"נקודות הדק" הן נקודות ברקמת השריר שגורמות לכאב. הסיבה לכאב בנקודות אלו אינו ברור. ישנם מספר השערות לסיבת הכאב. כנראה שעקב גירוי של "מתח שרירי ממושך" או קרע מזערי בשריר נוצר מרכז כאב. מרכז הכאב משדר גירוי כאב לכיוון המח דרך חוט השדרה. חוט השדרה בתגובה לגירוי הכאב מכווץ את סיבי השריר כדי להגן על האזור הפגוע ולמנוע נזק נוסף. עד כאן המנגנון הוא נורמאלי. בנקודה הזו הדרך מתפצלת. אצל רב בני האדם האזור הפגוע מחלים, המתח השרירי שנוצר נעלם, והם חוזרים לתפקוד רגיל. בחלק מסוים קטן של המקרים, נוצרת תגובה הפוכה לעלית המתח השרירי. עלית המתח מקטינה את אספקת הדם לשריר ומגבירה בכך את הכאב. העלייה בכאב, בתורה, גורמת לעליה במתח השרירי, ושוב לעליה בכאב, וחוזר חלילה. כך נוצר מעגל שטני שמחזק את עצמו. בנוסף הכאב בדרכו למח מפעיל גם את המערכת  העצבים האוטונומית (שהיא אחראית בין השאר על כיווץ והרחבה של כלי דם). כתוצאה מכך יש כיווץ נוסף של כלי דם וירידה באספקת הדם לשריר.

מיקומם של נקודות ההדק יכול להיות בכל מקום בגוף. אבל ישנם מקומות שכיחים יותר. לדוגמה שרירי הלסת, שרירי צוואר, כתפיים וגב תחתון. הכאב מתאפיין בכך שמיקומו הוא לרב לאורך שריר, מתגבר בהנעת השריר או בלחיצה על מרכזו השריר. לרב הכאב גורם להקרנה לאיזורים סביבו. איזור ההקרנה אינו מאופיין בהתאם לפיזור העצבי הרגיל, ולכן מטעה לפעמים את הרופאים המנסים לאבחנו.

ישנם מספר דרכים לטיפול ב"נקודות הדק":

 • פעילות גופנית עם מתיחות לרב עוזרת ומשמשת גם כטיפול מונע באנשים הסובלים מהבעיה באופן כרוני. העליה בתפוקת הלב מגדילה את זרימת הדם. הפעילות הגופנית משנה את המתח השרירי בכל הגוף ואנו מקווים שתוך כדי כך יתאזן המתח בשריר הפגוע.
 • מתיחות מקומיות של השריר הפגוע ועיסוי חזק שלו. לפעמים משלבים בטיפול קירור של השריר ע"י תרסיס בשם אתיל-כלוריד (כמו זה שבו מרססים שרירי שחקני כדור-רגל) ואז מתיחות. הטיפול גורם לשחרורו של השרירי ומגדיל את זרימת הדם אליו.
 • דיקור של השריר באזור הכאב משמש כטיפול ולעיתים עוזר בהבחנה. הדיקור מתבצע ע"י מחטים דקות, ללא  הזרקה של תרופה. בזמן הדיקור ישנה תגובה ייחודית של השריר הפגוע. יש מעין "קפיצה" של השריר ו"נעילה" של המחט שאופיינית לנקודות הדק. הדיקור גורם לאחר מכן להרפיה ולהגדלה באספקת הדם לאזור.
 • TENS הינו מכשיר חשמלי המוצמד לעור ע"י מדבקות באזור הכאב וגורם לגירוי חשמלי שמכווץ ומרפה את השריר. בנוסף חוסם באופן חלקי את הולכת הכאב. (ראה עוד על מכשיר הTENS )
 • הזרקות לנקודות הדק הם טיפול נוסף ויעיל לבעיית נקודות ההדק. אנו מזריקים לשריר כמות קטנה של חומרי הרדמה מקומיים, (כמו חומרי ההרדמה שמזריק רופא השניים) שגורמות לחסימה של סיבי העצב המוליכים את הכאב למח, ומצד שני חוסמים את הפקודות המגיעות מחוט השדרה לשריר להתכווץ. בכך אנו שוברים את אותו מעגל של כאב/כיווץ שריר בשתי נקודות. בנוסף בחלק ממרפאות הכאב מוסיפים כמות קטנה של סטרואידים. הסיבה לכך היא שהסטרואידים מקטינים תהליכים דלקתיים שנוצרו באזור כתוצאה מהכיווץ וחוסר אספקת הדם. כמות הסטרואידים שמוזרקת היא קטנה ביותר ולכן אינה גורמת לתופעות לוואי.
 • טיפול תרופתי לנקודות הדק מבוסס על ניסיון להרפות שרירים ולהפחית את הדלקת שנוצרה סביב איזור הפגיעה בשריר. תרופות ממשפחות הבנזו-דיאזפינים (ווליום וובאן ודומיו) או בקלופן (בקלוזל) הן תרופות המרפות שרירים ובכך מקטינים את הכאב השרירי. הבעיה שלתרופות הנ"ל יש גם השפעה מרכזית (על המח) הגורמת לטשטוש וישנוניות. תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים עוזרות להקלת הכאב באופן ישר ע"י הפחתת הדלקת המקומית, וגם במנגנון מרכזי של הפחתת הכאב במח. חסרונן בסיכונים שגורמות בנטילתם לאורך זמן. (ראה טיפול תרופתי)

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 77 שאלות בנושא נקודות הדק (Trigger Point)

 2. שלום
  מזה 6 חודשים סובלת מנקודות הדק בגב תחתון וישבן בCT מצאו לי בלט דיסק בL5S1 הלוחץ על מוצא העצב מימין לפני 12 שנה היה התקף של כאבי גב שחלפו אז בבדיקת EMG מצאו גירוי שורשי עכשו לא מצאו גירוי שורשי האם יתכן כי הנקודות הדק הכואבות לי נגרמות מהבלט או יתכן שעקב פעילות ספורט מאומצת הן נגרמו
  תודה

  שלום ציפי,
  בהחלט יכול להיות כי הכאב הוא מהעצב . ונקודות ההדק או הרגישות רק מישניות לכך. במידה ויש הקרנה של הכאב עם נימול או זרמים כניראנ שזה עיצבי גם בנוכחות emg שלילי. גם הפעם יש סיכוי טוב שזה יחלוף לבד. במידה ולא פני למרפאת כאב.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפי בתאריך 20 במרץ, 2010

 3. תודה על תשובתך
  בהתחלה היה לי נימול וגם חוסר ברפלקס אכילס למשך כמה ימים בטיפול אוסטיאופט זה חלף בשני טיפולים אך נקודות ההדק בישבן לא עוברות הן כואבות ויש תחושת שריפה על פני העור אין לי שום מגבלה תנועתית של הרמת רגל התכופפות קדימה מלבד הכיווץ בשריר בישבן ובנק' הדק שנוצרות מסביבו מה הטיפול המתאים לדעתך למצבי
  תודה

  שלום ציפי,
  כאבים בישבן הם בהחלט יכולים להגיע ממקור של כאבי גב ובלטי דיסק. כמו כן יכול להיות כי התופעה של הכאב ברגל תחלוף ותישאר שארית של כאב בישבן. ניתן לבצע הזרקה אפידורלית או הזרקה לאזור העצב הסיאטי. אך גם לא לעשות כלום ולתת לדבר להירגע מעצמו היא אפשרות.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפי בתאריך 22 במרץ, 2010

 4. שלום רב, כבר יותר מחצי שנה שאני מרגיש כאב באיזור השכמות שבגב אחרי עבודה מאומצת או אחרי הליכה מרוצה או פעילות גופנית מאומצת. היום הייתי אצל אורטופד והוא איבחן את זה ככאב בנקודת הדק באיזור סקפולה שמאל. הרופא נתן לי מרשם לתרופה (שהיא בעצם וולטרן בשם אחר) ואמר לי למרוח ואם לא יעבור אז לפנות אליו שוב. עוד הוא ציין שאם הכאב לא יעבור אולי אני יצטרך להזריק משהו לגב (הוא לא פירט). הייתי מעוניין לשמוע את חוות דעתך בנושא. תודה מראש.

