פריצה של הדסקית הבין חולייתית (ה"דיסק") היא אחת הסיבות השכיחות לכאבי גב. אנו מבדילים בין מספר רמות של פגיעה בדסקית. בשלב ראשון ישנו בלט שהוא מעין "בלונית" קטנה שיוצאת מגבולות הדסקית, בשלב הבא יש קרע בדפנות הדסקית עם הבלט, פריצה של חומר מתוך הדסקית אל התעלה השדרתית ובשלב האחרון יש יציאה של חומר אל התעלה ואף נתק מהדסקית.

התעלה השדרתית מובילה בתוכה את חוט השדרה ואת העצבים. כאשר ישנו בלט או פריצה של דסקית לחלל השדרתי, יש היצרות של החלל ולחץ על העצבים. סוג הלחץ ועוצמתו תלויה במיקום הפריצה וגודלה. לכן גם פריצה גדולה בחלק מרכזי אך רחב של עמוד השדרה לפעמים לא תגרום לכאב, ואילו בלט קטן אך ממוקם באזור פתח היציאה של העצב מעמוד השדרה, שהוא איזור צר תגרום לכאב קשה. הכאב נגרם ע"י הלחץ על הרקמות העצביות, אך לא רק במנגנון של לחץ. פעמים רבות מקור הכאב בדלקת שנוצרת על העצב. שחרור של חומרים גורמי דלקת מגוף הדסקית וחיכוך מתמיד בין הבלט בדסקית ובעצב גורם להיווצרות דלקת. הדלקת היא מקור הכאב. ואכן מירב הטיפולים הלא ניתוחים לכאב מופנים להפחתת הדלקת.

שני הגבהים השכיחים ביותר לפריצת הדסקית (80%) הנם בין חוליה 5L ובין חוליה 1S (50%) ובין חוליה 4L ובין חוליה 5L (30%). התסמונת יכולה להופיע גם בגבהים L2 L3 וכן L3 L4. הסיבה לבלט ופריצת דיסקית היא לרב הגיל. מגיל עשרים שנה מתחילה ירידה באספקת הדם לדיסקית, עם השנים נוצר ניוון של דפנות הדיסקית, ירידה בגמישותן והחלשות. לחץ פיזי כמו הרמת משקל או לחץ לא אחיד כמו בתנועה לא נכונה גורם לפריצה בדפנות הדיסקית.

גורמי הסיכון העיקריים לפריצת דיסק

 • משקל עודף -מגדיל את המעמס על הדיסקית.
 • חוסר פעילות גופנית -  תזונת הדיסקית תלויה בתנועתיות עמוד השידרה.
 • עישון -  פוגע בכלי הדם ואספקת החמצן לדיסקית.
 • גברים בגילאים 30-50.
 • הרמת חפצים כבדים - מעלה את המעמס על הדיסקית
 • חשיפה למכשור רועד -  הרעד מחליש את דפנות הדיסקית.
 • נהגי משאיות ואוטובוסים -  הרעד והקפיצות מחלישים את דפנות הדיסקית.
 • כפיפת גב קדימה עם תנועה סיבובית -  יוצר מעמס לא מאוזן על דפנות הדיסקית במיוחד עם משולב בהרמת משקל כבד. למשל להוציא ארגז כבד מהמושב האחורי של הרכב.
 • תורשה - גורם השכיח ביותר לפריצת דיסק מותנית הינו יציאת החומר התוך דיסקי, אל תוך תעלת השדרה המרכזית או התעלות השדרתיות.. הכאב המלווה פריצת דיסק הנקרא גם Sciatica הינו כאב חד וחריף המקרין מן הגב התחתון אל אחת או אל שתי הרגליים. כאב מסוג זה יחמיר בדרך כלל עם מאמץ, הרמת חפצים כבדים, שיעול או עיטוש.

אופי הכאב
הכאב בפריצת דיסק הינו חריף ומהיר ומלווה ברוב המקרים בהקרנה לאיזור המעוצבב על ידי העצב שנלחץ ע"י הדיסקית הפרוצה. לפעמים יש מרווח זמן בין "התנועה הלא נכונה" שביצענו ועד הופעת הכאב. כנראה שזהו הזמן בו מתפתחת הדלקת. בשלב ההתחלתי, רמות הכאב יעלו עם תנועות, וביחוד אלו שמותחות את העצבים (כמו הרמת רגל ישרה בזמן שכיבה) או מצבים המגבירים את הלחץ של הדיסקית (כמו כיפוף הגב).

 שיעול, עיטוש ומאמץ גם הם מגבירים את הכאב מאחר ומעלים את הלחץ בתוך חלל הבטן ובית החזה. לחץ זה מקרין ומגביר את הלחץ בתוך התעלה השידרתית ובכך מגביר את הכאב.. מאחר ומנגנון הפגיעה הראשוני הוא הוא עיצבי סוג הכאב הוא אופיני לפגיעה עיצבית. תחושות "נימול" ו"זרמים" יופיעו לרוב עם הכאב שוב לאורך מסלול העצב לגפה. חוסר תחושתי וחולשה בתנועה יכולים גם הם להופיע ביחוד עם הלחץ על העצב משמעותי. מצב מסוג זה לאורך זמן יכול לגרום לניוון שרירים באיזור, מחוסר הפעלת השרירים.

גם כאן אין חובה לבצע מייד בדיקות והדמיות. מאחר וגם במצבי פריצת דיסקית חלק גדול מהחולים מחלים ללא צורך בהתערבות פולשנית. לכן מבצעים CT או MRI רק כאשר יש חוסר נוירולוגי משמעותי או ישנה כוונה לבצע פעילות פולשנית כהזרקות או ניתוח. לגבי צילומי רנטגן רגילים, אין להם בד"כ כל משמעות, אלא. עם יש חשד לפגיעה גרמית כמו שבר או עקמת קשה. EMG שהיא בדיקה של מוליכות עיצבית מבצעים רק כאשר יש שאלה לגבי מיקום הפגיעה. משמשת להבדיל בין פגיעה ברמה העצבית בתוך עמוד השדרה לעומת פגיעה בעצבים הפריפרים. לפעמים יכולה לתת תשובה לגבי מידת הנזק לעצב (הפיך ללא הפיך). כמו כן כאשר יש שאלה לגבי איזה מהעצבים היוצאים מעמוד השדרה הוא גורם הכאב. כי לפעמים ישנם בלטי ופריצות דיסקיות בגבהים שונים ואין אנו יכולים לנתח בכל הרמות. דיסקוגרפיה שהינה בדיקה בה מזריקים צבע לדיסקית ובודקים את מבנה הדיסקית והאם ההזרקה בגובה מסוים משחזרת את כאבי החולה. שוב בדיקה זאת היא בעיקר במקרים שהמנתח לא בטוח מה הגובה הניתוחי הרצוי.

הטיפול
בשלב ראשון הטיפול יכול להתבסס על תרופות כאשר מדובר בשילוב של תרופות. בשלב הראשוני אנו מטפלים ע"י משכחי כאבים, תרופות מרפות שרירים ותרופות נוגדות דלקת. בשלב הבא אנו מוסיפים תרופות הפועלות על כאב ממקור עצבי (מאחר ומירב הכאב כאן הוא ממצב דלקתי ולחץ על רקמת עצב). בשלב הבא אנו מבצעים הזרקות אפידורליות והזרקות לשורשי עצב. ההזרקות הן של חומרי הרדמה מקומיים יחד עם סטרואידים (השימוש בסטרואידים הוא להפחתת הדלקת) . בחולים שהכאב הוא כרוני (מעל שישה חודשים) ואין כוונה לבצע ניתוח, ניתן לבצע טיפולים אחרים, כמו, גלי רדיו ואוליאף השתלה של אלקטרודות לגירוי של חוט השידרה (SCS ) .

פריצת הדיסקית איננה מחיבת ניתוח. הגורם הקובע את הצורך בניתוח הוא מידת החסר העיצבי הנגרם ע"י הפריצה. כאשר מבצעים בדיקות הדמיה לכלל האוכלוסיה, ניתן לראות כי ב 40% מהם ניתן למצוא בלטים ופריצות בדיסקית. רק אחוז קטן מאלו גורם לכאב ועד אחוז קטן יותר גורם לחסר עצבי. רק כאשר יש חסר עצבי משמעותי, וביחוד עם הוא הולך ומתרחב זהו מצב הדורש ניתוח. כאב בלבד אינו סיבה לניתוח.

כאשר ישנה פריצה החוסמת את כלל התעלה השדרתית ולוחצת על העצבים היורדים לכיוון האגן, נוצר מצב חירום. סימניו הם בדרך כלל חוסר תחושה ("רדימות") באיזור פי הטבעת וחוסר שליטה על סוגרים. המצב מכונה "קאודה אקווינה" שמשמעו זנב הסוס (מאחר והעצבים הללו נראים כמו קצה זנבו של סוס). הדבר מחייב ניתוח דחוף מאחר ועצבים אלו דקים ורגישים ביותר, ובמידה ולא ישוחררו בדחיפות יגרם להם נזק בלתי הפיך.

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 163 שאלות בנושא פריצת הדסקית בין-חולייתית

 2. מזה חודשיים החלו כאבים במרפים ומזה שבועים אני סובלת מהרגשת נימול קבועה בידיים ובשבוע האחרון זרמים בידיים וברגליים בזמן שיעול עברתי בדיקת דופלר לעורקים שהיתה תקינה האים תוכלו לעזור לי לאיזה רופא ללכת ואיזה בדיקות לעבור

  גברת אסתר שלום,
  בשלב ראשון את צריכה לעבור בדיקה והערכה רפואית וכנראה בדיקת הדמיה (CT). של עמוד השדרה הצווארי.
  את יכולה לפנות למרפאתינו לקבלת יעוץ רפואי.
  בברכה

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אסתר בתאריך 17 ביולי, 2009

 3. ד"ר בריל שלום רב!
  מזה מספר חודשים אני סובלת מכאב חזק ברגל שמאל, בעיקר בשוק. הכאבים מתגברים עם שעות הערב וגורמים למצב של חוסר תפקוד. לעיתים יש תחושה של נימול המחליפה את הכאב.
  ביקרתי אצל רופא אורטופד שהסביר לפי צילום הסיטי כי יש לי פריצת דיסק גדולה בין L4-L5
  והפתרון הוא ניתוחי. אמר שיש אפשרות לבצע זריקה שנקראת רוט בלוק. האם אתה מכיר זריקה זו ומה דעתך עליה? האם ביחידה שאתה מנהל מבצעים זריקות כאלה?
  אודה לתשובתך,
  בר

  מאת בר בתאריך 12 בנוב', 2009

 4. שלום לכם
  אני סובל זמן רב מכאבים ברגליים הנובעים
  לפי צילום CT מפריצת דיסק בין החוליות
  L-5 /S-1 .עשיתי 2 זריקות אפידוראליות
  תחת שיקוף ואני מרגיש יותר טוב,הולך כל בוקר ומתפקד. הרופא האורטופד אמר לי כי כדאי להתכונן לניתוח בעמוד השידרה.
  אני מבקש לדעת אם זה לא מסוכן להמתין עד
  למצב קריטי של בעיות בסוגרים ואם יש לכם שמות וכתובות של רופאים מומחים(כולל לפרוסקופיה) שניתן להתיעץ איתם ולהתכונן
  למצב שאאלץ לעבור ניתוח.

  שלום אלי שפיר,
  המידה שחל שיפור במצבה אין חובה או דחיפות לעבור ניתוח. לא עכשיו ולא בעתיד.
  פריצת דיסק אינה אינדיקציה לניתוח אלה המצב הקליני והתלונות שלך

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלי שפיר בתאריך 24 במרץ, 2010

 5. כאבים שהוחרפו לאחר נפילה. הכאבים באזור הגב,יד שמאל ומוגבלות.בהתחלה הובחנה הכתף כקפואה. לאחר c.t:לפי הפלנר:מודגמת עמדה לורוטית שטוחה.בלט מינימלי של pll/כמו כן בגובהc5-c6 מבנה גרמי תקין רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.בלט גרמי אחורי שטוח עם מגע בשק התקאלי.האם יש לי פריצת דיסק צוארי??? כל רופא אומר משהו אחר. לי יש כבר חצי שנה כאבים חזקים שהולכים ומחריפים. תודה! ולמי פונים??

  מאת סולן שרה בתאריך 5 במאי, 2010

 6. שלום רב.שמי מור מהנס מולטימדיה בן 41 .בשרותי הצבאי פרצתי דיסק כתוצאה ממשקל יתר באימון.שכבתי כחודשיים ושכחתי מזה..בשנת 2000 שוב פרצתי דיסקL3L4 טופלתי בזריקות ושכבתי כשלושה חודשים .מכאן והלאה אני סובל כל שבועיים בערך מ"נאגלה" של כאבים שנמשכים כמה ימים ולפעמים גם שבוע .לפעמים עם דלקת ולפעמים לא.בגלל אלרגיה לאופטלגין וכו' ובגלל מעי רגיז אני במלכוד תרופתי.דיקור עוזר לי קצת לכמה שעות.כירופרקט מומחה בבית חולים סנטה מריה בקוסטה ריקה שטיפל בי בתקופת מגורי במרכז אמריקה טען שאני סובל גם מעקמת..האם יש טיפול אחד או מתמשך שיכול לעזור לי עם הכאבים האלה .חוץ מהגב אני בריא פיקס .ספורטיבי ופעיל מאוד קשה לי להגיע למצבים המשתקים האלה אני כולה בן 41.תודה על תשומת הלב..מור

  שלום מור,
  נכון זה מאוד מוקדם בגילך להתחיל לשכב במיטה חודשים. צריך להשלים בירור אורטופד דב ומרפאת כאב ו,לבנות" תוכנית טיפול. יכול לכלול טיפול פיזיוטרפיים משככי כאב והזרקות לעמוד הדשרה בהתאם לממצאים.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מור אפרתי בתאריך 12 במאי, 2010

 7. שלום.אני סובלת מכאבי גב כבר שנים לפני 4 שנים עברתי שאיבת דיסק וזה עזר לשנה ולפני כשנה עברתי ניתוח לפריצת דיסק L3 L4 L5 -S1 והניתוח לא עזר .השאלה עם יש מה לעשות?האם גלי רדיו אולי יעזרו?או משהו אחר?

  שלום אילנה,
  לדעתי יש מקום להזרקות לשורשים תחת שיקוף ואולי בהמשך גלי רדיו. כמו כן ישנם פיתרונות נוספים כגון השתלת אלקטרדות. םני למרפאת כאב לקבלת יעוץ.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אילנה בתאריך 20 במאי, 2010

 8. לדר' גור אריה שלום,
  לפני כשבועיים התרחשה אצלי פריצת דיסק. אושפזתי בתל השומר וב- 20 במאי עברתי במרפאתך הזרקה תחת שיקוף. לאחר הטיפול חשתי בטוב אך הכאבים חזרו כבר למחרת, לאחר ששוחררתי מאשפוז. מאז, עד היום, הכאבים רק מתגברים. היום למשל נמנעתי מלצאת מהבית בשל הכאבים הקשים ברגלי ולא ברור לי כיצד אצליח לשרוד עד הטיפול הבא שנקבע ללמעלה מחודש לאחר הטיפול הראשון. בביקור עדכון מצב, אצל האורטופד בקופ"ח הוא הביע פליאה על כך שהוזמנתי לטיפול נוסף לאחר חודש. לטענתו הטיפול שניתן במרפאתך אמור להתבצע בתדירות הרבה יותר גבוהה. הוא הפנה אותי שוב לפיזיוטראפיה שאינה עוזרת.
  בשיחה עם משרד היחידה בתה"ש נאמר לי שלא ניתן לקבל תור מוקדם יותר.

  שלום יוסי,
  בדרך כלל ההזרקות נעשות פעם בחודש מאחר והסטרואידים שוהים בגוף בין שסועים לשלושה שבועות. במידה ואין כל שיפור ניתן לשקול הזרקה מוקדם יותר אבל הפורום המתאים הוא דרך מרפאת הכאב בתל השומר. לצערי אינני יכול להתיחס להודעתך מאחר ואינה כוללת שם המשפחה. אנא שוחח שוב עם המרפאה בתל השומר על מנת לנסות ולקדם את תאריך ההזרקה. יש לזכור כי לא בכל מיקרה יש שיפור ובחלק מהמחקרים הפיתרון הוא ניתוחי.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 28 במאי, 2010

 9. בעלי סובל מכאבים חזקים בגב תחתון והקרנות לרגל כתוצאה מפריצות דיסק. הוא ניסה פיזיותרפיה וטיפולים אלטרנטיביים, אך ללא תועלת של ממש. זה כבר נמשך יותר משלושה חודשים, מאד פוגע באיכות החיים. שתי שאלות: 1. שמעתי על טיפול כלשהו שאינו פולשני ויכול לעזור - מהו ? 2. האם ריצות ארוכות (כולל מרתון) אפשריות ולא מזיקות לאדם עם פריצות דיסק ? תודה.

  שלום לילך
  ריצת מרתון בהחלט יכולה להחמיר בעיות של דיסקים וכאבי גב. המעמס על שררי הגב מהחבטות על הדיסקים באופן כרוני. לגבי סוג פעולות לא פולשני לא ברור לי למה את מתכוונת. אנא פרטי יותר. האם הכוונה לטיפול תרופתי ?

  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת לילך שבתאי בתאריך 18 ביוני, 2010

 10. לפני כ 7-8 שנים קרה לי ארוע שכתוצאה ממנו אובחנו אצלי בלטי דיסק בגב התחתון (L4-L5,L5-S1).
  לפני כשלושה חודשים, בעקבות תנועות לא נכונות הכוללות מאמץ וכיפוף די קיצוני, נכנסתי להתקפה שכמוהה לא הכרתי. בחודש הראשון התקשתי לקום מהמיטה ולהתהלך. כיום לאחר מגוון טיפולים - פיזיוטראפיה, כוסות רוח, אוסטאופתיה וכמובן טיפול תרופתי אני מתפקד אך עדיין סובל מכאבים בגב וברגל ולא מצליח לחזור לשגרה, ובעיקר בכל הקשור לישיבה.
  האבחנה בבדיקת ה-CT של L5-S1:בלט דיסק מרכזי-ימני, בולט, לוחץ באופן משמעותי על השק התקלי, עם הצרות בולטת של התעלה הספינלית.
  השאלה שלי היא האם יש הבדל בטיפול בין בלט לפריצה? מה האפשרויות הטיפוליות שלי? האם המקרה שלי מתאים לטיפול במרפאת הכאב, ואם כן, איך אני מגיע (מבוטח במאוחדת)?
  המון תודה מראש!

