הכאב העצבי משלבקת חוגרת ונאורלגיה בתר הרפטית הוא מהנפוצים בכאב העצבי. התפרצות של מחלת השלבקת החוגרת (herpes Zoster) נגרמת ע"י נגיף אבעבועות הרוח (varicella-zoster) שרב האוכלוסיה הבוגרת חלתה בו בילדותה.

הנגיף נשאר בתוך גופי העצב במצב רדום כל חיינו. במצבים בהן יש ירידה בתפקוד במערכת החיסונית (טיפול ממושך בסטרואידים, מחלות סרטניות והטיפול בהן, גיל מבוגר ומצבי לחץ נפשיים ומחלות קשות אחרות) הנגיף מתפרץ שוב וגורם לנזק למערכת העצבים. המחלה מתפרצת בדרך כלל במספר שורשי עצב בודדים. וכתוצאה מכך הפגיעה היא לאורך אותם עצבים, עם התפרצות אופינית של שלפוחיות הדומה לחגורה (ועל כן שמו הלטיני הרפס שמשמעו השלפוחיות וזוסטר שמשמעו חגורה). להבדיל ממחלת אבעבועות הרוח כאן הפגיעה אינה רק בעור אלא גם בתאי העצב. ולכן המחלה מלווה בכאב.

מאחר והשלבקת החוגרת כואבת מאד יש לטפל בכאב בדחיפות ובאגרסיביות יחסית. הטיפולים כוללים תרופות נוגדות דלקת אופיואידים ולעיתים תרופות נוגדות כפיון. בנוסף כמובן מטפלים בזיהום הנגיפי ע"י אציקלוויר (acyclovir). בדרך כלל המחלה חולפת תוך כשבועיים מזמן פריצת הפריחה. כשליש מאלו שפיתחו שלבקת חוגרת יפתחו את הנאורלגיה הבתר הרפטית.

ככל שהגיל מבוגר יותר ושעוצמת השלפוחיות גדולה יותר שכיחות המעבר גדולה יותר. לכן חשוב להגיע לטיפול ע"י תרופות בנגיף ובחלק מהמקרים ע"י סטרואידים מוקדם ככל האפשר. בשנים האחרונות פותח תרכיב לחיסון נגד נגיף אבעבועות הרוח, וכל הילדים מחוסנים על ידו. יש תקווה החיסון יגרום להעלמות המחלה. ישנם מספר עבודות מחקריות המציאות לחסן זקנים או אנשים באוכלוסיות סיכון גבוהות כדי לחזק את מערכת החיסון.

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 278 שאלות בנושא שלבקת חוגרת Herpes Zoster

 2. שלום רב
  אני ללא טחול{כתוצאה מתאונה} ועכשו אובחנתי ע"י הרופאה כלוקה בשלבקת חוגרת באיזור החוליות המותניות עם הקרנה מאד חזקה לרגל שמאל עד לאיזור השוק.
  בתחילה חשבו שהכאבים הם כתוצאה משינויים ניווניים בחוליות {אני בת 71 וסובלת מעודף משקל} והמליצו לי על טיפולים אלטרנטיבים,שיאצו ואוקפונקטורה. שאלתי היא : האם להמשיך בטיפולים האטרנטיבים? ואם כן - באיזה מהם. אודה לכם אם תענו לי באימייל
  תודה רבקה שמואלי

  שלום שמואלי רבקה,
  שלבקת חוגרת היא מחלה שמתפתחת בשני שלבים: שלב של כאב חריף ופריחה ושלב של כאב כרוני (שלא כל החולים מגעים אליו)
  טיפולים של רפואה אלטרנטיבית הם רק חלק מהטיפולים המקובלים.
  את צריכה לפנות לרופא כדי לקבל הנחייות וטיפול מתאים למחלה שלך

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שמואלי רבקה בתאריך 9 באוג', 2009

 3. אני בת 27 ואובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת, קראתי שהנחלה מופיעה בעיקר במבוגרים, מה יכולה להיות הסיבה שחליתי? ( אבא שלי חלה גם לפני מס' חודשים, האם יש קשר? )

  שלום לולי,
  שלבקת חוגרת היא מחלה שיכולה להופיע בכל גיל. היא לא מחלה זיהומית אלא "התעוררות" של וירוס שנמצא בתוך הגוף שלך הרבה שנים. בתנאים מסויימים הוירוס גורם לבשלבקת חוגרת.
  לא נראה שיש קשר עם המחלה של האב.

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת לולי בתאריך 21 בספט', 2009

 4. אמי בת 86 וחולה כשבועיים בהרפס זוסטר באזור החזה - חציחגורה לרוחב הצד השמאלי, סובלת כאבים עזים. הכאבים התחילו כשבוע לפני פרוץ הפריחה באזור הכתף והגב השמאלי, וכעת הכאבים החזקים הם פנימיים באזור הקיבה, הטחול והגב. היא לא מקבלת זובירקס כי האבחנה נעשתה כשבוע לאחר שלמעשה החלה המחלה(למרות ביקור במיון…). הפריחה עצמה משתפרת אך הכאבים עדיין חזקים. היא מטופלת קבוע בקומדין, יש לה קוצב לב ואסור לה לקבל תרופות מסוג NSAID. האם יש טיפול שיכול לעזור לה בריפוי ובעיקר נגד הכאבים? תודה על תשובתכם (רצוי גם למייל). מירה

  מירה שלום,
  במקרה של אמך תרופת הבחירה היא מורפין ודומיו.
  צריך להתאים את הטיפול לפי עוצמת הכאב, תופעות לוואי ותגובה.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מירה אלוני בתאריך 12 באוק', 2009

 5. שלום רב
  אבי בן 65, אובחן לפני כשבוע כחולה בשלבקת חוגרת. לצערינו, הוא לא הספיק לקבל את הטיפול בשלושה ימים הראשונים הקריטיים. הוא קיבל משחה ואלגוליזין פורטה ,הפצעים התחילו להגליד.קיבל גם מורפיום להרגעה.
  השאלה שלי העם קיים טיפול אלטרנטיבי למחלה?
  מה הטיפול במרפאת הכאב למחלה הנ"ל? האם היו מחקרים אצל אילו אנשים המחלה חזרה?
  תודה ויום טוב
  שיר

  מאת שיר בתאריך 10 בינו', 2010

 6. יש לי התפרצות חוזרת, מקומית, של מעין אבעבועות שמתאימות לתאור של שלבקת חוגרת. הכאבים לא עזים, אבל יתר הסימפטומים מתאימים. השלפחויות על העכוז. בילדותי חליתי באבעבועות רוח. האם זו שלבקת חוגרת או משהו אחר דומה? כאמור, התופעה חוזרת מדי פעם. גילי 61

  שלום ראומה,
  לפי התאור אכן זו שלבקת חוגרת. בדרך כלל הפריחה/שלפוחיות לא חוזרות על אותו המקום.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ראומה בתאריך 16 בינו', 2010

 7. אובחנתי ע"י רופא עור שיש לי שלבקת חוגרת באזור הגב ועל השד. שתי כלותיי בהריון. האם הן יכולות להידבק ממני? או ההדבקה היא רק במגע באזור?האם מותר לי להיות בקרבתן? אודה לתשובה דחופה

  שלום ענבר,
  המחלה מדבקת רק בשלשה שבועות הראשונים להתפרצות כאשר יש הפרשה מהפצעים. מדובר בווירוס של אבעבועות רוח. לכן מי שנחשף כבר בעבר למחלה לא יפתח אותה שנית במידה והוא מחוסן. למרות זאת מאחר והן בהריון ולא ברור האם חלו באבעבועות רוח, הייתי ממתין עד לחלוף השלפוחיות המפרישות.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ענבר בתאריך 9 בפבר', 2010

 8. שלום
  אני בת 25 וחליתי באבעבועות רוח.עברו כשבועיים ועדיין לא החלמתי,אני צימחונית ויש לי מערכת חיסונית נורא חלשה,השאלה שלי האם אני יכולה לחלות גם בשלבקת חוגרת?

  שלום דנה,
  שלבקת חוגרת היא מחלה מהתפרצות שיניונית של הווירוס של אבעבועות רוח. מאחר ורק עכשיו חלית במחלה המערכת החיסונית שלך יש להניח תהיה חזקה מפני התפרצות מחודשת בעתיד הקרוב. ולכן לא סביר שתפתחי שלבקת חוגרת.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דנה בתאריך 18 בפבר', 2010

 9. אימי בת 70 ולפני כשבוע וחצי הופיעו שני פצעים שדמו לעקיצה אחד על השד והשני בגב. הפצע שעל השד הגליד אולם הפצע של הגב לא עובד ואימי מתלוננת על כאבים מאוד חזקים בכל האזור. האם מדובר בשלבקת חוגרת? האם מאחר וחלפו שבוע וחצי עבר הזמן החשוב לטיפול? כדאי לציין שלאחרונה אובחנה אימי כחולה במחלת הרנו כאשר מופיעים לה פצעים על קצות האצבעות. האם יש קשר?

  שלום רחל ,
  לפי התאור שלך נראה שמדובר בשלבקת חוגרת. בשלב זה לאחר כ10 ימים מהופעת הפריחה ובהנחה שמדובר בשלבת הטיפול היחיד הוא טיפול במשככי כאב.

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רחל אמיר בתאריך 1 במרץ, 2010

 10. שלום,
  אמא שלי בת 77. סובלת ממגוון של בעיות ורגישה להרבה תרופות ובניהם אקמול, אופטלגין, פנצלין, יוד ועוד.
  לפני כשנתיים וחצי עברה טיפולים כימותרפיים. כיום היא רק במעקב
  בנוסף מקבלת קומדין.

  בבדיקות ה EMG וה CT שעשתה התגלו לה שינוים בחוליות התחתנות מה שמקרין על הרגלים.

  לפני כשבוע וחצי פרץ לה נגיף השלבקת חוגרת.
  כיום היא סובלת מכאבים מאוד חזקים בצד הימני של הגוף – גב, בית שחי וחזה מה שלא מאפשר לה לישון ולהרגע.
  היא לא מקבלת תרופות נגד כאבים בגלל הרגישות שלה לתרופות.

  מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים שנראה שהם לא פוחתים?

  תודה

  שלום מירה,
  לאור הרגישויות הרבות ובנוסף הטיפול בקומדין, האופציות הן מאוד מוגבלות.
  יש מקום לנסות משחות מקומיות וטיפול במכשיר ליזר ולנסות טיפול תרופתי בהתאם לרגישויות.

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מירה בתאריך 8 במרץ, 2010

 11. לפני כ7 חודשים נותחתי(ניתוח כריתת רחם ושחלות)כמה שבועות אחר כך פרצו לי כאבים חוגרים בצד שמאל מהחזה לכיוון הגב בלי שנצפו שלפוחיות.הכאב המשיך כ4 חודשים, חלף לשבועיים וחזר באותו מקום באותה מתכונת (בלי שלפוחיות). קיבלתי תרופה  למשך שבוע ועכשיו כעבור חודש בסיבוב השני עדיין יש כאבים.לאיזה סוג של רופא עלי לפנות (הייתי אצל פנימי וחירורג מומחה בהבחון.אולי ההבחנות לא נכונות, הכאב הכרוני ללא שלפוחיות לא ברור.

  שלום שרי,
  את צריכה לפנות לנוירולוג או לרופא כאב כדי להשלים את הבירור ולקבל טיפול

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרי בתאריך 17 במרץ, 2010

 12. שלום,
  אבי בן 84, חלה בשלבקת חוגרת,צדו השמאלי של הראש, עורף,חזה וגב.
  לאחר 3 שבועות של כאבים עזים, עתה בשלבי ההחלמה, האם יש דרך להקל על הגרוד ו"משיכת העור"?
  אולי אפשר קרם כלשהו?
  בתודה.
  עדי

  שלום עדי,
  לאחר ש השלפוחיות נסגרות יש אפשרות לטפל באופו מקומית (משחות) בתופעות של גרד. בנוסף ישנם תרופות שיכולות להקל באופן משמעותי, הכל בהתאם למחלות אחרות
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עדי בתאריך 21 במרץ, 2010

 13. מהו טיפול בליזר לכאב? לפני כשבעה חודשים קבלתי אבחון שיש לי שלבקת חוגרת באזור הגב לחזה, למרות שלא יצאו שלפוחיות. מאז לא פסק הכאב ועכשיו הוא מתמקד באשור מסויים -בצלעות מאחור. הייתי המרפאת כאב (אסותא) ונאמר לי שזה לא שלבקת אלה כאב בעצבים בין הצלעות והמליצו על 10 טיפולי לייזר _+זריקה מרדימה.כל מי שאני שואלת לא יודע ולא שמע על טיפולי לייזר לכאב וחיירורג אף הזהיר אותי מפני הזריקה שהיא מסוכנת. האם יש ביכולתכם להבהיר ולהבאיר את הנושא?
  תודה על תשומת הלב. 

  שלום שרי,
  טיפול בליזר הוא טיפול וותיק ואינו מסוכן. לגבי יעילותו נשאלת שאלה, אך מאחר והסיכון מאד נמוך שווה לפעמים להתחיל עימו. לגבי ההזרקה נשאלת שאלה לאיזה הזרקה את מתוכננת? ורק אז ניתן לדבר על סיכון. ישנם זרקות רבות בטוחות. וכמו-כן גם לגבי זריקות מורכבות כשנעשות ע"י רופא הבקיא בנושא ותחת שיקוף רנטגן בחדר ניתוח הם בטוחות.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרי בתאריך 25 באפר', 2010

 14. שלום. אני בת 53 .אובחנתי בנגיף שגורם התפרצות שלבקת חוגרת.התחלתי טיפןל כשבוע לאחר ההתפרצותבטיפןל תרופתי שלacyclo-v400כ2 טבליות 6 פעמים ביום מורחת האזור הנגוע ב-zinci וללא שלפוחיות. שאלתי היא אם הטיפןל הזה יעיל לאחר שבוע שלא אובחן.מתי יחלוף .האם יחזור.האם רצוי להימנע מקרבה לנכדיי בתקופה זו.האם להמשיך בשגרת חיי כולל פעילות גופנית.תודה על תשובותיך.

  שלום אורנה,
  שלבקת חוגרת היא מחלה מהתפרצות שיניונית של הווירוס של אבעבועות רוח.
  היעילות של טיפול אנטי-וירלי היא נמוכה מאוד לאחר שבוע.
  ניתן להמשיך בשיגרת החיים ללא חשיפה לשמש.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורנה בתאריך 27 באפר', 2010

 15. שלום רב, בתי בת 9 והיא חלתה בשלבקת חוגרת כשלפני שבוע הופיעו תסמינים של רגישות ולאחר יומיים פריחה , עוד כשהתחילה פריחה קלה ניגשתי לרופא עור והוא נתן לי למרוח לה תרחיף קלמין בשילוב עם פולידין. האם זה טיפול נכון או שהוא יכל לתת לי תרופת זובירקס דרך הפה, במיוחד כשהגעתי אליו בתחילת המחלה, ולאחר יומיים המחלה החריפה. ושאלה נוספת האם יש קשר בין כאבי ראש שנמשכים כחודש לילדתי לפני להתפרצות המחלה?

  שלום רחלי,
  זובירקס אכן עוזר להקטין את התפרצות המחלה. השכיחות של שלבקת חוגרת בילדים נמוכה ולכן לא כל פריחה חשודה בשלבקת. לגבי כאבינהראש אינני יכול לקשר ישירות בין השניים. אך במידה והאבחנה של שלבקת ברורה יש לברר מדוע קיבלה את הזיהום? הבירור נעשה דרך רופא הילדים. לרב אין פגיעה אוכל טווח משתבשת בגילים צעירים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רחלי בתאריך 15 במאי, 2010

 16. אני סובל מזה שבועיים כאבי תופת ברגל ימין שביום חמישי שעבר לאחר שיצאו לי שלפוחיות בכף הרגל הלכתי לרופא שקבע שיש לי "שלבק חוגרת" קבלתי כדורי "זובירקס" לבליעה ומשכחי כאבים. הכאב לא עבר רק התגבר ואני במצב רע.
  לציין שלפני שנתיים וחצי עברתי ניתוח מעקף קיבה מלא כך שנראה לי שהכדורים אינם מספיקים להתפרק "ולעבוד"
  האם ישנה תרופה טובה יותר מזוביררקס ?
  האם יש משכח כאבים שיכול לעבוד יותר טוב לאדם ללא קעבה כמוני ?

  תודה

  שלום שי,
  זובירקס היא תרופה שפועלת נגד הנגיף ולא משכך כאב.
  בהחלט ישנם תרופות ומשכות יעילות לשיכוך כאב בשלב החריף של שלבקת חוגרת
  פנה לרופא לקבלת טיפול. פרטים נוספים באתר http://www.pain.co.il
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שי בר-ניר בתאריך 6 ביוני, 2010

 17. שלום ד"ר בריל
  אני יודע שזובירקס היא תרופה ולא משכח.
  השאלה שלי היא : בעקבות ניתוח מעקף קיבה מלא שעברתי אוכל , אלכוהול , וכמובן גם תרופות לא "מתפרקות" כמו אצל אדם רגיל ונראה לי שהן לא משפיעות . אני זקוק למשכח שלא צריך חומציות PH (נראה לי )

  מאת שי בר-ניר בתאריך 8 ביוני, 2010

 18. האם תתכן שלבקת חוגרת ללא פריחה ושלפוחיות?

  שלום,
  שלבקת חוגרת יכולה להופיע עם או בלי שלפוחיות.
  לעיתים קודם מופיע כאב ולאחר מספר ימים מופיע פריחה.
  פרטים נוספים באתר http://www.pain.co.il
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת didi בתאריך 19 ביוני, 2010

 19. אני בת 63 ב10/7/2010 חליתי השלבקת חוגרת
  כלתי בהריון בחודש שישי
  האים היום אני עדין מדבקת

  שלום סימון,

  שלבקת חוגרת היא מחלה שיכולה להופיע בכל גיל. היא לא מחלה זיהומית אלא "התעוררות" של וירוס שנמצא בתוך הגוף שלך הרבה שנים. בתנאים מסויימים הוירוס גורם לבשלבקת חוגרת.
  המחלה מדבקת רק בשלשה שבועות הראשונים להתפרצות כאשר יש הפרשה מהפצעים. מדובר בווירוס של אבעבועות רוח. לכן מי שנחשף כבר בעבר למחלה לא יפתח אותה שנית במידה והוא מחוסן. למרות זאת מאחר והן בהריון ולא ברור האם חלו באבעבועות רוח, הייתי ממתין עד לחלוף השלפוחיות המפרישות.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת סימון בתאריך 27 ביולי, 2010

 20. שלום
  אני אחרי ניתוח גב 10 חודשים, סובלת משלבקת חוגרת הכאבים כבר החלו לפני חודשיים אך לא זוהו, רק אחרי יציאת הפצעונים מתחת לחזה ובגב.
  כרגע יש רגיעה מסוימת, הם זה יכול לתקוף גם אברים פנימיים למשל כמו בטן ולגרום לנפיחות, והאם אפשר לשחות

  שלום ilana,
  שלבקת חוגרת היא מחלה של מערכת העצבים עם ביטוי בעור.
  חודשיים לאחר הופעת הפריחה אין סכנה להדבקות או להתפשטות לאזורים אחרים
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ilana בתאריך 9 באוג', 2010

 21. אני בת 45
  ילדתי תאומים לפמי 3 חודשים.
  אתמול הופיעו לי שלפוחיות באזור בטן תחתונה וגב תחתון.
  רופא עור אבחן זאת כשלבקת חוגרת , ונתן לי טיפול בכדורי זובירקס.
  בשבועות האחרונים יש לי כאבים וצריבות דוקא באזור השדיים וגב עליון. אך שם אין שלפוחיות. האם יש לקשור את הכאבים הללו לשלבקת שאובחנה בחלק התחתון של הבטן?
  האם לצפות להופעת שלפוחיות גם באיזור הזה?-אני מניקה ולכן חשוב לי לדעת.
  האם ילדי [בני 3 חודשים] יכולים להדבק גם דרך מגע רוק או רק דרך השלפוחיות?
  האם בהכרח יהיה שלב של כאב בהמשך?

  שלום עדנה,
  יזור נרחב של שלבקת אינו אופיני, אך יכול לקרות. צריך לדעת כי פיזור של שלפוחיות מעל לתבור יתבטא בגב באזור מרכזי עליון. לא ברור לי הפיזור לכיוון השדיים. לגבי הדבקה, השלפוחיות מדבקות ולכן יש להימנע ממגע עם כל אלו שעדיין לא חלו במחלה. אינני יכול לומר לגבי תינוקות. שם יש שאלה האם יש מעבר של נוגדנים מהאם. בהחלט יש מקום להיתיעץ עם רופא ילדים.
  לגבי החלמה, מאחר ואת צעירה רב הסיכויים שלא תפתחי כאב לאחר חלוף המחלה השלפוחיתית.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עדנה בתאריך 16 באוג', 2010

 22. תודה על התשובה
  אכן הכאב העיקרי שדברתי עליו נמצא בנקודה מסוימת במרכז גב עליון ,ולפעמים מורגש כצריבה לרוחב כל הגב באותה נקודה,
  אך השלפוחיות שיש לי אינם מעל הטבור אלא מתחת , בצד-קצת מעל קו הביקיני, במותן ובמרכז גב תחתון. כמו כן חלקם לאורך הצלקת של הניתוח הקיסרי.
  אגב-האם יש קשר בין הניתוח להתפרצות הוירוס באיזור זה?
  האם פיזורן לאורך הצלקת יכול לגרום לזהום? [הצלקת התאחתה יפה עד כה}
  תודה

  שלום עדנה,
  אם השלפוחיות מתחת התבור אז השורשים הנוגעים בדבר הם D11-L3 . קשה לומר מדוע כואב לך בגב. אני לטא חושב שזה יפגע בצלקת של הניתוח הקיסרי אך יכול להיות תיאורטית שיווצרו צלקת מהשלפוחיות. יש עדויות לקשר בים סטרס ניתוחי והזרקות ספינליות והתפרצות הרפס. לרב מדובר מידית או מספר ימים לאחר הניתוח ולא שלשה חודשים לאחר מכן.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עדנה בתאריך 17 באוג', 2010

 23. שלום דר' איתי
  בעלי בן 56 לפני כ-3 שבועות אובחן שיש לו שלבקת חוגרת ע"י הרופא שלו הופיעה פריחה
  מעל השד. מטופל ע"י משחת זובריס. לא היו לא כאבים ולא צריבה. לפני יומיים החלו כאבים מתחת לבית השיחי ליד אזור הפריחה. לפני כחודש וחצי סובל מכאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל.

  שאלתי- האם יש קשר בין כאבי הגב החזקים
  (למרות שמטופל ע"י עיסויים + משחות)לבין
  התחלת כאבים בבית השחי.
  מה ניתן לעשות על מנת להקל עליו את הכאבים
  ולמי לפנות. אודה לך על תשובה מעמיקה ומכוונת.

  שלום אתי,
  אני לא חושב שיש קשר ישיר בין כאבי הגב התחתון ו ין השלבקת חוגרת ( הרפס זוסטר). הכאב החדש לצערי נראה כמו פוסט הרפטיק נאוראלגיה. מצב המתפתח לאחר שלבקת חוגרת. הכאב מקורו מהנזק שנגרם לעצבים ע״י הווירוס. לרב חל שיפור הדרגתי בכאב לאורך זמן, אך זה יכול לקחת חודשים רבים. הטיפול הוא ע״י תרופות לכאב מסוג אוקסיקונטין ודומיו, תרופות ספציפיות כנגד כאב נוירופטי כגון ליריקה וסימבלטה, ומשחות מסוג אמלה או מדבקות לידודרם. יש לפנות לרופא כאב להתאמת הטיפול.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אתי בתאריך 21 באוג', 2010

 24. שלום.
  אני בת 33 בריאה. לפני 3 שנים בדיוק התפרצה לי שלבקת חוגרת מס' ימים לפני/לאחר לידה. טופלתי בזמנו, והתסמינים עברו.
  לאחרונה יש לי מס' תסמינים, שאני תוהה וחוששת שקשורים ומצביעים על התפרצות מחודשת של המחלה, קראתי שבמקרים נדירים זה יכול להיות.
  יש לי הרבה עקצוצים וגירודים בגפיים, כמו נמלים , חשבתי שזה עקיצות יתושים בתקופה הזאת..
  בנוסף, יש לי כאב פנימי, שבא והולך ,באזור הלב. הדרך הכי ברורה לתאר זאת זה פשוט כמו שריר פנימי שנתפס. כך גם הסביר זאת רןפא המשפחה שפניתי אליו.
  ובימים האחרונים כואבים לי שרירי העין בליווי כאבי ראש. פניתי לרופא עיניים שבדק והחליט שאין כלל בעיה בראיה או בעיניים, וכנראה שהכאב נובע מסיבה אחרת.
  אני באמת לא היפוכונדרית, יש לי סף כאב מאוד גבוה ( 2 לידות ללא משככי כאבים), ועם כל אחת מהתופעות המתנתי מס' ימים ומס' הופעות עד שהחלטתי שכדאי לבדוק אותה.
  וכעת, עם הופעת העקצוצים , אני תוהה האם יש קשר .
  האם אכן ניתן ללקות בהרפס זוסטה יותר מפעם אחת?
  האם המחלה יכולה להופיע ללא שלפוחיות חיצוניות בינתיים?

