לצערנו אחת מהסיבות השכיחות לכאבי גב הן כשלונות של ניתוחים מסיבות שונות:

 • הנזק כבר נגרם, אינו הפיך והניתוח לא יכול לתקן זאת.
 • הניתוח היה טוב ונכון, אבל רקמת הצלקת שנוצרה כתוצאה מהניתוח פגעה בעצבים. הופעת רקמת הצלקת סביב העצב אינה תלויה הרבה פעמים בטכניקה הניתוחית ויכולתו של המנתח.
 • עקב הניתוח, יש תנועתיות יתרה של החוליות ולכן שינויים ניווניים חדשים וכאבים חדשים בגב ומפרקיו.
 • פגיעה עצבית מסיבוכים ניתוחיים כמו זיהומים ודמם.
 • הגובה של עמוד השדרה, שבו נותח החולה לא היה הגובה הנכון שגרם לכאב, ולכן הניתוח לא עזר ואולי אף הרע את הכאב.

הטיפול בבעיות אלו זהה לרב לטיפולים בשאר בעיות הגב, אך לרב סיכויי הצלחתו קטנים יותר. לכן, פעמים רבות, אנו ניזקקים לפעולות פולשניות יותר, כמו שימוש בגלי רדיו והשתלת אלקטרודות בעמוד שדרה.

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 47 שאלות בנושא כאב גב לאחר נתוח Failed back syndrome

 2. שלום אני כבר 8 חודשים אחרי ניתוח גב להוצאת דיסק ענק לדברי המנתח אני כבר יותר משנתיים שוכב במיטה רוב היום והלילה עם כדורים מסוג טרמדקס אשר לא עוזרים לי מה אפשר לעשות כאשר המנתח חוזר ואומר תתגבר כך כדורים נגד כאבים אבל תפעיל את השרירים ותתחזק אבל זה לא עוזר לי מחכה לתשובה תודה

  מאת אימברמן אורן בתאריך 30 באפר', 2010

 3. שלום, עברתי ניתוח זעיר פולשני בגובה L5-S1לפני כשנה וחצי הוצא לי גידול שפיר, היתה תקופה קצרה שהייתי ללא כאבים, לאחרונה אני סובלת מכאבים מתגברים, ב MRI מודגם ממצא הנובע מהפאסטה עם האדרה, יתכן עקב הצטלקות, הממצא גורם ללחץ על השורש S1 .לא ברור אם הוצא ממצא הנובע מהפסטה ולכן אין לשלול שארית של תהליך.

  שלום ננסי,
  לאחר השלמת הבירור עם המנתח לגבי שארית הגידול וטיפול ניתוחי חוזר האופציות של שיכוך כאב במצבך הם טיפול תרופתי ו/או הזרקות בהנחיית שיקות של סטארוידים.

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ננסי בתאריך 31 במאי, 2010

 4. לפני שבועיים עשיתי ניתוח ל1 ל2 יש לי כאבים שיו רדים לרגל שמאל גם יש לי ל4 ל5 דיסק עשו לי ניתיח ל1ל2

  מאת אמנה בתאריך 14 באוג', 2011

 5. כאבי תופת וחוסר תפקוד אחרי ניתוח שאיבת דיסק מה עושים כשהמשכחים כבר לא עוזרים וכמעט ואי אפשר לתפקד והסבל נורא. האם יש פתרון לבעייה.

  שלום
  צריך להגיע לבדיקה עם כל החומר הרפואי. בנוסף למשככי כאב יש לא מעט דרכים ששווה לנסות.
  גם יעוץ אורטופד גב זה חלק מה בירור.