  שלום רמי,
  כאב גב תתחון הוא הסיבה המרכזית חפניות למרפאות הכאב. לגבי השאלה החבדל הוא בין גוגל הדיסק שפורץ, ז"א גודל של החלק של הדיסק שיוצא מהמקום שלו וגורם ללחץ על השורשים או על השק הטקאלי.
  נראה שבמצב שלך יש דרכים לעזור.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רמי בתאריך 21 ביוני, 2010

 11. ד"ר שלום רב, בחודשים האחרונים אני נתונה ללחץ נפשי ופיזי רב עקב מחלה קשה של קרוב משפחה, לפני כמה חודשים החלו כאבי גב תחתון ובימים האחרונים הקרנה לאזור הישבנים,רגל ימין ועצמות הירך החיצוניות, בצילום רנטגן במיון נאמר לי שככל הנראה זו פריצת דיסק (בעיקר לפי התלונות שלי)ושיש חולייה שקצת זזה..נאמר לי לנוח כשבוע בבית ולקחת משכחי כאבים. אני סובלת מחרדות ועקב קריאה באינטרנט נתקלתי במושגים כמו "זנב הסוס", ניתוחים ועוד..אני פוחדת מאוד..סף החרדה עולה..בנוסך אני מגישה לחץ באזור אבן המיו..כמו ראש של תינוק..נבדקתי גניקולוגית והכל תקין…מה יש לי?? יש סיבה לדאגה?? תודה מראש..

  שלום אורית,
  הקרנה של כאב לישבן רגלים ולאגן היא תופעה מוכרת בפריצת דיסק. ואכן ניתן לנסות ולטפל בשלב ראשון ע"י מנוחה ומשכחי כאב. אך עם יש חוסרים נוירולוגים חדשים מסוג של חולשה הולכת וגוברת רדימות של האזור הפריאנלי (האזור סביב פי הטבעת ואברי המין) חוסר שליטה על סוגרים או רדימות חזקה של הגפיים, אז זה מצב חרום ויש להגיע מידית לחדר מיון.
  במידה ואין החמרה בחוסר הנוירולוגי אך הכאב לא חולף למרות המנוחה ומשכחי הכאב, זה הזמןלפנות לרופא כאב או אורטופד לצורך אבחנה יותר מדויקת ולטיפול. בד,כ רצוי לבצא CT לפני כדי לקדם את האבחנה. אך ניתן לתת אבחנה בחלק גדול של המיקרים גם לללא CT.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורית בתאריך 8 באוג', 2010

 12. שלום,
  אני בת 51, לפני כשלושה שבועות כנראה בשיעור יוגה הרגשתי כאב בגב שהתגבר, הכאב עבר לרגל עם חלקים"רדומים" אובחן אצלי בלט. וטופלתי בהזרקה של סטרואידים לעמוד השדרה. שאלתי היא: מאיזה פעילות גופנית עלי להמנע כעת ולעולם, לציין שהיתי מבצעת פעילות גופנית מידי יום בחדר כושר (הליכה, יוגה, שיעורי עיצוב ועוד) תודה

  שרה שלום,
  כדי למנוע את חזרת הכאב את צריכה לקבל הדרכה מסדרת מפיזיוטרפיסט המתמחה בגב תחתון.
  בברכה,
  דר סילביו בריל

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 22 בפבר', 2011

 13. בגובה L3-4: הודגם עיבוי ה PLL משיק לקדמת השק מה בדיוק זה אומר

  שלום
  מדובר בהתעבות של היד האורכי האחורי של עמוד השידרה. לפעמים כאשר הוא מעובה זה יכול לגרום ללחץ על העצבים ולהראות כמו פריצת דיסק. פנה לאורטופד ששלח אותך לct.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ישראל בתאריך 30 במאי, 2011

 14. שלום רב,
  בחודש נובמבר 2010 (מזה חצי שנה) שבל כאבי חזקים בגב התחתון פניתי לאורטופד, ביצעתי בדיקת CT והתגלה שיש לי פריצת דיסק בין החוליות L4-L5 (כפי שנאי מבינה - אזור נפוץ מאוד).
  מאוד הפתיע אותי שכאשר באותה התקופה נשלחתי למומחה לעמוד השדרה, הומלף לי לעשות זריקת אפידורל ואם לא יעזור - להמשיך לניתוח.

  מבחינתי, הניתוח היה הפיתרון האחרון והחלטי לנסות קודם טיפולים אלטרנטיביים. מאז חודש נובמבר הייתי אצל שני כירופרקטיים ואצל מרפא בדיקור סיני —– ללא הצלחה.
  משתדלת לקחת כמה שפחות כדורים, ולפעמים הכאב נסבל (או שכבר התרגלתי אליו), אבל לפעמים בלי כדור פשוט אי אפשר להסתדר ואני לוקח כדור או שניים של אטופן 400 מ"ג ביום.
  במחינת הקרנות הכאב - מידי פעם אני מרגישה נימול בקרסול, אבל לרוב קשה לי לעמוד וללכת, מה שגם על מנת פחות להרגיש את הכאב, אני נאלצת "לעקם" את הגוף ולהעביר את שמקל לרגל ימין. כתוצאה מזה צד אחד תמיד הינו גבוה יותר מהשני. אבל גם כן - ללכת יותר מ-5 דקות קשה לי מאוד.

  לא יודעת איזה החלטה לקבל - להמתין ולהמשיך בטיפולים אלטרנטיביים….? האם זה לא יחמיר את המצב? האם זה רק עניין של סבלנות? או שלקחת סיכון (הרי יכולים להיות סיבוכים) ולעבור את הניתוח?

  האם באמת במצבי זהו המנוס האחרון?
  עם כל הרפואה האלטרנטיבית המודרנית - האם לא קיים פיתרון אחר שיציל אותי מניתוחים?

  אודה מאוד לתשובה ודעה נוספת!

  שלום
  אני לא בטוח שאני מבין את מכתבך. אבל נראה לי שהאורטופד הציע לך הזרקות אפידורליות ולא ברור לי עם ביצעת אותם הייתי ממליץ לך לבצע אותם והזרקות אחרות כדי לנסות ולהימנע מניתוח.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יום נעים בתאריך 30 במאי, 2011

 15. שלום רב לפניי 3 חודשיים אירע לי פריצת דיסק התברר שיש לי פגיעה בעצב עברתי פיזוטרפיה לא עזר עשיתי השקה אפידוראלית 1לא עזר יש לי לחץ מתמיד בכפות הרגליים לא יכול לתפקד והתחיל להיות לי חולשה גם בידיים מה אתה ממליץ לי לעשות? אני מפחד מניתוח אשמח לתשובה תודה

  מאת ירון בתאריך 24 ביוני, 2011

 16. בן 17 .
  דואג !
  פריצת דיסק בין חוליות L1-L2 ..
  האם אני יכול לבצע פעילות חוץ משחייה?
  הייתי מורגל לרוץ ולעשות שכיבות שמיכה וכפיפות בטן 4-5 פעמים בשבוע. הרופא אמר לי לא לעשות ..

  מאת אביאל בתאריך 12 ביולי, 2011

 17. שלום שמי ואדים אני סובל מי בלט דיסק והיאצרות תעלה כאבים חזקים מופיעים לי בזמן הליכה הכאבים מופיים באחוז בירך מי אחורי הברך ואני מרגיש קפיצות של שריר תאום בזמן מנוחה בעיקר.עברתי שאיבת דיסק זריקה אפדורלית וזריקה תחת שיקוף וכול זה ללא תוצאות.האורטופד המליץ לי על ניטוח האם יש עוד טיפולים שכן יכולים לעזור?לען אני צריך לפנות

  מאת ואדים בתאריך 15 בנוב', 2011

 18. עשיתי ניתוח לפני 3 שבועות לפתיחת הצרות התעלה והמנתח אמר שהוא שיחרר את העצב הכלוא ב-l4 l5 היום אני סובל מיכאב בשוק ברגל ימין(בשריר של השוק) וזאת לאחר הליכה קצרה.מה הכאב הזה והאים יעבור ומתי.

  שלום יוסי,
  ראשית יכול להיות שלאחר הניתוח הכאב ממשיך תקופה. האם הכאב הזה חדש או היה קיים גם לפני הניתוח?
  צריך לחזור למנתח ולדווח על התופעה ולקבל חסברים נוספים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 2 בדצמ', 2011

 19. הכאב היה לפני הניתוח.ואני מרגיש כאילו הניתוח לא שיפר כלום האם זה יתכן?
  זה בהמשך לשאלתי הקודמת.

  שלום יוסי
  יכול להיות שזה עדין מוקדם להחליט על תוצאות המיתוח. צריך לחזור לביקורת ושאלות לרופא המנתח ובמקביל לפנות ליעוץ במרפאת כאב
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 4 בדצמ', 2011

 20. שלום,
  לפני שבועיים אמי נפלה ושברה את מפרק הירך. הניתוח בוצע ושבר תוקן.
  למרות הניתוח היא אחרי עדין מתלוננת על אותם כאבים (מפשעה ברך שהתנפחה ומשיכה עד כף הרגל) טרם הצליחה לרדת מהמיטה.
  רציתי לדעת האם קיימת סבירות כי בזמן הנפילה מלבד השבר, נגרם נזק נוסף כגון פריצת דיסק?
  תודה

  שלום
  הכל אפשרי. אפשר לבדוק ע"י בדיקת דימות (CT)
  צריכה להמשיך בבירור אורטופדי ומשככי כאב.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת קרן בתאריך 26 בדצמ', 2011

 21. איזה סוג של משככי כאבי גב מפריצת דיסק צאוארי אפשר לקחת שאינם גורמים לנזק אגרסיבי לכבד או לכליות או לשרירים ועדיין יאקל על הנאבים.

  שלום
  כל התרופות במינונים גבוהים יכולים לגרום לנזק לכליות או לכבד. יש לשקול בהתאם למצבך הרפואי הכללי.לכן רופא המשפחה הוא זה שצריך להחליט על כך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שמעון בתאריך 28 במרץ, 2012

 22. שלום,

  בן 42, סובל מסיאטיקה לרגל ימין כבר 6 חודשים ורוב הזמן רק במגמת החמרה, לא מסוגל לשבת ולוקח תרופות: אביטרן, תרמדקס, אופטלגין. ב MRI יש אבחנה של בקע עם פריצה גדולה לתוך התעלה ב L5-S1. לפני שבוע קיבלתי זריקת סטרואידים תחת שיקןף לעצבים היוצאים מהתעלה ימינה בשני מיקומים S1, S1-L5. יש הרעה במצב (מסוגל לעמוד עד 10 דקות). אני לא חושש מניתוח ומאד חשוב לי להבריא מהר ולכן קבעתי ניתוח מתוכנן עוד 10 ימים. אני חש דקירות בלב בגלל הסטרואידים וחושש גם מהנזק המצטבר של שאר התרופות. מדוע לא בוצעה הזרקה לאזור הפריצה עצמו בתוך התעלה? האם כדאית? מה המלצתך הכללית.

  שלום יוסף
  ההזרקות לא מתבצעות לתוך הדיסק אלא למוצא השורש, אזור המעביר כאב בגלל לחץ של הדיסק הפרוץ.
  בהצלחה עם הניתוח
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסף ארבל בתאריך 5 במאי, 2012

 23. שלום,
  בשל כאבים מתמשכים ביד שמאל נשלחתי לבצע בדיקת MRI צווארי. תוצאות הבדיקה היו: במרווח C4-5 מודגם בבלט דיסק אחורי עם אמפרסיה קלה על השק, ללא הצרות פורמינלית. במרווח c5-6 מודגם בקע דסקלי מרכזי על בסיס רחב עם אמפרסיה קלה על השק ללא סימני לחץ על החוט. אין לראות הצרות פורמינלית.
  שאלתי - האם ממצא זה מסביר את הכאבים שאני סובלת לאחרונה מהיד השמאלית וכאבי ראש? או שנדרשת בדיקת נוספת לאבחון? ואם זה מסביר - מהי דרך הטיפול המומלצת?
  תודה רבה מראש,
  אליהו

  שלום
  יכול להסביר כאבים בזרוע. ויכול להסביר כאבי צוואר ראש. הטיפול על ידי תרופות נוגדות דלקת אם הם מאושרות לך ע"י רופא מטפל. (אין התווית נגד ממחלות כמו בעיות לב ויתר לחץ דם). במידה ולא נעזר, הזרקות אפידורליות תחת שיקוף. ולבסף ניתוח.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אליהו בתאריך 11 ביולי, 2012

 24. 0526215844 יש לי כהבים חזקים בגב וברגל ימין ובצוור

  שלום
  לא ניתן לענות לשאלה הנ״ל עקב מיעוט בפרטים. ממליץ על פניה לרופא משפחה בשלב ראשון ואז למרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יורם בתאריך 7 באוג', 2012

 25. שלום רב,
  מזה כ- 10 ודשים אני סובלת מהקרנה לכל אורך רגל ימין מאחורה.
  יש לי בלט דיסק בין חוליות L5 לS1.
  עברתי שאיבת דיסק ,פיזיותרפיה, דיקור , ואני לוקחת המון משככי כאבים כדוגת : אתופן בשילוב רוקסט פלוס.
  הכאב הוא בלתי ניסבל כבר.
  האם יש עוד טיפול?
  אודה לתשובתך

  מאת שרון בתאריך 22 באוג', 2012

 26. שלום.
  שמי רועי ואני בן 34 ואני מתאמן ומאמן באתלטיקה וקפוארה.
  לפני חצי שנה בעת הדגמת קפיצה חשתי כאב חד בגב המותני.
  נמצא לי בלט דיסק בl4-l5 ופריצה בין l5 לs1 .
  אני עובר חצי שנה קשה של כאבים חזקים שבמהלכה קיבלתי עשרות טיפולי פיזיותרפיה ועשרות טיפולי כירופרקטיקה ואף עברתי שתי סדרות זריקות אפידורליות במרפאת כאב בבית חולים.
  כיום אני סובל לאורך רוב שעות היום מכאבים מתמשכים. לעיתים כשאין ביכולתי להתמודד עם הכאבים ،אני נוטל משככים.
  אני מאד מנסה להימנע מהתערבות כירורגית בגלל החשש מהסיכונים הנובעים מכך וגם מהפחד לדפוק את המשך הקריירה שלי כספורטאי פעיל (אני מאד רוצה להמשיך להתאמן).
  הייתי שמח לקבל חוות דעת.
  אגב בפריצת הדיסק חוויתי אובדן זמני של תחושה בחלק לטראלי של שוק רגל שמאל. ולא יכלתי לשבת יותר מ2 דקות אך לאחר כחודשיים של טיפולים שמרנים הכל הסתדר. נשארו רק הכאבים….

  שלום
  תרופות נוגדות דלקת יכולות לעזור במידה ולא ניסת אותם עד עכשיו. תרופות אחרות מחיבות מרשם רופא.
  יש לבדוק אותך באופן ספציפי על מנת להציע לך טיפול תרופתי או התערבותי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רועי בתאריך 25 בספט', 2012

 27. האם בפריצת דיסק l4 ul5הכאבים יכולים להיות רק מהברך כלפי השוק ללא הירך? ואם כן מה הטיפול יש לי פריצה כבר 20 שנה ולראשונה הכאב בא בצורה זו. אני לא מתפקדת עם הרגל

  שלום
  בהחלט
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת זהבה בתאריך 4 באוק', 2012

 28. שלום
  לפני מספר חודשים היו לי כאבי גב עשיתי בדיקת CT שהאבחנה בו היתה : L4L5 זיזים בולטים משולי הגוף החוליה L4 מימין מלווים בלט דיסק צדדי ימני עם דחיקת מוצא העצב הימני.
  L5-S1 הנקבים הבינלחוליתים מוצרים משמאל.מדרגה אחורית מזערת בין גופי החוליות,הדיסק הבינחולתית מנוונת עם תועת ואקום.מודגם בודש האחרון חזרו הכאבים רק שהפעם בשבוע האחרון אני סבל מכאב חלט אנלורי היקפי עם בקע אחורי שמאלי של הדיסקית המוחק את השומן האפידורלי הקדמי ולוחץ על השק הדוראלי ועל שורש העצב השמאלי.
  בחודש האחרון הכאבים חזרו קיבלתי זריקות סטרואידים הכאב בגב עבר אבל יש לי כאבים עזים ברגל שמאל אינני מסוגל ללכת אני מרגיש כאילו יש לי רגל עץ עם לחצים.
  מה עושים ? במיוחד לאדם כמוני שממש ממש פחדן מניתוחים!!(בן 43)
  תודה רבה

  שלום
  ניתן לבצע הזרקות שיורידו את הדלקת בעצב ואולי ימנעו את הצורך בניתומ.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חיים בתאריך 23 באוק', 2012

 29. היי, אני סובל מפריצת דיסק L4L5 כבר כמה שנים בשבועיים האחרונים אני סובל מכאבים ממש ממש חזקים עד כדי כל שאני לא יכול לשבת או לעמוד ואין מה לדבר על שינה. קיבלתי 2 זריקות של וולטרן ועוד זריקה שאני יודע את שמה שגרמה לי לישון יום שלם ולא להרגיש כאב, כרגע אני מטופל ב פרקוסט לכאבים (אבל זה כבר לא משפיע עליי) ובאתופן בשביל הדלקת. האם מותר לקחת עוד זריקות לשיכוח כאבים?? האם יש כדורים חזקים יותר? ותוך כמה זמן אני אמור להרגיש שיפור עם הכדורים?? והאם כדאי להתחיל פיזותרפיה עם כאבים כאלו??? אשמח לתשובה. תודה רבה

  שלום
  הפרקוסט לא עוזר לדלקת אלא רק לכאב. האטופן אכן עוזר לדלקת ויש לקחת אותו כשבועיים (באישור הרופא).
  נראה כי מה שיועיל לסיום ההתקף הוא הזרקה אפידורלית.
  לגבי פיזיותרפיה- לדעתי לא כרגע בזמן ההתקף החריף אלא לאחריו.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלי בתאריך 5 בנוב', 2012

 30. ד"ר גור אריה שלום
  באוגוסט האחרון אובחן אצלי פריצת דיסק בחוליות L5-S1 סבלתי מכאבים סכיאטיים קשים מהעכוז עד לבוהן רגל שמאל.
  היום לאחר טיפול בארקוקסיה, ופיזיוטראפיה, הכאבים פסקו, אך ישנה חולשה קבועה בקרסול, ונימול עולה מאיזור הקרסול בזמן הליכה (לא יכול ללכת על העקבים).
  צילום MRI גילה עוד פריצה קטנה שיושבת על עצב שמאל בחוליות L4-L5 שאובחן כגורם.
  הומלץ לי לעבור ניתוח עם קיבוע מחשש לפגיעה בעצב.
  יש לי תור למרפאת כאב מלפני שבועיים ל 5.12, האם הפסקת הכאבים והמשכות החולשה מעידה על פגיעה עצבית שמרפאת כאב לא תוכל לעזור? אני חרד לחכות יותר מדי זמן ושיגרם לי נזק לעצב.

