כאבי גב הם הנפוצים ביותר בקרב הסובלים מכאב כרוני. כמחצית הפניות לרופא משפחה ולמעלה מ-90 אחוזים מהפניות לאורתופד הן בשל כאבי גב. מחצית המטופלים במרפאות כאב סובלים מכאבי גב ו 80-60 אחוזים מהאנשים יחוו כאב גב לפחות פעם אחת בחייהם. עד 30% מהפורשים מעבודה טרם זמנם יפרשו עקב הופעת כאב גב.

 ישנן שיטות רבות לטיפול בכאבי הגב. השיטות המומלצות לטיפול בכאבי גב הוכחו כיעילות בקיצור תקופת הסבל  של המטופל. רק שיעור קטן מהסובלים מהתקף כאבי גב זקוקים לניתוח גב. הכאב כשלעצמו אינו סיבה לניתוח!, למעשה הסיבה לניתוח היא בדרך כלל חוסר נוירולוגי שהולך ומתקדם. חולים רבים הסובלים סבל קשה ולאורך זמן, ללא מזור, מבקשים להנתח. הבעיה היא בחוסר הידע אצל החולים ורופאי המשפחה, על שיטות טיפוליות לשיכוך הכאב, או חוסר זמינות של טיפולים אלו. יש להניח שאילו ידעו החולים, כי לאחר שנה מצבם של המנותחים ושל אלו שעברו טיפול שמרני זהה, לא היו בוחרים בניתוח. רוב המחקרים בספרות המקצועית, המשווים בין ניתוח לטיפול שמרני, מראים כי אין ההבדל לאחר שנה אחת בלבד של מעקב.

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 155 שאלות בנושא כאבי גב

 2. אני סובלת מכאבי גב הרבה שנים אני לוקחת מוסקול די הרבה וזה עוזר השאלה אם למוסקול יש תופעות לוואי ואני צריכה להפסיק.

  מאת אוסנת בתאריך 10 בינו', 2010

 3. אני בת 56, יש לי רגישות קלה בגב תחתון, קמתי הבוקר עם כאבים חזקיםמאד בגב תחתון, לקחתי 2 כדורי ם נגד כאבים אופטלגין אך כמעט ללא הואיל. מה היא הטיפול מידי לעשות בכדי שאוכל לתפקד בבית?

  שלום כבי,
  בשלב ראשון ניתן לקחת תרופות ממשפחת הוולטרן כגון אטופן אביטרן ודומיהן. במידה ולא משתפר יש לפנות לרופא המשפחה. כמו כן לא יזיק לנוח יום אויומיים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת כבי בתאריך 22 בפבר', 2010

 4. אני בת 56 בזמן האחרוןיש לי כאבי גב ,מרגישה את הכאבים יותר בזמן מנוחה מאשר בזמן תנועה ועבודה,לאחר צילום התקבלה התשובה של שינויים ניווניים קלים עים אוסטאפיטם קדמיים ואחוריים, אבקש הסבר על התשובה ומה לגבי החרפה או החרמה לעתיד
  תודה
  יהודית

  שלום 'הודית,
  כאבי גב לאחר מנוחה או שנת לילה יכולים להיות מדלקת (לא זיהומית) של המפרקים הקטנים בגב (פאצטים). הדלקת גורמת לקשיחות במפרק בזמן מנוחה ותנועתיות מגדימשחררת אותה. האוסטאופיטים הם יצירה של עצם באזורי חיכוך במקום שאינה צריכה להיות ובכך אף מגדילה את החיכוך בין החוליות. הכאב מתאפין בדרך כלל בכאב בגב בלבד . הטיפול בדרך כלל מורכב מכפול בתרופות נוגדות דלקת מסוג של אטופן או ארקוקסיה אוקספו לפררק זמן קצוב בשלב הראשון. במידה ולא חולף ניתן לשקול הדמיה נוספת כגון ct

  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת 'הודית בתאריך 5 במרץ, 2010

 5. שלום
  שוב אני בקשר לכאבי גב אני מתכוונת שבערב
  הכאבים יותר חזקים מהבוקר,זה שייך לאוסטופרוזיס
  תודה יהודית

  שלום 'הודית,
  כאבבסוף יום הוא לרב ממאמץ שרירי של היום. אך כדאי שתיבדקי ע"י רופא.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת 'הודית בתאריך 6 במרץ, 2010

 6. יש לי כאבים באזור הגב התחתון וזה מקרין לי לאזור הבטן התחתונה אשמח אם תתני לי פתרון עד יום שלישי שאלך לרופא תודה

  שלום שושנה,
  ללא בדיקה ולפי הצורך בדיקות הדמיה אין אפשרות לתת פיתרון. ראדית צריך לקחת משככי כאב, לפנות לרופא ולפי הבדיקה להמשיך בבירור.
  צריך לברר גם אופי הכאבים ומחלות רקע.
  בברכה וחג שמח

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שושנה בתאריך 4 באפר', 2010

 7. כאבי גב תחתון בשלוב הקרנות במיוחד לרגל ימין והוצרות לחץ חזק בסביבות הקרסול של רגל ימין, מה עושים .

  שלום משה 11.4.10,
  לפי תיאורך הקצר נראה מתאים לכאב ממקור לחץ עצבי בגב תחתון. הטיפול בטווח הקצר הוא על ידי תרופות ממשפחות הנוגדי דלקת ותרופות לכאב. במידה ונוסה ונכשל השלב הבא הוא הזרקות אפידורליות. במידה ונכשלו יש מקום לביצוע CT או MRI של גב תחתון. ואז לשקול הזרקה תחת שיקוף לשורשי העצב הרלוונטים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת משה 11.4.10 בתאריך 11 באפר', 2010

 8. שלום רב,
  בוקר אחד ישבתי לנעול נעלים, הרגשתי מתיחה כלשהיא אך המשכתי בפעילות רגילה. 3 שעות אחר כך כבר לא יכלתי לסבול את הכאב. רופאת המשפחה נתנה לי כדורי פרקוסט 5 ונרות וולטרן. לצערי לא עזר וכבר באותו הלילה סבלתי מכאבי תופת. בבוקר כמובן הופעתי אצל הרופאה, נתנה לי זריקת וולטרן ואחד מכדורי המורפיום. זריקת וולטרן אכן עזרה ואני משארת שגם הכדורים שמסטלו אותי לגמרי. נכון להיום אני כבר 7 ימים בבית. אתמול רציתי להיות גיבורה לא לקחת זריקת וולטרן ועכשיו 3 בבוקר אני לא ישנה בגלל הכאב.
  מדובר בכאב מצד שמאל ממש למטה פולש לאזור הישבן.
  מה עושים? כמה זמן זה יכול לקחת?
  האם ניתן לקחת זריקות וולטרן לאורך זמן?
  כרגע גם יש לי מדבקה על הגב נגד כאב שמכילה גם היא סוג של מורפיום.
  במיפוי שעשיתי ראו שיש לי עקמת קשה ותחילה של בעיה דיסקונלית בחוליה L5.
  אשמח לקבל את המלצתכם.
  חשוב לציין שהתנוחה שהכי פחות כואב בה הינה עמידה. לשבת מאוד קשה לי.

  מאת תהל בתאריך 14 באפר', 2010

 9. מזה 10 שנים שהנני סובל מגב תחתון לא מסוגל ללכת יותר מ5 דקות.נח דקה וממשיך עוד 5 דקות וכך הלאה כל היום,פניתי להמון רופאים בניהם מבית חולים מאיר, עברתי בדעקת CT במכון מאר תוצאות הבדיקה מראים על בגובה 5-3L :הודגם בלט אנולוס דיפוזי ועיבוי הליגמנטה פלאבה עם היצרות ניכרת של השק התקלי ,כך לגבי S1 -L5 C ביתר המרווחים של כל עמוד השדרה שמור היטב.מה הטיפול שניתן בשביל להקל על הקאבים וללכת נורמל. אודה לך מאוד על תשובתך.

  מאת ארמנדיוס בתאריך 15 במאי, 2010

 10. בעלי בן 73 עבר ניתוח גב לפני 35 שנים.סובל מאוד מכאבים עד היום .מטופל במדבקות duragesicפעם ב3 ימים.המדבקות עוזרות רק לוןם הראשון. למי לפנות?תודה

  שלום במבי,
  כאבי גב תחתון שממשיכים שנים רבות הם קשים לטיפול ולא תמיד מגיבים טוב לטיפול. לגבי הטיפול התרופתי באופיאוידים -מדבקות דורוגסיק- יתכן שהוא פיתח תופעה של"התרגלות" ואז צריך לעבור לתרופה אחרת.
  הוא צריך לפנות לרופא המתמחה ברפואת כאב כדי לקבל הדרכה ואופציות אחרות לטיפול.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת במבי בתאריך 30 במאי, 2010

 11. האם יש קשר בין כאבי גב (מרכז הגב)לבעיה בריאות?

  שלום פז,
  כאב גב עליון יכול לגרום ל"קשיי נשימה" ע"י ספסם של שרירים.
  את צריכה להגדיר מה זה בעיה בריאות. בכל זאת צריך להבדק אצל רופא המטפל, ולשלול סיבות אחרות.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת פז בתאריך 3 ביוני, 2010

 12. אני סובלת לאחרונה מכאבים בגב העליון התחושה שלי היא שהכאב נגרם כתוצאה מעיכול לא נכון . הכאבים מופיעים בד"כ לפנות בוקר כ -5 עד 7 שעות לאחר הארוחה הכאבים חזקין ומעירים אותי משינה ועד שאני לא מקיאה שום דבר לא עזר ? מה התופעה הנ"ל ואיך ניתן למנוע כאבים אלו .

  שלום שמחה הרמנו,
  כאבים על רקע עיכול נפוצים עם כי לא ברור מדוע רק אחרי 7 שעות שבו הקיבה כבר התפנתה
  המקום לבירור מסוג זה הוא אצל הגסטרואנטרולוגים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שמחה הרמנו בתאריך 8 ביוני, 2010

 13. שלום לך ד"ר
  אני בחור בן 27 סובל מכאבי גב בחלק העליון של הגב כשלוש שעות אחרי שאני הולך לישון..
  אני גם עם כאבים ולא מצליח להירדם.כל תנוחה שאני מנסה זה כואב.
  חשוב לציין שבהמלך היום אני כמעט ולא סובל מכאבים.
  יש לי פחד עצום מללכת לבדיקות ואני מעדיף לסבול.

  מה היית ממליץ לי לעשות?
  וממה נראה לך שאני סובל?

  שלום שלום,

  כאב גב עליון נובע לרב מצוואר או משרירי הכתפיים. כאב בעיקר בשכיבהלר מרמז על תנוחה במיטה. במידה והכאב אינו מקרין ואין בעיות רפואיות נלוות ניתן לבצע טיפול תרופתי קל בתרופות נוגדות דלקת לפני השינה מסוג אטופן ארקוקסיה קספו ועוד. הכדור ניתן בערב עם ארוחת הערב. לתקופה של 2-3 שבועות. במידה ולא חולף ניתן להיבדק אצל רופא כאב ולרב אין צורך בבדיקות מורכבות או כואבות.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שלום בתאריך 29 ביוני, 2010

 14. שלום רב,
  אני בת 30 וב-4 החודשים האחרונים סובלת מכאבי גב בלילה. הכאבים הם בחלק האמצעי של הגב והם עוברים בערך כחצי שעה אחרי שאני מתעוררת ולא מטרידים אותי כלל במהלך היום. אני רוכבת על אופניים (כשעה ביום, כשאני נוסעת לעבודה) ועושה מדי פעם פילאטיס. חשוב לציין, שלפני 4 חודשים הותקפתי פיזית במקום עבודתי ויכול להיות שזה קשור, אבל קשה לי לזכור אם הכאבים התחילו לפני התקיפה. הלכתי לאורטופד והוא הפנה אותי לפיזיותרפיה שלא הקלה על הכאבים. זה מאוד מטריד אותי שאין לי מושג ממה הכאב ואיך זה יעבור ואם זה ילווה אותי לכל החיים….מה זה יכול להיות?

  תודה

  שלום אמילי,
  הכאב סביר להניח על בסיס גרמי ושררי ולא מדיסק ולחץ על עצבים. כאבים מסוג זה חולפים בדרך כלל ללא צורך בטיפול. אבל אם הכאב ממשיך ולא חולף יש מקום לטיפול תרופתי קצר טווח בתרופות נוגדות דלקת כגון אטופן ארקוקסיה קספו ועוד. הטיפול ניתן ל2-4 שבועות.
  במידה ועדיין לא חולף ניתן להתיעץ ברופא כאב.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אמילי בתאריך 29 ביוני, 2010

 15. שלום
  אני בן 37 וכבר שנתיים אני סובל מכאבי גב
  בזמן השינה במיוחד לקראת ההתעוררות.הכאב מופיע באזור הגב התחתון ומלווה אותי בין שעה לשעתיים מהיקיצה וככל שהיום מתקדם הכאב עובר.יש לציין שיש לי מזרן איכותי ואני עובד עבודה פיסית קלה .במשך היום אני מתפקד טוב ואינני סובל מכאבים כלל (מעולם לא כאב לי הגב במשך היום)הבעיה נראת לי מוזרה .מה זה יכול להיות?