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורלי פוקס בתאריך 4 בדצמ', 2011

 6. הנני בת 41 כשנה ו-8 ח' לאחר ניתוח קיבוע סובלת מכאבים קשים לוקחת זאלדיאר , טופלתי במרפ' כאב באסותא אך ללא כל שינוי לאחרונה כאבים מקרינים למפשעה ולכף רגל , האם יש רעיון לטיפול לפני ניתוח גב שני שהוצע לי תודה רבה

  שלום גלית,
  לפני החלטה ניתוחית כדי לעבור על כל הדברים שעברת, טיפולים ובדיקה שלך.
  את מוזמנת להגחע למרפאה לצורך חוות דעת נוספת.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גלית בתאריך 26 בינו', 2012

 7. בני בן 35 עבר ניתוח גב לפני שנה . החלפת דיסק דיסק מלאכותי זה נעשה ביוסטון ארהב.אנחנו גרים ביוסטון. מאז הוא סובל מכאביםץהאם יש תרגילים שהוא יכל לבצע בבית או מישהוא שיכל להדריך אותו כדי למנוע או להפחית את הכאב.

  מאת עטרה בתאריך 19 ביולי, 2012

 8. שלום עברתי לפני שלוש שבועות ניתוח כריתת דיסק l5s1 הכל היה טוב מזה יומיים כאבי גב תחתון מותן שמאל קשה לי לעמוד או ללכת יותר מחמש דקות מה אפשר לעשות וממה זה  

  שלום רמי,
  צריך לחזור למתח ולבצע בדיקת דימות חדשה.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רמי בתאריך 2 באוק', 2012

 9. שלום
  לפני שלוש שנים עשו לי קיבוע מl5ועד l3 כל הזמן סבלתי מכיבים עם הקרנה לרגל ימין עברתי ניתוח חדש לכריתת דיסק ביו l3 l2 לפני חןדשיים , אני יכול ללכת חופשי אבל אם אני יושב על כסה אני נאחז בדברים על מנת לכום ברגע שעמדתי הכאיבים חולפים
  מה אני צריך לעשות

  שלום
  מאחר ומדובר בשתי ניתוחים המקרה מורכב ולא ניתן לתת תשובה חד משמעית. באופן עקרוני אלייך לעבור פיזיותרפיה לחיזוק. יכול להיות שגם תזדקק להזרקות. פנה למרפאת כאב לאיבחון ובמידת הצורך הזרקה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נסיר זאהי בתאריך 31 בדצמ', 2012

 10. האם אפשר לטפל בארכנואידיטיס לאחר שכל נסיונות תרופתיות לא הועילו גוש גוף כבר התרגל? מחפש פתרון לבעיה ולא שיכוך כאבים עם תרופות

  איתן שלום
  לרוב אין פתרון לארכנוידיטיס רק טיפול בסימפטומים -תרופתי
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איתן בתאריך 9 ביוני, 2013

 11. תודה על התשובה בקשר לארכנואידיטיס הרבה לא התחדש לי כיום אישתי במצב כל כך גרוע שלא איכפת לה למות כמו כן היא מוכנה לעשות ניתוח או כל דבר אחר בניסיון לפתור את הבעיה המצב נואש אנא נסו למצוא מי יכול לעזור לה דחוף ביותר תודה

  מאת איתן בתאריך 16 ביוני, 2013

 12. שלום, אני לאחר ניתוח הסרת דיסק ועדיין סובלת מכאבים עזים ברגל ובגב. בבדיקת אם. אר. אי שביצעתי כתוב שיש האדרה בולטת באזור הנקב יתכן שלא מאפקט קומפרסיבי אלא דפורמטיבי.. אני מבקשת להבין מה זה האדרה ולמה הכוונה קומפרסיבי דפורמטיבי.. תודה.

  מאת שרה בתאריך 29 ביולי, 2013

 13. עברתי ניתוח בגין תעלה צרה ב-123 איזה תרגילים אפשר לעשות בבית נגד הכאבים תודה

  מאת אבי בתאריך 9 בינו', 2014

 14. שלום רב ,
  אני לאחר ארבע ניתוחי גב כתוצאה מפגיעה בעבודה הניתוח האחרון נלקחו עצמות מהאגן ונשתלו בגב מאז הפגיעה אני לא חוזר לעצמי וקשה לי נפשית ופיזית להתמודד עם הכאבים והמוגבלות שנוצרה הייתי אדם פעיל ובריא והפכתי לשבר כלי מה מומלץ להקלה וסיוע במצב זה ? נהייתי מסוגר בעצמי ומאוד עצבני מה ניתן לעשות בנושא אני אדם מאוד חזק פיזית ונפשית אך מאוד כאוב וקשה ובעיקר מתסכל .