  מאת גיל בתאריך 27 בנוב', 2012

 31. כשבוע סובלת מכאביםבגב התחתון והקרנה של כאב לרגל בחלק התחתון של הרגל הכאבים בהליכה בעמידה ובשכיבה קיבלתי טיפול בארקוקסיה בינתיים אין שיפור לאחר שלקחתי שלושה כדורים גם אדויל לא הקל על הכאבים לאחר כמה זמן הארקוקסיה אמורה להשפיע.

  מאת שרה בתאריך 30 בנוב', 2012

 32. שלום, מזה כשנה שאני סובלת מכאבים בגב תחתון והקרנה לרגל שמאל ברמת כאב חזקה מאד, טופלתי בארקוסיה, טרמדקס, בסיטי התגלתה פריצת דיסק גדולה בחוליות L4-S1, במשך הזמן המשכתי להתאמן ולעשות פיזיותרפיה, עם הזמן המצב רק הידרדר ומאשה שופעת אנרגיה ופעילה הפכתי בשלשת החודשים האחרונים לנכה במיטה, זריקה תחת שיקוף לא עזרה בכלל, והרגל נרדמת לי כשאינה כואבת (שזה נדיר) לא ישנה בלילות ולא מתפקדת בימים, חודשיים תחת ליריקה גרמו לי סחרחורות במינון 75*3 ביום ואת הכאב בכלל לא הזיזו, יש לי ילדים קטנים שקצרה ידי מלטפל בהם ולעבודה כבר לא מגיעה, אני מרגישה שחיי נעצרו בגיל 33 וזה לא נראה לי בכלל, תור לרופא גב יהיה רק בסוף מרץ ואני מתלבטת בשאלה האם לטרוח ולקום מהמיטה כדי לקבל עוד זריקה שאינה עובדת, קראתי על טכנולוגיה חדשה לניתוח לייזר ברמב״ם ואני תוהה האם כדאי לשקול התערבות כירורגית?

  מאת חוה בתאריך 5 בדצמ', 2012

 33. שלום, מזה כ-3 שנים אני סובלת מכאבים בגב תחתון בעיקר בצד שמאל, יחד עם כאבים בכל הקף האגן כמעט 24 שעות ביממה. בחלק מהימים יש לי כאבים כל כך עזים שגורמים לי ללכת כפופה לצד שמאל למשך מספר ימים, במחזורים של אחת לחודש לפחות, בימים אלה אני מקבלת זריקות וולטרן שרק מפחיתות מעט את הכאב. בתיפקודי היומי פעולות של הליכה, עמידה וישיבה יחסית לזמן קצר מאוד מחריפות לי את הכאב ואני נאלצת לשכב וגם השכיבה לא מפחיתה את הכאב. קשה לי המעבר מעמידה לישיבה או מישיבה לעמידה משכיבה לישיבה אני צריכה לעשות פעולות אלה ממש לאט.נשלחתי למספר מומחי עמוד שידרה שטענו כי אין מה לעשות שתמיד אסבול מכאבים. אחד מהם שלח אותי למרפאת כאב להזרקת אפידורל תחת שיקוף שהפסיקה את הכאב ליומים אבל אני מרגישה מאז את נקודת ההזרקה בתוך הגב כל הזמן ובעקבות זה לא חזרתי להזרקה נוספת.
  לאחר נפילה קשה מאוד במדרגות נשלחתי לבדיקת M.R.I ואלה התוצאות:
  מודגמת לומבליזציה חלקית של S1
  בגובה L3-4 מודגם בקע דיסקלי לטרלי שמאלי הנוגע בשורש L-3 משמאל.
  מודגמת מחיקת השומן סביב השורש.
  אין עדות להיצרות התעלה בגובה זה.
  בגובה L4-5 מודגם קרע אנולרי קטן מרכזי עם בקע דיסקלי קטן ללא עדות להיצרות משמעותית ש השק התקאלי.אין עדות להיצרות פורמינלית.
  בגובה D-12 מודגם תמט חלקי של החוליה באיחוד באנד-פלייט העליון עם שינוי סיגנל ב- STIR מתאים לשבר קרוב לודאי.
  בביקור נוסף אצל מומחה עמוד שידרה הומלץ לי לעבור שאיבת הפריצה וצריבת העצב הנלחץ.
  שאלתי היא האם כדאי? או שיש טיפול אחר שיכול לעזור לי? עלי לציין כי עם כל הסבל והכאבים אינני מקבלת טיפול נגד כאבים וגם אינני יכולה לקבל תרופות המכילות מורפיום (אלרגית אליהם).
  אשמח לתשובה…תודה

  שלום
  לאור מורכבות המקרה לא ניתן לתת תשובה אינטרנטית. פני למרפאת כאב. יש מקום להזרקות אחרות שונות לגלי רדיו טיפולים תרופתיים שאינם מורפין, ועד להשתלת אלקטרודות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ליאורה בתאריך 9 בינו', 2013

 34. כבר מבפר חודשים אני סובל מכאב ברגל שמאל מהעכוז ועד העקב.
  בבדיקת CT נמצא פריצת דיסק פוסטרולטרית שמאלית בL5S1 הגורמת ללחץ על שורש S1
  שומן אפידורלי קדמי ולטרלי משמאל מחוק.
  שינויים ספונדילוטים גסים בגופי החוליות הסמוכות.

  טיפול אנטי דלקתי תרופתי לא עזר
  פיוסיוטרפה לא עזרה

  הרופא שפגשתי ממליץ על קיבוע של החוליות בגלל ניוון החוליות ליד הפריצה.

  האם יש טעם לנסות זריקות או שבמצב הזה אין טעם לדחות את הניתוח

  תודה מראש

  עומר

  שלום עומר,
  קשה לעייץ ללא בדיקה אבל
  לפי התאור יש מקום לניסיון טיפולי בהזרקה פורמילנית.

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עומר בתאריך 31 בינו', 2013

 35. שלום אני בן 18 כאשר הייתי בן 17 הייתי עושה סקואטים עם משקל כבד בערך כ 180 קילו. אחרי כמה ימים אני לא יודע ממה הכאב התחיל מזה או בגלל שעשיתי גם מתח עם משקולות כשהמשקולות תפוסות לי ברגליים וזה מתח לי את פלג גוף התחתון בכח חזק יותר למטה כאשר הידיים שלי מחזיקות במתח. יש לי כאב כרוני לא חזק הוא מופיע יותר כשאני יושב הרבה או מקופף וזה בערך באיזור עצם הזנב. הלכתי לרופא הוא בדק אם יש לי פריצת דיסק, עשיתי תצלום רנטגן והוא אומר לי שזה כנראה בשרירים. עכשיו אני לא יודע מה לעשות זה לא פוסק. מה תייעצו לי לעשות בנידון?
  תודה מראש!

  מאת MARK בתאריך 8 בפבר', 2013

 36. ושכחתי להוסיף שלפעמים כשאני הולך במיוחד כשאני עושה צעד עם רגל שמאל אני מרגיש את העצב ברגל שמאל, אבל זה מאוד שכיח.
  אני מרגיש אותו מעצם הזנב ועד הכפות רגליים. קראתי פה קצת ושום תופעה של ניוון או עוקץ לא קרתה לי. אני ממשיך ללכת למכון כושר אולם ויתרתי על התרגיל הזה. ואני ממעיט כמה שיותר בעומס על עמוד השדרה. למרות שכשאני עושה כפיפות גו לא כואב לי.

  מאת MARK בתאריך 8 בפבר', 2013

 37. שלום לך .
  אני בן 19 ולפני כחודשיים וחצי החלו לי כאבי גב ועם הזמן כאבים ברגל שמאל .
  עקב הזנחה לפני חודש בערך עשיתי צילום CT ונמצא פריצת דיסק L5-S1 ,
  הייתי בטיפול של משככי כאבים וכדורים נגד דלקות. עשיתי טיפולים אלטרנטיבים ,
  מסאז׳ , כוסות רוח , תרגילי פיזוטרפיה , אלקטרודות .. חלק עזר לכמה שעות וחלקן בכלל לא .הייתי במרפאת כאב ב״אסף הרופא״ , שם הרופא נתן לי פרמדקס 300 , כדור שגרם לי לבחילות , הקאות , סחרחורות, הרגשה
  לא נעימה בכלל ואף מגעילה.
  לפני כמה ימים עשיתי זריקת אפידורל תחת שיקוף , בשעות הראשונות כאב לי כאבים איומיים , אמרו לי שזה מתחיל להשפיע אחרי 48 שעות .
  חשוב לי לציין , שאני מרגיש דגדוגים כאלה באצבעות ברגל שמאל וזה משגע אותי .
  ובפעולות יום - יומיות , שאני לפעמים מרשה לעצמי כמו להתקלח או לשים נעליים, לנקות קצת , נסיעה ברכב , גורמת לי לכאבים חזקים בגב ובעיקר בשוק של רגל שמאל . ואני כבר ממש לא יודע מה לעשות . אשמח מאוד אם תוכלי לייעץ לי , תודה רבה ויום טוב !

  מאת לידור בתאריך 10 בפבר', 2013

 38. יש לי כאבים חזקים מלפני שבוע הבאים לידי ביטוי בכאב באזור העכוז ורגל שמאל. הכאבים בזמן הליכה ושכיבה. בישיבה אין כאבים.רופא המשפחה נתן לי ארקוקסיה 90 וטוען שאין צורך בצילומים. הפנה אותי במקביל לאוטופד ופיזיוטרפיה. אני בן 61 ובשנים האחרונות היו לי מידי פעם כאבים חלשים רק באזור הגב התחתון והעכוז. מה המלצתכם על המשך נכון במצב במידה ולא יחול שיוי בכאבי

  מאת נסים בתאריך 12 בפבר', 2013

 39. שלום לכם אני סובל מכאב ראש כבר שנה וקצת בלי הפסקה עשיתי את כל הדיקות הכל עשיתי צילום צוור סיטי ויש לי בעיה בסכוס האורטופד שלח אותי עכשיו לבדיקה של אמריי של הצוואר הכאבים לא מפסיקים לי בכלל אני שומע רעש והכאב חודר לחץ בראש ובא לי סחרחורות רציתי לדעת מה אפשר לעזור לשפר את המצב אני מתעסק במוסיקה וזה מפריע לי הרעש לראש אשמח לתשובה מה עושים אני מקבל טינטון כמו עומד ליפול בתודה שלמה

  שלום
  אני לא בטוח כי הבעיה במקורה בצוואר. אני צריך לבצע בדיקה שלך כדי לבדוק האם העצבים, אוקסיפיטלים הם מקור הבעיה. אז ניתן לבצע חסימה שלהם
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שלמה עמי בתאריך 18 בפבר', 2013

 40. שלום,
  אני בת 30, לפני כחודש אובחנה אצלי פריצת דיסק בחוליות L4-5, האורטופד של קופת החולים המליץ לעשות זריקת אפידורל אבל בעקבות שיחה עם אורטופד מומחה והקלה משמעותית בכאבים לא עשיתי את הזריקה.
  היום כמעט שאין לי כאבים אבל לפני יומיים התחילה לי תחושת נימול ברגל. יש לי תור לאורטופד מומחה לעוד שבועיים ורציתי לדעת אם יש צורך בטיפול או תור מהיר יותר בגלל תחושת הנימול? האם זה אומר שהמצב החריף?
  תודה רבה.

  שלום
  תחושת נימול בלבד ללא כאב גב או כאב קורן לרגל וללא חוסר סנסורי (תחושתי) או מוטורי, לא מחייבת כרגע שום טיפול מלבד האטה בקב פעילות ולשקול ליטול תרופותנוגדות דלקת מידית במידה ומתחיל כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת הדר בתאריך 21 בפבר', 2013

 41. שלום לרופאים
  אבקש את עזרתכם. בבעייתי המורכבת. מזה כשנה אני סובל כאבי תופת בגב עם הקרנה לרגליים .ממצאי הmri מראים בלט דיסק בין חוליותl5 s1 עם לחץ על השק ולחץ על שורש העצב כ״כ בלט היקפי ביןl4 l5 עשיתי זריקת אפידורל שעזרה לי כשבועיים לאחר מכן הכאבים חזרו ובגדול אושפזתי בתל השומר עקב כאבי תופת הכאב הוא קבוע כרוני הרגשה כמו חגורה באיזור המפשעה עם הקרנות לירך החיצוני ולאורך רגל ימין הכדורים אינם עוזרים למיגור הכאב( אטופן600מ״ג פרקוסט טרג׳ין)בהתייעצות עםהרופא הוחלט לא לנתח אך איזו אלטרנטיבה יש. יש לציין כי אני צריך לעבור קטיעה של הרגל השמאלית עד מרכז השוק כתוצאה מתאנת דרכים לפני19 שנים השלה אם יש איזו שהיא אלטרנטיבה. לכאבי הגב אודה לתשובתכם דוד

  מאת דוד בתאריך 4 במרץ, 2013

 42. בלט אנולוס אחורי קל בין החוליות L4-L5.
  מה אני יכול לעשות כדי שזה יעבור? האם אני צריך להפסיק להתאמן? למרוח משחות? ללכת לטיפולים?
  תודה מראש!

  שלום
  לא ניתן להעביר. יש לבצע פיזיותרפיה יעודית של חיזוק חגורת שרירי בטן וגב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת mark בתאריך 23 במרץ, 2013

 43. כאב בגב תחתון בשכיבה ובעמידה הכאב נמשך לרגל מרגיש שהרגל חלשה. .(מרגיש בכאב בכיפוף הגב, גם בהרמת רגלים בזמן שכיבה )…מה זה עלול להיות ומה כדאי לעשות? !?

  שלום
  לפי לתאורך האבחנה יכולה להיות בעיית דיסק בעמוד השדרה מותני.
  צריך להגיע לרופא ולפי הבדיקה הפיזיקלית לקבל המלצה על המשך בירור (צילום סיטי. למשל)

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת abdo בתאריך 25 במרץ, 2013

 44. להל ממצאי בדיקת CT של עמוד השדרה המתני בגבהי -D12 S1:
  הבדיקה בוצעה ביו 03/04/2013
  בגובה L5-S1 : בקע דיסק מרכזי ופארא%מדיאני שמאלי לוח& משמעותית על השק התקאלי ועל
  השורש השמאלי S1-2 .

  פרט לכ' המבני הגרמיי, המרווחי הדיסקלי והפרקיי תקינים.

  אשמח ואודה להסבר והמלצות.תודה רבה!

  שלום אתי,
  משמעות הקליני של בדיקות דימות היא רק בקונטקסט קליני. ז״א לפני סיפור , תלונות ובדיקה פיזיקלית.
  לא ניתן להיתיחס לממצאי בCTללא כל התמונה.
  מוזמנת להגיע ליעוץ או להתייעץ ברופא שיפנה אותך לבדיקה

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אתי בתאריך 7 באפר', 2013

 45. שלום, בן 42 בלט דיסק L4 L5 סובל שנים מכאב גב תחתון בצד ימין. כל בוקר אני מתעורר עם גב תפוס בצד ימין, החלפתי מיזרון לא עזר. מה עוד ניתן לעשות? תודה.

  שלום
  טיפול תרופתי פיזיותרפיה והזרקות לעמוד שידרה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מנשה בתאריך 5 במאי, 2013

 46. שלום לדר' גור אריה ולדר' בריל,
  בת 63. מזה כארבעה חודשים כאב בירך שמאל הנודד גם לאורך החלק החיצוני של כל הרגל בשילוב עם תחושות נימולות וזרמים לסרוגין.ללא כאב גב.
  מאז, לא מסוגלת ללכת יותר מ5-10 מטר ללא הפסקהת ישיבה וכן מתקשה בעמידה של מספר דקות. בבדיקת סיטי נמצא: L5 -S1 -תעלה צרה ביותר ובלט דיסק משמאל המצר את הפורמן השמאלי, היפרטרופיה של הפסצטים, בלט דיסק מרכזי המצר את התעלה בL4-L5 .
  מטופלת בפיזיוטרפיה: ללא שינוי.משככי כאב לא משפיעים. הופניתי למרפאת כאב.
  האם לדעתכם טיפול במרפאה יכול לסייע?

