעבור ניתוק עצבים למניעת כאבי גב תחתון עקב סקוליוזיס קשה. הדבר מפחיד אותי והייתי מבקשת לדעת יותר פרטים על הטיפול, האם הוא כרוך בסכון כלשהו, האם הוא עוזר לאורך זמן? האם הוא עוזר להרבה זמן. מה קורה עם העצבים שנותקו, הם מחלימים וחוזרים לפעולה? בתודה, רנה

  רינה שלום,
  ישנם מספר דרכים "לנתק" עצב. במידה שהכוונה היא לטיפול בגלי רדיו, את יכולה לקבל מידע נוסף באתר שלנו. http://www.pain.co.il במדור טיפול בגלי רדיו. זו פעולה עם סיכונים נמוכים מאוד אבל לא אפסיים.
  בכל מקרה רופא המטפל שלך חייב להסביר לך את החסרונות היתרונות ודרכי טיפול חלופיים.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רנה בתאריך 6 באוג', 2011

 6. תודה רבה על התשובה. רנה

  מאת רנה בתאריך 8 באוג', 2011

 7. שלום
  לעיתים, כאשר יש לי לחץ בשרירי הצוואר, הנני מרגיש כאבים בעצבים העוברים בזרועות.
  מה הנני יכול לעשות בכדי להקל על הכאבים מלבד הרפיית השרירים? האם ישנה תרופה מסויימת לכאבים מסוג זה?
  תודה

  מאת יצחק בתאריך 17 באוג', 2011

 8. שלום רב
  הנני בת 47 הסובלת מכתף קפואה מזה כשלושה חודשים,מלווה בכאבי תופת(כשל עצב חשוף).מטופלת בטרמדקס 200 מ"ג+אלטרולט 10 מ"ג+מדבקות בוטרנס 5 מ"ג וללא הועיל.גם שני נסיונות לחסימה עיצבית נכשלו.הרופא המליץ על צריבת עצב בגלי רדיו. אבקש לדעת כיצד מבצעים את הבדיקה,מה הסיכונים והאם הצלחת הטיפול מורגשת במיידי.
  תודה,

  שלום
  הטיפול דומה לטיפול בחסם עצבי אלא שנעשה תחת שיקוף לוודא כי המחט הגיעה למקום.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת צלה בתאריך 29 בדצמ', 2011

 9. שלום רב, אבי בן 80 בריא לחלוטין , לפני כ 4 חודשים סבל מכאבים וחולשה ברגל וכאב גב, בMRI אובחן היצרות קשה בעמוד השידרה קיבל זריקה אפידורלית תחת שיקוף שלא עזרה מטופל מאז עם משככי כאבים חזקים )טרמדקס ) לאחרונה הכאב התגבר שוב וגם קיימת נפיחות בכף הרגל (בנוסף חוסר תפקוד של אחת הבהונות )לא מעונין לעבור ניתוח , האם טיפול בגלי רדיו יכול לעזור ואם כן איפה עושים אותו אם לא האם יש פיתרון אחר שאינו ניתוחי ?

  מאת אריאלה בתאריך 14 במאי, 2012

 10. אני מופנית לnerve root block בהנחיית c.t. בעמוד השדרה המותני
  מה הסיכויים להטבה בכאבים ברגל ואם כן, אז לכמה זמן, ומה הסיכונים.
  אודה על תשובתכם.
  שרה

  שלום שרה, אין דרך לדבר על סיכוי הצלחה ללא אבחנה מסודרת ובדיקה.
  באופן עקרוני הרופא שעתיד לבצע פעולה צריך להסביר לך על הטיפול ואופצית נוספות
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 9 באוג', 2012

 11. לפני ארבעה ימים עברתי טיפול בגלי רדיו באיזור הגב התחתון עקב בעיה של כאב עז בעצם הזנב .ביום של הטיפול היתה רגישות וכאב ניסבל וגם
  למחרת . עכשיו הכאבים היתגברו מאוד ונעשו בלתי ניסבלים באיזור הטיפול .
  שאלתי האם זה נורמלי לאחר פעולה כזו? ואם כן כמה זמן זה אמור להארך?
  והאם זה מעיד על הצלחת הטיפול? והכי חשוב מה אפשר לקחת נגד הכאב
  חזק מאופטלגין שירגיע את הכאב?
  תודה מראש וציפיה להרגעה מאיר.