  מאת שחר בתאריך 9 בפבר', 2014

 15. לפני כשנה עברתי ניתוח של פריצת דיסק כעבור שבעה חודשים עברתי ניתוח קיבוע בחוליות a3a4 אני סובלת מכאבים עזים באופן קבוע באזור הניתוח .לאחרונה החלק התחתןן של הגב נרדם ונימול באופן קבוע ברגליים וצריבה חזקה

  מאת אילנה בתאריך 17 ביוני, 2014

 16. שלום רב,
  אני אחרי ניתוח גב(שתל סיליקון בl4_l5)
  עברתי מספר טיפולים (זריקות אפידורליות גלי רדיו)ועכשיו אני הולך לעבור השתלה של אלקטרודות, הכאב חזק מאוד אבל אני משתדל עדיין לעשות ספורט על מנת לא לעלות במשקל(בעיה תורשתית) שאלתי היא האם ניתן עם האלקטרודה לבצע פעולות ספורטיביות כגון שחיה או רכיבה על אופניים?

  מאת don בתאריך 17 ביוני, 2014

 17. שלום רב,
  בתחילת יולי 2014 עברתי ניתוח שני בעמוד השדרה לאחר שכדורים, הזרקות, גלי רדיו וכו' לא עזרו.
  הכאבים שלי חזקים ביותר ואני לא מצליח לישון בלילות, קיבלתי ארקוקסיה 120, אתופן ועוד הרבה. שום דבר לא עוזר. האם יש טעם לבוא אליך למרפאה? אודה מאד לתשובה, רון.

  מאת רון בתאריך 9 בספט', 2014

 18. שלום עצה לא יודעת מה לעשות.מצאת במברתי ניתוח פריצת דיסק חוליה 5 לא חזרתי לעצמי ממש קשה הגב כואב לי והעקבים ברגליים כואבים מאוד הבוקר קשה עד שהכאב עוזב אני עוד לא בת 40 והיום יום מאוד קשה ומאוד כאוב וגם ני

  מאת פני בתאריך 6 באוק', 2014

 19. שלום רב.
  עברתי מספר ניתוחי עמוד שדרה בגלל עקמת קשה מילדות. ניתוח ראשון 1998 - קיבוע מC4-L5 (או L4), בשנת 2002 ניתוח טורוקופלאסתי. סבלתי מכאבים סברים כל חיי, אבל יותר משנתיים עברתי החמרה משמועותית בכאבי גב עם כאבים עם קרינה לקגל שמאל (הרבה יותר חזקים מהרגיל). התחלי לאבד תחושה ברגל שמאל. הוציאו לי בורג 1 שהיה בתוך התעלה (2012). מצב השתפת לכמה חודשים, הפסקתי לגמרי עם משככי כאבים, אבל אז הכאבים חזרו והתפשתו לגב עליון. הוחלט להוציא כל המכשור לגמרי מסיבה שהכאבים התחילו להיות גם במגע פשוטה בגב. לפני שנה, 2013 הוציאו לי את כל המכשור. המצב שוב השתפר, לאחר 3 חודשים בטעות הרמתי משהו כבד והכאבים חזרו. כמה חודשים זה היה כאבים חדשים, סוג של כאבי שרירים. לאחר 3 חודשים חזרו הכאבים מאוד חזקים עם קרינה מאוד חזקה לרגל שמאל + ימים, איבוד תחושה מידי פעם בגרליים + כאבים בעצם הזנב. סגנון של כאבים שהיו לפני ניתוח.
  עשו לי בדיקת CT וMRI ולא מצאו כלום. MRI בוצע לפני שהרמתי משהו כבד.
  כמו כן עשו בלוקים וגם לא עזרו ורק גרמו לכאבים יותר חזקים.
  היום אני חיה על טרמדקס, ומשככי כאבים אחרים.
  מה הם אפשרויות שלי ואם יש בכלל? האם קיימת אפשרות שבגלל שהרמתי משהו כבד משהו השתנה שם בפנים? האם קיימת אפשרות שמשהו לא עבר בשלום בניתוח?
  אני לא יודעת מה לעשות..
  תודה רבה מראש!