  שלום
  כן. כנראה שתזדקיקי להזרקות לחלל אפידורלי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת צופיה בתאריך 9 ביוני, 2013

 47. שלום .
  ניסיתי לקצר ככל הניתן ועדיין לתאר את מצבי במפורט ,אשמח מאוד לתשובתך.
  אני בן 20.
  סובל מכאבי גב עזים ביותר באופי שורף עמוק ( בעיקר) / חום / ולעיטים מדגדג / עוקץ / חריף .
  הכאב המתואר הוא בגובה t9-t12 ( מקרין גם לצלע ימין) מחמיר מאוד מאוד עם הזמן
  מפריע מאוד בתפקוד ולא מאפשר לי לנהל אורח חיים נורמלי .
  אני כשנה וחצי עם הכאבים ( שהחלו לאחר הרמת משקל כבד) , בוצעו מספר בדיקות mri ; ממצא עיקרי בגובה t8-9 בקע דיסק מרכזי עם לחץ קל על קדמת החוט סיגנל אות תקין בגובה זה ,רוחב התעלה שמור.
  בבדיקה אורטופדיה אין רגישות באיזור , בדיקת נוירוחירורג - ללא חסר נוירולוגי משמעותי , למעט חוסר תחושה קלות בירך ימים - וההמלצות לטפל שמרני כי ניתוח זה בגישה קדמית בלבד בגובה זה - דבר שלא בא בחשבון לפי המלצת הנוירוכירורג
  Emg תקין.
  טופלתי ב: ארקורסיה , סלקוקס , טרמדקס , קטדולון , זריקה תחת שיקוף ( שהחמירה לכמה ימים את הקרנת הכאב לצלע ימין ) , פרקוסט , אוקסיקוד , מדבקות ,ליריקה , גבאפנטין , אלטרולט , סילבטה ,
  ללא שיפור משמעותי …..
  בנוסף סובל מבקע דיסק מרכזי l5s1 ובקע ימני s1-s2. שמקרינים לתחתית שוק שמאל ולישבן ( אך הכאבים שנובעים מגב התחתון פחות קשים מהכאב גב הטורקולי) .
  גם ניסיתי הידרוטרפיה , pt, כירופרקטיקה שיאצו וכד׳ .
  איזה עוד טיפולים אוכל לנסות / לקבל כדי להשיג הקלה במצבי - שאולי אוכל להתחיל לתפקד ולהתחיל את חיי.
  תודה מראש.

  מאת ישראל בתאריך 1 ביולי, 2013

 48. שלום לך,
  לפני חודש וחצי עברתי ניתוח שאיבה מולייה L5 -S1.
  עדיין לא מצליחה לשבת היות ומרגישה שיושבת על זנב. התחושה בעקב רגל ימין לא חזרה אלי מאז הניתוח ובנוסף החלקתי על הישבן בשבוע האחרון אם כי לא כאב לי - אולי בשל העצבים שעדיין לא תפקדו.
  האם יכול להיגרם נזק לניתוח בעקבות הנפילה על הישבן ?
  האם יש סיכוי שלא אחזור לתפקד כרגיל ? לשבת וללכת ?
  לפני הניתוח מלבד נימול במפסעה ובירכיים - הצלחתי ללכת ולשבת רגיל.
  אשמח לתשובה.
  תודה.

  מאת מיכל בתאריך 5 ביולי, 2013

 49. הכוונה שאיבה מחולייה L5 -S1

  מאת מיכל בתאריך 5 ביולי, 2013

 50. שלום רב ,
  מזה תקופה של 6 חודשים אני סובלת מחוסר יכולת תזוזה של היד כתוצאה מכאבים חזקים ביותר תוך כדי הגבלת תנועה
  עשו MRI לכתף היה תקין
  עשוMRI צוארי והתוצאה בחוליה C-4 C-5 בלט דיסק פרוץ מרכזי עם לחץ על השק הדוראלי
  וכן גם בדיסק C-6 C-7
  רציתי לברר האם
  ניתן לטפל במצב זה ללא ניתוח?
  ומה אתה ממליץ לעשות במצב זה
  מכיוון שהכאבים קשים מאוד .
  למי אתה ממליץ לגשת עם בעיה זו.

  תודה רבה

  מאת אורלי בתאריך 3 באוג', 2013

 51. מזה כשלושה שבועות החל אצלי כאב עז בעכוז ימין.כאשר אני עושה תנועות של קימה או ישיבה בכיסא.
  לאחר מספר שניות הכאב עובר ואני יכולה להתחיל ללכת. בעמידה, בישיבה, או בשכיבה אין לי כאבים בכלל.
  מה עלי לעשות כדי להפיג את הכאב? האם עלי ללכת למרפאת כאב או שאולי לאורטופד? האם אפשר להתחיל לקחת תרופות נוגדות דלקות?
  אודה לעזרתכם

  מאת מיקי בתאריך 9 באוג', 2013

 52. מזה כחודשיים אני סובל מכאב לא מוסבר בעומק עכוז שמאל שמקרין לימין ובא לידי ביטוי בעיקר לאחר ישיבה ארוכה שממש קשה לי ללכת מעוצמת הכאב עד שהכאב חולף והלכתי לאותופד ששלח אותי לצילומי רנטגן ואולטרה על כל האיזור וגב תחתון והממצאים היו תקינים ול כן אינו יודע מה לעשות והוא שוקל ללכת על מיפוי עצמות ,אני ממש לחוץ מכל הענין ואני ממש סובל אני בחור צעיר בן 36 בריא בדרך ככל ופתאום הכל משתבש

  מאת יעקב בתאריך 8 בספט', 2013

 53. זה מכמה שנים שיש לי כאבים חזקים ברגליים שמגבילים אותי בתנועה. הכאב מוקרן מהגב לרגל ואני ממש מרגישה שזז לי משהו בפנים
  אני ממש מרותקת למיטה עם משחות ואני מפחדת לזוז כי אמי יודעת שבכל תנועה הכאב יחזור
  ממה הדבר נובע? ואיך אפשר לטפל? תודה.

  מאת נעמי בתאריך 24 בספט', 2013

 54. שלום רב,
  אני סובלת מכאבי גב עזים במשך חודשיים, ביצעתי בידקת סיטי, נראו 2 בלטים בגב התחתון ובלט גובל בפריצת דיסק בחוליות L4-L5, לקחתי ארקוקסיה למשך שבועיים והיום אני על נרוסין, האורטופד אמר להפסיק את הכדורים למשך שבוע ולראות אם הכאב הוא נסבל או לאו, במשך שבוע הכאב היה נסבל, היום משחזרתי לעבודה תקף אותי כאב עז, בקושי יכולה לזוז, הכאב הוא חזק יותר לאחר ישיבה ממושכת (בנהיגה, בעבודה וכ"ו), האורטופד אמר על טיפול בגלי רדיו פנימיים, האם יש דברים שאני צריכה על מנת להקל את הכאב? (נעליים נוחות, חיזוק שרירי בטן תחתונים ועוד),אשמח להסבר בנוגע לטיפול הרצוי ומה הסיכויים והסיכונים שלו?
  בתודה אורטל

  מאת אורטל בתאריך 29 בספט', 2013

 55. שלום ד"ר אני בן 42 עד לפני כ-חודש וחצי הייתי פעיל ספורטיבית ריצה ומכשירים לאורך שנים,עקב כאב גב תחתון חזק עם הקרנה לרגל שהרגשתי כאילו היא נשרפת לי עשיתי בדיקת MRI,בבקשה עם תוכל לעזור לי בממצאים בשפה פשוטה.
  המנגיומה קטנה בגוף החוליה L2,בגובה L4-5 בלט דיסקלי פורמינלי ימני עם לחץ על שורש L4בפורמן הימני.
  נכון להיום אני מרגיש קרינה לרגל ימין כמו כן דקירות חוזרות באזור עליון של כף הרגל .תודה מראש אסף

  מאת אסף בתאריך 12 באוק', 2013

 56. שלום רב.
  מזה כחודשיים תחושה של הרדמות לסירוגין בשתי הרגליים (בכל אורכן, למעט כפות הרגליים)
  בבדיקת אורטופד גב, פיענוח צילום רנטגן כתקין. טוען שיש קשר למחסור ויטמין D
  (24.6 ערכו)בנוסף הפנה לבדיקת EMG.
  התור הקרוב רק בעוד חודשיים….
  אינני סובל מכאבי גב כמעט.
  עושה ספורט 3 פעמיים בשבוע.. יחד עם זאת יושב במשרד לפחות 8 שעות ביום..
  דעתך?
  תודה מראש

  מאת יוני בתאריך 22 באוק', 2013

 57. ד״ר שלום
  אני בת 51, לפני כחודש נתקפתי בכאבים עזים בישבן עם קרינה לרגל ימין.
  אורטופד נתן לי אטופאן 400, והפנה אותי לct.
  בדיקת ct העלתה כי יש בקע דיסקאלי מרכזי עם סימני לחץ משמעותי על השק התאקלי בגובה L4-5,
  ובקע דיסקטלי מרכזי עם סימני לחץ קל על השק התקאלי בגובה L5-S1.
  הכאבים הוחרפו ,בישבן ודקירות חדות לאורך הירך האחורית, ואי תחושה של כף רגל ימין.
  לא מצליחה לדרוך על הרגל, קשה לשכב או לשבת.
  לקחתי ארקוקסיה, טרמדקס, מדבקות בוטרנס 10, אך הכאבים לא נרגעים.
  טיפולי כראופקטיקה גם לא עזרו לי !!!
  האורטופד המליץ לי על ניתוח, אך אשקול זאת כמוצא אחרון.
  הופנתי למרפאת כאב.
  איזה טיפול ניתן לקבל להקלת כאבים ???
  תודה,שרית

  מאת שרית בתאריך 9 בנוב', 2013

 58. ד"ר שלום

  עשיתי תאונת דרכים לפני 8 חודשים. מאז התאונה נטפס לי הרבה הצוואר.נשלחתי לCT
  תוצאות בלט דיסק קטן עם לחץ קל על הסק הטקאלי בC3-C4 C5-C6 C6-C7.
  בזמן אחרון יש לי כאבים ביד שמאל תחושה של כאב או זרם במיוחד כשאני מרים משקל דבר שלעולם לא היה לי האם יש לזה קשר כלשהו.
  דבר נוסף עשיתי במקביל מיפוי עצמות חודש אחרי התאונה התוצאות מוקד קטן של קליטה מעט מוגברת הודגם בירך המרוחק משמאל לפנים.
  אני מרגיש נימול ברגליים. האם יש קשר אחד לשני

  תודה אלעזר

  מאת אלעזר בתאריך 19 בנוב', 2013

 59. יש לי כאבים בגב תחתון וכן בשתי השוקיים .אני מרגיש אותם רק כאשר אני עומד ואו כאשר אני שוכב במיטה 0

  יש לי כאבים בשוקיים ובגב תחתוןורק בזמן שאני עומד ואו נשכב במיטה,אבל כאשר אני נוגע במקמומות שכאבו מקודם ,אני לא מרגיש שום כאב.אני ביצעתי המון מסעות הליכה, ועד עכשיו .ופתאום התחילו הכאבים המוזרים הנל.

  מאת אבי צבר בתאריך 23 בנוב', 2013

 60. שלום דר, אני בן 38 בריא, סובל מכאבים כבר שנתיים בחיבור ירך עכוז שמאל, הכאב מופיע בעיקר בישיבה- כשיש לחץ על המקום תחושה כאב של "משיכת שערות" הייתי אצל טובי האורטופדים, אין כל בעיה בתנועה- התנועה גם לא מחמירה כאב, עברתי MRI CT אגן, מיפוי עצמות, אולטרסאונד איזורי, לא קיבלתי שום אבחנה שמסבירה את הכאב(בקע L4 L5 שלדעת הרופא לא משמעותי-פרופסור דקל), לאחרונה הכאבים בלתי נסבלים ולא מוכנים לאשפז אותי, נראה לי כי התופעה נדירה,מרגיש חסר אונים, אולי תוכל לעזור לי…
  מודה לך מאד
  אסף

  מאת אסף בתאריך 16 בדצמ', 2013

 61. דר שלום רב.
  לפני 7 חודשים החלו כאבים באזור העכוז ועד לגיד אכילס ברגל שמאל, כאב בישיבה, מקימה מישיבה ושכיבה. לכל התקופה מטופל בכירופרקטיקה ודיקור. לאחר התפרצות כאב איומה השבוע חלפו הכאבים כמעט לגמרי אך מאז חולשה קלה ברגל ואי יכולת לעמוד על אצבעות רגל שמאל.
  הכאבים חלפו אך יש לי חשש גדול מפגיעה נירולוגית.
  בבדיקת ct הופיעה פריצת דיסק ב l5 s1 עם לחץ על שורשי העצבים.
  רופא מומחה המליץ לי על ניתוח. אני בנתיים לא ממהר כי הכאבים חלפו.
  האם המצב מסוכן?
  בתודה מראש

  מאת ריצרד בתאריך 20 בדצמ', 2013

 62. שלום רב,
  אני סובלת מכאבי גב המקרינים לרגל שמאל בחלקה הקדמי ומצד שמאל וכמו כן כאבים חזקים מתחת לברכיים .
  בבדיקת CT נמצא בקע דיסקלי קטן משיק לשק התקאלי, אין לחץ משמעותי במהלך של שני השורשים.
  מבנים גרמים כולל גופי החולילות האחוריות והמפרקים נראים שמורים ורוחב התעלה הגרמית תקין.
  אין עדות לCENTRAL SPINAL STENOSIS /
  סקוליוזיס קלה לימין של ע"ש המותני.

  ההתרשמות של הרופא היא שאין משמעות קלינית אך הכאבים חזקים ונראה כי התרשמותו לא נכונה .
  האם לדעתכם יש משמעות רבה יותר ?

  מאת דניאלה בתאריך 23 בדצמ', 2013

 63. כאבים בעכוז המקרינים כאבים חזקים לרגל שמאל
  במצב מישיבה לקימה.קימת בעיה אורטופדית בעכוז וגם חוסר סכוז בברך שמאל.

  מאת שמעון גר בירושלים בתאריך 29 בדצמ', 2013

 64. שלום אישתי סובלת במפיצות דיסק היא רק בת 40 בחודש האחרון זה החמיר
  ובשבוע האחרון היא לא יכולה לקום מהמיטה הכאב מקרין לרגל ימין אמרו לה שיש לה דלקת
  בעוד יומים היא אמורה לקבל זריקה אפידורלית בשם פנול
  רציתי לדעת קצת על הזריקה
  מה התופעות לוואי שלה
  האם זה יעזור לה
  מה זה באמת עושה ואם כדאי לעשות

  מאת אליקו בתאריך 13 בינו', 2014

 65. שלום אני בת 31 מתקופה סבלתי מכאבי גב ועשיתי בדיקת CT ונתגלה שיש לי פריצת דיסק ב -L4-L5 ' L5-S1 מה הטיפול היעיל לשפר את המצב .תודה

  מאת kauthar altoori בתאריך 17 בינו', 2014

 66. שלום רב לפני 7 חודשים החלו כאבים ברגל ימין, במפשעה, תחושת חום ושריפה מתחת לברך ונימולים. עברתי בדיסק סיטי שהדגימה שני בלט אחורי מרכזי קל בl4-l5 ו l5-s1 עם לחץ קל על השק התאקלי. כיום אני עדיין סובלת מכאבי גב תחתון וכאבים באגנים שני צדדים. לעיתים הכאבים מתגברים בעיקר סביב מאמץ מוגבר ואז שוב הקרנה לרגל. טופלתי עד כה פעמיים בארקוקסיה אני שוחה ועושה התעמלות ודיקור ועיסוי. אבל זה נמשך המון זמן! שאלתי היא האם בלטים אכן יכולים להסביר כאבים ממושכים ואולי אני צריכה לבדוק מקורות אחרים לכאב. אני נורא בחרדה כשיש כאב אני אמא לשלושה ילדים אודה מאד עבור התשובה

  מאת לילי בתאריך 5 בפבר', 2014

 67. בשנת 2000 עברתי תאונה שכתוצאה ממנה נפרצו שני דיסקים l4-l5-s1
  סבלתי מהקרנות לרגל ימין עד החלק האחורי של הברך.לרוע המזל עברתי תאונה נוספת לפני כשמונה חודשים ומאז יש לי הקרנות לרגל שמאל עד אמצע השוק כואב לי במיוחד כשאני משתעל.האם זה בגיוני שיכאבו לי שני הרגליים ושהכאב ברגל שמאל יאפיל על הכאב ברגל השמאלית?איך זה עובד?האם יש טעם לעשות ct בנוסף לזה שעשיתי בשנת 2000 או שהממצאים לא יהיו שונים בהרבה כלומר האם יש פה פריצה נוספת או סתם החמרה?

  מאת ישראל בתאריך 9 בפבר', 2014

 68. שלום זה קרה לפנה 4 חודשים שנפלתי על הישבן יש לי שבר דחיסה אוסטאופניה כללית נמוכהשל גוף חוליה d8 סקרוליזציה של l5 u יש ליצלעות 6 7 טראומה מה עושים

  מאת יוסי שושן בתאריך 3 במרץ, 2014

 69. שלום.
  אני בן 30 בתאריך 1.7.2013אובחן אצלי בפריצת דיסק ב l3 l4 ב ct כתוצאה מהקרנה לרגל שמאל אזור הברך וכאבי כב עזים. כברתי שתי זריקות אפידורל ולא עזרן עברתי ניתוח פריצת דיסק בתאריך 10.11.2013, הניתוח נתן שיפור מיידי אבל לא לאורך זמן, אחרי שבןעיים מהניתוח ההקרנה חזרה לאותו מקום בנוסף לכאבע גב חזקים. עברתי שני צילומים של mri, ושום צילום הראה על עדות של אלמנט שלוחץ על שורש העצב.
  בנוסף עברתי אחרי ניתוח פיזוטראפיה, שחייה ודיקור . ושום דבר לא עזר, וההרקרה רק מחמירה.
  מה אפשר לעשות על מנת להבין למה יש הרקרנה וכאבים עדיין והאם יש איזה שהוא טיפול למצבי?
  תודה ראש לתמיכה

  מאת אמיר סטרן בתאריך 13 במרץ, 2014

 70. שלום,
  בשבוע שעבר אימי ( בת 58) נפלה ושברה את החולייה L2.
  היא אושפזה ללילה אחד לצורך השגחה והתאמת חגורת
  juet.
  הממצאים העקריים בבדיקה גופנית שנעשתה ע״י הרופא בביה״ח:
  כאובה, קושי בהליכה, מניעה 4 גפיים. Gcs=15
  גב: טווח מוגבל.
  רגישות מעל החוליות ע״ש מותני.
  כח גס 5/5 בכל התחמות בגפיים תחתונות, אנטלגיה,
  ללא חסר תחושתי רפלקסים תקנים שווים, ללא החזרים
  פתולוגיים.
  גפיים- טווח מלא ללא הגבלה.