  שלום
  בהחלט יכול להיות כי לאחר הטיפול יהיו מספר ימים של כאב מוגבר. במידה ויש בנוסף חוסר נוירולוגי חדש יש לפנות מידית למיון. יש לפנות לרופא שביצע את הגלי רדיו. באופן עקרוני ניתן ליטול אופטלגין.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מאיר בתאריך 24 בינו', 2013

 12. אני סובל מכאבי צוואר כ 9 חודשים
  ב CT התגלה בלט דיסק C3-4 ,היצרות התעלה ולורדוזיס מוגבר
  ב MRI התגלו ב c4-c5,c5-c6 שינויים ניוונים פצטרים קשים היפרטרופיים ,ואין עדות ללחץ על שק הטקלי
  זריקת MARCAIN ל c3-c6 לא הפחיתה את הכאבים.
  מה ההמלצה שלכם-זריקה אפידורלית עם צלסטון או צריבת העצב באמצעות גלי רדיו?

  מאת יעקב בתאריך 8 בפבר', 2013

 13. שלום אני סובלת מפולסים עצביים כמו מכות חשמל באזור המצח העליון והציעו לי חסימה עצבית באמצעות זריקה , האם זה מסוכן ו או באמת מועיל ומפסיק את הכאב

  מאת ציונה בתאריך 12 במרץ, 2013

 14. אימי' בת 86′ סובלת מאוד מכאב עצבי מחזורי באזור גב בטן כתוצאה משלבקת חוגרת. הכאב נמשך מזה 10 חודשים. כל משככי הכאבים הרגילים נוסו ואינם עוזרים כולל גראס רפואי. האם ניתן ומומלץ לבצע הרס כלשהו של העצב?

  מאת יוסי בתאריך 10 בספט', 2013

 15. שלום מזה כחודשיים אני סובלת מכאבי בטן בבטן ימנית תחתונה הועלתה השערה שאןלי מדובר בגיד תפוס ולכן קיבלתי אתמול זריקה שנקראת על הדף בלוק מקומי ואצל הרופא שביצע אותה הזרקה תחת אןלטרסאונד ממה שהרופא אמר הזריקה אמורה הייתה לעבוד במקום אבל הכאב לא עבר ולא רק זה כשעה ןחצי אחריי הזרירה התחילו אצלי כאבים בלתי נסבלים ממש למצב שאני לא יכולה לצאת מהמיטה..
  זו תוצאה סבירה לזריקה כזו?

  מאת יובל בתאריך 3 בפבר', 2014

 16. לפני כשבועיים עברתי טיפול בגלי רדיו באזור גב תחתון עקב בעיה של כאב עז ברגל וקרסול ועכוז שמאל ביום הטיפול הייתה רגישות וכאב נסבל עכשיו הכאבים התגברו מאד ונעשו בלתי נסבלים כמה זמן זה אמור להימשך עוד אודה על תשובתך

  מאת קובי בתאריך 15 ביוני, 2014

 17. לפני כשבועיים עברתי טיפול בגלי רדיו באזור גב תחתון עקב בעיה של כאב ברגל לאורכה וקרסול ועכוז שמאל ביום הטיפול הייתה רגישות וכאב נסבל יומיים למחרת הטיפול התגברו הכאבים ונעשו בלתי נסבלים כמה זמן זה אמור להימשך עוד אודה על תשובתך

  מאת קובי בתאריך 15 ביוני, 2014

 18. עברתי בלוק סימפטטיק ליפני 4שנים בקפלן במרפאת כאב בחודש האחרון חזר לי הכאב האם הבלוק לא תמידי או שזה לא עזר אני סובלת מימחלות כריונית קשות וכלי דם ופיברומילגיה קשה וכאב שריר שלד מה ניתן לעשות ואםמאפשר לחזור אל הבלוק שוב תודה