  שלום דן,
  נקודות הדק או trigger point היא אבחנה שכיחה מאוד. ביעקר באזור שתה סובל.
  טיפול בדיקור, משחות נגד דלקת ןמשחות הומאופטיות הוא טיפול מקובל עם אחוזי הצלחה גבוהים.
  במקרים ש הכאב לא הולף ניתן להזריק (מספר פעמים) לנקודת הדק. בד"כ מזריקים חומר מאלחש מקומי סטארוידים או נוגדי דלקת טבעיים.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דן בתאריך 1 בנוב', 2010

 5. תודה על התשובה העניינית.
  הייתי מעוניין לדעת האם כאב כזה יכול להיגרר למשהו חמור? והאם כאב בנקודת ההדק יכול להיות סימפתום לאיזשהי מחלה?

  תודה מראש.

  שלום דן,
  כאב של נקודת הדק בד"כ ממוקם ולא מתפתח לסוג אחר של כאב למרות שיכול לגרום לסבל משמעותי. בכל זאת ישנם מקרים שהכאב מופיע כחלק מתמונה קחנית של מחלות אחרות

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דן בתאריך 7 בנוב', 2010

 6. שלום,

  מזה 4 שנים שאני סובלת מכאב חד בגב העליון, מתחת לשכמה. במיפוי עצמות, CT וMRI לא מצאו דבר. האם יש קשר לאיברים פינימיים או שבהכרח מדובר על טיפול בנקודת הדק? יש לציין כי עברתי טיפולים ממושכים בדיקור וטווינה שעזרו לשבוע בלבד עד הטיפול הבא וכן הלאה.
  האם לפנות למרפאת כאב? האם לבצע אולטרסאונד בטן? מה מומלץ לעשות במצב שכזה?
  פעילות גופנית, מתיחות ונשימה מגבירים את הכאב המקומי בגב.

  תודה מראש,

  שלום שירה,
  כאב בצורה שאת מתארת יכולה להיות ראשונית -נקודת הדק או משנית - הקרנה ממקור אחר.
  בעיה ראשונית תהיה בעיה של רקמות רכות (רקמות שריר למשל) עומס יתר על השריר ( יציבה גרועה, או כתוצאה מתנועות בלתי תקינות דוגמת התכופפות בצורה שגויה) .
  בעיה משנית תהייה למשל פריצת דיסק, או מחלת קיבה.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שירה בתאריך 20 בנוב', 2010

 7. כאב בעצם הזנב בישיבה בשכיבה כמעט שנתיים עשיתי טפולים רבים פיזיוטרפיה ims טפולים אלטרנטיבים שונים ונשאר רק הכאב בעצם ולא מסביב מה עושים תודה

  שלום
  ישנם גישות שונות לבעיה. מבחינת מרפאות כאב הטיפול בדרך כלל הוא הזרקה לאזור המעצבב את עצם הזנב. כמובן ניתן ליטול תרופות אך בדרך כלל הם אינם מרפאות את הבעיה.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דליה בתאריך 8 בפבר', 2011

 8. אני סובלת כבר שנתיים מנקודת כאב האזור הצוואר העליון ומסביבה כל השרירים מתכווצים בעורף וישנה הקרנה של כאב לראש ולשכמות וספאזם של שרירים עשיתי אמ אר אי יצא תקין חוץ מבלט קל בסי 3 שזהו לא אזור הכאב שאלתי היא מה עושים האם הזרקות למקום אחרי שנתיים יכולות להעלים את הכאב? או האם כירופרקטיקה? תודה

  מאת יעל בתאריך 1 במרץ, 2011

 9. שלום רב
  אני מאובחנת כחולת פיברומאילגיה.ובנוסף פריצות ,בצוואר ובגב התחתון.בלטים ושינויים.מזה כחצי שנה אני סובלת מכאבים חזקים מאוד בישבן,כך שאיני יכולה לשבת .כאילו אני בהתכווצות שרירים מתמדת.כבר 3 חודשים טופלתי בפיזיותרפיה והידרותרפיה,ואיני רואה מזור לנשמתי.מה עושים?(אני רגישה להרבה תרופות כך שאיני נוטלת דבר)

  שלום
  אין פיתרון פלא. במידה ופיזיותרפיה לא עוזרת. (מדובר בפעילות אירובית משמעותית עם מתיחות) הפיתרון הוא תרופתי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שמחה בתאריך 30 במרץ, 2011

 10. שלום רב
  מזה 3 שנים אני סובל מהתקפים בערך פעם בשבוע. ההתקפים בעיקר באיזור של הכתף ומשם מקרינים למרפק וליד ימין, מה שיוצר סוג של הירדמות, חוסר תחושה וחוסר תיפקוד של היד. בCT אובחן בלט דיסק בC5-C6 עם לחץ קל על השק התקאלי .לאחר טיפולים של פיזותרפיה, הידותרפיה, תרופות חזקות נגד כאבים והרפית שרירים אין שיפור במצבי. לאחרונה עברתי בדיקה ונאמר לי שיש לי נקודות הדק במקום, ושהן הגורמות לכל התופעות.
  הייתי מעוניין לשמוע את חוות דעתך בתודה מראש

  מאת ניר בתאריך 22 ביולי, 2011

 11. שלום רב !
  מזה 3 שנים סובל מכאבים בין ומתחת לצלעות, בשכיבה הכאב חולף, ישנן מספר נקודות באזור הצלעות ובחיבור שבין הישר הבטני לבין הצלעות,הנקודות הללו כואבות מאוד.
  התחושה הכללית היא כיווץ בלתי נשלט של שרירי הבטן,וכאב מהצלעות,אשמח מאוד לעזרה,
  תודה רבה מראש, שי

  שלום
  אין מספיק פרטים לבצע אבחנה ממליץ כל פניה למרפאת כאב לצורך איבחון סיבת הבעיה. במידה ונערך בירור יש להביא את כל התוצאות למרפאה כדי לקדם את הבירור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שי בתאריך 8 באוק', 2011

 12. לפני כשלשה שבועות לא הצלחתי לקום המהמיטה עם כאבין חזקים בצוואר וביד ימין חשבתי שנתפס לי הצוואר היית במיון יבךתי זרקת וולטרן שלא השפיעה כל אז ועד היום אני סובלת כאבים חזקים בעיקר בכתף ימין שמשפיע על זרוע וכף ד ימין מה לדעתך זה יכול להיות? (אני מאובחנת כחולת פיברמיאלגיה ועשית תאונת דרכי לפני כשנתיים).

  שלום אסתי
  במידה שהכאב ממשיך והוא מלווה בהקרנה ליד, צריך להגיע ליעוץ רפואי אורטופדי ובדיקת דימות

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אסתי בתאריך 11 בדצמ', 2011

 13. אני סובל מכאבים בעורף הצוואר בצד ימין מזה
  35 שנים הכאב הוא בלתי נסבל ביום ובלילה
  לא נמצא שום ממצא פתלוגי שאפשר לקשור בו את סיבת הכאב.עשיתי מספר פעמים סדרה זריקות במרפאת כאב ללא תוצאה משמעותית
  אם מדובר בדלקת בשריר או בגיד האם קיים טיפול פולשני כלשהו כדי לנטרל את הכאב לתמיד?