  תודה מראש

  מאת עינת בתאריך 16 בספט', 2010

 25. לפני 5 ימים הופיעו לי עקיצות מתחת לחזה ימין ומאחור בגב פניתי היום לאחר 5 ימים לרופא שאבחן שלבקת חוגרת ונתן לי אציקלו 400 וי במינון של 5 פעמים 10 מליגרם ולאחר עשרה ימים 30 מיליגרם לעוד עשרה ימים ולאחר מכן 5 מילגרם עוד עשרה ימים ועוד עשרה ימים של 1 מילגרם האם המינון בסדר?האם יש סכנת הדבקות לבאים במגע גופני איתי והאם זה פותר את בעית הכאב הבלתי נסבל הזה גם או צריך משכחי כאבתודה מראש

  שלום אבי,
  הטיפול באציקלוביר הוא טיפול נגד הוירוס שגורם למחלה. אינו פותר לחלוטין את בעית הכאב.
  הטיפול בכאב צריך להיות במשככי כאב בנוסף לטיפול באציקלוביר. חשד להדבקות קיים בתקופה הראשונה.
  ראה שאלות ותשובות בנושא זה בפרק שלבקת חוגרת באתר.
  בברכה,
  דר סיל

  מאת אבי בתאריך 23 בדצמ', 2010

 26. לפני שבועיים התחיל לי פצעון קטן על השפה (מעיין הרפס קטן) ללא שלפוחית אשר עבר לאחר מספר ימים. אוסיף ואומר שלאחרוה אני מעט בלחץ לימודים ועבודה ואף לא נרדם בלילות ואם כן, אז שעות השינה מעטות.
  לפני יומיים התחיל לי מעיין עקצוץ במותן ימין ויום לאחר מכן התחילו להופיע מעיין שלפוחיות קטנות (אני מניח שזו שלבקת חוגרת). אני בן 31 ובריא.
  האם יש קשר בין הלחץ הנפשי שאני עובר ובין הזוסטר?
  כמו כן, ראוי לציין שסבי קיבל התפרצות של שלבקת חוגרת לפני כחודשיים והיינו במגע איתו. האם ייתכן ויש קשר בין המקרים?
  שאלה אחרונה - האם כדאי/רצוי לקבל טיפול תרופתי או להני לזה להתייבש לבד?
  תודה

  שלום
  ברב המקרים ההתפרצות בשפה היא של הרפס מסוג אחר. ואינה הרפס זוסטר, אם כי לא ניתן לשלול התפרצות של זוסטר באזור. אכן לחץ נפשי מגביר סיכון להתפרצות. ולא, אין התדבקות בהרפס זוסטר, מאחר ומדובר בהתעוררות פנימית של וירוס האבעבועות רוח שבו נדבקת בילדותך ולכן חשיפה מחודשת לא גורמת להדבקה, אלא אולי אפילו להגברת החיסון. חוץ מזה יש צורך במגע אם השלפוחיות הפתוחות כדי להידבק. ואז היית מקבל אבעואעות רוח ולא הרפס. לכן מומלץ לאנשים שמעולם לא חלו באבעבועות רוח להיות במגע עם חולה בזמן התפרצות זוסטר. למשל תינוקות. במידה וזה אכן הרפס זוסטר ולא הרפס לביאליס יש מקום לטיפול ב שבוע הראשון. לאחר מכן יעילות הטיפול יורדת. במידה וזה הרפס לביליס שהוא הנפוץ, משחת זויווירקס מספיקה להקטין את אזור הנגוע ואת עוצמתו.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יובל בתאריך 29 בדצמ', 2010

 27. אמי בת 70, סובלת מלחץ דם גבוה וגלאוקומה.
  אתמול אובחנה בחדר מיון כסובלת משלבקת חוגרת.
  הפצעים הם בראש, בפנים ובצוואר. כרגע יש גם פצע באף.
  היא מקבלת זובירקס 800 מ"ג 5 פעמים ביום ופרדניזון.
  האם יש משחה שניתן למרוח על הפצעים? האם יש טיפול נוסף שמומלץ לקבל?
  מה הסיכונים מבחינת העיניים? האם צריך לגשת לרופא עיניים?
  מה לגבי הפצע באף? האם יש סכנת התפשטות פנימית?
  תודה,
  מיכל

  שלום מיכל.
  במידת שיש כאבים צריכה להוסיף משככי כאב.
  בדרך כלל אין סכנה להתפשטות של הפצעים. צריך להבדק ע"י רופא עניים.
  הפצע באף זה חלק מאותו פיזור של העצבים שנפגעו.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מיכל בתאריך 29 בדצמ', 2010

 28. אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת לפני כשבועיים. המחלה החלה ככאב בלתי ניסבל בצד השמאלי של הגב, ולאחר 5 ימים פסק כאב הגב, והופיעה אצלי פריחה מתחת לחזה ובאיזור הבטן. הרופא נתן לי כדורי זובירקס 800 מיליגרם למשך עשרה ימים- 5 כדורים ליום. אני סובלת מכאבים פנימיים חזקים באיזור הפריחה. האם זה קשור למחלה? אני יודעת שזובירקס אינו משכך כאבים.

  שלום
  המחלה בדרך כלל חולפת תוך שלשה שבועות ואיתה חולף הכאב. ניתן לקבל מרופא המשפחה תרופות להקלת הכאב בניפרד כדוגמת פרקוסט או תרופות לכאב עצבי כגון ליריקה. יש מצבים בהם המחלה עוברת לפרשה של כאב ממושך עקב פגיעה בסיבי העצב. אז יש צורך להתיעץ עם רופא כאב. ניתן לראות באתר בנושא כאב עצבי
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דורית בתאריך 9 בינו', 2011

 29. אני בת 65 בריאה בדרך כלל אבל בלחץ מתמשך בגלל מחלת בעלי - אלצהיימר.לאחר כמה ימים של כאבים בבטן ובגב נראו שלפוחיות באזור הגב והובחנתי כסובלת מהרפס ונרשמה תרופה זובירקס ,משחה ומשככי כאבים.אחת מבנותי בהריון ורציתי לדעת כיצד פועלת ההדבקה -רק במגע או גם דרך האויר או חפצים.הבנתי שכשולשה שבועות המחלה מדבקת וחשוב לי לשמור עליה ועל הנכדות.

  שלום
  המחלה מדבקת דרך מגע עם ההפרשות מהפצעים. או בחפצים שבאו במגע איתם. יש להיזהר במיוחד עם ילדים שמעולם לא חלו באבעבועות רוח.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ליבי בתאריך 13 בינו', 2011

 30. ביתי בת ה13 אובחנה היום בשלבקת חוגרל וקיבלה כדורי אנטי היסטמין ומשחה אנטיביוטית האם זה טיפול מספק? כמה זמן לוקח לזה לעבור? יש לנו תינוק בן 4 חודשים האם הוא עלול להדבק?

  שלום
  שכיחות של שלבקת חוגרת בגיל ההזה נמוכה ביותר. כמו כן אם זאת האבחנה מדוע לא נתנו תרופות אנטי וירליות ומעבר לכך השלפוחיות מדבקות ביחוד לילדים שלא חלו עדין באבעבועות רוח. גיל ארבע חודשים הוא גיל ביניים שבו חלק מהתינוקות עדין נושאים חיסון מהאם אך לא כולם ולכן הייתי נזהר. במידה ובטוח כי יש לה שלבקת חוגרת הייתי מתיעץ עם רופא עור בנוסף לגבי טיפול.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תהלה בתאריך 24 בינו', 2011

 31. אני בת 77 כמעט.לפני שנים די רבות חליתי בשלבקת חוגרת,הפריחה היתה בגב העליון מתחת לעצם הבריח.היו כל הסימנים של המחלה.זה עבר אך לעתים קרובות אני סובלת מכאבים באותו מקום שבדרך כלל עובר אחר כמה ימים עם משכחי כאבים. הפעם הכאב שוב תקף אותי אבל עזים כמו בזמנו שאובחנתי כסובלת משלבקת חוגרת. יש לציין שאין שום שלפוחיות רק כאבים מאוד חזקים אני לוקחת etopan 400mg וזה די עוזר לי.יתכן שהמחלה חזרה בלי הפריחה? תודה מראש על תגובתך. הדי צלר

  שלום
  בדרך כלל המחלה לא חוזרת אבל ברפואה לא ניתן לשלול לעולם. בכל מיקרה במידה ואין שלפוחיות הייתי מגדיר את הכאב כסוג של נאורלגיה של העצב שנפגע בהתפרצות הראשונה. הטיפול בדרך כלל ע״י התרופות מהמשפחות הנוגדות עצבים כמו ליריקה וסיימבלטה. בכל מיקרה בגילך הייתי נזהר משימוש ממושך באטופן עקב סכנה לפגיעה כליתית.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת הדי צלר בתאריך 25 בינו', 2011

 32. לבעלי התפרץ הרפס זוסטר עם שלפוחיות במותן וכאב חגורתי. כשבוע לאחר הופעת הפצעים טופל למשך 5 ימים בזובירקס פומי מטופל בסימבלטה ומשחת אמלה. האם בנוסף כדאי לתת טיפול סטרואידי בכדורי פרדניזון ? לציין הכאב הופיע כחודשיים לפני ההתפרצות ומזה שבועיים קיימת פריחה. שאלה נוספת היא האם היה ניתן למנוע את התפרצות הפריחה והמחלה כולה ע"י טיפול בזובירקס בשלב הכאב ההתחלתי?

  שלום
  לא ניתן למנוע את ההתפרצות לאחר הופעתה. אבל ניתן כנראה לצמצם את הנזק שניגרם ע״י השלפוחיות לעצבים. מתן פרדניזון נשמר בדרך כלל למחלה שפוגעת בעצבים בפנים עם סכנת התפשטות. יש להניח כי המחלה בהחלמה (כשלשה שבועות מפריצת השלפוחיות). כרגע יש להמשיך ולעקוב האם המחלה הופכת לפוסט-הרפטיק נאורלגיה. ניתן לקרוא יותר בפרק על הרפס שוסטר באתר.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חן בתאריך 28 בינו', 2011

 33. שלום
  לפני כשנתיים חליתי בשלבקת חוגרת שהתבטאה במספר פצעים באגן, מלפנים בחיבור בין הירך לגוף לאורך קו התחתונים מלפנים(בצד ימין)
  בשבוע האחרון אני מרגישה עיקצוץ וכאבים בעכוז השמאלי, כאב שמשדר מפנים הגוף לאזור בעכוז. אני מצאתי נקודה חשודה אחת ותוהה אם מדדובר שוב בשלבקת, בעבר הבלוטות במפשעה התנפחו, הפעם זה לא קרה מה לעשות ומה דעתך?

  מאת דורית בתאריך 12 בפבר', 2011

 34. שלום, אני בת 28, ילדתי לפני 3 חודשים וחצי את בני הבכור. אובחנתי היום כחולה בשלבקת חוגרת ע"י רופאת עור בעקבות הופעת פצעים עם שלפוחיות קטנות באיזור השד הימני, בבית השחי הימני ובאיזור צד ימין של הגב. אני מיניקה ולכן התינוק נמצא קרוב לאיזור הנגוע. מה הסיכוי שיידבק (בן 3 חודשים וחצי)?
  בנוסף - קיבלתי הוראה לקחת זובירקס - האםבטוח בהנקה?

  מאת תמר בתאריך 15 במרץ, 2011

 35. שלום, אני בן 31, לפני כמה ימים חליתי ואובחנתי עי רופא עור בשלבת חוגרת בגב העליון. מערכת החיסון שלי חזקה ולכן הופתעתי שחליתי במחלה זו. האם זה הגיוני שכתוצאה ממצב נפשי לחוץ במיוחד בחודש שקדם לזה התפרצה המחלה? בנוסף היות ואחרי שלושה ימים הגעתי לרופא — החליט שלא לתת לי משחה, האם העובדה שמרחתי על השלפוחיות קרם אלוורה גורעת/עוזרת או לא זה ולא זה להחלמה? וגם האם בתור אדם שעובד בעבודה פיזית עליי לנוח כל הזמן או אפשרי להמשיך בעבודתי כרגיל היות ואני לא חש כאבים עזים מדי או שינוי משמעותי בחיי היומיום? לתשובה מהירה אודה,
  גל.

  מאת גל בתאריך 25 במרץ, 2011

 36. אציין גם שג'ל האלוורה ייבש במהירות את השלפוחיות אך הכאב עדיין קיים בנוסף רציתי לדעת אם עליי להיבדק במגוון מחלות המין כסיבה להיחלשות הגוף ופריצת השלבקת החוגרת בגילי?

  שלום גל,
  ברוב המקרים לא ניתן למצוא סיבה לשלבקת חוגרת. בנוסף לטיפול מקומי צריך גם טיפול במשככי כאב לכאב שהוא נוירופטי- עצבי.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גל בתאריך 1 באפר', 2011

 37. שלום אבי בן 66 חלה לפני כשלושה שבועות בשבלקת חוגרת חולה סכרת ולחץ דם הפצעים הגלידו אך יש לו כאבים מאוד חזקים יותר נכון צורבים מאוד באיזור השכמות השאלה שלי עד כמה זמן נמשך הכאב פנה לניורולג ורופא עור והם נתנו לו משחות וכדורים?עד מתי הכאב??

  שלום
  הכאב הישיר מההרפס יכול להישאר עד לחודש. לאחר מכן יש מעבר למצב הניקרא פוסט-הרפטיק-נאורלגיה. היא חולפת בדרך כלל תוך חודשים אך יכולה לקחת לצערינו גם שנים. פנו לרופא כאב לאיזון תרופתי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רחלי בתאריך 11 באפר', 2011

 38. זו הפעם הרביעית (בהפרשים של חצי שנה עד שנה בין התקף אחד לשני) שיש לי כאבים , דקירות, צריבות באזור הבטן. במקרים הקודמים טופלתי בסימבלטה וזריקות דיפרוספאן. כל טיפול נמשך מספר חודשים עד שהכאב חלף.
  שאלתי היא:
  1.האם ישנה אפשרות שזה הרפס זוסטר? לא היו לי פצעים , שלפוחיות לפני פרוץ הכאב.
  2. האם ניתן לקבל מחלה זו יותר מפעם אחת?
  3. איזה בדיקות צריך לעשות ע"מ לודע שזו אכן המחלה שאני סובלת ממנה
  אודה על תשובתכם
  שושנה

  שלום
  לא שכיח שהכאב יופיע ויעלם שוב ושוב בהרפס זוסטר או בפוסט-הרפטיק נאורלגיה. ישנם סוגים אחרים של הרפס שיכולים לגרום לתסמונות הנ"ל. כדי לאבחן עליך לפנות לרופא כאב או לרופא עור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שושנה בתאריך 12 באפר', 2011

 39. שלום,
  שמי רחל ואני בת 50 לפני כשלושה שבועות החלו כאבים עקב פריצת דיסק קלה הכאבים החלו ברגל ובכף הרגל של צד שמאל, לאחר כשבוע יצא לי פריחה בצורת שלפוחית לאורך כל הרגל ללא כאבים באזור המוגלתי.
  הרופא אבחן ונתן לי זובירקס 800 מג 5 פעמיים ביום. לאחר יומיים החלו כאבים עזים מאוד. היום אני מסיימת את הזובירקס לאחר כשבוע השולפוחיות קטנו אבל הכאבים חזקים. ברגל שמאל שלי יש לי ורידים. האם יש קשר בין הפריחה לפריצת דיסק? ומתי היא אמורה לחלוף?

  שלום רחל
  יכול להיות או צירוף מקרים נדיר או הגיוני יותר שלבקת חוגרת באזור השורשים שמיצב את הרגל.
  צריך להמשיך במשככי כאב לסוג זה של כאב -עצבי-
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רחל בתאריך 10 במאי, 2011

 40. שלום

  יש לי אבאבועות רוח, והרופא נתן לי את הכדור
  zovirax 800
  רציתי לדעת אם זה בכלל קשור לאבאבועות או שלא?
  אם זה לא אז מה כן יכול לעזור ?
  בתודה
  אבי

  שלום
  זוהי תרופה טובה נגד וירוסים כולל זה של אבעבועות הרוח.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אבי בתאריך 3 ביוני, 2011

 41. לפני כ8 שנים סבלה ביתי משלבקת חוגרת,לפני כ4 חודשים התחילו אצלה כאבים חזקים באזור החזה והגב+דפיקות לב חזקות שגרמו לנידודי שינה,לא היו שלפוחיות.לבתי יש אפילפסיה והיא מטופלת בטגרטול וטופמקס(שאותו הוסיפו לה לפני 10 חודשים)+פריזיום.עשו ברור קרדיולוגי,הכל תקין,בברור של גסטרסקופיה וקולונוסקופיה הכל תקין,ממשיכים כאבי בטן חריפים ביותר כאבי שרירים,תחושה של גוף תפוס ומכווץ חולשה וסחרחורות,בהתייעצות עם רופא האפילפסיה התחלנו להוריד את הטופמקס שהיא חושבת שאולי הוא זה שמשפיע,אך עדיין אין שום הטבה.האם ייתכן שיש התפרצות חוזרת של השלבקת,האם יש אפשרות לאבחן זאת בבדיקת דם???
  ומה האפשרויות התרופתיות לכך??האם יש טיפול לכך ברפואה אלטרנטיבית???
  תשובתכם המהירה תעזור מאוד.
  תודה

  שלום
  לרב אין התפרצויות חוזרות וגם עם כן לרב דופק מהיר אינו סימן לכך. בכל מיקרה ניתן לבדוק בבדיקת דם האם יש עליה מחודשת של נוגדנים. את הבדיקות ניתן לקבל דרך רופא עור שמתמחים בנושא או דרך רופא זיהומים. אין זו בדיקה שמבוצעת באופן רוטיני ויש לתת סיבה טובה לקיימה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפי בתאריך 16 ביוני, 2011

 42. אובחנה אצלי שלבקת חוגרת. כנראה שיש לי אתזה כבר עשרה ימים. בזמן הזה נפגשתי עם הנכדה שלי שהיא רק בת 3 חודשים. האם קיימת סכנה שהדבקתי אותה?

  שלום
  בדרך כלל ילדים עד גיל שישה חודשים יש להם חיסון חלקי שעבר מהאם. ולכן בדרך כלל לא מופיעה הדבקה. בכל מיקרה גם אם תופיע הדבקה היא של תמונה של אבעבועות רוח ולא של שלבקת חוגרת. במידה ולא היו לך פצעים פתוחים והילדה לא הייתה במגע עם הפצעים הסיכוי להדבקה נמוך ביותר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מעיין בתאריך 26 ביוני, 2011

 43. שלום,
  רופא עור קבע שיש לי שלבקת חוגרת. זה התחיל בכאבים לאורך כל יד ימין ולאחר כשבוע הופיע הפצע הראשון. קראתי את כל המידע באתר ולא ברור לי בקשר להידבקות- הבנתי שזו יכולה להתרחש כשהפצעים מכילים את הנוזל, אבל הפצעים שאצלי, שהופיעו רק לפני יומיים, הם כתמים אדומים ומחוספסים וללא נוזל. האם זה בשלב מדבק? וכמו כן, האם בעלי , בן 59, יכול להידבק? האם יש המלצות בנוגע ליחסי מין בעת זו?
  תודה.

  שלום
  בדרך כלל ההדבקה היא רק מפצעים פתוחים. בכל מיקרה עם לבעלך היה אבעבועות רוח בילדותו הסיכוי להידבקות הוא קטן. כמו כן לאחר שלשה שבועות מפרוץ המחלה לא אמורים ללהידבק.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת טלילה בתאריך 3 ביולי, 2011

 44. שלום רב,
  לפני כ3 חודשים התפרצה אצלי ברגל שלבקת חוגרת שעברה לא כשבועיים. בימים האחרונים אני חשה בכאבים עזים בפצעים שהגלידו וכן תחושה של הרדמות. הכאבים מזכירים את תחילתה של התפרצות השלבקת. האם זה ישנו מצב שבו בתק כל כך קצרה היא תתפרץ שוב?
  תודה מראש.

  שלום
  שלום רחל יכול להיות שאת נכנסת לשלב הפוסט שלבקת חוגרת. את תזדקקי לטיפול בכאב. אנא פני למרפאת הכאב שבאתר לצורך טיפול. או פני למרפאת הכאב בתה"ש במידה ואת מעונינת להיכנס למחקר חדש לטיפול בהמשך הכאבים לשלבקת חוגרת. במידה ואת פונה לתל השומר צרי קשר עם טלפון 035304948.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רחל בתאריך 7 ביולי, 2011

 45. בת 37. אובחנתי בשלבקת חוקרת. 2 פצעונים קטנים תחת בית השחי. .יש כאבים שמתגברים בלילה. קיבלתי זובירקס. הבן שלי בן4 עם חיסון אבעבועות. האם זה מסוכן שהוא ידבק? אני יכולה לעבוד כרגיל (למרות הכאב?)

  שלום
  באופן עקרוני החיסון אמור למנוע את ההדבקה. ההדבקה היא באבעבועות רוח ולא בשלבקת חוגרת. למרות זאת מאחר והניסיון עם החיסון הוא יחסית קצר, יש להזהר ולשטוף ידים אחרי שנגעת בשלפוחיות וביחוד עם הם מפרישות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ש.ד. בתאריך 13 ביולי, 2011

 46. שלום רב,
  לפני מס׳ חודשים בן זוגי חלה בשלבקת חוגרת, הוא סבל מכאבים איומים ונזקק לתרופות חזקות מאוד על מנת להחליש את הכאב. עברו מס׳ חודשים וניכר כי המחלה חזרה. הופיעו לו שלפוחיות אדומות בדיוק כמו שהיה רק הפעם זה על הזרועות.. הוא טוען כי מתחיל להתגרד גם בפנים וברגליים.. אך כרגע הופיעו רק שלפוחיות וללא כאב עצום כפי שהיה לו בעבר. האם יש סיכוי שהמחלה חזרה? ואם כן, האם אפשרי שהיא חוזרת ללא כאב כפי שהיה בעבר?
  ושאלה נוספת- אם אני ישנה איתו ונמצאת איתו במגע- מה הסיכוי שאדבק? והאם יש מניעה לקיום יחסי מין? יש לציין כי חליתי בעברי בעבעבועות רוח.

  אודה לתשובה מעמיקה בנושא.
  תודה מראש!! 

  מאת יעל בתאריך 15 ביולי, 2011

 47. יומיים אחרי שהופיעו 2 שלפוחיות בכף יד שמאל הובחנו כהרפס . התחלתי טיפול בזובירקס 5 כדורים של 400מג.(הרופאה הבחינה בעוד 3 קטנים באצבע בזרוע ובמרפק)
  השלפוחיות ביד גדולות ומציקות אך בעיקר הכאבים בכף היד,תחושה של שריפה ובזרוע בעיקר כשאני שוכבת לישון.
  לוקחת טיפות אופטלגין.
  האם זהו המהלך התקין של המחלה?
  כמה זמן זה יכול להמשך?
  הפצעים? הכאבים?
  תןדה

  מאת חנה בתאריך 18 ביולי, 2011

 48. בעלי בן 30 אובחן אצלו הוירוס שלבקת חוגרת באיזור הגב והופיעו שלפוחיות שממשיכות להתפשט לאיזואים שונים, והוא מטופל בכדורים.
  אני בחודש התשיעי להריוני והיה לי אבעבועות רוח , רציתי לברר אם זה עדין מסוכן לי או לעובר וזה מדבק?

  מאת שלומית בתאריך 27 ביולי, 2011

 49. לפני כחודש הופיע לי הרפס בסמוך לבית השחי הימני. טופלתי על ידי זובירקס, 5 כדורים ביום למשך 10 ימים. הכאבים חלפו והפצע התייבש וכמעט עבר. נאמר לי בבדיקת אולטרסאונד בבית השחי שבלוטת הלימפה (בבית שחי יד ימין) מוגדלת. האם יכול להיות קשר? סיימתי את הטיפול של ההרפס לפני כשבועיים. אודה על תשובתכם.

  מאת ש.ד. בתאריך 29 ביולי, 2011

 50. לפני כחודש יצאה לי פריחה בצד השמאלי של הגב העליון. אין לי כאבים אבל אני מגרדת בלי סוף וזה ממש מפריע לי. הגירודים התפשטו על שטח של כ-20 ס"צ העור מחוספס ואין שלפוחיות
  האם ייתכן שזה שלבקת חוגרת. כל הזמן יש לי עיקצוצים שמציקים לי

  תודה רבה

  שלום
  לאחר כחודש עדין מדובר בשלב האקוטי של המחלה הויראלית ולא בשלבקת חוגרת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חנה בירון בתאריך 14 באוג', 2011

 51. שלום,אני בן 23 הובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת ואני לוקח זובירקס(800 מ"ג)4 ימים,נשארו לי 3 ימים להשלמת הטיפול,האם יש בעייה לשתות אלכוהול בזמן הטיפול?

  מאת מאור בתאריך 19 באוג', 2011

 52. אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת ואני אמורה לעבור בקרוב טיפול ביוד להמסת בלוטת התריס, האם ישנה בעיה לעבור טיפול ביוד? אם כן תוך כמה זמן מהתפרצות השלבקת חוגרת אפשר לעבור את הטיפול ביוד?תודה

  מאת אפרת בתאריך 7 בספט', 2011

 53. אימי חלתה בוירוס של בעבועות הרוח אך הרופא לא הבחין זאת כשלבקת החגורות ,אלה כוירוס שיתעורר כמו כן אינה סובלת מכאב.
  הפצעים יתיבשו לאחר כשבועיים מהופעתם הראשונית, אימי מטפלת בביתי בת ארבע חודשים מתי נוכל לדעת שחשיפתה אינה מסוכנת לתינוקת?