  מאת חמדה הופלינג בתאריך 27 ביוני, 2014

 19. שלום.
  לפני 5 חודשים התגלגלתי במדרגות ונפגעתי בצד הימני כולל ראש ואיבוד הכרה.
  מאז כאבי תופת בכתף צוואר מטופל דרך מרפאת כאב בטרמדקס 100 ובפאנטה 75 ללא הטבה
  בבדיקת mri התגלה c2-c3 בקע דיסק עם לחץ קל על השר דורלי.
  c3-c4 בקע דיסק מרכזי אחורי עם לחץעל השק .
  c4-c5 דיסק פרוץ מרכזי ושמאלי עם לחץ קשה על השק והחוט אם אות חריג בחוט שמתאים למיאלומציה ועם היצרות קשה של הפורמינה נוירולית שמאל ולחץ על העצב בפורמינה שמאל.
  c5-c6 בלט דיסק לחץ קל על השק.
  c6-c7 בקע דיסק מרכזי שמאלי על בסיס רחב ולחץ על השק והחוט היווצרות של הפורמינות הנוירוליות דו צדדית.

  האם לדעתך דבר זה יצריך ניתוח.
  ומה אפשר לבקש לכאב בלי הזרקות.

  מאת אומר בתאריך 8 בספט', 2014

 20. אני סובל מבלטי אנולוס אחורי אמצעי עם לחץ מתון ב- L4-5,L5-S1, הופנתי למרפאת כאב לביצוע שיכוך כאב בהנחיית שיקוף עם חומר ניגוד, האם ההזרקה עלולה לגרום לסיבוכים?
  האם יכול להיגרם נזק מהזריקה?

  מאת מוריס בתאריך 30 בנוב', 2014

 21. שלום
  בעלי אמור לעבור זריקה facet joint unjection
  ניסיתי למצוא אינפורמציה אודות הזריקה והשלכותיה ואינני מוצאת. אשמח לדעת מהם תופעות הלוואי?, האם ההזרקה זהה לקבלת אפידורל בלידה? האם התוצאות הן מיידיות?
  תודה רבה על ההענות

  מאת מיטל בתאריך 14 בדצמ', 2014

 22. בעלי בין 47 סובל מפריצת דיסק בין החוליות l4l5. ליפני 4 יומים עבר טיפול בגלי רדיו. בזמן הטיפול נרדמה לו רגל שלא הוכל לדרוך אליה. למחרת מצב השתפר אבל הופיעו כאבים עזים גם בשכיבה שלא היו קודם. המצב ממשיך ומחמיר. מה לעשות? תעזרו בבקשה!

  מאת אידה בתאריך 15 בינו', 2015

 23. כ- 5 חודשים לאחר טיפול בגלי רדיו וזריקה . הכאבים מתחילים לחזור בצורה של כאב עמום בכף הרגל וכאב נוסף בעכוז. האם זה זמן סביר לאבדן
  השפעת הטיפול והאם שימוש במכשיר לגלי רדיו ידני BQ לייזר יכול להקל על הכאבים.

  מאת צביקה מרקוביץ בתאריך 28 במאי, 2015

 24. אני סובל מקור עז ברגליים בעיקר בכפות הרגליים.
  הוצע לשקול חסימה של עצב סימפטטי
  מה דעתכם

  מאת אבי בתאריך 28 בספט', 2015

 25. ביתי בת ה 15 סובלת מ CRPS ברגל שמאל מתחת לברך כשלוש שנים.
  עברנו דרך טיפולית ארוכה ומייגעת שכללה: פרוטוקול פילדלפיה, זריקות בלוק מקומיות לרגל, טיפול תרופתי (גאגאפנטין וליריקה) ובלוק אפידורלי במשך עשרה ימים.
  נכון להיום שום דבר הביא להתקדמות ממשית.
  ד"ר ריבר מבית החולים הילל יפה המליץ על SCS.
  שאלתי האם פרוצדורה כזאת נעשית אצלכם במרכז לבני נוער, וכיצד אנו יכולים להגיע אליכם ליעוץ?