  מאת אלי בתאריך 16 באוג', 2012

 14. שלום רב
  אני סובלת מכאב בכתף ימין כאשר אני מטה את היד אחורה ולאחר מאמץ באולטראסאונד נמצא קרע קטן בגיד האם יש לכך טיפול תודה

  שלום
  קרע קטן וחלקי בגיד בדרך כלל לא מתוקן כירוגית אלא מתרפא באיטיות. יש להימנע ממאמצים ספציפיים ביעוץ עם פיזיותרפיה. ניתן לבצע הזרקה לעצב הסופרה סקפולרי להקטנת הכאב ושיפור טווח התנועה במידה ובתוך האבחנה מעורב הסינדרום של כתף קפואה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דניאל בתאריך 29 בדצמ', 2012

 15. מאובחן בטריגר פוינט בשרירי הלעיסה צד שמאל של הפנים מתבטא בכאבים עמומים בשרירי הלעיסה וכן בשרירי צוואר וכאבים בינונים עד חזקים ברקה השמאלית וצד שמאל של הראש עקב הקרנה משרירי לעיסה צוואר.
  כמו כן מאובחן בפיברומילאיגיה וצפיפות עצם גבולית במעקב וצריך לשלול פאגט בגב תחתון צד שמאל באגן.
  הייתי אצל 2 רופאי כאב המליצו על trigger point injections כאשר אחד המליץ על הזרקה תחת שיקוף ואילו השני אמר שאין טעם בשיקוף כי לא רואים את השריר בשיקוף יזריק לפי מיקום הטריגר פוינט ע"פ לחיצה על הנקודה.
  כמן כן הראשון לא הסביר בדיוק איפה הולך להזריק ואילו השני אמר שצריך להזריק בכמה נקודות של שריריים בפנים ובצוואר וזאת אמר לאחר שלחץ על נקודות.
  כעת אני מבולבל ארצה לדעת מי מהם צודק ,עם השיקוף רלוונטי מה היתרון בו והאם ניתן לעשות באולטרא סאונד.
  ובהמשך לשאלתי אשמח אם תוכלו לתאר לי את ההליך של הזריקה במקרה שלי (שרירי לעיסה) באיזה מקומות מזריקים ,באיזה צורה(לפי מציאת נקודות ההדק ע"י לחיצה,שיקוף,אולטרא סאונד) ,מה החומר המוזרק ,תופעות הלוואי,סיבוכיות הזריקה(יחסית לזריקות אחרות לדוגמא לגב תחתון),מורכבות ההליך(משתחררים ישר אחרי הזריקה ,עושים את הזריקה עם הלבוש שבאים איתו ראיתי אנשים שבאים למרפאה שמלבישים אותם בביגוד של אשפוז למרות שהשתחררו אותו יום ממה שהבנתי רובם מקרה גב האם במקרה שלי ידלגו על זה כי ע"פ הבנתי ההליך שלי יותר פשוט)

  שלום
  הזדרקה לנקודות הדק לרב נעשית ללא שיקוף מאחר וזיהוי הנקודה הוא קליני. ניתן לשפר יעילות ע"י אולטרהסאונד אך גם זה אינו הכרח. לגבי שימוש בשיקוף, נעשה בדרך כלל שההזרקה מכווונת לנקודות מסוימות בהם צריך להיזהר. כמו בבית חזה להימנע מניקור לריאה או פגיעה בכלי דם גדולים וכו. לרב ההזרקה היא פשוטה השכבה על מיטה חיטוי והזרקה נקודתית בהתאם להחלטת הרופא ואז שיחרור הביתה. כמו שנאמר לגבי נקודות מסוימות ההזרקה יותר מורכבת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שוקי בתאריך 19 בינו', 2013

 16. שלום רב מזה חודש אני סובלת מכאבים בצוואר בהתחלה זה התחיל בימין והרופא נתן משחת וולטרן מרחתי וזה עבר, לאחר מספר ימים התחיל כאב בצד שמאל אם הקרנה לשחמות ותחושת צריבה וולטרן לא עוזר רציתי לשאול לדעתכם מה עליי לעשות תודה מראש.

  מאת חדווה בתאריך 7 בפבר', 2013

 17. שלום קוראים לי תומר אני סובל כבר שלושה חודשים מכאבים עזים בצד שמול שהבטן בצלעות, עשיתי את כל הבדיקות לגבי איברים פנימיים והל תקין אני חושש שזה כאב שמקרין מהעמוד שידרה, האם זה יכול להיות כתוצאה מהגב, סבלתי בעבר מגב תפוס תקופה ארוכה ונאמר לי שיש סטטיות של שתי חוליות, אשמח לעזרה הכאבים הם עזים ואני לא מצליח לפתור את זה

  מאת תומר בתאריך 25 בפבר', 2013

 18. שלום רב,
  אני סובל כבר שנה וחודשיים מכאבים באיזור השרירים והגידים המכופפים והמיישרים של אצבעות שני הידיים באמה.
  יש תחושה של רצון עז ללחוץ במקומות מסויימים בשרירים להפגת הכאב.
  חשוב לציין שאני מאוד פעיל גופנית. חותר קיאקים, מטפס צוקים שוחה ורץ. בעבודתי אני עובד על המחשב.
  קיאקים וטיפוס אני כבר לא עושה במשך שנה אך הכאבים נשארו.
  בדיקות דם/מיפוי עצם/MRI צוואר ושורש כף יד יצאו תקינות.
  מלבד לחץ על עצב האולנר ב EMG בתעלת המרפק אין משהו אחר.
  נימלולים בזרתות היו בהתחלה אך ב 4 חודשיים אחרונים הם נעלמו.
  ניסיתי אין ספור טיפולים- עיסוי/דיקור/נוגדי דלקת/סד לילה/פיזיותרפיה, אך ללא הועיל.

  ראומטולוג שלל מחלה ראומטית.

  מומחי כף יד המליצו על ניתוח לשחרור העצב האולנרי.
  מאוד מטרידה אותי המחשבה על ניתוח באיזור כיוון שאף רופא לא יודע להגיד ממה נובעים הכאבים בשרירים המיישרים באמות, מכאן שניתוח לא בהכרח יועיל..

  אני אובד עצות בקשר למצבי ולא יודע איך נגרם הלחץ בעצב האולנרי וממה נובעים הכאבים בשרירים, ואיך עוד אני יכול לטפל בזה?!

  אשמח מאוד לעזרה
  תודה מראש!

  שלום
  לחץ של העצב האולנרי קורה במרפק מתוך מעמס או גידול של העצם באזור. פנה למרפאת כאב לצורך איבחון נוסף.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת לירן בתאריך 28 במאי, 2013

 19. דוקטור איתי גור אריה שלום רב מי זה כ 3 שבועות כואב לי הגב התחתון וגם מקרין לישבן אני רוצה לצין שאני סובל גם מי דיכאון וחרדה מי זה שנתיים מטופל בטיפול תרופתי ופסיכיאטרי חושש מאוד כל בדיקות הדם תקינות מה לעשות? תודה על התיחסותך

  שלום
  אין דרך לתת תשובה על שאלתך, אליך להגיע לבדיקה מצוןיד בכל המסמכים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלון בתאריך 11 ביוני, 2013

 20. שלום, לאחר ברונכיט ושיעול בן שבוע, נתפסו לי שרירי הצלעות בצד ימין של הגוף. ממש מתחת לחזה ועד הגב. הכאב מתגבר בשיעול, נשימה עמוקה ושכיבה. קיבלתי זריקת וולטרן, אתופן לכאבים ודיקור סיני.מזה שבוע וחצי שהשרירים עדיין מכווצים. אגב עשיתי את כל הבדיקות כולל צילום ששלל דלקת או שבר בצלעות. מה לעשות ומתי זה עובר. אני מיואשת

