ישנן מספר משפחות תרופות אשר נלחמות ומורידות דלקות בגוף. הנפוצות ביותר הן קבוצת ה- NSAID)) Non Steroidal anti Inflammatory Drugs שמשמעו התרופות נוגדות הדלקת שאינן סטרואידיות. ולעומתה כמובן משפחת התרופות הסטרואידיות הפועלות באופן שונה להפחית דלקות. ישנן תרופות נוספות אשר מדכאות את כלל המערכת החיסונית וע"י כך מדכאות יצירת דלקת, והן בשימוש הראומטולוגים בעיקר, ועל כן לא נסקור אותן כאן.

NSAIDS / COXIB
קבוצת התרופות לא סטרואידיות נוגדות דלקת -NSAID’S היא קבוצת התרופות הנפוצה ביותר המשמשת כמשככי כאב. תרופות מסוג NSAIDs מקלות על כאב חד או כרוני ויעילות מאד בכאב של נזק רקמתי (להבדיל מכאב עצבי). התרופות פועלות דרך דיכוי של תגובות דלקתיות. תרופות אלה ניתנות לטיפול בכאבים על רקע בעיות שלד ושריר, כאבי ראש ומיגרנות, כאבי מחזור, כאבים על רקע אבנים בכליה או בכיס מרה ועוד. התרופות שימושיות ביותר ולרב האוכלוסיה בשימוש מושכל, לא יגרמו לתופעות לוואי. לתרופות אלה השפעה נוגדת דלקת, פעולה של שיכוך כאב ופעילות של הורדת חום. התרופות הותיקות בקבוצה זו פועלות ע"י דיכוי של אנזים בגוף שהיה אחראי ליצירת חומרים בשם פרוסטה-גלנדינים. חומרים אלו נחוצים להתפתחות דלקת, אך גם לתפקודים אחרים בגוף כמו הגנה על רירית קיבה, תפקוד טסיות הדם ותפקוד הכליות. לכן בשימוש ארוך זמן בתרופות אלו הופיעו תופעות לוואי של כיבים ודימומים מסוכנים בקיבה, עליה בלחץ דם ועוד.

לאחרונה התפרסמו מספר מחקרים שהראו כי התרופות הללו במינונים גבוהים ולאורך זמן יכולים להגביר שכיחות של אירועים לבביים. הסיכון הזה חשוב להדגיש רק בשימוש ארוך טווח ובמטופלים עם נטייה לבעיות של יתר לחץ דם ובעיות לב. חולים מבוגרים ועם בעיות כליתיות גם הם חשופים לפגיעה כליתית. למעשה תרופות אלו מהוות את הסיבה העיקרית לכשל כליתי בגיל המבוגר.

על מנת לנסות ולמנוע את תופעות הלוואי הללו, פותחה תת משפחה של תרופות בשם COXIB שזהו שמו של אנזים משנה שנוצר רק באזורי דלקת. ולכן חסימה שלו תהיה יותר ספציפית למצבי המחלה, ויגרום לפחות תופעות לוואי. ואכן נמצא כי שכיחות הכיבים והדימומים הקיבתיים ירדה. אך בנושא הכשל הכליתי, עליית לחץ הדם ועליה בשכיחות של אירועים לבביים לא היה שיפור.  ההמלצה היא כי חולים הסובלים מכאב כתוצאה מדלקת פרקים או מצבים אחרים ייטלו את המינון הנמוך ביותר האפשרי של התרופה עם הקלה בתסמינים, וייטלו מינון זה לתקופה הקצרה ביותר שניתן. רוב העובדות, מצביעות על הסיכון לאירועים לבביים, כאשר השימוש ממושך (מעל שנה).

התרופות נוגדות הדלקת הלא סטרואידיות נבדלות ביניהן בסיכון לפגיעה במערכת העיכול. כאשר התכשיר ה"שפיר ביותר" הינו Ibuprofen, אחריו Diclofenac.  התכשיר בסיכון הגבוה ביותר היה Ketoprofen, אחריו Indomethacin, ואחריו Naproxen. חולים עם "רגישות בקיבה" "חומציות יתר" "רפלוקס" "שבר סרעפתי" מומלץ ליטול תרופות אלו רק אם הם חייבים. רצוי ליטול תרופות ממשפחת ה COXIB, וגם אז לשקול להוסיף תרופות נוגדות חומצה.
בשימוש ארוך טווח אין להשתמש ה NSAID יחד עם נוגדי קרישה, או סטרואידים.

תרופות ממשפחת ה NSAID  הנפוצות בישראל הן:

אספרין (Asperin): תרופת האב של המשפחה. השפעתה על הקיבה ועל טסיות הדם חזקה. לכן משמשת בעיקר לדילול הדם. השמות המסחריים כתרופה לדילול דם: קרטיה, מיקרופירין, טבעפירין ואספרין. יש לזכור כי התרופה יכולה להופיע בשילוב עם תרופות אחרות כמו פרקודן ולכן להימנע מכפל מינון.      

אינדומטצין (Indomethacin): תרופה טובה לכאבי ראש מאחר וחודרת טוב לרקמות עצביות ולמח. מעלה סיכון לפגיעה קיבתית. מינון מקסימאלי ליממה 2000 מ"ג. משווקת תחת השמות המסחריים: אינדומד, אינדוטרד, אינדוויס ועוד.

איבופרופן (Ibuprofen): מינון מקסימאלי ליממה 3200 מ"ג. משווקת תחת השמות המסחריים: אדקס, אדוויל, נורופן, ארטופו איבופן ועוד.

אטודולק (Etodolac): תרופה עם פחות פגיעה בקיבה משאר ה NSAID . מינון מקסימלי 400 מ"ג כל 12 שעות. משווקת תחת השם המסחרי: אטופן

דיקלופנק (Diclofenac): מינון מקסימאלי ליממה 200 מ"ג. משווקת תחת השמות המסחריים: אביטרן, בטרן, קטהפלם, וולטרן, דיקלופנק ג'ל, דיקלופלסט, אולפן ג'ל ועוד. לעיתים מופיע בשילוב עם רופה בשם מיסופרוסטול ואז נקרא: ארטרוטק.

לורנוקסיקם (Lornoxicam): תרופה עם השפעה מאוזנת על אנזימי הדלקת. מינון מקסימלי ליממה 16 מ"ג. משווקת תחת השם המסחרי: קספו XEFO.

נפרוקסן (Naproxen): תרופה נוגדת דלקת טובה, אך עם השפעה על הקיבה. מינון מקסימלי ליממה 1200 מ"ג. משווקת תחת השמות המסחריים הבאים: נפרוקסי, נקסין, פוינט, נרוסין ועוד.

פירוקסיקם (Piroxicam): מינון מקסימלי ביממה 20 מ"ג. משווקת תחת השם המיסחרי: פלדן
קטורולק (Ketorolac)  תרופה חזקה, ניתנת דרך הווריד והשריר. מופיעה גם כטבליה. מינון מקסימלי ליממה 40 מ"ג . משווקת תחת השם המסחרי: טופדול.

קטופרופן (Ketoprofen): מינון מקסימלי ליממה 40 מ"ג. משווקת תחת השמות המסחריים הבאים: קטונל, פרופניד, אורבי ועוד.

נימסוליד (Nimesulide): תרופה בעלת השפעות דומות לתרופות ממשפחת ה COXIB . השימוש בה ירד משמעותית לאחר שהופיעו תופעות לוואי קשות שפגעו בכבד. מינון מקסימלי ליממה 200 מ"ג. משווק תחת השם המסחרי: מזוליד.

תרופות ממשפחת ה COXIB  הנפוצות בישראל הן:

אטורוקוקסיב (Etoricoxib): תרופה חדשה ממשפחה זאת עם בטיחות גבוהה לפגיעה קיבתית.עדין אין מידע לגבי אירועים לבביים. יעילות גבוהה לשיכוך כאב ודלקת. מתן פעם ביום. מיון יומי מקסימאלי 120 מ"ג. שם מסחרי: ארקוקסיה ARCOXIA.

סלקוקסיב (Celecoxib): תרופה ותיקה ממשפחת הקוקסיבים. מינון יומי מקסימאלי 400 מ"ג. משווקת תחת השמות המסחריים: סלקוקס וסלברה.

תרופות סטרואידליות

קורטיקו-סטרואידים הם תרופות דומות להורמון הקורטיזון המיוצר בגופנו. השפעתו בעיקר בדיכוי המערכת החיסונית ומניעת דלקת. הוא ניתן בצורות רבות. המקובל הוא במתן דרך טבליות או בהזרקה ורידית.שרירית. ברפואת כאב משמש בעיקר להזרקה ממוקדת לאיזור הדלקת (שורשי עצב, מפרקים). ישנם תועות לוואי כעליה במשקל, אגירת נוזלים, בריחת סידן ועליה ברמות הסוכר בדם. לרב התופעות זמניות וחולפות עם הפסקת התרופה.

תרופות הניתנות דרך הפה ולשריר כוללות את פרדיניזון, סולומדרול ובטה מתזון. תרופות המשמשות להזרקה לאזורי דלקת כוללים: דפומדרול, דיפרוספן, צלסטון.

אופטלגין (Dypiron)

משכך כאב ומוריד חום. מתחיל את פעולתו לאחר כחצי שעה מזמן הנטילה. טווח השפעה כשש שעות. לא מנה יומית מקסימלית ארבעה גרם. תופעת לוואי נדירה היא האגרנולוציטוזיס. הופעתה אינה בתלות במינון. התרופה אינה בשימוש בארה"ב ורב מדינות אירופה.

פראצטמול

פראצטמול היא תרופה ידועה עוד מתחילת המאה העשרים, פראצטמול שייך לקבוצת תרופות הידועות כמשככי כאב לא נרקוטיים. אחד היתרונות של פראצטמול הוא שתרופה זו אינה גורמת לבעיות בקיבה או לדימום. לכן היא מתאימה במיוחד לאנשים הסובלים מכיב עיכולי או לכאלה שאינם סובלים אספירין. המינון המומלץ הוא 1 גר למנה ולא יותר מארעה גרם ליממה. יש להזהר במתן בחולים עם אי ספיקה כבדית. מופיעה תחת השם אקמול, טילנול ועוד רבים אחרים. מופיעה בשילובי תרופות כגון פרקוסט, רוקאסט, קודאין פורטה פרוקסול פורטה ואחרים.

טרמדול (Tramadol)

תרופה בעלת השפעה מעורבת המורכבת מהפעלה של אותם קולטנים של התרופות האופיואידיות אך גם על הקולטנים של הסרוטונין ונור-האפינפרין. תרופה יעילה עם השפעה טובה דמוית מורפין אך עם פחות תופעות לוואי של ישנוניות עצירות, ופחות תופעות לוואי מסוכנות. המינון המירבי המומלץ הינו 400 מ"ג ליממה. התרופה מגיעה במספר רב של תכשירים כגון טבליות, טבליות מושהות ל 24 שעות, נרות, טיפות, טבליות מציצה וגם כתרופה תוך וורידית. תופעות הלוואי השכיחות הינם הזעה, כאבי ראש, בחילות ודופק מואץ. יש להתחיל במינון נמוך ולעלות בהדרגה.

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 237 שאלות בנושא קבוצת התרופות נוגדות דלקת

 2. שלום.
  אני משתמש בטבליות בטרן להפחתת כאבים שנובעים מדלקות בכתפיים. הדלקות התפתחו מהצטברות סידן. האם נדרש להשלים טיפול של 10 ימים או ניתן להפסיק מיד עם העלמות הכאב (הקלה משמעותית מורגשת אחרי 2 כדורים - יומיים). האם קיימת תופעה של התמכרות לתרופה ? האם חש מגבלה לתדירות השימוש ?

  תודה !

  שלום ראובן גיל,
  ראשית לא ידוע תופעת של התמכרות לנוגדי דלקת. בטח שלא נטילת שני כדורים.
  הטיפול מונחה סמפטומים, ז"א אתה לא "חייב" לסיים טיפול של 10 ימים. במידה שמטרת הטיפול הושגה :ירידה בכאב. אתה יכול להפסיק
  שנית קיימות מיגבלות לשימוש בעיקר בגלל תופעות לוואי ומחלות אחרות

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ראובן גיל בתאריך 18 בפבר', 2010

 3. שלום רב !
  לאחר קריאת המאמר הנ"ל, נותרתי עם שאלה לא פתורה:
  מה עדיף לטיפול הכאבים של שחיקת סוס במפרק האגן כתוצאה מדלקת כרונית :
  קספו או בטרן 100 ?
  הבטרן עובד טוב יותר בטיפול בכאב,אך עדיין
  הייתי מעוניינת לקחת את התרופה ה" פחות מזיקה " למערכת העיכול ותפקודי כליות.
  שאלה נוספת:
  איזו כמות ובאיזה דחיפות, של אחת התרופות הנ"ל, תחשב בטוחה
  מבחינת נזקים.

  תודה
  נ

  שלום נעמי,
  שתי התרופות הנ"ל אינן מונעות את שחיקת הסחוסים בגוף אלא מורידים את הדלקת שנגרמת ע"י הכאב. הם יעילים לפרקי זמן קצרים. לאורך זמן יכולים להוביל לבעיות קשות כמו פגיעה בכליות ובקיבה, ואןלי לעלית ל"ד ואירועיים לבביים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נעמי בתאריך 20 באפר', 2010

 4. שלום רב. בת 49 סובלת מזה 30 שנה ממיגרנות בשנים האחרונות ההתקפים תכופים וקשים ברמה של זריקות , ח.מיון ואפילו לאחרונה אשפוז של יומיים. טופלתי בהמון תרופות כולל מניעה כמו אלטרול וסלואודרלין. טיפול ברלרט בד"כ עוזר לפעמים לא. בעבר טופלתי במרפאת כאב בבי"ח מאיר . האם קיימות תרופות מלבד הרלרט ריזלט ודומיהן לטיפול בכאב. האם סטרואידים יכולים להקל ? תודה.

  שלום מירה,
  סטרואידים יכולים לפעמים להקל על הנתקפים קשים אך צריך לזכור את הסכנות בטיפול כרוני ממושך בסטרואידים. ישנם בנוסף תרופות ספיציפיות לכאב שאינן שוכנת לתרופות הישירות של מיגרנה. פני לרופא כאב כצורך כך.

  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מירה בתאריך 24 במאי, 2010

 5. אני כחודש וחצי לאחר ניתוח גב,קיבוע ע"ש מותני אני נוטלת מאז פרקוסט 10 ,טרמדקס 100 (לא יחד) ישנם ימים שגם תרופות אלו אינם עוזרות לכאבים מה עלי ליטול?טרג'ין בזמנו עשה לי רע מאוד תודה רבה,

  שלום גלית,
  תקופת השיקום והחלמה לאחר ניתוחי עמוד השדרה כולה להיות מספר חודשים. טיפול התרופתי נקבע בהתאם לרמת הכאב ולמצבך הבראיותי ובדרך כלל כולל נוגדי דלקת בשילוב משככי כאב נרקוטיים.
  צריך לכלול תרופות שפעולות לזמן ממשוך כמו טרמדקס ולזמן קצר כמו םרקוסט. ב
  בשלב זה את צריכה כנראה לעלות את המינון והבמשך ממידה שזה מספיק תפני לרופא לשנות את התרופות.

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גלית בתאריך 1 ביוני, 2010

 6. האם יש קשר בין נטילת אופטלגין ועלייה קלה באנזימי הכבד?