  אשמח לקבל בבקשה הסבר לכל הכתוב לעיל׳.
  מהי המלצתך? וכמה זמן החלמה ? האם חוזרים לתפקוד רגיל?
  אילו משככי כאבים מומלצים- היא אלרגית פינצלין.
  מודה מראש,
  רחלי

  מאת רחלי בתאריך 8 באפר', 2014

 71. שלום,

  אנוכי בן 30, בכושר סביר (הולך הרבה, מפעם לפעם כדורסל), משקל קצת מעל הממוצע לגובהי.

  ביום שישי בזמן התכופפות לדלי הספונז׳ה חוויתי כאב קל בגב התחתון השמאלי שהתגבר ככל שהשעות חלפו עד כדי שבשבת בבוקר הייתי צריך ללכת למלר״מ לקבל זריקת וולטרן.

  מהיום בבוקר הכאב בגב כמעט וחלף, אולם נדמה כאילו הוא מקרין לרגל שמאל. בהתחלה לירך ואחר כך לשוק. כשאני במיטה אני לא חש בכאב, אבל כשאני מנסה ללכת על רגל שמאל, אני מרגיש כאב חד שמקשה מאוד על ההליכה. כשאין משקל על הרגל, הכאב פוחת.

  לעזרתך אודה.

  שי.

  מאת shai בתאריך 4 במאי, 2014

 72. שלום רב !

  להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד השדרה המותני מיום 03.5.14:

  הבדיקה בוצעה בטכניקת tse,se בשקלול t2 במישור סאגיטלי ואקסיאלי, ללא ועם הזרקת גדולוניום לוריד, ללא ועם דיכוי שומן.
  סיבת הפניה: בת 44. סובלת מכאבים עזים בעיקר לאחר שכיבה בגב התחתון, דיסקופתיה קשה עם חוסר יציבות ב- ct בגובה 4L-5L. בירור הדמיתי.
  תוצאות:
  יישור ניכר של הלורדוזיס הפיזיולוגי המותני.
  הקונוס המדולריס בצורה ובאות תקינים ומסתיים בגובה 1L-12T.
  אנטספודילוליסטזיס דרגה 1-2 בעמדת שכיבה של גוף החוליה 4L ביחס ל- 5L עם סקלרוזציה ניכרת של לוח הקצה התחתון 4L והעליון של 5L (שינויים סקלרוטים פיברוזים מודיק 3).
  ללא הדגמת האדרה פתולוגית משמעותית של לוחיות הקצה לאחר הזרקת גדוליניום לווריד.
  דיסקופתיה ניוונית קשה בגובה 5L-4L עם התנגשות בין חולייתית.
  בחתכים האקסיאלים הודגמו:
  בגובה 3L-2L: בלט אנולרי היקפי מינורי, ללא הדגמת לחץ על השק התקאלי או על השורשים 2L במעברם הפורמינלי דו-צדדית.
  בגובה 4L-3L: רוחב תקין של התעלה ושל הפורמינות.
  בגובה 5L-4L: בלט אנולרי היקפי ובעיקר קדמי ללא לחץ משמעותי על השורשים 5L במוצאם. ללא הדגמת היצרות מרכזית או צדדית של התעלה (עם רוחב אנטרו-פוסטריורי וצדדי תקין). היצרות פורמינלית דו-צדדית בעקבות הליסטזיס והלטרליזציה הדיסקלית בשני הפורמינות. ארטרופטיה פאצטרית ללא היפרטרופיה דו-צדדית.
  בגובה 1S-5L: בלט אנולרי היקפי, ללא לחץ על השורשים היורדים 1S או 5L במעברם הפורמינלי.
  לסיכום: ספונדילוליסטזיס קדמי דרגה 1-2 4L ביחס ל- 5L כמתואר עם שינויים דיסקוגניים מסוג מודיק 3.
  אין הדגמת ספיינל סטנוזיס אך יש לציין היצרות וטרנסברסליזציה פורמינלית ניכרת דו-צדדית בגובה זה.

  שאלתי היא: מה ההשלכות של ממצאים אלו ואיזה טיפול ניתן לעשות?

  תודה מראש,
  תהילה מאור.

  מאת תהילה בתאריך 15 במאי, 2014

 73. כאבים לאורך עמוד שדרה יותר משנתיים והחמרה.CT 2/4/14 צוואר C3C4 בלט אחורי מרכזי ימני של הדיסקית שגורם ללחץ על קדמת השק הדורלי. C5C6 שינויים ניוונים של הדיסקית בלט אנולרי דיפוזי קל שטוח מאחור ללא לחץ על השק הדורלי. צילומים רגיל עמוד שידרה מותני L2L3 הצרות מרווחים בין החוליות. וכן שינויים ניוונים עמוד שידרה מותני וגבי. הכאבים מוקרנים מאחורי הראש לכתפיים. צלעות בית החזה צד שמאל. לאחרונה החמרה בכאבי גב תחתון כאבים חזקים קשה להתכופף, כאבים באגן. עצם הזנב. בת 58 עם אוסטופרוזיס ברמה 2.9 הכדורים בקושי עוזרים קורסים של ארקוקסיה. ולצערי קוד אקמול פעמיים אסיבל 5 מג פעמיים. נאלצת לקחת טיפות טרמדקס 15 טיפות פעמיים עם הפסקות. האם בדיקת MRI יכולה לתת תמונה טובה יותר לגבי מצב עמוד השדרה ומדוע הכאבים מוקרנים. והאם אוסטופרוזיס יכול להחמיר מצב. עשתי מיפוי עצמות לפני שנה צד ימין צלעות 5,6. שברים? עקמת קלה. מה ניתן לעשות?

  מאת רחל בתאריך 27 במאי, 2014

 74. שלום
  מזה מספר ימים אני חשה בהרדמות ביד שמאל מקצת מעל המרפק ועד כמעט כף היד. התחושה לא משתפרת. האורטפד מניח שיש בלט או פריצת דיסק בין החוליות באיזור הצואר, ונתן לי בדיקת CT, ונוגדי דלקת. האים בבדיקת CT אפשר לראות בלט או פריצת דיסק ולחץ על העצב באופן חד משמעי, או שעדיף בדיקת MRI?
  כרגע הפגיעה תחושתית בלבד, האים יכולה להחמיר לפגיעה מוטורית?

  מאת דינה בתאריך 7 ביוני, 2014

 75. אני בשלהי השירות הצבאי שלי ובשלושה החודשים האחרונים אני סובל מכאבי גב כמו דקירות בעמוד השדרה התחתון בעיקר כשאני מתכופף, קופץ, מרים משקל או עושה תנועות חדות. הכאבים נגרמו מסחיבת משקלים בצורה אינטנסיבית (מאגיסט)
  הופניתי לבדיקת CT והתוצאות הן כדלקמן:
  גובה L2-L3: בלט דיסק כללי משיק לשק
  גובה L3-L4: בלט דיסק כללי משיק לשק
  גובה L4-L5: בלט דיסק כללי משיק לשק ולשורש הנקבי מימין

  שאלתי היא האם אוכל על ידי טיפול מסוים לחזור לתפקיד לוחם בארבעה חודשים שנשארו לי מבלי לסכן את הגב בפציעה נוספת.?
  ואם לא האם ניתן לקבל אחוזי נכות על פציעה כזאת?

  מאת רועי בתאריך 7 ביוני, 2014

 76. שלום,

  מזה 5 חודשים סובלת מכאב גב תחתון שמאל מושך לרגל שמאל עם דקירות בעכוז עד המפשעה.אובן בלט דיסק אחרוי בL4-5 עם לחץ על השורשים ההיקפיים של שמאל.אורטופד נתן לי סדרה של 3 זריקות 2 כבר עברתי .ניסיתי-פיזיותרפיה,טווינא,כירופרקט,הידרותרפיה,טריגרפוינט,מסז,דיקור כוסות רוח כלום לא עוזר!
  המליצו לי על שאיבת דיסק שאני לא מעוניינת…מה עוד ניתן לעשות? לציין שעסקתי בספורט ואני מתוסכלת שלא יכולה לחזור לפעילות ספורטיבית קשה לי לשבת הרבה זמן…אודה לתשובתכם
  ורד

  מאת ורד בתאריך 30 ביולי, 2014

 77. שלום רב,
  5 חודשים אני סובלת מכאב חד דקירה למפשעה אובחן בלט דיסק אחורי לטרלי עם לחץ על השורשים משמאל L4-L5
  ניסיתי המון דברים(פיזיותרפיה,טווינא,דיקור,2 זריקות אצל אורטופד של הקופה,נרות אביטרן ל5 ימים,הידרותרפיה,פלדנקרייז) הןמלץ לי שאיבת דיסק שאני לא מעוניינת…מה עוד ניתן לעשות? אודה לתשובתכם
  ורד

  מאת ורד בתאריך 30 ביולי, 2014

 78. שלום , לפני 4-5 שנים אובחן אצלי בלט\פריצת דיסק בחוליות L4-5 . היו כאבי גב + כאבים ברגל שמאל. לאחר התייעצות עם שני רופאים מומחים הומלץ על ניתוח . בשנתיים האחרונות הכאבים חלפו , מידי פעם היו כאבים ברגל ימין אם הייתי עומד הרבה זמן, מנוחה של מס' דקות הייתה עוזרת. בשנה האחרונה התחלתי לרכב על אופני כביש . לפני חודש התחילו לי שוב כאבי גב חזקים מאוד , הכאבים הם בישיבה ומקימה מישיבה לכ 20 דקות. לא יכול להתכופף או ללכת , רק אחרי כ 20 דקות מתחיל לעבור. בעמידה או בשכיבה כמעט ואין כאבים רק אם מבצע תזוזה חריגה או כיפוף . מה עליי לעשות???

  מאת דניאל בתאריך 30 ביולי, 2014

 79. תיקון לשאלה הקודמת. היו כאבים ברגל שמאל ולא ימין.

  מאת דניאל בתאריך 30 ביולי, 2014

 80. האם יתכן שבגיל 13 יש בלט דיסק בגב ?
  האם ניתוח זו אפשרות ?

  מאת חסוי בתאריך 4 באוג', 2014

 81. שלום, אני סובל מבלטי דיסק L4-L5-s1 לפני שבוע עברתי זריקת אפידורל לשורש זריקה שנייה על ידי דוקטור רות גור מתל השומר בעוד חודש אני צפוי לקבל את הזריקה השלישית בעבר נהגתי לרוץ ולהתאמן היום אני מודע לכך שאסור לי להתאמן באופן רציני . ברצוני לשאול אם אוכל לרוץ באייזה אופן שלא יזיק כמו למשל על יחף חוף היום? כפיפות בטן? תודה 

  מאת ליעד בתאריך 5 באוג', 2014

 82. אני בת 38 וסובלת השלוש שנים מכאבים גב תחתון חזקים שמקרינים לישבן ולרל לפעמים אני אפילו חשה זרמים שמטריפים אותי סרגלים כמו נימול וזה לא נותן לי להירדם בלילה הייתי אצל רופא משפחה ו הוא נתן לי פרקוסט אבל עדיין אני לא יודעת ממה הכאבים האם זה תסמינים של פריצת דיסק מה עלי לעשות

  מאת חגית בתאריך 31 באוג', 2014

 83. כאב ברגל ימין ותחושת שריפה בשוק ימין עשיתי אולטרסאונד ואין שום ממצאים מה ההמלצה מה האפשריות לעוד בדיקה יש לציין שאין כאביי גב אלה חולשה כללית .
  תודה

  מאת שמעון שמעון בתאריך 2 בספט', 2014

 84. האם רופאי כאב מבצעים ניתוחים לשאיבת דיסק

  מאת גיא בתאריך 4 בספט', 2014

 85. שלום
  לפני כחודשיים התחלתי לחוש בכאבים עזים המוקרנים מהכתף הימנית ועד קצות אצבעות כף יד ימין. בממצאי בדיקת MRI התגלה כי הנני סובל מ" C6-7 מפריצת דיסק ימנית לרצס הלטרלי הימני עם לחץ על השורש והופעת סירנגס" מהתיעצות עם ממומחה נוירוכרוגיה וניתוחי עמוד שדרה הומלץ לי על בלוק שורשי תחת שיקוף.
  ברצוני לדעת אם יש סכנה בביצוע הבדיקה היות וזה באזור הצווארי?
  לפי בדיקתי הבדיקה לא מבוצעת במרכזים רפואיים רבים וזאת בשל סכנה לטענתם.

  אודה על תשובתכם.

  מאת שי בתאריך 17 בספט', 2014

 86. הי
  עברתי כריתה של l4-l5 לפני כארבע שנים.יש לי עוד בלט בגב תחתון ופריצה חדשה בין השכמות.אני רוצה לדעת איזה פעילות גופנית אוכל לעשות? יוגה?אליפטיקל?ריצה יכולה להיות אפשרית?אני מוצאת שפעילות גופנית עוזרת לי בכאבים או נימול.אשמח אם תפנה אותי למאמר בנושא או המלצות מטעמך.
  תודה

  מאת הדס בתאריך 3 באוק', 2014

 87. לפני כחודש התחלתי להרגיש כאבים באזור הישבן, עם הקרנה לרגל שמאל, פניתי לאורטופד והוא הזריק לי זריקת קורטיזון, שעזרה לכמה ימים, אך הכאב חזר בחוזקה רבה, עשיתי צילום גב שהראה כי יש שחיקה של החוליות והרופא נתן ארקוקסיה במינון של 120 לשבוע ועוד ארקוקסיה לעוד 10 ימים במינון של 90 , לצערי עדיין אין הטבה, והכאב מקרין לרגל, איני יודעת מה לעשות, כי עוצמת הכאב חריפה מאוד. אודה לך על תשובתך.

  מאת דורית בתאריך 5 באוק', 2014

 88. שלום רב
  במשך 6 חודשים אני סובל כאבים חזקים ביותר בשוק ימין קדמי ללא קשר למצב =שינה שחייה סתם ישיבה עמידה עד לפני הכאב הייתי מתאמן סיבולת מדרגות והליכה מהירה משך שנים עברתי בדיקות דופלר ורדים הולכה עצבית,אלקטרואנציפלוגרפיה EMG ללא ממצאים יש לציין ההתקפות באות בלי קשר לכלום ביום יום הכל טוב ורגיל ואז כאב שלא ניתן להגדיר ולמשך זמן לא קבוע תודה מראש

  מאת בנימין בתאריך 20 באוק', 2014

 89. יש לי פגיעה בכתף ימין קרע מלא בגיד ופגיעה בסי4 ובסי5 כמה אחוזי נכות

  מאת טל בתאריך 6 בנוב', 2014

 90. שלום רב,
  בת 19, סובלת מפריצות דיסק בגבהים L4-L5, L5-S1 עם קרע אנולרי ימני.
  בנוסף, בלט דיסק מרכזי בT7-T8 עם לחץ המשפיע על החוט הגבי.
  אני סובלת מכאבים בגב כמעט שנה, הכאבים משתקים אותי לעיתים לימים שלמים, המקום שכואב ללא הפסקה הוא מרכז הגב בעיקר, נאמר לי שזה בגלל T7-8 שם הלחץ מקרין ומומר לכאבים חזקים.
  התחלתי טיפולי פיזותרתפיה שלא עזרו וכירופרקטיקה- שרק החמירו את הכאבים ולכן הפסקתי.
  עברתי 2 זריקות אפידורל- הראשונה גרמה לתחושת אי נוחות וכאב ליומיים שלוש אך לא הועילה בכלל. הזריקה השנייה שהייתה בשבוע האחרון, גורמת לי לכאבים חזקים מאוד ברגליים ובצידי הגב התחתון! יש לציין שבזריקה הראשונה הכאבים לא היו כל כך נוראיים ובזריקה הזו הכאבים היו בלתי נסבלים לאורך כל הגב והרגליים. האם יש סיבה לדאגה? האם ישנו טיפול או משהו שיכול להקל את הכאבים? אני צעירה ושגרת החיים שלי נפגעת קשות בגלל הבעיות הללו..
  אשמח להתייחסות, אובדת עצות
  תודה רבה!

  מאת שיר בתאריך 22 בנוב', 2014

 91. בבדיקת mri בקע דיסק אחורי l5 s1 בדיקת emg פגיעה שורשית l4 l5. אחרי תאונת דרכים. אשמח לדעת אם יש טיפול שיכול לעזור חוץ מניתוח או הזרקות.
  תודה רבה

  מאת אליאור בתאריך 4 בדצמ', 2014

 92. שלום!
  לפני בערך כחודש וחצי התחלתי להרגיש כאבים בצד שמאל של חוליה מסויימת באזור אמצע הגב.
  ללא תזוזה אני מרגיש לפעמים סוג של "הצקות" אך כשאני מתכופף אני מרגיש את הכאב לא הכאב אלא ההרגשה אך חזק יותר.
  כשאני לוקח את הגב לאחור אז אני מרגיש כאב.
  החוליה נמצאת באיזור החלק העליון של הקיצור התחתון.
  הייתי בצילום רנטגן והאורטופד(הכללי) אמר שאין לי כלום.
  אך בכל זאת יש בי מן החשש ו הייתי רוצה תשובה לשאלה בבקשה.
  בתודה אדם!

  מאת אדם בתאריך 23 בדצמ', 2014

 93. מזה שבועיים אני בבית בקושי יכולה ללכת לשבת ולעמוד עקב כאבים עזים ברגל שמאל רופא אבחן לי פריצת דיסק יש הקלה ביומיים אחרונים אך עדיין כאבים איך אדע מתי אוכל לחזור לעבודה

  מאת טליה בתאריך 29 בדצמ', 2014

 94. היהצרות בין חוליות c6c7 והתנבנות הדיסק .בלט איקפי של הדיסק ושרידי הדיסק לוחצים על קדמת השק הטקאלי ,יש לציין שאני סובל מכאביים חזקיים בייד ובצוואר הקרנה לאורך כול היד כולל שני הצבעות.