  שלום
  לאחר התיבשות הפצעים והחתמתם אין סיכון להדבקה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרון בתאריך 20 בספט', 2011

 54. שלום. אני סובלת מי כאבים חזקים באזור העצב Sciatic עקב שלבקת חוגרת .מה הטיפל היעיל ביותר במצב שלPHN?
  אני בת 73 רופאה במיקצוע

  שלום
  טיפול תרופתי על ידי ליריקה או גבהפנטין בשלב ראשון. אופיואידים קלים בשלב שני. טיפולים מקומיים במידה ואזור הכאב מצומצם. הזרקות נקודתיות ולבסוף השתלת scs.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ארנה בתאריך 27 בספט', 2011

 55. שלום רב,

  לפני שבוע חליתי במחלת שלבקת חוגרת.
  אני סובל מכאבים מאוד חזקים.
  רציתי לדעת באיזה משכך כאבים מותר לי להשתמש כאשר אני אסמטי.
  בנוסף, חשוב לי מאוד לדעת האם יש הגבלה בעבודה פיזית (הרמות של משקל כבד).
  אודה על תשובתכם בהקדם האפשרי.
  שמעון

  שלום
  הטיפול בשלב הראשוני של המחלה מורכב מתרופות נגד הווירוס מסוג אציקלוויר ודומיו. מעבר לכך יש לטפל בתרופות לכאב. תרופות מסוג פרקוסט , תרופות נגד כאב עצבי מסוג ליריקה. המגבלה היחידה מבחינת תרופות עבורך עקב האסטמה היא של תרופות מסוג וולטרן ואדוויל ודומיהם שיכולות לגרום להתחזקות האסטמה באנשים רגישים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שמעון בתאריך 8 בנוב', 2011

 56. לפני כחצי שנה היתה לי התפרצות של שלבקת חוגרת. טיפלתי בה בכדורי זובירקס ואחרי כשבועיים הכאבים נפסקו ונשארה צלקת. בימים האחרונים מתחיל לי שוב כאב קל וגירוד באותו מקום - האם עלי לקחת שוב כדורי זובירקס לפני שהכאבים יחזרו להיות חזקים?

  שלום
  קשה לומר ללא בדיקה. אבל יש אפשרות לחזרת הזיהום ואז כן יש מקום לטיפול תרופתי. פנה לרופא המשפחה או רופא העור כדי לטפל.
  חשוב להתחיל בטיפול מוקדםאחרת הוא אינו יעיל
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלי בתאריך 8 בנוב', 2011

 57. אמי, בת 90, לפני כ-3 שנים חלתה בשלבקת חוגרת, באזור הגב העליון ועד השד. בזמנו טופלה בכל הטיפולים המקובלים. מאז סובלת מפוסט-הרפטיק נאורלגיה. מקבלת ליריקה וסימבלטה. לאחרונה חלה שוב החמרה בכאבים. איננו מעוניינים להגדיל את כמות התרופות הנ"ל בגלל השפעתם על ערנות וכדו'. האם יש טיפולים לא תרופתיים שיכולים להקל?

  שלום
  צריך לבדוק כל הטיפולים שאמך קבלה ולהחליט האם יש אופציאות חדשות.
  בהתאם למחלות אחרות ותרופות נוספות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 14 בנוב', 2011

 58. שלום אמי בת 59
  וחלתה בשלבקת חוגרת באזור השמאלי של הפנים
  ליפני חודשיים
  הפצעים החלימו והיא קיבלה טיפול בכדורים ומישחות להחלמת הדלקת
  ישנם כאבים עזים מאוד עד עכשיו
  והיא לא נירדמת בלילה מכאבים וזה מלווה אותה כול היום
  יש לציין שאת המינון של הכדורים בשם ליריקה העלו לה כבר ל300
  האם יש עוד אפשריות לרואים ממוחים או טיפול אחר על מנת לימנוע מימנה את הכאבים הנוראים שתופסים אותה בחצי של הפנים והראש
  אשמח מאוד לקבל את עזרתכם תודה רבה!

  שלום
  הטיפול בליריקה הוא טיפול נכון. במידה שזה לא מספיק צריך להוסיך משככי כאב בדר"כ אופיאוידים בהתאם למחלות נוספות ומצבה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 15 בנוב', 2011

 59. אובחנתי ע"י רופאת המשפחה, כחולה בשלבקת חוגרת. פניתי לאומופט וקיבלתי נוזל למריחה ונוזל לשתיה, אני מרגיש הקלה אחרי המריחה ודיי נוח אחרי השךיה. יחד עם זאת מדי פעם אני אני חש דקירות כואבות, באזור הגב בסיבוב עד הבטן. עדיין איו לי סימנים קשים פרט לאדמומיות פה ושם. האם אפשר להסתפק במה שקיבלתי המאומופט וגלולות נגד כאב אתופן וליריקה 75 מ"ג??? תודה ושבת שלום.

  שלום יוסי,
  אינני יודע מה מכילה התרופה הומאופטית, אבל נראה שעושה את העבודה. בשלב זה לא חושב שאתה צריך להוסיף. במידה שהכאב ימשך או יתגבר יש מקום לשינוי/תוספת טיפול

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 18 בנוב', 2011

 60. אובחנתי בשלבקת חוגרת וקיבלתי טיפול בזובירקס כמעט למעלה משנה יש לי כאבים ומעין צריבה בגב עליון וכן בגב תחתון לא כל הזמן כמו כן בחזה היתה לי תפרחת אך יבשה לא יחסתי חשיבות לכך היום יצאו לי שלפוחיות תחת בית השחי והתפרחת הישנה ממש פורחת ואף מגרדת
  שאלתי היא האם יש קשר בין הכאבים והתפרחת הישנה לחדשה שזוהתה על ידי הרופאה כשלבקת חוגרת
  האם בדיקות דם לא מראות סימנים למחלה ?
  ואם חליתי והבראתי האם יש סיכוי שתחזור ?

  שלום עדי
  המלצה שלי לפנות לרופא עור לבדיקה ואבחנה.
  כדי לבדוק את הקשר בין הפריחות

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עדי בתאריך 21 בנוב', 2011

 61. אובחנתי בשלבקת חוגרת-בת 75-לוקחת זובירקס
  5 פצמים ביום-יומייםץ
  שאלתי-זה מדבק?יש לי כלה בהריון חודש חמישי ונכדים בני 2.מה עושים?תודה על התשובה-דחוף מאוד

  מאת ida בתאריך 19 בדצמ', 2011

 62. אמא שלי בת 87.לוקחת נורמיטן וקומדין (בין היתר)לפני 3 ימים כאבים בכתף ימין ועכשיו אדמומיות בחזה בצד זה.הלכה לרופאת עור ומשפחה ואמרו שיש לה שלבקת חוגרת ונתנו זובירקס ועוד כדור לבליעה .השאלה האם זה מדבק? האם יכולים להיות התפתחויות או שנויים עצביים וקוגניטיביים למחלה זו?אנא תשובה למייל

  שלום עפרה
  בשלב ראשון של הפריחה הטיפול כולל זובירקס ומשככי כאב. הסיבוך היחד בד״כ הוא מחלת כאב עצבית . יחסית שכיך בגיל שלה. לא צפויים שינויים קוגניטיביים. יכול להיות מדבק ביקר לילדים בצורה של אבעבועות רוח

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עפרה בתאריך 28 בדצמ', 2011

 63. שלום, אני בת שבע עשרה .
  אני רוצה תרופה טובה המטפלת בעור כאשר ההרפס  נעלם?!
  ההרפס מופיע תמיד באזור השפתיים,והוא מופיע כל 4 או 6 חודשים, אבל תמיד נשאר סימנים בצבע חום !! בנוסף לכך הרופא הודיע לי שזה מחלה שחייה בגוף האדם ונשארה בו!
  אני מקווה שתעזרו לי ובמהירות !

  שלום
  ההרפס מימנו את סובלת קשור לרופאי עור ולא לרופאי כאב. אנא פני לרופא עור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דאליא בתאריך 4 בינו', 2012

 64. שלום, אני בת שבע עשרה .
  אני רוצה תרופה טובה המטפלת בעור כאשר ההרפס  נעלם?!
  ההרפס מופיע תמיד באזור השפתיים,והוא מופיע כל 4 או 6 חודשים, אבל תמיד נשאר סימנים בצבע חום !! בנוסף לכך הרופא הודיע לי שזה מחלה שחייה בגוף האדם ונשארה בו!
  אני מקווה שתעזרו לי ובמהירות !

  שלום
  המלצה שלי היא לפנות לרופא עור לקבלת המלצת טיפול
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דאליא בתאריך 4 בינו', 2012

 65. שלום,
  אמא שלי בת 55 קיבלה את ההרפס שלבקת באיזור הקדמי של הבטן מופיעה הפריחה היא קיבלה טיפול תרופתי בבית חולים הפריחה החלימה הפצעים התיבשו והכאב נשאר כבר חודש וחצי בערך היא לא יכולה לישון בלילות.
  הרופא משפחה נתן לה כדור פרקוסט שהוא נורא חזק ולא עושה לה טוב.
  רציתי לדעת איזה טיפול יעזור לה.

  תודה מראש

  שלום
  ישנם מספר טיפולים תרופתיים כמו ליריקה וסינגלים. יש טיפולים על ידי משחות מקומיות. יש אפשרות גם להזרקות ואפילו השתלת אלקטרודות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אור בתאריך 5 בינו', 2012

 66. 20.1.2012
  שלום,
  לפני שלושה חודשים תקפה אותי המחלה מאחורי ברך רגל ימין. הכאבים היו איומים, רק לאחר יומיים, כשהאזור האדים, אובחנה המחלה וקבלתי זובירקס. לאחר הופעת הפצעים, דווקא הכאבים שכחו לתקופה. לאחר שבועיים נראה היה שהכל עבר. לאחר חודש התחיל שוב כאב באותו מקום. הכאב פתאומי, יכול להיות עוצמתי ומשתק. הוא יכול לתקוף בכל מקום, בכל זמן ובעוצמות שאי אפשר לתאר את הכאב.
  הרופאה אמרה שזו פגיעה בעצב ואני יכול לסבול מזה מעתה ועד…
  אני צריך לעבור בדיקת EMG ואני לא רוצה להיות כל הזמן בטיפול של כדורים ויחד עם זה לא להמשיך לסבול את הכאבים האלו.
  אני בן 46 בקרוב, בריא בד"כ וחשוב לציין כי לפני שנתיים לערך עברתי טיפול גמילה מסוכר וגלוטן במכון אברהמסון. האם יש קשר לשינוי התזונה? האם הטיפולים הטבעיים המוצעים בבתי טבע למיניהם, רפואה סינית וכדומה יעילים? אני מוסיף כי הכאבים התחילו לפני שנה, תקפו אותי משך שבועיים לסירוגין, לא התפרצו הפצעים ולא היה כל סימן על העור ןלכן גם לא אובחנתי אז. לאחר שנה בערך של שקט התפרצה המחלה כאמור באוקטובר ולאחר שהיה נדמה שהכל עבר, חזרו כאבים במקום לפני כחודש, ללא התפרצות פצעים.
  תודה,
  אלי

  שלום
  בהחלט יכול להיות כי מדובר בכאב שהוא פוסט הרפטי (לאחר ההרפס). יש מספר טיפולים שיכולים להתאים הכוללים תרופות נוגדות כאב עצבי כמו ליריקה וגבהפנטין. תרופות מסוג SNRI כסימבלטה וויאפקס. וטיפולים שונים. אנא קבע תור למרפאה לצורך איבחון וטיפול
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלי בתאריך 20 בינו', 2012

 67. אני בן 33 בריא בדרך כלל, לפני יומים אובחנה אצלי שלבקת חורגת ע"י רופא עור שקבע כי בגלל שהגעתי ארבעה לאחר פרוץ המחלה אין צורך בטיפול תרופתי. הוא נתן לי מרשם של קלמין תרחיף ומשככי כאבים.
  הפצעים שלי נמצאים בצד שמאל בלבד במותן ובגב התחתון. כמו כן יש לי פצע מעל איבר מיני, ונפיחות באיזור זה.חשוב לציין כי אני לא סובל מכאבים חזקים, לעיתים צריבות, במיוחד שאני לובש בגדים. בעוד ארבעה ימים אני נוסע לחופשה בחו"ל. ברצוני לדעת מה עליי לעשות?

  שלום שימי
  בשלב זה פרט להמשיך משככי כאב לפי הצורך וטיפול בעור לפי ההמלצה אין כל דבר ש צריך לעשות

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שימי בתאריך 30 בינו', 2012

 68. מה אסור לחסוף את איזור השלבקת החוגרת לשמש או לרוח? והאם איסור זה הוא לתמיד ?

  מאת zahava ankol בתאריך 3 בפבר', 2012

 69. מה אסור לחסוף את איזור השלבקת החוגרת לשמש או לרוח? והאם איסור זה הוא לתמיד ?

  שלום
  רצוי לא להחסף לשמש. במידה שהרוח לא גורם לא אי נעימות/כאב אין כל בעיה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת zahava ankol בתאריך 3 בפבר', 2012

 70. תודות לדר' גור אריה ולדר' בריל אבל לא עניתם על שאלותי : 1) למה אסור להחשף לשמש?
  2) האם באיסור הוא לתמיד או רק בזמן המחלה?

  מאת zahava ankol בתאריך 3 בפבר', 2012

 71. האם מותר לנסוע לים המלח כשבוע לאחר מחלת ההרפס זוסטר ולטבול בבריכה החמה שבמלון או שהחום לא בריא במצב זה?

  מאת zahava ankol בתאריך 5 בפבר', 2012

 72. לאחותי בת 60 לפי אבחנת רופא עור הופיעה המחלה לפני 3 ימים בקרקפת רק בשטח המכוסה בשיער.מלווה בהפרשה וכאבים עזים.
  האם זה נפוץ שזה מופיע באזור שעיר?ומה היא התרופה אציקלוויר שאתם מציינים כדרך טיפול ואילו תרופות מקבוצת התרופות הניתנות במחלת הכיפיון נהוג לרשום במיקרים כאלה?
  תודה

  שלום אבי, הופעת הרפס שוסטר באזור הקרקפת אינה נפוצה. אציקלוביר זו תרופה אנטי וירלית - נגד הומרוס שגורם את המחלה.
  לצורך התאמת טיפול ממליץ הפניה לרופא מטפל. יש מספר אופציאות וצריך לקחת בחשבון כל המצב הבריאותי
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אבי בתאריך 4 במרץ, 2012

 73. יש לי תסמינים שמצביעים על שלבקת חוגרת(כאב בצלע מתחת לשד נמשך עד לגב בעמוד השידרה- כואב, צובט) מזה 11 יום, אך ללא פריחה. האם זה יתכן?האם יש בדיקה שתאשרר אם יש לי שלבקת חוגרת? על אילו תרופות נגד כאבים אתה ממליץ? אני לפני נסיעת עבודה מחו״ל, האם אני יכולה לנסוע? 

  שלום עפרה
  יש מצבים (נדירים יחסית )של שלבקת הוגרת ללא פריחה.
  הדרך היחידה אך לא הכרחי היא בדיקת דם שבודקת את רמת הנוגדנים לוירוס.
  התאמת הטיפול היא לפי רמת הכאב. ניתן לשלב משככי כאב "פשוטים" ותרופות נגד כאב נוירופטי
  לגבי נסעיה הבעיה היא רמת הכאב בעיקר.

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עפרה בתאריך 5 במרץ, 2012

 74. אני בת 68 לפני 7ימים הירגשתי כאבים וגם פריחה בחלק השמאלי האחורי של הראש כמו כן כעבור 5ימים מפרוץ הנ"ל הופיעו שלפוחיות גם בחלק העליון של זרוע שמאל קרוב לבית השחי.יש לי כאבים עזים בשני המקומות שציינתי.לצערי פניתי לרופא המשפחה רק כעבור 5 ימים והוא נתן לי כדורים בשם ZINNT TABLETS 250 מ"ג 5 כדורים ליום.
  לצערי אין הקלה לא בכאבים ולא בגרויים.
  אני ממש אובדת עצות.על איזה טיפול תרופתי הינך ממליץ. בתודה .מירי.

  שלום מירי
  זינט זו אנטיביוטיקה . את צריכה משככי כאב מתאימים למצב שלך. ז"א משככי כאב בשילוב של תרופות נגד כאב נוירופטי- מצב של שלבקת חוגרת.
  תפני לרופא להתאמת טיפול

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מירי בתאריך 9 במרץ, 2012

 75. זובירקס 800 מ"ג!!!!!!!!!!!

  מאת מירי בתאריך 10 במרץ, 2012

 76. שלום
  אני בן 55 וסכרתי 15 שנים. לאחרונה אובחנתי כנפגע מהרפס זוסטר ובמקביל עלו מאד ערכי הסוכר בדם.
  האם יש קשר
  תודה

  שלום
  הכאב יכול לגרום לעליה בערכי הסוכר עקב הלחץ.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יואל בתאריך 12 במרץ, 2012

 77. שלום אני בן 63 לאחר השתלת קוצב לב נתפרצה אצלי שלבקת חוגרת אזור החזה בית השחי ועמוד השידרה…. הפצעים נעלמו לאחר שלושה שבועות אך הכאבים הם כבר שישה חודשים הכאבים לאחרונה מתפרסים לכל צד שמאל של גופי הייתי אצל נאורולג וכל הכדורים שנתנו לי פעלו עליי לא טוב והביאו אתי למחשבות אובדניות והכניסו אתי לדיכאון אז הפסקתי אותן מהר. אני סוכרתי מזריק אינסולין
  אשמח לתשובה שתעזור לי תודה!!

  שלום
  אתה סובל ממצב המכונה בלעז POST HERPETIC NURALGIA . מצ בו אתה סובל מהכאבים שנשארו לאחר סיום הזיהום כתוצאה מפגיעה בעצבים באזור. יש להניח כי הסוכרת גם היא פוגעת בהחלמה. יש לפנות למרפאת כאב המתמחה בטיפול בנושא. ישנם טיפולים תרופתיים , במשחות , הזרקות ואפילו השתלת אלקטרודות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דוד כהן בתאריך 30 במרץ, 2012

 78. שלום רב, אני בת 25. לפני שלושה ימים הרגשתי כאב וגיליתי שיש לי פריחה בחלק התחתון של שד ימין. למחרת הלכתי לרופא שאבחן שיש לי שלבקת חוגרת, ואמר לי ליטול 800 מ"ג של זוריבקס 5 פעמים ביום, בנוסף למשחה להרפס שאני מורחת על המקום. מאז הכאבים רק החמירו, כל השד כואב וגם יד ימין כואבת. האם יש קשר בין הכאב ביד ובשד לשלבקת חוגרת? בנוסף אשמח לדעת האם יש צורך לעשות בדיקה מקיפה על מנת להבין מדוע חליתי ?(קראתי שהידבקות מעידה על מערכת חיסונית נמוכה). תודה רבה וחג שמח.

  שלום
  חלק מהמחלה הראשונית הוא הכאב מהפגיעה בעצבים ע"י הנגיף. בהחלט יכול להיות עצב המערב חלק עליון של שד וחלק פנימי של זרוע. הטיפולשקיבלת הוא רק לדלקת בנסיון למזער את הנזק שהנגיף גורם אך אינו מטפל בכאב. יש לטפל בכאב בתרופות ספציפיות לכאב. על סוגן יחליט הרופא המטפל או רופא כאב.
  לגבי חולשה של המערכת החיסונית, אכן יש מספר מצבים רפואיים שיכולים לגרום להן. ההחלטה על הבירור וגודלו צריכה להעשות עם רופא המשפחה המכיר אותך ואת בעיותייך.
  החלמה מהירה
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שירה בתאריך 6 באפר', 2012

 79. שלום רב,
  אני בחורה בת 22, בריאה, ואובחנתי בשלבקת חוגרת באיזור הימני של הגב. קיבלתי טיפול תרופתי.
  במקביל לאבחון עברתי ניתוח קטנטן של הסרת גוש שומני שהזדהם בעורף (באותו המקום בדיוק שבו התפרץ לי ההרפס).
  קראתי באינטרנט שהופעה של שלבקת חוגרת עלולה להיות סימן לכשל חיסוני.
  האם עלי לשלול מחלה ממאירה? (אחי נפטר מלימפומה בגיל 12 וחצי).
  תודה רבה!

  שלום מיכל,
  שלבקת חוגרת זו מחלה שיכולה להופיע בעקבות מספר מצבים, רובאים לא ידועים.
  מחלת חום, מצבי לחץ וכו'. מחלת הסרטן יכולה להיות חד הסיבות, אבל הופעת שלבקת חוגרת אינה מחייבת "בירור מחלת הסרטן"

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מיכל בתאריך 8 במאי, 2012

 80. שלום
  בערך מגיל 4-5 יש לי מדי פעם הרפס בעיין (על העפעף או בקו הריסים, כלפי פנים העיין). האם זהו הרפס מסוג צוסטר או מסוג אחר?
  ההרפס מלווה תמיד בכאב של חצי הפנים ורגישות של הצד השמאלי (או הימני) של הגוף. אך לא כאב חזק כל כך כמו שמדווח פה באתר, של שלבקת חוגרת. עם השנים הופיע רק הכאב המסויים הזה אך בלי השלפוחיות של ההרפס. כיום אני בת 43, ההרפס כמעט לא מופיע יותר (יש לי חיים שקטים יותר…) ואם הוא מופיע, הרי שהוא 'עבר דירה' ומתפתח בתוך האף.
  איזה סוג הרפס זה?
  תודה
  א.

  שלום
  סביר להניח כי מדובר בהרפס לביאליס. ישנם מספר נוסף של וירוסים אחרים. את האבחנה באלו מבצעים רופאי העור. אנא פני לדרמטולוג.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אמירה בתאריך 23 ביוני, 2012

 81. שלום רב
  אני בת 56 ואתמול הסתבר לי ע"י רופאת עור שיש לי שלבקת חוגרת.תחילה הופיע גירוד שהתפתח לפריחה שהחלה לפני כיומיים מתחת לשד וכן בהמשך החגורה על הגב בצד שמאל.קיבלתי טיפול בזובירקס 5 כדורים ליום. אין לי כאבים אלא תחושת גירוד קלה. האם יתפתחו כאבים בשלב כלשהו? ברצוני לציין כי לא חליתי אף פעם באבעבועות רוח כיצד יתכן שזה פרץ לי?
  בתודה
  ר.

  שלום
  יש להניח כי חלית בצורה קלה. כי במידה והאבחנה נכונה, אז בטוח כי נחשפת לנגיף. אני מקווה כי לא תפתחי כאבים. וסביר להניח שבמידה ולא פיתחת כאבים עד עכשיו שגם לא תפתחי אותם.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רונית בתאריך 27 ביוני, 2012

 82. שלום,
  אני בן 25 בריא בסך הכל. לפני כ-3 ימים הופיעו אצלי באגן נקודות אדומות ומכיוון שלכלבה שלי היו פשפשים לאחרונה, חשבתי שזה קשור לזה. אולם כשהם החלו להתפתח לשלפוחיות הלכתי לרופא והובהר לי שזו שלבקת חוגרת. לפני שהלכתי להבדק,כשהיו לי רק נקודות אדומות ולא מאיימות כל כך, קיימתי יחסי מין עם חברתי. שנינו חלינו באבעבעות רוח כשהיינו ילדים ושאלתי היא האם היא כתוצאה מיחסי המין היא יכולה להדבק? היום גם הופיעה לה מעין נקודה דמויית שלפוחית יבשה בעפעף העליון של העין- האם זה קשור? יכול להיות שנדבקה בשלבקת חוגרת בעין??
  תודה מראש,
  גלעד

  שלום
  הסיכוי הוא קטן אך מאחר והמיקום הוא בעיתי יש מקום לבדוק אצל רופא עור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גלעד בתאריך 2 ביולי, 2012

 83. אימי בת 81 חלתה בשנה שעברה בשלבקת חוגרת עם שלפוחיות גדולות מאוד בחזה ובגב המחלה עברה נשארו צלקות ואימי מתלוננת על כאבים נוראים ששורפים אותה מבפנים כהגדרתה,כל התרופות שקיבלה מרופא משפחה לא הועילו,האם יש משהו שיקל עליה את הכאב,היא נכנסת לדיכאון ונעשית עצבנית מאוד.

  שלום
  אינני יודע אילו תרופות אימך קיבלה. יש מספר גדול של טיפולים שיכולים לעזור לה. פני למרפאת כאב לצורך האיבחון וקביעת טיפול מתאים בהתחשב בגילה של אימך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוכי בתאריך 7 ביולי, 2012

 84. שלום,
  אני בת 46 אחרי חמישה ימים של פריחה באזור השכמות בגב, מלווה בכאבים וגרד, הגעתי הום לרופא עור שאיבחןזאת כשלבקת. האם חייב לקחת זובירקס בכדורים או שמא יש מצב שזה עובר מעצמו?