  מאת לילך בתאריך 9 ביולי, 2013

 21. זה כמעת שנתיים שאני סובלת מכאבים מתחת לבית החזה וזה מקרין לפעמים לחזה עצמו הגורמים לי לפחדים שנובע מדופק מהיר בלב עשיתי את כל הבדיקות האפשריות כלל אמרי ולא מצאו דבר אך אני עדיין סובלת במה אפשר לעזור לי

  מאת סוזן בתאריך 7 באוג', 2013

 22. שלום רב
  עד לפני כשנה סבלה אישתי תקופה של חודשים ארוכים מכאב שאותו חשה מתחת לצלע שמאל.
  בעיקר בתנוחות מסויימות.
  בצענו סדרה של בדיקות מעמוד שדרה, איברים פנימיים, מיפוי עצמות וכו'.
  לא נמצאה סיב לכאב זה ואם הזמם עבר הכאב.
  לפני כמה שבועות הכאב שב ובעוצמה גבוהה יותר מבעבר, שוב מתחילים לשלוח אותנו לכל הבדיקות ונראה כי הרופאים לא בדיוק יודעים מה הלאה.
  אודה על הצעה על איך להתקדם לאיבחון
  תודה מראש
  אריק

  מאת אריק בתאריך 15 באוג', 2013

 23. שלום.
  במשך שנים ספורות אני סובלת מכאבים קלים שבאים והולכים אחת לכמה חודשים בנקודה מסוייימת בשכם ימין, אך בחודשיים האחרונים תוך שעברתי תקופת מבחנים עם לחץ נפשי רב וישיבה ממושכת, אותה נקודה כואבת הופיעה והחמירה והיא מתמשכת עד היום כאשר הכאב הוא עצום ובלתי נסבל ומקרין לי לזרוע ימין. אני כבר שבועיים לוקחת כדורים שאורטופד רשם לי וזה לא עוזר, אני משתמשת במכשיר הטנס שלא עוזר, התחלתי ללכת למטפל אישי בטריגר פוינט אבל כבר חודשיים הכאבים רק מתעצמים והכאב מלווה אותי כל היום ומונע ממני לנהל שגרת חיים רגילה. מה אפשר לעשות?? תודה

  מאת ליהי בתאריך 24 באוג', 2013

 24. האם קרע בשריר הלסת יכול לגרום לשמיטה של השפה באותו צד , לכאב ולמראה מעט נפוח כמעט מידי יום?

  בתודה מראש אלה

  מאת אלה בתאריך 1 בספט', 2013

 25. לא אושרה קבלה ולכן נשאלה בשנית.

  מאת אלה בתאריך 1 בספט', 2013

 26. שלום,
  אני סובל מזה 5 שנים מכאבים כרוניים: צוואר כתפיים ושכמות. בשנתיים האחרונות חלה החמרה והכאבים הם יומיומיים ומתגברים לקראת ערב.
  בבדיקת MRI נמצאו בלטים בחוליות c3-c6 ולחץ על השק הדוראלי.
  ניסיתי טיפולים שמרניים ותרופות אך ללא עזרה. מעוניין להימנע מניתוח קיבוע חוליות. מבצע פעילות ספורטיבית מתונה (הליכות ולא באופן סדיר).
  האם הזרקת חומרי הרדמה וסטרואידים לשריר תועיל להפחתת הכאבים וכל כמה זמן יש לחזור על הטיפול? מה הנזק הגופני והאם נגרם נזק נקודתי לכבד?
  אשמח להתייחסות.
  תודה!

  מאת טלקו בתאריך 17 באוק', 2013

 27. שלום אני סובלת מכאבים ברגל ימין כשאני מסובבת את הקרסול לצד שמאל הרגל ננעלת לי והאצבעות מזדקרות קדימה כאילו מתאבנות כשאני משתמשת בכוח כנגד אז השרירים נרגעים או כשאני נעמדת לאט לאט השריר נרגע אציין שיש לי בלט בחולייה הרביעית בעצם הזנב מדוע יש לי כאבים ואך לטפל תודה

  מאת הי בתאריך 16 בדצמ', 2013

 28. שלום,
  אני סובל כ-5 שנים מכאבים כרוניים בשכמה שמאל עקב לחץ רב במסעות בצבא.
  כל הבדיקות יצאו שליליות( אולטרא סאונד, רנטגן, ct מיפוי עצמות, emg).
  אורטופדים אמרו לי שזה טריגר פוינט ובאמת יש נקודה מסוימת מקרינה שלוחצים עליה הכאב מתחזק ודוקר, כמו כן הזריקו סטרואידים לנקודה וזה עזר לתקופםה מסויימת וחזר וגם עברתי פיזיוטרפיות שלא הועילו להרבה זמן.
  לפעמים הכאב מקרין ליד אחורית שמאל ויש תחושה של נמלולים.
  האם אפשר חוץ מדיקור להפעיל את הנקודות הדק האלה ולטפל בהם עצמאית באופן יומיומי?
  כמו כן האם חיזוק שרירי הגב(שנחלשו מאז בצורה משמעותית) הוא חכם?( למרות שהאימון מכאיב).
  תודה.

  מאת טל בתאריך 27 בינו', 2014

 29. שלום רב אני סובל כבר יותר מי שנה כאבים ש נובעים ב כיוון מפרקי הלסת ! כשה רופא לוחץ עם שתי עצבאות על שתי מפרקי הלסת מבקש לפיתוח את הפה כואב לי במקום כשהוא לוחץ ! היתי אצל הרבה רופאים , רופא שיניים נירולוג אורטופדיה ,הכל ללא הטבע אמרו לעקור שין בינה עקרתי לע עזר ! אנטיביותייקות ! Zinat לא עזר בקיצור הם לא יודעים ! הלסת תקינה אוזניים תקינות אורתופד אומר ש זה לא יכול להקרין מהצוואר לאוזן וללסת ! אני מוטש ישלי אפילו נפיחות שאני מרגיש באצבע מאחוריי האוזן ! כול הבדיקות תקינות סיטי אולתרא סאונד מראה אל לימפה בגודל תקין ובלוטות ליצפה קטנות בצוואר ! היית אצל פרופסור שאמר לי שזה יתקוצות של שריר לעיסה ! כי בצד ימין חסר לי 3 שיניים גדולות והוא אומר שאין לי עם מה ללעוס בצד ימין בגלל זה נוצר יתקווצות של שריר ! העם זה וגינוי שנה שכואב שריר אל בסיס יום יום ! הוא אמר ללכת לעשות שינים במקום ש חסר ! האם שריר לעיסה יכול לעשות כאב נוראי שכול החצי פנים כואבת וגם טיניטוס חזק וכואב בגלל זה אני גם מרגיש טיניטוס חזק ! הוא אמר לי לחמם את המקום אבל אני מחמם וזה לא עוזר ולא מזיז ביכלל ! ! אני לא יודע לאן פונים אני בנאדם שאין לו כסף אני בקושי חיי אני בן 32 אבל אין לי כסך ללכת לרופאים פרטיים !! אולי אם זה יעזור היית הולך !

  מאת דימה בתאריך 30 בינו', 2014

 30. שלום אני בת 29 סובלת שנים מהגב התחתון. בחצי שנה האחרונה יש לי כאבים חזקים בעצם הזנב! המקום חם מאוד שורף הגעתי למצב שאיני יכולה לעמוד זה מקרין לי על הרגליים הבירכיים. אני עובדת במשרד. יושבת וכמה כל כמה דק להסתובב. העצם עצמה כואבת לא מצליחה לנהוג ולשבת. המקום חם לא נעים. האורטופד אמר שהוא לא רואה כלום שלח אותי לעשות מיפוי בעתיד. האם זה יכול להיות משהו מאוד מסוכן? יש לי דקירות חזקות בישבן לפעמים זה חזק מידי שאי אפשר לעמוד. האם זה נשמע מסוכן?