  מאת reath בתאריך 26 באוק', 2014

 20. שלום! שבוע ו חצי אחרי ניתוח פריצת דיסק 3-5, סובלת מכאב בירך הימני ,וגם בשוק התחתון מצד ימין.מטופלת בארקוקסיה, ודולוקסטין. (אני בת 63 אישה פעילה מאוד ) אודה אם תענו לי תודה.

  מאת שושנה בתאריך 21 בנוב', 2014

 21. שלום
  לפני שלוש שנים עברתי נתוח קבוע עזר לי לחזור לשגרה אבל כל שנה בחורף מרגישה בכאב עז בגב ושתי רגליים עד שאני לא יושנת אשמח לעזור לי
  תודה

  מאת שחברי בתאריך 8 בינו', 2015

 22. אובחנו אצלי פריצת דיסק וארבעה בלטי דיסק בסדר עולה מחמש ארבע וכן הלאה. קיבלתי זריקות תחת שיקוף וזה לא עזר וההיפך רק החמיר מאוד.
  מה עליי לעשות. ? יש לציין שאני רק שוכב ולא מסוגל לשבת או לעמוד.
  תודה

  מאת רפאל בתאריך 15 בפבר', 2015

 23. האם צריבה בגב באזור ניתוח להוצאת גוש שומני לפני שנתיים הגיונית ומה עושים פניתי לרופא עור וכירוג לא רואים כלום ואני סובלת כבר חודשיים

  מאת ariela בתאריך 23 במרץ, 2015

 24. יש לי קיבוע בחוליות L4 -L5 . כיום יש לי תזוזה לחוליות L3 -S1 . כאבים בצד שמאל. הקרנה לרגל שמאל. קושי בהליכה ובעמידה. מאוד מוגבל. אני מבקש לבוא לאבחנה ולטיפול. 052-3293296.

  מאת reuven lerner בתאריך 22 באפר', 2015

 25. לפני שנתיים בערך עברתי ניתוח בעמוד שדרה בחוליות 2 3 4 5 ושמו לי שתלים בין החוליות האלה. במהלך הניתוח פגעו לי בדורה וכנראה גם בעצב הישבן. מאז אני מרגישה כאילו יש לי תוספת בישבן. השאלה שלי היא אם זה יסתדר לי במשך השנים או ישאר לכל החיים.

  מאת אמירה בתאריך 11 ביולי, 2015

 26. הופניתי לניתוח קיבוע (L4-5) עקב כאבים שנמשכים כבר 8 חודשים, אלה לא כאבים שמשביתים אותי, אני מתפקדת, אבל זה כואב כל הזמן וממש פוגע באיכות החיים, אני לא מתכננת טיולים, לא יכולה לשבת הרבה זמן וכו', אבל מאז שהופניתי לניתוח "נברתי" מעט באינטרנט ואני כמובן רק רואה את סיפורי הכשלונות וההחמרות בעקבות הניתוח. מפחיד אותי שמצב שאני לומדת לחיות איתו יגרור בנוסף לחודשיים של החלמה בבית גם החמרה לאחר מכן. אנא עיזרו לי בהתלבטות… תודה!

  מאת ליאור בתאריך 11 באוג', 2015

 27. לפני 10 ימים עברתי ניתוח של פריצת דיסק בL4 וL5 שלחץ על העצב שמוליך לרגל ימין.
  לאחר הניתוח הופיעו כאבים יותר חזקים מאשר לפני הניתוח.אני מטופל כרגע באוקסיקוד פורטה(סירופ)וב"טרמדקס"OD 200 ב"פרקוסט 10
  וב"אוקסיקונטין".עלי לציין שחלק מהתרופות הם ממשפחת המורפיום,אך כל זאת ללא הועיל
  אבקש חוות דעתיכם ועצתיכם.
  בתודה-אדי

  מאת אדי בתאריך 15 בספט', 2015

 28. לפני כחודשיים עברתי ניתוח קיבוע מותני עם שתלים כל החודשיים הרגשתי טוב חוץ מכאבי הניתוח עצמו , ולאחרונה רגל שמאל כואבת מאוד וקשה לי ללכת יותר מכמה דקות או לעמוד, יש מצב שהניתוח לא הצליח !!!או שזה חלק מההחלמה?….אנא עזרו לי להבין אני חרדה ואובדת עצות. תודה