  שלום
  אני מקווה שהפריחה והגירוד חלפו, במידה ומתפתחים כאבים חדשים. יש אפשרות כי יש התפתחות של מצב המכונה פוסט הרפטיק נאורלגיה. ואז יש לפנות למרפאת כאב לצורך המשך הטיפול.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אביגייל בתאריך 9 ביולי, 2012

 85. בני בן שמונה וחצי אובחן בשלבקת חוגרת.יש לו בצד ימיןם לאורך המותן אודם ופצעים באזור ממוקד אבל יחד עם זאת נפיחות רבה בכל האזור.הנפיחות בהחלט גדולה ומשמעותית בקוטר של כ 10 סנטימטר.
  באיכילוב נתנו רק אנטיביוטיקה מסוג צפורל במינן של 10CC כפול 3 וזהו.
  למעשה הסבירו לנו כי אין טיפול לענין אבל הם נותנים את האנטיביוטיקה בגלל זיהום משני שיצר נפיחות משמעותית.
  האם זה טיפול מספק ?

  אני חייב לציין שאין כאבים בכלל ובני סובל מאטופיק דרמטיטיס

  תודה

  מאת אורן בתאריך 21 ביולי, 2012

 86. שלום לך אדוני הרופא,
  אני בן 21 ואובחנתי לפני כשבוע במחלה..
  ביומיים האחרונות ישלי כאבים בעצבים שבאישור הגירויים שלי בצורה מטורפת….
  לכן, אני צריך לשאול אותך 2 שאלות:
  1. האם יש סיכוי לקבל מרשם מהרופא של קנאביס רפואי?
  2. באיזה שלב של המחלה אוכל לקיים יחסי מין מבלי לסכן את הפרטנרית?

  מאת אבי ו בתאריך 1 באוג', 2012

 87. שלום רב,
  אני בת 31 וזו הפעם הרביעית שמתעורר בי המחלה. אני ביום הרביעי של הופעת הפריחה, רק היום יש כבר הקלה בכאב, והיום התחלתי טיפול על ידי משחה מקומית, הרופא המליצה גם כדורים אך אני בספק על התועלת, כמו כן אני מניקה ותינוקי ניזון אך ורק וחלב אם.
  מה עלי לעשות? לקחת את הכדורים ACYCLOVIR 800?

  מאת אילה בתאריך 19 באוג', 2012

 88. שלום,
  לפני 20 שנה הובחנה אימי כסובלת מהרפס זוסטר המתפרץ תמיד באפרכסת האוזן.
  אך לא יוצא לה שום שלפוחיות או פריחה כלשהי.
  נתנו לה תרופה בשם אלטרול. אך גם היא לא ממש עוזרת לכאבים החזקים.
  האם ישנם כדורים שיוכלו לעזור לכאבים עצמם?

  שלום
  ישנם מספר תרופות שיכולות לעזור לכאב העצבי. הם משתיכות לשתי משפחות. האחת התרופות נוגדות הכיפיון כליריקה וגבהפנטין, ותרופות מסוג נוגד דיכאון כסימבלטה וונלהפקסין.
  בנוסף ישנם תרופות מהמשפחה של התרופות האופיואידיות שיכולות לעזור. קיראי באתר בחלק המדבר על תרופות לטיפול בכאב עצבי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ליאת בתאריך 25 בספט', 2012

 89. שלום, בת 45 בריאה בדר"כ
  טופלתי בזובירקס 800 ובמשחה ששה ימים לאחר הופעת המחלה.{למרות שביקרתי רופא עור אחר שלושה ארבעה ימים אחרי והוא לא נתן כלום}שאלתי היא האם המחלה עלולה להופיע שוב או שחולים בה פעם אחת בלבד??
  והאם מותר להסיר שיער בליייזר או שזה מעורר אותה.תודה איירין.

  שלום
  במידה והכאב חלף ואין פריחה או כאב אין צורך בטיפול המשכי. לגבי הסרת השיער אינני רואה סיבה שלא לבצע. אבל הייתי מחכה לפחות חודש להעלמות סימני המחלה. (אינני מכיר מהספרות התעוררות עקב הסרת שיער)
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איירין. בתאריך 27 באוק', 2012

 90. טופלתי בזובירקס 800 ובפרומיזון20 (אןתם לקחתי 5*2).אני כשבועיים מאז שהתחילו הכאבים ואני סובלת.כאבי הגב חזקים מאד ומקרינים לחזה.האם ישנה משחה שאפשר למרוח?
  בנוסף כאבי הראש חזקים מאד וגם כך אני מטופלת בטופמקס 50 פעמיים ביום ובאלטרולט למנע ובאימיטרקס כשכואב הראש. ועכשיו הכל החריף.מבקשת עזרה תודה מראש

  שלום
  אם אני מבין את שאלתך נכון את סובלת משלבקת חוגרת שהוא הרפס זוסטר. יש אפשרות למשחות אבל את צריכה כניראה טיפול בכאב מסוג ליריקה או גבהפנטין.
  מבחינת משחות, כנראה שדוקאין הוא המשחה המומלצת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת פאני בתאריך 29 באוק', 2012

 91. בדיקת דם הראתה תשובה חיובית להרפס זוסטר
  יש לי כאבים חזקים בירך שמאל בחלק האחורי
  קיבלתי מרופאה משפחה סימבלתה
  הבנתי שלוקח שבועיים עד שמתחיל להשפיע
  איזה תרופה נגד כאב ניתן לקחת בנתיים
  משהו חזק שניתן לשלב עם הסימבלתה
  אוקסיקונטין או פרקוסט
  בת 44 בריאה בדרך כלל עם עבר אסמתי ללא התקפים כבר שנים

  שלום תהל
  למעשה רוב משככי כאב יכולים לעזור בשלב זה וניתןלשלב עם סימבלטה
  פרקוסט הוא אופציה טובה להתחיל.
  יכול לקחת מספר שבועות עד שכאב החד יחלוף
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תהל בתאריך 10 בנוב', 2012

 92. חליתי בעבר בהרפס זוסטר.האם בגלל זה אני מועדת יותר להדבק במחלת הפה והגפיים של ילדים

  מאת תמר בתאריך 26 בנוב', 2012

 93. האם יש קשר בין שלבקת חוגרת למחלת הפה והגפיים של ילדים

  מאת תמר בתאריך 26 בנוב', 2012

 94. שלום אני בת 33, לפני מס' ימים התחילו להופיע בזרועי השמאלית קבוצת שלפוחיות נפוחות ואדומות, לעיתים הן מגרדות אך יותר כואבות (כאב ניסבל אך מציק). בילדותי חליתי באבעבועות רוח. ביקרתי אצל רופא המשפחה הוא אמר שנראה לו שזה הרפס והזכיר משהו על בעבועות רוח, אבל הוא לא היה בטוח בעצמו ולכן קבעתי תור אצל רופא עור שיערך עוד מס' ימים. שאלתי היא האם אני מתאימה לתאור של שלבקת חוגרת? אוסיף ואציין כי אין זה נראה כמו חגורה אלא יותר קבוצת שלפוחיות בקוטר של כדור פינג פונג. לתשובתכם המהירה אודה:-)

  שלום
  אבחנה של הרפס זוסתר מתבססת על פריחה בפיזור של עצב. במידה שזה בגפיים זה לא נראה כמו חגורה.
  חשיבות האבחנה מהירה היא טיפול אנטי וירלי (ניתן רק בימים הארשונים).

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רוני בתאריך 28 בנוב', 2012

 95. שלום,

  אני בן 28 ולפני כחודש אובחנתי כחולה בשלווקת חוגרת. התסמינים היו פריחה ושלפוחיות באיזור המותן השמאלי ומתחת לחזה, ורק לאחר שבוע ניגשתי לרופא שהביא לי AHISTON ופניסטיל ג'ל. לא חשתי כאבים, אלא רק גירוד קל באיזור הנגוע. מעולם לא חליתי באבעבועות רוח. היום האיזור הנגוע כבר נקי לחלוטין ואין שום כאבים או גירוד. אני אדם בריא בד"כ וללא שום סטרס או מתח נפשי כלשהו. השאלה שלי האם זה יכול לחזור בעתיד, ואם כן, האם זה יכול לחזור גם במקומות אחרים בגוף, חוץ מהמקום הנגוע מהפעם הראשונה, והאם יש טיפול מונע שניתן לבצע כעת בכדי להבטיח שזה לא ישוב בעתיד?

  לתשובתך אודה…

  מאת אביאל בתאריך 1 בדצמ', 2012

 96. שלום רב.
  אמי, בת 58, חלתה בשלבקת חוגרת לפני כשבועיים בגובה השד ובית השחי בצד שמאל.
  רוב השלפוחיות כבר התייבשו ואמי מדווחת כי הכאבים קצת פחות קשים.
  אחד הדברים שמפריעים לה הוא נוקשות באיזור שנפגע שמופיעה לאחר מקלחת ונמשכת כשעתיים-שלוש.
  האם זוהי תופעה מוכרת בשלבקת חוגרת? האם היא בעייתית וצריך לטפל בה? והאם יש אפשרות להקל על התופעה.
  תודה רבה

  שלום מיכל
  תופעה זו מוכרת בשלב אקוטי של המחלה.
  צריך לבדוק במשך הזמן - שבועות - מה קורה. אין טיפול ספציפי בשלב זה
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מיכל בתאריך 9 בדצמ', 2012

 97. שלום ד"ר,
  אני בן 29 ואובחנתי לפני כשבוע בהרפס זוסטר.
  המלצת הרופא המטפל הייתה להתחיל טיפול עם זווירקס 800 , 4 פעמים ביום ואחרי 3 ימים למרוח משחה (גם זווירקס).
  אני נוטל את הכדורים כבר 3 ימים אך בנתיים המצב רק מחמיר.
  אני פוחד שאני לא "תוקף" מספיק את המחלה (להגדיל את מינון הכדורים?) ושלא ניתן לי טיפול בעור בכדי למנוע זיהומים ו/או הצטלקויות.
  אשמח באם תוכל לעזור לי למצוא טיפולים נוספים אשר אמורים לעזור למנוע זיהומים במקום בה התפתחו השלפוחיות וטיפול (כנראה אחר) לעזור לעור לרפא את עצמו.

  תודה מראש,
  אורן

  מאת אורן בתאריך 12 בדצמ', 2012

 98. אני קוראת ובוכה.הגמתי?
  בני בן 17 אובחן שלשום כחוילה בשלבקת.אם הבנתי נכון זו מחלה כרונית?
  סבתו עוברת הקרנות האם מותר לו לבקר אצלה?
  תודה רבה.

  מאת ענת בתאריך 12 בדצמ', 2012

 99. שלום
  אני בת 44, לפני כשבוע בזמן התקררות הרגשתי כאב בירך ימים הקדמית, מעין כאב מוכר לי מהיד אשר הורגש ברגל, תחושת הכאב היא בעור, אף שלא רואים דבר, לאחר מספר ימים הופיעו פצעים כואבים בירך ימין בחלק האחורי שלה, והם התפשטו די מהר לפצעים מרובים. כואבים מאד. הם עלו גם לאיזור הישבן. הגעתי לרופאת עור לאחר מספר ימים (2-3 של פצעים) והיא קבעה שמדובר בהרפס, נתנה לי ליטול וולטרקס 500 מ"ג X2 שלוש פעמים ביום, אלרג'יקס 10 מ"ג 1 ביום ולמרוח קלמין. הכאב ממשיך ולא פחת כלל, הפצעים כואבים וקשה לתפקד ולישון, האם זה שלבקת חוגרת? מה עוד לעשות? כיצד עוד לטפל? אקמול X 2 לפצעים אינו יעיל. האם מותר להתקלח ? כיצד לטפל בפצעים?
  תודה רבה וסליחה על המגילה

  מאת שיר בתאריך 16 בדצמ', 2012

 100. האם עליי לחבוש את הפצעים? האם הם מדביקים את העור סביבם ע"י מגע הבגד וכו'? האם זה מדבק במגע עקיף, כגון אסלה ? כיצד לשמור מלהדביק ?תודה

  מאת שיר בתאריך 16 בדצמ', 2012

 101. שלום רב,
  אני סובלת משלבקת חוגרת באיזור הגב התחתון. מופיעה מידי פעם ולמדתי לזהות ולקחת תרופות בזמן. בחודש האחרון הופיעו לי סימנים דומים מתחת לשד. ורציתי לשאול האם זה אפשרי שתתפתח באיזור זה של הגוף שלבקת חוגרת ?- כאמור מתחת לשד בצד אחד, צד ימין.
  בברכה,

  מאת אסנת בתאריך 18 בדצמ', 2012

 102. אני בת 54. סובלת כבר שבוע שלישי בשלבקת חובקת. כאבים בלתי ניסבלים. לא נרדמת בלילות מלחץ עיצבי בגב. כדורי ארגעה כבר לא מקלים על הכאב. לקחתי כדורי נורופן+ כ- 4 ביממה. כדורי targin לא עוזרים. אני מיואשת. אני מבקשת לציין שאני במעקב Cll ללא לקיחת תרופות ובדיקות הדם תקינות.

  שלום השלב החריף של שלבקת חוגרת הוא תקופה קשה מאוד מבחינת הכאב.
  יכול להמשיך מעל חודש.
  יש לשב משככי כאב לכאב עצבי עם משככי כאב אחרים.
  תפני למרפאת כאב לקביעת המשך טיפול

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אוראל בתאריך 21 בדצמ', 2012

 103. ביום רביעי שבוע שעבר קבפצע נפוח בפה כמו כן גירוד ברקה ליד האוזן שהתפתח לפצעץביום שישי לאחר כאבים חזקים פניתי לרופא והוא נתן לי משחה וכמו כן לקחת 35 כדורים של זובירקס למשל 7 ימים.
  שאלתי היא אני עוסק בספורט ששמו טריאתלון שדורש אימונים כל יום.יש לי תחרות קשה עוד חודש האם אפשר להתאמן רגיל לאחר 7 ימי החלמה.

  מאת מוטי בתאריך 23 בדצמ', 2012

 104. מצטער חלו מספר טעויות בכתיב
  קבלתי פצע נפוח בסנטר
  כרגע יש לי 3 פצעים בצבע שחור בפנים זה ברקה עדיין כואב שנוגעים בוץ
  לקחתי מספר כדורים של פורקוסט.כרגע מהבוקר אני לא לוקח משכחי כאבים.
  שכחתי אני בן 62 עם כושר גופני גבוה ללא מחלות.

  שלום
  פצעים בעלי צבע שחור מחיבים בדיקה ע"י רופא עור , אך אם נבדקתה והמחשבה הייתה כי זהו הרפס זוסטר. יש מצבים בהם הכאב לא חולף למרות שהפריחה והפצעים חלפו. פנה למרפאת כאב בנוסף לצורך איבחון וקבלת טיפול תרופתי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מוטי בתאריך 23 בדצמ', 2012

 105. אחרי סבל של כחודשיים הצלקות שנישארו מגרדות 24 שעות כבר שבועות, איזו משחה יכולה להעלים את הגרד הבלתי נסבל ?
  תודה

  שלום
  משחת אמלה או דוקאין
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת RINA בתאריך 25 בדצמ', 2012

 106. שלום רב
  אני בת 32 אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת לפני כשבוע וזאת לאחר שבוע של כאבים והופעת פריחה באזור הגב העליון והחזה בצד שמאל. מסיימת היום את כדורי הזובירקס שנתנו לי.

  הכאבים אמנם פחתו אך עדיין מאוד חזקים ותוקפים במשך כל היממה. שאלתי היא תוך כמה זמן הם אמורים לחלוף? אני נוטלת משככי כאבים אופטלגין בשתיה ואתופן אך לא ממש עוזר…

  תודה
  מאיה

  שלום מאיה
  אין ממש קשר בין העלמות הפריחה לעוצמת הכאב.
  בגילך הכאב יכול להמשיך מספר שבועות

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מאיה בתאריך 30 בדצמ', 2012

 107. שלום,
  בני בן 8 אובחן השבוע ע"י רופא העור כחולה בשלבקת חוגרת… מטופל בסירופ זובירקס 5 מ"ל 3 פעמים ביום… במרבית האתרים כתוב שהמחלה נדירה בגילאים של בני… שאלותיי:
  1. האם עלי להמשיך בבירור הסיבה שבעקבותיה חלה במחלה 2. האם העובדה שחלה במחלה זו כרגע תהפוך אותו למחוסן בפניה בעתיד או שיתכן שהמחלה תחזור 3.בני חלה באבעבועות רוח בגיל 9 חודשים… (לפני 7 שנים) האם יש קשר לעובדה שחלה לפני גיל שנה ולכן לא נוצרו לו מספיק נוגדנים למחלה לעובדה שחלה כרגע בשלבקת החוגרת. תודה ! רוית

  שלום
  חשוב לבצע בירור בסיסי מדוע חלה.
  יתכן וחלה אכן כי לא נוצרו מספיק נוגדנים עקב גילו הצעיר.
  המחלה נותנת חיסון אך הוא חלקי.
  יש להתיעץ עם רופא זיהומים בשאלה הנ"ל האם זקוק לחיסון בנוסף.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רוית בתאריך 2 בינו', 2013

 108. שלום רב,
  שלחתי הודעה זו לפני כחודש אך ללא מענה..

  אני בן 28 ולפני כחודש אובחנתי כחולה בשלווקת חוגרת. התסמינים היו פריחה ושלפוחיות באיזור המותן השמאלי ומתחת לחזה, ורק לאחר שבוע ניגשתי לרופא שהביא לי AHISTON ופניסטיל ג'ל. לא חשתי כאבים, אלא רק גירוד קל באיזור הנגוע. מעולם לא חליתי באבעבועות רוח. היום האיזור הנגוע כבר נקי לחלוטין ואין שום כאבים או גירוד. אני אדם בריא בד"כ וללא שום סטרס או מתח נפשי כלשהו. השאלה שלי האם זה יכול לחזור בעתיד, ואם כן, האם זה יכול לחזור גם במקומות אחרים בגוף, חוץ מהמקום הנגוע מהפעם הראשונה, והאם יש טיפול מונע שניתן לבצע כעת בכדי להבטיח שזה לא ישוב בעתיד?

  לתשובתך אודה…

  שלום
  במידה ואין כאב אין צורך כרגע בטיפול נוסף. הגרד בדרך כלל חולף עם הזמן. לגבי החיסוניות סביר להניח שחיליתה באבעות רוח בצורה קלה ביותר ולכן אתה לא יודע על כך. לגבי חזרת המחלה, היא יכולה לחזור אך לרב במידה וההתפרצות הייתה של שלבקת חוגרת נוצר חיזוק של המערכת החיסונית אך הוא אינו מושלם ויכול לחזור בעתיד.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אביאל בתאריך 3 בינו', 2013

 109. שלום אני בת 27 , תמיד סבלתי מהרפס באזור השפתיים והאף אחת לכמה חודשים בעיקר בחורף, כעת אחרי שירדתי 28 קילו בעזרת אימונים אינטנסיביים, ההרפס חוזר לבקר כל שבועיים בערך , שאלותיי הן, אפילו שבדיקות הדם שלי תקינות האם יש דרך באמצעות תוספים טבעיים לחזק את המערכת החיסונית ולמנוע את ההתפרצות התדירה? והשאלה השניה היא האם כדאי להתאמן בזמן הרפס,או שזה עלול להגביר את השלפוחיות? תודה

  שלום
  הרפס של השפתיים (לביאלי) אינו שייך או דומה להרפס זוסטר (מלבד השם הדומה). י להפנות לאתרי רופאי עור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דליה בתאריך 15 בינו', 2013

 110. גילי 85 מאובחן CLL ללא טיפול רק ביקורות.לפני 3 חודשים עקב בדיקות דם נמצאה ירידה בהמוגלובין והחילותי לקבל פרדניזון וגם מספר עירויי דם.חזרתי לנורמה אך המשכתי בפרדינזון שהורד בהדרגה.לפני 13 יום החלו כאבים חדים בלחי שמאל שגלשו לקודקוד.רופאת המשפחה לא יכלה להחליט הבחנה.נוירולוג טען שזה מבעיות בצוואר.אני סובל גם מסבוריאה בעיקר בקרקפת אך גם בגוף.בקיצור בהתיעצות ביו ההמטולוגית לרופאת המשפחה נקבע שזה הרפס זוסטר.הראש התמלא בגלדים שחורים שצמחו על הסבוריאה והחלו להפריש נוזל ודם.מקבל זובירקס ומשככי כאבים.השאלה:בעוד 3 שבועות נקבע לי ניתוח להחלפת מפרק הברך והשאלה האם עקב היות המערכת החיסונית חלשה מההרפס האם לא כדאי לדחות הניתוח עד לרגיעת ההרפס?

  מאת אבי בתאריך 30 בינו', 2013

 111. גילי 85 מאובחן CLL ללא טיפול רק ביקורות.לפני 3 חודשים עקב בדיקות דם נמצאה ירידה בהמוגלובין והחילותי לקבל פרדניזון וגם מספר עירויי דם.חזרתי לנורמה אך המשכתי בפרדינזון שהורד בהדרגה.לפני 13 יום החלו כאבים חדים בלחי שמאל שגלשו לקודקוד.רופאת המשפחה לא יכלה להחליט הבחנה.נוירולוג טען שזה מבעיות בצוואר.אני סובל גם מסבוריאה בעיקר בקרקפת אך גם בגוף.בקיצור בהתיעצות ביו ההמטולוגית לרופאת המשפחה נקבע שזה הרפס זוסטר.הראש התמלא בגלדים שחורים שצמחו על הסבוריאה והחלו להפריש נוזל ודם.מקבל זובירקס ומשככי כאבים.השאלה:בעוד 3 שבועות נקבע לי ניתוח להחלפת מפרק הברך והשאלה האם עקב היות המערכת החיסונית חלשה מההרפס האם לא כדאי לדחות הניתוח עד לרגיעת ההרפס?

  שלום
  מערכת החיסון לא נחלשת כתוצאה מההרפס אלא מהפרדניזון שקיבלת וה CLL. לכן לא ברור האם יש לדחות בגלל ההרפס את הניתוח. יש לשקול דחיה עקב הפרדניזון כי הCLL הוא פקטור קבוע. יש להתיעץ עם רופא המתמחה בזיהומים ועם המנתח שלך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אבי בתאריך 30 בינו', 2013

 112. שלום רב, אני בת 64. בביקור לפני יומיים אצל רופא עור, התלוננתי על גירוי בעור בצד הבטן התחתונה, ומספר פצעונים קטנים מאד, מזה כמה ימים. הרופא איבחן הרפס. נתן לי משחת אפלומיצין ורשם גם זובירקס. מאחר ולא הרגשתי שום כאב, הציע להשתמש רק במשחה. היום לאחר כ- פחות משבוע מהופעת הגרוי, החל כאב בצד הבטן וקצת בגב באותו צד. שאלתי היא אם להתחיל לקחת את הכדורים? האם הם יהיו עדיין יעילים? וכמו כן, אני משתמשת קבוע במשאף סרטייד 50/250. האם יש בעייתיות בלקיחת התרופה?
  מבקשת מאד תשובה.

  שלום איילה
  אין צורך לקחת את הכדורים כעת. הם יכולים להיות יעיליים רק בימים הראשונים של המחלה. עכשיו רק משכחי כאב
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איילה בתאריך 6 בפבר', 2013

 113. בהמשך לשאלתי הקודמת: להפתעתי בעלון של משחת אפלומיצין, בתוך המסגרת - מתי אין להשתמש בתרופה, כתוב: אין להשתמש במקרה של זיהומים ויראליים כגון הרפס,אבעבועות… האם המשחה מתאימה?
  תודה

  מאת איילה בתאריך 6 בפבר', 2013

 114. אני בת 60.ברקע פסואיאזיס קשה עד לפני כשלוש שנים.ומקבלת מטוטרקסאט 4 כדורים פעם בשבוע באופן קבוע.לפני כשבוע(3ימים לאחר שהתחילו הכאבים)הובחנתי בשלבקת חוגרת ע"י רופאת משפחה.קבלתיACYCLO V 400 כדורים 10ביום ל 7 ימים. והפסקה של המטוטרקסט.שאלתי לגבי השלבקת: האם לעובדה שלקחתי מטוטרקסט כ 5 שנים,ופסוריאזיס ברקע,יש השפעה על עוצמת השלבקת ועל חומרתה ומישכה.תודתי מראש לתשובה.

  מאת שושנה בתאריך 14 בפבר', 2013

 115. אבי בן 80 וחולה בסרטן דם כרוני אבל ללא טיפול ובמצב סטטי. לפני כחודשיים חלה בהרפס זוסטר שתקף את אזור הרגל ובייחוד כף הרגל ובין האצבעות. מזה זמן הוא על משככי כאבים אדויל ואקמול ומשכה לבנה נגד אבעבועת רוח שהוא מורח ומקל עליו ורק לפני כשבוע שלא יכל יותר לסגול את הכאבים התחיל נאורונטין 300 מ"ג בהדרגה במשך שבוע מפעם ביום עד 3 פעמים ביום אך עדיין לא מורגש שינוי. שאלותיי: כמה זמן עד שהתרופה מתחילה להשפיע? הפצעים בכף הרגל ובין האצבעות נראים מיובשים וכהים אבל עדיין לא נפלן אחרי חודשיים, וקשה לו לדרוך על הרגל האם זה סביר?
  תודה מראש על תשובתך.