  מאת עלמה צוקר בתאריך 12 באפר', 2016

 26. אני בסוף התקף

  יש לי 3 בלטי דיסק בגב תחתון
  יש לי תור ביום ראשון לעשות חוסם עיצבי
  כבר בקושי כואב לי האם זה יכול למנוע התקף עתידי ?
  האם יכול להזיק

  מאת דבורה בתאריך 13 במאי, 2016

 27. נכבדי בוקר טוב,
  אשמח לדעת את חוות דעתכם באשר לטיפול בכאבים, במיוחד כאבי גב כרוניים , בשיטת המזותרפיה.
  האם השיטה מקובלת ע"י הפרופסיה כשיטה מבוססת עובדתית ?
  אם כן, מה הן ההתוויות לטיפול זה ?
  תודה מראש
  ד"ר גרובר אריה

  מאת אריה בתאריך 15 ביוני, 2016

 28. בוקר טוב
  לפני קצת יותר משבוע קיבלתי זריקת קורטיזון לצוואר (חוליה C5 ו C6) עם מחט אפידורלית ומאז לא רק שאין הטבה בכאב, יש חנקה בכאב עד כדי תחושת של כאב בתוך העצמאות וגם כאב בצד השני והמשך הקרנות ליד ימין (אותה בעיה עוד מלפני) הכאב השתפר לאחר לקיחת כדורים משככי כאבים /אנטי דלקתיים, אותם הפסקתי אחרי חמישה ימים
  האם זה מצב נורמאלי או שמה עלי לדאוג?
  תודה רבה

  מאת לירון בתאריך 23 באוק', 2016

 29. שלום אני בן 26 וסובל מפריצת דיסק
  האבחנה של הסיטי היא פריצת דיסק שמאלית בגובה L5-S1 עם לחץ על שורש S1 משמאל . הופנתי למרפאת כאב לביצוע בלוק תחת שיקוף לשורש S1 משמאל .
  רציתי לדעת האם יש בזריקה הזאת סיכונים של שיתוק וכו.. ומה הסיכויים של הזריקה לעזור לי להפסקת הכאב בגב וברגל שמאל
  תודה

  מאת עמית בתאריך 28 בנוב', 2016

 30. שלום שמי אודליה בת 26 יש לי פגיעה עצבית בצוואר .
  כבר חודשיים וחצי לא עובדת.
  הציעו לי טיפולים אלטרנטיבים כל טיפול 270 קצת יקר..
  אשמח לשמוע מכם מה אתם מציעים ובאיזה סכום.
  אציין כי המצב שלי בצוואר על הפנים

  מאת אודליה דיאמונד בתאריך 4 בדצמ', 2016

 31. אני סובל מכאבים בכף היד ובכתף בעקבות שבץ מוחי (דימום ) שארע לפני שנה ו4 ח, הכאב התחיל עם חזרת התחושה,טופלתי בסימבלטה ובליריקה שניהם לא עזרו.הכאב הוא איתי כל הזמן חוץ מבלילה האם יש טיפול שיכול לעזור?שמעתי על זריקה או ניתוק עצב, מה הם הסיכונים בדברים האלה?תודה מראש

  מאת איזיק איזיק ( חסוי ) בתאריך 5 בפבר', 2017

 32. שריפה מכרית כף רגל עד האצבעות, כשהרגל בתוך נעל. גם כשהנעל שטוחה ורחבה מאד. ניתוח נורטון נוירומה לא עזר. מדרסים לא עוזר. האם אתם מזריקים אלכוהול ? מה עוד אתם מציעים. הסבל בלתי נסבל

  מאת שרית בתאריך 25 בפבר', 2017

 33. סובלת מצריבה בעור סביב פי הטבעת במיוחד בעמידה והליכה פחות בישיבה ושכיבה שום משחה לא עוזרת הומלץ לי ניתוק עצבי האם זה אפשרי? האם לט יפגע התחושה של הצורך במתן צואה ושתן?

  מאת יהודית בתאריך 31 באוג', 2017

 34. חצי שנה סובלת מכאבים במפשעה השמאלית, ניסיתי פזיו רצפת אגן, אלטרול וליריקה שעזרה קצת.
  בבדיקת EMG נראה ניוון קל בצד שמאל
  האם בלוק עיצבי הינו משהו שיכול לפתור את הבעיה או שיש פתרונות נוספים?