  שלום יוסי,
  מזרון טוב חשוב אך לא זהה לכל אדם. יש כאלה המעדיפים מזרונים קשים ויש כאלה המעדיפים קשים. אליך למצוא את המזרון המתים עבורך. מעבר לכך הכאב יכול לנבוע מדלקת (לא מזיהום) במפרקים הקטנים של הגב. פנה לאורטופד או רופא כאב לצורך איבחון.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 9 באוג', 2010

 16. יש לי כאבים בגב התחתון עם הקרנה לרגל שמאל, אתמול הייתי אצל אורתופד שנתן לי ארקוקסיה 90 למשך 20 יום, שלח אותי לפזיוטרפיה והמליץ על יוגה כפעילות גופנית. אני עובדת בעבודה שדורשת ממני לשאת ציוד די כבד. שאלתי היא - האם להתעלם מהכאב לעשות את הפעילות הרגילה, כולל להתחיל בהליכה יומיומית וללכת לשיעורי יוגה, או לחכות עד לסיום נטילת התרופה ורגיעה בכאב? אני בת 53

  שלום עידית,
  אין בשלב אקוטי מקום לעבוד עם כאב. יש להתחיל פעילות לאחר סיום הכאב. כאשר חידוש הפעולה הוא באופן הדרגתי. פעילות שמחמירה כאב לאחר הפעולה היא גרועה יותר כי משתמע בכך שהדלקת חוזרת.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עידית בתאריך 30 בנוב', 2010

 17. שלום איתי
  תודה על התשובה. בינתיים עבר מעל שבוע ולא חל שום שיפור במצב למרות נטילת הכדורים. הכאבים חזקים מאד כשאני במצב עמידה בלבד, בשנייה שאני מתיישבת חולף הכאב, אין לי שום הגבלה בשום תנועה ושום כאב אחר.
  במצב כזה, נכון לעשות פעילות גופנית שלא כרוכה בעמידה? הכדורים (האם להמשיך לקחת את הכדורים ארקוקסיה 90 למרות שאין הטבה במצב?)

  שלום עידית,
  בשלב הזה הייתי עדין ממשיך עם הכדורים במידה ואין תופעות לוואי מאחר והשלב הבא הוא מרפאת כאב והזרקות. הייתי מתחיל לקדם את נושא מרפאת הכאב כדי לא לבזבז זמן במידה ולא יעזרו הכדורים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עידית בתאריך 8 בדצמ', 2010

 18. שלום רב!
  אני בן 60. מזה כשבועיים יש לי כאבים בגב התחתון, כאבי שרירים ברגליים,במיוחד כאב מתמשך ברגל שמאל עד הקרסול. השרירים כבר כואבים איך שאני קם בבוקר.
  יש לציין שאני לא עושה ספורט במיוחד,רק הליכות קצרות לפעמים.
  בנוסף אני נוטל כדורים להורדת כולסטרול ולדילול הדם. הפסקתי מזה כשבועיים את הכדורים לכולסטרול אך עדיין יש כאבי שרירים.
  ביצעתי בדיקות דםשנקראות בדיקות דם לצרכים קליניים והתוצאה הייתה
  aluminium in senim 22.9
  1) מה התוצאה הזו אומרת ומה זאת הבדיקה הנ"ל?
  2)ממה הכאבים הללו יכולים לנבוע? איזה בדיקות כדאי לעשות?
  איזה רופא מתמחה בעניין הזה?
  בבקשה תעזור לי לאיזה רופא זה שייך ומה עליי לעשות כדי להקל על הכאבים.
  תודה רבה

  מאת מני בתאריך 3 במרץ, 2011

 19. שלום לך ד"ר
  אני בן 35 מעשן עם בריאות בדכ תקינה בשבוע האחרון אני סובל מכאבי גב עזים בצד שמאל תחתון ועליון מלווים עם דקירות חזקות בבית החזה וקשיי נשימה…מה אני אמור לעשות ? למי ללכת ??
  בבקשה תעזור לי
  תודה רבה

  מאת זיו בתאריך 5 במרץ, 2011

 20. שלום,
  אני בת 27 ואף פעם לא היו לי כאבי גב.
  לפני שבועיים ללא התרעה מוקדמת איבדתי תחושה בחלק הקדמי של השוק ברגל אחת.
  לאחר יומיים התחילו גם כאבי גב- גב תחתון, עמוד שדרה צווארי וגם בנקודה אחת בגב העליון. כמו כן הגיעו כאבי ברכיים, בשתי הרגליים, שהולכים וחוזרים.
  כשאני נחה זה כמעט לא כואב, אולם בזמן הליכה, ריקוד ובעיקר אחריהם- הכאבים ממש מתגברים.
  קיבלתי בטרן- הוא עזר לכאבים, הפסקתי והכאב חזר.
  ברגל הרדומה לא היה כל שינוי…

  הרופאים שהייתי אצלם חושבים שזו דלקת אבל זה לא נשמע לי הגיוני, שדלקת גורמת לכאב בכל כך הרבה אזורים שונים בגוף, כאב שלעתים הוא מאוד חד.

  אשמח לדעת:
  1. האם עשויה להיות סיבה אחרת למצב שאני מתארת?
  2. האם אני צריכה להימנע ככל האפשר מפעילות גופנית או שלמרות הכאב זה עשוי לזרז את ההחלמה?

  תודה רבה!

  מאת הדס בתאריך 7 במרץ, 2011

 21. שלום רב אני בחור בן 28 הייתי רץ ועושה ספורט קבוע. תמיד היו לי כאביי גב אבל לא משהו מטריד אני בחור גבוה,בחודשים האחרונים אני סובל מכאבים בגב תחתון ועכוזים וכאבים בכיפוף קל וזה מתגבר ואף קשה לי לשבת לפעמים,לאחר סיטי נקבע שיש לי בקע L5-S1,צילומים וEMG תקינים,מה הטיפול המומלץ ואיך ניתן לחזור למצב שקרוב לקודם,רופא אורטופד קבע שאין מקום לניתוח ושלח אותי לקבל זריקה במרפאת כאב עם הוראה לא לרוץ להוריד פרופיל…. אך אני מעוניין לחזור למצב קודם

  שלום
  אין דרך להחזיר את הדיסק למקום. יש בהחלט מקום להזרקה. ההזרקה מורידה את הדלקת שהיא עיקר הכאב. ניתן גם לטפל שמרנית ע"י כדורים נוגדי דלקת ומנוחה. לרב עובר תוך שלשה חודשים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 15 באפר', 2011

 22. שלום רב בהמשך לשאלתי הקודמת ולתשובה שקיבלתי
  האם לאחר הזריקה אפשר לבצע פעילות גופנית רגילה ומאמצים גבוהים או שיש דברים שכדאי להמנע מהם-האם עלולה להיות החמרה כלשהי במצב כלשהו.אני מעוניין לבצע פעילויות ספורט עבודה פיזית ולהמשיך בשירות מילואים קרבי האם זה אפשרי?-תודה וחג שמח
  אני מצרף את השאלה והתשובה הקודמת מתחת-תודה
  שלום רב אני בחור בן 28 הייתי רץ ועושה ספורט קבוע. תמיד היו לי כאביי גב אבל לא משהו מטריד אני בחור גבוה,בחודשים האחרונים אני סובל מכאבים בגב תחתון ועכוזים וכאבים בכיפוף קל וזה מתגבר ואף קשה לי לשבת לפעמים,לאחר סיטי נקבע שיש לי בקע L5-S1,צילומים וEMG תקינים,מה הטיפול המומלץ ואיך ניתן לחזור למצב שקרוב לקודם,רופא אורטופד קבע שאין מקום לניתוח ושלח אותי לקבל זריקה במרפאת כאב עם הוראה לא לרוץ להוריד פרופיל…. אך אני מעוניין לחזור למצב קודם
  שלום
  אין דרך להחזיר את הדיסק למקום. יש בהחלט מקום להזרקה. ההזרקה מורידה את הדלקת שהיא עיקר הכאב. ניתן גם לטפל שמרנית ע"י כדורים נוגדי דלקת ומנוחה. לרב עובר תוך שלשה חודשים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל

  מאת יוסי בתאריך 21 באפר', 2011

 23. שלום רב בהמשך לשאלתי הקודמת ולתשובה שקיבלתי(הוצע לי לעשות זריקה במרפאת כאב,עבור בקע l5-s1)
  האם לאחר הזריקה אפשר לבצע פעילות גופנית רגילה ומאמצים גבוהים או שיש דברים שכדאי להמנע מהם-האם עלולה להיות החמרה כלשהי במצב כלשהו.אני מעוניין לבצע פעילויות ספורט עבודה פיזית ולהמשיך בשירות מילואים קרבי האם זה אפשרי?-תודה וחג שמח

  שלום
  במידה והכאב חולף ניתן לחזור לפעילות. הזריקה אינה זאת שמונעת את הפעילות אלא הבלט דיסק.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 21 באפר', 2011

 24. שלום רב,
  אני סובלת מאוסטיאומה או מנינגיומה ב-D8 הגורמת ללחץ עד בינוני על השק הדוראלי, ומבעיה בפסט מארטיקולארי של חוליה L5-S1 משמאל. בנוסף: L3/L2 בלט אחורי היקפי של דיסק עם סימני לחץ קל על השק הדורלי, L4/L5 - כנ"ל.
  ארקוקסיה 90 הפיגה בהצלחה כאבי תופת באיזור הישבן השמאלי ובמפרקי הירכיים דו"צ. שאלתי היא האם יש מקום להזרקת אפידורל, צריבה, הזרקה תחת שיקוף לשורשי העצב בלוק והזרקת אזרקאין והורמון, לפרוסקופיה לניקוי או כל פיתרון פולשני אחר במרפאת כאב, או שניתן להירגע נוכח העובדה שהארקוקסיה היטיבה את מצבי. אציין כי ההתקף מתרחש אחת לשנה ומחצה.
  תודה מראש על התייחסותכם.

  שלום
  במידה וארקוקסיה משפרת את מצבך לאחר לקיחה לפרק זמן קצר (עשרה ימים) וההתקפים אינם שכיחים אין צורך בטיפולים אחרים
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אביגיל בתאריך 7 במאי, 2011

 25. בס"ד
  דר' שלום
  לאחרונה יש לי כאבים בגב תחתון עים הקרנה לרגליים עד הקרסול , ויש לי תחושת לחץ בקרסוליים
  מה אני צריך לעשות?

  שלום
  יש מקום לטיפול תרופתי בתרופות נוגדות דלקת, או בהזרקות לעמוד שידרה. יש לפנות לרופא כאב לצורך האיבחון וטיפול.
  ניתן לקבל פרטים על הטיפול באתר ה PAIN.CO.IL לגביסוגי הטיפולים ומשמעותם.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת פופה בתאריך 20 במאי, 2011

 26. אני בן 46 .מזה זמן רב אני סובל מכאבי גב תחתון. התרגלתי לכאב עד כמה שניתן.
  בחודש האחרון החלו כאבים עזים בגב העליון.
  הכאב מתחיל רק כשאני ישן ולפני ההתעוררות שלי. (בשעות 04:00-06-00 ) המצב הוא שאני כבר עייף מחוסר בשעות שינה.רופא המשפחה חשש מבעיה לבבית ובדיקת האקו יצאה תקינה לחלוטין.
  חשוב לי להדגיש כי הכאב עז ביותר וגם נשימה עמוקה הופכת לעניין כואב מאד.
  לאחר שעתיים לערך הכאב חולף כלא היה

  מאת אהרון בתאריך 25 ביוני, 2011

 27. שלום, לפני 3 שנים עברתי ניתוח פריצת דיסק בגב ומאז לא היו לי כל כאבים או מגבלות כלשהן. אתמול התעוררתי עם כאבים חזקים בגב התחתון שגורמים לי לכאבים מאוד חזקים ברגל ימין ואינני יכולה לעמוד או ללכת כרגיל, אני ממש פוחדת שחלילה חזרו לי כאבי הגב לאחר 3 וחצי שנים של שקט טוטאלי, האם יתכן שחוזרת שוב אותה הבעיה? האם יש דרך לטפל ולרפא את הכאב? תודה מראש, אורנה

  שלום
  יכול להיות שהכאב מהבעיה המקורית חזר, אך יכול להיות כי קימת בעיה בגובה אחר. רצוי לקבל יעוץ ממרפאת כאב על טיפולים אפשריים או מאורטופד.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורנה בתאריך 26 ביוני, 2011

 28. שלום רב
  שמי יוסי-לאחר סיטי אובחן לי פריצת דיסק L5-S1,הוצע לי טופל ע"י כירופרקט ברפואה משלימה
  האם זה יכול לעזור?ואם כן כמה טיפולים נדרשים(הם ישר מנסים לגרום לי לשלם על 10 טיפולים)
  אני בחור בן 28 שהיה רגיל להרבה ספורט ומאמץ ורוצה לחזור לזה
  תודה

  מאת יוסי בתאריך 13 ביולי, 2011

 29. שלום רב,
  כתבתי לך שאלה בתאריך ה 22.07.11 נראה לי שבטעות דילגת על השאלה שלי.
  אשמח אם תענה לי הכאבים עדיין קשים מאד.
  נ.ב
  הייתי אצל רופא אורטופד ובצילום נמצא כי ישנה שחיקה בחוליות הגב העליון בשל עמידה כפופה.
  הרופא טען שזה עניין של כאפי שרירים שבמהלך היום מתחממים והכאב חולף.
  מדי לילה אני מתעורר ולוקח כדור נגד כאבים שמתחיל להשפיע רק לאחר כחצי שעה.
  האם אני אמור להמשיך עם כדורים כל החיים ?