  מאת אורית בתאריך 17 בפבר', 2013

 116. אני חולה ב cll ו scc קבלתי פעמים טיפולים כמיים והקרנות וכן עברתי ניתוח ראש צואר לפני 8 חודשים קבלתי הרפס זוסטר בגולגולת בצד שמאל קבלתי טיפול ועד היום יש לי כל הזמן כאבים חזקים ויוצאים לי פצעים בגולגולת כן קבלתי לירקה וטגרטול אני בן 62 מה נראה לכם בתודה תובל

  שלום תובל זו המהלך הטבעי של המחלה אתה נמצא על השלב החריף של המחלה.
  במידה והכאב ממשיך מעבר לחודש מהתפרצות המחלה יש מקום לשקול טיפולים נוספים. פנה למרפאת כאב לצורך השלמת הטיפול.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תובל בתאריך 20 בפבר', 2013

 117. שלום .
  אימי בת 45 . לפני כחצי שנה היו לה כאבים בבטן , ואחרי CT התברר שהיא צריכה לעשות הסרת תוספתן . הניתוח היה מוצלח . אולם אחרי תקופה קצרה מאוד , התחילו כאבים בצד שמאל של הבטן . אחרי אבחון אצל 3 רופאים כולם קבעו בוודאות שמדובר בשלבקת חוגרת . הכאבים כבר נמצאים אצלה יותר מ 4 חודשים , שבמהלכן היא סובלת מכאבים עזים . חשוב להדגיש שאין פריחה מעל העור . אין פריחה ואין שלפוחיות , גם אין שום קטע בכל הגוף שהוא אדום . אחרי שימוש במשחת זוסטריקס ועזרקאין , התברר שהטיפול אינו מועיל . לאחרונה החליטה ללכת לבדיקת CT על מנת לחקור את התופעה יותר לעומק . אשמח מאוד לקבל ייעוץ , אני כבר חצי שנה מתרוצץ מרופא לרופא ללא שום תועלת . והכאבים והסבל רק הולך ומחריף .

  מאת סולטן בתאריך 21 בפבר', 2013

 118. שאלה דחופה: אתמול ביקרתי אצל רופא עיניים בגלל פיטגריום. גיליתי שלפני שנבדקתי במכשיר הוא בדק איתו מטופלת שיש לה הרפס בעין. אני לא חושבת שהוא חיטא את המכשיר כראוי. האם יש דרך למנוע את הדבקתי באמצעות מריחת זובירקס בעין. הבדיקה נעשתה אתמול בערב.

  מאת שולי בתאריך 25 בפבר', 2013

 119. שלום,לפני כחודש וחצי הופיע לי נגע שנראה כמו סריטה מעל העיןבימין, וכ 10 ימים לאחר מכן קמתי בוקר אחד עם עין וכל האזור נפוח מאד, מיד הלכתי לרופאת המשפחה שלי שקבעה שיש לי הרפס זוסטר ושלחה אותי למיון עיניים לבדוק שאין פגיעה ומעורבות של העין עצמה,כמובן שקיבלתי מייד כדורי זובירקס לשבוע ימים,במינון של 800 מג X 5 ליום, בתום השבוע נראה שהמצב השתפר, הופסקו לי הכדורים,ואז אחרי מס. ימים הופיעה תפרחת אדומה וכואבת ומגרדת על חצי הפנים מסביב לעין על חצי האף והמצח, ושוב הלכתי לרופא עיניים שקבעה שכנראה נכנסו רסיסי ווירוס לעין והמשכתי שוב לקחת זובירקס 400 מג X 5 וטיפות 3 סוגים לעין גם 5 פעמים, ומחר יהיה שבוע ללקיחת התרופה ולהטיפות ולא נראה שום סימן לשיפור, הגירוד עד כאב של העין ואזור מסביב מחמיר, והגירוד עד להשתגע בגוף ובעיקר בכפות רגליים וידיים לא מפסיק אלא להיפך,אינני יודעת מה לעשות, האם להמשיך את הטיפול עד ל 10 ימים כמו שרופאת העיניים אמרה לי או להפסיק. אודה לתשובה מהירה.

  מאת חיה בתאריך 26 בפבר', 2013

 120. שלום אני בת 25 לפני כחצי שנה הופיעה לי פריחה באיזור החזה בטן תחתונה וקצת בירך העליון..רופאת עור איבחנה זאת בשלבקת חוגרת…והבטיחה כי הסימנים וגירוד הבלתי נסבל יעברו לאחר לקיחת כדורי זובירקס ומשחה..הגירוד באמת נפסק לתקופה..אך כעבור בער חודשיים החל עוד פעם פריחה דומה וגירוד נוראי ללאורך אותו צד של הגף..בכף הרגל באיזור המפשעה ולאור כל הרגל עצמה וגירוד נוראי גם במקומות שציינתי בהתחלה..נבהלתי נורא כי הרופאה אמרה שהשלבקת לא חוזרת שוב..מיהרתי לרופאה והיא אמרה שזה סתם גירוד והעור שלי רגיש ושאני לא אתווכח איתה ולא אפקפק ביכולות הרפואיות שלה…נתנה לי איזה כדורים שלא עזרו..הגרד הנוראי לא עבר…כל גופי צלקות מהגירודים וזה רק ממשיך להתפשט…אני אובדת עצות ולא יודעת מה יש לי??האם באמת לא יכול להיות שזאת השלבקת שחזרה??איזה סוג טיפול אני צריכה טלמי לפנות??

  מאת גילי בתאריך 13 במרץ, 2013

 121. אני בן 68. חליתי בהרפס זוסטר לפני כ-3 שבועות באזור הקרקפת השמאלית, כולל ליד העין. טופלתי בכדורים ZOVIRAX 5 ביום, 7 ימים. כיום אני סובל רק מתופעות ההמשך - כאבים וגרודים.
  בנוסף אני סובל מפסורואזיס ומדלת פרקים פסוריאטית, ומטופל ב-SIMPONI וב-MTX, ואני יורד לים המלח לטיפול תקופתי של שבועיים, בעוד כ-10 ימים.
  אני מבקש לדעת אם מותר לי להיות חשוף לשמש (בים המלח) - שזה הטיפול העיקרי למחלת העור, אם בכלל, או שרק את האזור שהיה מותקף עלי להמנע מחשיפה לשמש.
  אודה על תשובה לפני יציאתי לים המלח.

  מאת אברהם בתאריך 18 במרץ, 2013

 122. שלום,
  לפניי כחמישה שבועות הובחנתי ע״י נוירולוג בשלבקת אך לא הופיעו פצעים.
  הכאב העיקרי הוא מהגב כלפיי פנים הבטן בשבועיים האחרונים הצטרף לכאב זה גם כאבים מאותו סוג בגב ברגליים ובכתף ובחלק עליון של החזה האם יכול להיות שזה קשור למחלה? או שבדרכ שלבקת חגורת מתמקדת באזור ספציפי לידיעתך אני מטןפלת בגאבפנטין לשיכוך הכאבים

  תודה , מעיין

  מאת מעין בתאריך 18 במרץ, 2013

 123. האם אפשר לחלות בשלבקת חוגרת יותר מפעם אחת? תודה אור

  שלום אור
  באופו טאורטי אפשר לחלות בשלבקת חוגרת יותר מפעם אחד באזורים (עצבים) שונים

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אור בתאריך 27 במרץ, 2013

 124. שלום,
  בעלי סובל מזה כחודש מכאבים חזקים מאד במותן השמאלית כלפי הבטן.
  הוא עשה בדיקות שתן,דם,אולטרסאונד ואף סיטי של בטן-אגן והכל יצא תקין אך הכאבים ממשיכים ועזים.
  האם יתכן כי מדובר בשלבקת חוגרת?
  אין לו כל פריחה על העור אך הכאב שהוא מרגיש זה כאב של צריבה עזה ושפשוף כמו כוויה.
  מה אפשר להמשיך ולעשות?לאיזה רופא לפנות??
  תודה

  שלום
  שחבקת חוגרת זו אבחנה קלינית ע"י ממצאים. במידה שאין פריחה אבל הכאב הוא רק בחצי גוף בפיזור של עצב ואופי של כאב עצבי ונשללו אבחנות אחרות עדין אפשר לאבחן.
  במידה של חוסר וודאות אפשר לבצע בדיקות דם עבור נוגדנים אבעבועות.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורית בתאריך 7 באפר', 2013

 125. בן 55 הבחנה -ששלבקת חוגרת בתחילה כאבים ורגישות מעל הברך ועד המפסעה לאחר שלושה ימים הופיעו פצעים בירך ומאחרי הברך שאלתי האם זה מדבק בקיום יחסי מין ?כמה זמן הכאבים ?

  שלום
  אינו מדבק לאנשים שחלו באבעבועות רוח בילדותם או שקיבלו חיסון עבורו. יש לוודא כי אכן מדובר בהרפס זוסטר ולא לבלבל אותו עם הרפס גניטלי שהוא שונה לחלוטין ומדבק.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 8 במאי, 2013

 126. שלום
  אני בן 35 . אובחנתי לפני 4 שנים בשלבקת חוגרת. יש לי את המחלה ללא פצעים או פריחה. השלבקת חוגרת חוזרת לי כל הזמן בכאב נסבל באזור המותניים. הרגשה של צריבה/שריפה . רציתי לדעת איך ניתן להעביר את המחלה והאם מומלץ לעשות את החיסון החדש שאושר בארץ?
  תודה

  שלום
  יש בהחלט טיפולים לבעייתך דרך מרפאות כאב. לגבי החיסון יש להתעיעץ עם רופא זיהומולוג. עקב גילך היחסית צעיר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נדב בתאריך 18 במאי, 2013

 127. שלום,
  אני בת 25 אובחנתי לפני יומיים בשלבקת חוגרת וכיוון שהגעתי לרופא בתוך שלושת הימים הקריטיים אני כעת באמצע טיפול אינטנסיבי של valtrex, כשהייתי אצל הרופא לפני יומיים היה לי רק פריחה ועקצוצים וגרד אך היום החל להיות לי כאב אדיר בגב עליון שמאלי ( ההרפס בקו של החזה ובגב)
  האם זה נורמאלי שיש לי כאלה כאבים שנראים כהחמרה אם התחלתי טיפול?
  האם עצם העובדה שהתחלתי את הטיפול בזמן גורם לריפוי מלא?
  וכן תוך כמה זמן זה עובר?

  שלום תהילה
  טיפול אנטי-ןירלי - ולטרקס- לא מוריד כאב, אלא יכול למנוע החמרת המצב ולהוריד שכיחות של כאב מתמשך.
  את מתארת מהלך טבעי של המחלה.

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תהילה בתאריך 22 במאי, 2013

 128. האם אפשר להמשיך בפעילות ספורטיבית כשחולים בלשבקת חוגרת?? אני בת 57

  שלום רותי הפעילות בתקופת המחלה ניתן להמשיך לתפקד במידה והכאב אינו מתגבר. אין בעיה להתאמן במידה שאת מרגישה טוב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רותי לוי בתאריך 24 במאי, 2013

 129. שלום לד"ר סילביו בריל,
  לפני למעלה משנה חליתי בשלבקת חוגרת. ולאחר חודש קשה ביותר הבראתי.
  צפיתי בתוכנית של ירון לונדון ומוטי קירשנבאום בו הצעתם לגיל השלישי לקבל חיסון גד שלבקת חוגרת. היכן ניתן לקבל את החיסוון באיזו מסגרת? עלות החיסון. האם זה חיסון חד פעמי .
  פניתי לרופאת המשפחה בקופ"ח כללית ונאמר לי שהחיסון עדין לא הגיע אליהם.
  אודה לך באם תואיל ליידע אותי לאן לפנות.
  בתודה ובברכה,
  בילה רוטמן

  בילה שלום
  החיסון מומלץ מגיל 60 גם לאלו שכבר חלו בשלבקת חוגרת בעבר.
  החיסון עתיד להגיע בשבועות הקורבים למרפאות של קופות החולים.

  http://www.haaretz.co.il/news/health/1.1161306
  http://www.maccabi4u.co.il/22114-he/Maccabi.aspx

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת בילה בתאריך 7 ביוני, 2013

 130. שלןם. אני טבעונית ולא רוצה לקחת תרופות לאבחון של שלבקת חובקת. האים זה יסכן אותי או יעקב את ההחלמה? תודה אליס

  שלום
  התרופה הנוגדת נגיפים בשלב הראשוני של המחלה כן חשובה להקטנת הנזק העצבי ( כמו זווירקס ודומיו). למחלה המתפתחת בהמשך (לאחר כחודש מהזיהום הראשוני) הנקראת "פוסט הרפטיק נאורלגיה" כל התרופות הן סימפטומטיות בלבד להקטנת הכאב. וכן לא משנות את מהלך המחלה. יש לזכור כי יש חיסון חדש המומלץ לאנשים מבוגרים על מנת למנוע או להקטין סיכוי לכך שיחלו במחלה (הרפס זוסטר) ובמידה וחלו יקטינו את הסיכוי לעבור למחלת ה"פוסט הרפטיק נאורלגיה"
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אליס כהן בתאריך 9 ביוני, 2013

 131. שלום רב, לפני כמעט 3 שנים הופיעו אצלי 3 נקודות : בשכמה שמאל מתחת לבית שחי שמאל וליד החזה, רופא המשפחה הגדיר את זה בהרפס זוסטר , אני בן 30 ומאז בכל פעם שאני במצב לחץ מסויים מופיעים לי ישר כאבים באותם המקומות ובעיקר בחזה מה שישר גורם לחשוב שזה בא מהלב. לאחר שלילת קרדיולוג בנוגע לבעיה לבבית אני כבר די מתוסכל, אני סובל מכאב שיכול להופיע לפחות פעם ביום ובנוסף פתחתי חרדה רצינית בעקבות הדבר. רופא המשפחה בזמנו לא נתן לי דום טיפול , האם יש פיתרון לדבר ?

  מאת רון בתאריך 30 ביוני, 2013

 132. שלום רב. לבני בן שנה וחצי הופיעה הרפס במצח שהתפתח למתחת לעין ומלווה בפצעים בפה.הפצעים בפנים לא ממש מציקים לו אך בפה כן. קיבלנו משחה לטיפול וירו מרץ וgentatrim ointment , כפי שהבנתי שהנגיף מתפתח לאחר הבעבועות רוח. ואצלינו לא הייתה המחלה, האם זה מעיד לתחילת הבעבובעות? האם זה מדבק ? זה נמשך כבר שבוע ימים והתחיל בשריטה קלה על המצח שבהתחלה חשבתי שזה באמת שריטה עדשזה התחיל לגדול. קראתי גם כל מיני התייחסויות ל hiv וזה בכלל הבהיל אותי. האם המחלה נפוצה אצל הילדים? השמח מאוד לקבל תשובה , כי זה נראה ממש זועה .בתודה

  מאת ענת בתאריך 12 ביולי, 2013

 133. שלום דוקטור
  אני סובלת כבר 6 שנים 24 שעות ביממה מכאב לחץ צריבות באיזור השד השמאלי וכאב מאחורה בגב מקביל לשד פשוט מיואשת אין לי חיים עברתי את כל הבדיקות שיכולות להיות ולא נמצא שום דבר.
  האם זה יכול להיות שלבקת חוגרת ואיזו בדיקה עלי לעשות ? לא זכור לי שהיתה לי פריחה באיזור הכאבים גם בצלעות ומתחת לשד דקירות וכאילט יש לי שריר תפוס
  אני מודה לך

  מאת איריס בתאריך 16 ביולי, 2013

 134. שלום,
  בעלי אובחן כחולה בשלבקת חוגרת מזה כשבוע. הפצעים כמעט התייבשו (בירך אחורית).
  רצינו לבקר חבר שסיים טיפול כימותרפי לפני שלושה שבועות. האם נסכן אותו בהדבקה בשלבקת?
  תודה.

  מאת חיה בתאריך 19 ביולי, 2013

 135. ככל הנראה יש לי שלבקת חוגרת - מקבץ פצעים עם שלפוחיות מעל הקרסול - אך אוכל לראות רופא עור רק לאחר 6 ימים מאז פרוץ הפריחה. הכאב העמום מתגבר. האם זה אומר שהסיכוי שלי לסבול מכאבים לאחר סיום המחלה גבוהים יותר?

  מאת טל ב. בתאריך 5 באוג', 2013

 136. בת 23, אובחנה שלבקת חוגרת לפני כ-5 ימים, 3 ימים לאחר התפרצות השלפוחיות, הכאב באזור הגב, נרגע במקצת אלא שהאזור בגב מגרד לה בטירוף, האם אפשר למרוח קלאמין?

  מאת חנה בתאריך 8 בספט', 2013

 137. בת 57, חליתי בסרטן השד לפני כשנה וחצי וסיימתי טיפולים (כולל הרצפטין) לפני כחודש וחצי. עכשיו הופיעה לי באותו איזור שלבקת חוגרת. האם יש קשר בין הסרטן לשלבקת?

  שלום חיה
  לא תמיד יודעים הגורם לשלבקת חוגרת. במקרה שלך כנראה הפגיעה במערכת החיסונית יכול להיות הגורם

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חיה בתאריך 17 בספט', 2013

 138. בת 38, עם שלבת חוגרת. האם יש סיכון להכנס להריון במצב זה. אם כן, כמה זמן צריך להזהר?

  מאת לאה בתאריך 21 בספט', 2013

 139. שלום רב,
  בתי בת ה 3.6 שנים החלה להתלונן על כאב פה אוזן וראש בצד אחד של הראש.
  הכאב היה מלווה בחום שנמשך 12 יום במהלכו בירורים ואבחנה לוירוס.
  יצאו אבעבועות רוח הכאב המשיך ברמה של כואב לה לקבל נשיקה.
  נבדקה אצל א.א.ג ללא ממצאים. גם אצל פה ולסת וגם אצל רופא שיניים
  התחילה נפיחות באזור הרקה והכאב נמשך אך נחלש. הנפיחות לא עברה אך לא החמירה.
  האם יש סיכוי לשלבקת חוגרת ללא הפריחה כאשר מלווה רק בצד אחד ונראה ככאב עצבי? האם הגיוני? הרופאים לא מסכימים איתי ואשמח לדעת לאן לפנות ומה דעתך בנושא.
  תודה מאמא מודאגת  

  מאת אמא מודאגת בתאריך 22 בספט', 2013

 140. אני בן 61 לפני חודש החלו כאבים בכתף ימין לאחר כשבועיים פניתי לאורטופד שהזריק לי קורטיזון וביצעתי US ורנטגן, אחרי 3 ימים יצאו לי פצעים בגב ומעט בחזה, רופא עור איבחן שלבקת חוגרת, קיבלתי 35 כדורי זובירקס 800, אחרי 7 ימים סיימתי-אין שיפור כולל כאב בכתף,
  רופא העור נתן לי משחת בטקורטןG, למחרת יצאה לי פריחה מעל הברכיים ובמרפקים, הכאב בעיקר ביד בלתי נסבל, מקבל טרמדקס 2 טבליות ליום,
  האם האיבחון נכון? איך יוצאים מזה והאם הטיפול נכון?

  תודה,

  מאת רונן בתאריך 16 באוק', 2013

 141. אני בת 72, זו הפעם השנייה במשך שנתיים שיש לי הרפס זוסטר,לאחרונה קיבלתי כמה זריקות קורטיזון בהפרש של חודש בערך, האם ייתכן שזה החליש את המערכת החיסונית?
  האם יש טעם לקבל חיסון נגד המחלה (כאשר אבריא) לאחר שכבר חליתי בה או שמא זה יכול לעזור לי לא לחלות בעתיד ?
  נועה

  מאת נועה בתאריך 27 באוק', 2013

 142. לפני כשלושה חודשים חליתי בנגיף שלבקת חוגרת. אני בת 17.5, ועל פי מאמרים שקראתי לקבל בגיל כזה את השלבקת זה דיי נדיר. הייתי רוצה לדעת האם זה מצביע על בעיה כלשהי ומה הסיכויים שיחזור לי שוב לאחר מספר חודשים
  בתודה מראש, עדן.

  מאת עדן בתאריך 13 בנוב', 2013

 143. שלום.

  לפני יומיים הופיעו מספר פצעים אדומים בקרקפת בכ -3 מקומות בחלק האחורי מתחת לשיער. אין גירוד ( ההרגשה היא כמו של חצ'קונים ).מדי פעם כאב קל באזור בו יש ריכוז של 2-3 פצעים.
  אפשר לאבחן על פי נתונים אילו ? בדיקת סוכר אחרונה לפני כ - 9 חודשים - 110.
  אפשר למרוח פניסטיל ג'ל ?
  בברכה

  מאת א.ר בתאריך 15 בנוב', 2013

 144. לפני שלושהוחצי שבועות חוסנתינגד שפעת. הזריקה בניגוד לפעמים קודמות כאבה מאוד. אחרי פחות משבוע התפתח באזור הזריקה אודם ונפיחות שהלכו וגברו. תוך שבוע וחצי החלו להופיע תסמינים של שלבקת חוגרת בזרוע )רגישות בעורוכאבים(. נקודות אדומות,חלקןכנראה שלפוחיות אבל ללא נוזל בסמוך לזריקה. לוקח כדוריזובירקס מרגע הופעת הסימנים האדומים. כאבים בגב וביד.
  שאלה. האם ידוע על מקרה של התפתחות שלבקת מזריקת חיסון. מקום הזריקה עדיין אדום וכואב.
  תודה מראש

  מאת יצחק בתאריך 17 בדצמ', 2013

 145. אני בת 65 עשרים וחמש שנה סכרתית יש נוירופטיה ברגליים
  לפני חמישה שבועות קיבלתי הרפס זוסטר טופלתי מד בכדורי זובירקס המחלה עם שתי פריחות קלות כאבים איומים יום ולילה שלא נגמרים
  התחלתי ליריקה 75 כבר יומים אמנם ישנתי וכאבים פחתו אך תופעות לווי נוראיות מה עושים?
  ולמה אי אפשר להמליץ ישר על קאנאביס???????

  מאת חנה בתאריך 7 בינו', 2014

 146. אובחנתי כחולת שלבקת חוגרת , אמבטיות חמות מקלות לי על הכאב. השאלה שלי האם זה מזיק או לא ? והאם אפשר לעשות בנוסף גם קומפרסים חמים או קרים ?
  בנוסף יש לי הרגשה של דקירות באותו המקום . האם זה הגיוני?
  ואילו משכחי כאבים אני יכולה לקחת כדי להקל עם הכאבים העזים כל כך וכל כמה זמן ?
  תודה רבה !

  מאת דניאלה בתאריך 14 בינו', 2014

 147. אני סובל מהרפס זוסטר בפנים צד שמאל .את הטיפול התרופתי של זובירקס 800*5 ביום התחלתי כיום לאחר הופעת הפצע השני ביחג עם משחת זובירקס. הכל החל בתחושת שפעת עם כב בעין שמאל ובאיזור האוזן. כרגע שלפוחיות עם מעורבות עין שמאל כרגע מסביב פטוזיס ורגישות עם נפיחות באיזור צוואר. שאלתי:
  1. האם התחלתי טיפול בזמן?
  2. האם אני צפוי למעורבות של העין קשה יותר? ואם כן
  3.האם יד לשקול סטרואידים?
  4.מתי שלב השלפוחיות עובר?
  אציין שעברתי בדיקת עיניים מייד לאחר הופעת השלפוחיות ויצא תקין
  תודה
  איתי

  מאת איתי בתאריך 27 בינו', 2014

 148. שלום רב. נמצאת 4 חודשים לאחר איבחון (שנעשה מאוחר מדי)של שלבקת חוגרת. מהלך המחלה היה ארוך וכואב.
  כיום התגלו בבית השחי בלוטות ליפמה מעובות (6ממ) דו צדדיות.
  אודה לך אם תסביר האם יש קשר אפשרי בין שתי התופעות לאחר זמן כה ממושך? תודה מראש

  מאת רחלי בתאריך 30 בינו', 2014

 149. שלום אני בן 25 סובל מהרפס זוסטר שבוע וחצי, היו לי כאבי גב וכאבי ראש בימים הראשונים וזה עבר לאחר שלקחתי כדורים של אציקלו-וי 400מ"ג ותזונה נכונה, יש לי גם שלפוחיות ומרחתי עליהם זובירקס והפצעים נראים טוב ועומדים להגליד, נכון לעכשיו אני מרגיש שיפור משמעותי. שאלתי:
  1. אני מתכנן לטוס בעוד פחות משבוע לסרי לנקה האם אפשר ?
  2. האם אני יכול להתחסן נגד (צהבת A,B וטיפוס הבטן)לקראת הטיול?
  3. מהו סיכון ההדבקה בשלב הזה?
  4. האם מומלץ להתקלח שהפצעים עוד לא הגלידו?

  מאת אורי בתאריך 2 בפבר', 2014

 150. האם יש קשר בין הרפס-זוסטר ורמת האיאוזינופילים בדם? במקום 6% יש 11.59% בספירת הדם.