  מאת ניצן בתאריך 20 בספט', 2015

 29. עברתי ניתוח בs1 l5 kלפני מספר ימים אך יש לי אותם כאבים ברגל ימין עמו לפני הניתוח ץמה עושים

  מאת שמואל בתאריך 26 באוק', 2015

 30. עברתי ניתוח בs1 l5 kלפני מספר ימים אך יש לי אותם כאבים ברגל ימין עמו לפני הניתוח ץמה עושים

  מאת שמואל בתאריך 26 באוק', 2015

 31. עברתי ניתוח גב לפני חודשים , כריתת דיסק,l4-l5 ביום ה האחרון התחילו כאבים ברגל ימין כאילו הרגל מתפוצצת ,
  כדורים מסוגים שונים לא עוזרים
  מה לעשות?????
  אבקש תשובה למייל.

  מאת יוסי בתאריך 9 בינו', 2016

 32. אני סובל מכאבי גב מזה שנים רבות אבל מלפני חמישה חודשים הכאבים התגברו עם הקרנה לרגל שמאל ונימול , הבעיה שלי ידועה בפריצת דיסק בין l4 l3 ושחיקה בין l4 l5עשיתי פיזיותרפיה שיאצו זריקות וולטרן תרופות מכל הסוגים זריקה אפדוראלית וכל זה לא עזר לי ההפך החמיר יותר, מומלץ לי לעשות ניתוח קיבוע l3_4 ודיסקופטיה אבקש את עצתכם .

  מאת ראדי בתאריך 11 בינו', 2016

 33. האם מותר לעשות מסאז' אחרי שאיבת דיסק?
  אודה לתשובתכם

  מאת טל בתאריך 10 במרץ, 2016

 34. עברתי כריתת דיסק בשיטה האנדרוסקופית L4-L5אצל רופא ידוע ,שלוש פעמים באותו מקום הניתוח היה רק אשליה שאין כאבים לשבועיים
  וכל פעם המצב החמיר יותר, כיום אין לי כמעט דיסק בין החוליות האלה וגם לאחר בדיקת MRI , רואים שחלק מהדיסק שנשאר יצא שוב וסתם את התעלה
  שלושה. לאחרונה הייתי אצל שלושה רופאים וכולם יעצו לי לעשות קיבוע,
  בגלל המצב שלי היום אני מרגיש חולשה ברגליים לאחר הליכה קצרה
  או טיפוס מדרגות ,
  לאחר שאני קורא כאן שלכלמי שעבר קיבוע חוזרים הכאבים והמצב מחמיר,
  האם ישנה איזה סטטיסטיקה להצלחת הניתוחים של קיבוע
  האם יש מעקב של גוף סמכותי שבודק את תוצאות הניתוחים האנדרוסקופיים , ומפקח על הרופאים העובדים בשיטה הזאת, ומפרסמים נתונים אמיתיים
  כדי שהאנשים שסובלים ידעו את הסיכון באחוזי הצלחה? …

  מאת דני בתאריך 6 באוג', 2016

 35. שלום רב
  לפני כחודש וחצי עברתי ניתוח בעמוד שידרה המותני L3-4-5 אכן ישנה הקלה בכאבים אולם אני מרגיש מעין בערה פנימית מהגפים עד מקום הניתוח לרופא המנתח אין תשובה חד משמעית ממה זה נגרם ומתי יעבור.
  בנוסף קשה לי לשבת יותר ממספר רגעים ואני נאלץ לעמוד או לשכב אנא צרו איתי קשר במייל או בטלפון 0546370354

  מאת יהונתן בתאריך 2 בינו', 2017

 36. עברתי ניתוח דיסק ל5-ס1 לפני 4 ימים האם זה רגיל שאני עדין מרגיש כאב עצבי בצד ימין כשאני עובר ממצב של שכיבה לעמידה או מישיבה לעמידה ?