  מאת אהרון בתאריך 16 ביולי, 2011

 30. אני בת 34 בפברואר האחרון התחילו לי כאביםעזים בצוואר שמקרינים לי ככל שעובר היום גם לראש אורטופד בדק אותי שלח אותי לפיזיוטרפיה וכדורים לא עזרו הכדורים ולא הפיזו' בנוסף אני עושה טווינה ויש כירופרקט ואין שינוי הכאב הוא 24שעות ללא שיפור ואני כבר לר עובדת 5חודשים ושכחתי לציין שעושה אפילו יוגה……מה עושים???תודה

  מאת צדוק ענת בתאריך 21 ביולי, 2011

 31. סובל כבר 6 שנים מכאב גב הקרנה לעכוז לאורך רגל ימין ומזה כ2 שנים גם לרגל שמאל אולם יותר לימין עברתי ניתוח למיניקטומי
  לפני כ3שנים ללא הועילl4-5 הכאבים חזרו לאחרכ3 חודשים מגבלות הליכה קשות צליעה וכאב באזור העכוז שלפי ההרגשה גורם לתחילתו של התקף היתי אמור לעבור ניח טוליפ l4-5
  עקב סיבוך דום נשימה הופסק ההליך הניתוחי
  במשך השנים עברתי הזרקות שיקוף כדורי ארקוקסיה מדבקות לאחרונה 2 זריקות תחת סיטי
  שוב ללא הועיל כיום נואש לחלוטין מרוב כדורים להרגעת כאב מסוגים של אוקסי קונטין ופרקוסט לא יכול להלך נורמל כאב בכל היממה
  לילות ללא שינה וכמעט בכול בוקר של השכמה משינה ולא שינה כאבים איומים האים כדאי לנסות בגרס רפואי ואים כן היכן אוכל לקבל המלצה תודה לכול מענה

  שלום
  אבי שלום, במצבך לאחר מהלכים של ניתוחים, הזרקוץ טיפול תרופתי והמשך סבל צריך להגיע ליעוץ מסודר.
  טיפול בקנאביס רפואי זה אופציה רק במסגרת טיפול שצריך לקחת בחשבון כל האספקטים אחרים כולל מחלות וטיפולים אחרים.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מזרחי אבי בתאריך 9 בספט', 2011

 32. שלום, אני בן 45 וזה כבר כמה שבועות שאני מתעורר כמה שעות אחרי שאני הולך לישון עם כאבים בגב התחתון, ומהרגע שאני מתעורר אני לא מצליח להירדם בגלל הכאבים, אני כבר בלי שינה מספר שבועות. כשאני קם לעבודה הכאב חולף ולא מטריד אותי עד הלילה. הזמנתי תור לאורתופד רק לסוף החודש אבל אני בינתיים סובל מחוסר שינה ומהכאב, מה זה יכול להיות? ומה הטיפול שאני צריך לקבל כדי שיפסקו הכאבים האלו?

  מאת אילן בתאריך 9 בנוב', 2011

 33. שלום.
  שמי דוד ואני בן 24 בריא בד״כ.
  לאחרונה אני סובל מתופעה של כאבי גב רק אחרי כמה שעות שינה.
  הכאב מתמקד בגב עליון בעיקר בעצמות הצדדים.
  הכאב נודד את שנתי ולא נותן לי שום תנוחה שבא אוכל לחזור ולהרדם.
  האם זה משהו מסוכן? לאיזה רופא אני צריך לפנות?
  יש לציין שלפני כשבועיים התחלתי לקחת לוסק בשביל הצרבת.
  תודה מראש

  מאת דוד בתאריך 13 בנוב', 2011

 34. אני סובלת מכאבי גב תחתון כבר שלושה ימים. קיבלתי שתי זריקות וולטרן. וארקוקסיה למשך 10 ימים. אם חל שיפור במצבי האם ניתן להפסיק עם ארקוקסיה או להמשיך עד לסיום טיפול? בנוסף האם ייתכן כי ארקוקסיה גורם לדימום?

  שלום אהובה
  ראשית אין כל צורך לסיים את כל הטיפול בצידה שבכאב נעלם את יכולה להפסיק את הכאב.
  לגבי דמם, זה תלוי איזה סוג של דמם. באופן טאורטי כן, תפני לרופא המטפל תצורך בירור
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אהובה בתאריך 22 בדצמ', 2011

 35. מדובר בבחור בן 31 שבבת אחת התחיל אצלו כאב בצוואר, וקושי בסיבוב הצוואר לצדדים. תוך כמה ימים הכאב השתנה, ועבר לצד אחד של הגב העליון. הכאב לא ממוקד בנקודה אחת אלא "נודד", וגם כאב בצוואר וגם בגב העליון הם בצד אחד בלבד. הכאב מורגש בהתעוררות במהלך הלילה ובקימה בבוקר, וחולף במשך היום. יש לציין שהוא מרים משקלות, ועשה מאמץ מיוחד יום לפני תחילת הכאב. האם זו דלקת? האם נראה שהפגיעה היא בשריר? מה ניתן לעשות???

  מאת רותי בתאריך 17 בפבר', 2012

 36. בעלי כבר שבוע וחצי סובל מכאבי גב עליון לאחר שדחף משהו כבד והתאמץ לא היה לבוש טוב וגם התקרר הכאבים גורמים לו לקשיי נשימה לציין שיש לו פלטינה בחוליות L2-L4 בעקבות תאונה לפני כמה שנים ריסק חוליה L3
  האם גב עליון גורם לקשיי נשימה?

  שלום
  כאב בגב עליון יכול לנבוע מסיבות רבות כמו דיסקים פגיעה בצלעות ןעוד. מצד שני קוצר נשימה אינו מאפיין את הבעיה מלבד קוצר נשימה על רקע כאב המגביל את היכולות לקחת נשימה עמוקה. יש מקום להתיעצות רפואית עם רופא המשפחה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ליז בתאריך 22 במרץ, 2012

 37. פריצת דיסק קלה בין T4-T5. סובל מכאבים בהתקפות. מעבר לכדורים מה טיפול מומלץ? לאחר MRI הומלץ לי לקחת אוטופן או arcoxia.
  מה עדיף? מה מומלץ יותר? אני בן 45.

  שלום
  לא ניתן לומר מה עדיף. חולים מגיבים באופן אישי שונה לתרופות מהמשפחות הנ"ל. שתיהן תרופות טובות. הארקוקסיה פחות פוגעת ברירית הקיבה מאחר והיא יותר ספציפית לדלקת, וכיום מחירה ירד בקופות כך שהעלות היא זניחה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורן בתאריך 14 באפר', 2012

 38. שלום,
  אני בחור בן 32 בריא בד"כ, אני סובל מפריצת דיסק כבר כ14 שנה. הכאבים הולכים וחוזרים מדי פעם, אך בשבוע האחרון, אני כבר מושבת שבוע במיטה. קיבלתי זריקות ואטופן 600, אך ללא הועיל. האם יש מזור כלשהוא?

  שלוo
  יש פיתרון. לצורך כך תצתרך להגיע למרפאת כאב להזרקות מדויקות לכיוון עמוד השידרה להזרקה אפידורלית או לשורשי העצב הרצויים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דוד בתאריך 27 באפר', 2012

 39. שלום
  בת 40 אובחנתי לפני כ-4 שנים סובלת מבלט דיסק. L4-L5. במשך כ-3 פעמים בתקופה זו נתפס לי הגב ברמה קשה, טופלתי בזריקת ווטלרן + זריקת אסיבל + אטופן 600 מל"ל.
  פיזיוטרפיה - לא עזרה כלל.
  מהפילאטיס - יצאתי כל שיעור צולעת יותר ויותר.
  מה שעוזר ברוב המקרים זה אטופן, וולטרן.

  האם יש הגבלה להשתמש בכך?
  האם אפשר לקחת כדורים לתחזוקה שוטפת של הגב? אולי יש כדור במינון נמוך לקחת כל יום, כדי שכשנתפס הגב שלא יתפס בצורה קשה כל כך.

  מאת כהן אילת בתאריך 14 במאי, 2012

 40. אני בת 50 מזה כ20 יום עם כאבי גב מתוכם שבוע ימים במיטה עם כאבים חזקים טופלתי בזריקות וולטרן וארקוקסיה למשך שבוע. בבדיקות דם ברזל מעט גבוהה. אולטרסאונד כליות תקין ובדיקת רופא נשים תקינה. בסיטי גב הודגם בקע אחורי מרכזיעם לחץ קל על שק הטקאלי במרכזו בגובה מירווח זה. היתה גם בריחת שתן בליליה אחד.מזה כ 3 ימים מטופלת במוסקול יש הקלה מסוימת בכאב אך עדיין כואב . בעבר קרה שנתפס הגב אך לאחר 3-4 ימים היה עובר. אני מאוד לחוצה וחרדה למצב פעמיים הייתי במיון ולרופאים אין ממש מענה פעם אומרים גב ופעם אינם יודעים לענות לי . אי הוודאות מתסכל אותי הכאבים הם באמצע הגב התחתון ובשני צידי המותן ובישבנים אשמח לתשובתך המהירה.
  תודה נירית.

  שלום
  לא ניתן לבצע אבחנה מסוג זה דרך הדוא"ל. יש בהחלט סיכוי סביר כי מדובר בבעיה בגב. אך יש לראות רופא כאב לצורך האיבחון.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נירית בתאריך 1 ביולי, 2012

 41. בוקר טוב!
  יש לי כאבי גב אדירים בגב כמה שעות אחרי שאני הולך לישון חשוב לי לציין שיש לי מזרון מעולה ואני לא עובד בעבודה פיזית.זה נמשך למעלה מחודשיים..
  מה לעשות???

  שלום
  אין אפשרות לאבחן אותך באינטרנט על סמך הנתונים שנתתה. יש לפנות למרפאת כאב או לאורטופד לצורך אבחנה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שי גולן בתאריך 16 ביולי, 2012

 42. שלום לך

  אני בת 43, פעילה ספורטיבית (שחייה, חדר כושר וטניס) , התעוררתי פני שבועיים עם כאב גב תחתון משתק.

  קיבלתי זריקת וולטרן - לקחתי כדורי ארקוסיה 90 ונחתי 10על הגב ימים. אמנם יש שיפור ואני יכולה להסתובב במשך היום לאט ובזהירות ואחרי שכיבה ממושכת לוקח לי חצי שעה ולא פחות כדי לעמוד ללא כאב (משתק).
  הכאב הוא כמו שמישהו נוגע לי בעצב או מכות חשמל כאלו ומורגש בגב התחתון.
  סף הכאב שלי הוא די גבוה כך שמה שאני מגדירה כאן הם כאבים מאוד חדים ובלתי נסבלים .
  למרות שיש מעט שיפור אני לגמרי מוגבלת בתנועה חופשית והייתי רוצה לשאול אם זהו תהליך נורמלי של החלמה או הרעה במצב לאור הקשיים המתמשכים בעיקר בבוקר לזוז וכן לאורך היום. הגב מרגיש כחסר גמישות לחלוטין - כאילו כל תזוזה מושכת את העצב - האם מומלץ להתעמל קצת (הליכה ושחייה) או להמשיך לשב ולחכות לנס?

  תודה מראש על התגובה.

  שלום
  כאב גב בדרך כלל חולף תוך 6-12 שבועות ב90 % הכואבים עם ובלי טיפול. ניתן לקצר את זמן ההחלמה על ידי טיפול תרופתי וטיפול של הזרקות אפידורליות. לא מומלץ על מנוחה מלבד ימים בודדים. ניתן לחזור לפעילות בהדרגה. כאב בזמן הפעילות אינו נורא. אך כאב לאחר הפעילות ובלילה לאחר מכן משמעו כי הפעילות הנ"ל גורמת להחרפת הדלקת. ולכן להימנע מימנה. במידה ואת בוחרת בטיפול לקיצור זמן ההחלמה, פני למרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שירן בתאריך 16 ביולי, 2012

 43. שלום רב
  אני בת 57 עושה ספורט פעמיים בשבוע+שחיה עוד פעמיים ריקודי עם פעמיים בשבועץ
  הבעיה מתעוררת בזמן הריקודים
  לאחר כשעה של ריקוד מתחילים חזקים כאבים בגב התחתון. יש לציין שבזמן פעילויות ספורט אחרות אין כאבים. מה לעשות?

  שלום
  נשמע כמו כאב פאצטלי שאלו מפרקים קטנים בבסיס הגב. ניתן לנסות ולטפל בהם על ידי תרופות נוגדות דלקות כמו ארקוקסיה או נקסין לעשרה ימים זאת במידה ואין מחלות אחרות כמו יתר לחץ דם מחלות לב או כיבי קיבה. כמובן יש להתיעץ עם רופא משפחה. במידה וכאב הגב לא מוקל. יש מקום להתיעץ עם רופא כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דליה בתאריך 7 באוג', 2012

 44. היי אני בת 55 בריאה בדרך כלל לפני כשבועיים התחלתי להרגיש כאבי גב עליון בצד השני של הגוף גובל לחזה, לפעמים יש קשיי בליעה
  של מזון, ברור לי שהגב שלי תפוס בצורה רצינית האם אטופן 600 יכול לעזור, או עיסוי רפואי.
  בברכה

  שלום
  עיסוי רפואי יכול לעזור לגב התפוס. לגבי הקושי בבליעה אליך לראות רופא לפני שאת לוקחת תרופות מסוג אטופן או אדוויל מאחר ואולי מדובר בכיב קיבה או הפרעה רצינית מסוג זה. אליך לראות רופא במידה ואת מתחילה טיפול תרופתי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חני בתאריך 30 בספט', 2012

 45. שלום
  אני בת 45 מזה מס' חודשים סובלת מכאבים לאורך גב שמאל, כרגע לא הלכתי לשום טיפול מאחר שחשבתי שזה יעבור, רציתי לדעת ממה נובע כאבים לאורך גב שמאל.
  בתודה ענת

  שלום
  בדרך כלל הכאב שאינו יורד לגפיים מקורו ממערכת השרירים והשלד התומכים בעמוד השידרה. אבל יש צורך בבדיקת רופא לצורך אבחנה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ענת בתאריך 3 באוק', 2012

 46. שלום אב, אני בת 44 ובשבועיים האחרונים אני סובלת מכאבים בצוואר ומתחת לכתף ימין.
  אני נוטלת אטופן 1200 מ"ג ביום אבל אין שיפור אני סובלת מכאבים עזים . מה עלי לעשות על מנת להרגיש טוב יותר בתודה נטלי

  שלום
  לגבי האטופן במינון הנ"ל, הוא גבוה ואני מקווה כי ניתן על ידי רופא. לגבי כאבי הצוואר והכתף, יש להיבדק על ידי רופא אורטופד או רופא כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נטלי בתאריך 3 בנוב', 2012

 47. אני סובלת מכאבי גב תחתון שהחלו לפני כ- 3 חודשים ובצילום הראה שיש שינויים ניווניים בחוליות L4 -L5 . כל פעם שזה קרה לי אני במנוחה וללא מאמץ פיזי עד שהכאב עובר בעזרה של כדור מוסקול וטיפות אופטלגין.
  אני מתעמלת בחדר כושר וכמובן שהכאבים תוקפים אותי אני מפסיקה להתאמן.
  השאלה שלי איזה פעילות גופנית מומלצת ומתי מומלץ לחזור לפעילות גופנית …

  שלום
  מנוחה עוזרת כמובן וחשוב לנוח. כאשר יש התקף. המנוחה היא למספר ימים מועט, ואז לחזור לפעילות יומית רגילה. לא לחזור לפעילות פיזית מאומצת עד להעלמות הכאב. מאחר ומחשבה הרפואית היא כי הכאב נובע מהיווצרות דלקת על העצב כתוצאה של לחץ של הדיסק או ההיצרות הגרמית בעמוד השידרה. ולכן פעילות גופנית תגביר את החיכוך בעצב ותחמיר דלקת. אם הכאב שלך נמשך מעל שלשה חודשים יש מקום לפנות לטיפול מרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלזה בתאריך 11 בנוב', 2012

 48. סובלת מכאבי גב. פניתי לאורטופד, שהפנה לצילום. התוצאה היתה: שינויים ניווניים. חולית מעבר.
  מהי חולית מעבר?