  מאת שלמה בתאריך 23 במרץ, 2014

 151. שלום,בת 26, בריאה. מזה כשלושה שבועות החלו לאחר שפעת חזקה כאבים באמצע הגב בצד ימין המקרינים לצלעות. מתגברים בישיבה, נשימה עמוקה ומאמץ קל. לאחר זריקת ולטרן ושבוע טיפול באתופן ללא הטבה. אשפוז עקב חשד לתסחיף ריאתי וסיטי שיצא תקין.
  ביום ראשון שעבר רופאת המשפחה אמרה כי לדעתה זה הרפס פנימי והחל טיפול בסטרואידים 20מ"ג פעם ביום. ובכל חמישה ימים לרדת במינון ב5מ"ג. כעת לוקחת 15. האם יש דרך לרדת במינון בפחות ימים? מתחילה להתנפח ובעוד חודשיים מתחתנת וקצת חוששת. האם זהו באמת הטיפול? יש לציין שיש הטבה משמעותית וכן הנפיחות שהיתה במקום כמעט וחלפה. יש לציין שעברתי גם דיקור, כוסות רוח ושלל טיפולים שקצת הקלן אך הכאבים חזרו במהרה. לחוצה.. תודה

  מאת לילך בתאריך 23 במרץ, 2014

 152. שלום לך, בעלי מחלים מהרפס זוסטר. הוא היה במגע עם קרוב משפחה לפני האבחון, כאשר ההרפס כבר היה פעיל, ולא ידוע אם היו לקרוב אבעבועות רוח. תוך כמה זמן מהמגע ביניהם אפשר לדעת בוודאות שהאדם האחר לא נדבק? המון תודות!

  מאת נוגה בתאריך 9 באפר', 2014

 153. שלום הנני בת 27 בריאה בדרך כלל ילדתי לפני תשעה חודשים בקיסרי. התחלתי לסבול מכאבים במותן בטן וגב תחתון מצד שמאל אובחנתי אחרי יום מרגע הפריחה שחליתי בהרפס זוסטר ולקוחת כדור זובירקס 5 פעמים יום 800 מ"ג כל כדור למשך שבוע. עברו שישה ימים כבר ואני לא מרגישה שיש שינוי ההפך יש רגעים שאני סובלת יותר אפילו.
  שאלותי הן:
  1. יש לי 2 ילדים בבית אחד בן תשעה חודשים שטרם חוסן וילדה בת שלוש וחצי שחוסנה. האם זה מדבק ?
  2. הכאבים עצמם מגבילים אותי בישיבה עמידה או נהיגה ממושגת. האם זה אמור להיות כך והאם אמור להיות שיפור בהמשך?
  3. התחילה לי נפיחות באזור המפשעה. כך אמור להיות?
  4. כמה זמן מרגע סיום הכדורים אמורה לחלוף המחלה?ומה ניתן לקחת לאחר סיום התרופה זובירקס?
  תודה וחג שמח

  מאת נעמה בתאריך 17 באפר', 2014

 154. שלום רב. לפני כ 3 חודשים חליתי בהרפס זוסטר
  קיבלתי טיפוטל בזוברקס ועדין מקבל ליריקה
  נישרו כאבים בגב.
  1. אים מותר להתמן כול בוקר כ שעה עם
  מישקולת קלה.
  2.אם מותר ליסחות כול ים.
  3. אם כאבים חזקום יחולים לחזור.
  4.מה הו טיפול שיחול להפסיק כאבים.
  5.אם קדי אחשב לקבל חיסון.

  מאת konstantin בתאריך 19 באפר', 2014

 155. אמא שלי בת 65 ויש לה שלבקת חוגרת זה התחיל לפני כשבועיים וחצי הפצעים הגלידו אבל לא לגמרי אבל ישנם עדיין כאבים עזים כולל דקירות בצד ימין לכיוון החזה ומקרין לגב השאלה האם ייתכן שעדיין היא סובלת מכאבים כאלה למרות שהיא לוקחת משכחי כאבים הרופא אומר שזה שריר תפוס במקום האם זה יכול להיות? האם צריך לגשץת שוב לרופא ?

  מאת יפית בתאריך 18 ביוני, 2014

 156. אני לאחר 7ניתוחי גב קשים.בעקבות זיהום שהיה בחדר הניתוח, לאחר הניתוח הראשון, גבי מלא במשתלים, אני סובלת מדלקת ארכנואידיטיס קשה, לפני כשבוע הופיע לי פריחה תחת חזה ימין ובצלעות, היה לי חום קל 38, הפריחה החריפה, וכאבי הגב הקבועים שלי החמירו ביותר.אני מטופלת באופן קבוע באוקסי קונטין טרמל, אביטרןוכן אסיול, אני גם סובלת מדלקת פרקים ראמטואידית, ניגשתי לרופא המשפחה לאחר שבוע, הוא נתן לי זובירקס 800 מג", הכאבים איומים על אף כל הכדורים שאני מקבלת, אני יודעת להתמודד עם כאב לצערי חיה עימו בקביעות כ12 שנים, אך כרגע איני מחזיקה מעמד , כואב לי יד ימין ממש משותקת מכאב וכן הגב והרגל, האם עלי לפנות למרפאת כאב בה טופלתי בעבר, הכאבים גורמים לי לחוסר סובלנות ועצבים,.אודה על תשובתכם

  מאת עדן בתאריך 25 ביוני, 2014

 157. לאור הפרסומים שמעתי לראשונה על מחלת השלבקת החוגרת,,שאלתי האם תמיד או לרוב המחלה תלווה בכאב ? האם יכול להופיע רק גירוד מרגיז במיוחד במקום הנגוע ?
  האם התופעה יכולה לחזור שוב ושוב ?
  האם אדם החולה במחלה ירגיש חולשה ,ישנוניות או עייפות בלתי רגילה ?
  תודה על תשובתכם

  שלום רותי
  מגוון ההופעות של המחלה הוא די גדול. לרוב יש כאב לא רק גירוד. התופעות יכולות לחזור במקום אחרים.
  הפריחה יכולה להיות מלווה בתסמיני מחלה וירלית

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רותי בתאריך 30 ביוני, 2014

 158. מדוע לא שמענו על המחלה הארורה הזאת קודם?
  מדוע רק לאחרונה היא הפכה כמעט לשיחת היום ומשודרת ללא הפסקה? אני באמת מתלבטת האם כן לקבל את החיסון, האם זה הפרסום האגרסיבי והאינטרס של החברה למכור את החיסון או שיש צורך אמיתי בחיסון? השאלה היא אמיתית, אני בת-66 ומאד חוששת, אבל גם לא מעוניינת בסיחון מיותר.

  שלום חנה
  מדובר על מחלה מוכרת' כול אלו שההיחה להם מקרה במשפחה מכירים את זה היטב.
  לגבי החיסון יש הרבה מחקרים שהוכיחו את היעילותו.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חנה בתאריך 6 ביולי, 2014

 159. שלום
  התבשר לי היום כי אני נגוע בשלבקת חוגרת בגו. קיבלתי זובירקס וקלמין.
  הרופא די מהר הוציא אותי מחדרו ולכן נשארתי עם כמה שאלות:
  1. האם יש עשה ואל תעשה (יחסי מין, תזונה, הדבקה, נשים בהיריון שבסביבתי במקום עבודתי ועוד)
  2. אם התחלתי את הטיפול כשבוע לאחר הופעת "העקיצה" הראשונה, האם המצב עוד יחמיר, משמע כאבים יגדלו וכן הפריחה?
  3. האם אני יכול בתקופה זו להמשיך בשיגרה- חדר כושר, ריצה ועבודה משרדית?

  תדוה רבה

  מאת דור בתאריך 17 ביולי, 2014

 160. לפני כחודש קיבלתי הרפס ביד, (מכף היד עד לאמה)קיבלתי זובירקס ועתה הפצעים אף התייבשו.
  מקבלת תרופות לכאב - גאבאפנטין וטרמדקס
  השאלה היא כך: מתחילת המחלה אצבעות קמיצה וזרת היו בהם תחושת נימול וגם היום כואב לי להזיזן - אם כי אפשרי.
  הרופאים אמרו לי שזאת פגיעה זמנית שתעבור בעוד מס' חודשים - האמנם כך?
  האם פיזותרפיה תעזור במקרה זה או שזה לא קשור כי מדובר במע' העצבים ולא בשריר?
  תודה

  מאת סוניה בתאריך 17 ביולי, 2014

 161. אשמח להיפגש עם רופא כאב מומחה אני בכללית ויש לי ביטוח משלים מוקלם כולל דקלה
  לא עניתם לשאלתי מצבי הסתבך, החום עלה, חטפתי בצקות איומות מן ה2רסול עד לברך, החליפו לי כדוריםמזובירקס למשהו שקשור לפניצילין טהור, הרגשתי שאני ממש מתנפחת, ציפצפתי חזק בנשמותי ופניתי שוב לרופא, הפעם הוסיפו לי גם דוקסילין, הציפצופים יותר טוב, אך לצערי לאחר שנעלמו הפצעים מהחזה יצאו לי מספר על הקרסולים, אני חיה יום יום עם דרופ פוט, וכעת מוצאת את עצמי משותקת בשתי רגלי, קשה לי ללכת אומנם הבצקות השתפרו,אך אני מכיאה את גופי ויש לי ידע רפואי, איני היפוכונדרית, הרופאים הפנו אותי 4 פעמים למיון ולא הלכתי כי בני החייל עבר ניתוח, לצערי כבר שנים שאיני מטופלת במחלקת כאב, רפאי האחרון זל דר דיויד ניב המכובד נרצח.אני זקוקה לעזרה, נדיר שאני מבקשת, אנסה מחר ליצור קשר עם הטלפונים שלכם בתקווה שתעזרו לי, אני כבר שבורה נפשית,

  מאת עדן בתאריך 20 ביולי, 2014

 162. חליתי בשלבקת חוגרת איפה שהעצם הבריח לפני כ-שלושה שבועות חזרתי מחו"ל וישר הלכתי לרופא שזיהה לי את המחלה, נתן לי כדורים למניעת התפרצות המחלה ומשיחה נגד גירודים.
  כיום לא נשאר לי שלפוחיות אך עדין יש לי אדמומיות אני נמנעת מלהיחשף לשמש אך רציתי לדעת האם המחלה משאירה צלקות בעקבות השלפוחיות ובמידה וכן מה הטיפול המהיר ביותר למנוע זאת.
  תודה.

  מאת לי בתאריך 6 באוג', 2014

 163. חליתי בשלבקת חוגרת הפצעים מתחת לחזה ובגב
  מאד שורפים. האם ניתן למרוח משחה כלשהי להקת הכאבים והשרפה ?

  מאת רחל לוי בתאריך 30 באוג', 2014

 164. אבי בן 88, עבר ניתוח מעקפים לפני כ- 10 שנים, מטופל שנים בתרופות שונות להורדת לחץ דם. לפני כחודשיים חלה בשלבקת חוגרת. הפריחה חלפה אך סובל מכאבים עזים שלא חלפו מתחילת המחלה. מצבו מידרדר והוא נחלש מאוד בחודשיים האחרונים. לפני המחלה תפקד באופן מלא כולל שחיה, הליכה וכו'. כעת בקושי הולך. אציין כי בחודש האחרון נאלצו להחליף לו תרופות לטיפול בלחץ הדם עקב עליה בערכים עד מעל 200. הוא מיואש ומאס בחייו. האם בגילו מומלץ טיפול כלשהו במרפאת כאב והאם חולשתו החריגה יתכן שנובעת מהשלבקת החוגרת. תודה על תשובתכם.

  מאת לביאה בתאריך 3 בספט', 2014

 165. שלום, אובחנתי כבעלת שלבקת חוגרת. אחיי הקטנים חוסנו נגד אבעבועות לפני כ8 שנים ולא חלו במחלה. האם אני עלולה להדביק אותם אל אף שחוסנו?
  תודה רבה על התשובה

  מאת דנה בתאריך 10 בספט', 2014

 166. הבן שלי, בן 19, חודשיים אחרי טיפולים כימותרפיים והקרנות בגלל הודג'קין.
  לפני מספר ימים הופיע מהין עקיצה מתחת לבית השחי ואחרי מספר ימים הופיעו שלפוחיות , גרד וכאב במקום.
  האם יש לזה קשר עם ההודג'קין? האם יכול להיות שזו שלבקת? האם אפשר לקבל טיפול לאחר הכימו? מכיוון שהבן לא גר בבית הוא דיווח לי על כך רק לאחר כמה ימים, האם זה יפגום בטיפול?
  תודה מראש

  מאת אסתר בתאריך 21 בספט', 2014

 167. שלום
  האם שטיפת ידיים בסבון וג'ל חיטוי יכולים לעזור בהקטנת ההתפשטות של ההרפס?
  תודה

  מאת גילת בתאריך 24 בספט', 2014

 168. אני בן 74 ואינני יודע אם בילדותי חליתי באבעבועות רוח. האם מומלץ שאני אקבל החיסון נגד שלבקת חוגרת? אוסיף כי בעבר היה לי הרפס בשפתיים.

  מאת אדי פטל בתאריך 27 באוק', 2014

 169. אני בן 74 . חולה כ 4 שנים ב- c.l.l אך בעצימות מנמוכה ( ספירת כדוריות לבנות גבוהה וללא בלוטות מוגדלות ) לא מקבל כל טיפול ומרגיש טוב .
  שאלתי : האם לקבל חיסון נגד שלבקת חוגרת ? נולדתי במלחמה ברומניה ולא יודע אם סבלתי בעבר מאבעבועות רוח ( יש על כתפי השמאלית סימן בודד של צלקת אבעבועה !?) .

  מאת יהושע בתאריך 29 באוק', 2014

 170. אני בת 72. חליתי בשלבקת חוגרת לפני שלוש שנים, והחלמתי ממנה לחלוטין, ללא שום שאריות של כאב, כנראה בזכות הכדורים שרשמו לי מיד. האם בגלל שחליתי כבר במחלה, אני מחוסנת מפניה, או שכדאי לי לקבל את החיסון בכל זאת? ואם כן, מתי כדאי לי להתחסן?

  מאת רותי בתאריך 4 בנוב', 2014

 171. האם לחולים בשלבקת חוגרת מותר לחשוף את האבבועות לשמש? והאם מותר לשחות בבריכת שחיה?

  מאת גודי בתאריך 5 בנוב', 2014

 172. שלום רב, אני בת 59 , לפני שבועיים החל כאב גב מאוד מטריד בגב אמצעי ימני. סברתי בתחילה שזוהי התכווצות שרירים מתנועה לא נכונה בפילטיס. לאחר כשלןשוה ימים התחיל כאב בטן פנימי באותו איזור, זאת אומרת כאב פנימי חגורתי כזה. עברו עוד 3 ימים ואז הופיעה פריחה קלה ביותר באיזור הבטן הימני באותו צד של הכאב. אני מדגישה הפריחה היא מינורית. הרופא כעת אבחן שזו שלבקת חוגרת ונתן לי טיפול בזובירקס 800 5 כדורים ביום. מאחר והפריחה היא ממש קטנטנה ולא של שלפוחיות ממש, אני חוששת שאבחנה אינה נכונה ואני לשוא לוקחת את הזובירקס ולא מטפלת במה שצריך. האם בכלל יכולה להיות שלבקת ללא שלפוחיות? אודה לתשובתך, אני מאוד מודאגת, הכאבים בגב ובבטן אינם חולפים. תודה

  מאת דנה בתאריך 14 בנוב', 2014

 173. שלום
  בן 33בריא לחולוטין
  אובחנתי בשלבקת חוגרת לאחר פריחה עם שלפוחיות באזור השכמות לכיוון הבית שחי עם כאבים עזים
  יש לי 3בנות בגילאים 2,4,7
  האם זה בטוח ומה אפשר לעשות.
  מטריד אותי יותר אייך זה הגיע ולמה ?
  בריא תמיד וחזק
  לתשובה מהירה אודה

  מאת -- בתאריך 15 בנוב', 2014

 174. שלום
  בן 33 בריא וחזק ללא כל בעיה רפואית אובחנתי עם שלבקת חוגרת אחרי פריחה וכאבי תופת השכמות ופריחה לכיוון הבית שחי
  מודאג כיצד זה קרה ולמה?
  יש לי 3ילדים בגילאים 2,4,7
  האם צריך להתנהל בשגרה חדשה
  לתשובה דחופה אודה

  מאת -- בתאריך 15 בנוב', 2014

 175. שלום, אני בת 48, לפני כשבוע וחצי אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת בקרקפת ואזור האוזן הימנית. אני מטופלת ביומירה בשל מחלת פרקים ולכן אושפזתי לשם קבלת זובירקס בעירוי למשך שבוע. במשך האישפוז ניסיתי לקחת ליריקה וטרמודקס להקלה על הכאבים אך היתה לי תגובה חזקה של בחילות והקאות. אני מצליחה להסתדר עם משכחי כאבים כמו אקמול ואופטלגיל ושאלתי היא האם בגלל זה שאני לא מקבלת תרופות חזקות יותר ומתאימות לכאב העיצבי יש סיכוי שכאב זה יישאר לאורך זמן יותר מאשר אם הייתי מטופלת בתרופות המתאימות?

  מאת א.ב. בתאריך 9 בדצמ', 2014

 176. שלום, אני בת 48, לפני כשבוע וחצי אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת בקרקפת ואזור האוזן הימנית. אני מטופלת ביומירה בשל מחלת פרקים ולכן אושפזתי לשם קבלת זובירקס בעירוי למשך שבוע. במשך האישפוז ניסיתי לקחת ליריקה וטרמודקס להקלה על הכאבים אך היתה לי תגובה חזקה של בחילות והקאות. אני מצליחה להסתדר עם משכחי כאבים כמו אקמול ואופטלגיל ושאלתי היא האם בגלל זה שאני לא מקבלת תרופות חזקות יותר ומתאימות לכאב העיצבי יש סיכוי שכאב זה יישאר לאורך זמן יותר מאשר אם הייתי מטופלת בתרופות המתאימות?

  מאת א.ב. בתאריך 9 בדצמ', 2014

 177. שלום!
  יש לי כ 10 ימים כאבים משני צידי הגוף,לפני שנים היה לי אותה תופעה, ואז נאמר לי שזה שלבקת חוגרת פנימית וניתן לי זובירקס, אין לי כל סימנים או גרוד חיצוני.תודה מראש על ההתייחסות.

  מאת כרמי ברגמן בתאריך 29 בדצמ', 2014

 178. אימי בת 77 עברה מס' ניתוחים בעמוד שידרה ומושתל בגופה קוצב לב.
  סובלת באופן קבוע מכאבים בגב שמטופלים במשככי כאבים.
  לפני כחודשיים עברה חיסון לשפעת ומאז יש לה כאבים חזקים מאד שהחלו בזרוע שבה הוזרק החיסון וירדו לצד, מותן,גב צלעות והכל בצד אחד (ימין) של הגוף.
  אין כל פצעים, שלפוחיות, נגעים כלשהם אבל הכאב לא מרפה ורק מחמיר מיום ליום . מטופלת כרגע במשככים חזקים.
  האם ייתכן שמדובר בשלבקת חוגרת גם אם אין כל פריחה ולאור הסיפור שלה? אם כן, מה ניתן לעשות במצבה?
  תודה
  אילנה

  מאת אילנה בתאריך 5 בינו', 2015

 179. שלום רב,אובחנתי ע״י רופא עור כי יש לי שלבקת חוגרת .אני מטופלת בכדורים בשם וולטרקס.
  שאלתי היא,לבן שלי בן החצי שנה יש נקודות אדומות על הבטן ,גב ובפנים.הרופאת ילדים אמרה כי זה נראה לה כמו תחילה של אבעבועות רוח..האם זה כתוצאה של קרבה ישירה ?

  מאת ענבל בתאריך 29 בינו', 2015

 180. האם עושים חיסון למי שיש לו כבר את המחלה שהיא כנראה כרונית - כי נמשכת כבר שלוש שנים? בלי פצעים? אולי כדי להקטין כאבים ?

  מאת רות בתאריך 29 בינו', 2015

 181. שלום רב, אני בת 22 וגילו לי הרפס זוסטר בחניכיים ובחך. אני כרגע מטופלת בזובירקס (ואנטיביוטיקה כטיפול לסטרפטקוקוס שגילו לי יום לפני). השאלה שלי היא כיצד הפצעים אמורים להתייבש ומתי נגמרת תקופת ההדבקה?

  מאת יובל בתאריך 6 בפבר', 2015

 182. אובחנתי כסובלת משלבקת חיגרת באזור החזה. אני מניקה תינוק בן תשעה חודשים שלא חלה עדיין באבעבועות, האם ההנקה מחסנת אותו מהעברת המחלה (גם שלבקת וגם אבעבועות), האם הוא עלול להידבק?

  שלום
  כן זה מדבק. ולא רצוי להניק עד שכל השלפוחיות עוברות מגלידות ומתקלפות. יש להתיעץ עם רופא ילדים בקשר לחיסון.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שחר בתאריך 12 בפבר', 2015

 183. אני בן 68 בסוף אוגוסט 2014אובחנתי כחולה שלבקת הפריחה היתה לא גירדה ועברה סבלתי כאבים עזים בבטן התחתונה מצד ימין וזה גלש לגה באזור הצלעות…טופלתי אחרי הזובירקס בלירקה שעזרה מעט מאוד..היום חזרתי לשגרה עם כאב מתמיד בבטן התחתונה עדין עם ליריקה אבל הכאב ממשיך..מה עושים ?

  מאת יחיעם פרנקל בתאריך 13 בפבר', 2015

 184. שלום רב,
  בבטן התחתונה צד שמאל הופיעה כמו עקיצה קטנה שלאחר מכן החלה לפתח נקודות קטנות ומגרדות, לאחר ארבעה ימים זה התחיל לכאוב במגע של הבגד וגם הופיעו כאבים- הלכתי לרופא עור ואובחנתי כלוקה בשלבקת חוגרת.
  קיבלתי ציקלווי 400 וזובירקס.
  בעוד שבועיים וחצי אני אמורה לצאת לירח דבש לתיאלנד. שאלתי היא האם זה יעבור עד אז? האם לאחר החלמת השלפוחית ניתן להיחשף לשמש? האם זה יעיל שלאחר כמעט שבוע התחלתי טיפול? אני אובדת עצות ומקווה שאוכל לצאת לטיול.
  תודה

  מאת לירון בתאריך 13 בפבר', 2015

 185. יש לאישתי מין שלפוחיות יבשות בשדיים מתחת לפטמות
  וגם מעל איבר המין שלה באיזור הערווה
  מה זה יכול להיות!?

  אשמח לתשובה במייל בזמן הקרוב!
  תודה רבה

  מאת דואג בתאריך 24 בפבר', 2015

 186. אובחנתי על ידי רופאת עור שיש לי שלבקת חוגרת.אני בן 80 יש לי אלצהיימר בצורה קלה מאוד ומטופל מזה 3 חודשים הגעת י לרופאת עור בזמן וקיבלתי את הטיפול המקובל בשלבקת חוגרת.אני מקבל קומדין בגלל נטיה לקרישיות יתר עברתי לפני 15 שנה ארוע לב אני מתפקד טוב. השאלה שלי נגד כאבים אני לוקח 2 אקמול פעמיים ביום וזה עוזר לי נגד כאבים האים ניתן לקחת יום יום מינון כזה של אקמול עד שיעברו הכאבים? עלי לציין שנסיתי נגד כאבים כדור טרמדקס 100מ"ג שאמור להשפיע ל24 שעות לא עוזר בכלל.תודה.

  מאת דני בתאריך 25 במרץ, 2015

 187. האים מותר לקחת כל יום סך הכל 4 אקמול ביום נגד הכאבים בשלבקת חוגרת?מקבל קומדין ואני בן 80 מתפקד טוב.יש לי אלצהיימר בצורה קלה מאוד ומטופל.תודה.

  מאת דני בתאריך 25 במרץ, 2015

 188. אני בת 23 כמעט היום הייתי אצל רופא ואובחנתי עם הרפס זוסטר יש סיכוי כי זה קרה לי סתם?ללא סיבה ולא כי המערכת החיסונית נמוכה?אני לא בלחץ נפשי והכול מתנהל אצלי רגיל בריאה בדרך כלל…האם המצעים שאני שוכבת עלייהם והבגדים שאני לובשת מסכנים אותי?כלןמר צריך לזרוק אותם או לכבס מיד?

  מאת יולי בתאריך 30 במרץ, 2015

 189. לפני כ 4 ימים פרצה אצלי שלבקת חוגרת באזור הצואר שאובחנה כעבור 3 ימים, אני מקבלת טיפול תרופתי אנטי נגיפי, בעוד כשלושה שבועות נקבע לי תור לעקירה כירוגית של השן. אני מטופלת בתרופות לדילול הדם (פלויקס ואספירין) האם ישנו צורך לדחות את העקירה?

  מאת יעל בתאריך 9 באפר', 2015

 190. אני מחפש מומחה לטיפול בהרפס זוסטר בראש, חליתי לפני שלושה ימים אני נמצא בטיפול בבית חולים ואני זקוק לייעוץ מומחה
  תודה

  מאת אהרן בתאריך 13 במאי, 2015

 191. סובלת מזה כשנה וחצי מכאבים בשכמה הימנית שעוטפים את הגוף מימין, דרך הצלעות ועד בית החזה.בבדיקות שנעשו כולל אברים פנימיים, סי.טי ואף אם.אר.אי בגב לא נמצאו כל מימצאים. בחודשיים האחרונים הכאבים התפשטו לשדיים והתפרסו לכל הגב העליון.ממוגרפיה ואולטראסאונד שד ובית חזה לא העלו דבר. מה יכולה להיות הבעיה ?