  מאת עומר דנינו בתאריך 28 בינו', 2017

 37. שלום עברתי ליפני כחמישה ימים ניתוח זעיר פולשני לקריטה חלקית של דיסק שלחת על שורש s1.
  בינתים החמרה בכעב בעכוז ולאורך רגל ימין.(ללוא חסרים נרולוגים)
  העים זה נורמלי והיסתדר עים הזמן ?
  אשמח מאוד לתגובתכם.תודה.

  מאת מושה בתאריך 2 בפבר', 2017

 38. ב30/3/17עברתי ניתוח הוצאת דיסק מותני בl4l5.לאחר הניתוח והאישפוז הרגשתי טוב.ביומיים האחרונים יש כאבים ברגל שמאל האם זה טבעי לאחר ניתוח כזה?

  מאת ענת בתאריך 5 באפר', 2017

 39. L-5L -שינויים ניווניים במרווח הדיסקלי וכן שינויי MODIC עם הנמכת המרווח. כמו כן, בלט דיסק דיפוזי ואינטרה פורמינלי
  עם לחץ על השק הדוראלי והצרות קלה של פורמינות נאורליות משני הצדדים, ללא לחץ על השורשים.- אלו ממצאי הmri. זריקה אידורלית, ודיקור לא שיפרו את המצב. אני סובלת מכאבים ומוגבלות במפשעה בצד ימין. אצבעות רגל ימין נרדמות, ומוגבלות בתנוענ. אין באפשרותי להרים דבר מהרצפה לשרוך נעל, לגרוב גרה, לשבת, לקום, וכאבים עזים במהלך השינה. האם טיפול המומלץ הוא שאיבה או ניתוח קיבוע במצבי?????

  מאת איתן בתאריך 14 במאי, 2017

 40. שלום לפני כמעט חודש עברתי ניתוח גב להוצאת דיסק, בשבועיים הראשונים היו לי כאבים שהלכו ופחתו אבל פתאום מזה 5 ימים אני סובל מכאבים עזים בגב ושריפה ברגל שמאל ממש כמו לפני הניתוח ולפעמים נדמה לי שיותר, אני קיבלתי במיון מנות מורפיום בעירוי, בזריקות ומדבקות ואין לי שום הקלה.,. אשמח לדעת אם התופעה מוכרת אחרי ניתוח במיוחד שהרגשתי שיפור וההחמרה הגיע במפתיע ובעוצמה …

  מאת רוני בתאריך 25 בפבר', 2018

 41. שלום עברתי ניקוי והשתלת קפיץ בגב תחתון לאחר יומים שוחררתי לבתי לאחר שלושה ימים הרגשתי כאבי ראש חזקים שלחתי הודעה למנתח אמר לי להגיע למיון בסידרת בדיקות לא מצאו כלום שיחררו אותי לבתי לאחר ארבע ימים עדיין כאבי ראש חזקים והרגלים ומאזור הנתוח ירדו לי נוזלים דיברתי עם המנתח ושלחתי לא תמונה אמר להגיע למיון במיון אשפזו אותי לאחר שבוע אשפוז ניכנסתי שוב לחדר ניתוח ושמו לי נקז בהרדמה מלאה למשך שבועיים שיחררו אותי אני חודשיים לאחר הנתוח ויש לי הפרשות כף רגל שמאל כל האצבעות לא מתפקדים טוב ועדיין יש לי כאבים באזור הגב ומרגיש גם דקירות מה עלי לעשות אני מוזמן ביום שני הקרוב שוב לבית החולים הדסה לבדיקות בתודה פרץ דוד אשמח לתשובה תודה