  מאת דינה בתאריך 16 בנוב', 2012

 49. שלום, אבי סובל מזה כחצי שנה מכאבי גב המשפיעים על כלל תפקודו. הוא אובחן עם פריצת דיסק, אך מאחר ונוטל תרופות לדילול הדם ללא אישור להפסקה, אין אפשרות לנתחו.
  שאלתי היא האם הוא יכול לקבל זריקת אפידורל / שיקוף על אף שנוטל תרופות לדילול הדם?

  מאת הילה בתאריך 2 בדצמ', 2012

 50. ד"ר נכבד!
  אמי בת 89 סובלת כאבים עזים בגב תחתון(עקמת עמוד שדרה,ניוון בחוליות ,פריצות דיסק,היצרות בתעלה).מטופלת במרפאת כאב.
  מקבלת פרקוסט 10מ"ג פעמיים ביום,היות והכדורים כמעט ולא עוזרים לכאב הוסיפו סירופ אוקסיקודון.כמו כן עברה דיקור סיני ללא תוצאות.ולאחרונה טיפול בגלי רדיובתאריך9.12.12 ללא שינוי בכאב.שאלתי מה עוד ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים האין סופיים.האם ניתן להחליף לתרופות אחרות ואולי קאנביס רפואי.היא גם סובלת מהתקפות של זיעה קרה האם זו תוצאה של הפרקוסט.
  אבקש את עזרתך
  בתודה משה

  שלום
  האתר הנ"ל לא נותן תשובות בנושא קנביס.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת משה בתאריך 22 בדצמ', 2012

 51. מזה שנתיים סובלת מכאב חד בנקודה בחלק העליון של ישבן שמאל.הכאב חריף. ניסיתי הכל. דיקור סיני. תרופות מסגים שונים. מרפאת כאב והזרקה למקום הכואב. חוץ מההזרקה למקום שום דבר אחר לא עזר. כרגע אני אחרי טיפול שני במרפאת כאב.הכאבים חזרו וחמורים הרבה יותר.עד היום לא הצלחתי לבין ממה הכאב נובע. והאם יש עוד טיפולים שעשויים לעזור.תודה

  שלום
  לא ניתן לעשות אבחנה דרך האינטרנט, ולכן יש קושי להציע טיפולים אחרים. הכאב המתואר אינו ספציפי כמו כן האמירה הזרקות למקום. מעבר לכך יש מצבים שבהם הכאב מתגבר לאחר תקופה שבה לא היה כאב וחזר, מאחר ויש התנהגות שונה עקב ההרדמה בזמן ההזרקה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דנה בתאריך 28 בדצמ', 2012

 52. דר'נכבד שלום!
  התשובה שקיבלתי שהאתר לא מתעסק בקאנביס רפואי,לא עונה לשאלתי.
  בהתיחסות הקודמת מתאריך 22.12.12 הבאתי את כל התרופות שאמי לוקחת,וטיפולים שעברה,לפי הבנתי כנראה שהגוף התרגל לפרקוסט והוא אינו מגיב לכדור.
  לכן רציתי לקבל המלצה כיוון אולי לשנות לכדור מסוג אחר שיכול להקל על הכאב.הקאנביס הרפואי היתה התיחסות כדרך אגב.
  שאלתי היא היות והפרקוסט לא עוזר לכאב,האם ניתן להחליף לכדור או זריקה מסוג אחר

  בתודה
  משה

  שלום משה,
  המלצות פרטניות לגבי טיפולים ניתן ורצוי לקבל דרך יעוץ מסודר.
  רצוי לפנות למומחה לרפואת כאב לקביעת המשך טיפול

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת משה בתאריך 5 בינו', 2013

 53. בעת מאמץ לא גדול במיוחד, הליכה ממושכת, עמידה או סחיבה אני חשה כאבים חזקים בגב התחתון כמו מכות חשמל. מעצמת הכאבים אינני יכולה לזוז ונשימתי נעתקת. ישנם לילות שאינני מסוגלת להרים את רגלי על המיטה כדי לשכב. 2 אורטופדים החליטו שהכל בסדר אבל לא הפנו אותי לשום גורם להמשך בירור או טיפול.
  רופאת המשפחה רשמה לי ארקוקסיה לנטילה עפ"י הצורך בזמן כאבים. למי עלי לפנות, לראומטולוג? למרפאת כאב? לפיזיותרפיסט?
  ברור שהכאבים ממשיים ואינם פסיכוסומטיים. תודה מראש על תשובתכם.

  שלום
  פני למרפאת כאב. אני חושב שתמצאי שם אוזן קשבת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת כרמלה אריאל בתאריך 8 בינו', 2013

 54. שלום מזה שנה אני סובל מכאבי גב שמופעים באיזור גב תחתון,ומקרינים גם לצידי הגב וקצת מעל איזור הגב התחתון ..הכאבים מופעים לאחר שינה ממושכת של מס שעות,הכאבים מחריפים אם אני ישן על הבטן ופחות אם ישן על הגב,,בשבועות האחרונים הכאבים החריפו,מה יכול להיות מקור הכאב שמלווה אותי כשנתיים

  מאת עידן בתאריך 1 בפבר', 2013

 55. שלום רב, אני בן 42, סובל מעט מהגב בעיקר בחלק התחתון, בחודשים האחרונים אני עושה תרגילים בבוקר שמשולבים קצת עם יוגה וקצת שכיבות שמיכה, בוקר אחד אחרי שגרת התרגילים ומקלחת חמה באמצע הגילוח נתפס לי הגב לאורך כל הציר הימני שמלווה עם קושי בנשימה ותוך דקות הגעתי למצב שאיני יכול לזוז עם כאבים עזים שכל תזוזה קטנה ביותר מעצימה את הכאב , ללא כל ברירה פוניתי באמבולנס לבית חולים וחצי שעה לאחר זריקת וולטרן עם אסיבל הגב ישתחרר משמעותית , מאוד חשוב לי לנסות להבין איך זה קורה ? מה סיבה? מה ניתן לעשות באותו רגע על מנת להפחית את גובה הכאב וחוסר האונים?

  שלום רוני,
  לפי הסיפור והתגובה לטיפול מדובר כנראה לתפיסת שריר. זה לא מעיד על בעיה של שלד משמעותית.

  בברכה וחג שמח
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רוני בתאריך 23 במרץ, 2013

 56. שלום רב, הייתה לי פריצת דיסק לפני מספר שנים. הצלחתי להתגבר על הכאב בגב בימים האחרונים אני חשה כאבים נוראים במותן ימין וכאבים במפשעה באותו צד. אלו שני המוקדים המפריעים לי לתפקד. לסירוגין עובר בי כאב במותן ולאחר מכן הכאב עובר למפשעה. הרגל הימנית חמה מאד עד שהרגל חוזרת למצבה. אני דואגת למצב הזה ואין לי מוצא. אני הפסקתי להתעמל כי זה מגביר לי את הכאב. אני מודה לך מקרב לב

  שלום
  נראה כי פריצת הדיסק שלך חזרה. פני למרפאת כאב לצורך איבחון והזרקה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת זיוה מנדלר בתאריך 18 באפר', 2013

 57. אני סובל מכאבי גב, בעבר טופלתי בעזרת אטופן, מתברר שאני אלגי לתרופה זו.
  כרגע איני מטופל בשום תרופה,
  בנוסף התחלתי לסבול מכאב חזזק בכף הרגל באזור חיבור לאצבעות כף הרגל.
  אני מבקש את עזרתכם בעצה ואו למי לפנות?

  שלום
  ניתן להתחיל עם אורטופד או מרפאת כאב. יש להביא את כל המסמכים הקשורים לאלרגיה שלך כדי שניתן יהיה להחליט על טיפול המשכי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חיים בתאריך 29 במאי, 2013

 58. שלום.אני יומיים לאחר הזרקה תחת שיקוף,עקב כאבים בגב תחתון שמאל עם הקרנה ונימול בירך שמאל שנמשך למעלה מחודשיים.אינני מרגישה כל שיפור ואפילו סוג של החמרה.האם זה נורמלי,כיצד עלי להתיחס למצב?

  מירי שלום
  אפשרי לבדוק תוצאות של הזרקות אפידורליות לאחר כשבוע בד"כ.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת miri בתאריך 3 ביוני, 2013

 59. שלום רב.
  אני בן 37 לאחר שני ארועים של פריצות דיסק L4-L5, L5-S1 כאשר הכאבים היו בעיקר בצד ימין עם הקרנה לרגל ימין ,טופלתי במרפאת כאב בהזרקת גלי רדיו פעמיים כל פעם החזיקה כ שנתיים .
  כיום אני סובל מכאבים בגב תחתון בצד שמאל
  כאשר חלה החמרה במהלך השבוע האחרון שבו לאחר עמידה והליכה מתחילים לי כאבים בגב ובעיקר ברגל עד למצב שאני מרגיש את הרגל נרדמת, כאשר אני יושב או שוכב הכאבים נעלמים, אודה לעצתכם /אבחנתכם .

  שלום
  נראה כי יש עדין לחץ על העצב. ניתן לחזור על ההזרקות או גלי הרדיו במידה ונותנים לך שקט במשך שנתיים. במידה ולא משתפר, יש לפנות לביצוע MRI ואז לפנות לאורטופד בשאלה של ניתוח גב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שחר בתאריך 6 ביוני, 2013

 60. איך אפשר לטפל בכאבים ממחלה שנקראת ארכנואידיטס נלקחו כל סוגי משככי כאבים במינונים הכי גבוהים לאחרונה התחיל טיפול הקנבוס רפואי לא בעישון ללא שיפור ניכר האם אפשר לנתח אם כן איפה? תודה

  שלום
  מעבר להזרקות וגלי רדיו לאזור. ניתן לבצע אפידורוגרפיה והשתלת קוצב ספינלי. פנבה למרפאת כאב לצורך הסבר מפוארט לגבי האופציות
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איתן בתאריך 9 ביוני, 2013

 61. סובלת מכאבים בגב התחתון עם הקרנה לרגל שמאל מזה 10 ימים. מטופלת באטופן 400 מיליגרם. במצב ישיבה ושכיבה לא כואב כלל. במצב עמידה והליכה כואב כאילו זרם חשמלי. האם כדאי להחליף כדורים לארקוקסיה? מה עלי לעשות? עשיתי צילום שנראה תקין.

  שלום
  ניתן לנסות ארקוקסיה. במידה ולא חולף יש לפנות למרפאת כאב לשקול הזרקת אפידורלית.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת לימור בתאריך 14 ביוני, 2013

 62. שלום רב
  ביתי בת 20 עברה לפני שבועיים ניתוח גב L5 -S1 מצד ימין. היא הרגישה טוב אחרי הניתוח , אבל היום התחילה להרגיש עקצוצים בצד שמאל שלא היו מעולם. האם יכול להיות שהניתוח בצד ימין הביא לפגיעה בצד שמאל?
  ב- MRI היה בלט של הדיסק גם בצד שמאל אך לא היה שום כאב שם מעולם וכנראה הניתוח היה רק בצד הכואב. תודה רבה !

  מאת דניאלה בתאריך 7 ביולי, 2013

 63. שלום !!!
  אני סובלת מדורבן ברגל שמאל עם אבחנה לדלקת בעקב ונפיחות .
  אני מטופלת בפזיוטרפיה וגלי חשמל מקומי , יש לי קושי בהליכה וירידה במדרגות
  אשמח לתגובה ויעוץ , תודה ..
  עלי לציין שבחצי השנה האחרונה , עברתי שתי ניתוחים פלסטיים , האחד בישבן והשני ברגליים .

  שלום
  תנסי נעלי קייבון.
  http://www.kybun.co.il
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רחלי בתאריך 11 ביולי, 2013

 64. אני בן 62 לפני15 שנים בערך חשתי כאבים בגב תחתון שהקרין לי לרגל ימין האורטופד קבע כי הבעיה היא a.v.n (שחיקת הסחוס במפרק הירך)נשלחתי נשלחתי לניתוחון שנקרא דרילר ובהמשך החלפת המפרק טוטאל .אבל הכאבים ברגל נעלמו אבל הכאבים בגב נותרו חזרתי לאורטופד שבדק שוב וקבע כי גם רגל שמאל חולה במפרק שיש להחליפו עברתי בהמשך עוד ניתוח להחלפת מפרק נוסף ובכל זאת הכאבים נותרו ואפילו יותר קשים אני כבר לא יודע מה לעשות ??הכאבים עזים בצילומים אובחנו שברים בחוליות L3 .L4. L5 שמעתי שיש זריקה שמעלימה את הכאבים ל 3 שנים האם יש אמת בשמועה?