  מאת לי בתאריך 17 במאי, 2014

 31. כאבים בגב כף רגל ימין.כשהכאבים מופיעים בצורת גלי כאב אל האצבע הקרובה לבוהן.הכאבים יותר משנה.נעשו בדיקות-M.R.I C.T E.M.G/
  ועוד.נעשתה זריקה לנקודת הכאב.נעשו דקירות מחטים כחשד לטריגר פויינט.זריקה תחת שיקוף בגב L4-L5/ סדרה של דיקור סיני. מדרסים.כוסות רוח. נכון לרגע זה ללא תוצאות.גלי כאב איומים. מה עושים!!!!

  מאת רוני בתאריך 20 במאי, 2014

 32. מזה תקופה התחלתי לסבול מנקודה רגישה מתחת לצלע האחרונה של בית החזה (במרכז הצלע) עם הקרנה לשרירים של המותן עד לבטן התחתונה במיוחד בצד ימין. הכאב הוא של שריר מתוח וכואב.

  מאת דוד בתאריך 3 באוג', 2014

 33. שלום וברכה
  כבר תקופה של כחודשיים בערך אני חש כאבים באיזור הגב התחתון ובאיזור התחתון של הבטן ולפעמים אף מתלווה בחולשות (עד כדי התמוטטות(קרה פעם אחת) מאיזו סיבה זה יכול לנבוע?

  מאת חסוי בתאריך 21 באוג', 2014

 34. מזה שנתיים אני סובלת מכאב בירך שמאל
  אחרי 4 מחזורים X12 של פיזיוטרפיה - עם US
  עם טיפולי חשמל עם טיפול ידני גם פרטי גם קופ"ח גם משלימה - אני עושה ספורט
  3-4 פעמים בשבוע כולל התעמלות מים אופניים ג'קוזי על הירך תחזוקת גב פילטיס. פייזנקרייס ..
  הליכה לטיולים (אין לי בעיה ללכת רק הרגל
  שמאל מתעייפת יותר מהר ) כל הזמן מימולים

  וכמובן כדורים רבים - אני בת 76 - מתפקדת -
  אבל הכאב עדיין מציק פחות אבל כואב במיוחד
  בלילה - זה היה בלתי נסבל עכשיו זה נסבל -
  אבל מי רוצה לסבול ? עשו לי

  גם 4 זריקות במרפאת הכאב trigger point (לא עזרו ) קראתי גם על התאוריה של היד
  החסרה הכואבת וזה לא התמכרות לכאב אצלי -
  זה ממשי ואחרי שנתיים של התיחסות היה צריך
  להעלם לא ? רוב הזמן מתיחסים לגב שלי ואף
  אחד לא אומר לי אם זה השחיר או העצב
  האשימו את ה piroformis ואת ה המסטרינג
  הבדיקות לא הראו שום דבר…
  יש עוד אפשרויות טיפול שלא נסיתי ? מה יכולות גלי הלם לעזור במקרה שלי ? בכבוד רב

  מאת שוש תלמי בתאריך 25 באוג', 2014

 35. היי
  רציתי לדעת איך אפשר לטפל בכאבים שחוזרים על עצמם באופן קבוע לפחות אחת לשבועיים עד חודש כל הגוף נתפס כבדות ועייפות כאבים בצוואר ובכתפיים גב תחתון ורגליים במיוחד
  האם זה קשור לסימנים של נימים שהתפוצצו ברגליים או שזה רק שירירים?
  ואם טיפול תרופתי ללא מרשם יכול לעזור או שחייב לאבחן קודם את הבעיה?

  מאת רעות בתאריך 9 בנוב', 2014

 36. שלום רב, מזה תקופה ארוכה אני סובלת מכאבים בצוואר בנקודה שמחברת את הצוואר והראש. ראוי לציין כי הכאבים הם רק בזמן לחיצה על הנקודה והם מקרינים לראש. עקב הריון אין לי אפשרות לבדוק את הנושא הזה לעומק ושאלתי היא כתוצאה ממה זה יכול לנבוע והאם יש דרך להקל על המצב . תודה.

  מאת שני בתאריך 7 בדצמ', 2014

 37. אני בן 31 ויש לי כאבים עזים ולא נפסקים בישבן צד שמאל וזה כואב עם כל תזוזה קטנה ואין מענה מצד הרופאים לכאב , לקחתי תרופות משחות ומה לא וזה לא מפסיק
  בעבר זריקות עזרו והיום כבר לא
  הכאב עזזזזזז וזה מקרין לאורך כל השריר מלמעלה עד למטה
  אני עושה????

  מאת אבי בתאריך 16 בדצמ', 2014

 38. שלום ברצוני לשאול אני בן 29 עושה ספורט יום אחד עשיתי במכשירי הרחוב כושר ובמכשיר של שרירי החזה עשיתי יותר מידי בלי הפסקה ככה כמה פעמים עד שנתפס לי כבר כמה חודשים שאני מרגיש כאבים בחזה בצד שמאל ממש על הקו של עצם הבריח זה היה כואב לי רק כשהייתי מותח את הגוף לכיוון צד ימין ואני כל היום מתעסק במתיחות האלה והראש שלי רק בזה והכאב לא עובר הייתי אצל כמה אורטופדים מומחים והם אמרו לי זה שריר תפוס ביקשתי מהם איזה תרופה הם אמרו לי שאני ימשיך בריצות וזה יעבור אני עשיתי קצת ריצות הכאבים ירדו אבל שהפסקתי לעשות ריצות חזרו הכאבים וזה מטריד אותי תודה מראש אבי

  מאת אבי בתאריך 10 בינו', 2015

 39. שלום.
  יש לי שיעול נבחני חזק מאוד מיזה כמה חודשים אפילו מגיע לשנה פלוס ולא עובר לי .לאחרונה אני חש בכאבים ודקירות בצד שמאח של החזה בדיוק במקביל ליד שמאל כל שיעול חזק גורם לי לכאבים יותר ויותר חזקים כרגע קשה לי גם להרים משקל מה אני עושה ?

  מאת יוחאי בתאריך 20 בינו', 2015

 40. שלום..נפלתי לפני שבועיים קיבלתי מכה מאוד חזקה בברכיים..עשו לי צילום וברוך השם אין לי שבר…לאחר כמה ימים התחילו כאבים לא מוגדרים כמו זרם ונימול..זה מאוד לא נעים קשה לי ככה לתפקד ..מה עליי לעשות

  מאת עפרה בתאריך 25 בפבר', 2015

 41. שלום רב, מזה כשבועיים סובלת מכאבים שהתחילו במרכז החזה(עצם החזה)
  בדיקות דם תקינות. הכאב מקרין לאורך כל עצם הבריח( עם נפיחות ו בליטות ).כמו כן הכאב מקרין לצוואר לאוזן ולראש.
  בוצע אולטרסאונד לרקמות רכות - הודגם מפתח מפרקי 1 סמ בימין לעומת 0.5 בשמאל עם תפיחות רקמה רכה.
  האם זוהי דלקת בסחוס עצם החזה? האם יש פתרון מעבר לתרופות נוגדות דלקת
  ( שאיני יכולה לקחת כי אני אלרגית ).
  תודה מראש

  מאת ענת בתאריך 23 במרץ, 2015

 42. שלום.
  אני בת 30. מזה מספר שבועות שיש לי כאבים שהחלו מתחת לבית השחי, חזה ומוקרנים ליד שמאל. בימים האחרונים הכאבים הינם בעיקר ביד החל מאזור הכתף ומוקרן עד כף היד, עד כדי הירדמות קלה של היד.
  יש לציין כי בוצע אולטרסאונד לאזור בית שחי וחזה אשר יצא תקין בבית השחי למעט ציסטה בחזה..
  כמו כן אציין כי הנני בתקופת מבחנים ארוכה הכוללת ישיבה ממושכת מאוד על הכיסא.
  בתחילה נתן אורטופד כדורים לדלקת בגיד למשך שבוע אשר לא עזרו..
  הדבר מלחיץ מאוד, האם ייתכן שמקור הכאב פשוט נובע משריר תפוס בצוואר שמקרין ליד, והאם יש המלצה מסוימת לאבחון?
  תודה רבה ויום נעים.