  מאת אורלי בתאריך 22 במאי, 2015

 192. שלום רב, אני זקוקה לעצה בדחיפות.
  בעלי, בן 32, אובחן לפני כחודש עם שלבקת חוגרת בכתף, עד לאבחון סבל מכאבים חדים עד לכדי שנאלצנו להזמין אמבולנס למיון (הוא בקושי יכל לקום מהמיטה) הוא טופל בזיבירקס ותרופות נרקוטיות (פרקוסט) ונוגדות דיכאון (אלטרולט) להקלה בכאב - כבר למעלה מ3 שבועות והוא עדין סובל מכאבים שמונעים ממנו יכולת לישון בלילה, התסכול שלו גדול ובשל כך קיבל זריקות סטרואידים במרפאת כאב ברמב"ם אלא שעברו 48 שעות ואין הקלה. כעת הופיעה שלפוחית שקופה ועגולה בשפה הפנימית. אני מוטרדת ומודאגת. שאלותיי:
  האם זה סביר שסטרואידים לא יקלו על הכאב?
  עם איזה מומחה עלי לקבוע בכדי להתוות את המשך הטיפול וההתנהלות עם המחלה?
  האם הופעת השלפוחית קשורה?
  אילו בדיקות כלליות כדאי לעשות בכדי להתחיל לבחון את מצבו הכללי - אני חוששת שאנחנו מפספסים אבחנה משמעותית יותר.
  תודה מראש

  מאת לירון בתאריך 23 במאי, 2015

 193. לפני ששה ימים הופיעה לי בליטה על הסנטר. למחרת היא ירדה והופיעו לי שני גושים עם שלפוחיות שנראו כמו הרפס על השפתיים כשמסביב יש עור אדום. סבלתי בעבר מהרפס על השפתיים. שמתי משחת זובירקס ולקחתי כדורי אציקלו-וי. היום שישה ימים אחרי, הפצעים עברו עם כל תהליך ההגלדה, אבל יש לי כתם אדום באזור שהיו הפצעים. הרפס יכול להופיע בסנטר? האם זה טבעי? מה עושים לטיפול והורדת הכתם האדום, והאם זה יכול להיות משהו אחר? מודאגת.

  מאת דנה בתאריך 4 ביוני, 2015

 194. אני בת 28 ולפני שבועיים חליתי בשלבקת חוגרת, זה התחיל בכאבי גב תחתון מאוד חזקים ויום למחרת כבר הופיעו שלפוחיות לאורך הצד מהגב לבטן בצורת חגורה הכאבים היו בלתי נסבלים עד כדי כך של איכותי לעמוד על הרגלים קיבלתי טיפול תרופתי בזובירקס כדורים 5 פעמים ביום למשך חמישה ימים קיבלתי גם משחה בשם אמלה שזה הרדים לי את האזור קיבלתי גם כדורי מורפיום אך לא באמת עזרו עם הכאב אציין שהמשחה עזרה לכאב רציתי לדעת יש לי היום השלפוחיות הגלידו והפכו לפצעים וזה מאוד מגרד בלי אספקה ועדין יש כאבי גב אל ניסבלים שאלתי היא האם הכאב יעבור לגמרי או שאסבול מכאבים כל חיי האם המחלה עלולה לפרוץ שוב ומה אני יכולה לעשות כדי למנוע זאת? יש לי תינוקת בת 5 חודשים שבעה איתי במגה בזמן המחלה אל לא ישירות עם הפצע ובגלל התרופות הפסקתי להניק אותה. אם חס ושלום אני יכולה להדביק אותה והאם יש חיסון עבורי שאני יכולה לקבל ??

  מאת טל בתאריך 6 ביוני, 2015

 195. אני בת 28 ולפני שבועיים חליתי בשלבקת חוגרת, זה התחיל בכאבי גב תחתון מאוד חזקים ויום למחרת כבר הופיעו שלפוחיות לאורך הצד מהגב לבטן בצורת חגורה הכאבים היו בלתי נסבלים עד כדי כך של איכותי לעמוד על הרגלים קיבלתי טיפול תרופתי בזובירקס כדורים 5 פעמים ביום למשך חמישה ימים קיבלתי גם משחה בשם אמלה שזה הרדים לי את האזור קיבלתי גם כדורי מורפיום אך לא באמת עזרו עם הכאב אציין שהמשחה עזרה לכאב רציתי לדעת יש לי היום השלפוחיות הגלידו והפכו לפצעים וזה מאוד מגרד בלי אספקה ועדין יש כאבי גב אל ניסבלים שאלתי היא האם הכאב יעבור לגמרי או שאסבול מכאבים כל חיי האם המחלה עלולה לפרוץ שוב ומה אני יכולה לעשות כדי למנוע זאת? יש לי תינוקת בת 5 חודשים שבעה איתי במגה בזמן המחלה אל לא ישירות עם הפצע ובגלל התרופות הפסקתי להניק אותה. אם חס ושלום אני יכולה להדביק אותה והאם יש חיסון עבורי שאני יכולה לקבל ??

  מאת טל בתאריך 6 ביוני, 2015

 196. בהמשך לשאלתי כל השלפוחיות שלי התייבשו והפכו לפצעים האזור נורא כואב ורגיש כל נגיעה קטנה שם אני מרגישה כאב רציתי לדעת האם זה נורמלי שהאזור ככה רגיש פצוע וכואב?? התחילו לי גירודים באזור בית השכי האם יש לי ממה לדאוג אציין שלפני שבועיים וחצי אובחנתי בשלבק חוגרת. תודה רבה

  מאת טל בתאריך 7 ביוני, 2015

 197. אמי אובחנה השבוע עם שלבקת חוגרת. אני נפגשתי איתה לאחרונה יום לפני הופעת הפריחה. בגיל שנה חליתי באבעבועות רוח. אני מנסה להיכנס להריון (הזמן לא לצידי מכיון שאני בת 39) בימים אלו. האם עלי לדחות את ניסיונות הכניסה להריון?

  מאת דנה בתאריך 25 ביולי, 2015

 198. שלום אני בת 18 ולפני 4 ימים התחילו לי כאבים בצד שמאל של המותן ולאחר יומיים זה ממש החמיר ויצאו לי הפצעים כמו הפריחה הלכתי לרופא והתחלתי טיפול של השלבקת אני לוקחת את הכדורים ומורחת מישחה 5 פעמיים ביום וממש מגרד יש משהו שאפשר לעשות שיעזור קצת בכאב או בגירוד הזה? תוך כמה זמן זה אמור לעבור לי?! תודה מראש

  מאת יעל בתאריך 11 באוג', 2015

 199. בס"ד כ"ט במנחם אב תשע"ה
  שלום רב!
  לאימי יש שלבקת חוגרת מתחת לעור כחמישה חודשים ועדיין לא עבר
  והיא קרוב לגיל 80 .
  1.האם מבחינה מדעית חלב נאקה יכול להועיל למערכת החיסון ויכול לרפא אותה? נאמר לי ע"י רב פוסק חשוב שאם החלב נאקה מועיל מבחינה מדעית יהיה מותר לשתות למרות שהחלב טרף, בנוסף למרוח חלב נאקה ניתן לעקל ,
  2.האם זה יעיל למרוח על העור איפה שייש את הנפיחות עם הפצעים כי הפצעים מתחת לעור.
  3.איזה כדורים היא אמורה לשתות ?
  אשמח לקבל תשובה בהקדם.
  תודה חודש טוב ומבורך!

  מאת גרשון יצחק חיים מתתיהו בתאריך 13 באוג', 2015

 200. סיימתי כדורי אציקלוביר.וכעת עם הכאבים שמופיעים לסירוגין .גיליתי עוד שלפוחית קטנה חדשה.מה עושים.לפנות לקבלת אנטיביוטיקה או שוב אציקלוביר .תודה

  מאת מש בתאריך 23 באוג', 2015

 201. שלום לכם, אשתי בת 26 אובחנה לפני כשלושה שבועות עם הרפס זוסטר באזור המותניים.
  היא טופלה באמצעות זובירקס 800gm במשך שבוע (5 כדורים ביום).
  הכאב והגרד עברו.
  אך מייד לאחר מכן גילינו שאנחנו בהיריון (שבוע חמישי) משמע שההרפס התחיל ממש בתחילת ההיריון, והטיפול בעצם היה במקביל להיריון.
  ידוע שטיפול תרופתי בשבועות הראשונים להריון מסכנים את העובר.
  האם זה מסכן גם כשמדובר בזובירקס?

  תודה.

  מאת שי בתאריך 9 בספט', 2015

 202. שלום לכם, אשתי בת 26 אובחנה לפני כשלושה שבועות עם הרפס זוסטר באזור המותניים.
  היא טופלה באמצעות זובירקס 800gm במשך שבוע (5 כדורים ביום)
  הכאב והגרד עברו.
  אך מייד לאחר מכן גילינו שאנחנו בהיריון (שבוע חמישי) משמע שההרפס התחיל ממש בתחילת ההיריון, והטיפול בעצם היה במקביל להיריון.
  ידוע שטיפול תרופתי בשבועות הראשונים להריון מסכנים את העובר.
  האם זה מסכן גם כשמדובר בזובירקס?

  תודה.

  מאת שי בתאריך 9 בספט', 2015

 203. שלום, כאבי ראש חזקים שמופיעים בפולסים ובמקביל גירןד בתנוך האוזן שמתחממת ונעשית אדומה אחר"כ מופיעות על האוזן שלפוחיות ולאחר יומיים שלושה מפרישות נוזל הפצע מתייבש והגלד נושר. הדבר הזה קורה לי כל כמה חודשים בעוצמות חזקות מאוד, הייתכן וזה הרפס זוסטר ?

  מאת רינה בתאריך 19 בספט', 2015

 204. שלום רב
  לבתי אובחנה שלבקת חוגרת ,התסמינים החיצוניים כמעט נעלמו .נותרו כאבי גב ,כאבי ראש קשים ולחץ דם גבוה מהרגיל[בשאלותיהם של הקודמים לא הבחנתי בתלונה על לחץ דם גבוה
  ] שאלתי האם גם זה מאפיין?בשל בכאבים קיבלה טרומדקס ואלטרול אחד מהם או שניהם גורמים לבחילות והקאות חוזרות .האם התרופות מתאימות ?
  תודה טובי

  ]

  מאת טובי בתאריך 27 בספט', 2015

 205. שלום,
  בת 27 שבועיים לאחר ניתוח קיסרי אובחנה שלבקת חוגרת, מטופלת ע״י כדורים ומשחה, האם התינוק שלי יכול להידבק ממני?
  האם מותר לי להתקרב אליו?

  מאת עדי בתאריך 10 באוק', 2015

 206. בת 30+ בהפסקה מטיפולי פורית. עדיין לא יודעת אם אני בהריון (טבעי). קיבלתי תרופות וחוששת לקחת את התרופות שרופא המשפחה נתן לי. מה לעשות?

  מאת שרית בתאריך 10 באוק', 2015

 207. שלום רב,
  אני בן 55, עברתי השתלת ריאה לפני שלוש שנים. לפני כשנה חליתי בשלבקת חוגרת, שבועיים לאחר טיפול שיננים. אני אמור להמשיך בטיפול, אולם שאלתי היא, האם אני יכול לחלות במחלה שוב, היות ואינני יכול לקבל חיסון.
  אודה לך על תשובתך.
  צדוק שלום

  מאת צדוק שלום בתאריך 4 בדצמ', 2015

 208. ובהמשך לשאלתי חלק מהשלפוחיות הפכו לפצעים לאחר כמעט שלושה שבועות והם מגרדים בטירוף שאלתי היא אם זה אכן יעבור בזמן הקרוב והאם זה יותיר סימן/צלקת ?
  תודה מראש אלין

  מאת אלין בתאריך 14 בדצמ', 2015

 209. חליתי בשלבקת חוגרת . טופלתי בכדורים זובירקס למשך 7 ימים 5 כדור של 800 מיג ליום +מישחה זובירקס
  ביום 8 התחיל הכאבים עזים בפיטמה אני לוקח אופטלגין נוזלי . והאים לאחר 10 ימים מהתחלת המחלה זה עוד
  מדבק

  מאת מאיר דהן בתאריך 14 בדצמ', 2015

 210. שלום רב,
  יש לי ילדה בת שלוש(עוד חודש) ואובחנה אצל רופא שהפצעים שיש לה בגוף הם שלבקת חוגרת. מה עליי לעשות כדי שזה לא יחזור לה שוב? שאלה נוספת כיצד זה מדבק בדיוק? במגע בפצעים, מבגע ברוק של החולה? יש לי עוד תינוקת בת שנה ואני נורא מפחדת שתדבק חלילה. תודה רבה ובשורות טובות!

  מאת מוריה בתאריך 14 בדצמ', 2015

 211. האם אפשר להתקליח במים חמים בזמן שאני חולה בהרפס?

  מאת אירוס בתאריך 21 בדצמ', 2015

 212. האם אפשר להתקליח במים חמים בזמן שאני חולה בהרפס?

  מאת אירוס בתאריך 21 בדצמ', 2015

 213. אמי בת 75 וחלתה בשלבקת חוגרת. הכאבים חזקים מאוד, היא גם סובלת מלחץ דם גבוהה. מאז המחלה הזאת לחץ דם כמעט ולא יורד, האם זה קשור לכאבים החזקים שיש לה? ואיזה משככי כאבים היא יכולה לקחת, נציין שהיא לוקחת המון תרופות כמו ללחץ דם גבוה כולסטרול אספירין ציפרלקס( שכחתי לציין שעברה פעמיים צינתור בלב), משככי כאבים כמו אופטלגין, תודה על תשובתך

  מאת לאה בתאריך 3 בינו', 2016

 214. חליתי בשלבקת חוגרת לפני חודש וחצי. קיבלתי טיפול של דפלפט 200 מל אחד בבוקר אחד בערב על ידי נורולוג.
  הטיפול גרם לי לעייפות כרונית וחולשה .
  פניתי שוב לרופאת המשפחה ששינתה לי את הטיפול לאלטולט 10 מג פעם אחת בערב.
  האם זה בסדר להפסיק את הטיפול שקיבלתי מהנורולוג ולהתחיל את הטיפול החדש ?
  אני בת 40 בריאה בדרך כלל.
  האם הכדור החדש יעזור באותה מידה?
  אם אני ממשיכה עם הדפלפט האם העייפות הכרונית תעבור?
  בתודה מתודה מראש ציונה.

  מאת ציונה בתאריך 7 בפבר', 2016

 215. חליתי בשלבקת חוגרת לפני חודש וחצי. קיבלתי טיפול של דפלפט 200 מל אחד בבוקר אחד בערב על ידי נורולוג.
  הטיפול גרם לי לעייפות כרונית וחולשה .
  פניתי שוב לרופאת המשפחה ששינתה לי את הטיפול לאלטולט 10 מג פעם אחת בערב.
  האם זה בסדר להפסיק את הטיפול שקיבלתי מהנורולוג ולהתחיל את הטיפול החדש ?
  אני בת 40 בריאה בדרך כלל.
  האם הכדור החדש יעזור באותה מידה?
  אם אני ממשיכה עם הדפלפט האם העייפות הכרונית תעבור?
  בתודה מתודה מראש ציונה.

  מאת ציונה בתאריך 7 בפבר', 2016

 216. שלום שמי אביב ולאחרונה גילו אצלי שלבקת חוגרת מזה שבועיים אני כמעט ולא ישןכגם לאחר כל התרופות שניתנו לי ע"י רופא המשפחה ומשאלו לא הועילו פניתי לחבר קרוב שישיג לי סיגריה של מריחואנה ולמרבה הפלא הרגישות ביחד עם הכאב נחלשו מה שגרם לי להרדם האים אוכל לקבל מריחואנה רפואית על מנת להקל עלי ?

  מאת ,אביב בתאריך 7 בפבר', 2016

 217. שלום שמי אביב ולאחרונה גילו אצלי שלבקת חוגרת מזה שבועיים אני כמעט ולא ישןכגם לאחר כל התרופות שניתנו לי ע"י רופא המשפחה ומשאלו לא הועילו פניתי לחבר קרוב שישיג לי סיגריה של מריחואנה ולמרבה הפלא הרגישות ביחד עם הכאב נחלשו מה שגרם לי להרדם האים אוכל לקבל מריחואנה רפואית על מנת להקל עלי ?

  מאת ,אביב בתאריך 7 בפבר', 2016

 218. שלום רב, אני סובלת מכאב על העור כל מגע שורף כבר עשרה ימים הכאב הוא על 5 ס״מ של העור ללא אדמומיות או כל דבר אחר הנראה לעין האם יכול להיות שלבקת חוגרת ואם לא ממה עלול לנבוע כאב מוזר כזה (שורף צורב, רגישות חום קור) תודה

  מאת עינב בתאריך 9 בפבר', 2016

 219. שלום רב,חמותי חולה בשלבקת חוגרת מזה שלושה שבועות, השלפוחיות הגלידו, אולם עדיין יש לה כאבים. היא נטלה כדורי זובירקס אך היא איננה מעוניינת להיבדק אצל רופא המשפחה ולעשות סידרת בדיקות על מנת לוודא שהמחלפה חלפה.האם לביתי, בת החצי שנה ישנה סכנה מפני הידבקות במחלה? כיצד מומלץ לי לנהוג במצב זה?
  תודה מראש

  מאת צילי בתאריך 18 במרץ, 2016

 220. לפני חמישה ימים אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת.כל הצד הימני של הישבן .הירך וכף הרגל.כן גם הצד הימי של שק האשכים והפין. מעוטרים בשלפוחיות.במשך הימים הללו לקחתי 800 מ"ג של aciclo. כן גם פעמיים ביום 1000 מ"ג של cef0vit forte, כמובן שעל השלפוחיות מרחתי את התחליב כנגד השלפוחיות. היום חמישה ימים לאחר התחלת הטיפול הבחנתי כי בכיס האשכים יש שלפוחיות פתוחות.רופא העור ביקש ממני לא להרטיב את השלפוחיות עד להתיבשותם המוחלטת.אני בן 68 בריא בד"כ.החשש שלי זה מהשלפוחיות הפתוחות על שק האשכים והאבר..איך עלי חהמשיך הטיפול.

  מאת יעקב לוי בתאריך 10 באפר', 2016

 221. האם קיום מגע מיני וגופני עם חולה בשלבקת חוגרת לפני הופעת הפצעים מדבקת ומה הסיכוי להדבקות? ואם כן מה לעשות?

  מאת איילת בתאריך 5 במאי, 2016

 222. אני בן 35 בדר"כ בריא , לאחרונה היה לי תקופה מאוד קשה בעבודה ולא ישנתי הרבה בלילות. בשבוע שעבר התחילו לי כאבי גב עליון וכאבים ביד שמאל ולאחר כמה ימים התחילו להופיע לי פצעים לאורך יד שמאל , רצתי לרופא עור שפסק שזה שלבקת חוגרת ונתן לי טיפול של זוירקס .השאלות שלי : 1. האם הכדור פוגע בתפקודי כבד ? 2. האם התפרצות הווירוס יכול להעיד על כך שאני בקבוצת סיכון להתקפת לב או שבץ מוחי 3. האם זה הווירוס יכול להתפרץ בי שוב והאם כדאי לי לקבל חיסון

  מאת בני בתאריך 22 במאי, 2016

 223. לפני כ-3 שבועות אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת. אחרי שסבלתי מכאבי ראש חזקים שמשכו לי מהעין כלפי הראש העין התנפחה ואחרי יום יצאו השלפוחיות. קבלתי זובירקס ל7 ימים 5 כדורים ביום במינון של 800 מג. וכדורים לכאבים שהיו בלתי נסבלים. רק אתמול יכולתי לעבור את היום בלי משכחי כאבים ואני מקוה שגם היום. כולם אומרים לי שאני נפוחה בפנים. האם זה יכול להיות מהכדורים?

  מאת רבקה בתאריך 23 במאי, 2016

 224. לפני כ-3 שבועות אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת. אחרי שסבלתי מכאבי ראש חזקים שמשכו לי מהעין כלפי הראש העין התנפחה ואחרי יום יצאו השלפוחיות. קבלתי זובירקס ל7 ימים 5 כדורים ביום במינון של 800 מג. וכדורים לכאבים שהיו בלתי נסבלים. רק אתמול יכולתי לעבור את היום בלי משכחי כאבים ואני מקוה שגם היום. כולם אומרים לי שאני נפוחה בפנים. האם זה יכול להיות מהכדורים?

  מאת רבקה בתאריך 23 במאי, 2016

 225. לפני כשנה היתה לי שלבקת חוגרת. השלפוחיות הופיעו כשבוע או יותר לאחר הכאב. בשבועיים האחרונים יש לי הקרנה עד לכף הרגל, כולל כאב ובקרנה משתנים לאורך הרגל. אתמול הופיעו4 שלפוחיות קטנות ומגרדות מתחת לברך האחורית ושתיים מעליה.. האם זה נשמע התקף חוזר? והאם אני צריכה לחכות שנתיים נוספות עד שיכולה לקבל חיסון? תודה

  מאת שני בתאריך 24 במאי, 2016

 226. הופיע לי פצע מוגלתי אחד בגב מוקף באיזור אדמומי גדול ואיתו כאבים חזקים אך נסבלים בכל הצד הימני של הגב. האם יש סיכוי שזו שלבקת חוגרת?

  מאת ענבר בתאריך 27 במאי, 2016

 227. שלום,
  אני פנסיונר, בן 71. איני עובד ופרנסתי באה מביטוח לאומי ומפנסיה ממעבידי.
  באמצע חודש פברואר 2016 אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת. האבחון היה כשבוע אחרי פרוץ המחלה. טופלתי במשך הזמן, באופן רצוף, על-ידי רופא מומחה לכאב.
  אני חולה במחלה, במשך של כשבעה חדשים וסובל ממנה, רבות.
  אני מבקש לדעת:
  1) האם יש לי זכויות רפואיות, בגין מחלה זו, בגילי המתקדם?
  2) אם כן, לאן עלי לפנות, על-מנת לממש את הזכויות הללו?
  תודה
  דיגי

  מאת דיגי בתאריך 29 באוג', 2016

 228. שלום רב לפניי כ 4 ימים התארחתי וישנתי עם מישהי שאמרה לי שלאח שלה שביקר אותה לפניי כ שבועיים וחצי היה וירוס שלבקת חוגרת (הוא לא ידע) האם יכול להיות שהוא הדביק אותה והיא הדביקה אותי למרות שלי אין שום סימפטום ?או כמה זמן לוקח לנגיף שאני לא יודע אם נמצא אצלי להתפרץ
  תודה
  אמיר

  מאת אמיר בתאריך 5 בספט', 2016

 229. שלום רב, לפי מה שקראתי באינטרנט, בשאלות והתשובות ״תפסתי״ את המחלה שלבקת חוגרת, היה לי כאב בצד הצלעות לא חזק במיוחד, היום כשהנחתי יד כאב לי והרמתי החולצה ובעלי גילה כמה שלפוחיות אדומות מצד ימין של החזה. מחר אגש לרופאה, מקווה שתהיה בין החגים, אך השאלה שלי אם אני יכולה לנסוע לחול בעוד 8 ימים למשך ארבעה ימים בלבד? תודה. שנה טובה

  מאת פניני בתאריך 12 באוק', 2016

 230. שלום רב, לפי סימנים שקראתי ככה״נ יש לי שלבקת חוגרת. מחר אלך לרופאה בהנחה ובתקווה שעובדת, האם אוכל לנסוע לחול בעוד 8 ימים , הטיול הוא למשך ארבעה ימים בלבד. לתשובתכם בהקדם מודה. שנה טובה

  מאת פניני, בתאריך 12 באוק', 2016

 231. רציתי להוסיף כי אני בת 68, בריאה ב״ה.
  שאלה נוספת - אם אני יכולה במקביל בזמן המחלה לקבל חיסון נגד שפעת, ועוד שאלה - אם אני יכולה לקבל חיסון נגד צהבת , מלריה - לפני נסיעה להודו.
  האם אחד לא שולל השני/מותר יחד? מה האפשרויות?
  לתשובתכם בהקדם מודה.
  שנה טובה

  מאת פניני, בתאריך 12 באוק', 2016

 232. שלום . אני בת 71 , סובלת מזה כ 15 שנה מהרפס על הישבן עד לפני כשנתיים היה מופיע פעם בשנה לוקח את הזמן שלו ועובר, בשנתיים האחרונות מופיע לעתים יותר קרובות כשאחרון היה בהפרש של 4 חודשים ומלווה בכאבים חזקים מאד בדומה לאגרוף שהעדיף כמובן שאני לוקחת זו ברקס ומשכך כאבים. מאחר ואני סובלת מחוליות המותניות שאלתי, איך יודעים למה לשייך את הכאבים ולמי לפנות רופא עור או לרופא מרפאת כאב ? תודה על תשובתכם

  מאת שולי בתאריך 21 באוק', 2016

 233. ‏האם יש מצב ‏שלבקת חוגרת חוזרת פעמיים

  מאת שלומי בתאריך 21 בנוב', 2016

 234. אימי החלה לסבול מטינטון ואחרי שבוע התפרצה לה שלבקת חוגרת
  האם יש קשר?

  מאת סיסי בתאריך 27 בנוב', 2016

 235. שלום רב אני בן 45 בהיותי בנסיעת עבודה בסין הבחנתי בפריחה בצד שמאל של הצוואר נסעתי לבית חולים מקומי והרופא אמר שזה שלבקת חוגרת נתן לי 5 סוגי כדורים חלקם ויטמינים כמו b1 ומשהו למרוח לאחר 3 ימים של חום וצריבות אזור הפריחה והשלפוחיות החל להתייבש. מה שמאוד מפריע לי זה כאבים בראש בצד שמאל אני מרגיש מדי פעם כאב כמו מחטים דקירות האם זה שיך למחלה ? ומה אפשר לעשות הכאב מחריד .תודה

  מאת מנור בתאריך 20 בדצמ', 2016

 236. לפני כשלוש שנים הופיעו לי פצעונים על כפות הידיים ןלאחר מכן שלפוחיות וגירודים נוראיים במשך כשבועיים…האם תופעה זו קשורה לשלבקת חוגרת???