  שלום מד,
  בהחלט יכול להיות קשר.
  יש לפנות לרופא המשפחה.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מד בתאריך 14 ביוני, 2010

 7. שלום , אני בת 32 +2 ללא מחלות .בחצי שנה האחרונה האחרונה אני סובלת מכאבי גב חזקים ,אובחן אצלי בלט ב- L4 L5 . הופנתי למרפאת כאב בתה"ש והומלץ לי להתחיל טיפול בארקוקסיה90 ובטרמקס 100 .
  האם תרופות אלו יעזרו לשיכוך הכאבים ?
  איך אדע האם באמת מדובר בדלקת או שהכאבים הם כתוצאה מהבלט?
  הכאבים משבשים לי את החיים האם יש פתרון מניעתי טוב יותר?
  תודה

  שלום שרית אדמון,
  התרופות הנ"ל יעזרו לדלקת שניגרמת כתוצאה מהבלט. במידה ולא יש לשקול הזרקה אפידורלית או הזרקה לשורש העצב.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרית אדמון בתאריך 24 ביולי, 2010

 8. אשתי עברה לפני כחמישה שבועות ניתוח לב פתוח להחלפת המסתם האורטלי ותיקון אבי העורקים העולה. לפני כחמישה ימים אובחן אצלה פריקרדיטיס ומאז 4 ימים היא נוטלת אטופן במינון של 2X600 מ"ג ליום. לאחר כשלושה ימים של נטילת התרופה, לחץ הדם שלה עלה מאוד (גם הסיסטולי וגם הדיאסטולי) והוא גם מתנדנד. האם יש קשר לאטופן? אם כן מה מומלץ, להמשיך עם התרופה 10-14 ימים או להחליף תרופה?
  יש לציין שהתופעות שמהן סבלה כמו כאבים בשכם ובגב העליון יחד עם קוצר נשימה פחתו מאוד מאז שהחלה ליטול אטופן.
  תודה

  שלום יוסי,
  תרופות מקבוצת "נוגדי דלקת לא סטארוידליים" 0כמו אטופן) הן תרופות יעילות להורדת כאב ושיכוך כרב יחד עם זאת ידועה ההשפעה של תרופות אלו למערכת הקרדיו-ווסקולרית. (עלית ל"ד, וסיכון לשבץ מוחי)
  לכל התרפות מהקבוצה זאת - סיכון להשפעה על המערכת הקרדיו-ווסקולרית.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 12 באוג', 2010

 9. האים OPTALGIN שייך לקבוצת NSAID .בתודה מראש

  שלום שלה,
  optalgin שייך לקבוצת הnsaids
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שלה בתאריך 17 בספט', 2010

 10. שלום,
  בין 22.7 ועד 8.11 קיבלתי סה"כ 9 זריקות של דיפרוספן לטיפול בכאבי גב. ניכרת עליה רצינית ברמות הסוכר בדם. האם אפשר לייחס זאת לתרופה הזו ואם כן למשך כמה זמן עשויה להמשך ההשפעה.

  שלום גדעון,
  זה בדרך כלל מעלה את הסוכר בדם לשבוע עד עשרה ימים מההזרקה.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גדעון בתאריך 11 בנוב', 2010

 11. שלום,
  קבלתי מרשם לארקוקסיה.
  בנוסף, אני נוטלת כדורים בשם למיזיל הידועים ככאלה שעלולים לפגוע בכבד.
  האם מותר לשלב ביניהם ואין סכנה מוגברת לכבד?
  בברכה,
  מירית

  שלום
  יש סיכון גדול יותר אך ההחלטה על המתן צריכה להינתן על ידי הרופאים שנתנו לך את התרופות.
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת mirit בתאריך 7 בפבר', 2011

 12. שלום. יש לי כאב חד שמוקרן מהשכם עד למרפק ומתחזק עם הטייה של הצואר. הוצע לי לקבל טיפול באטופן 600 או ארקוקסיה 90 פעם ביממה. קראתי שהארקוקסיה גורמת לעלייה בלחץ הדם ואכן זה קרה אצלי, ושהיא בעצם תחליף לויוקס שנאסרה לשימוש. איזו תרופה בטוחה יותר לשימוש
  תודה

  מאת גיל בתאריך 12 בפבר', 2011

 13. קיבלתי מרופא מרשם ללקסין2 פעמים ביום. את הכדור הראשון לקחתי מייד לאחר ארוחה ואת השני קצת אחרי משהו כמו חצי שעה, מאז יש לי כאבי בטן באיזור מעל הפופיק לא עוצמתיים אך כאילו הבטן רגיזה, זה נורמאלי?
  עברו כמעט 24 שע' מאז לקחתי את הכדור

  מאת אורית בתאריך 14 בפבר', 2011

 14. שלום,
  יש לי אלרגיה לכל משפחת nsaid, הרופא המליץ לי על משככי כאבים כגון: אקמול, קוד אקמול, שעוזרים לי לשעתיים אם בכלל, המלצה נוספת היתה טרמדקס 100 mg שגם לא עזר.
  השאלה האם ישנם משככי כאבים נוספים שניתן לנסות?

  תודה.

  מאת אלין בתאריך 16 בפבר', 2011

 15. שלום. בן 32. סובל 3 שנים מכאב גב שמקורו (אולי) מניוון ובלט דיסק L5S1. טיפולים שמרניים, אפידורל , כדורים אנטי דלקתיים ולאחרונה קובלציה (צריבת דיסק) - כולם כשלו.
  לאחרונה התחלתי ליטול ליריקה, 150*2 - יש שיפור!!
  שאלתי - האם ניתן לקחת את כל ה-300 ביחד או לחלופין 150 ביום ו-300 בלילה (וזאת על-מנת להירדם מהר שכן עם הכאב ביום אני מסוגל לחיות אולם עם הכאב בלילה איני מצליח להירדם).
  או במילים אחרות: מהו המינון היומי המקסימלי ומהו המינון המקסימלי בבת אחת של ליריקה?
  תודה.

  אבי שלום,
  לגבי LYRICA זו תרופה שפעולת כ 12 שעות. אבל ניתן להלק את המנה היומית לפי מצבך. במידה שבשעות היום אתה "מסתדר" ללא משככי כאב אתה יכול ליטול את התרופה רק בערב גם בגלל ההשפעה על איכות השינה.
  בברכה,
  דר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אבי בתאריך 22 בפבר', 2011

 16. שלום רב,
  אמי, בת 70, סובלת באופן כללי מכאבי גב תחתון קשים וכרגע (מזה יומיים) סובלת גם מהתגברות כאב לכדי כאב אקוטי בירך (עד לברך) שנובע כנראה מדלקת. הכאבים קשים מאד ומכיוון שהיא אלרגית לאספירין (וגם לפניצילין) רוב התרופות נוגדות הדלקת המשככות כאבים אינן מתאימות לה.
  בין השאר ניתנו לה נרות וולטרן אך מסרבים לתת לה זריקת וולטרן (בהקשר עם האלרגיה שלה).
  שאלותי הן:
  א. האם יש היום פתרון תרופתי חדש לכאבים עזים ודלקת מהסוג המתואר לאלרגיים לאספירין ופניצילין?
  ב. האם אכן זריקת וולטרן מסוכנת יותר מההיבט האלרגי מהנרות?
  ג. מקבלת מהבוקר טיפות טרמדקס אך הן לא מועילות עדיין. האם אפשר לצפות שיעזרו בהמשך עם המנות הבאות?
  תודה רבה על כל ייעוץ ועזרה
  רחלי

  מאת רחלי בתאריך 27 בפבר', 2011

 17. דר שלום
  יש לי אמא בת 80 אם בעיות גב קשות כולל פריצת דיסק וכולל דלקת רופא כאב רשם לה ליריקה 30 מל סימבלטה 300 מל וכעת הוסיף לה ארקוקס 400 מל. האם אפשר להוריד מנון מהארקוקס? מפני שהיא מתלוננת על סחרחורות וטשטוש בעינים,מצפה לתשובה .שרה

  שלום
  יש להניח כי התכוונת הפוך. ליריקה 300 וסימבלטה 30. בכל מיקרה בדרך כלל הסחרחורת הפרעות המיקוד הם מהליריקה ולא הסלקוקס. למרות זאת יש לשקול את הסלקוקס שוב עקב גילה. יש לחזור לרופא המטפל לצורך שינוי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 10 באפר', 2011

 18. שלום רב. בעקבות איבחון בלט פריצת דיסק בחוליטה 4-5 לוקח ארקוקסיה 90 מ"ג. נאמר לי שהמינון 10 טבליות הוא המומלץ. האם הפסקה של נטילת הכדורים לפני סיום הכמות פוגעת בטיפול? האם 10 טבליות גורמות לנזק מצטבר לאדם " בריא"
  תודה בעז

  שלום
  אין כל חובה לסיים טיפול של 10 כדורים. מצד אחר בבן אדם בריא הסיכוי לכל נזק לאחר 10 ימי טיפול הוא אפסי.
  חג שמח
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת בעז בתאריך 19 באפר', 2011

 19. שלום רב, מזה כחודשיים שאני סובלת מכאבים בפרק היד הימני, בהמשך לזרת. רופא המשפחה הציע טיפול של בטרן 100 , אחד ליום למשך 10 ימים. א. האם זהו אכן טיפול יעיל משום שזה היום החמישי שאני לוקחת את התרופה והשיפור מזערי.ב. האם מדובר בדלקת פרקים? ואם כן האם היא עלולה להתפשט? מה ניתן לעשות על מנת לעצור את ההסלמה?. תודה רינה

  שלום
  לא ניתן לעשות אבחנה דרך המייל מה מקור הכאב. יש להניח כי רופא המשפחה חושב כי יש דלקת במפרק או בגיד. אין המשמעות של כך כי יש לך "דלקת פרקים". יש להמשיך את נטילת התרופה לתקופה הרשומה כל עוד אין לך תופעות לוואי משמעותיות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רינה בתאריך 24 באפר', 2011

 20. יש לי 4 ימים כאבים בעצמות השכם בתנועות מסוימות, הגורם לקוצר נשימה לכמה שניות. לקחתי תרופות נגד כאבי שרירים בהתחלה זה עזר לכמה שעות עכשו זה לא עוזר כלל , מה זה יכל להיות .

  מאת גלית בתאריך 30 באפר', 2011

 21. שלום,
  אני סובל מכאבים וככל הנראה דלקת במפרק הברך. התלבטתתי בין ארקוקסיה לנקסין. נאמר לי שארקוקסיה יעיל יותר בשיכוך הכאב, ולעומת זאת נקסין משפיע טוב יותר על ריפוי הדלקת - עקב ההרכב השונה. האם זה נכון?
  תודה, ניר

  שלום
  התשובה אינה חד משמעית. שניהם מטפלים בדלקת ובכאב. ההבדל הוא בתופעות הלוואי. במידה והינך צעיר ובריא אין משמעות לתרופה שתבחר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ניר בתאריך 6 במאי, 2011

 22. יש לי חשד לקרע בגיד בכתף לפי בדיקת אולטרא סאונד והרופא נתנה לי כדורים אטודולק 2 כדורים ליום קראתי באינטרנט שיש בעיות בקיבה כבד כליות רציתי לדעת עם זה מסוכן אני חולת סכרת לחץ דם .ויש לי כאבים בלילה כשאני נחה ואני לא ישנה טוב.

  שלום
  באופן עקרוני תרופות מהסוג הזה יכולות לגרום לבעיות שציינת. אבל הייתי מתיעץ עם רופא המשפחה או הרופא שרשם את התרופות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת בלה מולכו בתאריך 14 ביוני, 2011

 23. לבעלי יש כאבים בכתף שמאל שמקרין לכול היד עים נימול באצבעות,קיבל אתופן 400 מ"ג ולא עזר,לאחר מיכן קיבל אינדוביס,וכבר שבוע ימים הוא מקבל בטרן 100 מ"ג 1 ליום.ויש לו הקלה.השאלה הנישאלת אים הוא יכול לקחת את הכדור מעבר ל-10 ימים.הוא בן 52 בבקשה אים אפשר תשובה מהירה

  שלום
  ניתן לקחת גם יותר מעשרה ימים אבל זה בתלות מצבו הבריאותי הכללי (כיב קיבה יתר לחץ דם ועוד) יש להתיעץ עם רופא משפחה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תמי בתאריך 27 ביוני, 2011

 24. שלום דוקטור אני בת 35 מאובחנת בנורלגיה אוקסיפיטלית 10 חודשים כאבים איומים בחצי ראש כאב עיצבי שורף דוקר ניסתי הזרקות קורטיזון גלי רדיו פעמיים c2 c3 שום דבר לא עוזר ניסתי אין ספור תרופות ליריקה סימבלטה ואלטרולט התצרופה היחידה שעוזרת לי 40 טיפות טרמדקס שאלותי הם:
  1. האם זה דבר שעובר?
  2. האם אני יכולה לחיות על 40 טיפות ליום למשך תקופה ממושכת מה הסיכונים מהתרופה?
  3. הציעו לי השתלת אלקטרודה מה אתה חושב?
  אודה מאוד לתשובתך בהקדם .

  שלום
  הטרמדקס היא תרופה שניתן לקחת לזמן ממושך. יש התרגלות לתרופה ויש מעט "התמכרות" לתרופה. פגיעה בדך כלל קשורה לבעיות רפואיות אחרות. מינון של 40 טיפות ליום לא נחשב גבוהה.
  יש מקום בהחלט לשקול השתלת אלקטרודות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נורית בתאריך 3 ביולי, 2011

 25. שלום
  סובלת מזה 4 חודשים כאבים במפרק הירך,לאחר מיפוי עצמות - דלקת פעילה במפרק, קבלתי ל20 יום אטופאן 600מג ופיזיוטרפיה, ישנה הטבה,בכאב, אבל עדיין ממשיך. וכל לילה סובלת מכאב בקיבה ובצד שמאל מתחת לצלעות, האם יש קשר ללקיחת הכדור?

  יונית שלום
  יכול להיות קשר בין כאב בקיבה ונטילת תרופות נוגדות דלקת כמו אטופן.
  צריך להחליף תרופה ולבדוק אופציות טיפול נוספות.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יונית בתאריך 6 ביולי, 2011

 26. שלום רב,

  אני מטופלת מזה 4 שנים במטטרוקסט 10 מ"ג אחת לשבוע.שאלתי,האם ניתן ליטול אותה בשילוב עם אביטרן(בנרות או בכדורים).
  אודה על תשובתך בהקדם,
  ויקי

  מאת ויקי בתאריך 11 ביולי, 2011

 27. שלום רב, אני סובלת מפריצת דיסק בגב תחתון עם הקרנה לרגל. לאחרונה הכאבים בלתי נסבלים, קיבלתי זריקת אפידוראל ומשכחי כאבים רבים. 2 שאלות: 1. אני נוטלת מזה כחודש 4 פעמים ביום 4 מ״ל וי דלגין. האם התרופה ממכרת או שניתן ליטול אותה פרק זמן ממושך? 2. אמש נטלתי לראשונה ביחד את כל אלו- וידלגין ואטופן 600 וגלולת הרמונט ולאחר חצי שעה בלעתי גם טרמדקס 100. סמוך לכך החלו להופיע בחילה, רעד,גלי קור,לחץ בחזה ופחד. זוהי פעם ראשונה בחיי שהרגשתי כך וזה נמשך גם לאחר שקמתי בבוקר. האם מוכרת תגובה כזו מתרופות אלו?  

  מאת יעל בתאריך 14 ביולי, 2011

 28. אני חולה כבר כשבועיים בשלבקת חוגרת .קיבלתי זאלדיאר 37.5 מ,ג לכאבים,כנראה פיתחתי אלרגיה לטראמדול ,והיום אני לוקחת רק נורסין, אני כואבת מאוד במיוחד בלילה האם יש כדורים או מישחה שיכולה לעזור, אני בת 57 אלרגית לאופטלגין,שותה באופן קבוע פרופיל לתירואיד, וכדור פרבליפ 20 בריאה בדרך כלל

  מאת שרי סלהוב בתאריך 18 ביולי, 2011

 29. אחרי ניתוח לב פתוח 21 יום כאבים חזקים בחזה ובגב מטופל באופטלגין ופרוקסט 10 לא עוזר יותר מדי

  מאת בן אבי בתאריך 24 ביולי, 2011

 30. קיבלתי אטופן בשל כאבים בגיד. אחרי שמונה ימים שמתי לב שעליתי במשקל 2.5 ק"ג, בלי שינוי אחר בפעילות או בתזונה. האם העליה במשקל נגרמה מהתרופה?

  מאת יצחק בתאריך 1 באוג', 2011

 31. כאבי ברך. התחיל ככאבים בציסטה על שם בייקר[אובחנה באולטרסאונד] נמשך בדלקת בברך הקדמית. שחיקה מינימלית של הסחוס נצפתה בצילום. הוזרק קורטיזון לברך. מקבלת ארקוקסיה וכדורים נגד כאב [נורופן פלוס] ואין שיפור . כאבים מאחורי הברך הסתיימו. המפרק כואב גם בנגיעה. כבר חודש ימים.

  מאת דליה יאירי דולב בתאריך 4 באוג', 2011

 32. בעלי סובל כאבים חזקים מאד בחגורת הצלעות(חצי גוף)ההשערה הרפס או בעיה עצבית מאחורי צלע.מקבל ליריקה וטראמדקס. השכיבה קשה .ישמשהו יותר טןב ללילה? תודה.