  מאת חסוי בתאריך 28 באפר', 2015

 43. מה הסיבה שמכל מכה קטנה או תנועה אני סודקת צלעות וגם שברים קטנים.מה עלי לעשות?

  מאת מרים בתאריך 7 במאי, 2015

 44. אהלן, לפני כשלושה חודשים סיימתי אימון בחדר הכושר ואז הלכתי לעליות מתח שזה מיועד לשריר הגב, ואז התחלתי לעשות את התרגיל קפיצות באוויר ממסילה תחתונה לעליונה ועליונה לתחתונה, פתאום הרגשתי פעם איחד ששריר הטרייספס כאב לי מאוד עד שהיה כאב ממש חזק, והכאב עבר באיזטר הסקאפולה מתחת לכתף השמאלית, מרגיש שיש קרינה לאצבעות היד הראשנות מצד השמאלי, האם השריר נקרע או שזה טריגר פוינט? (לא היה שתף דם) תודה!

  מאת אלי בתאריך 10 ביולי, 2015

 45. לפני שישה חודשים חליתי בשפעת חזקה. לאחריה התחילו לי כמו שתי נקודות בגב עם קור או תחושת שריפה . רגישות למזג אויר. התחושה של השריפה הלכה והתעצמה והיא מתחילה מרגע שאני קמה מהמיטה. יש לציין שיש לי זיסים גרמייםמוהתנוונות בחוליות הצוואר. C5-6-7.
  תחושת הצריבה מעיקה ומטרידה. מה עושים?

  מאת אתי בתאריך 10 ביולי, 2015

 46. שלום.
  אני בת 25 ומזה 4 שנים שאני סובלת מנקודת הדק, מתחת לבית השחי בצד שמאל. זה מגיע כל חודש למשך כמה ימים ומקרין לחזה, ממש כמו דקירות חזקות בלב. לא מסוגלת לתפקד, לא אוכלת כמו שצריך. יש לציין גם שבCT לא ראו כלום, אבל בכל זאת כבר פעמיים שנתנו לי ארקוקסייה כמובן שכלום לא עוזר. וגם לא הדיקור הסיני. מה לעשות, אני מרגישה חסרת אונים.

  מאת ויוה, בתאריך 21 ביולי, 2015

 47. יש לי כאב בזרוע שמאלית שהוא מתבטא בהחלפת בגדים
  ברוב התנועות בסדר
  יש לציין שזה התחיל אחרי נסיעה ללונדון ואת המזוודות אני העברתי מספר פעמים כמו כן היו ימים מאוד קרם שם
  בתודה רחל

  מאת רחל בתאריך 25 ביולי, 2015

 48. יש לי כאב בזרוע שמאלית שהוא מתבטא בהחלפת בגדים
  ברוב התנועות בסדר
  יש לציין שזה התחיל אחרי נסיעה ללונדון ואת המזוודות אני העברתי מספר פעמים כמו כן היו ימים מאוד קרם שם
  בתודה רחל

  מאת רחל בתאריך 25 ביולי, 2015

 49. יש לי כאב בזרוע שמאלית שהוא מתבטא בהחלפת בגדים
  ברוב התנועות בסדר
  יש לציין שזה התחיל אחרי נסיעה ללונדון ואת המזוודות אני העברתי מספר פעמים כמו כן היו ימים מאוד קרם שם
  בתודה רחל

  מאת רחל בתאריך 25 ביולי, 2015

 50. שלום אני כבר שנתיים סובל מכאבים בחזה שמאל עשיתי כול הבדיקות כול הצילומים אפילו mri והכל יצא תקין עשיתי טיפולים ויזיותרפיה גם לא עזר אני מתאמן אמרו לי שזה שריר נתפס ואני מתאמן כבר 5 שנים ואז הפסקתי אימונים וגם זה לא עזר מה אפשר לעזור !!

  מאת רומיו בתאריך 8 באוג', 2015

 51. עברתי לפני שמונה חודשים ביופסיה בגבעליון שהיתה תקינה לחלוטין ונפגעתי בסיבים הדקים של העור מטופל בליריקה עם תופעות לוואי קשות טופלתי ברדיו פריקווינסי מדבקות קוויטנזה עם 8 אחוז קפסצאין הזרקות סטרואידים לאיזור ללא הטבה הומלץ לי עכשו במרפאת כאב על מזותרפיה והזרקות לנקודות הדק בגבעליון ובכתפיים תודה דעתכם

  מאת יצחק בתאריך 5 בספט', 2015

 52. שלום
  קמתי בבוקר עם כאבים כמו שריפה בעורף
  אני מנסה לשתות חם ולא מצליחה כי זה שורף לי ישר
  ויש לי כמו תחושת קיא שגם עושה לי שריפה?
  מזה אומר? קצת בלחץ

  מאת רעות בתאריך 7 בספט', 2015

 53. שלום רב

  כבר כמה חודשים יש לי נקודה שכואבת (לפי הגדרתך כנראה מדובר בנקודת הדק) הנמצא בין עמוד שדרה לבין עֶצֶם הַשֶׁכֶם. לאחרונה זה החריף והכאב מתפשט על כל גב העליון משני צדדי עמוד השדרדה - במיוחד בלילות שאז קשה לי להסתובב (אם כן, אז אני מקבל כאב שדומה למכת חשמל) וברוב המקרים, בשל כאב עז, אני פשוט קם ב 4 לפנות בוקר על מנת לעשות מתיחות, אך זה לא עוזר כל כך..

  אני משחק כדורסל, ויש לציין שבזמן פעילות הכאב כמעט ולא מורגש, אך בישיבה או שכיבה זה חוזר..

  בנוסף, חייב לציין, שלפעמים נקודה הדק פשוט מחליף צד בגב מימין לשמאל ולהפך, אבל זה לא קרה הרבה, אולי 3 פעמים בכל התקופה..

  עשיתי צילומים ולא מצאו כלום..

  שאלות:
  1. האם לא כדי לי להמשיך לעסוק בספורט?
  2. איך ניתן לשחרר נקודה זו בדרך מהירה עד כמה שניתן?
  3. האם יש חשש לשריר קרוע ? איך ניתן לקבוע זאת?

  אם משהו לא ברור, אשמח לשאלתך על מנת שאוכל להסביר טוב יותר את בעיה שלי..

  בברכה והמון תודות
  יניב

  מאת יניב בתאריך 25 בספט', 2015

 54. כבר כמה שנים שאני סובל מכאבים איומים בחזה ובשכמות.עברתי את כל הבדיקות הקרדיולוגיות והגסטרולוגיות שיש.
  מרוב בדיקות מצאו שיש לי קצב לא סדיר קל ודלקת בוושט העליונה. מטופל בכדורים אך עדיין סובל מאד. האם יש מה לטפל במרפאתכם?
  תודה

  מאת טל בתאריך 25 באוק', 2015

 55. שלום,
  כבר תקופה ארוכה שיש לי כאבים בשכמה השמאלית רק בשעות הערב, כשאני מגיע למצב שלקום מהספה אני חייב לקחת כמה צעדים עד שאני יכול להזדקף.
  הייתי אצל אורתופד שהמליץ על סדרה של טיפולי פיזיותרפיה שבאמת עזרו לתקופה של חודשיים, עכשיו הכאבים חזרו. בעבר היה לי נימול ביד ימין, הבוקר אחרי שאשתי עשתה לי מסג' באזור הכואב יש לי נימול באגודל, באצבע ובאמה. קבעתי תורים לסדרה נוספת של פיזיותרפיה אך נותר לי חודש עד הפגישה הראשונה. אשתי אומרת שהיא מרגישה כאילו גולות באזור השכמה השמאלית.
  מה דעתכם?