  מאת בני בתאריך 6 בספט', 2013

 65. שלום רב-
  אני בת 16 ומאתמול נתפס לי הגב העליון ויש לי כאבים חדים עם כל תזוזה או נשימה. זה קורה לי בעיקר בלילה. מה אני צריכה לעשות?

  מאת עדינה בתאריך 7 בנוב', 2013

 66. שלום רב.
  אני בן 29 ובחיים לא סבלתי מכאבי גב עד לפני חצי שנה.
  לפני חצי שנה התחילו לי כאבי גב שמתרכזים בעיקר באמצע הגב משני צדדיו של עמוד השידרה,אך רק לאחר שינה ממושכת של לפחות 8 שעות.
  לפני כחודש חלה טיפה החמרה שמתבטאת גם בכאבים הנ"ל גם לאחר שינה של אפילו 4 שעות,והיום הגעתי למצב שאני מתעורר כמעט כל שעה,כל פעם שאני משנה תנוחה,בגלל שאני מרגיש את אותו כאב בזמן שינוי התנוחה ולאחריו עד שאני נרדם שוב ומתעורר שוב פעם לאחר שעה בערך.
  מצב זה הפך לבלתי נסבל מבחינתי,שכן אני קם בבוקר "מרוסק".
  אם אני יושן היום נגיד 8 שעות הכאבים עוברים גם מאזור מרכז הגב לאזור צלעות בית החזה.
  דבר הכי חשוב לציין שלאחר שאני קם בבוקר עם כאבי הגב הם פשוט נעלמים בהדרגה עד בערך שעה מאז שקמתי ולא כואב לי בכלל כל היום.

  מאת טל בתאריך 16 בנוב', 2013

 67. שלום,
  אני בן 30 עברתי ניתוח קריטת דיסק ב- 10.11.2013, הייתה ליהקרנה על רגל שמאל באזור הברך לםני הניתוח בנוסף ההקרנה לא נעלמה גם אחרי הניתוח. עברתי צילום MRI להלן התוצאות..
  מצב לאחר למינקטומיה ופלבקטומיה שמאלית. רקמת צלקת פרי-תקאלית : L3-L4 בגובה
  L4 שמאלית מואדרת אשר עוטפת את השק התקאלי ואת השורש
  משמאל בתעלה. בנוסף מודגם בלט שטוח של האנולוס עם מגע בשק
  ברצס השמאלי. L4 התקאלי וכן בשורש.

  שאלתי האם יש משהו שמסמן למקור ההקרנה.?
  תודה מראש לתמיכה.

  מאת דכור בתאריך 21 בדצמ', 2013

 68. שלום רב,
  אני חמישה חודשים אחרי לידה, יש לציין כי ילדתי תינוק 4 קג' וכיום שוקל ב"ה בלי עין הרע מעל 8, בנוסף יש לי תינוק בן שנה וחצי השוקל 11, לפני קצת יותר מחודש התחילו לי כאבי גב עליון שהקרינו לצוואר, וכאבי גב בלילה כשאני מתהפכת מצד לצד, הייתי אצל אורטופד ונתן לי ארקוקסיה, כעבור 10 ימים השתפר מאוד מצבי, אך כעבור מס' ימים חזר רק הכאב נקודתי בגב עליון בזמן מאמץ, הצוואר נרגע, אני מתכופפת ומרימה הרבה את התינוקות, וכמו כן חזר כאב בלילה בזמן התהפכות, האם יש תרופה נוספת? או האם ניתן לקחת ארקוקסיה לתק' נוספת?

  מאת עינב בתאריך 22 בדצמ', 2013

 69. שלום,
  אני בן 30 עברתי ניתוח קריטת דיסק ב- 10.11.2013, הייתה ליהקרנה על רגל שמאל באזור הברך לםני הניתוח בנוסף ההקרנה לא נעלמה גם אחרי הניתוח. עברתי צילום MRI להלן התוצאות..
  מצב לאחר למינקטומיה ופלבקטומיה שמאלית. רקמת צלקת פרי-תקאלית : L3-L4 בגובה
  L4 שמאלית מואדרת אשר עוטפת את השק התקאלי ואת השורש
  משמאל בתעלה. בנוסף מודגם בלט שטוח של האנולוס עם מגע בשק
  ברצס השמאלי. L4 התקאלי וכן בשורש.

  שאלתי האם יש משהו שמסמן למקור ההקרנה.?

  שלום הממצאים בMRI מסבירים היטב את הממצאים. -הקרנה לרגל.
  רקמה צלקיתית סביב השורש בעיקר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דכור בתאריך 25 בינו', 2014

 70. שלום, אני כבר חודשיים סובל מכאבי גב עליון ובצידי הצלעות ממש כשאני שוכב לישון וגם כשאני קם משנתי אני מרגיש כאבים.מדובר בגב העלון ובצידי בגוף באיזור הצלעות.בכל סיבוב מצד לצד במיטה אני מרגיש כאבים.
  עשיתי צילום ובדיקות דם ולא היו תוצאות שמעידות על דלקת פרקים.ברנטגן לא היו ממצאים חריגים ..שנויים ניווניים מינימליים.לא ישנתי כמו בעבר שבועות רבים .ממה זה יכול לנבוע ואיך מתפטרים מזה?

  מאת אלי בתאריך 14 במרץ, 2014

 71. אני בן 73 לאחרונה אני סובל מכאב גב תחתון בצד ימין בזמן שינה. אני מתקשה להרגם אחרי הכאב הראשון שמתחיל מספר שעות לאחר תחילת השינה. הכאב נמשך כל הלילה והיום חולף. לפני כשנה חליתי בשלבקת חוגרת עם פצעים בגב האם יש קשר בין בשלבקת מלפני שנה ולכאבי הגב כיום. מה עלי לעשות בעניין הכאבים.

  מאת א.אור בתאריך 20 במאי, 2014

 72. שלום רב,
  בחודשים האחרונים אני מתעוררת לפנות בוקר לאחר שינה של 4 שעות בערך, עם כאבים חזקים, סוג של לחץ, במרכז הגב וגם בצידי הגב, שמעט מקרינים לי לאזור מרכז הבטן. רק לאחר שאני קמה מהמיטה, אני מתחילה לחוש הקלה ולאחר כשעה הכאב עובר לחלוטין. מה יכולה להיות הסיבה לכך?
  אשמח לקבל תשובה בהקדם תודה וחג שמח.

  מאת נטע בתאריך 3 ביוני, 2014

 73. שלום.
  לפני שלוש שנים הופיעו אצלי כאבים בצד ימין עליון של החזה( בזמן שכיבה/שינה אין לי כאבים)
  גסטרולוג אבחן אבנים בכיס המרה. כיס המרה הוצא בניתוח לפרוסקופי ואכן נמצאו בו אבנים!!!!! (אולי האבנים לא שלי).
  הכאבים לא פסקו אלא אף התגברו ונמשכים פרקי זמן ארוכים.
  אני לא יכול להצביע על מיקום מדויק אלא שהם נמצאים באזור צלעות בית החזה בצד ימין עליון.
  בצילום חזה נמצאה עקמת בינונית וכל מיני ניווניים אופייניים לגילי בעמוד השדרה. אני בן 67.
  אסרו עלי להשתמש בארקוקסיה כיון שאני מטופל בדרלין בגלל התקפי מיגרנה( אני מטופל במרפאת כאב פנים), ובפלויקס בגלל קרישיות יתר של הדם.
  רוקסט פלוס לא עוזר.אני גם צופה שבעתיד הכאבים אף יתגברו.
  אשמח לקבל המלצות בעניין המשך טיפול ושיפור איכות החיים.
  בתודה
  שלמה

  מאת שלמה בתאריך 14 ביוני, 2014

 74. כבר שנים שאני עם פריצת דיסק ב-l4-l5 לפני כמה שנים היה לי התקף נוראי שאחרי שבועיים של אישפוז וביקורים אצל מעסים וכירופרקט הכאב עבר ושבתי לתפקוד כמעט נורמלי. בשנה האחרונה ההתקפים הקשים פשוט לא מרפים ולאחרונה קיבלתי זריקת אפידורל, אין כל שינוי בכאב ואפילו האוקסיקוד הפסיק להשפיע עלי, הכאבים הם בעיקר משני צידי האגן ומקרינים לרגליים, חוץ מורפיום אני מטופלת גם בכדורים אנטי דלקתיים אין שום הקלה. האם אחרי זריקת אפידורל ניתן להמשיך ללכת לעיסוי ולכירופרקט? ולמה כלום לא משפיע עלי?

  מאת ליאת בתאריך 27 ביוני, 2014

 75. שלום! לפני כ3 שנים ריסקתי את חוליה l5 לפני כחצי שנה הופיעו כאבים חדים כמו ( מכת חשמל)במיוחד לאחר ישיבה ממושכת . הכאבים חלפו במקומם הופיעו כאבים במפשעה בצד ימין שאני למעשה לא יכולה לשלב או להרים את רגל ימין על רגל שמאל עליי לציין שאני בת 52 עם אוסטופורוזיס . אשמח לקבל תשובה

  מאת דורית בתאריך 22 ביולי, 2014

 76. שלום,אני בת 51 ,יש לי נטייה לגב כפוף .זה מציק לי מאוד מבחינה חיצונית,אך במיוחד מבחינה בריאותית,יש לי כאבים שהולכים ומתגברים.מה ניתן לעשות?תודה

  מאת שרה בתאריך 3 באוג', 2014

 77. שלום
  באפריל 2013 עברתי ניתוח לקיבוע ע"ש מותני (L4-L5,L5-S1) וכן שחרור היצרות של התעלה.כעבור שלושה שבועות עברתי עוד ניתוח לאחר שהתברר שהברגים בלטו מהצד השני והיה צורך לקצרם.מהניתוח השני יצאתי עם פגיעה נוירולוגית DROO FOOT שיתוק חלקי ברגל ימין וכאבים מאוד חזקים בגב תחתון.הועברתי לשיקום בבית לוינשטיין לחודשיים.טופלתי עי"-ליריקה,רסיטל,קלונקס,אלטרול והכוכב-טרגין 30-40 מ'ג ביום (וכן משאבת אינסולין וג'נואט-שכן אני חולת סכרת).מצבי הנפשי הידרדר בעקבות הנכות והטלות והופניתי למרפאת בר"הנ בבי"ח הלל יפה.היום מטופלת עי" טרגין 30מ'ג ביום סימבלטה 60מ'ג ביום ואמביאן לשינה.המצב ללא שינוי! אני סובלת מכאבים מאוד חזקים בגב ומהגבלה בתפקוד.ביקרתי אצל פרופ' פולמן שהמליץ על קנאביס רפואי.האם לדעתך זה הטיפול האחרון?ואם כן למי ולאן לפנות.
  תודה רבה על התשובה ותשומת הלב.
  יום טוה.

  מאת ריקי בתאריך 5 בספט', 2014

 78. שלום
  באפריל 2013 עברתי ניתוח לקיבוע ע"ש מותני (L4-L5,L5-S1) וכן שחרור היצרות של התעלה.כעבור שלושה שבועות עברתי עוד ניתוח לאחר שהתברר שהברגים בלטו מהצד השני והיה צורך לקצרם.מהניתוח השני יצאתי עם פגיעה נוירולוגית DROO FOOT שיתוק חלקי ברגל ימין וכאבים מאוד חזקים בגב תחתון.הועברתי לשיקום בבית לוינשטיין לחודשיים.טופלתי עי"-ליריקה,רסיטל,קלונקס,אלטרול והכוכב-טרגין 30-40 מ'ג ביום (וכן משאבת אינסולין וג'נואט-שכן אני חולת סכרת).מצבי הנפשי הידרדר בעקבות הנכות והטלות והופניתי למרפאת בר"הנ בבי"ח הלל יפה.היום מטופלת עי" טרגין 30מ'ג ביום סימבלטה 60מ'ג ביום ואמביאן לשינה.המצב ללא שינוי! אני סובלת מכאבים מאוד חזקים בגב ומהגבלה בתפקוד.ביקרתי אצל פרופ' פולמן שהמליץ על קנאביס רפואי.האם לדעתך זה הטיפול האחרון?ואם כן למי ולאן לפנות.
  תודה רבה על התשובה ותשומת הלב.
  יום טוה.

  מאת ריקי בתאריך 5 בספט', 2014

 79. שלום, אני בת 38 במצב בריאותי טוב, במשך החודשיים האחרונים יש לי כאב חד בגב התחתון במהלך היום לאחר ישיבה ממושכת ושעה עד שעתיים לאחר היקיצה, כשאני עסוקה במהלך היום ניקיון, בישול וכו' אינני מרגישה את הכאב כמעט בכלל, מה אתה מציע?? תודה רבה

  מאת אושרת בתאריך 15 בספט', 2014

 80. אני בת 63 כבר כחודש סובלת מכאב בגב העליון השמאלי לי השכמות . התחיל אחרי סדרת מתיחות שאני עושה על הרצפה ואף פעם לא קרה לי לפני. מה זה יכול להיות ? ואיך לטפל בזה? האם טיפול בבי כיור יכול לעזור או להזיק? האם יש צורך לעשות בדיקה או צילום?
  תודה

  מאת אילה בתאריך 3 בנוב', 2014

 81. בת 47 עם כאבי גב בעקבות שינה ממושכת. עוד נתונים שיכולים להסביר: גובה 160 משקל 68 ( השמנתי באיזה 5 קג). הפסקתי ללכת ברגל מאז שהתחתנתי -עבודה על הרגליים - מורה. ישנה על הצד בלבד. תנוחה מיסיונרית ללא אקרובטיקה במיטה. . ניסיתי כרית בין הברכיים והכאב פחת.