  מאת פרץ דוד בתאריך 10 במרץ, 2018

 42. שלום עברתי ניקוי והשתלת קפיץ בגב תחתון לאחר יומים שוחררתי לבתי לאחר שלושה ימים הרגשתי כאבי ראש חזקים שלחתי הודעה למנתח אמר לי להגיע למיון בסידרת בדיקות לא מצאו כלום שיחררו אותי לבתי לאחר ארבע ימים עדיין כאבי ראש חזקים והרגלים ומאזור הנתוח ירדו לי נוזלים דיברתי עם המנתח ושלחתי לא תמונה אמר להגיע למיון במיון אשפזו אותי לאחר שבוע אשפוז ניכנסתי שוב לחדר ניתוח ושמו לי נקז בהרדמה מלאה למשך שבועיים שיחררו אותי אני חודשיים לאחר הנתוח ויש לי הפרשות כף רגל שמאל כל האצבעות לא מתפקדים טוב ועדיין יש לי כאבים באזור הגב ומרגיש גם דקירות מה עלי לעשות אני מוזמן ביום שני הקרוב שוב לבית החולים הדסה לבדיקות בתודה דוד אשמח לתשובה תודה

  מאת sus בתאריך 10 במרץ, 2018

 43. שלום,
  אחותי בת 38, סובלת כבר חודש וחצי מכאבי גב ורגל איומים כתוצאה מדלקת חריפה. יש לה 2 בלטי דיסק. אתופן וארקוקסיה לא עזרו לדלקת. היא לא מסוגלת לעמוד, ללכת או לשבת, רק לשכב. כשהיא כן הולכת מעט - היא עם גב כפוף. אודה לתובנות שלכם.תודה רבה.

  מאת מיכל בתאריך 20 במאי, 2018

 44. שלום. אחי 6 שנים אחרי ניתוח פריצת דיסק בחוליות 4-5. סובל מFAILED BACK SYNDROM. עבר השתלת אלקטרודות. לוקח פרקוסט, משאף קנאביס וסיגריות קנאביס. הולך עם קביים. כל אלה לא עוזרים וחי בכאבים קשים. האם יש טיפול נסיוני או טיפול קיים כמו אבילציה שיכולים לעזור?

  מאת רון בתאריך 30 באוק', 2018

 45. עברתי ניתוח כריתת דיסק בתאריך 25.2.19
  עדיין סובל מכאבים חזקים ברגל שמאל
  לא יכול לעמוד או להתהלך.
  דיברתי עם המנתח וביצעתי
  M.r.i והנה תשובתו.
  בדקתי את בדיקת ה-MRI שלך השוללת בוודאת פרית דיסק חוזרת או צורך כלשהו בהתערבות כירורגית. ישבתי אישית על הבדיקה עם מנהל מכון ה-MRI וניתן להתרשם רק מתגובה מצלקתית קצת חריגה סביה העצב שלכן מגורה. פשוט לתת לזה זמן ויעבור בהדרגה.
  מה לעשות?

  מאת זאב בתאריך 29 במרץ, 2019

 46. אני שבועיים לאחר צריבת דיסק יש לי קרינה לרגל שמאל הרגל מהשוק ועד נברך שורפת לי מבפנים כמו תחושה שנשפך מיי
  אש לוקחת כדורי פרוכסט ולא עוזר מה עלי לעשות מיואשת

  מאת זהבה בתאריך 11 במאי, 2019

 47. לאחר ניתוח למינקטומי. ושיחרור חוט השידרה החוליות t6/7.
  לאחר בדיקת mri כאבי צוואר חזקים
  חשד לארכנוידיטיס.
  וריקמה צלקתית נירחבת עם הצרות קשה של השק התאקלי.
  מה ניתן לעשות?איזה הליך או פרוצדורה?
  המלצות ואני בקופת חולים כללית למי ליפנות

  מאת מירב בתאריך 16 בדצמ', 2019

 48. בעקבות בלטי דיסק בחוליות l4-l5,עם היפרטרופיה פצטרית שיצרה לחץ על השק והשורשים, עברתי ניתוח לקיבוע החוליות עם איחוי על ידי השתלת עצם. ללא הטבה מזה 4 חודשים. בביקורת ראשונה אצל הפרופסור המנתח כעבור הזמן הנ"ל נצפו לראשונה רפלקסים מוגברים מאד. כנראה מפגיעה במערכת העצבים מהקיבוע והברגים. נשלחתי להמשך בירור על ידיMRI מוח.
  האם זהו נזק ידוע כתוצאה מניתוח דקומפרסיה וקיבוע חוליות ומה ניתן לעשות?

  מאת עידו בתאריך 12 בינו', 2020

כתיבת שאלה חדשה