  תודה מראש,
  אלי

  מאת אלי בתאריך 2 בנוב', 2015

 56. שלום,
  כבר תקופה ארוכה שיש לי כאבים בשכמה השמאלית רק בשעות הערב, כשאני מגיע למצב שלקום מהספה אני חייב לקחת כמה צעדים עד שאני יכול להזדקף.
  הייתי אצל אורתופד שהמליץ על סדרה של טיפולי פיזיותרפיה שבאמת עזרו לתקופה של חודשיים, עכשיו הכאבים חזרו. בעבר היה לי נימול ביד ימין מדי פעם. הבוקר אחרי שאשתי עשתה לי מסג' באזור הכואב יש לי נימול באגודל, באצבע ובאמה של יד שמאל. קבעתי תורים לסדרה נוספת של פיזיותרפיה אך נותר לי חודש עד הפגישה הראשונה. אשתי אומרת שהיא מרגישה כאילו גולות באזור השכמה השמאלית.
  מה דעתכם?

  תודה מראש,
  אלי

  מאת אלי בתאריך 2 בנוב', 2015

 57. שלום,
  אני בת 27.
  סובלת 8 חודשים מכאב ברגל ימין שמעיר אותי משינה. (כאב שהוא כמו לחץ, התכווצות שעוברת ממקום למקום ברגל)
  במהלך הבוקר משתחרר, לא כואב ולא מפריע לתפקד. רק בלילה. (חשוב לציין שאני שנה וקצת אחרי לידה וקיבלתי אפידורל)
  עשו לי סיטי, אם אר אי פעמיים. בלי חומר ניגוד ואחכ עם חומר ניגוד כי היה חשד לשוואנומה. שללו את זה.
  בבדיקות לא מוצאים כלום. עשיתי אי אם ג'י, דופלר של הורידים ברגליים, עשיתי אולטרסאונד של איברי הבטן לראות שאין משהו שלוחץ על הרגל. עשיתי את כל הבדיקות דם האפשריות וצילומים של האגן. הבדיקות לא הראו סיבה לכאב לילי.
  שמתי לב שהליכה ומתיחות מקטינות את הלילות שהפכו לסיוט. לא רצו להזריק לי שום דבר כי הכאבים מהגב התחתון ולאורך כל הרגל ואמרו לי שאין נקודה ספציפית להזרקה.

  אני עושה ספורט, פיזיותרפיה, עשיתי דיקור (כל מני) שממש לא עזר, עשיתי כירופרקטיקה ומיליון טיפולים אלטרנטיביים.

  בגדול עכשיו פשוט מתמודדת עם הכאב כל לילה בסיוט רב. האם מוכרת תופעה כזאת של כאבים רק בלילה ברגל אחת שמפריעים לישון?
  (חשוב לציין שאפילו אקמול עוזר לי לחזור לישון למרות שכמובן לקחתי ארקוקסיה וולטרן וכו' בהתחלה, כשחשבו שיש לי פריצת דיסק)

  תודה !

  מאת נועה בתאריך 10 בנוב', 2015

 58. שלום קוראים לי סימה ויש לי כאבים בלב שאני נושמת או בולעת וזה משפיע על הגרון והגב. מה לעשות לגבי זה?

  מאת סימה בתאריך 30 בדצמ', 2015

 59. היי אני בת 38 יש לי כאבים ביד שמאל אחורי נתנו לי אטופן אך לא עזר נתנו לי זריקת קורטיזון אבל עדיין יש כאבים מה עלי לעשות

  מאת אילנית בתאריך 9 בינו', 2016

 60. שלום,

  סובלת מזה כארבעה חודשים מכאבים ברגל ימין. לפני חודשיים וחצי קיבלתי תוצאה של MRI עמוד שדרה שהיה תקין, פרט לממצא של היפרטרופיה פצטרית בין L4 ל L5. לאחר מכן הרופא טען שיש לי טרוכנדר בורסיטיס. נתנו לי 19 יום ארקוקסיה, הכאבים חזרו מהר מאוד. לאחר מכן קיבלתי שוב ארקוקסיה ואחרי עשרה ימים שראיתי שהכאב פוחת אך לא מפסיק, הלכתי לאורתופד נוסף שטען שאין טעם לקחת ארקוקסיה, כיוון שאם הייתה דלקת הייתה כבר עוברת. לאחר מכן חזרתי לאורתופד שטען שמדובר בטרוכנדר בורסיטיס והוא רצה להזריק קורטיזון. סירבתי והלכתי לאורתופד נוסף (בינתיים עברו חודשיים מאז ה MRI) ששלח אותי לאולטראסאונד ממוקד ברך וירך ימין. לא נמצאה שום דלקת פרט "התעבות מינימאלית של גידי הארמסטרינגס באזור האחיזה בגבשושית של האחסקיוס מימין. לפני כארבעה ימים עשיתי הליכה כחצי שעה, מהירה, ומאז לא יכולה לדרוך על רגל ימין. כואב לי בשכיבה על הגב, ועל כל הצדדים. היום עברתי טיפול טריגר ומצאו לי טריגר באזור הישבן בפריפורמיס וכן בגב התחתון ובעיקר בכפות הרגליים (יש לי פלטפוס). כעת מחכה לתור לבדיקת EMG . רציתי לדעת האם הבדיקה בוחנת נזק לעצב, ואם יכולה לשלול למשל פריצת דיסק או בלט . החשש שלי הוא שבזמן האבחנות השגויות והעומס שנוצר על עמוד השדרה כתוצאה מהטריגרים, גרם ללחץ על העצב ונזק בלתי הפיך. האם התוצאה של ה EMG יכולה לשלול נזקים מסוג זה? האם יכולה דווקא לגלות סיגנלים של נקודות ההדק ומה הקשר ביניהם לנזק לעצב\מערכת העצבים ההקפית?
  אני מאוד חוששת שבזמן הזה שאני לא מקבלת טיפול אני מחמירה את המצב. ולא ממש ברור לי מהרופאים כיצד אני אמורה לשמור על הגב שלי. אמרו לי שהליכה עושה טוב אבל במקרה שלי היא הזיקה.

  מאת דניאל בתאריך 6 במרץ, 2016

 61. עברתי השתלת שיניים בלסת עליונה ולמרות שהתותבת לא נוגעת ברקמות הרכות בחזית הפה יש לי תחושת כאב וצריבה בהם באופן תמידי. האם השתל הוא שלוחץ על הרקמה וגורם לכאב? מה ניתן לעשות. אודה על תשובתך

  מאת רותי בתאריך 16 במאי, 2016

 62. מזה שלושה חודשים סובלת מכאב חזק בצד ימין , כאב בשכמה והצלעות , רופאים שבדקו נתנו טיפולים שונים שלא עזרו ועכשיו מטופלתב אלטרול 35 מ״ג ללא שיפור.
  הכאב נמשך כל היום מתחיל בצלעות והשכמות וגורם לסבל נוראי. מה יכולה להיות הסיבה לכאב כזה ואיזה טיפול מומלץ.