  רינה שלום,
  התאמת התטיפול התרופתי תלויה בסוג הכאב ומשך הכאב אבל גם במצב הבריאותי.
  אפשר עקרונית להוסיף תרופות נרקוטיות , נוגדי דלקת משחה מקומית או אפילו חסם עצבי.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רינה בתאריך 4 באוג', 2011

 33. בעלי טופל במרפאת כאב בהזרקה תחת שיקוף בגב ללא הקלה בכאב לאחר בירור נוסף נאמר לו שיש בעיה במפרק הירך כאבים מבפסעה ימין אפשרות ניתוח החלפת מפרק-האם יש למרפאת כאב טיפול להקלת הכאבים במפרק?

  שלום
  הטיפולים המקובלים לכאב שמקורו משנוים ניוונים של מפרק הם טיפולים תרופתיים בשילוב של פיזיוטרפיה.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גילה בתאריך 8 באוג', 2011

 34. אני לאחר כריתת כליה עקב גידול.סובל מכאבים בירכיים עקב בעיות בעמוד שדרה תחתון.נאסר עלי ליטול תרופות מקבוצת הNSAIDE .
  האם
  קיימת עבורי תרופה נגד הקלה מדלקת.?

  מאת ,.בני בתאריך 10 באוג', 2011

 35. שלום,אני סובלת כבר שנים מכאב במרפק יד ימין,כנראה מעבודה עם מחשב.נראה לי שנקרא "טניס אלבו".קבלתי ארקוקסיה ולא עזר ואז קיבלתי זריקה אחת של דיסרוספן ועדיין הכאב לא חלף ואפילו מחמיר .מה עושים?אודה לתשובתך.

  מאת אביבה בתאריך 13 באוג', 2011

 36. עדיין לא קיבלתי תשובה לשאלתי הקודמת. הכאב עדיין עז בעיקר בשעת שינוי מצב מישיבה או שכיבה לעמידה ותחילת הליכה. אחר כך משתפר. כואב בלילה בנקודה ממוקדת. מה הטיפול

  מאת דליה יאירי דולב בתאריך 20 באוג', 2011

 37. שלום בבקשה קח תשאלה שלי רציניותענה לי על הכל למעלה אני רוצה לטפל עכשיו עוד שיחולף לי הכל אני סבלתי בחיים שלי למעלה משנה שלמה המון המון ואני בדרך לבריאות שלי סוף כל סוף אני סובל כבר יותץר משנה מכאבים באשכים יותר השמאלי כתוצאה מחבלה ישירה לחץ עצום על אשך בקיצור לקחתי אנטביוטיקה מעט עזר אבל לפני חודש הרופא שלי נתן לי אטודולק 600 מ"ג ל8 ימים כל יום 2 כדורים ובהתחלה מעט מאוד הרגשתי שינוי בכאבים אבל אחרי שבוע וחצי שבועיים אני מרגיש הרבה יותר ניפלא אבל עדיין חסר עוד קצת שיחלוף סופי מעט עוד מרגיש רציתי לדעת האם היה לי שם דלקת משהו כזה למעלה משנה הגיוני? רציתי לדעת עוד משהו רק כי ביקשתי מהרופא הוא נתן לי עוד 20 כדורים אבל האם יש כדורים אחרים יותר בריאים ? האם הכדורים האלה מסוכנים ? עוד כמה רצוי שיבלע כדורים כאלה כמה ביום לכמה ימים? והאם יכול לחזור לי כל הכאבים זאת אומרת מה זה הכדורים האלה משכך כאב ועלול לחזור לי או פשוט זהו יחלוף לי סופי עם דלקת זה הוא משהו כזה תודנה רבה מצטער על כל האורך פשוט סבלתי המון המון

  שלום
  הכאב באשך ניגרם מדלקת שאינה זיהמית (ללא חידקי) ולכן הכדורים עוזרים לה. ניתן לקחת את התרופה לתקופה של עד כחודש באנשים צעירים. צריך לקחת תרופה להגן על הקיבה.
  פנה לרופא שרשם לך אותה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גבי בתאריך 22 באוג', 2011

 38. אני בת 43 ואני סובלת מפריצת דיסק כעשר שנים. כאב גב הוא חלק בלתי נפרד ממני לצערי אך למדתי לחיות עם הכאב. לאחרונה עשיתי תנועה חדה שהרגה אותי מכאבים בעכוז שמאל ולאורך כל הרגל. ביום ראשון האחרון קיבלתי זריקת מורפיום בבית החולים ומאז אני לוקחת ארקוקסיה וזודיאר. השאלה היא מה אני יכולה לעשות כדי להיפתר מהכאב הבלתי נסבל הזה שמשתק אותי ולא נותן לי אפשרות לפעול במהלך היום ולישון במהלך הלילה. אגב, הייתי אמורה לקבל זריקה אפידורלית היום (חמישי) אבל בגלל שיש לי מוגלה בגרון נאמר לי שזה בלתי אפשרי בינתיים ומסוכן. הכאב הורג אותי. מה לעשות ???

  מאת לי בתאריך 25 באוג', 2011

 39. אז קודם כל תודה רבה על תשובתך המהירה ולאור העובדה שבאמת הכדורים האלה אטודולק 600 מ"ג עזרו לי מאוד אני מרגיש ממש יותר טוב בהרבה סבלתי שנה שלמה ומצטער שלא לקחתי את זה ממזמן בקיצור הייתי רוצה המלצה שלכם כמה כדורים לבלוע בכמה ימים יש לי בקופסה 20 כדורים כל טבליה מכילה 600 מ"ג בפעם שעברה שעזר לי מאוד לקחתי 8 יום כל יום 2 כדורים רציתי לשאול אז האם לקחת 1 ביום או 2 כדורים ביום? כי הבנתי זה חזק וכמובן כמה ימים וכמה כדורים תודה רבה ונקקוה לטוב ועוד שאלה אחורה שמסקנת אותי האם עלול לחזור הכאבים שוב כמו שהיה או דלקת לא חייקי שחולפת לא חוזרת או מה זה הכדורים האלה בקיצור מקווה של יחזור לי הכאבים כמו שהיה תודה תודה רבה יום טוב ורק בריאות.

  מאת גבי בתאריך 25 באוג', 2011

 40. ושכחתי עוד 2 דברים אחד איזה סוג כדורים לבקש להגן על הקיבה והאם לבלוע אותו מיד אחרי האטודולק ? והשני האם חובה הכדורים להגן כי בפעם הקודמת לא לקחתי ואכן גם כתבת לי באנשים צעירים עד חודש וכאלה דברים אני בן 19 וחצי

  מאת גבי בתאריך 25 באוג', 2011

 41. לפני כשבועיים אימי החלה לסבול מכאבים ברגל ימין(מהברך כלפי מטה), שהחמירו מיום ליום, עד אשר לא יכלה לעמוד על רגלה מרוב כאבים.אורטופד נתן לה אטופן ל-10 ימים.לדבריו מדובר בדלקת או בכאב שנובע מהגב.לאחר כיומיים הכאבים פחתו וביום החמישי מתחילת לקיחת האטופן היא הפסיקה על דעת עצמה את חפיסת הכדורים,והכאב החל לחזור אך לא באותה עוצמה.כמו כן היא המשיכה לקחת את הכדורים כיוון שהכאב חזר.שאלותי הן:האם עליה להמשיך את לקיחת הכדורים ואף לבקש מירשם נוסף? האם ייתכן שגם לאחר שתסיים את הכדורים הכאב ימשיך לתקוף אותה?האם עליה לנוח ולהימנע מהליכה? מקווה לתשובה מהירה.תודה רבה.

  שלום
  תמיד יש לסיים את המרשם כמו שנכתב אלא אם מתפתחות תופעות לוואי. במידה ועזר לה היטב שווה לנסות מחזור נוסף. זאת כמובן אם אין סיבה שמונעת את נטילת התרופה כמו לחץ דם גבוה או היסטוריה של התקף לב, או פגיעה כליתית קודמת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת כלנית בתאריך 24 בספט', 2011

 42. אני בת 69 לרוב בריאה, שוקלת 51 ק"ג. לאחר כאבי גב קלים, התחיל לי לפני 5 שבועות כאב גדול ברגל השמאלית, לאחר MRI אובחנה פריצת דיסק L2 L3 אחרי 10 ימים של אטופן שלא עזר לי, קבלתי ליריקה עם מינון התחלתי של 50 מ"ג ליום. כבר עשרה ימים שהמינון הוא 150 מ"ג ליום והכאב לא יורד. בנוסף לקחתי בימים האחרונים,לסרוגין,יום כן יום לא, נר אביטרן 50
  שאלתי היא, האם להמשיך עם הליריקה על אף שלא חל שיפור, או שזה פועל עם הזמן או עם מינון שונה
  כמו כן מותר לשלב יום יום עם האביטרן או בכלל לא מומלץ
  והדבר היותר חשוב הייתי רוצה לדעת מהי המלצתכם לגבי ההמשך
  מאוד אודה לכם על תשובתכם

  שלום
  הטיפול הראשוני הוא נכון. יש לנסות לעלות בליריקה עד 300 מ״ג ליממה לפני שמחליטים כי הטיפול נכשל. זאת כמובן במידה ואין תופעות לוואי משמעותיות . אין בעיה לשלב בין נר אביטרן וליריקה אך הייתי נמנע מלשלב עם אטופן.
  יש בהחלט מקום להזרקה אפידורלית או לשורש הרלוונטי במידה והכאב לא חולף.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יהודית בתאריך 1 באוק', 2011

 43. אני מטופל במרפאת כאב אחרי ניתוחי גב עם לחץ על השורש נוטל בקביעות אטופן. ליריקה .לנטון. .סימבלטה. אוקסקונטין . באחרונה סובל מבעיות במערכת העיכול כולל צרבת ובחילות האם לתרופות אלו יש השפעה על המצב החדש במערכת העיכול

  שלום
  בהחלט יכול להיות. יש להסדיר את הטיפול דרך מרפאת הכאב שבה אתה מטופל.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציון בתאריך 8 באוק', 2011

 44. בגלל הכאב נכנסתי לדיכאון ולחרדות האם זה משפיע גם על המצב הנפשי ואם כן זה חולף או שתלוי בתרופות שאני נוטל?

  שלום
  כאב בהחלטמיכול לגרום לדיכאון, ולחילופין דיכאון יכול לחזק כאב. יש בהחלט מקום לטיפול תרופתי. כמו כן יכול להיות שהתרופות שנרשמו לך לא מתאימות. ולכן יש מקום לפנות למרפאת כאב להסדרת התרופות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציון בתאריך 8 באוק', 2011

 45. אני בת 53, סובלת מספר שנים מדרבן בשתי הרגליים כשלאחרונה הכאבים התחזקו ברגל שמאל עם נפיחויות קלות בקרסול.
  בשבוע האחרון נתקפתי בנוסף, לכאבים מאוד חזקים בעורף העולים לכיוון הראש בשני מוקדים עיקריים.
  בביקורי אצל האורטופד הוא רשם עבורי את התרופה ארקוקסיה 90 מ"ג ואמר לי שזה יוכל לעזור לי גם לדרבן.
  קראתי בעיון רב את מגילת הדף המצורף לתרופה והתחלתי לקחת את הכדורים עם חששות רבות דווקא מהכיוון של הלחץ דם, מכיוון שיש לי לחץ דם מתנדנד (150+/110, לבין 135/85), תוך מעקב יומיומית של הלחץ דם שלי.
  שלושה כדורים הספקתי לקחת ואתמול בערב הבחנתי שבקרסול השמאלי שלי ישנה בצקת קלה.
  לקחתי את הדף המצורף לכדורים ושוב קראתי אותו ועפ"י הבנתי קיימת תופעת לוואי כזו.
  שאלתי היא האם עלי להפסיק עם הכדור הנ"ל, או שאני יכולה להמשיך ולקחת אותו?
  (האורטופד המטפל בי לא עובד היום ואין לי אפשרות להשיג אותו).
  עוד עובדה שעלי לציין משקלי הינו 110 ק"ג.
  אודה לכם מאוד על מתן תשובה מהירה.
  אסנת

  שלום
  הייתי מפסיק את התרופה ביחוד עם גם לחץ הדם עלה ומתיעץ עם רופא/ת המשפחה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אסנת קורן בתאריך 9 באוק', 2011

 46. שלום רב וחג שמח
  אני בן 60 סובל מכאבי גב תחתון. צואר . רגליים שוקיים. ותחושת חום נימול שריפה בכפות הרגליים . בחודשיים האחרונים יש לי גם כאבים חזקים מתחת לגב התחתון ממש בטוסיק בצד ימין ושמאל ובעיקר בצד ימין.נשלחת לסיטי גב תחתון ונמצא L4-L5 בלט דיסק מרכזי דיפוזי ויותר מימין עם לחץ על השק הדואלי עים שינויים ניווניים במפרקים.גובה L5-S1 בלט דיסק מרכזי דיפוזי עם שינויים ניווניים. עם כל מכלולל הבעיות שהזכרתי מאוד קשה לי .האם ניתוח יעזור במקרי שלי .האם ארקוקסיה מרפא דלקת או משכך כאבים. תודה רבה וחג שמח.

  שלום
  יש לשקול ניתוח במידה והכאב נובע מגובה אחד למשל ה l4-5 אך שווה לפני כן לקבל הזרקה אפידורלית.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אליהו בתאריך 13 באוק', 2011

 47. האם יש תחליפים ללריקה, גורמת לתופעות לוואי קשות.

  שלום
  ישנם מספר תחליפים לתרופות לכאבים עצביים. פני לרופא הכאב לצורך התאמה למחלתך הספיציפית.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שוקה בתאריך 31 באוק', 2011

 48. שלום,
  יש לי שתי בעיות,לדעתי האחת יצרה את השניה.
  אני בת 53, מזה כשנה יש לי כאבים נקודתיים בעצם הזנב, זוית ישיבה מסויימת לא אפשרית, מכאן נבע הצורך להטות את הישיבה לכיוון עצם האגן, ומזה (לדעתי) כחצי שנה אני סובלת ממש מכאבים בשכם שמאל. נטלתי 10 ימים ארקוקסיה שמלבד סחרחורות קשות לא ממש עזרה. מה עושים?!
  תודה

  שלום
  אני לא משוכנע שאכן הכאב קשור, אך בכל מיקרה יש מקום לטיפול בשתי הבעיות. ניתן לבצע הזרקה לעצם הזנב שתוריד את הכאב (הכאב הזה ניקרא קוקסידיניה) ולגבי הכתף את זקוקה לאיבחון לראות האם הבעיה בכתף או נובעת מהצוואר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יהודית בתאריך 31 באוק', 2011

 49. אני סובלת ב-2מכאבי גב חזקים מזה כשבוע ואף פעמיים קרה שלא הצלחתי להתרומם מהמיטה מעוצמת הכאב לפני 3 ימים נתן לי הרופא אתופן אבל הכאבים לא פוחתים אני רתוקה לבית ומיואשת מה לעשות

  שלום
  במידה והכאב מלווה בחוסר נוירולוגי משמעותי כמו חולשה, חוסר שליטה על סוגרים או רדימות של הגפיים, יש להגיע למיון. במידה ורק מדובר בכאב. יש לטפל ע"י תרופות מסוג אטופן בשלב ראשון ובהמשך תרופות כטרמדקס פרקוסט אוקסיקונטין ועוד. יש מקום לביצוע הדמיה במידה ואין שיפור. הבדיקה הנכונה היא MRI או CT אין טעם לצילום רגיל מידה ולא היה אירוע שיגרום לשבר או חס וחלילה סכנה לגרורה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפי בתאריך 4 בנוב', 2011

 50. שלום רב, האם אפשר לשייך הופעת הרפס על השפתיים לנטילת ארקוקסיה? ואם כן איזה תרופות חלופיות אפשר לקחת נגד דלקת וכאבים במפרקים? האם קסאפו 8 יכולה לעזור או שיש תופעות לוואי כמו הרפס? תודה מראש

  שלום
  זוהי אינה תופעה ידועה לארקוקסיה. גם קספו משתיכת לאותה קבוצת תרופות
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפי בתאריך 18 בינו', 2012

 51. שלום, אני אלרגי לקבוצת הכדורים NSAIDS
  כאשר אני חולה או בטיפול כלשהוא.. הנני מפחד לקחת כדורים שמא אני אלרגי אליהם ולכן לוקח רק אקמול.
  רציתי לדעת איזה משככי כאבים נוספים (יותר חזקים ) אני יכול לקחת.
  תודה רבה

  שלום
  תרופות מקבוצת הטרמדול והאופיואידים. יש לשים לב בחלק מהתכשירים יש עירוב עם תרופותבעיקר מסוג אקמול אך מדי פעם גם אספרין שגם הוא יכול להיות אלרגן עבורך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוני בתאריך 20 במרץ, 2012

 52. שלום יש לי כאב חזק מאד בגב תחתון יש הרגשה של דחיסה ( כאילו החלק העליון של הגב יושב על החלק התחתון)אני אשה שמנה שיש לה כמה מחלות נילוות כגון לד סוכר גבולי האם הבטארן שאני לוקחת כרגע יעזור לי האם אני יכולה לקחת 2 כדורים בגלל המשקל אני יודעת שאין תוצאת ״ פלא במידי״ אבל כל כך כואב שאני לא יכולה ללכת

  מאת אסתר בתאריך 24 במרץ, 2012

 53. לאחר מאמץ גופני של עלייה וירידה במדרגות החלו לי כאבים חזקים בברך במיון קבלתי זריקת וולטרן ונאמר לי שיש לי חשד לקרע במניסקוס דיאלי . ניתנו לי כדורי ארקוקסיה ופריקוסט וזאת למרות שאמרתי שאני מקבלת תרופה ללחץ דם וכן קומדין עקב PE .נאמר לי ע״י רופא קופ"ח לא לקחת את הארקוקסיה . שאלתי היא האם אסרו את ארקוקסיה בארה"ב ובעיקרון מה כן מותר לי לקחת וכיצד לטפל ע"מ להמנע מכאב וגרימת נזק חמור יותר . הפריקוסט מרגיע את הכאב אולם מנטרל פעילות שוטפת . נא עצתך.תודה 

  שלום
  אני לא מכיר כל הרקע הרפואי שלך. ארקוסיה לא אושרה לשימוש בארה"ב. (לא אוסר השימוש).
  צריך להמשיך בירור אורטופדי, ניתן ליטול משככי כאב כמו טראמדקס ומקבוצת פרקוסט
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מלי בתאריך 24 במרץ, 2012

 54. שלום,

  אני סובל מדלקת במפרק כף היד כתוצאה מפעילות ספורטיבית. האורתופד רשם לי ארקוקסיה 90 אך לאחר שקראתי את התווית אני לא בטוח שכדאי שאקח תרופה זו, מאחר שבעבר סבלתי מתסמונת מעי רגיז.
  - האם נכון להמנע מהתרופה?
  - מה עדיף במקרה שלי - אתופן600 או ארקוקסיה90?
  - האם איבופרופן יכול לעזור?