  מאת יאנה בתאריך 14 בנוב', 2017

 35. שלום רב אני מועמד להשתלת אלקטרודה לשיכוך כאב בגב תחתון בתל השומר
  יש לי פריצות דיסק L4-5-S1 עברתי צריבות דיסק יש לי בעיות נויירולוגיות קשות ברגליים
  וכאבים קשים בכפות הרגליים
  מטופל בטרמדקס 300מג פרקוסט 50מג ביום
  אני מבקש לדעת האם יש סיכונים גדולים הבשתלת האלקטרודה?? ואחוזי ההצלחה?
  תודה מראש
  אבקש עם ניתן תשובה למייל hanohy1956@gmail.com
  יעקוביאן חנוך

  מאת חנוך יעקוביאן בתאריך 4 במאי, 2018

 36. שלום,
  אבי סובל מכאב נקודתי באיזור הקסיפואיד מזה 4 שנים לסירוגין. בחודשיים האחרונים הכאב אינו נפסק, הוא טופל במספר משכחי כאבים כגון, שמן קנאביס, פרקוסט וטרגין, ליריקה ועוד, ללא הועיל. האם ניתן לעשות בלוק או גל טיפול דומה לאיזור זה?

  מאת מור בתאריך 27 ביוני, 2018

 37. שלום, בשנים האחרונות עברתי 2ניתוחי ראש בשל אקוסטיק נוירינומה, ובעקבות הניתוחים אני סובלת מכאבי ראש ופנים מצד שמאל, כבר כמה שנים. אני במעקב מרפאת כאב, נוטלת תרופות ומעשנת קנאביס רפואי. הטיפול הבא המומלץ הוא חסם עצבי/GON אשמח להבין את צורת טיפול זה ואחוזי ההצלחה שלה. תודה מראש

  מאת מירב בתאריך 7 בפבר', 2019

 38. עברתי לפני כעשר שנים ניתוח פלסטי באף ובשנים האחרונות יש לי נימול עצבי בצד מסוים של האף, קרוב לעין, שגורם לי לגרד את המקום עד זוב דם! בניתוח הרופא אמר שהיה לו קשה מאוד לשבור שם את העצם עד שהוא הצליח, כנראה ריסק אותה… מה אפשר לעשות נגד הגיטדים הבלתי פוסקים האלה? כבר יש לי במקום פצעים כואבים מרוב הגירודים.
  תודה, ענת

  מאת ענת בתאריך 4 במאי, 2019

 39. לאחר שנה של כאבים מפריצת דיסק הציעו לי לעבור בלוק שורשי בחוליות s1 l5 .
  האם הגיוני שבמרפאת כאב קבעו לי תור לכך ללא שיקוף? מהי הדרך המדוייקת לעצב בהזרקה ללא שיקוף?
  אני סובלת מאוד מכאבים ומפחדת שזה יהיה יותר גרוע
  לתשובתכם המהירה אודה.

  מאת מיי בתאריך 21 ביוני, 2019

 40. אני סבלתי מנורלגיה טריגימינלית עברתי ניתוח אשר הפסיק לי את הכאב למשך 5 שנים כמובן חזרתילכדורי טגרטול ככל שהכאב התגבר עליתי עד 6 כדורים ביום שגרמו לי להרעלת טגרטול ירדתי ל5 כדורים כמובן יעדיין כאבים מחפש פיתרון לצרה הזאת

  מאת אקרמן דניאל בתאריך 27 ביולי, 2019

 41. סובל מנורלגיה טריגימינלית,לפניכ15 שנים עברתי ניתוח ראש הכאבים פסקו למשך 5 שנים חזרתי לטגרטול הגעתי עד 1200 מלג ליום דבר שגרם לי להרעלת טגרטול היום אני משתמש רק ב5 כדורים וסובל מכאבים מחפש פיתרונות תודה

  מאת אקרמן דניאל בתאריך 27 ביולי, 2019

כתיבת שאלה חדשה