  מאת מאיה נבון בתאריך 9 בנוב', 2014

 82. לפני כשנה נתנו לי זריקת וולטרן בישבן ואני סובלת מדקירות באזור והקרנה של כאב לגב אחרי ישיבה ממושכת הלכתי לנרולוג והוא אמר שזה לא העצב הלכתי לאורטופד והוא אמר לי שהמחט הגעעה ממש קרוב לעצב ומפה הכאב. הוא הוסיף ואמר שזה כרוני וולעצב לוקח שלוש שנים לבנות את עצמו מחדש אבל זה לא העצב זה השריר שלוחץ עליו.
  השאלה שלי מה זה אומר כרוני? מה אעשה עם הכאב מלבד לסבול עכשיו שלוש שנים לפחות? האם זה מסוכן? ולמה עלי לחכות שהעצב יבנה את עצמו אם זה בכלל השריר? אני בחורה צעירה ואני יושבת הרבה בלימודים והדבר ממש מקשה עלי. אשמח לתשובה תודה.

  מאת צליל בתאריך 11 בנוב', 2014

 83. ערב טוב אבקש לדעת האם לקיחת כדור אוטופן לגב עלולה לעלות את לחץ הדם בכבוד רב
  חנוך

  מאת חנוך בתאריך 2 בדצמ', 2014

 84. שלום .. אני בן 21 עובד בעבודה פיזית שיש למטבחים והתחיל לכאוב לי הגב אתמול אחרי העבודה בגב העליון בשריר בצד שמאל רציתי לדעת מי מזה הכאבים אם זה מהעבודה או שזה מי התקררות …

  מאת אושר בתאריך 31 בדצמ', 2014

 85. שלום רב לפני כארבע שנים עברתי ניתוח לקבוע חוליות ע.ש תחתון ושמו לי פלטינות. האם מותר לי לרקוד זומבה או שזה יותר מידי אגרסיבי?

  מאת טל גל בתאריך 14 בינו', 2015

 86. שלום,
  לפני 3 שבועות הלכתי לגלוש בים, לא עשיתי חימום לפני, באחד מהגלים החזקים התהפכתי בתוך המים וכשיצאתי הרגשתי בצוואר או בגב העליון כאבים של שריר תפוס, הכאבים נמשכו והשתפר לי תוך שבועיים, בשבוע האחרון חשבתי שזה כבר עובר עד שלפני 3 ימים היו לי כאבים חוזרים (הרגיש כמו שריר תפוס), עד היום שהתעוררתי ב4 לפנות בוקר מכאבים עזים שבקושי הצלחתי לזוז, מרחתי וולטרן כי אני חושש שזה דלקת שהתפתח לי, אין לי זמן לרופא והתור שלי עוד יומיים.
  מה אפשר לעשת ואם זה באמת חמור?

  מאת ביסלאן בתאריך 21 בינו', 2015

 87. בת 36.בכושר גופני מעולה.בזמן מתיחות כולל אשפגט הרגשתי מתיחה חזקה ורעש מאיזור הישבן שגובל עם הירך.יש לציין שישנה גמישות טובה.מאז כואב נןרא באיזור.בהליכה כואב ובמיוחד בישיבה.מהי הבעייה?

  מאת ויקי בתאריך 26 בינו', 2015

 88. מתאריך 24/01/2015 אני מאילת נסעתי לירושלים ושם נתפס לי הגב שבאתי לצאת מהאוטו יום למחרת חזרתי הביתה לאילת הלכתי לרופא משפחה נתן לי אפניה למכבי לקחת זרקה של וולטרן למשך יומיים ועדיין יש לי כאב בגב וזה מקרין לי גם על הרגל שלי מה אני עושה אני גם מתאמן בחדר כושר

  מאת גוני בתאריך 2 בפבר', 2015

 89. אני בת 41 ולפני כיומיים התחילו לי כאבים קלים מהמותן עם הקרנה לרגליים, עם הזמן הכאבים מתגברים ונהיים בלתי נסבלים ,יש לציין שהכאב לא בגב אלא ברגליים ובמיוחד בזמן שכיבה ,אני מתעוררת בלילה עקב הכאב הנורא מה הסיבה לכך ?

  מאת קרן בתאריך 10 בפבר', 2015

 90. אני בן 21 כבר כמה פעמיים סובל מאוד בכאבי גב נוראיים בצד שמאול שממש גורם לי לא לאפשר לזוז פעם אחד לקחו אותי באמבולנס ואמרו לי בבית חולים שאני רק צריך לנוח ועשו לי זריקה ועכשיו זה שוב חזר לי אני מאוד רוצה לדעת מזה כי בחיים שלי זה לא קרה שממש שאני סובל ככה

  מאת אביחי בתאריך 18 בפבר', 2015

 91. איך מרגיעים כאבי גב תחתון בעיקבות עקמת שנוצרה לאחר נפילה

  מאת מדלן ברבי בתאריך 26 בפבר', 2015

 92. אני בת 52 וללא בעיות בריאותיות. לפני כשלושה ימים הרמתי את הנכדה כנראה לא טוב, ובאותו רגע קיבלתי כאב חד בגב התחתון. מאז אני נחה בשכיבה. מורחת שלוש פעמים ביום וולטרן בליווי אדוויל. כל עוד אני בשכיבה על הגב לא מרגישה כאבים. כל פעילות אחרת מלווה בכאבים חדים. עדיין לא פניתי לרופא. השאלה אם מנוחה לבד תפתור את הבעייה? אין כאבים אחרים חוץ מהגב התחתון.

  מאת איריס בתאריך 7 במרץ, 2015

 93. שלום רב
  שמי עדי אני בת 23 אני סובלת מערביי גב כבר יותר מ4 שנים זה החל בצבא קורס לימודים וזה המשיך לאזרחות אני מטופלת מאז השחרור שלי מהצבא ועברתי הרבה מאז תרופות כגון אלטרול 25 טרגין 20 ארקוקסיה אטופן כל מיני נוגדי דלקות ותרופות לעצירות עברתי ארבעה זריקות אפידורל השתלת אלקטרודה זמנית חשוב לציין שאף אחד מהטיפולים לא עזר לי היו לי מספר רב של צילומי סיטי שעברתי וכל אחת מהם כתוב משהו שונה לאחרונה ביצעתי סיטי שאומר שיש לי דלקת באגן ופרקיי ירכיים הראומטולוג המליץ לי על וימבו בהתחלה זה עזר אך אחרי חודשים בערך שוב חזרתי לכאבים נוראים הכאבים נמצאים ביידים שלי בבברכיים יש לי קושי רב ללכת ולבצע מטלות ובקיצור אני תקועה החיים שלי לא נמשכים ואני לא יודעת מה לעשות כבר אנה עזרו לי למצוא מוצא

  מאת עדי בתאריך 14 במרץ, 2015

 94. נפלתי על הגב נפילה ישירה ויש לי כאבי גב עליון וקשיי נשימה..מה אני אמור לעשות(כרית חמה/קרח) ותוך כמה זמן זה עובר?

  מאת רוי בתאריך 29 במרץ, 2015

 95. שלום בת 24. לפני חודשיים עברתי תאונת דרכים כהולכת רגל. רכב פגע בי בצד השמאלי שלי והעיף אותי וכתוצאה מזה נפלתי. כשפינו אותי לבי״ח היו לי המטומות ונפיחויות חריפות בברכיים. בצילומי רנטגן אמרו שאין שברים. שחררו אותי הביתה ונטלתי תקופה משככבי כאבים כמו נורופן קוויק ואביטרן. הכאבים ברגליים המשיכו במיוחד ברגל השמאלית לאורך הירך. באולטרסאונד ברכיים שעשיתי מצאו תפליט בברך שמאל. בינתיים ההמטומות השתפרו. לפני כשבוע וחצי התחילו להיות לי כאבי גב איומים. הכאב מגיכ הגב תחתון בין השקעים שנמצאים בגב תחתון עם כאב לכל אורך העכוז השמאלי עם הקרנה לירך השמאלית ולכל רגל שמאל. הכאב הוא לוחץ ושורף מאוד. תחושה שמישהו שם לי קיר באזור שלוחץ לי. כואב לי בשכיבה ובישיבה מאוד! הליכה מקלה מעט. הכאב לא מונע ממני בהליכה פשוט כאב שתמיד נמצא שם ולוחץ מאוד. האורטופד נתן לי ארקוקסיה 90 ואני מיועדת לסיטי. בינתיים קיבלתי גם טרמדקס בכדורים 100 אבל אני מאוד חוששת מהתופעות לוואי כי בימים האחרונים היו לי כאבי בטן וכאבי ראש מאוד חזקים. מה עליי לעשות וממה יכול להיות הכאב הנורא הזה? תודה.

  מאת יעל בתאריך 2 באפר', 2015

 96. שלום רב ,
  אני בת 27 אחרי ניתוח דיסקטומיה של L5-S1 . יש לי פריצה בחוליה L4-L5 .
  אני רוצה לדעת האם יש קשר בין כאבים בגב למפשעה. יש לי כאב בגב (כמו שריר תפוס) ממשיך למותן וממשיך למפשעה. כואב כשאני מתקופפת ומשתעלת וצוחקת.
  תודה רבה

  מאת ***** בתאריך 3 באפר', 2015

 97. אני בת 29. מתאמנת בחדר כושר אימוני כוח מאסייבים הכוללים שילוב אירובי גבוה.
  שלשום הרמתי את התינוק שלי (בן שנתיים) ופתאום הרגשת זרם חשמל בגב התחתון. השתתקתי ולא יכולתי לעמוד / ללכת/לשבת. בעלי לקח אותי לטרם שם נתנו לי זריקת וולטרן. הכאב עבר. שאלתי מתי אני יכולה לחזור להתאמן ואיך?יש לציין שאני מרימה משקולות בסדר גודל של 40 קילו ועכשיו אני מפחדת רק מעצם המחשבה. אודה להתייחסותך.

  מאת שירה בתאריך 11 באפר', 2015

 98. שלום אני בן 26. סובל חודש וחצי בערך מכאבי גב תחתון בעיקר בישיבה או כאשר אני מתכופף.
  הכאבים החלו כשהרמתי משהו כבד ומאז הכאבים לא עוברים.
  אדגיש שלא ניגשתי לרופא
  אשמח לחוות דעתך

  מאת אלי בתאריך 3 במאי, 2015

 99. שלום רב,

  האם מותר לקבל טיפול רפלקסולוגי שבועיים אחרי קבלת גלי רדיו לגב?

  תודה רבה.

  מאת אנה שולקין בתאריך 6 במאי, 2015

 100. כבר כמה חודשים הגב שלי תפוס, עם הזמן נוצרה לי דלקת שלוחצת לי על עמוד השדרה ויש לי כאבים.. הייתי בטיפול תרופתי של ארקוקסיה ומורדות ואחר כך נקסין ותוך כדי מרחתי בן גיי.. וכלום לא עזר האם זריקת וולטרן היא הפתרון ?

  מאת מושיקו בתאריך 1 ביוני, 2015

 101. שלום אני בת 32 בשבועות האחרונים סובלת מכאבי גב תחתון. באמצע ובצדדים בעיקר צד שמאל למטה. הכאב עולה לי לאמצע הגב עם תופעה של דקירות בצדדים וקשיי נשימה קלים. עשיתי צילום הכל תקין.אחרי שינה כואב מאד וחולף אחרי שעה. ועבודה ממושכת מגבירה תכאב בגב העליון. מה זה יכול להיות?

  מאת ליזי בתאריך 5 ביוני, 2015

 102. ד"ר שלום,
  בשבוע שעבר (יום שני) התעוררתי תפוסה בעיקר בשכמות. אני סובלת מכאבים חזקים. לקחתי רוקסט פלוס 3 ימים פעמיים ביום ולא עזר. הרופאה נתנה לי אטופן 600 מ"ג ומשחת וולטרן. טרם מרגישה הקלה. האם אכן דלקת? כמה זמן זה יכול להימשך עד להרגשת הקלה? יכול להיות שצריך לבדוק משהו אחר? אני בריאה בד"כ ללא תרופות קבועות.. אודה להתייחסותך בהקדם, בברכה.

  מאת אורית בתאריך 7 ביוני, 2015

 103. בהמשך לשאלה שנשלחה עכשיו. הענין הוא שאני מרגישה את הכאבים החזקים בעיקר בישיבה מול המחשב. אני עובדת מול מחשב כל היום והמצב לא מאפשר לי לעבוד בכלל. אני מרגישה שהכאב מגיע לצוואר ואין לי שום אפשרות להישאר במצב ישיבה. חייבת לשכב.

  מאת אורית בתאריך 7 ביוני, 2015

 104. שלום רב
  רציתי לדעת עשו לי זריקת וולטרון בישבן לפני כחודש וחצי
  במיון בביה"ח ומאז יש לי גולה ורגישות במקום הזריקה
  רציתי לדעת האם יש דרך לטפל בזה ומתי זה יעבור
  והאם זה נורמלי/מסוכן?

  מאת שני בתאריך 10 ביוני, 2015

 105. לפני 4 שנים החלקתי ומאז כאבים בגב תחתון בct לפני 4 שנים היה ממצא אך עם טיפולים והזרקה אפידורלית וגם מתחת לרנטגן במרפאת כאב ופיזותרפיה בדרך כלל עזר כעת כאבים לפי הרופאים יש הרעה בצילום L1 L2 בלט דיסק עם לחץ על השק הדורלי ובL4 L5 בלט דיסק עם לחץ על השק הדורלי המרווח הדיסקלי מוצר וכן יש שינויים ניוונים בולטים יותר לאחר דיסקיטיס המליצו לי על ניתוח אפשר לדעת מה עוד אפשר לעשות לפני הניתוח מחכה לתשובה מירי

  מאת מירי בתאריך 13 ביוני, 2015

 106. סובל מכאב גב אמצעי רק כשאני במצב עמידה,הולך,כשאני שוכב הכאב עובר תוך כדקה. אני בן55 שנה לאחר נתוח מעקפים וסוכרתי מזה 24 שנים. לאחרונה קרו כמה מקרים שהתחלתי לאכול והרגשתי בחילה והקאה או הרגשתי חוסר תיאבון מוחלט ללא בחילה. הבאב חד וחזק, האם נובע מבעייה בקיבה? בתודה,

  מאת מוטי שחר בתאריך 22 ביוני, 2015

 107. אני גבר בן 70 מזה חצי שנה סובל מכאבי גב שמשתקים אותי בבדיקת CTאובחן תזוזה בחליות L4 וL5 אני מטופל בפרקוסט 5 מרגיע לכמה שעות
  בזמן האוכל הכאב מתגבר עז מאד. האם יש קשר לאוכל ולכאב רוצה לציין שאני רוכב על קטנוע 250 האם הרכיבה עשויה להזיק תודה חזי

  מאת חזי בתאריך 10 ביולי, 2015

 108. שלום אני בן 15 אני כבר חודשיים בחדר כושר או אפילו יותר ושאני מרים דברים דיי כבדים מתחיל לי כאב בגב התחתון אתה יכול לעזור לי ולהגיד ממה זה? ומה אני צריך לעשות שהכאב ייפסק?