  אשמח לעזרה,
  אבי

  שלום
  הטיפול בארקוקסיה הוא טיפול טוב לדלקת שנוצרה. כל התרופות ממשפחות נוגדות הדלקת יכולות להגדיל בעיות במערכת העיכול. דווקה המשפחה של הארקוקסיה שנקראת COX 2 עושה זאת פחות מהאחרות. לגבי תופעות לוואי אחרות יש להתיעץ עם הרופא המטפל.מתוך הנחה כי האורטופד מכיר את בעיותיך הרפואיות ובחר את התרופה הנכונה עבורך, הייתי ממשיך בטיפול בארקוקסיה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אבי בתאריך 4 באפר', 2012

 55. שלום,
  אני בן 50 סובל כשנתיים מכאבי גב תחתון עם הקרנות לרגל שמאל ,ב MRI אחרון ,פריצת דיסק L5-S1,בבדיקת EMG פגיעה שורשית L5-S1 .אני מטופל בנוגדי דלקות בתדירות של אחת לחודש, למשך 10 ימים ,2 זריקות אפידוראליות לא עזרו ,גם דרך שיקוף .ישנו כאב קבוע בעוצמה נמוכה ,כל מאמץ ולא הקטן ביותר מעלה את הכאב ,עד כדי שאיני יכול ללכל או לשבת ,(10 ימים של אקוקסיה מוריד את רמת הכאב ,אך לא את כל הכאב של ההקרנות לרגל ).
  שימושמ בליריקה גרם לי לסחרחורות
  שאלתי :שמעתי על תרופה בשם סימבלטה ,האם מורידה את הדלקת ?מונעת כאבים ?האם כאב עצבי יכול גם להתעצם אם לא מטפלים בו ?
  איך משתלב הסימבלטה יחד עם התקף שדורש נוגדי הדלקות ?

  מה דעתך על המפורט ,אני מבולבל ?

  תודה מראש לעצתך .

  שלום
  סימבלטא היא תרופה כללית לכאב כרוני. היא ניתנת לאורך זמן ומורידה את הכאב על ידי העלאת הסף לכאב. כך שיש פחות כאבים. היא משתייכת למשפחה של תרופות המכונות SNRI. היא במקורה תרופה נגד דיכאון. היא אינה מורידה דלקות היא עוזרת לכאב עצבי. וניתן ליטול אותה עם נוגדי דלקת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מנדי בתאריך 9 באפר', 2012

 56. שלום וברכה ותודה לרופאים המסורים שעונים על השאלות!!
  רציתי לשאול שאלה בנוגע לליריקה:
  אני לוקחת מזה כ3 חודשים ליריקה במינון 150 מ״ג כל ערב
  בשבועיים האחרונים יש לי תופעת ריפלוקס קשה מאד
  האם ישנה אפשרות שנבע בעקבות השימוש בליריקה?
  האם ליריקה ידועה כפוגעת ברירית הקיבה?
  והאם רצוי להפסיק השימוש בה עד שיעבור הריפלוקס הנוראי??…,

  שוב המון תודה וחג שמח!
  טלי

  שלום
  סביר להניח שלא אבל לא ניתן לשלול לחלוטין.
  תפסיק למספר ימים. זו דרך הקלה ביותר לבדוק
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת טלי ענוים בתאריך 13 באפר', 2012

 57. שלום,
  לאחר כריתת כליה נאסר עלי להשתמש בתרופות ממשפחת NSAID. אני סובל מדלקת בכתף כתוצאה מתאונה, במצב כזה בד"כ הייתי משתמש במשחת וולטרן ובכדורי אטופן. מה עלי לעשות כעת (איזה כדורים ואיזה משחה?)

  אייל שלום,
  אפשר להשתמש - כעיקרון- בכדורים של טרמקקס ומשחות של זוסטריקס או טראומאל

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איל בתאריך 14 ביוני, 2012

 58. האם זאלדיאר וטרמאדקס מאותה משפחה ?
  הבנתי שטרמאדקס לא מתאים לי, כי היו לי בחילות, עילפון והקאתי.
  אז יכול להיות שגם זאלדיאר לא מתאים לי, מפני כשקיבלתי אותו, קרה לי אותו דבר ?

  שלום
  זאלדיאר היא תרופה שמכילה טראמדקס ואקמול - בכמויות קטנות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שלומית בתאריך 17 ביוני, 2012

 59. סובל מכאבים וחולשה בירכיים קושי ניכר בהליכה עם בעיות שונות בעמוד השדרה
  וגם תתכן מחלה נוירולוגית כבר שנתיים אין אבחון חד משמעי
  האם שילוב של בקלוסל + קלונקס יכול לעזור ?
  מכל התרופות שניסיתי נראה לי שזה היעיל ביותר.

  שלום
  הבקלוזל והקלונקס מרפים שרירים ובכך יכולים לעזור לכאב. יש לשים לב כי יש התרגלות נפשית לקלונקס, וכי יש השפעה מרכזית (קרי על המח, עירנות ירודה , ירידה בריכוז ועוד מהתרופות)
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חיים בתאריך 30 ביוני, 2012

 60. שלום אני סובל מטניס אלבו כבר שבע שנים.אני משחק טניס.קיבלתי לפני יומיים זריקת דיפרוספן והשאלה שעזרה והעלימה את הכאב פלאים.שאלתי היא איך בדיוק זה קרה שם ומה היא בדיוק עשתה..?תודה

  שלום
  הזרקה מורידה את הדלקת (סטרילית ללא חידקים) מאזור הגיד. ולכן הכאב חלף. יש להיזהר בתנועות ולהתייעץ עם פיזיותרפיסט על מנת שהכאב לא יחזור
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נסי בתאריך 2 ביולי, 2012

 61. בגיל 65
  אני סובל מארטריטיס באצבעות הידים מזה כשנה
  האורטופדים אומרים שאין מה לעשות
  האומנם?

  שלום
  אולי לא ניתן מה לעשות מבחינה כירוגית (ניתוחית) אבל יש מקום לטיפול בכאב. פנה למרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת kro בתאריך 8 ביולי, 2012

 62. בעלון לצרכן של תרופת האדויל
  כתוב שאין להשתמש מעל גיל 60
  למה וכמה זה חמור ?

  שלום
  הסיבה לכיתוב בעלון היא כי מעל גיל 60 יש עליה במחלות אחרות כגון יתר לחץ דם, ירידה בתקוד כליתי ועוד. ולכן יש להגביל צריכת אדוויל. כוונתם היא כי תפני לרופא המשפחה לצורך התאמת טיפול בכאב בהתאם למצבך הרפואי, ולא תקחי את התרופות ישירות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת kro בתאריך 8 ביולי, 2012

 63. לפני 4 שבועות עברתי ניתוח ורידים על רגל אחת בשיטה של הזרקת קצף לוריד, הניתוח עבר בהצלחה, אך לאחר כשבוע התפתחה אצלי דלקת לאורך הוריד שדרכו הכניסו את החומר, התחלתי לקבל כדורים אינדוויס 25 מ"ג פעמיים ביום.למשך 3 שבועות, האם יכול להיות נזק לכליות?

  שלום
  השאלה אינה מופנית לאתר הנכון. יש לפנות לאתרים של רופאי כלי דם.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יעל בתאריך 15 ביולי, 2012

 64. שלום!
  אני בן 35 סובל מבלט דיסק L5-S1 בעבר היה לי אולקוס ומאז פעם בשנה הכאבים בקיבה חוזרים ואני נוטל לוסק,
  לאחר שבוע של כאבי גב חזקים מאד שמקרינים לרגל ימין רופא המשפחה רשם לי ארקוקסיה , בנוסף לקטדנול שאני נוטל לפני השינה.
  נטלתי כדור ראשון של ארקוקסיה אתמול בבוקר ובערב הופיעו לו כאבי קיבה חזקים מאד (לקחתי כדור לוסק ולא עזר) הכאבים ממשיכים עד עשכיו ושום דבר לא עוזר (לוסק, לשתות סודה) האם יכול להיות שזה השפעה של הארקוקסיה? האם להפסיק לקחת אותו?
  בתודה מראש

  שלום
  כן בהחלט להפסיק ולפנות שוב לרופא משפחה. במידה וצבע של צואה משנה ציבעו לשחור (זפת) יש לדווח לרופא משפחה. אולי יש מקום לבדיקת דם סמוי בצואה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דוד בתאריך 7 באוג', 2012

 65. שלום לך
  לפי הרופא האורטופד ןלאחר מיפוי עצמות יש לי שבר מאמץ בפרק ירך שמאל קיבלתי אטופן 600 ולא עזר לקחתי ארקוקסיה ולא עזר. מה אני יכולה לקחת יש לי כאבי תופת בזמן הליכה,בזמן שכיבה או ישיבה לא כואב לי כלום.אני בד"כ בריאה ואני בת 59. אודה לך אם תעזור לי.
  תודה מראש, בברכה, דינה

  שלום
  דינה שלום
  ניתן לטפל בכאב על ידי תרופןת ספציפיות לכאב. למשל כמו תרופות ממשפחת הטרמדול. כמו טרמדקס טרמל זלדיאר ועוד. ניתן לטפל בתרופות אופיואידיות לפרק זמן קצר. פני לרופא המשפחה או למרפאת כאב
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דינה בתאריך 10 באוג', 2012

 66. הבת שלי אחרי ניתוח כריתה של קצה הבוהן ברגל, קיבלה זלדיאר ולא ממש עזר לכאבים (אחרי 12 יום ) ניסינו אטופן וגם זה לא ממש עוזר. האם אפשר לקחת אותם יחד? מה המינון המקסימלי?

  טל שלום,
  אפשא ליטול שתי התרופות יחד הן ממשפחות שונות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת טל בתאריך 11 באוג', 2012

 67. שלום רב…ראשית. בריאותי טובה ביחס לגילי שהןא 70ץלאחר שהרגשתי באב בכתף שמאל ראו באולתרסאונד קרע חלקי בגיד הבתף.הזמנתי תור לפיסיאותרפיה אך מכיוןשהןא ארוך ברצוני לדעת איך לשמור בנתים על היד.רצוני לציין שהכאב מופיע רק בתנועות מסוימות. בתודה למפרע ליזי

  מאת ליזי בתאריך 19 באוג', 2012

 68. אני סובלת בחודשים האחרונים מטריגמינל בצד ימין מקבלת ליריקה ודי עוזר לי.יחד עם זאת יש לי גוש בגודל של 5 ס"מ באמה יד ימין הייתי אצל כירורג פלסטי שאמר שכשהגוש ילחץ על העצב יש לנתח הבעיה העיקרית שלי שיש לי כבר כחודש כאבים עזים בזרוע ימין [בחלק החיצוני של היד מהכתף כלפי מטה עד המרפק]אני מוגבלת בתנועות מסויימות עם יד ימין,אני מתעוררת בלילות מכאבים ביד כאבים איומים.הטריגמינל פתאום התעורר ואני סובלת לעיתים קרובות מכאב זה שיורד מאזור האוזן כלפי מטה ליד.עשיתי סי טי U.S ואין בעיה בכתף.עשיתי פזיוטרפיה והכאב לא משתפר.שתיתי ארקוקסיה שאורטופד נתן לי 10 ימים לא עזר זריקות אביטרן ונורפלקס ולא עזר רופאת משפחה פשוט לא יודעת מה לעשות איתי.השאלה האם יש קשר בין הטריגמינל לכאבים ביד[ואין קשר לגוש]ובכלל צריך נוירולוג?האם יש קשר בין העצבים מהטריגמינל ליד?[אני בת 56]איך אני ממשיכה לטפל בבעיה זו?תודה רבה-מירי

  מאת מרים בתאריך 27 באוג', 2012

 69. אני בת 45 עם דלקת פרקים קלה יחסית בכף הרגל ממקור פסוריאטי. ראומטולוג המליץ לי לנסות ארקוקסיה 90 מ"ג למשך חודש. הכאבים אכן חלפו אחרי כיומיים, אבל אני עדיין "מרגישה" את הפרקים הכואבים - יש לי הרגשה שהתרופה משככת כאבים, אבל הדלקת נשארה חבויה. האם יש טעם להמשיך לקחת את התרופה (אני לוקחת אותה כבר שבועיים וחצי), או שמא לעבור לתרופה אחרת (הראומטולוג אמר מראש שאם התרופה לא תעבוד ימליץ לנסות תרופות אחרות). אם התרופה רק משככת כאבים אני מעדיפה לא לקחת אותה.

  שלום
  הכאב במפרק נובע ממספר מקורות. יש מקור דלקתי שאליו אני מבין כי הארקוקסיה עזרה, ויש נו המקור האנטומי המכני של החיכוך בתוך המפרק הפגוע שמגיב לארקוקסיה אך לא ברור האם הוא רק משכח את הכאב ואינו מרפא. לשאלתך אין הארקוקסיה ולצורך כך כמעט כל תרופה שיכולה לתקן את האנטומיה במפרק. התרופות רק מאפשרות שקט יחסי שבו במידה חלקית הגוף יכול לשפר ולתקן את סחוסי המפרק. לכן המלצתי שבמידה וכבר אין כאבים לנסות ולהפסיק את הארקוקסיה. במידה והכאב חוזר לחזור אליה. במקביל לחפש פיתרון שיקל את המעמס המפרקי כך שחזרת הדלקת תקטן ושחיקת המפרק תקטן. ניתן לבצע את זה על יד בנית מדרסים מיוחדים או על ידי נעילה של נעלים המאפשרות קפיציות והעברת תנועה מתמדת כך שלא נוצר מעמס קבוע על מפרק בודד. לדוגמא http://www.kybun.co.il/
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מירי בתאריך 10 בספט', 2012

 70. יש לי דלקת בעקב הרגל הימנית מזה חודשים רבים אך לאחרונה רופא האורטופד רשם לי את התרופה ארקוסיה .90 מ"ג ואכן הרגשתי הקלה משמעותית ולפתע כשבועיים חזר לי הכאב שוב
  אז מה עושים האם לחזור לקחת שוב את התרופה ? זה התחלה של התמכרות.

  שלום
  לא זה לא התמכרות! זו רק השפעה טובה : שיכוך כאב ונוגד דלקת.
  אופצויות הזרקת סטארודים לאזור, נוספות מדרס, נעלי kybun.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חיים..ד בתאריך 15 בספט', 2012

 71. אני סובלת מדלקת כרונית בשלפוחית השתן עשיתי טיפולים אין ספור אם זה אנטיביוטיקה ועד להזלפות חומרים ישירות לשלפוחית.. הייתי רוצה לדעת אם תרופה כמו אטופן או בטרן עשויה להועיל לי. תודה.