  מאת ירון בתאריך 18 בינו', 2015

 95. מה המוסג שרידי הדיסק לוחצים על קדמת השק הטקאלי ,בלט דיסק איקפי ושרידי הדיסק לוחצים על קדמת השק והעים יש פתרון ואיזה בכקקה

  מאת ירון בתאריך 18 בינו', 2015

 96. להלן התשובה של ה-ct
  C3-c4 הצרות של הנקב הבין חוליות מימין
  C4-c5 הצרות של הנקב הבין חולייתי דו-צדדי ,בלט דיסק אחורי,גורם ללחץ לע השק הטקלי
  C5-c6 הצרות של הנקב הבין חולייתי דו-צדדי ,אוסטאופיט אחורי ,גורם ללחץ על השק הטקלי
  C-6-c7 בלט דיסק ,גורם ללחץ על השק הטקלי
  בשנת 2000 עברתי ניתוח בעמוד השדרה הצוורי עקב גידול שפיר שהיה לוחץ את חוט השדרה בגובה c4-c6. לפי הmri שעברתי בשנים אחרונות הכל היה נקי.
  יש לי גם קוצב ולכן אני לא יכול לעשות mri היום על מנת לקבל יותר פרטים . בפעם הקודמת רק ב-mri ראו את הגידול
  אבקש לקבל תגובה לתוצאות הבדיקה

  מאת גבי בתאריך 27 בינו', 2015

 97. שלום קוראים לי ספיר ואני נערה בת 16, לפני שלושה חודשים החל לי כאב חזק וחודרני ברגל ימין הלכתי לרופאים בקופת חולים כולם חשבו שזאת דלקת בשריר ,או התכווצות שרירים , הכאב המשיך וקיבלתי זריקת קורטיזון לאחר שלקחתי כדורים ושום דבר לא עזר. באחד מהימים סבלתי מכאב חד שלא איפשר לי לתפקד ונסעתי עם אמא שלי לבית חולים שם שלחו אותי לMRI אחרי הבדיקה גילו אצלי פריצת דיסק בL1-L5 ודלקת באזור הלכתי לרופא פרטי שנתן לי אורקוקסיה ואמר לי לשים קרח על הגב הוא מטפל בי בכל מיני לחיצות הוא הסביר שהוא מחזיר את הדיסק למקום בעזרת הלחיצות , הכאב החד הזה וכל מה שמתלווה אליו הדיכאון החרדה שזה לא יעבור הלחץ שמופעל עלי מבית הספר (לא הלכתי כמה שבועות) ובעיקר הפסקת שיגרת החיים שלי מדכא אותי מאד אני מפחדת שזה לא יעבור לי ושום נוגד כאבים לא מקל לי על הכאב אני באמת מבקשת עזרה אני רוצה שמישהו פעם אחת יסביר לי מה קורה לי ואיך מתמודדים עם הכאב הזה שלא בטוח יעבור ?

  מאת ספיר בתאריך 2 בפבר', 2015

 98. הי דוקטור אני בת 23 נראה לי שאני הכי צעירה פה שסובלת מבעיות כאלה כבר כמה שנים . אני סובלת מזה כשנתיים מכאבי גב תחתון עוד כשהייתי בצבא אובחנתי שיש לי בלט דיסק בחוליות l4-l5 וסבלתי לעומת זאת מדלקת בדידים בכף יד שמאל אבל רק בחצי שנה האחרונה אני מרגישה כאבים נוראים אשר מקרינים לי לאגן ויורדים לירכיים, הכאבים הם בלתי נסבלים אני מרגישה שהרגליים נרדמות לי אני לוקחת משככי כאבים אבל אחרי כמה זמן זה חוזר אז עשיתי בדיקה שאין לי מחלת פרקים ואני מאוד מפחדת שזה מגיע לאגן כי אני גם סובלת מבלט בפי הטבעת בשנה האחרונה וגם סבלתי מכאבים לצד הכליות … אשמח לתגובה ממך תודה ולילה טוב

  מאת ספיר בתאריך 8 בפבר', 2015

 99. לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח אנדוסקופי לפריצת דיסק l3l4. נכון לעכשיו יש לי כאבים ברגל שמאל, תחושה של דקירות בלתי פוסקות, משיכה, בעירה רדימות ונימול. למעשה אני לא מרגישה הטבה משמעותית לאחר הניתוח. מה זה אומר? האם העצב נפגע בצורה בלתי הפיכה? האם זה שאלה של זמן עד חלוף הכאבים הנ״ל ושיקום? האם פעילות מסוימת עשויה לזרז שיקום? תודה , עדינה.

  מאת עדינה בתאריך 16 במרץ, 2015

 100. שלום בת 24. לפני חודשיים עברתי תאונת דרכים כהולכת רגל. רכב פגע בי בצד השמאלי שלי והעיף אותי וכתוצאה מזה נפלתי. כשפינו אותי לבי״ח היו לי המטומות ונפיחויות חריפות בברכיים. בצילומי רנטגן אמרו שאין שברים. שחררו אותי הביתה ונטלתי תקופה משככבי כאבים כמו נורופן קוויק ואביטרן. הכאבים ברגליים המשיכו במיוחד ברגל השמאלית לאורך הירך. באולטרסאונד ברכיים שעשיתי מצאו תפליט בברך שמאל. בינתיים ההמטומות השתפרו. לפני כשבוע וחצי התחילו להיות לי כאבי גב איומים. הכאב מגיכ הגב תחתון בין השקעים שנמצאים בגב תחתון עם כאב לכל אורך העכוז השמאלי עם הקרנה לירך השמאלית ולכל רגל שמאל. הכאב הוא לוחץ ושורף מאוד. תחושה שמישהו שם לי קיר באזור שלוחץ לי. כואב לי בשכיבה ובישיבה מאוד! הליכה מקלה מעט. הכאב לא מונע ממני בהליכה פשוט כאב שתמיד נמצא שם ולוחץ מאוד. האורטופד נתן לי ארקוקסיה 90 ואני מיועדת לסיטי. בינתיים קיבלתי גם טרמדקס בכדורים 100 אבל אני מאוד חוששת מהתופעות לוואי כי בימים האחרונים היו לי כאבי בטן וכאבי ראש מאוד חזקים. מה עליי לעשות וממה יכול להיות הכאב הנורא הזה? תודה.

  מאת יעל בתאריך 2 באפר', 2015

 101. שלום.אני בן 60 מספר שנים אני סובל מכאבי גב תחתון לאחרונה מזה חצי שנה אני מתקשה ללכת יותר מ100עד 150 מטר ואז אני נתקף בכאבים בירכיים במיוחד בצד שמאל ואני חייב לשבת פניתי לאורטופד גב והוא המליץ לי על ניתוח.על סמך בדיקת הסיטי והמליץ לי לעשות בדיקת mri. בבדיקת mri קיבלתי את התוצאה הזו:העמדה הלורדוטית שמורה.אות וסיומת תקינים של החוט המותני.רוחב תעלה שמור. קשר שמורל מוקף אותות ניוונים בלוחית התחתונה של l4 ללא הדגמת ממצאים תוך תעלתיים חריגים.המנגיומה שדרתית בתוך החוליה d10.
  בסריקות האקסיליאליות:
  D12_L1 בלי ממצא פתלוגי
  L1_L2 בלי ממצא פתלוגי
  L2_L3בלט אנולוס דיפוזי עם השטחת השק התאקלי.מחיקת שומן קלה סביב לשורשים דו צדדית בגובה הנקבים.פאסטות שמורות.
  L3-L4 בלט אנולוס דיפוזי עם השטחת השק התאקלי ומחיקת שומן סביב לשורשים בגובה הנקבים דו צדדית הפאסטות שמורות למדי.
  L4-L5 קרע אולינרי משמאל .בלט דיסק דיפוזי עם לחץ בינוני על קדמת השק התקאלי ומחיקת שומן דו צדדית סביב לשורשים בגובה הנקבים הפסטות שמורות.
  L5-s6 בלט אנולוס דיפוזי משיק לשק התקאלי. השורשים בגובה הנקבים חופשיים למדי. הפסטות שמורות.
  רקמות רכות שכנות הכלולות באזור הבדיקה ללא ממצא חריג.
  אשמח לקבל חוות דעת על אופן המשך טיפול אציין שקיבלתי מספר פעמים זריקות אפידורליות במרפאת כאב שעזר לי לזמן קצר

  מאת יוסי בתאריך 22 באפר', 2015

 102. שלום
  אני סובל מכאבי גב עם הקרנות לאגן ולרגל שמאל כמעט שנה עשיתי פיזיוטרפיה דיקור ונטלתי כדורים ארקוקסיה ואתופן אך שום דבר לא עזר ואני עדיין סובל מכאבים קיבלתי עכשיו את התוצאות של הMRI
  אקסטרוזיה דסקלית אחורית גדולה ב-L4-L5 יותר לצד שמאל לוחצת על השק הדורלי ועל השורש הנוירולי השמאלי של L5
  פרוטוזיה דסקלית אחורית גדולה ב- L5-S1 לוחצת על השק הדורלי ונוגע בשורשים הנוירולים של S1
  אשמח לחוות דעת ולהמלצות

  מאת יוסי בתאריך 14 ביוני, 2015

 103. שלום
  אני סובל מכאבי גב עם הקרנות לאגן ולרגל שמאל כמעט שנה עשיתי פיזיוטרפיה דיקור ונטלתי כדורים ארקוקסיה ואתופן אך שום דבר לא עזר ואני עדיין סובל מכאבים קיבלתי עכשיו את התוצאות של הMRI
  אקסטרוזיה דסקלית אחורית גדולה ב-L4-L5 יותר לצד שמאל לוחצת על השק הדורלי ועל השורש הנוירולי השמאלי של L5
  פרוטוזיה דסקלית אחורית גדולה ב- L5-S1 לוחצת על השק הדורלי ונוגע בשורשים הנוירולים של S1
  אשמח לחוות דעת ולהמלצות

  מאת יוסי בתאריך 14 ביוני, 2015

 104. שלום. אתאר בקצרה את הבעייה שלי מאחר שהיא מורכבת: אני בת 62, עדיין עובדת (במשרד), פעילה. אני סובלת מפריצת דיסק בחוליות המותניות עם היצרות תעלות ובלטים. האורתופד אמר חד-משמעי שאני צריכה ניתוח. יש לי החמרה בכאבים לאחרונה, נימול והקרנת כאבים לרגליים, מפשעה, ישבנים. יחד עם זאת, יש לי גם פריצת דיסק צווארית ומה שמחמיר כל זאת הוא סינדרום טוראט שממנו אני סובלת מילדות ללא טיפול. כמי שחיה לבדה ועדיין מעוניינת לעבוד ולהיות פעילה, אני שוללת כל התערבות ניתוחית. קיבלתי מס' פעמים בשנים עברו זריקות אפידורל לגב שהקלו למשך מס' ימים בלבד וכן פיזיותרפיה כזו או אחרת וטיפולי רפואה משלימה. לא לוקחת משככי כאבים חזקים להוציא דקסמול, בגלל מעי רגיז. נסיונות להשתמש בקנאביס רפואי שאושר לי לפני כשנה בינתיים ללא תוצאות. האם ניתוח אנדסקופי (זעיר-פולשני) יכול להועיל במצבי המורכב? אני מודאגת מההחמרה. אודה לתשובתכם.

  מאת צביה בתאריך 16 ביוני, 2015

 105. שלום, אני בת 35
  סובלת מכאבים בירך האחורית ובצד עם הקרנה מאחורי הברך ולעיטים בשוק רגל שמאל במשך 3 חודשים ללא שיפור תחת טיפול במשכחי כאבים ארקוקסיה ובהמשך אטופן כמאט חודש . בבירור בMRI אובחנה פריצת דיסק ב- L5 ,S1 . לאחר האבחנה נשלחתי לבצעה זריקה אפידורלית אותה בצעתי לפני כשבועיים עם הטבה מיידית בשלב הראשון בהמשך החמרה בכאב אך עדין הטבה בהשוואה ללפני ההזרקה. בימים האחרונים נוסף נימול ברגל. האם יש צורך בזריקה נוספת ואם כן מתי , מה לגבי הנימול .
  תודה מראש
  בברכה גלית

  מאת גלית בתאריך 9 ביולי, 2015

 106. מזה מספר שנים שאני סובלת מאוד מכאבי גב. עשיתי ct וגילו: L3-L4 בלט דיסק משיק לשק התקאלי. L4-L5 בלט דיסק גורם ללחץ קל על השק התקאלי. הצרות פורמינלית דו צדדית. L-5-S1 בלט דיסק משיק חשק התקאלי. שינויים ניווניים קלים בגופי החוליות, המפרקים הפאצטליים. שינויים טרשתיים קלים באאורטה ובעורקים האיליקאליים. אני עם קוצב לב מה עושים ומה הטיפול.

  מאת דליה בתאריך 13 ביולי, 2015

 107. אני בת 50 עם קוצב לב מזה מספר שנים שאני סובלת מאוד מכאבי גב. עשיתי ct וגילו: L3-L4 בלט דיסק משיק לשק התקאלי. L4-L5 בלט דיסק גורם ללחץ קל על השק התקאלי. הצרות פורמינלית דו צדדית. L-5-S1 בלט דיסק משיק חשק התקאלי. שינויים ניווניים קלים בגופי החוליות, המפרקים הפאצטליים. שינויים טרשתיים קלים באאורטה ובעורקים האיליקאליים. מה עושים ומה הטיפול.

  מאת dalia mimon בתאריך 13 ביולי, 2015

 108. שלום אני סובל כבר כמה שנים מפריצת דיסק L5 כלום לא עזר כדורים,זריקות ,ועוד… הדבר היחידי שעזר לי זה קנאביס רפואי ללא מרשם,האם יש סיכויי שאקבל מרשם חוקי ? ואיך ? תודה

  מאת מיקי דן בתאריך 28 ביולי, 2015

 109. שלום אני סובל כבר כמה שנים מפריצת דיסק L5 כלום לא עזר כדורים,זריקות ,ועוד… הדבר היחידי שעזר לי זה קנאביס רפואי ללא מרשם,האם יש סיכויי שאקבל מרשם חוקי ? ואיך ? תודה

  מאת מיקי דן בתאריך 28 ביולי, 2015

 110. שלום רב , אני סובל מפריצת דיסק L4-L5 ומבלטים ב-L5-S1 וב-L3-L4 מזה 8 שנים ,כאבים כמעט בכל מצב כמעט (הליכה ,ישיבה,עמידה)והקרנה לעכוז ולרגל שמאל,קיבלתי כבר כמעט הכל ,ארקוקסיה,ליריקה,והרשימה עוד ארוכה, לצערי הרב התרופות כעיקרון לא עזרו,וגם קיבלתי עייפות,בחילות וסחרחורות,גם זריקות לא היו פתרון חיובי מבחינתי…מאחר וכל זריקה כזאת מכילה חומרים שמזיקים ומסרטנים,בשנים האחרונות,נחשפתי לקנביס הרפואי והוא סייע לי מאד,האם לנוכח הלגיטימציה,קיימת אפשרות שאקבל את התרופה הזאת באופן חוקי ולא אהיה עבריין ?? תודה ,גיל.

  מאת גיל בתאריך 5 באוג', 2015

 111. שלום רב,
  יש לי שבר דחיסה מזה 10 שנים בחוליה L1 משנת 2005 עקב תאונת עבודה (נפילה על הרגליים במצב עמידה מקומה לקומה), בשנים האחרונות המצב החמיר כל כך שאין יום שעובר ללא כאבים, עד שבסוף רופא המשפחה שלי שלח אותי לבצע צילום CT . ואכן ביצעתי לפני 3 שבועות בתאריך 20.07.2015 צילום CT. תוצאות הבדיקה:
  בגובה L1 - L2: בלט דיסק אחורי לשמאל עם סימני לחץ משמעותי על השק הדורלי
  בגובה L2 - L3: בלט דיסק אחורי מזערי עם סימני לחץ מזערי על השק הדורלי.
  בגובה L3 - L4: בלט דיסק אחורי ולימין עם סימני לחץ גס על השק הדורלי מימין.
  בגובה L4 - L5: בלט דיסק אחורי עם סימני לחץ גס על השק הדורלי. לציין מלאות בפורמן נאורלי בעיקר שמאלי בגובה זה.
  בגובה L5 - S1: איזור מעבר.

  שאלתי:
  האם ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת זו של עמוד שידרה מותני נגרמו עם השנים כתוצאה משבר הדחיסה בחוליה L1 ?
  אודה לך על התייחסותך לשאלתי

  מאת אליף בתאריך 9 באוג', 2015

 112. לאחר כ25 ימי שכיבה רצופה בביה"ח בעקבות ניתוח ברגל שמאל, החלו להופיע אצלי כאבים
  חזקים דווקא בירך ימנית ומטה. האם זוהי תופעה נפוצה לאחר שכיבה ממושכת, כמעט ללא תנועה. אני בן 67.

  מאת גדי בתאריך 11 באוג', 2015

 113. אני כבן 57 סובל מזה 3 חודשים מכאב שמקרין ליד י מין יש לי כאביבים ביד ימי וכל הזמן הידהיד רדומה עשיתי צילום סיתי ומצאו פריצת דיסק בחוךיות 4ן5 היתי אצל אורטופד נתן לי כל מני כדורים וזריקות כלום לא עזר היפנה אותי למרפאת כאב נתן לי כדורם אחרים וזארי וזריקה אחת בחודש אבל הכאבים ממשיכים מא אתה יכול להציע לי תודה מראש

  מאת אזריאל ויקטור בתאריך 25 באוק', 2015

 114. שלום רב , אני סובלת מפריצת דיסק L5-S1 מזה כחצי שנה, רופא אורטופד הופנה אותי לזריקת אפידורל והמליץ לקבל כדורי ארקוקסיה ובהמשך היה מדובר שאם הכאב לא עובר לבצע צילום M.R.A. ולשקול לבצע ניתוח . לא רציתי ישר ללכת על זריקה ונטילת כדורים ופניתי לכירופרקט לאחר 3 טיפולים היה שיפור אבל לתקופה די קצרה . כאבים ותחושה נמלים בברך ימין שוב חזרו. אשמח לחוות דעת ולהמלצות.ובנוסף מתאמנת בחוג TRX האם מותר לאנשים עם בעיות פריצת דיסקים?