  מאת בת 52 בתאריך 27 ביוני, 2016

 63. שלום,אני סובלת יותר מחצי שנה מהכתף
  משקורה שנתפסת לי הזרוע בצורה בלתי נסבלת וזה קורה לי המון

  מאת טליה בתאריך 8 ביולי, 2016

 64. שלום אני סובלת כאבים נשלחתיemr וזה התשובה להלן ממצאי בדיקת MRI של ע"ש הצווארי ללא חומר ניגוד
  הבדיקה הושוותה לבדיקת CT קודמת מ-09/03/2016.
  סיבת הפניה : כאבים בצוואר עם הקרנה ליד ימין. ב-CT בליטות של דיסקים. לבירור.
  ממצאים:
  התיישרות של ע"ש הצווארי.
  גובה תקין של החוליות.
  ירידה בגובה של הדיסקים, בעיקר C6-C7, C5-C6.
  .C3-C4, C2-C3-ב ממצא ללא
  ב-C4-C5 בליטה של הדיסק, יותר לצד ימין, עם אוסטאופיט בצד הימני. לחץ על הדופן הקדמי
  של השק התקאלי והיצרות בינונית של התעלה הספינלית. היצרות בינונית של הפורמינה הימנית.
  ב-C5-C6 בליטה דיפוזית ומסויידת של הדיסק עם אוסטאופיט רחב. היצרות קשה מאוד של
  התעלה והצרויות קשות של הפורמינות.
  ב-C6-C7 בליטה דיפוזית של הדיסק עם אוסטאופיטים. היצרות קשה של התעלה ושל הפורמינה
  הימנית. היצרות קלה של הפורמינה השמאלית.
  ב-C7-T1 ללא ממצאים.
  ללא עדות וודאית לאות פתולוגי בחוט השדרה הצווארי.
  התרשמות: מ-C4-C5 עד C6-C7 בליטות של דיסקים. ב-C6-C7, C5-C6 הבליטות מסויידות
  עם אוסטאופיטים. הצרויות קשות עד קשות מאוד של התעלה הספינלית והצרויות קשות של
  הפורמינות כמפורט.
  ב ב מרפאת כאב לא עזר מה עושים

  מאת לאה בתאריך 1 בספט', 2016

 65. שלום, אני סובלת מזה כשבוע וחצי מצואר תפוס, כאב חזק, מוגבלת בתנועה בסיבוב הצואר והנעתו כלפי מעלה ומטה. מרחתי וולטרן ( לא עיקבי), ולקחתי איבופן 400 3 ביום, התמדתי 4 ימים - והיה שיפור. וכשהפסקתי חזר למצב הגרוע.
  שאלתי: א. במשך כמה זמן אפשר לקחת איבופן בכמות כזו? (אני מניקה) ב. האם אכן זו הדרך לטפל בזה? החלטתי על דעת עצמי מנסיון קודם. ג. האם יש נזק לטווח ארוך אם אני לא מטפלת בזה בצורה יסודית. (צריך זמן וכסף ללכת לטיפולים אצל כירופרכט/ אוסטאופט/ פזיוטרפיסט)

  מאת פרח בתאריך 27 באוק', 2016

 66. שלום. אני סובל מזה זמן ממושך מכאבים גב עזים מטופל עי אוקסיקונטין 40 מג זלדיאר פרקוסט ועוד ב MRI יש בקע דיסק L4 L5 ובלטL5 S1 כאבים המקרינים לרגל ימין וכאבים בישבן וברוב הזמן יש לסט לימין אני ממש מהלך עקום ישנם המלצות לניתוח אך מהחשש לכך איני עושה האם במצב זה יש אפשרות לפתרון תרופתי להקל על הכאבים לפני ניתוח או שאין מנוס . לציין כי ביצעתי גם זריקה אפידורלית . תודה מראש

  מאת יגאל בתאריך 13 ביולי, 2017

 67. שלום. אני סובל מזה זמן ממושך מכאבים גב עזים מטופל עי אוקסיקונטין 40 מג זלדיאר פרקוסט ועוד ב MRI יש בקע דיסק L4 L5 ובלטL5 S1 כאבים המקרינים לרגל ימין וכאבים בישבן וברוב הזמן יש לסט לימין אני ממש מהלך עקום ישנם המלצות לניתוח אך מהחשש לכך איני עושה האם במצב זה יש אפשרות לפתרון תרופתי להקל על הכאבים לפני ניתוח או שאין מנוס . לציין כי ביצעתי גם זריקה אפידורלית . תודה מראש

  מאת יגאל בתאריך 13 ביולי, 2017

 68. האם האתר פעיל? זמן רב שלא מופיעה התיחסות לפונים.

  מאת אורנה בתאריך 15 ביולי, 2017

 69. האם האתר פעיל? זמן רב שלא מופיעה התיחסות לפונים.

  מאת אורנה בתאריך 15 ביולי, 2017

 70. יש לי כבר שנתיים כאבים ברום הבטן כאב חזק צורב סותריי חומצה לא עוזרים מרגישה שמתעלפת מרוב כאב סובלת מפיברומיאלגיה שמתבטאת במערכת העיכול בחרדה בדכאון בעייפות כרונית
  אבל הכאב הוא קשה ביותר וגם יש צריבה בעור של פי הטבעת שום משחה לא עוזרת
  אנא יעצו לי מה ניתן לעשות אני כולי חרדה מהסבל

  מאת יהודית בתאריך 29 באוג', 2017

 71. יש לי כבר שנתיים כאבים ברום הבטן כאב חזק צורב סותריי חומצה לא עוזרים מרגישה שמתעלפת מרוב כאב סובלת מפיברומיאלגיה שמתבטאת במערכת העיכול בחרדה בדכאון בעייפות כרונית
  אבל הכאב הוא קשה ביותר וגם יש צריבה בעור של פי הטבעת שום משחה לא עוזרת
  אנא יעצו לי מה ניתן לעשות אני כולי חרדה מהסבל

  מאת יהודית בתאריך 29 באוג', 2017

 72. מזה כשלוש שנים אני סובל מכאב בשכמה ימנית כאב באיזור בין הכתף לצוואר ואני מואובחן בבלט צוארי קל בין סי 5 ל סי 6

  מאת אופיר בתאריך 5 בינו', 2018

 73. מזה כשנה אני סובלת מאוד מכאבים בשריר שלאורך הצוואר עצמו (בצד ימין )והכאב מקרין מסביב לאוזן ומאחורי האוזן וצגיע עד לרקה הימנית אם תחושה של עד לנחיר הימיני של האף
  כאב פשוט בלתי נסבל.
  אודה על הכוונה למה זה יכול להיות ומה נתן לעשות בנושאץ
  בתודה מראש

  מאת טניה בתאריך 18 במרץ, 2018

 74. שלום, למי אפשר לפנות לגבי טיפול לנקודות הדק-דיקור יבש והזרקות?

  מאת גלינה בתאריך 29 באוג', 2018

 75. שלום, למי אפשר לפנות לגבי טיפול לנקודות הדק-דיקור יבש והזרקות?

  מאת גלינה בתאריך 29 באוג', 2018

 76. לפני שנתיים עברתי תאונת דרכים ובאה נפגעתי בכתף שמול לאחר mri הבינו שיש לי קרע בגיד ..השאלה שלי אם זה משפיע ומקרין כאב על כל האזור השמאלי שד.רגל.גב .וצוואר?
  תודה לעונים

  מאת סולי בתאריך 3 באוק', 2018

 77. שלום
  כבר הרבה מאד שנים יש לי כאב באיזור צלעות שמאל. לעיתים קרובות יש נקודה ספציפית שאם אני לוחץ עליה - הכאב ממש מורגש.
  האם הכאב יכול לנבוע ממצב נפשי? מהן אפשרויות הטיפול ומהו הגורם לכאב זה?
  עשיתי כמה פעמים צילום ולא יצא מימצא חריג.
  תודה

  מאת דניאל בתאריך 13 באוק', 2018

 78. שלום רב
  יש לי כיב (על רקע ורידי, לא סוכרתי) בקרסול רגל שמאל. הכיב גורם לכאבים נוראיים.אני לוקח טיפות אופטלגין ו - וובן אך הכאבים לא פוסקים. האם יש דרך ו/או אפשרות לשכך הכאבים ? אודה להתייחסותכם.

  מאת שאול בתאריך 20 במרץ, 2019

כתיבת שאלה חדשה