  מאת שם בדוי בתאריך 13 ביולי, 2015

 109. לפני4 ימים קיבלתי זריקת וולטרן לכאבי גב הכאבים עברו אחרי יומים כל הפרקים בגוף כואבים לי וקשה לי לעמוד האם יש השפעה כזאת מהזריקה? תודה

  מאת אבי בתאריך 22 ביולי, 2015

 110. אתה יכול לענות לי על השאלה

  מאת חנה בתאריך 25 באוג', 2015

 111. לפני כמה שנים שברתי שתי חוליות בתאונת דרכים . מאז אני סובלת כאבים בגב. אני ממשיכה לתפקד רגיל כמעט תמיד כמעט ולא שוכבת ולא לוקחת משככי כאבים . האם יש דרך להפטר מן הכאבים הללו

  מאת ריקי בתאריך 26 באוג', 2015

 112. שלום, אני בן 18 לפני כחצי שנה התחלתי לסבול מכאבי גב תחתון בזמן ישיבה/מאמץ. עשיתי בדיקות רנטגן וMRI והכל תקין, השתמשתי במשחות נוגדי דלקות וכו וגם זה לא עזר, מאסאז'ים גם לא. הייתי מתאמן באופן קבוע ועכשיו הכאב לא נותן לי לעשות את זה בנוסף אני דיי מוגבל בתנועה כאילו הגב תפוס הייתי גם אצל אורטופדים למיניהם וגם אצל כירופרקט ואף אחד מהם לא יכל לעזור לי. מה אני יכול לעשות אני ממש מרגיש מוגבל אני לא יכול אפילו לשבת יותר משתי דקות בלי לסבול מכאבים ואני בסה"כ בן 18 מה הייתם מצעים לעשות?

  מאת מוטי בתאריך 9 בספט', 2015

 113. שלום, אני עם פריצת דיסק לימין ולשמאל בין L4 ל L5. החל התקף כאב וקיבלתי 10 ימים רקוקסיה 90.עדיין המקום מרגיש חם ודלקתי וכך גם התחושה בתנועות מסויימות
  האם זריקת וולטרן תעזור לדלקת ולכאב מיידית?
  האם זה נכון לאחר 10 ימים ארקוקסיה או שפשוט לחכות ולקחת משככי כאב רגילים?
  תודה מראש

  מאת רותם בתאריך 11 בספט', 2015

 114. שלום רב אני בת 22 הריון 3 עם כאבים עזים מהמפשעה עד הברך…
  בכל ההריונות היה לי את זה רק ההריון הזה זה חריג ביותר הכאבים ממש ממש עזים הייתי במיון שלחו אותי לעשות mri עדייו לא עשיתי הם טוענים שיש חשש לשחיקה של מפרק הירך ואני צריכה מנוחה עד כדי כך שבהליכה המפרק יכול להתפרק לי…
  רציתי לדעת מה בדרך כלל הטיפול של דבר זה?
  במידה וזה מה שהם חושבים האם אני יוכל ללד רגיל?
  והאם יש מצב שזה סתם דלקת?
  ומה יהיה לגבי הריונות הבאים?

  מאת אלינור בתאריך 16 בספט', 2015

 115. למה יש כאבי גב אצל בנות הצעירות?

  מאת פנינה בתאריך 22 בספט', 2015

 116. למה אני סובלת מכאיב גב ואני בת
  23

  מאת פנינה בתאריך 22 בספט', 2015

 117. שלום רב אני בן 35 אני סובל מכאבים בגב תחתון פרקיים ועקבים באותו זמן יותר משנתיים וחצי
  עשתי בדיקות של אורטוביד גב ופרכיים ורופא פראקים ועשתי צלומי ct גב תחתון ועליון ופרקיים ומפוי עצמות
  הדבר היחיד שראו שחיקה קטנה בפרך שמאל
  ורופא פרקיים נתן לי תרופה קבועה של סלקוקס 200 גר כדי לשכך כאבים
  אני מגיע למצב אחרי שעובר השפעה של התרופה אני כמעט לא מצליח לעמוד על הרגליים מכאבים ואף רופא לא נתן לי אבחון על הכאבים שישלי
  אני אשמח מאוד אם תכלו לעזור לי בהמלצות על בדיקה או טיפול שיכול לעזור אני מרגיש שאני הולך לאבד את העבודה שלי בגלל זה
  תודה מראש

  מאת אדם בתאריך 23 בספט', 2015

 118. שלום , מזה קרוב לשנתיים אני סובל מכאבי גב תחתון בעיקר בצד שמאל , לפני כשנתיים עברתי החלפה של מפרק הברך לאחר מספר ימים החלו זיהומים כתוצאה מכך הייתי מאושפז חודש , ואז בוקר אחד התחלתי לסבול כאבי גב שהלכו והחריפו עם הזמן , עברתי מספר בדיקות ST , MRI , ST pat , עשיתי זריקות אפידורליות תוך כדי שיקוף ST , עשיתי מספר רב של פעמים זריקות אפידורליות במרפאת כאב האמת שלאחר מספר הזרקות אני מרגיש הקלה מסויימת , הכדורים אותם אני נוטל כמעט ואין להם השפעה , אני נוטל טרג׳ין 20 לעיתים גם 4 ליום , אני מרגיש אבוד ולא יודע מה לעשות עם עצמי , הבעיה היא שאני מתגורר במזרח ואני צריך להגיע במיוחד לארץ לקבלת זריקות ,לאחרונה יש שורף לי בזמן מתן השתן ואולם בדיקות מקיפות שעשיתי שללו בעיה כלשהיא . דבר שגורם לי גם להוצאה כספית כבדה .
  אני בן 68 בריא בלי בעיות רפואיות מיוחדות , בתקווה למזור תודה רבה

  מאת איצקו בתאריך 26 בספט', 2015

 119. מה עלי לעשות

  מאת איצקו בתאריך 26 בספט', 2015

 120. שלום , עברתי ניתוח החלפת מפרק הברך לפני כשנתיים , זיהומים הופיעו לאחר מספר ימים ואושפזתי חודש , בוקר אחד החלו כאבי גב תחתון בצד שמאל בעיקר לאחר שינה . ואו ישיבה , עשיתי בדיקות ST כמה פעמים MRI ו-ST pet . עשיתי זריקות אפידורליות תחת שיקוף , הרבה פעמים זריקות אפידורליות במרפאת כאב . תרופות מלא סוגים אנטי דלקתיים . לצערי לא עוזר למעט זמן קצר . לאחרונה הכאבים בלתי נסבלים קשה לי לישון , חיי הפכו לגהינום אני גר במזרח וכל פעם שאני מגיע לקבל זריקות אפידורליות במרפאת כאב אני צריך להישאר לפחות כחודשיים , מאחר ואני מקבל אחת לשבועיים , ורק אחרי פרק זמן מסויים מופיעה הקלה מסוימת ולא לאורך זמן , הדבר גם גורם לי להוצאה כספית גדולה .
  אני בן 68 בריא ללא מחלות .
  שאלה : מה עוד ניתן לעשות תודה

  מאת איצקו בתאריך 26 בספט', 2015

 121. שלום
  למה אין טעם לשלוח שאלה אם אתם לא עונים…..

  מאת רחל בתאריך 10 בנוב', 2015

 122. היי אני בן 22 ויש לי כאבי גב עליון בילתי נסבלים אני עובד בין 12-15 שעות ביום על קטנוע בלי יום מנוחה והכאב התחיל שבוע אחרי שהתחלתי לעבוד יכול להיות שזה בגלל הקטנוע ומה אפשר לעשות במידה שכן בלי לוותר על העבודה שלי תודה

  מאת דוד בתאריך 7 בדצמ', 2015

 123. בוקר טוב אני בן 16,לפני כשבועיים מתחתי את השכמות אחורה ואז שמעתי מין רעש של שבר באזור הגב עליון בצד ימין,ואז ישר לאחר מכן התחילו אצלי כאבים כשאני מנסה להיות זקוף כמה שאפשר.אתמול במהלך הלילה הכאבים התגברו וקשה לי לשכב על המיטה בלי להרגיש כאבים חזקים. מהי דעתך בנושא?

  מאת רונן בתאריך 19 בדצמ', 2015

 124. שלום, אני בת 23 בהריון בשבוע 27
  יש לי כבר כמה ימים כאבי גב עליון שלא עוזבים אותי, מאחורי הצלעות.
  ניסו לעשות לי מסאז׳ אבל אחרי נגיעה הרגשתי כאב חד שמתפשט על כל הצלע
  זה כאבי שרירים שלא נותנים לי לישון. ואני לא חושבת שזה קשור להריון כי בדרך כלל יש כאבי גב תחתון. מה אפשר לעשות לגבי זה?

  מאת דבורה בתאריך 4 בינו', 2016

 125. אני בת 15 ואני רוקדת כבר 3 שנים 25 שעות בשבוע, בזמן האחרון כואב לי הגב כל פעם שאני רוקדת, ולפעמים שאני סתם שוכברת או יושבת… הכאבים התחילו לי בגב התחתון ועולים כל הזמן, כואב לי גם באמצע הגב… לילה אחד ממש כאב לי ולא הצלחתי להרדם.. מה אני יכולה לעשות? מה זה?

  מאת בוני בתאריך 2 בפבר', 2016

 126. עברתי תאונת דרכים ברגל ימין שכבתי במיטה שלושה חודשים אח"כ הלכתי לעבודה שצריך להרים מדי פעם דברים וכבר ביום הריאשון הרגשתיכאבים בגב התחתון מה עושים ממשכים לעבוד או לא אם כן אייך מטפלים תודה יקיר

  מאת יקיר בתאריך 12 בפבר', 2016

 127. שלום, אני בן 23 לאחר תאונת עבודה לפני 5 חודשים. ( הרמת משא כבד בעבודה )
  תלונות: האב בגב תחתון עם הקרנה לרגל ימין , מאזור הישבן עד סוף כף הרגל.
  ממצאים: ct - L4-L5-S1 בלטים ולחץ על צד שמאל. MRI קורולציה עם CT
  וEMG גם קורולציה עם הממצאים הרדיולוגים.
  שאלה: בכל הבדיקות מופיע צד שמאל, אבל אני ממשיך עם שינויים ברגל ימין הכוללים כאב וחוסר תחושה ונימול. למה זה לא תואם אצלי? ומה אפשר לעשות?

  מאת שלומי בתאריך 12 בפבר', 2016

 128. שלום בעלי בן46 סובל הרבה בכאבים בגב תחתון
  בימים אחרונים התחילו כאבים עזים בגב אליון. אבל כאבים מתחילים רק בזמן הליכה. ברגע שהוא מפסיק ללכת כואבים פוסקים. בזמן הליכה כואבים כל כך חזקים שהוא חייב לעצור ולנוחת ברגע שהוא נעצר רמת הכאב יורדת משמעותי מה זה יכול להיות ומה אפשר לעשות

  מאת iklein בתאריך 17 בפבר', 2016

 129. יש לי כאבי גב עליון וכאבי צוואר שמקרינים לפעמים לראש וגם יש הרגשה של נזילה פנימית בגוף העליון מה זה תודה שישאר חסוי

  מאת מירי בר בתאריך 2 במרץ, 2016

 130. יש לי כאבי גב עליון וכאבי צוואר שמקרינים לפעמים לראש וגם יש הרגשה של נזילה פנימית בגוף העליון מה זה תודה שישאר חסוי
  עדיין לא קיבלתי תשובה בבקשה

  מאת מירי בר בתאריך 2 במרץ, 2016

 131. בוקר טוב,
  מילדות L4 + L5 מחוברים ללא סחוס, כשחש כאבי גב זו התרעת גופי לעלייה במשקל, בכל העת שיורד / שומר על משקל נמוך אין כאבי גב.
  היום כאבי גב אחרי מאמץ + סוג של קושי נשימה וכן תחושה של גב מוקשח כאילו לא כמיש קשה ..
  האם מומלץ טיפול אינפרא אדום, חמת גזר / אחר ?
  בברכת שבוע טוב
  עדי

  מאת עדי בתאריך 27 במרץ, 2016

 132. אמא שלי בת 56 אבחנו לה היצרות קשה של התעלה וליסטזיס ניווני דרגה 1 ב- L4-5. המליצו לה לעשות ניתוח. היא סובלת מכאבי גב ורגליים קשים. האשם ישנן דרכים אחרות שניתן לנסות לפני שפונים לניתוח?

  מאת ל בתאריך 27 במרץ, 2016

 133. ערב טוב
  כבר בערך חודשיים יש לי כאבים חזקים בגב התחתון בצד שמאל שמקרין לי על הרגל מתבטא בכאבים ונמלולים של הרגל.
  אני אלך לרופא משפחה אבל מה ניתן לקחת להקל על הכאב?