  שלום
  התרופות הנ"ל לא עוזרות לדלקות זיהומיות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דנה בתאריך 22 בספט', 2012

 72. יש משהו שועזר לאכבי מחזור חזקים חוץ מנורסין ונורפן משהו שהוא לא כדורים

  שלום
  ישנו מגוון גדול של תרופות שיכולות לעזור לכאב בזמן המחזור. תרופות כמו טרמדול סימבלטא ליריקה ותרופות אופיטיות. פני למרפאת כאב לצורך התאמה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ריבי בתאריך 27 בספט', 2012

 73. אני לוקחת קומדין עקב מסתם מלאכותי. יש לי גם פיברומיילגייה ו/או אוסטיאוארטריטיס גנטי עקב עודף גמישות. איזה מהתרופות נגד כאבי גב תחתון ויתר המפרקים עדיף לי בגלל הקומדין?: ארקוקסייה, אתופן או איבופן?

  שלום
  כל התרופות הנ"ל יכולות להשפיע על קרישה. יש להתייעץ עם הרופא שאחראי על הקומדין לפני התחלת כל תרופה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תלמה בתאריך 30 בספט', 2012

 74. שלום,
  היום אני בת 28 ולפני כשנתיים וחצי עברתי ניתוח כריתת דיסק L4-5 מאחר והכאבים לא איפשרו לי לתפקד , וניסיתי טיפולים אלטרנטיבים ללא הועיל. כחודשיים לאחר הניתוח, כשהגעתי לביקורת הופיעו לי כאבים בשכמה בצד ימין, תחושת שריפה ועקצוץ . המנתח נתן לי לעשות מיפוי עצמות ושלל את מה שחשב שיש לי. שלח אותי לעשות פיזיוטרפיה.
  עשיתי טיפולי פיזיוטרפיה ובתקופה הזו, כשנתיים וקצת, הכאב הלך ובא וכרגע ממש החמיר ובשיאו!
  כתוצאה מהפריצה בגב התחתון הייתה לי נטייה של הגוף לצד ימין וכך גם בשחייה ובישיבה..הגוף לא חזר לעצמו לגמרי גם אחרי הניתוח, מרכז הכובד היה בצד אחד..
  כרגע הכאב שהיה בשכם עבר ליד ולצוואר + אוזן, מלווה בשריפה ועקצוץ וביקרתי אצל רופא אורטופד ששלח אותי לבדיקת CT.
  היום ביקשתי שייתנו לי ארקוקסיה עד לבירור הסיבה לכאבים שכפי שהרופא חושב- פריצת דיסק צווארי.
  גדלתי כילדה שמנה וללא כל פעילות ספורטיבית או חיזוק שרירים. היום אני אחרי השלת משקל רצינית אך עדיין עם עודף משקל לא מבוטל.
  שאלתי היא- מה אוכל לעשות כדי למנוע קריסה של עמוד השדרה כמו שאני מרגישה שקורה לי עכשיו מאחר והשרירים בגופי רפויים ואיני יכולה להקדיש את כל זמני לפעילות וכושר וכן גם מוגבלת תנועתית להרבה תרגילים ואירובי כזה או אחר.
  שאלה נוספת- בגיל מאוד צעיר לסבול מכאבים בעמוד השדרה כל עוד אני מקפידה על שחייה פעמיים בשבוע, מה כדי לי לעשות SOS ?
  שאלה אחרת היא- נטלתי היום כדור אחד ארקוקסיה 90 ועדיין אין הקלה בכאב בצוואר+אוזן+יד …כמה זמן לוקח לתרופה להשפיע ואיזה כדור אפשר לקחת לכאב במידה וארקוקסיה לא יעזור (אני יוצאת לחופשה בסוף שבוע הקרוב)
  תודה רבה

  שלום
  רצוי לקחת את הארקוקסיה לתקופ של עשרה ימים לפני שמחליטים כי התרופה נכשלה.
  לגבי שאר השאלות יש להגיע ליעוץ.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אור בתאריך 2 באוק', 2012

 75. אציין שבעקבות החגים פענוח הסיטי מתעכב ולכן אין לי תשובה ברורה האם מדובר בפריצת דיסק צווארי או לא. אך כל הסיפטומים מצביעים שכן.
  תודה שוב

  מאת אור בתאריך 2 באוק', 2012

 76. יש לי כאבים בשתי אמות הידיים ומעיין חולשת שרירים. כבר 3 חודשים. האורטופד איבחן דלקת במרפקים. מקבלת ציפרלקס 15 בבוקר ולוסק. לוקחת לעיתים גם לוסק בערב בהמלצת גסרואנטרולוג בגלל שעול בלילה. האם אפשר לקחת עם כל זה גם טרמדקס עבור הכאבים. הכאב הכי חזק בלילה כאשר אני שוכבת (בשתי הידיים ובכתפיים). מאד אסירת תודה על עזרתכם, זאת פניתי הראשונה. כיצד אדע אם יש עבורי תשובה? בברכה, ותודה ענקית

  שלום
  טרמדקס בשילוב עם ציפרלקס יכול לגרום לעיתים לעליה במערכות המעוררות בגוף, ובמצב קיצוני להגיע עד ל"סרוטונין סינדרום".
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נטיעה בתאריך 24 באוק', 2012

 77. שלום רב.
  אני עם פריצת דיסק צווארי ושלושה סלטים.
  כאבי יד ימין בלתי פוסקים.
  נתנו לי תרופות כמו אוקסי קוד,אטופן,טראגין,אסיואל.
  2 רופאים טענו כי יש לנתח אותי.
  היום קבע רופא שיש לתת לי שימוש בליריקה ולהמתין בביצוע ניתוח.
  75 מ"ג בלילה וביום ואח״כ להגדי ל-150.
  האם כדאי לבצע פעולה זו לפני שאחליט על ניתוח?

  מאת אלון בתאריך 6 בנוב', 2012

 78. שלום. אני בן 17 מתאמן ויש לי כאבים בגב שאני יושב ובשעת הליכה. הלכתי לרופא והוא הביא לי כדורים נגד דלקת.קוראים לתרופה "ארקוקסיה" ושמעתי שיש לה תופעות לוואי מסוכנות ואני לא יודע אם כדאי לקחת או לא. התרופה תפגע בי?

  שלום
  הארקוקסיה היא יחסית תרופה בטוחה אך האדם לשאול אותו הוא הרופא שרשם לך את התרופה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שלום בתאריך 9 בנוב', 2012

 79. שלום שמי שמרית בת 31 סובלת מכאבים בידיים בהתחלה זה התחיל ביד שמאל בחיבור של היד לכף היד לאחר חודשיים עבר ליד ימין עם האצבעות עם קושי לקפל אותם וכאבים עזים לאחרונה יש לי כאבים בכפות רגליים ,ובמפשעה .
  השאלה שלי אם יכול להיות שיש לי דלקת פרקים? ומה הטיפול שמתאים לי?
  אני נוטלת כדור בשם לנטון לחומציות בקיבה
  אודה לך אם תוכל לענות לי במהרה
  שימרית

  שימרית שלום, אני חושב ששלב ראשון הוא בירור ראומטולוגי, לפני תחילת טיפול.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שימרית בתאריך 9 בנוב', 2012

 80. אני סובלת משלבקת חוגרת מזה 10 ימים. טופלתי בזובירקס למשך 7 ימים והפצעים כמעט וחלפו. אני סובלת מכאבים גדולים מאד בגב ומותן ימין עם הקרנה לבטן. טופלתי באופטלגין, אקמול, נורופן ואתמול לקחתי טרמדקס OD 100. הכאב ללא נשוא. הטרמדקס איפשר לי לישון כמה שעות אך שינה מלווה בכאבים קשים. מה ניתן לעשות? תודה רבה.

  שלום
  יכול להיות שאת עוברת לשלב הבא לאחר שלבת חוגרת הנקרא פוסט הרפטיק נאורלגיה.
  יש לפנות לרופא המטפל או למרפאת כאב לצורך האיבחון ולצורך קביעת טיפול חזק יותר לכאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת צפרא בתאריך 13 בנוב', 2012

 81. שלום
  לפני יומיים התחילו לי כאבים נוראים מכתף ולאחר התייעצות עם רופאת משפחה נאמר לי שיש לי דלקת בשריר ,התבקשתי לקחת אתופן 400 מ"ל
  האם אתופן משפיע על דלקות או רק לכאבים ?

  תודה
  פיליפ

  שלום
  אטופן ודומיו משתייכים למשפחת התרופות הנוגדות דלקת. באמצאות השפעתם הנוגדת דלקת הם משפעים על הכאב
  .בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת פיליפ בתאריך 14 בנוב', 2012

 82. אני סובל כנראה מתסמונת גאוט בבוהן שמאל ברגל שכבר קרתה לפני שנה וחצי
  וגם שנה אחרי זה (לפני חצי שנה) ועכשיו שוב
  חוץ מארקוקסיה שידוע כמטפל טוב בדלקת זו אך אזל לי האם גם טוב להשתמש באטופן 400 או אטופן 600 שיש ברשותי שמוגדרים
  לכאבי פרקים ? ואם כן אז לכמה זמן לקחת יש לי 10 כדורים מכל אחד מהם אם צריך יותר מזה עד סוף הטיפול ?  

  מאת רעות בתאריך 16 בנוב', 2012

 83. אימי בת 64 והיא אישה בריאה לחלוטין בשנות ה40 לחייה עברה ניתוח של גידול בחך (בפה).היא סובלת לעיתים מחרדות ומקיאה כעת באחרונה שמתי לב שהיא נוטלת כל חודש כמות של אדוויל באופן כרוני? מה לעשות בנידון?יש מצב שזה התמכרות? ואף למה יכולה לגרום? בתודה מראש.. הבת.

  מאת ה מהדרום בתאריך 20 בנוב', 2012

 84. שלום,
  גילו אצלי ציסטה על שם ביקר וקיבלתי אטופן במינון של 600 בבוקר ובערב (סהכ 1200).
  בתוספת של טיפות אופטלדין זה נרגע טיפה אך חוזר. הכאבים הם נוראים, לא יכולה לדרוך וללכת ויש הקרנה לדעתי לרגל השניה. מה ניתן לעשות?
  תודה

  מאת נוקי בתאריך 30 בנוב', 2012

 85. שלום,
  הרופא המליץ לי על התרופה NSAIDS למשך שלושה שבועות.
  זה נורמלי? כדי ורצוי לקחת אותם? אשמח לתשובה

  שלום לירז
  הכל צריך להיות בהתאם לגיל ומחלות נוספות שלך.
  באופן כללי 3 חודשים במידה שאין התוויות נגד זה בסדר.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת לירז בתאריך 1 בדצמ', 2012

 86. אני בת 23

  מאת לירז בתאריך 2 בדצמ', 2012

 87. לפני כ-3 שבועות חטפתי פעת חקה מלווה בנזלת ושיעול, פתאום התעוררתי בלילה עם כאבי גב עליון ויד יין, אבם נוראים שאי אפשר לתאר, ניגשתי לטרם ומטרם לחדר מיון לאחר בדיקות נאמר לי שכפי הנראה להם זה נובע ההתקררות ולפי דעתם נתפסו לי השרירים, קיבלתי כדורי אטופן, טרמדקס, פרקוסט ולא עזר לי כלום, התחלת עם נרות אביטרן והכאב עזר לי קצת, אך כאשר היתי הולכת לישון לא הייתי נרדמת בלילות. הבנתי מיד שי לי משהו יותר רציני שרואים לא עולים על זה. ניגשתי לאורטופד פרטי והוא ביקש ממני לבצע בדיקות דם ובדית MRI, קיבלתי תוצאה שיש לי ציסטה גדולה שיושבת מול החוליותC&-T1 ולוחצת על עמוד השדרה. הרופא אמר לי שאם לא ינתחו אותי אני עשויה להשתתק ושהניתוח צריך להעשות דרך חתך בצוואר ישירות לעמוד השדרה כדי להסיר את הציסטה. שאלתי היא האם ניתן לנקז את הציסטה בדרך שלא אזדקק לניתוח עם הרדמה מלאה?

  מאת נלה בתאריך 15 בדצמ', 2012

 88. שלום ,
  יש לי גידול שפיר במרפק היד שלי, לקחתי אספירין וזה לא עזר…רציתי לשאול האם יש תרופה דרך הווריד

  מאת דליה בתאריך 16 בדצמ', 2012

 89. שלום אני בן 19 חייל בטירונות חיל הרגלים ויש לי דלקת בגיד בברך. הביאו לי אתופן 400 ואני רוצה לקבל יעוץ כי אני בכל זאת עומד בסיבות 10 שעות ביום והולך הרבה ( לא רץ מכאבים) יש לי גם רשרוש קל בלב ואם זה גם בעיה. מחפש כדור שיעזור למצבי כי בצבא סתם מביאים אני לא יודע מי הביא ומה הכדור. תודה רבה

  שלום
  הכדור ששיך למשפחת נוגדי דלקת לא סטרואידילים הוא כדור טוב ומתאים לדלקת.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אייל בתאריך 18 בינו', 2013

 90. לפני כחודש לאחר מאמץ עם הגב סבלתי מכאבים ובצילום האורטופד ראה סטיות קלות ב- 4 חוליות אך אמר שזה לא רציני וחיזוק השרירים יעזור ויקל. בתקופת הכאב לקחתי ארוקוקסיה וזה ממש לא השפיע אז קיבלתי 5 זריקות אביטרן שמתוכן עשיתי רק 2 כי היו לי תופעות מאד מוזרות כמו לחץ באזניים ונימולות קשה ביד ימין עד כדי רגישות למגע. אבל כעת עד היום (שבועיים אחרי הזריקות עדיין כואב לי השריר בישבן במקום של הזריקה, (בצד ימין מעט יותר מצד שמאל). אני אלרגית לתרופות: נקסין, רוקסו. יכול להיות שהזריקות עשו לי נזק?

  שלום
  הזריקות אביטרן הם מאותה משפחה של תרופות כמו נקסין.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ברקי בתאריך 20 בינו', 2013

 91. אני סובלת מכאבים כרונים באזור עכוז ימין וירך ימיןולעיתים הרדמות כף רגל ימין לסרוגין במשך 12 שנים עם שינוים ניוונים באזורL4-L5-S1 מטופלת לסרוגין עי כירופרקטיקה ורפואה משלימה עם הטבה חלקית. מזה3שבועותהופיעו כאבי חזקים בירך ימין מהמפסעה עד מעל הברך..עם דקירות שלא חולפים בשום מצב.לקחתי אטופאן600מגבמשך 6ימים ללא הטבה בכלל,עברתי לארקוקסיה90מג
  6 ימים נוספים,הכאב לא עבר. בMRI שבצעתי נמצא בלט דיסק בחוליהL3 האורטופד אמר שהכאב ימשיך למשך חודש.לפני 3 ימים התחלתי לקחת ליריקה75מגומאתמול75מגפעמים.הלילה הוספתי טרמדקס 50מג עדיין אין שום שיפור.מה לעשות הכאב בלתי נסבל.בתודה מראש.אנאתשובתך בהקדם.

  מאת ציפורה בתאריך 3 בפבר', 2013

 92. ZHIDIHR האם התרופה יש לה תופעות לווי ובטוחה יותר מהרקוקסיה

  מאת RBBV בתאריך 8 בפבר', 2013

 93. אני בת 61 לפני כשנתיים שיניתי עבודה לטבחית במלון העבודה כרוכה בפעילות רבה של ידיים, ימין בעיקר, ובמשך הזמן הופיעו כאבים בשכם בצוואר ולאורך יד ימין בעיקר.
  שני כדורים של אקמול או אדוויל מעלימים תוך זמן קצר את הכאב,לשעות רבות. אני סכרתית HA1C6.4.
  שאלתי היא, משככי כאב כמעט יום יומי במינון שתארתי האם יזיק לאורך זמן? כי אני מאד נהנית ואוהבת את העבודה שלי….תודה רבה

  מאת מירי ק. בתאריך 9 בפבר', 2013

 94. שלום רב ,
  אני בן 28 סובל מכאבים חזקים בשוקיים כתוצאה משבר מאמץ , אני עכשיו במבחני כושר למשך חודש ואני חייב לעבור את המבחנים אך הכבאים חזקים ומעיקים עלי למבחנים , איזה תרופה חזקה לכאבים אפשר לקחת שלא תפריע על התפקוד שלי ?