  מאת רותי בתאריך 22 בדצמ', 2016

 237. לפני 8 ימים התחלתי להרגיש תחושת צריבה בקרקפת בצד ימין הכאב הורגש רק בנגיעה באזור השיער והרקה .לפני כשלושה ימים התחילה פריחה קלה וגירוי מכיוון הגבה לקו השיער . היום נאמר לי לקחת 800 מג זובירקס 5 פעמים ביום. האם המינון אינו גבוה מידי והאם הוא יהיה אפקטיבי בשלב זה?

  מאת ורדרוגל בתאריך 25 בדצמ', 2016

 238. לפני כ-5 ימים התחילו לי כאבים חזקים באיזור מותן ימין לכיוון הגב עם תחושת דקירות וצריבה בלתי נסבלים שהדירו שינה מעיני כמה לילות. ללא פריחה. שום משחה או כדור רגיל לא עזרו לי. הרופא בדק אותי וסבר שיש לי מתיחת שריר או משהו דומה ורשם לי כדורים לכאבים שלא עזרו לי והמשכתי לסבול נורא, ביום ובפרט בלילה, כאבים חזקים מאוד ולילות ללא שינה. לאחר ביקור נוסף בדק אותי רופא אחר וקבע שיש לי הרפס זוסטר, רשם לי טיפול ל- 7 ימים של אציקלו-וי 400 10 כדורים ביום וכדורים רוקסט פלוס נגד כאבים. אני כבר ביום השלישי לטיפול, יש לי רגיעה בכאבים וישנה כמה שעות בלילה אבל הכאבים מתמקמים בצד הימני של המותן לכיוון הגב האחורי לרוחב ועדיין אחרי 6 ימים מתחילת הכאבים אין לי פריחה. אני שואלת האם יתכן שזה אכן הרפס זוסטר ללא פריחה, האם היא תצא מאוחר יותר או האם זו בעיה אחרת כמו מתיחת שריר או משהו אחר. הכאב קיים גם במשך היום אבל הוא כאכ נסבל לא כמו שהיה. אשמח לקבל את חוות דעתכם בנושא. בתודה מלי.

  מאת מלי בתאריך 19 בינו', 2017

 239. שלום רב, אימי בת 78 סובלת מזה מספר שנים מהרפס זוסטר 1. בחודש האחרון החלה לסבול מכאבי בטן חזקים ושילשולים. לפני כשבוע התפרץ שוב ההרפס. האם יתכן קשר בין כאבי הבטן השילשולים להרפס?
  נעשתה בדיקת c.t. בטן שיצאה תקינה ללא כל ממצאים.
  לתשובתכם אודה

  מאת חוה בתאריך 24 בינו', 2017

 240. לפני כחמישה ימים הרגשתי משהו צורב שורף על עמוד השדרה באמצע יש לי כמו טיפה גדולה ואדומה אין שלפוחיות רק רוצה לדעת אם זה מדבק אני מקבלת טיפול כבר בטיפול תרופתי מיום למחרת בתודה מראש ושבוע טוב מזל

  שלום
  מדבק כל עוד מפריש., עד שבועיים בדרך כלל. מדבק לתינוקות ולאנשים שלא חלו או לא חוסנו לאבעבועות רוח
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מזל בתאריך 5 בפבר', 2017

 241. תודה עכשיו אני יכולה להגיד שיש לי בועות אז להסתגר או שאני יכולה לראות אנשים

  שלום
  מאד מדבק, במגע, לכן הייתי ממליץ לא להיות ליד תינוקות
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מזל בתאריך 5 בפבר', 2017

 242. שלום אני בן 60 סובלת משלבקת חובקת באזור הבטן הגב נתנו לי את מירב הטיפול הפצעים מתחילים להגליד אך אין שום שיפור ברמת הכאב החזק שמוציא אותי מדעתי יחד עם זאת חשוב לציין שאני סובל מהלב
  יש משהו לעשות כדי להפחית את הכאב אצלכם ?

  מאת אתי בתאריך 9 בפבר', 2017

 243. שלום,
  אבי בן 71 חולה לב. לקה בשלבקת חוגרת מלפני שנה באזור העורף, המחלה התפרצה עם פצעים קשים מאוד ולקח זמן רב עד להתפוגגות הסימנים החיצוניים אולם הכאבים אינם עברו עד היום, הוא ניסה לטפל בכל דרך אפשרית, דיקור שיאצו,מרפאת כאב, כדורים נגד כאבים עדיין הכאב קיים ומקרין מאזור העורף לאזור הכתף האם יש דרך להפחית את הכאב?

  מאת רחל בתאריך 16 במרץ, 2017

 244. שלום רב
  אימי בת 91 חלתה בשלבקת חוגרת וטופלה הזובירקס ובמשחות לפצעים.היא אומנם סובלת מכאבים אבל מה שמטריד שהיא נחלשה מאוד וישנה ללא הרף. השינה טרופה עם הזיות. היו לה הזיות בזמן לקיחת כדורי הזובירקס. הרופאה אמרה להפסיק אותם לאחר 6 ימים אבל עדיין יש לה הזיות ומאישה שקוראת ספרים וצורכת תרבות הפכה למדוכאת ואפילו לא מסוגלת לצפות בטלויזיה. האם אלה תופעות נורמליות של המחלה?

  מאת רינה פרי בתאריך 7 באפר', 2017

 245. לפני כ-שבוע אובחנתי כחולה בשלבקת חוגרת. טפלתי בזובירקס ואכן מעט פצעונים הפכו לשלפוחיות והעיקצוצים והדקירות היו מעטים ונסבלים. אבל עכשיו התגברו אצלי כאבי בטן. הבטן התנפחה מאד, וגם יש לי כאבי גב המוקרנים עד לרגל. האם זה קשור לשלבקת? לפני כן הופיעה לי ברגל אריתמה נודוזום והייתה לי אנמיה ויציאות עם דם. האם כאב הבטן קשור לדלקת מעיים או לשלבקת?

  מאת מימי פירן בתאריך 7 במאי, 2017

 246. שלום, אני בת 36 ואובחנתי בשלבקת באיזור המותן ימני. הפצעים וכל איזור הנגוע לא כואב כל כך , אך יש לי כאבים חזקים באיזור הצוואר והשחמות, עד כדי הגבלה בתנועה. האם זה נובע מהמחלה? ואם כן, מה לעשות? תודה על תשובה

  מאת שרון בתאריך 14 במאי, 2017

 247. חבר של אמי אובחן במחלה זה התךרץ אצלו ליד האוזן(בצד הימיני של פנים) הוא קיבל תרופות(משחות וכדורים) לשבוע ימים. כרגע הוא שלושה שבועות אחרי ומתלונן על יובש בפה וטעם מריר בפה. כל דבר מר לו. האם יש קשר למחלה? הרם אילו תופעות לוואי? מה עליו לעשות? תודה מראש

  מאת אתי בתאריך 15 במאי, 2017

 248. אני בת 69 .ב2014 אובחנתי כסובלת משלבקת חוגרת למרות שלא הייתה פריחה .הופיע כאב מתחת לשד שמאל לאורך הצלע .כוון שאבחנה הייתה לאחר מספר חודשים מאז התלוננתי על כאבים.
  לאחר שנשללו סיבות אחרות .טופלתי במשכי כאבים שונים לירקה,סימבלטה ,זאלדיאר וטרמדקס .לצערי אני מאלו שסובלים מהסיבוך של פגיעה עצבית . היום הופיעה פריחה באזור הגב הרופאה איבחנה שלבקת חוגרת ונתנה לי טיפול בזובירקס.
  אני שומרת על הנכדות פעמיים בשבוע . האם אני עוללה להדביק

  אותם

  מאת חמדה בתאריך 19 ביוני, 2017

 249. אני בן 58 קבלתי שלבקת חוגרת אושפזתי במשך 16 יום וקבלתישיתוק בפנים כתוצאה מהמחלה טופלתי בכל התרופות המחלה עוברת אך השיתוק נשאר … מה אפשר לעשות בבקשה צרו איתי קשר 098652160

  מאת אסמרלדה בכר בתאריך 29 ביוני, 2017

 250. אני בת 30 מאובחנת עם טרשת נפוצה כבר משנת 2012
  כרגע חודשים לאחר לידה
  במהלך ההריון לא קיבלתי תרופות לטרשת
  בשבוע 7 היה לי התקף בחוט השדרה קיבלה סטרואידים דרך הוריד.
  חזרתי לטיפול לטרשת ישר לאחר לידה
  אתמול אובחנתי עם שלבקת חוגרת
  האם יש קשר להתקף שהיה בתחילת ההריון/ או לטרשת בכלל?

  מאת שירן בתאריך 30 ביולי, 2017

 251. בוקר טוב
  קיבלתי חיסון לשלבקת חוגרת לפני שבועיים
  אשתי עברה השבוע גם את החיסון
  נאמר לה שבמשך חודש לא להיפגש עם ילדים קטנים האם זה הנוהל עד אתמול לא ידעתי וכן פגשתי את נכדיי
  מה עושים (קשה לא להיפגש עם הנכדים הקטנים במשך חודש )
  בברכה
  בר משה

  מאת בר משה (לא לפרסם ) בתאריך 9 באוג', 2017

 252. בוקר טוב
  בעלי עבר חיסון לשלבקת חוגרת לפני שבועיים
  אני עברתי אתמול את החיסון
  נאמר לי שבמשך חודש לא להיפגש עם ילדים קטנים האם זה הנוהל עד אתמול לא ידענו ובעלי פגש את הנכדים
  מה עושים (קשה לא להיפגש עם הנכדים הקטנים במשך חודש )
  בברכה
  בר מלי

  מאת מלי בר בתאריך 9 באוג', 2017

 253. בוקר טוב
  נאמר לנו כי לאחר קבלת חיסון לשלבקת חוגרת יש להמנע ממפגש
  עם הנכדיי הקטנים במשך חודש
  האם אין אמצעי זהירות שכן ניתן לפגשם
  בברכה
  בר משה

  מאת משה בר בתאריך 9 באוג', 2017

 254. היי אובחנתי בשלבקת חוגרת,יש לי פריחה על הבטן מצד שמאל וכאבים לאורך הבטן והגב.
  אמי לוקחת כדורי זובירקס.
  בשביל הכאב קיבלתי אופטלגין, האם זה טוב/מספיק?
  בנוסף לטיפול בפצעונים קיבלתי את המשחה סילברול, האם זה טוב?
  תודה מראש

  מאת ג׳סי בתאריך 16 באוג', 2017

 255. יש לי שלבקת חוגרת כבר 3 שבועות,האם אני יכולה לקבל חיסון נגד שפעת?

  מאת ירדנה בתאריך 20 באוק', 2017

 256. שלום, אני בת 42 לפני חודשיים אבחנו לי שיש לי שלבקת חוגרת. בזמן שסבלתי מהמחלה היה נרדם לי הרגל בצד אחד ועבר לפני חודש בערך. עכשיו שוב נרדם לי הרגל באותו צד. האם שלבקת חוגרת פוגע בעצבים? ממה נרדם הרגל וגם לפעמים היד באותו צד?

  מאת מירב בתאריך 31 באוק', 2017

 257. אובחנתי היום בשלבקת חוגרת, והרופאה רשמה לי מרשם לזובירקס וכן למשחה דרמקומבין, כאשר פתחתי את ההוראות על הדרמקומבין כתוב במפורש לא להשתמש במקרים של הרפס או אבעבועות רוח…
  אני מבולבל… עזרתכם האם להקשיב לרופאה או למה שכתוב בהוראות?

  מאת חסוי בתאריך 15 בדצמ', 2017

 258. בעלי סובל משלבקת חוגרת מזה כחודשיים. קיבל כל הנדרש להקלת הכאבים אך ללא הועיל. כחולה לוקמיה כרונית האם דיקור סיני יכול לעזור בהרגעת הכאבים?

  מאת גאולה פרידמן בתאריך 8 במרץ, 2018

 259. כמה זמן לאחר שתיית אלכוהול מרגע סיום השתייה מותר לי לשתות כדור אציקלו-וי 400

  מאת תמי בתאריך 11 במרץ, 2018

 260. שלום. בעלי אובחן עם שלבקת חוגרת. יש לו מעט פצעים בגב התחתון ובירך. אני חוששת להידבק. האם המחלה יכולה לעבור בקיום יחסי מין? או רק במגע ישיר עם הפצעים?
  תודה

  מאת אילת בתאריך 18 במרץ, 2018

 261. תודה ששיתפת את החוויות שלך. זה שימושי כדי לדעת איך יש לך התקדמות בחיים שלך למרות הסרטן שלך. ברנט אובחן בחודש אפריל עם אוסטאוסרקומה בהומורוס שלו, שגרור את שתי הריאות. הוא סיים את לימודיו בתיכון ביוני, אך השהה את תוכניות המכללה שלו במשך זמן מה. הוא עבר כימותרפיה וניתוח מתוכנן על הגידול הראשוני באמצע ובסוף ספטמבר; הם מקווים להציל את זרועו. יהיו לו שני ניתוחי ריאות בעתיד. אם לא אכפת לך לשתף, תהיתי איפה הסרטן שלך ומה היה ניתוח על הגידול הראשוני ו / או הריאות. אני מסכים איתך על הבעיות של גיל, שמתי לב כי ברנט אינו מבודר על ידי התמונות של מיקי מאוס בחדרי בית החולים או עם ביקורים profet ekpen. עד כה, הוא לא גילה שום עניין למצוא תמיכה מאנשים שיש להם או חווים חוויות דומות, אבל אני חושב שזה באמת יעזור לו. זה קשה כי זה הזמן שבו חברים הולכים לעשות חיים חדשים בדרך זו או אחרת והוא תקוע בבית ותלוי הוריו. חלק מהסיבה שאני מנסה למצוא מידע הוא שכאשר הוא מחליט שאני צריך קצת תמיכה, אני יכול לעזור לו לגשת אליו בקלות רבה יותר. זה גם עוזר לי לקבל מידע רב ככל האפשר. מספר WhatsApp: +2348134062326 אתה יכול לשלוח לי דוא"ל prophetekpen@gmail.com שוב תודה.

  מאת thomas בתאריך 27 במרץ, 2018

 262. שלום
  אמא שלי בת 72 וזיהו אצלה שלבקת חוגרת היא כבר שבוע ימים מטופלת עם משככי כאבים יצאו לה פריחה כמו כויה באיזור הרגלים והיא כל היום עם מכנסיים ארוכים (הם לא חשופים).
  שאלתי היא: הבת שלי בהריון חודש 2 ועברה בילדותה אבעבועות רוח האם יש סכנה להריון? ובנוסף נכדי בן השנה וחצי יש סכנה להידבקות?
  עלי לציין כי לא היתה חשיפה לפצעים בשום מצב רק נשיקות מעט.
  אני ממש מודאגת אנא ענו לי בהקדם האפשרי

  תודה

  מאת אהובה בתאריך 9 באפר', 2018

 263. שלום רב,
  השאלה שלי היא, האים אחרי שמסיימים את הסדרה של 5 טבליות במשך 8 ימים "זובירקס טבליות מסיסות 800 מ"ג ועדיין יש כאבים, האים זה בסדר לא ליטול שום תרופא ולחכות או שחייבים לפעול במיידי ולגשת לרופא להמשך טיפול ברציפות?
  בברכה,
  גלינה

  מאת גלינה בתאריך 10 ביוני, 2018

 264. כמה זמן נמשך הוירוס הזה? מתי החלמה?

  מאת דניס בתאריך 24 ביוני, 2018

 265. שלום! לפני כשבוע יצאו לי שלוש בלוטות בחלק השמאלי האחורי של הראש. הבלוטות כואבות ומגרדות. לפני יומיים הופיעו עוד שניים למעלה יותר באותו הצד. זה מגרד ושורף ויש גם מידי פעם דקירות חדות. הייתי אצל רופא עור והוא אמר שיכול להיות שזו שלבקת חוגרת וצריך לחכות כמה ימים לראות אם יהיו שלפוחיות. בנתיים נתן לי כדורים לאלרגיה ותמיסה לאקנה. אני סובלת מכאבי ראש תמידים וגם כאבים במקום של הנגעים. מה עליי לעשות? אנא ענו לי ההקדם האפשרי. תודה מראש

  מאת נחמה בתאריך 18 ביולי, 2018

 266. אני בן 72 סובל מPHN כ5 שנים רצופים. ברור שהכאב מכניע אותי. אני סוכרתי ואני בסוף גמילה מאופיום כשאני עובר גמילה בעצמי. הייתי איש רפואה בחו"ל. לא הבנתי שהPHN היא מחלה שאני שוב נתקף מגורם חית אלא רק נזק עצבי. הרבה מאוד רופאים ומומחים גודולים, לא מתמצאים בעיני. האם הטיפולים של אציקלביר הכרחיים כדי לעבור הPHN. בכבוד רב יעקב הלל קב' לביא

  מאת יעקב הלל בתאריך 26 ביולי, 2018

 267. לפני כשבועיים ב12.9 אובחן אצלי שלבקת חוגרת במיון בבלינסון לקחתי אציקלובי- כדורי זובירקס במשך שבוי 5 פעמים ביום. בתאריך 20.9 היו לי כאבים עזים בחזה ולחץ דם גבוהה והופניתי למיון בבלינסון שוב הרופא שלל שלבקת חוגרת ואמר שזו כנראה דלקת בשריר השאלה האם לא הזקתי לעצמי שלקחתי לשוא את התרופה

  מאת חסוי בתאריך 25 בספט', 2018

 268. שלום,אובחנתי אתמול ע"י רופאת עור כחולה בשלבקת חוגרת. שאלתי היא מה אופן ההדבקה של המחלה?
  אשתי בהריון ויש לי תינוק בן 10 חודשים בבית שטרם קיבל חיסון לאבעבועות רוח. האם ההדבקה היא ויראלית באוויר או רק במגע עם השלפוחיות. ישנו הרבה מידע סותר ברשת לגבי זה.

  מאת יוסי בתאריך 26 בספט', 2018

 269. שלום רב, חליתי בשלבקת חובקת לפני חודשיים ללא גרד ושלפוחיות למעט נימולות וזרמים ביד ימין, וכאבים בצד שמאל מעל לצלעות.טופלתי תרופתית במשך עשרה ימים.הכאב שב שוב בעוצמה. קיבלתי כדור לשכוך כאבים למשך חודש.האם ניתן ללכת לים, והאם המחלקה פוגעת בכליות? תודה אילנה אור

  מאת אילנה אור בתאריך 18 באוק', 2018

 270. אני היום בן שמונים ושבע. לפני שלושה שנים התחילו אצלי כאבי תופת אחרי הרפס זוסטר בחזה מצד ימין.קיבלתי טיפול במרפאת כאב בבית חולים השרון ע"ידי טרגין 40 מ"גר . שלא עזר לי הרבה .עכשיו קיבלתי אישור לקנביס רפואי שלא עוזר לי בכלל. כאבים נראים והתרופות אלה לא עוזרים לי הרבה.אני סובל מאוד. מה לעשות?

  מאת אליה בתאריך 4 בנוב', 2018

 271. כמה זמן לאחר גמר הטיפול באקסילובר של 800מ"ג 5 פעמים ביום למשך 7 ימים כשהפצעונים נעלמו וכן הכאב - ניתן חזור לפעילות ספורטיבית מלאה
  הגיל: 81

  מאת כרמי בתאריך 28 בדצמ', 2018

 272. ברצוני לשאול אימי בת 75 ולפני 5 חודשים היא עברה את מחלת שלבקת חוגרת בכאבי תופת בגב בבתן ליד החזה היו לה פצעים מוגלתיים הגענו לביה"ח והובחנו שהיא סובלת משלבקת חוגרת היא היתה מעולפת וכואבת נורא היום הכאבים עדיין נשארו בכף היד -הזרת בכף היד מאוד נפוחה ובקושי נסגרת והכאבים נוראים שמוקרנים מהעורף ועד קצה האצבעות עברו כבר כמעט כבר 5 חודשים והכאב לא נעלם .(כאבים בעצב)מקשים עליה לעשות כל פעילות אפילו לישון ואפילו להתקלח ולהלבש לבד…בחודשים הראשונים הרופאה נתנה לה כל מיני משחות וכדורים שהיו מסממים אותה… האם יש איזה תרופה/ משהוא שהיא יכולה לפנות אליו/ משהו שיכול לעזור לה בהקלת הכאב????

  מאת אפרת בתאריך 30 בדצמ', 2018

 273. שלום,
  בת 40. בינואר השנה אובחנתי בשלבקת חוגרת בצורה קלה, לאחר כאבים ברגליים והופעת שלפוחיות בפנים הירך השמאלית, קרוב למפשעה. התחלתי טיפול סטנדרטי של 800 מ"ק זובירקס X 5 פעמים ביום כ-3 שעות מרגע הופעת השלפוחיות.
  הכאבים עדיין קיימים בשתי הרגליים, דגש על רגל שמאל, בליווי של חוסר גמישות מפרק האגן, חולשה, "רגליים נעולות ועייפות" ופולסים של כאבים נקודתיים. לפני כחודש ערכתי ביקור אצל אורטופד, ונאמר לי להמתין עוד שלושה חודשים לפני המשך בירור.
  בשבועיים האחרונים, מרגישה החמרה בכאבים ובתופעות שנאמרו מעלה.
  האם ייתכן החמרה? יש טיפול מוצע כלשהו?

  תודה רבה,
  דורית

  מאת דורית בתאריך 17 ביוני, 2019

 274. בת 70.אובחנתי כחולה בהרפס זוסטר לפני 4 ימים כל ידי רופא עור אליו הופניתי, לאחר שרופא המשפחה ראה אותי. המחלה התפרצה אצלי על מחצית הפנים הימנית (מתחת לאזור העין, נפיחות ואדמומיות קשה בלחי כולל התפרצות אפצס כהה לייד האף ואפצס מעל השפה באף התנפחה.
  קיבלתי מרופא המשפחה אנטיביוטיקה אוגמנטין 874 מ"ג פעמיים ביום ל10 ימים למניעת זיהום, ןלאחר שהייתי אצל רופא העור הוא הוסיף לי זובירקס 800 מ"ג 5 פעמים ביום במשך 7 ימים וכן משחה אפלומיצין למרוח על הפצעים. רופא העיניים שבדק לי את העין ציין כי הכל כשורה למרות תחושת השריפה שאני חשה בתחתית העין.במקביל אני סובלת מכאבים בחלק העליון הימני של הקרקפת (בין השערות.) האם ניתן לקבל משהו נוסף נגד הכאבים? כמה זמן לוקח לפצעים להחלים" האם מומלץ לקבל לאחר מכן חיסון נגד שלבקת חוגרת כדי שלא תחזור שוב? האם כדאי למקורבים לקחת חיסון כדי שחס ןחלילה לא יחטפו את העונש הזה?

  מאת דורה בתאריך 10 באוג', 2019

 275. חליתי בשלבקת חוגרת התחלתי מיד לקחת את כדורי הזיבורקס. האם יש צורך לקחת את הכדורים 10 ימים גם אם מצבי משתפר? תודה

  מאת תמי בתאריך 13 באוג', 2019

 276. היי אני בהריון שבוע 25 כבר מספר שבועות יוצא לי באופן קבוע פצע מעל מותן ימין מתחת לחזה הפצע אדום קצת כואב לא מגרד לפעמים גירוי קל בילדותי היה לי אבעבועות רוח.. מזה יכול להיות הפצעים הלא נעימים האלה והאם זה יכול להזיק לי?
  ומציינת לאחר שניכנסתי להריון הבנתי שאני לא מחוסנת לאדמת אז קצת מודאגת לגבי העובר תודה ואשמח למענה/תשובה

  מאת עדי בתאריך 4 בספט', 2019

 277. הי בת 42 בריאה, לפני 20 שנה לימפומה נון הודג'קין במפשעה שלב 1 שטופלה ומאז בריאה.
  יש לי בצד הבטן משהו שנראה כמו זוסטר,כמו מס' עקיצות זו ליד זו לא כואב לי בכלל רק מגרד.
  האם יש בדיקת דם לאבחון האם זוסטר? והאם יש קשר ללימפומה? עליי לדאוג שמשהו לא בסדר אם התפרץ? תודה מראש על התייחסותך

  מאת חן בתאריך 7 בספט', 2019

 278. היי יש לי שלבקת חוגרת וכאבים ביד ימין קבלתי זוריקס 800 מילגרם 5 פעמים ביום.
  יש לי כאבים ביד אני אלרגי לכדורים בכלל.
  ברצוני לשאול לעזרה לקנביס רפואי רק זה עוזר.
  אייך אוכל לקבל.
  תודה אביב

  מאת אביב בתאריך 6 באוק', 2019

 279. יש לי כאבים ליד הצלע הימנית ופריחה בגב ובבטן. אני בחול מה אני עושה? לפי הסימנים כמו שלבקת חובקת.

  מאת רבקה בתאריך 17 באוק', 2019

כתיבת שאלה חדשה