  מאת ליאת בתאריך 7 במאי, 2016

 134. שלוםם
  קרוב לחודשים שהגב העליון שלי בצד שמאל שכמותוכתפים נתפסים לי הלכתי לאורטפד 3 פעמים והוא אומר שזה כלום ואני מציין שהוא שלח אותי פיזוטרפיה ששם אני עושה אלקטרודות וזה לא עוזר מה לעשות שזה יעבור לי?!? אני ישמח לתושבה תודה

  מאת רושל בתאריך 10 במאי, 2016

 135. שלום רב
  אני בן 17 שנים מתאמן בחדר כושר 6 ימים בשבוע בימים האחרונים קשאני כם בבוקר אני עומד על רגל ימין אני מרגיש כאב בגב תחתון מצד הימין והכאב הוא רק בבוקר ושאר היום אני מרגיש רגיל ובאימונים גם אני מרגיש רגיל ללא כאב אז מה קורה איתי??!

  מאת רולאן הנו בתאריך 11 במאי, 2016

 136. שלום, רציתי לברר לאדם שסובל מכאבי גב בלילה בעיקר, הכאב מלווה בקשיי נשימה קשים.
  ממה זה יכול לנבוע? תודה!

  מאת כאבי גב המלוווים בקשיי נשימה בתאריך 5 ביוני, 2016

 137. שלום, כחודש ימים אני סובל מכאבי גב עליון בצד שמאל שמקרין לחזה כמו דקירות, מה ניתן לעשות? תודה

  מאת יצחק יהודה בתאריך 9 ביוני, 2016

 138. יש לי כאבים בחלק העליון של הגב ואני חש באי סימטריות של הגב העליון.
  מה אני עושה? והאם הגב סימטרי?

  מאת לוקה בתאריך 30 ביוני, 2016

 139. אהלן אני בן, 22 מתעסק בעבודה במכונות ורכבים גדולים, לאחר כמה ימי עבודה קשים, עבדתי על משהו כשעתיים עם גב מכופף, קמתי בצורה לא נכונה ומהירה הרגשתי שקרה משהו לא טוב לגב ומאותו רגע הרגשתי כאבי גב עזים בחלק התחתון שהקרין גם טיפה למעלה כאבים אלו נמשכו כ3 ימים באופן שהשלים קושי ללכת לשבת לקום ולישון ועוד, משם הכאבים פחתו באופן משמעותי, אך מאז ישנם מן כאבים שבאים והולכים וחולשה תמידית בגב התחתון.
  אשמח לחוות דעת מה הבעיה? על איזה בדיקות וטיפול מומלץ?
  כמובן אם ניתן לספק תשובות על בסיס המידע שנתתי, תודה מראש!!

  מאת בן בתאריך 26 ביולי, 2016

 140. שלום אני בת 17, כואב לי רב היום הגב והצוואר ושאני שוכבת על המיטה אז הגב שלי ממש ממש כואב לכמה דקות ואז זה נעלם , מה זה אומר? והאם יש לזה פתרון?
  תודה !

  מאת חסוי בתאריך 17 באוג', 2016

 141. כאבי גב חזקים על כל הגב לא מצליחה לשבת קשה מאוד אני בת 15

  מאת 123 בתאריך 20 בדצמ', 2016

 142. יש לי כאבים עכוז שמאלי עשיתי צילום מתברר שיש לי שינויים בסחוס גב תחתון לקחתי 3 זריקות וולטרן זה עזר ל 4 ימים האורטופד נתן לי ארקוקסיה 90 ל14 יום יכולתי לסבול את הכאב שנחלש ביקשתי עוד פעם מרשם אמרו לא כדאי צריך לעשות הפסקה החלפתי עם אקמול אבל הכאב לא עובר ומקרין לי לכל הרגל שאלה ראשונה האם זה יכול לגרום לשיתוק של הרגל שאלה שניה האם אפשר לעשות ניתוח או שיחזור של הסחוס ושהכאב יעלם אני בן 69 עדיין עובד כטרקטוריסט יש לי סוכר מאוזן עם כדורים לחץ דם גבוליעם כדורים גובה 172 משקל 118

  מאת אבינועם בתאריך 18 בפבר', 2017

 143. שלום.אני בן 26 ויש לי כאבי גב באיזור שמאל-מרכז. זה מתבטא בדקירות מאוד חזקות בשכיבה ושום תנוחה לא מועילה.. חשוב לציין כי לפני שעברתי אשפוז בגלל דלקת ריאות חריפה בריאה ימין(אם זה קשור).
  מצד רופא המשפחה זה "שום דבר".
  נטלתי רוקאסט פלוס לשיכוך כאבים וזה מקל על הכואב אך הוא חוזר. גם בזמן מאמץ קטן דפיקות הלב-כדקירות בגב.
  תודה רבה

  מאת קובי בתאריך 5 במאי, 2017

 144. בזמן ששוכב במיטה כאשר מסתובב מצד לצד חש כאב כמו דקירה בגב האמצעי בזמן ביצוע הסיבוב
  לאחר ביצוע הסיבוב הכאב נעלם
  יש לציין שבישיבה והליכה לא קיים כאב
  מה ההסבר ?
  תודה

  מאת שמואל בתאריך 25 במאי, 2017

 145. בת 21 כמעט 3 שנים יש לי כאב נקודתי בגב העליון בין השכמות לעמוד השדרה בצד ימין של הגב . לא יכולה לישון . העבודה מכבידה על הכאב. עשיתי mri ובנתיים לא ראו משהו חריג . יכול להיות שיש דברים שהוא לא ראו? מצריך אולי שוב mri? אני מרגישה שיש לי שם משהו בגב . משהו שמנסה להשתחרר ולא מצליח ..אני לא יודעת אם זה קשור אבל רוב הקליקים שלי מופנים לנקודה הספציפית הזאת. מה עוד אפשר לעשות ? וקשה לי גם לעבוד . הגיוני שאפסיק לעבוד בגלל גב? אני מפורקת אבל הכנסה חודשית אני חייבת

  מאת שיר בתאריך 10 ביוני, 2017

 146. בת 21 בנוסף להודעה הקודמת
  יש לי כאבי גב תחתון בצד ימין מאוד חזקים עםהקרנה לרגל שעשו רנטגן לא מצאו כלום .. יש עוד בדיקות יותר מעמיקות שאפדר לראות אולי ביותר ברור דברים? מה עושים עם העבודה שאי אפשר לשבת לשכב לעמוד להרים ..

  מאת שיר בתאריך 10 ביוני, 2017

 147. שלום רב
  אני סובלת מכאבי גב וחזה שיוצר גם בעית נשימה .התקפים היו פעם בשבוע פעם בשבועים והיום זה קורה כמה פעמים ביום . פניתי לרופא משפחה והתשובה שקבלתי היא זאת שיש לי בעיה בעמוד השידרה ושאני צריכה לעשות פיזיאוטרפיה . לא עברתי שום בדיקה נוספת ויש לי קצת פחד ללכת לעשות פיזיאוטרפיה בלי שום הגדרה מדויקת לבעיה .למי כן נתן לפנות בבעיה זהו ?

  מאת שישקין יוליה בתאריך 6 ביולי, 2017

 148. שלום.. יש לי כאבי גב תחתון בצד ימין איומים ל
  וזה גם מקרין לרגל ימין.
  אני היום חזרתי מהעבודה ובקושי יכולתי לזוז .. תזוזת הרגל גם השפיעה על הכאב .. וגם התכופפות. הכל כואב.
  זה יכול להיות פריצת דיסק? והאם נכון ללכת לעבוד בכל זאת ?(בת 21 עובדתבגן ילדים)

  מאת שיר בתאריך 16 ביולי, 2017

 149. הי אני סובל כבר 10 שנים מכאבי גב עליון בלילה בעיקר אין לי הגבלת תנועה והכאב משתחחר אחרי שעה וכמעט נמוג .עשיתי ct MRI מיפוי עצמות למעט במיפוי מצאו דלקת אך לא עוברת ניסיתי כדורים משחות יוגה עיסויים זריקות. ה לעשות איך לטפל בבעיה

  מאת שלום בתאריך 16 בספט', 2017

 150. שלום..אני בת 16 וסובלת עם כאבים חזקים בגב כמעט שנה כבר..בחודשיים האחרונים הכאבים החריפו בדרך כלל הכאבים הם בגב העליון ובזמן האחרון גם באזור הגב התחתון..פניתי לאורטופד הוא המליץ ללכת לבדיקת מיפוי עצמות..הבדיקה תהיה רק בעוד חודש וקשה לחכות כל הזמן הזה עם כאבים נורא חזקים מה אתה ממליץ לעשות ??

  מאת חסוי בתאריך 18 באוק', 2017

 151. חשוב לציין שזה מפריע בתפקוד היום יומי והוא מתמשך כל היום כמעט ללא הפסקה..

  מאת חסוי בתאריך 18 באוק', 2017

 152. שלום,

  בן זוגי סובל כשנה מכאבי גב כרוניים שהתחילו בגב התחתון והקרינו כלפי מעלה, כשכעת גם איזור הצוואר וזרוע שמאל מורגשים. הפציעה קרתה בזמן אימון משקולות בעצימות די גבוהה, לדעתי. פנינו למומחים רבים וניסינו כל טיפול שהוצע ללא הצלחה ואף החמרה של המצב.
  מצ"ב בדיקת MRI שנעשתה בשבוע שעבר. אני מקווה שאחד מכם יוכל לעזור לנו.
  ע"ש גבי-
  סקולוזיוס קל קמור לימין.
  מנח החוליות שמור.
  תעלה ספינלית ברוחב תקין.
  חוט השדרה ברוחב תקין, עם אות תקין.
  אותות תקינים מממח עצם חולייתי.
  D8-9 : בלט דיסק אחורי מינימלי.
  D11-12 : טריזיות קלה של גופי החוליות, ייתכן על רקע אוסטאופניה קשרית שמורל עם הנמכה קלה של הלוחית העליונה של החוליה D12.

  ע"ש מותני:
  אין עדות לתמט או תזוזה.
  חוט השדרה בסיומת תקינה.
  אותות תקינים ממח עצם חולייתי.
  L4-5 : בקע דיסק אחורי מרכזי קטן, עם קרע זעיר באנולוס.
  יחד עם הפרטרופיה קלה של פצטים, מצרים קלות על תעלת השדרה.

  תודה רבה מראש,
  שלי

  מאת שלי בתאריך 22 באוק', 2017

 153. שלום ד"ר.
  אני בן 17 וחצי, ואני סובל מכאבי שרירים בגב העליון התחתון והאמצעי למעלה משנה שלמה .התאמנתי בעברי בחדר הכושר והרמתי משאות כבדים,אך איני יכול לומר בוודאות כי הכאבים נגמרו עקב הפעילות הגופנית.
  אני חש בכאבים בעת הסתובבות לאחור כלומר כשאני אני מסתובב לחבר בכיתה שנמצא מאחורי אני חש בכאבים עזים בגב האמצעי והתחתון.
  בנוסף,אני חש בכאבים בעת התכופפות,ולפעמים גם במהלך השינה .
  כחודש וחצי לאחר הופעתם הראשונה קבעתי תור לאורתופד, שלא ממש נתן לי אבחנה ממשית,ייעץ לי להפסיק את הפעילות בחדר הכושר, ואמר שהוא אינו בטוח אם מקור הכאב הוא עקב מאמץ בחדר הכושר.
  הכאבים המשיכו עד כה ואני בחרתי להתעלם מהכאבים כיוון שחשבתי שיחלפו, אך הם לא.
  הכאבים מורגשים באותה עוצמה גם לאחר כשנה והחלטתי להפסיק להתעלם .לא יכול להיות שאדם צעיר כמוני יפסיק פעילות בחדר הכושר בלי שום ניסיון להפסיק את הכאבים.
  מה עליי לעשות בנידון,צילום,mri ,תרופות.
  אוכל לפרט לפרטי פרטים איך הכאב מרגיש על מנת שתוכל/י
  לאבחן בצורה יותר טובה את מצבי .תודה!

  מאת אתגר בתאריך 9 בינו', 2018

 154. שלום שמי אסתר אני סובלת מכאבי גב תחתון מאוד חזקים כבר כמעט שלושה חודשים ללא תיפקוד קשה לי להתהלך לשבת וגם במצב שכיבה כשאני רוצה להתהפך אני מרגישה כאב
  הפנו אותי למיפוי עצמות שאני מחכה לו כמעט חודשיים קיבלתי כבר 7 פעמים זריקת אטופן שלא השפיע
  הגעתי למיון מכופפת עם כאבים חזקים מאוד נתנו לי זריקת קוקקטעל ושלחו אותי שוב הביתה הזריקה גם לא ממש השפיעה קיבלתי כדורים נרקוטיים בבית חולים שממש לשעתיים נותנים לי מנוח יש לי מהם בחילות לכן אני לא לוקחת בקביעות עשיתי טיפול דיקור מספר פעמים עדיין לא רואה שינוי מחכה עדיין במיטה ללא תיפקוד אימהי רגיל למיפוי בעוד שבועיים וממש לא יודעת כבר מה לעדות אנא מבקשת את עזרתכם

  מאת אסתר/עמירה בן שבת בתאריך 19 בפבר', 2018

 155. שלום שמי אבי בן 30 הכל התחיל לאחר שאבי נפטר מהמחלה כאבים עמומים באזור המותניים מלווה בשריפות קלות וכאב עמום בבטן התחתונה והמקרין לרגל שמאל
  חשוב לציין כי בתנוחות מסויימות מרגיש הקלה ונרדם בלי בעיה בדיקות הדם השתן האקג וצילומי חזה ובטן תקינים
  תוכל לכוון אותי לבעיה ? תודה

  מאת אבי בתאריך 15 במרץ, 2018

 156. שלום אני בן 38 לפני כמה ימים הרמתי מקרר כבד ביחד עם מישהו ברגע שהתכופפת להרים את המקרר הרגשתי כמו מין שיתוק בגב הורדתי את המקרר בחזרה ואז הרגשתי חולשה והתעלפתי . כמה דקות לאחר מכן התעוררתי שהייתי על הרצפה ולא יכלתי להזיז את הגוף ועד עכשיו יש לי כאבי גב . מה עושים במצב כזה? האם כאבי גב יכולים לגרום לעילפון?

  מאת ששון בתאריך 11 בדצמ', 2018

כתיבת שאלה חדשה