  מאת אדם בתאריך 12 במרץ, 2013

 95. שלום רב
  חולה סכרת בן 52 23 שנ לא מאוזן מזריק. ימיים אחרונים כאב חזק מאוד של הרדמות הידיים בלילה ונמשק מעט לתוך היום ( אציין כי בעבר לקחתי ליריקה נירופטיה שהתבטאה בעקב הרגל גרם לי מגרנה קשה. הוחלף לסימבלטה והפסקתי לפני שבועיים כי הרגשתי שהתחושה בגירוי מיני נפגעה(מעדייף לחזור לסימבלטה אם זה הפתרון או זה בכלל משהוא אחר הכאב של ההרדמות הידיים חזק מאוד .תודה שי

  מאת שי בתאריך 21 במרץ, 2013

 96. אני בן 30 מתאמן בחדר כושר, מזה כחודש יש לי כאבים עזים בישבן בצד שמאל מקרינים לי לשוק ולירך, עד כדי צליעה… אני שותה אתופן אך ללא שינוי… מה עלי לעשות כדי שהרגל תשתחרר?????

  שלום
  אתה צריך לעבור איבחון כדי לוודא שאין בעיה עם הגב התחתון שמוחמרת כתוצאה מהאימונים שלך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אור בתאריך 23 באפר', 2013

 97. דוקטור שלום,
  אני אשה בת 60 וסובלת מכאבים כבתף שמקרינים על כל היד והגבלת תנועה ביד. לאחר אולטראסאונד אובחנה דלקת קלה בגידים בכתף שככל הנראה ניגרמה מתנועה לא נכונה או מנשיאת משקל כבד. אני לא מתגוררת בארץ ורופאת המשפחה המצליצה על פרולותראפיה.האם זה אינו אגרסיבי מידי? והאם לא כדאי לנסות קודם תרופה מסוג אטופן?
  בברכה רינה

  שלום
  כמובן שאתופן טיפול קל יותר. לגבי פרולותרפיה אין ביכולתינו להמליץ
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רינה בתאריך 8 במאי, 2013

 98. סובלת כחודש וחצי מכאב גב המקרין לרגל ימין(גם היתה לי תאונה ושברים בסאקרום-רמוס-פוביוס לפני כ-5 חודשים, שהחלימו ללא ניתוח) . כאבים אלו טופלו ב-400 אטופן או,2 אדקס X2 400=, או אופטלגין. כרגע עשיתי הפסקה מהאדקס שהיה הכי יעיל, כי היה כתוב שיש להפסיק אותו אחרי 10 ימי-טיפול. כרגע לוקחת אופטלגין, שלא יעיל כמו האדקס. מתי אוכל לחזור לאדקס שוב?

  שלום
  לקיחה של תרופות מסוג NSAID כמו אטופן אדקס אביטרן אדוויל וכו כולם מאותה משמפחה. ההגבלה על מספאר הימים נובעת מצחלות אחרות מהן את סובלת. במידה ואת בריאה את יכולה לקחת שוב לאחר עשרה ימים של הפסקה. לצורך מחזורים נוספים את צריכה להתיעץ עם רופא המשפחה שלך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גת- בת 56 בתאריך 15 במאי, 2013

 99. ד"ר שלום,
  יש לי כאבים בירך כבר שבועיים,פניתי לרופא אורטופד אשר איבחן לי bursitis hip (דלקת בירך) ונתן לי כדור אטופן 600 מ"ג למשך 10 ימים.אני יודע שישנו כדור נוסף בשם ארקוקסיה שהוא 90 מ"ג.שאלתי היא: האם הכדור 600 מ"ג חזק יותר או זה רק הגודל אשר אינו מעיד דווקא על חוזקו ו-2 הכדורים חזקים באותה מידה ועושים אותה פעולה?שאלה נוספת,האם אני יכול לא ליטול את הכדור במשך 10 ימים אלא 7 ימים במידה והכאבים עברו או עדיין להמשיך ליטול את הכדורים עד הסוף ז"א 10 ימים כדי שלא יחזרו הכאבים?

  תודה מראש
  דן

  שלום
  לא ניתן ללהשוות מינונים במ"ג בין תרופות מאחר ואינם זהות. כך ש90 מ"ג של תרוופה אחת יכול להיות יוצתר חזק מ600 של תרופה אחרת. מעבר לכך רצוי לסיים את הזמן שנרשם לתרופה אלא אם יש תופעות לוואי מהתרופה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דן בתאריך 11 ביוני, 2013

 100. שלום רב,
  בן 36. לפני כחודש עברתי ניתוח לתיקון פיסטולה פריאנלית כפולה באמצעות חוטי סטון, כיוון שעוברת דרך שריר הסוגר.
  הפיסטולות התפתחו לאחר שעברתי לפני כחודשיים וחצי ניתוח לניקוז אבצס פריאנלי.
  מאז הניתוח הראשון ועד היום אני סובל מכאבים חזקים בעיקר לאחר יציאות. הכאבים בלתי נסבלים, ונמשכים לעיתים גם שעות לאחר מכן.
  הכאבים מופיעים גם ללא קשר ליציאות.
  השתמשתי עד עתה באיבופן, אופטלגין - 2 כדורים בכל פעם, אופטלגין טיפות, זלדיאר. ברוב המקרים הכדורים לא השפיעו והכאבים שוככים מעצמם לאחר מספר שעות. הדבר היחיד שעזר לי: זריקת וולטרן.
  בנוסף: סובל מכאבים בחזה. רופאת משפחה אבחנה כדלקת והמליצה על celcox 200. לקחתי 10 ימים וזה עזר במעט לכאבים בחזה.
  היום הרופא שניתח אותי המליץ לי על אטופן 600 פעמיים ביום.
  מה דעתך על האטופן? האם ההשפעה שלו על כאבים אנאליים מוכחת?
  בתודה מראש,
  דני.

  מאת דני בתאריך 25 ביוני, 2013

 101. ד״ר שלום
  אני בת 45 סובלת מיתר לחץ דם מטופלת בחצי כדור של נורמטין 25 מ״ג וכדור של אוקסוואר פלוס וכרגע הלחץ דם מאוזן…לפני כעשרה ימים החלו כאבי גב תחתון ואי יכולת לקום ולשבת אורטופד נתן לי 5זריקות של אבטרן 50 מ״ג ונר אביטרן 50 ללילה כעבור חמישה ימים לא היה שיפור במצבי חזרתי לאורטופד ונתן לי עשרה ימים ליטול ארוקוקסיה 90 ואדקס 400 בלילה שאלתי היא קראתי שיש הרבה תופעות לוואי לארקוקסיה ובנוסף האורטןפד ידע שאני מטופלת בכדורים ללחץ דם האם לא מסוכן לי לקחת תכדורים הללו ? מצד אחד חוששת לקחת ומצד שני רוצה לגמור כבר עם הכאבים הללו אז לקחת או לא ?אשמח לקבל את תשובתך המהירה ..תודה רבה

  שלום סופי

  בגילך -למרות שאת סובלת מיתר לחץ דם- אין בעיה ליטול לתקופות קצרות תרופות ממשפחת נוגדי דלקת לא סטארוידליים.
  כל התרופות שקבלת (אביטרן, ארקוקסיה, אדוויל) הן בגדול מאותה קבוצה.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת סופי סטיבי בתאריך 27 ביוני, 2013

 102. שלום
  אבחנו אצלי דלקת בשריר הטרפז שגרמה לכאבי צוואר, כתפיים וידיים
  טופלתי 10 ימים בארקוקסיה 90
  10 ימים באתופן 400
  הדלקת חזרה ושוב 10 ימים בכדורי וולטרן 100
  אני סובל מכאב ראש, סחרחורת וחולשה בגפיים כל התקופה הזאת
  האם יתכן שנוגדי הדלקת גורמים לתופעות לוואי כאלה?
  תודה

  מאת מנשה בתאריך 9 ביולי, 2013

 103. אני בת 35 יש לי פריצת דיסק לקחתי ארקוקסיה 20 יום לא הרגשתי שיפור אנח לוקי נקסין נרות ו אסיוול ויש כאבים חזקים אני לוקח 2 טרמדקס נראה לי שהנרות והאסיוול לא עוזרים לי א ני לוקח אותם שבוע מה דעתך

  מאת יפה בתאריך 18 ביולי, 2013

 104. תוספת לשאלה קודמת מה אפשר לקחת להקל וולטרן לא עזר

  מאת יפה בתאריך 18 ביולי, 2013

 105. שלום,
  בת 24, לוקחת באופן קבוע ציפרלקס וגלולות נגד הריון.
  עקב דלקת בשן ניתן לי מרשם לאנטיביוטיקה 500 מ"ג והתחלתי לקחת נרוסין נגד כאבים אך הכאבים עזים מאוד ולא נראה שיפור.
  האם ישנו כדור יעיל יותר מנרוסין לכאבי שיניים והאם יש מניעה לשלב אדוויל?
  המון תודה מראש!

  מאת חן בתאריך 30 ביולי, 2013

 106. שלום,
  לאחר שבר לפני 5 חודשים שהצילומים מראים שהתאחה היטב אולם מופיעים כאבים כרגע שמקרינים על הקרסול. קיבלתי היום ארקוקסיה 90 אך חושש אני מתופעות הלוואי ומכך שלא אושרה מה דעתכם בנושא? בתודה

  מאת שר בתאריך 7 באוג', 2013

 107. התחלטתי בנטילת כדורי בטרן בגלל חשש לדלקת בכתף ורציתי לשאול האם הכדורים יש להם תופעות לוואי של דימום בנרתיק וחשוב לציין שלקחתי בסכ״ה 2 טבליות והפסקתי עקב הדימומים

  מאת חסוי בתאריך 12 באוג', 2013

 108. לאחרונה יש לי ,כאב בעצם הזנב, מניח שבגלל ישיבה מול מחשב הרבה זמן,
  לוקח כרגע ארקוקסיה 90 עם הקלה מעט
  אמור לטוס לL,A כ-15 שעות טיסה איך אוכל להקל על מצבי {טיסה ישירה} מבקש תשובה מהירה

  מאת אהרן אסרף בתאריך 10 בספט', 2013

 109. אני סובל מדלקת קלה בוושט מטופל בכדור נוסקיה
  ולאחר כשבוע של נטילת התרופה אין שיפור.
  יש כאבי בטן תמידי לפעמים התקפות של כאבים יותר חזקים שמלווים בכבדות בנשימה. מה יכול לעזור לי לטיפול בדלקת ובכאבי הבטן הבלתי פוסקים?
  אודה לתשובה מהירה

  שלום אילן,
  לצרי אנחנו לא הכתובת הנכונה לבעיה שלך.
  צריך לפנות למומחה לגסטרו להמשך בירור וטיפול

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אילן בתאריך 28 בספט', 2013

 110. שלום!
  אני בת 52 וסובלת המון מכאבים בעורף בשני
  צידיו.
  בבדיקת CT נמצא כי ישנה הסתיידות של ע"ש צווארי.
  בנוסף לכאבים לאחרונה החלו גם סחרחורות מרובות בעיקר במצב של מעבר מישיבה לשכיבה וכן מעבר משכיבה לישיבה.(התחושה היא כמו של סחרחורת/אי שווי משקל בשיט בים).
  מבקשת לדעת האם יש קשר בין הדברים ואיך ניתן לטפל.
  בברכה,
  אתי

  מאת אתי בתאריך 16 באוק', 2013

 111. שלום. גיל 31. גבר 185/73
  האם לקיחת ליריקה 300 מ"ג + טרמדקס 400 מ"ג + אלטרול 10 מ"ג ליום במשך חצי שנה יכולות להיות השלכות פיזיות או נפשיות?

  מאת תומר בתאריך 1 בנוב', 2013

 112. אמא שלי בת 73 יש לה הצטברות של ליחה בגרון
  וזה עוזר לה את הנשימה סובלת מאסמה , אבקש לדעת
  יש תרופה לזה ובמידה וכן איזה תרופה אפילו טבעית מחכה לתשובה

  תודה לילך

  מאת לילך בתאריך 26 בנוב', 2013

 113. אני סובלת מדלקת בדרכי השתן. האם אפשר ליטול את התרופה roxo 150mg לטיפול בדלקת?

  מאת חוה בתאריך 12 בדצמ', 2013

 114. יש לי הרפס זוסטר כבר שלושה שבועות עם כאבים נוראיים הפנו אותי לנורולוג לקבלת תרופה ליריקה וכו׳ לתרופות אלו תופעות לואי קשות למה לא ללכת ישר על הקאנביס???
  תקןפה עד שהכאבים עוברים למה למשוך את הסבל הנוראי

  מאת חנה בתאריך 30 בדצמ', 2013

 115. האם אפשר לקחת אקמול ואופטלגין יחד לכאבי גב חזקים?
  אמרו לי שזה עושה פלאים אך אני פוחד לקחת שתי תרופות אליו יחד

  מאת אלון בתאריך 7 בינו', 2014

 116. אני סובלת מכאבים מתמשכים במפסעה הימנית בסיטי אגן אובחן במפרק ירך ימני subchom/ndral acetabular cyst בנוסף יש לי אוסאוארטריטיס, האורטופד המליץ על ויטהפלקס x 2 ביום למשך חדשיים. ואח"כ נראה. האם יש פעילות רפואית למוצר או רק פועל להרגעת כאבים? והאם יש תופעות לוואי בשימוש ממושך של מס' חודשים? אני בת 73
  תודה-רחל

  מאת רחל בתאריך 16 בינו', 2014

 117. אני סובל מדלקת בקיבה- נתגלה בביופסיה מלפני חודש וכן סובל מצרבת קשה מעל 10 שנים.
  אני אחר אירוע מוחי ובעיות בעמוד שדרה וסובל מכאבים קשים. אני לוקח מספר כדורים שרק עתה מקריאה באינטרנט הבנתי שהם פוגעים בקיבה
  אשמח לקבל תשובה מנסיונכם מה מרשימת התרופות הבאה גורמת לפגיעה בקיבה/צרבת

  אספירין, דפלפט, קלונקס, אמביין לשינה. אלטרול 25 מ"ג, טרמדקס 300 מ"ג, ליריקה 150 מ"ג
  לאסטמה- ונטולין, סימביקורט, אוטוהלר, מונטלוקאסט-תרימה.
  אלרגיה- פליקסונס
  קונטרולוק 40 מ"ג

  תודה מראש

  מאת אור בתאריך 21 בפבר', 2014

 118. אני סובל מכאבים ברגל כתוצאה מפריצת דיסק
  הטיפול שקבלתי עד עכשיו הוא תרופה LIRIKA
  אך לעיתים בלילה אני מקבל כאב ברגל שרק עם אופטלגין זה עוור לי לחלוטין .מאחר ובבדיקת דם האחרונה קצת תיפקודי הכבד שלי לא היו תקינים כל כך רציתי לדעת אם האופטלגין יכול לגרום לתופעה כזאת של תקפוד קצת לקוי ואם כן איזה תרופה נגד כאב כמו האופטלגין יכולה לעזור מבלי שיש לה השפעה על תפקודי כבד .
  בתודה
  צבי

  מאת zvi בתאריך 6 במרץ, 2014

 119. עברתי פריצת דיסק בצילום סיטי מצאו פריצה גדולה l5 s1 אני לוקח כבר שבועיים ארקוקסיה 90 עד מתי להמשיך עם הכדורים שכן לא יכול ללכת כאבים חזקים בהליכה או עמידה , האם כירופרט עדיף על זריקה אפידורלית מבקש תשובה תודה

  מאת קובי בתאריך 1 באפר', 2014

 120. מה ההבדל בין betaren sr 100 ל abitren 100 mg?

  מאת חיים בתאריך 3 באפר', 2014

 121. אני סובל מכאבים בגב באזור עצם השכם ארטופן יעיל לי בהורדת הכאבים…לא התייעצתי עם רופא לגבי התרופה בנוסף אני סובל מחרדות נוטל ואבן 3 פעמים ביום כעזרה ראשונית עד לאבחון אצל הפסיכיאטר רציתי לדעת עם כדורים אלו ממשפחת ה-NSAIDS / COXIB עלולים להגביר או להקטין את הפרשת הסרוטונין במוח ולהגדיל את הסיכוי להתקף חרדה ואם בכלל מומלץ לטול בנוסף ל-ואבן. תודה.

  מאת יוסי בתאריך 11 באפר', 2014

 122. האם לכדורי אינדוביס יש השפעה על קיום יחסי מין וכניסה להריון מצד הגבר?ואם כו האם יש לזה טיפול מונע?