  מאת ריטה בתאריך 18 בנוב', 2015

 115. שלום
  לאחר שקפצתי מגובה מטר נשמעה לי נקישה בגב כעבור זמן קצר התחילתי להרגיד נימול ברגלים בעוצמה גבוהה קיבלתי זריקה ולמחרת הרגשתי בריחת שתן בזמן שהנמול ממשיך בבדיקה בבית החולים נמצא שבר בחוליה t9 האם זאת הסיבה? ומה שאני מרגיש לאחר מספר ימיים בבית החולים זה כאב החלק האחורי של הגב האם זה נובע מהשבר או שריר?.
  יש לציין כי אני עם פריצת דיסק l5-s1 לאחר הזרקות ושאיבת דיסק ובלטיה l4-l5.l3-l4 .
  ברחתן השתן הייתה חד פעמית עם תחושה ברגלים.רציתי לדעת גם האם ניתן לשקם את החוליה או שעלי לחיות כך?
  תודה

  מאת דוד בתאריך 28 בנוב', 2015

 116. שלום רב,

  עקב מיגרנות וכאבי ראש מרובים במשך שנים, כולל כאבים בצוואר לעיתים, בעיניים, ברקות, לפעמים באוזניים ובחילות ושלא נמצא דבר בראש ובאוזניים שיסביר זאת, בן זוגי ביקש צילום לצוואר שאולי הוא הגורם לכל זה ובבדיקה נמצא כי בחוליות C5-C6 יש לו בלט מרכזי קטן של הדיסק עם לחץ קל על השק הדורלי.
  (אגב, יש לו גם בלט דיסק בגב)

  שאלותייי הן:

  1. האם זהו הגורם לכל התופעות הנ"ל?
  2. כיצד ניתן לטפל בבלט הדיסק בצוואר (וגם בגב, אם כבר…)?

  תודה מראש,
  לילך

  מאת לילך בתאריך 16 בדצמ', 2015

 117. שלום רב,
  לפני כשבוע התחלתי להרגיש שבעת סיבוב של הרגל, הירך טיפה כואבת והרגשתי כאילו שמפרק יוצא ממקומו(היו רעשים כמו של "קליקים" באצבעות הידיים) טיפה קשה להסביר..
  זה לא הפריע במיוחד בשגרת היומיום רק בתנועה מאומצת ובישיבה מזרחית, לפני יומיים התחיל המקום קצת יותר לכאוב (החיבור של הירך לאגן) גם בשכיבה..
  יש לציין שאני בחורה צעירה, בת 25. בריאה בדרך כלל..
  ממה זה יכול להיגרם?
  תודה מראש
  חן

  מאת חן בתאריך 23 בדצמ', 2015

 118. שלום רב,אבא שלי כבן 58 סובל מפרצת דיסק מזה שנתיים.
  הכאבים באים והולכים אך מזה תקופה של כשלושה חודשים הכאבים פשוט לא מרפים ישנה הקרנה חזקה מאוד לרגל שמאל.הוא עבר סדרת טיפולי פיזיוטרפיה, לקח כל מני משכחי כאבים ,זריקות למינהן, דיקור סיני,כירופרקטיקה, אך פשוט דבר לא עוזר!
  לפני כשבועיים עבור שאיבת דיסק אצל פרופ' גיבשטיין במדיקל סנטר, אך במקום להרגיש הקלה, חלה החמרה וההקרה ממשיכה עד לכף הרגל.
  אנו אובדי עצות,נשמח לקבל עצה.
  בתודה מראש,

  בברכה
  אלי סויסה

  מאת אלי סויסה בתאריך 24 בינו', 2016

 119. בן 64 פעיל למדי הליכות ארוכות וכו
  מזה חודש וחצי סובל מכאבי גב תחתון - בעברי היתה לי פריצת דיסק - בלט 4-5, המשכתי לצעוד ושאר פעילותי לאחר ביקור אצל אוטורפד,בשבוע האחרון יש לי נימול - רדום בכף רגל שמאל וחוסר תחושה בשוק קידמית , רגל ימין בסה כ בסדר
  מאמין שזה עיצבי - איך לפעול כי אני יוצא לחול לתקופות ארוכות להדרכות
  בתודה
  אריק

  מאת אריק בתאריך 22 במרץ, 2016

 120. אני בת 40 לפני כמה חודשים נפלתי בירידה מאוטובוס
  מבור בכביש שברתי קרסול ושיניים מאז הגב במותן בואב נורא כל פסיעה או עמידה כואב כל הגב בסיטי שעברתי כתוב שקצת בליטה בדיסק עם קצת לחץ וכו האם זה יכול להיות קשור לנפילה???

  מאת ריקוש בתאריך 30 במרץ, 2016

 121. שלום רב.

  לאחר בדיקת MRI זוהו 2 בלט דיסק.
  L4-5 ו L5-S1.
  1. בלט אנולוס דיפוזי משטיח את השק התיקלי,שורשים חופשיים.
  2. בלט אנולוס מתון,מחיקת שומן סביב לשורש ימני בגובה הנקב,השמאלי חופשי.

  אשמח בבקשה להבין את סעיף 2.

  סעיף 1 הבנתי מתשובותיך לאנשים.

  תודה רבה.

  מאת אלי בתאריך 2 במאי, 2016

 122. שלום רב,
  אודה לפענוח בדיקת CT עמוד שדרה מותני וצווארי:
  L5-S1 בקע דיסק אחורי מרכזי לוחץ על קדמת השק.
  בגובה C3-C4 שינויים ניווניים קלים עם תופעת ואקום
  בגובה C4-C5 בלט דיסק אחורי של אנולוס.
  בגובה C5-C6 דיסק מוצר עם תופעת ואקום, זיזים אחוריים קטנים עם היצרות פורמינלית קלה מימין.
  הייתה לי תאונת דרכים. האם ממצאים אלה קשורים לתאונה?

  מאת Esti בתאריך 7 במאי, 2016

 123. לרופא שלום
  אני אשה בת 80 ומטופלת מזב כמה שנים במרפאת כאב בגלל כאבים חזקים שעוברים מהגב התחתון אל הרגל השמאלית.
  יש לי בעיות בדיסקים,הצרות ועקמת (למרבה הפלא עדיין מתפקדת אבל עם בעיות) בזמן האחרון התחלתי לסבול מדליפת צואה בלתי רצונית ולאו דוקא כאשר אני רוצה להתרוקן אז זה דוקא בסדר אלא דוקא לאורך שעות היום זה קורה וזו כמובן בעיה קשה. הייתי אצל פרוקטולוג שקבע שהטונוס של שריר פי הטבעת תקין והפנה אותי לנוירולוג והסביר לי שזה יכול לנבוע מסבות של מערכת העצבים בגב. האם זה באמת יכול להיות כתוצאה מהבעיות שיש לי בגב? אני די מיואשת כי זה מטרד קשה לחשוב כל הזמן אם היתה דליפה או לא. אני כל הזמן בבקרה מה קורה שם. אשמח לדעת אם יש קשר בין הבעיות בעמוד השדרה לבין הדליפה מפי הטבעת.
  תודה מראש סבתא בת 80

  מאת סבתא בתאריך 7 במאי, 2016

 124. שלום!
  אני שלוש שנים אחרי קיבוע L5 S1 וLAMINACTOMY ונכון להיום יש לי 2 בלט דיסק בL4L3 ובC6C7
  הומלץ לי לבצע ercutaneous discectomy
  אני לפעמים סובלת מAPLA,לוקחת מיקרופירין 75 למניעה ולפני 9 שנים עברתי ניתוח קיסרי בהרדמה מלאה בגלל הסיכון הקטן להצתברות קריש דם שהלחץ על עמוד שידרה. שאלתי היא: האם מותר לי לעבור ניתוח כזה?
  תודה רבה

  מאת אריאל בתאריך 31 במאי, 2016

 125. שלום רב צריך ייעוץ ועזרה בהחלטה בבקשה..
  הבעיה היא כזאת: בשנת 2006 נפלתי בנסיעה על קטנוע וכתוצאה נגרם נזק רציני שרק מתפתח עם השנים =1. C3-C6 תעלה מוצרת.
  2. רדיקולופתיה כרונית L4-L5דו צדדי
  3. בקע אחורי מרכזי בעומק 4.7ממ' עם לחץ על שורש ימני בגובה L5-S1 באיזור הפורמן.
  יש לציין ששנים שאני משתמש ברפואה אלטרנטיבית וגם כירופרקטיקה.
  יש מצבים שכמה ימים אני לא יכול ללכת וההתקפה של הכאבים זה משהו נדיר בשביל אדם כמוני שהיה ספורטאי ובתחרויות בעבר.
  בזמן האחרון אני שוקל ניתוח במקביל תמיד אני מטופל וגם מתאמן למרות הכל.
  מה עושים? ה' שיעזור לכולנו והלוואי שכולם יזכו לרפואה שלמה ולבריאות איתנה

  מאת ישי בתאריך 3 ביוני, 2016

 126. : היי שלום אני בחודש 5 בהריון ואני כבר שבועיים סובלת מכאבי גב תחתון נוראים .. אני יסביר את הכאב הכאב הוא בגב התחתון ובאזור הישבנים מגיע למצב שזה מגיע לרגלים במיוחד לרגל שמאל פתאום בזמן הליכה אני מקבלת זרם שאני משותקת לכמה שניות. אם אני יושבת יותר מידי לא יכולה לקום במצב להתיישר, בזמן ישיבה אני מקבלת זרמים /נמלים ברגלים לא יכולה להתכופף, אם אני הולכת הרבה אז אני מקבלת זרמים ברגלים קשה לי מאוד לישון אני לא יכולה לשכב ולישר רגליים … נורופן לקחתי ( למרות שאסור ) לא עובר וולטורן משחה ( אסור לי ) גם לא עובר לעשות אמבטיה חמה או דומה אסור לי אני לא יודעת כבר מה יש לי ומזה הכאבים האלה וזה רק מחמיר הכאבים אשמח למענה יום מקסים

  מאת ליאל בתאריך 7 ביוני, 2016

 127. שלום אני אישה בת 52 אחרי ניתוח לב 4 מעקפים (לפני חמש שנים)
  סכרתית דיי גבוהה ממוצע של 320+
  לפני כ13 שנים עברתי תאונת דרכים ושנה אחרי ניתוח עקב התאונה
  פריצת דיסק L5
  יש לי פלטה עם ברגים
  לפני כחודש התחלתי כאבי גב מותניים\תחתונים עם השלחה לרגל שמאל וליד שמאל
  משכחי כאבים לא עוזרים כלל
  היש סיבה לדאגה?
  אגב אני עובדת פיזית
  תודה בכבוד רב אני…

  מאת אני בתאריך 8 ביוני, 2016

 128. שלום!
  יש לי פריצת דיסק l5 s1 עשו לי זריקת אפידורל יש שיפור בכאבים אבל יש קושי בהליכות הרגל רדומה בכף הרגל. שאלה שלי היא העם הרדימות תעבור ותוך כמה זמן? תודה!

  מאת אורלי בתאריך 30 ביולי, 2016

 129. שלום, שמי שי בן 28
  אני סובל הרבה מכאבי גב בחלק התחתון
  לפני חודש החלו כאבי גב נוראיים, שלא הייתה לי אפשרות לעמוד, כל פעם שנעמדתי, נפלתי, הרגשה של כאילו עומד להישבר לי הגב.
  הכאב טיפה ירד, הצלחתי לקום מהמיטה וללכת, אבל עדיין אני מרגיש כאבים חזקים ואפילו קצת צולע בהליכה.
  לפני שבוע, רגל ימין דלי התחילה לכאוב מאוד, בליווי של כאבים בישבן, בשריר של הרגל, והרגשה של הרדמות ברגל/נימול
  בדרך כלל אני לא הולך לרופאים, ואני לא אחד שמתבכיין
  אבל הפעם זה כואב לי מאוד, ואפילו מציק מאוד

  אשמח לחוות דעת

  מאת שי בתאריך 19 בספט', 2016

 130. מה הסיכוי להיות משותק מהניתוח?

  מאת אעי בתאריך 9 באוק', 2016

 131. קיבלתי תוצאות MRI וכתוב כך:
  C3-4 בקע דיסק מרכזי לוחץ קלות
  C2-3 ללא היצרות

  מה זה אומר

  מאת רובי בתאריך 20 באוק', 2016

 132. שלום
  אני בן 58
  אלו הממצאים שקיבלתי לאחר בדיקת MRI
  ממצאים: כאבי גב תחתון.
  אות תקין בחוט הדיסטלי.
  S1-L5: אובדן גובה וסיגנל בדיסק. בלט דיסק -אוסטאופיט נוטה שמאלה לוחץ קלות על הנקב השמאלי בנוסף
  מרכיב פריצה זעירה סוב ארטיקולרי שמאל לוחץ קלות על הרצס השמאלי.
  5-L4 : מודגם בלט דיסק הקפי קל לוחץ קלות על השק ללא הצרות הנקבים.
  4-L3 : בלט דיסק מינימלי.
  3-L2 : ניוון קל של הפצטים. בלט דיסק אחורי קל לוחץ קלות.
  2-L1 : ללא הצרות בלט או פריצה.
  בסיכום:
  שינויים דגינרטיבים קלים בעיקר S1-L5 .
  אני מוכן נפשית לניתוח וקיבוע,אך האם מכאן תבוא הישועה?מיותר לציין שאני לא מפונק אך אין ספק שאיכות החיים שלי נפגמה.

  מאת דני בתאריך 29 באוק', 2016

 133. עברתי פריצת דיסק ואין אצלי תחושה בבוהן
  כיצד ניתן לטפל בבעיה זו?

  מאת דוד בתאריך 12 בנוב', 2016

 134. שלום
  אני בן 51
  לפני שנה בצילום גילו היצרות של דיסק ב-L5-S1
  היום אני מרגיש את הכאב חזק בכל שעול/עיטוש
  ובמצב שכיבה.
  מהי המלצתך?
  תודה ריימונד

  מאת ריימונד בתאריך 15 בנוב', 2016

 135. לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח זעיר פולשני עקב פריצת דיסק ב l3-4.מזה כחודש סובל מכאבים עזים ובבדיקת MRI שביצעתי לפני שבוע נתגלה דיסק פרוץ ב L2-3 החוסם 2/3 מהתעלה וכן פריצות חלקיות גם ב L2L3
  מומחה עמוד שדרה אצלו בקרתי הציע 3 אופציות : ללא ניתוח אלא משככים וטיפול אלטרנטיבי . או ניתוח זעיר פולשני רק ל L2-L3 ואופציה שלישית ניתוח פתוח מקיף לכל החוליות המותניות .
  אשמח לקבל חוות דעת נוספת כאן .
  נ.ב אני בן 68.
  עדיין עובד כמנהל חברה בתחום התקשורת.
  תודה מראש

  מאת אלי בתאריך 25 בפבר', 2017

 136. האתר שלכם משבש את סדר הכתיבה
  לפי האם אר איי 2/3מהתעלה חסומה כתוצאה מפריצה ב L2-3

  מאת אלי בתאריך 25 בפבר', 2017

 137. שלום. בת 32 בריאה בדכ. לפני כ9 חודשים כ24 שעות אחרי אימון משקולות בחדר כושר הרגשתי "נתפס" לי הגב התחתון. מאז ועד היום היו לי לאחר קיום יחסי מין החמרה גדולב בכאב עד לתסמינים נויורולגיים כמו של פריצת דיסק - נימולים לשתי רגליים, זרמים, תחושת שריפה וכו. בmri מותני הכל יצא תקין, emg הראה לחץ על l5s1. לאחר כמה חודשים של טיפולי פיזיותרפיה חלה הקלה ופתיחה בטווח התנועה, אך לפני כשבועיים יומיים לאחר קיום יחסי מין, הייתי בטיפול פיזיותרפיה שבסופו כמו תמיד הצמידו לי פומפות עם חשמל לאיזור המותני מה שהקפיץ מאוד את הכאב שוב לעצבי שורף לעכוזים ולשתי הרגליים, מה שנרגע לאחר יומיים שלושה וחזר לכאב ה"קבוע".
  כיצד יתכן שיש לי תסמינים של פריצה או בלט ללא ממצאים קליניים?

  מאת נטלי בתאריך 16 במרץ, 2017

 138. שלום. התחלתי לסבול מכאבים באזור מותן שמאל לפני כחצי שנה. כאבים שמפריעים לי בתפקוד היומיומי. נבדקתי בכל הבדיקות האפשריות ואף ביצעתי בדיקת סיטי גב. ניתנו לי כדורים ומשחה ע"י הרופא לאחר קביעה כי יש לי בלט דיסק L5-S1. סיימתי עם הטיפול של המשחה והכדורים,ובנוסף אני יודעת שפיזיותרפיה לא תעזור. מה האופציות הנוספות? האם יש סיבה לדאגה?

  מאת לירון בתאריך 12 במאי, 2017

 139. האם אפשר לבצע עיסוי עם בנגיא באזור חוליות L4 L5 בכדי להפחית כאבים בלתי נסבלים בצד ימין

  שלום

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפי בתאריך 22 ביולי, 2017

 140. ביצעתי צילום עמוד שדרה מתני סקראלי.
  צילום עמוד שדרה מותני מעבר 5L -S1
  המימצאים : היצרות רווח L5 -4 עם אוסטאופיטים בגבולותם.
  מה המשמעות.ואיך עלי לטפל.
  תודה מראש

  מאת רות בתאריך 25 ביולי, 2017

 141. היי אני בהריון שליש שני עם כאבים עזים בגב התחתון מורגש במיוחד בעצם הזנב המקרין לרגל שמאל זרמים חדים כמו חשמל.. יש לי קושי ללכת ולחץ במפשעות.. כאבים במעבר מעמידה לישיבה או שכיבה וההפך.. ובזמן הליכה קושי לדרוך ו להעביר את רגל שמאל.
  הרופא חושב שזה בגלל הלחץ על האגן הקטן..
  האם יש צורך בסיטי או בדיקות אחרות?