  מאת יוסי בתאריך 24 באפר', 2014

 123. כמו כן רציתי לדעת מה הצד השלילי של כדורי אינדוביס?

  מאת יוסי בתאריך 24 באפר', 2014

 124. אני כבן 68 פעיל בתחום הספורט ,מזה חודשיים חש מיחושים עמומים בברך ימין,צילום רנטגן מצביע על שינויים קלים אוטוטריים בברך ימין.
  מזה 3 ימים אני נוטל תרופה -ארקוקסיה 90 מ"ג ,ללא שיפור משמעותי במיחושים .מהו פרק הזמן שיש להמתין עד לקבלת החלטה האם להמשיך או להחליף את התרופה? ואיזה תרופות אחרות יכולות להיות יעילות להפגת הכאב/התגברות על הדלקת?.

  מאת אהוד בתאריך 1 ביוני, 2014

 125. שלום
  בת 54 סובלת מכאב עצבי בצד שמאל.אובחני שיש לי טרמינגל נויורולוג .לוקחת גאבאפטין 300 מ"ג כדור אחד ביום למשך שבוע ואני אמורה לעבור לשני כדורים בשבוע השני. לבנתיים הכדור האחד די עושה את העבודה למעט זציקים קטינים מדי פעם.האם להמשיך בכדור אחד או שצריך להמשיך ל2 כדורים בשבוע השני ו-3 בשבוע השלישי

  מאת זנט בתאריך 20 ביולי, 2014

 126. שלום, אני סובלת כבר 4 ימים מכאבים בברך לאחר פעילות ספורטיבית.אתמול האורתופד טען שזאת דלקת בגיד ונתן לי אטופן 500. בינתיים המצב החמיר ואני כמעט לא יכולה לקפל את הברך בכלל. כשאני הולכת מרגיש לי כאילו משהו זז שם ואני הולכת עם הרגל ישרה. נשמע כמו סימפטומים של דלקת? הרופא לא ממש שאל אותי מה כואב וישר אבחן.

  מאת תמי בתאריך 28 ביולי, 2014

 127. בת 55 .כחודש וחצי כאב במרכז עכוז ימין עם הקרנה לרגל ימין.כאב שהלך והחמיר מיום ליום עד לגרירה וצליעה של הרגל.אורטופד נתן אתופן 500 מ"ג פעמיים ביום. יש שיפור במהלך לקיחת התרופה האם להמשיך?מה הסכנות?עשיתי צילום מחר אקבל תשובה מהאורטופד. מה נראה לך?

  מאת חני בתאריך 17 באוג', 2014

 128. שלום, בעבר לקחתי כדורים (אינני זוכרת את שמם) בהוראת רופא אורטופד לטיפול בדלקת ממושכת בשכם.הואיל וזה לא עזר ונותרתי עם כאביי הורה אורטופד לזריקות אביטרן(עד 5 זריקות)(כיוון שמדובר במינון גבוה יחסית - 75mg מזריקים לי לישבן ולא לשריר ישירות) אתמול הזריקו לי את הזריקה השלישית והיום ממש כואב לי. היה מדובר בכאבים כתוצאה מישיבה ממושכת וממאמץ פיזי ועכשיו כואב לי ללא קשר לפעולות שציינתי, האם זו השפעב של הזריקות:? האם זה בהליך הבראה ולכן כואב? מה זה אומר?

  מאת נגה בתאריך 20 באוג', 2014

 129. לא ציינתי את גילי. בת 21. תודה לעונים.

  מאת נגה בתאריך 20 באוג', 2014

 130. כחודשים יש לי כאבים במזה מצד שמואל שללו אירוע לבבי במיון .הכאבים בליתי ניסבלים ממש משביתים אותי.אופטלגין לא עזר היום קיבלתי ארקוקסיה לאחר סבב של רופאים טרם עלו מה יש לי אולי לכם הפתרונות. שמי ספיק ואני בת 63

  מאת ספיק בנתן בתאריך 6 באוק', 2014

 131. כחודשים יש לי כאבים במזה מצד שמואל שללו אירוע לבבי במיון .הכאבים בליתי ניסבלים ממש משביתים אותי.אופטלגין לא עזר היום קיבלתי ארקוקסיה לאחר סבב של רופאים טרם עלו מה יש לי אולי לכם הפתרונות. שמי ספיק ואני בת 63

  מאת ספיק בנתן בתאריך 6 באוק', 2014

 132. מזה חודשים כאב בכתף ימין (לא מוגבל בתנועה)
  עברי לפני 10 אוטם בשריר הלב מטופל בתרופות קבל לדלול הדם והורדת לחץ דם וחברסול 100 מ"ג
  רופה המשפחה רשם לי אתופן 400מ X 2 ל 10 ימים
  חושש לקחת ?

  מאת פרח בתאריך 7 באוק', 2014

 133. לפני 10 שנים

  מאת פרח בתאריך 7 באוק', 2014

 134. יש לי צוואר תפוס וכאבים עזים. מה אני יכולה לעשות/או איזו תרופה לקחת?

  מאת ליאה בתאריך 7 באוק', 2014

 135. איזה כדור יש שמשפיע בחוזק של פרקוסט אך לא משפיע על תפקודי כבד ועל תופעות לוואי של הקיבה ?
  היה לי jbs והכאב הוא בעצבים של הרגליים

  מאת דנה בתאריך 22 בנוב', 2014

 136. שלום.
  יש לי בלט ב L5s1 מטפל בפיזיוטרפיה, בינתיים כואב מאוד.
  לקחתי מוסקול במשך 10 ימים ואז פרקוסט 5 אתמול בלילה והיום בבוקר ולאחר שעה כשהתקלחתי הבחנתי בפריחה, אינני יודע ממה, עכשיו אני חושש לקחת את שתיהן ומשתמש רק באופטלגין נוזלי.
  הייתי רוצה משהוא מקביל לפרקוסט, אולי טרמדקס, השאלה אם זה לא מאותה משפחה, ואם כן מה אוכל לקחת?
  כרגע מושבת למיטה, כשאצא, אברר למה אני אלרגי.
  תודה וחנוכה שמח.

  מאת עפר בתאריך 17 בדצמ', 2014

 137. אני סובל כאבים חזקים מהכתף עד המרפק ומשמיד האגודל הרגשת נימול הכאבים כבר חודשיים בין השעות 19 עד חצות בשאר היום רגישות ניסבלת נוטל טרמדקס 200 אפטלגין אקמול לפעמים גם אדקס 400 הכאב לא עובר אורטופד נתן לי פנטה 25 ארבע מדבקות אני נירתע מהשימוש בתרופה זו מאחר ותשבית אותי שבועיים אני בן 77 אשמח לעצה תודה חג שמח. יוסי

  מאת יוסי בתאריך 23 בדצמ', 2014

 138. השלמה. עברתי צילום צוואר ויד אין ממצאים

  מאת יוסי בתאריך 24 בדצמ', 2014

 139. לבעלי יש כאבי שיניים הוא נטל 2 אוויל לפני כשעה ולא השפיע עליו האם הוא יכול לטול אופטלגין כעת????

  מאת מעיין בתאריך 7 בינו', 2015

 140. חושבים עלי הכאבים ביד בלתי ניסבלים מתוך יאוש וכבר בלי לחשוב על המחר אני לוקח טרמדרקס 100 שני כדורים אדקס 400 פוינט 2 אופטלגין 2 אקמול 2 את הכדורים אני לוקח בערך בשעה 19 אז מתחילה הרגישות הכאב מתחזק בין השעה הזו לשעה 20 בלתי ניסבל עד חצות מתחיל להחלש ואני מצליח ללכת לישכב במיטה בהמשך הכאב נמוג והכל חוזר למחרת האים יש תרופות נוספות שאפשר לנסות תודה יוסי. המשך למייל מ23 לדצמבר

  מאת יוסי בתאריך 17 בינו', 2015

 141. שלום אני סובל כ 3 חודשים במרפק ימין ( טניס אלבו) כתוצאה מעבודה הלכתי לרופא אורתופד הו עשה לי זריקת קורטיזון אשר עזרה לי למשך שבוע בלבד עם זאת הוא נתן לי כדורי ברקסין הכאב חזר לי ואני מחפש פתרון מה עושים האם ישנו מרשם למשכך כאבים מומלץ אשמח לקבל הכוונה

  מאת שי בתאריך 2 בפבר', 2015

 142. שלום אני לוקח דיי בקביעות כדור אדוויל אשר נמצא בתוך בקבוקון עם קפסולות ירוקות שקופות חלקית אני לוקח ביחס של כדור ליום אבל לפעמים לא לוקח בכלל לקיחת הכדור נגרמת עקב כאב חד או התחלה של כאב בראש ומכייון שאני צריך ללמוד אני לוקח את הכבוד אח אני מנסה לשתות מים לפני ואני לא יודע תוך כמה זמן הכאב יחלוף (במידה אם חוסר נוזלים בגוף היא הסיבה לכאבי הראש) כל כדור עוזר לי חוץ מאקמול למרות שמדי פעם כן אבל מביקורות שאני קורה הבנתי שהאדוויל הכי בריא והכי משפיע השאלה שלי היא מהם הסיכונים של לקיחת הכדור והאם קיימת התמכרות לתרופה
  (אני קטין)

  מאת שלמה בתאריך 19 בפבר', 2015

 143. אני גם לוקח קונצרטה האם יכל להיות קשר לכאבי הראש אבל הוא היה קיים גם קודם "שלום אני לוקח דיי בקביעות כדור אדוויל אשר נמצא בתוך בקבוקון עם קפסולות ירוקות שקופות חלקית אני לוקח ביחס של כדור ליום אבל לפעמים לא לוקח בכלל לקיחת הכדור נגרמת עקב כאב חד או התחלה של כאב בראש ומכייון שאני צריך ללמוד אני לוקח את הכבוד אח אני מנסה לשתות מים לפני ואני לא יודע תוך כמה זמן הכאב יחלוף (במידה אם חוסר נוזלים בגוף היא הסיבה לכאבי הראש) כל כדור עוזר לי חוץ מאקמול למרות שמדי פעם כן אבל מביקורות שאני קורה הבנתי שהאדוויל הכי בריא והכי משפיע השאלה שלי היא מהם הסיכונים של לקיחת הכדור והאם קיימת התמכרות לתרופה
  (אני קטין)"

  מאת שלמה בתאריך 19 בפבר', 2015

 144. המשך 17/1/15 היו התפתחוית סבלתי חסימת כליות אושפזתי שלושה ימים הולך לניתוח ערמונית .בימים שאושפזתי לא היו כאבים ביד לאחר מכן חזרו לא בכל הימים.אני עד לניתוח צמוד לקטטר. בכלל מרגיש זיפט . ממשיך לטרוף כדורים מכל הסוגים חלק מהימים גם לשינה תודה יוסי על המיילים הקודמים לא הייתה תשובה ענינית!!!!?

  מאת יוסי בתאריך 21 בפבר', 2015

 145. שלום רב, אני סובלת מאנדומטריוזיס עם גוש במחיצה הרקטו-וגינלית, נגעים בשחלה ובאגן. במחזור אני סובלת מכאבים באזור השחלות, הבטן נפוחה וכל מגע קל בה כואב. אחרי 3-4 מתחיל הכאב באזור הרקטום (מבפנים) הוא כאב עמום שבד"כ לא מצריך יותר משני משככי כאבים במינון רגיל (אחד בבוקר, אחד בערב). סה"כ אני על משככים במשך 7-12 ימים. בהתחלה במינון ובתידרות גבוהים יחסית ואח"F כפי שכתבתי. אני כל פעם מחליה משכך - אדוויל, אדקס ואופטלגין. שאלתי היא מה מומלץ במקרה זה? מה לגבי וולטרן? מה המינון? ומה משך הזמן שאפשר לצרוך משככים באופן הזה? תודה ענקית מראש…

  מאת בו בתאריך 25 בפבר', 2015

 146. כיצד פועלת זריקת הדיפרוספאן?, קיבלתי אותה נגד ליחה מוגברת מהגרון והאף שלא הגיבה לשום טיפול, תופעת הלוואי של הזריקה עודף מרץ, וקושי לישון, אודה להסבר מפורט.

  מאת אנני בתאריך 4 במרץ, 2015

 147. סובלת מזה חודשיים מכאבי גב תחתון וקרינה לרגל ימין אסור לי לקחת תרופות ממשפחת nsaids היות ואני סובלת מאי ספיקת כליות כרונית איזה תרופה אני יכולה לקבל האם הליריקה יכולה אולי לעזור תודה

  מאת אלה בתאריך 1 באפר', 2015

 148. שלום, אני בן 84 ואחרי ניתוח עמוד שדרה "Lminectomy-Lumbar".אני עדין סובל מנימול וחום בכפות הרגלים. המליצו לי לקחת "ליריקה" האם אפשר או רצוי לקחת גם "טריבמין"? תודה.

  מאת יצחק בתאריך 20 באפר', 2015

 149. שלום
  אני בת 49 אשה בריאה בדר"כ וכבר 15 שנה התנזרתי מאנטיביטיקות למינהם.
  בארבעת החודשים האחרונים אני סובלת מדלקת בשרירי הידיים ככל הנראה ממאמץ יתר
  אורטופד נתן לי כדורים למשך 10 ימים קטפלאם
  אך לא היה שום שיפור אז פניתי לרופאת מנשפחה והיא נתנה לי ארקוקסיה ויש שיפור קל אך עדיין אני מוגבלת בתנועות
  יש לציין שאני לוקחת תרופה להורדת לחץ דם קרדליוק 2.5 ובעבר לקחתי 5 מג אך הלחץ דם שלי יציב
  שאלתי היא האם אוכל לחכות קצת שהגוף יתנקה מהתרופות ולנסות לקחת אטופאן
  אינני מעוניינת בשום אופן לעשות זריקת סטארידים
  אודה לך אם תוכל לעזור לי
  בברכה
  ורד

  מאת ורד בתאריך 5 במאי, 2015

 150. אובחנתי כסובלת מפיברומיאלגה וקיבלתי סימבלטה 30 למשך שבועיים ולאחר מכן לעלות ל60 בנוסף אני סובלת ממיגרנות ולוקחת כדור ריזוטו בשיש התקפ שנחשב לטרפנטין שאלתי אם אני לא מזיקה לעצמי והאם עלי להפסיק ה׳ סימבלטה ולהתמודד בדרך אחרת בפיברומיאלגיה

  מאת ברכה בתאריך 7 במאי, 2015

 151. לפני 13 שנים עברתי ניתוח להסרת מינינגיומה מחוט השדרה ב-2007 עברתי ניתוח לשחרור הידבקויות מאז אני רק במתדון שהשפעתו בכל מינון לא מונעת את הכאבים בכל הגוף. ניסיתי את כל התרופות הקיימות להקלת כאבים שלא עזרו. היום שמעתי על תרופה בשם זלדיאר. האם לדעתכם זלדיאר יכול להקל על הסבל הנוראי.
  אשמח לקבל את תשובתכם

  מאת רוחמה בתאריך 28 במאי, 2015

 152. לד"ר שלום אובחן אצלי כיב מדמם במעבר בין הושט לקיבה לאחר 3 חודשים בבדיקה חוזרת נמצא דלקת כרונית לפני כשלושה שבועות החלו לי כאבי תופת בשתי כפות הרגלים בכף רגל אחת נמצא דלקת בעקב אכילם
  ובכף רגל שנייה מעל הקשת קיבלתי רוקסט פלוס אשר לא עזר לאחר מכן קיבלתי זאלדיאר שכמעט התעלפתי ממנו ועכשיו קיבלתי נרות אביטרן שעוזרות את יש חשש מהחמרת המצב בקיבה במקביל אני לוקחת נקסיום 40מ"ג פעמיים ביום דהיינו סך הכל 80 מ"ג האם יש כדור אחר שיעזור לדלקות אך לא יפגע בקיבה ראוי לציין כי אני סובלת בדרך כלל מלחץ דם גבוה

  מאת אתי בתאריך 31 במאי, 2015

 153. שלום רב.
  בעלי בן 45 וסובל כמה שנים מכאבים הולכים וחוזרים בגב התחתון זה פשוט נורא בתפקוד היום יומי מקבל כל הזמן תרופות כמו פירק וסט הרקורסיה זריקות ולטורן אך כלום לא עוזר מה עושים?