  מאת Lubi בתאריך 9 באוג', 2017

 142. שלום רב,
  התחלתי לבצע פעילות גופנית. יום לאחר שיעור פילאטיס הלכתי כ-40 דקות הליכה מהירה על הליכון, כבר במהלך האימון הרגשתי כאבים בגב התחתון. מיד לאחר האימון נשכבתי על הרצפה ולא הצלחתי לקום עקב כאבים חזקים בגב התחתון. הגוף "התעקם" באופן מלחיץ כך שפלג הגוף נטה משמעותית לצד שמאל נימול לכל אורך רגל ימין.
  בצילום הרנטגן לא נראה כלום והרופא נתן לי זריקת וולטרן בישבן בצד ימין וארקוקסיה. היום,לאחר שבוע וחצי הכאבים פחתו והכאב "נסבל" יותר אך הכאבים מחמירים בעת ישיבה, עמידה זקופה ולפעמים אפילו בשכיבה, יש גם כאבים בישבן בצד ימין, קושי לישון עד למציאת תנוחה מתאימה. האם ייתכן שמדובר בשרירים תפוסים גם אחרי שבוע וחצי? אני בחורה צעירה בת 25 חוששת לבצע סי טי כיון שאנחנו עובדים על היריון, גם את הטיפול התרופתי לקחתי כ3 ימים עקב חשש לפגיעה בסיכוי להרות. האם להמשיך את הטיפול התרופתי? יוכל להיות שהכאב בישבן מהזריקה גם לאחר שבוע וחצי?הכאב לא מקומי.
  האם זו יכולה להיות פריצת דיסק?
  אודה לעזרה

  מאת זהבית בתאריך 16 באוג', 2017

 143. שלום רב.
  פריצת דיסק מלפני 5 שבועות עם כאבים עזים לאורך כל רגל ימין. לאחרונה הכאב נהיה די קבוע אולם ללא הקרנת כאב לרגל. הכאב מופיע בעיקר בין ישיבה לעמידה ושכיבה. קצות האצבעות מרגישות נימול באופן קבוע ובדיקה שעשיתי היום גילו חוסר רפלקס הגיד אכילס. נאמר לי שיש פגיעה בלתי הפיכה בעצב ורצוי לעבור ניתוח.
  האם באמת יש פגיעת עצה קבועה. האם באמת אין מנוס מניתוח?
  אשמח לתגובה ולהתייחסות בין ניתוח פתוח לניתוח אנדוסקופיה.
  תודה

  מאת גבריאל בתאריך 3 באוק', 2017

 144. שלום
  יש לי בקע דיסק ב L5 s1 ופגיעה עצבית שורשית
  ואני מאוד סובל מכאבים בגב התחתון ורגל שמאל שלי מאוד חלשה ברמה שלפעמים קשה לי לדרוך עלייה
  האורטופד שלי נתן לי פיזוטרפיות וזה לא עזר לי
  וגם דיקורים סינים לא עזרו
  בנתיים אני מקבל תרופות לשיכוך כהבים
  מה ממולץ לעשות במצב כזה
  ואיך אפשר להיפטר מהכהבים האלה

  מאת יוסי בתאריך 11 באוק', 2017

 145. בן 45 שוחה בקבוצה אמנם לא קבוע אך זה יהפוך לקבוע. רוצה להתחיל לרוץ אך יש לי ספונדילוליסטזיס L 4 5 ופרופיל צבאי 31. האם ניתן לרוץ בלי לגרום נזק?

  מאת איינד בתאריך 22 באוק', 2017

 146. שלום בן 45
  הומלץ לי על ניתוח לכריתת דיסק וקיבוע החוליות l5-s1
  וזה ע"י שני מנתחים שונים (אחד מהם בעל שם עולמי)
  הבנתי שברגל שמאל איבדתי חלק מהרפלקסים
  ויש שינויים מיבניים בחוליות וכו.. וכו..וכו

  כרגע אני תחת התקפה עם כאבים עזים מהישבן כלפי רגל שמאל
  עד לאצבעות שלא חולף כבר יותר משבוע רצוף
  בעבר הכאבים היו דווקה לימין

  אני בהתלבטות אדירה אם ללכת על הניתוח או להמשיך ככה
  כי הבנתי שההחלמה היא משהו כמו חצי שנה
  וגם קצת מפחד מניתוח
  ומצד שני
  הבנתי שאני יכול להמשיך ככה לחיות עוד שנים רבות

  מה לעשות?

  מאת יוני בתאריך 20 בנוב', 2017

 147. אני כבת 57 סובלת מזה כשלוש שנים מבלט דיסק רוחבי בחוליה l4 l5 כאב חזק עם הקרנה לרגל ימין לכל האורך. לא מסוגלת לעמוד או ללכת מעל 5 דקות. קיבלתי כבר 4 הזרקות אפידורליות שעוזרות לשבועיים שחושה והכל חוזר. כאבי תופת. הפכתי ממש נכה. מחסירה מהעבודה ומפחדת שחפטרו אותי בסוף. תצילו אותי.

  מאת אירית נגר בתאריך 13 בינו', 2018

 148. שלום רב, לפני כשלוש שנים החלקתי ונפלתי על 6, ראשי נתקל בחפץ גדול שהיה מנוח על הרצפה וראשי עף מעט אחורה (פתחתי גם את המצח) מאז אני סובלת מכאבים בצוואר. עברתי פיזיותרפיה עם שיפור מועט. האורתופד שלח אותי לבדיקת c.T ובתוצאה נכתב שהכל תקין, אך: בגובה c5-6 יש בלט דיסק ימני לוחץ על השק התקשרתי הצד ימין. רציתי לדעת מה זה אומר, והאם קשור לתאונה. תודה רבה

  מאת א.ר בתאריך 20 בפבר', 2018

 149. כ3 חודשים סובלת מכאבים ביד שמאל והירדמות של היד כל 5 דקות.לא ישנה בלילה מכאבים מאופלת בטרמדקס בctיצאc6-c7 מרווח הבין חולייתי מוצר.
  C3-c4 בקע דיסק אחורי נושק לשק הטקלי
  C4-c5בקע דיסק אחורי נושק לשק הטקלי
  C5-c6 בקע דיסק אחורי גורם ללחץ על השק הטקלי.מה ניתן לעשות?ברצוני לציין שבמרפאת כאב סירבו לתת לי זריקות בגלל שיש לי הפטיטיס cואמרו שזה יכול לעורר את הכבד .סובלת מכאבים חזקים ולא יכולה לתפקד בכלל.כמו כן נאסר עליי לקבל מיני משככים אופייטים מיכוון שאני מכורה לסמים נקייה מזה 10 שנים .יש טיפול אחר?

  מאת ורד בתאריך 14 באפר', 2018

 150. שלום, מזה כשלוש חודשים(בערך) כואב לי בעכוז מצד שמאל ,כשאני יושב במשך זמן ממושך זה מחריף קצת תכאב. מה זה יכול להיות?

  מאת ניסן בתאריך 20 באפר', 2018

 151. למה לא עניתם לי?

  מאת ורד בתאריך 2 במאי, 2018

 152. בבדיקת MRI שביצעתי בעקבות כאבים בצוואר לאחר תאונת דרכים התקבל הסיכום הבא:
  בלט דיסק משמעותי בגובה C4-5 מרכזי ומימין עם לחץ על השק התקלי מצר מעט את הפורימניה הימנית.
  אשמח לדעת מה זה אומר..
  חייב לציין שאני סובל מכאבים וסחרחורות הרגשת ריחוף ועוד

  מאת ניר בתאריך 22 במאי, 2018

 153. האם נזק שורשי l4 בצד שמאל יכול להשפיע על רגל ימין??

  מאת אלעד בתאריך 24 במאי, 2018

 154. עברתי CT עמוד שדרה צווארי והתוצאות C1-C2 שק תקאלי שמור
  C2-C3 בלט דיסק הגורם לחץ קל על השק התקאלי
  C3-C4 בלט דיסק הגורם לחץ קל על השק התקאלי
  C4-C5 בלט דיסק הגורם לחץ קל על השק התקאלי
  C5-C6 בלט דיסק הגורם לחץ קל על השק התקאלי
  C6-C7 בלט דיסק אחורי שמאלי הגורם לחץ קל על השק התקאלי
  C7-D1 דיסק שמור שק תקאלי שמור
  עברתי CT עמוד שדרה מותני / סקראלי
  L1-L2 דיסק שמור שק תקאלי שמור
  L2-L3 דיסק שמור שק תקאלי שמור
  L3-L4 בלט דיסק הגורם לחץ ניכר על שורש L3 מימין
  L4-L5 בלט דיסק הגורם לחץ ניכר על השק התקאלי
  L5-S1 בלט דיסק הגורם לחץ קל על השק התקאלי

  מאת רמזי בתאריך 27 ביולי, 2018

 155. אפשר הסבר

  מאת רמזי בתאריך 27 ביולי, 2018

 156. שלום לכם! לפני כחצי שנה ביצעתי M.R.I. עמוד שידרה מותני ממצא מותני S1 L5 L4 בלט דיסק דיפוזי עם לחץ קל על השק הדורלי ,ללא עדות ללחץ על השורשים והצרות קלה של הפורמינות הנוירליות דו"צ יותר משמאל. C.T. ראש תקין בעקבות הליכה ספאסטית ריגידיות בהנעת ברך וקרסול שמאל
  קלונוס בשרירים דיסטאליים ובשל כך חוסר שיווי משקל ללא כאבים. ערות החזרי פיקה יותר משמאל אין פלס תחושתי ברור טרמנד חלש משמאל . בחמש שנים של לפני מאוד פעילה בספורט. טופלתי אצל אוסטופאת במשך השנה האחרונה ללא שינוי בשלושה חודשים אחרונים טופלתי אצל כירופרקט פעמיים בשבוע 16 טיפולים ללא שינוי. הידרותרפיה פעם בשבוע ופילטיס מכשירים פעמיים בשבוע ללא שינוי. עדיין עם הקושי מתפקדת בבית ללא שום הנחות .בבוקר קשה לי יותר ולאחר כמה דקות יותר קל אבל עדיין כמו שציינתי בתחילה… אני מיואשת לגמרי ….מה לעשות כדי לשפר את המצב. בבקשה מחכה לתשובה…תודה רבה רחל…

  מאת רחל בתאריך 28 ביולי, 2018

 157. שלום,
  אני בן 56, הרגשתי כאב נקודתי במפרק שמחבר השוק לאגן (ירך) , כאשר מה שהפריע לי בהתחלה הוא כאב עז בזמן עליית מדרגות רק בצד שמאל, לק מהרופאים טען שזוט דלקת וחלק נתן לי ולטרין וארקוקסיה, אבל הכאב היה נעלם וחוזר , התקופה האחרונה אני מרגיש כאב עז ברגל שמאל בנקודה לעיל וכן בהמשך הרגל , עד הכף, עברתי בדיקת CT', ולפי הממצאים: בלט אנולוס מתון, נקבים חופשיים , L1-L2.
  בלט אנולוס מתון, שורשים חופשיים, שינוי ניווני בפסטות, L2-L3.
  בלט דיסק של השק היתקלי, מחיקת שומן סביב לשורשים בגובה הנקבים. פסטות שמורות. L3-L4.
  בלט דיסק דיפוזי והיפרטרופיה מתונה של ליגמנטים פלאבוס גורמים לחנק קל-בינוני של השק התיקלי, מחיקת שומן סביב השורשים בגובה הנקבים. פסטות שמורות.L4-L5
  בלט אנולוס מתוך משיק לשק. שורשים חופשיים. פסטות שמורות , L5-S1
  לאחרונה , קיבלתי את התרופת , טרגין, זלדיאר, ומשחת ולטרין, אתופן. ולמעשה שום דבר לא עזר לי ולא גרם לי להקלה בכאב, הופנית לפיזיותרפיה, בשני המפגשים הראשונים הייתה הקלה במיוחד אחרי המפגש השני, אבל לאחר מכן זה חזר כפי שהיה, הרופא הציע לי לפנות למרפאת כאב, כד לקבל זריקה בגב, אם כי בסוף בקשתי MRI, ולטענתו זה לא יוסיף והפנה אותי למרפאות חוץ בבית החולים.
  אני שואל האם ניתן למזער את הנזק ולהעלים את הכאב? אפילו לא מידית לאורך תקופה מסוימת בעזרת טיפול כלשהו, אני יכול לסבול כאבים, ומוכן לסבול במידה וישנו פתרון , לטווח הארוך, מבלי לעבור ניתוח , למרות שאנוכי שומר על משקל , ועושה פעילות גופנית , שומר תזונה, ואיני עובד עבודה פיזית , ועבודתי לא מחייבת ישיבה ממושכת על כיסא.
  והאם ישנם טיפולים שיכולים לעזור? בתקופה האחרונה אני לא יכול ללכת יותר ממטרים ספורים , ומיד הכאבים מתחזקים וכמעט מונעים ממני ללכת , ואפילו עמידה ישירה במקום ללא תנועה גורמת לכאבים ברגל, ואני נאלץ לשבת כדי להתפטר מהכאב.
  נא תגובתכם
  עלי

  מאת עלי בתאריך 25 באוג', 2018

 158. לפני כשנה מצאו לי ספינה ביפידה L4-L5 אני סובלת מכאבי כרונים ועובדת במפעל עבודה פיזית לאורך 12 שעות ביום לאחרונה הכאבים התפשתו בכל הגוף ולאחר המון בדיקות דם שרופא ראומטולוג שלח אותי גילו לי פיברומאלגריה כבר חודשיים שאני לא מסוגלת לעבוד ובקושי עושה 10 ימי עבודה בחודש
  האם כל זה קשור לעבודה הפיזית שבה אני עובדת
  האם העבודה הפיזית גרמה לכל הבעיות הלו

  מאת תהילה בתאריך 25 בנוב', 2018

 159. אני בן 72 סובל מבלט הלוחץ על שק הטקלי L2-L3/L3-L4/L4-L5/L5-S1 כמו כן יש לי רדימות בשתי רגלים עלי לציין שלפני 38 שנים עברתי ניתוח ב-L4-L5 והיה מוצלח.
  מה עלי לעשות היום לפני שהמצב יהיה גרוע יותר.

  מאת שמעון בתאריך 1 באפר', 2019

 160. אני שלחתי לכם דוח והוא השתבש לכן אני פונה הלכם שנית.
  אני בן 72 סובל בגב מותני מבלט הלוחץ על השק הטקלי בחוליות.
  l2-l3 l3-l4 l4-l5 l5-s1.
  גב צווארי בלט לוחץ על שק הטקלי חוליות c4-c5.
  אני סובל מרדימות ב 2 הרגלים.
  וסובל מזרמים וקור ב 2 ידיים,
  כמו כן עברתי ניתוח לפני 38 שנים עד להיום.
  מה ניתן לעשות לפני שמצבי ילך ויחמיר.
  בבקשה תשובתכם

  מאת שמעון בתאריך 6 באפר', 2019

 161. שלום רב,
  שמי תמיר בן 43 עשיתי emg ונמצא עדות לגל עצב מידיאלי ו אולינארי מאורך דבר שמחשיד על פגיעה שורשית c5 c7 מימין. בממצא mri נמצא בקע דיסק מרכזי d7-d8 ימני ניכר עם שינויים דיסקוגניים. אימפרסיה בולטת למדי של השק יותר מימין בקורצליה אפשרית להסתמנות יש גם אימפרסיה בולטת למדי של החוט ללא אות אבנורמלי ניכר בתוכו.
  אני מודאג מאוד מה זה אומר בבקשה?

  מאת תמיר בתאריך 26 במאי, 2019

 162. שלום,
  שמי תמיר בן 43.
  עשיתי emg ונמצא עדות לגל עצב מידיאלי ו אולינארי מאורך דבר שמחשיד על פגיעה שורשית c5 c7 מימין.
  בממצא mri נמצא בקע דיסק מרכזי d7-d8 ימני ניכר עם שינויים דיסקוגניים. אימפרסיה בולטת למדי של השק יותר מימין בקורצליה אפשרית להסתמנות יש גם אימפרסיה בולטת למדי של החוט ללא אות אבנורמלי ניכר בתוכו.
  אני מודאג מאוד מה זה אומר בבקשה?

  מאת תמיר בתאריך 26 במאי, 2019

 163. שלום,
  אני בן 44 ומנהל אורח חיים רגיל (עבודה משרדית, לא עוסק בספורט אבל מתאמן פעמיים בשבוע כדי לשמור על הגוף).
  לפני כחודש נפלתי על הישבן מגובה של כחצי מטר (הגב היה מאונך). הנחיתה הייתה קשה וכואבת אך מיד לאחר מכן התאוששתי וקמתי.
  לא היו לי כאבים בעצם הזנב או בגב והמשכתי להתנהל כרגיל.
  לאחר כמספר ימים מהנפילה התחילו לי כאבים בצד שמאל של הצוואר, יותר בצד השמאלי העליון של הצוואר (בחיבור עם הראש).
  הכאב מתגבר בהפניה או הטיה של הראש לצד ימין.
  הכאבים סבילים אבל מציקים, ולא עברו גם לאחר מספר שבועות.
  אין לי הגבלת תנועתיות, אין לי חוסר תחושה בידיים, אין הקרנות כאב ואין תחושות נימול. אני אפילו ממשיך שגרת אימון בחדר כושר פעמיים בשבוע ללא בעיות מיוחדות.
  משככי כאבים עוזרים במעט אבל בגדול הכאב לא עובר וזה מטריד אותי מאוד.
  האם הימשכות כאב הצוואר זמן כה רב מעידה על נזק בלתי הפיך ?
  האם כאב כזה לאחר נפילה (בהנחה שאין הקרנות כאב או תחושות נימול) אמור לעבור בעצמו או שנדרשת התערבות רפואית ?
  אשמח לתשובה מאחר ואני מודאג מהנושא.
  תודה.

  מאת אורן בתאריך 8 ביוני, 2019

 164. יש לי בלט בדיסקים L4-S1 L4-L5 .לפי-MRI שניהם לוחץים על השורש והקרנה לרגל ימין.
  הוצע לי לבצע פרוצדורה של DISC -FX.
  1 איך יודעים איזה דיסק משפיע על הכאב וההקרנות.
  2 .אם שניהם משפיעים האם אפשר לבצע את הפרוצדורה על 2 הדיסקים בו זמנית . תודה על התשובהץ

  מאת מאיר בתאריך 30 באוג', 2019

כתיבת שאלה חדשה