  מאת שרון סיסו בתאריך 10 ביוני, 2015

 154. אבחנו לי אבן בגודל 3 ממ סמוך לשופכן הדסטלי וקיבלתי משככי כאביםזאלדיאר ואופטלגין ונאמר לי לשתות הרבה עד שהאבן תצא לבד
  השאלה היא האם גם שלא כואב לקחת את התרופות באופן קבוע מסביב לשעון כדי למנוע כאב פתאומי חזק

  מאת כץ חיים בתאריך 26 ביולי, 2015

 155. אני בן 52 במשך 12 יום אני מישתמש בארקוקסיה 90,זה תרופת פלא ,שמעתי שארקוקסיה 90 מסוכנת לאורך זמן האם אני יכול לשנות לאוטופןxl600 ולהמשיך את הטיפול,אני סובל מי בקע ב—ו,s1 l4 -l5

  מאת רוני בתאריך 6 באוג', 2015

 156. שלום, אני מאובחנת מזה עשר שנים בדלקת מפרקים Sle המוכרת בשמה- לופוס.נוטלת טיפול קבוע של 400 מג פלקוויניל ו150 מג אימורן ביום.לפני כחודשיים היו לי כמה בעיות גניקולוגיות כגון דלקות בשתן וחשד לדלקת בנרתיק וכדומה. לא ידעו בהתחלה מאיפה נובע הכאב ובמהלך החודשיים התחיל לי כאב במשפעה הימנית שממשיך עד למעלה כלפי הבטן. הכאב הזה הופיע לי לפני כשנה ומבדיקת האולטרסאונד נמצא כי ישנה בלוטת לימפה מוגדלת והכאב חלף וחזר לעיתים רחוקות וחלף בעצמו.בשלושה שבועות האחרונים הכאבים התפשטו גם למפשעה השמאלית, יש לי כאבים עזים בשתי המפשעות מלמטה כלפי מעלה בבטן תחתונה בקו ישיר. הכאב הוא בלתי נסבל, אני לא יודעת מה לעשות, אולי תוכלו לייעץ לי במה מדובר? האם ישנה אפשרות שזו דלקת באגן? או שזה בכלל קשור ללופוס? הכאב חזק ולא נותן לי מרגוע, גם בישיבה, גם בהליכה ובעמידה, והוא רק מתחזק עם הימים. הרופא משפחה הציע לי זריקות אביטרן אך העדפתי כדורי נקסין שאת האמת כלל לא עוזרים.יש לציין שהבעיות הגניקולוגיות עברו והרופא נשים אמר שהכל תקין מבחינת איזור הרחם והשחלות. אני ממתינה לתור לראומטלוג, אך בינתיים אני סובלת מאוד, מה אוכל לעשות? אני מפחדת שיהיה נזק בלתי הפיך! אשמח לעזרתכם, תודה!

  מאת ספיר בתאריך 18 באוג', 2015

 157. שלום לטובת היתר,
  רציתי לברר בבקשה,
  האם זה מותר ליטול נורופן
  לאחר כאב ראש,
  ולאחר מכך אנטיספאזמלגין ספאזאם
  לבטן(קיבה)?

  מאת אליענה בתאריך 12 בספט', 2015

 158. שלום לטובת היתר,
  רציתי לברר בבקשה,
  האם זה מותר ליטול נורופן
  לאחר כאב ראש,
  ולאחר מכך אנטיספאזמלגין ספאזאם
  לבטן(קיבה)?

  שלום
  לא צריכה להיות כל בעיה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אליענה בתאריך 12 בספט', 2015

 159. שלום רב
  אני לוקחת באופן סדיר כדור 250מ"ג של רמיפריל ליום האם אני יכולה ליטול גם כדור ארקוקסיה (לכאבי גב) ואם לא איזה כדורר אני יכולה לקחת להרגעת כאב גב חזק?
  אנא תשובתכם במהירות האפשרית. תודה

  מאת לאה בתאריך 18 בספט', 2015

 160. שלום רב
  אני לוקחת באופן סדיר כדור 2.5 מ"ג של רמיפריל ליום האם אני יכולה ליטול גם כדור ארקוקסיה (לכאבי גב) ואם לא איזה כדורר אני יכולה לקחת להרגעת כאב גב חזק?
  אנא תשובתכם במהירות האפשרית. תודה

  מאת לאה בתאריך 18 בספט', 2015

 161. אני בן 62 ולוקה מזה שנים במחלת פרקים בכטרב (אנקילוזינג ספונדיליטיס) הפוגעת בצוואר ומגבילה מאוד את תנועתו. הכאב הכרוני עמום בדרך כלל אבל יש תקופות, כמו עכשיו, בסוף הקיץ, שהוא מחריף. מה ניתן לעשות כדי להקל?תודה מראש

  מאת אברהם בתאריך 23 בספט', 2015

 162. שלום, אני בת שש עשרה.
  יש לי כאבי בטן חזקים מאוד ולקחתי כדור אופטלגין לפני 40 דקות בערך וזה לא עוזר לי, מה אני יכולה לעשות ? ממש ממש ממש כואב לי .

  מאת חסוי בתאריך 24 באוק', 2015

 163. אני 57, וסובלת מכאבים ברגל ימין, מקבלת טיפות טרמדקס, רציתי לשאול האם אפשר לשלב בין טרמדקס לאדויל פורטה? (לוקחת את האדויל לטיפול במיגרנה כשיש)
  תודה

  מאת מיכל בתאריך 28 באוק', 2015

 164. שלום רב לצוות הרופאים
  לפני שאני אקנה את אחד התרופות
  מה יותר חזק לאחר השתלת שיניים,
  NAROCIN 275MG של חברת טבע או ARCOXIN 90MG ?
  תודה למפרע,חג חנוכה שמח
  אבי

  מאת אבי בתאריך 9 בדצמ', 2015

 165. האם מותר לקחת נרוסין ואחכ נורופאן בגלל כאבי שיניים חזקים

  מאת יונה בתאריך 27 בינו', 2016

 166. האם מותר לקחת נרוסין ואחכ נורופאן בגלל כאבי שיניים חזקים

  מאת יונה בתאריך 27 בינו', 2016

 167. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 168. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 169. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 170. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 171. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 172. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 173. פתילות אביטרן 50 אחרי כמה זמן ניםפגות בגוף או יותר נכון ברקטום

  מאת ישראל בתאריך 7 בפבר', 2016

 174. שלום רב אני בת 30+2 סובלת מכאבי גב יש לי בלט בחוליות 4 ו 5 עברתי לפני שבוע זריקה לגב תחת שיקוף ומאז יש לי כאב בכל רגל שמאל כולל כף רגל שאיני יכולה לדרוך בגלל הכאבים והרגשה של דקירות וכל הרגל זאת ההרגשה לצערי רופא שלי של מרפאת כאב נימצא בחופש ואין לי עם מי לדבר אבל הכאבים ממש חזקים איזה תרופה אני יכולה לשתות כדי להעביר את הכאבים החזקים במיוחד זה ממש דחוף תודה לעונים

  מאת אנגליקה בתאריך 13 בפבר', 2016

 175. האם אתופן מונע דלקות כגון דלקות גרון? או שאין קשר בין השניים..

  מאת לילוש בתאריך 4 במרץ, 2016

 176. בעלי בן 70 סובל מדלקת חריפה בשורש כף היד
  חם, אדום וכאב ממש
  אסור לו לקחת n/s/a/im נקסין וכו' שכן הוא סובל מסןכרצ ואי ספיקת כליות.
  מה עושים עם הכאבים שלו?

  מאת אסנת בתאריך 16 במרץ, 2016

 177. לקחתי כדור ארקוקסיה במינון של 120 בעקבות כאב בכתף. הכדור נלקח על קיבה ריקה וגרם לי לכאהי בטן קשים- בעיקר בבטן התחתונה ולשלשולים. הוקל לי רק לאחר מספר שעות. אני חוששת כי יצרתי נזק לקיבה בלקיחת הכדור.האם יש מקום לחששי? תודה!

  מאת שלומית בתאריך 30 באפר', 2016

 178. שלום, אני בן 87, יש לי פריצת דיסק וכנראה כתוצאה כאב עז
  בשוק הרגל. אורטופד המליץ להזריק 3 זריכות של דפו מדרול בין שרירי כל 4 ימים. האם זה משנה באיזה מקום זה מוזרק.הכאב ברגל ימין.ואם לא יותר מועיל להזריק אפידורלי?
  תודה מראש על התשובה

  מאת הרמן בתאריך 4 במאי, 2016

 179. שלום, אני בן 87, יש לי פריצת דיסק וכנראה כתוצאה כאב עז
  בשוק הרגל. רופא המליץ להזריק 3 זריכות של דפו מדרול בין שרירי כל 4 ימים. האם זה משנה באיזה מקום זה מוזרק.הכאב ברגל ימין.האם לא יותר מועיל להזריק אפידורלי?
  תודה מראש על התשובה

  מאת הרמן בתאריך 4 במאי, 2016

 180. אני לוקחת בקביעות למיקטל וטופומקס לצורך טיפול מונע למיגרנה (בנוסף יש לי פיברומיאלגיה ) .האם תרופות אלה הן ממשפחת ה NSAIDS ? האם שימוש בהן יכול לגרום לדלקת בקיבה ?

  מאת חגית בתאריך 7 במאי, 2016

 181. אני כבת 69 וסובלת מכאב בכתף שמאל, וגב עליון, מיזה שנה וחצי, שלא פוסק לרגע הכאגב מגיע עד למוח ומעייף אותי מאוד, ויש לי תחושה קבועה שיד לי חום, ולמעשה חום הגוף לאחר בדיקה הוא בין 36.5 ל-37.3.
  הרופא רשם לי תרופה בשם rockacet plus cap cf מביוון שאני אלרגית לתרופה ממשפחת האביטררן, מה דעתכם על התרופה, כמה זמן אפשר לקחת אותה והאם היא גורמת נזקים לגוף

  מאת זהבה בתאריך 22 במאי, 2016

 182. שלום,
  אני מורן, בת 23, אני אלרגית לנורופן, זאת אומרת שאני גם אלרגית לאדוויל (מעולם לא בדקתי) או שאני לא אלרגית במאה אחוז? כי בזמן האחרון אני סובלת מכאבים חזקים וקראתי שאדוויל מאוד מומלץ לכאבים מהסוג הזה. אם אני אלרגית גם לאדוויל יש תרופות מומלצות אחרות לשיכוך כאבים?
  בנוסף אני אלרגית לאנטי היסטמין (זה פשוט מגביר מאוד את כאבי הבטן שנגרמים מהאלרגיה) וזה נורא בעייתי כי האלרגיה שלי לנורופן נורא חריפה. יש תרופות לאלרגיה שאינן אנטי היסטמין?

  מאת מורן בתאריך 14 ביוני, 2016

 183. האם נטילת קספו יכולה לגרום לירידת רמת הברזל

  מאת בני בתאריך 24 ביוני, 2016

 184. שלום,לאחר סבב של כאב גב וצאור ,הכאב עבר לשוק ימין,כאבים חזקים בעמידה אובחנה דלקת בגיד ואני מטופל באטודלק 400,תוך כמה זמן אמור להרגיש הקלה? תודה מראש

  מאת רונן ברקוביץ בתאריך 4 ביולי, 2016

 185. האם בטרן 100sr הוא ממשפחת הארקוקסיה

  מאת סימה בתאריך 9 ביולי, 2016

 186. האם התרופה בטרן 100sr היא ממשפחת הארקוקסיה

  מאת סימה בתאריך 9 ביולי, 2016

 187. שלום אני בת 50 לא סובלת ממחלות ולא לוקחת תרופות באופן קבוע. מזה כחודשיים אני סובלת מכאבים בפנים בלחי ועיקצוצים מהמצח יורדים ללחי. זה מלווה בעיניים דומעות אדומות מאוד ונפוחות. עברתי מספר רופאים ובדיקות.סיטי מח תקין אולטרה סאונד בלוטת תריס תקינה בדיקה נאורלוגית תקינה פה ולסת מפרק תקין. 4 בדיקות עיניים תקינות
  לאחרונה הגעתי למיון ונאורולוג נתן לי indomethacin 25 מ"ג ותוספת של losec מ"ג 20.
  שאלתי למה הלוסק והאם האינדמצין יכול להזיק לי לקיבה ?
  אני מאוד מיואשת מכל זה שאין לאף רופא הגדרה לזה .אשמח אם יש לכם עצות לבעייתי
  תודה רבה אורלי

  מאת אורלי בתאריך 28 ביולי, 2016

 188. שלום רב
  הובחנתי כבעל דלקת בכתפיים והרופא נתן לי אתופן 500
  עד כמה זה עוזר ?
  חובה לקחת את התרופה או שאני יכול לתת לגוף לטפל בדלקת לבד ?
  אם אין לי דלקת ואני לוקח את התרופה מה קורה ?
  תודה רבה

  מאת בני בתאריך 18 באוג', 2016

 189. זה קרוב ל8 חוחודשים יש לי כאבים קבועים וחזקים בצד במותן ימין המקרין לכאבים לכיוון הבטן כמו סכין שאי אפשר לנשום ולעתים קרובות לגב כאב עצבי חזק מאוד כל הבדיקות תקינות ויש לי הפניה למרפאת כאב שום כדור לא עוזר חוץ מ טרמדקס שמשמרגיע קצת האם יש לך איזה כיוון לכאבים בלתי נסבלים האלה

  מאת דני בתאריך 29 באוג', 2016

 190. שלום הנני סובל כבר שבועיים מכאבים ביד ימין מקור הכאב או באיזור המפרד של היד ובכף היד עצמה במיוחד האגודל,יש רגעי כאב בלתי נסבלים הלכתי לרופא הביא לי אטופן אני רק יומיים עם הכדורים והכאב מרגיש כבר כמו נימול והירדמות ועייפות של האצבעות עצמן כבר, ברצוני לדעת איך זה נגרם מאימון פשוט ל משקולות והאם ניתן לחזור ולהתאמן והאם אני אמור להילחץ מהירדמות האצבעות?
  תודה מראש

  מאת אביתר בתאריך 2 בספט', 2016

 191. סובל מאד מגב התחתון, כולל קרינה לרגליים וצריבות.
  עברתי שני ניתוחים, כאשר השני כשל, ובעקבות כך, סובל מכאבים ומגבלות.
  הוצע לי ניתוח נוסף אך הסיכון גדול מהסיכוי.
  כ"כ בשנתיים האחרונות, סובל מכפות ידיים רדומות, שהוך ומחמיר. בבדיקה נתגלה שקיימת דלקת בתעלות הקרפאליות.

  מה עדיף לכאבים עצביים ודלקות. טראמדקס או ליריקה ומה מהן עם פחות תופעות לוואי,
  או אם יש בידך המלצה אחרת.

  לתשובתך תודה.

  מאת יוסי בתאריך 18 בספט', 2016

 192. שלום
  מזה 4 שנים סובלת בכאב בכף יד שמאל הכאבים כוללים תחושת שריפה. חבטות. סיכות ועוד כל מיני סוגי כאב נוספים. במהלך השנים הכאב הפך כרוני. טופלה עיצוב מספר תרופות (אלטרולט. אלטרוף. גבאפנטין ) אך הכאב לא פסק.
  כיום אני מטופלת בליריקה 300 מג ליום שהפיתוח את הכאב אך עדיין לא פתרו את הבעיה.
  אובחנתי כסובלת מגלומוס טומר באגודל.כשיש המלצה לניתוח.
  ולאחרונה הרופא המליץ על זאלדיאר וטראמאדקס od.
  אשמח לחוו"ד בנוגע לתרופות ובנוגע לסיכוי כי כל הכאבים המוזרים נובעים מהגלומוס טומור (הוא בגודל מילימטר )

  מאת דנה בתאריך 3 באוק', 2016

 193. סובלת מכאבי צואר לאחר נפילה שמקרינים לאוזן ועד למרכז השכמות במיפוי הייתה קליטה ב 2C בפרוצסוס
  קיבלתי מרשם של זאלדיאר נגד כאבים
  פוחדת להמשיך כי הרגשתי נפיחות של החיך בלוע בלילה ועצירת שתן
  מה עושים ?

  מאת ברכה בתאריך 8 באוק', 2016

 194. שלום דר
  הנני סובל מבעית גזים חמורה המגבילה אותי ביום יום.בבדיקת אולטרהסאונד נמצא כבד שומני במעט. מזה חצי שנה אני מקפיד על מזון אנני שותה ואנני מעשן. טופלתי עי נטרופתית אך על המרשמים שלה לא עזרו.
  רציתי לדעת האם יש תרופה שתוכל לעזור להפחתח הגזים. ????????
  בתודה
  מוטי.

  מאת מוטי בתאריך 25 באוק', 2016

 195. שלום רב,אני בגיל 72, בריא בדרך כלל ללא שום מחלות כרוניות.מדי פעם חוטף כאבים בשלד הגוף,הגב העליון או התחתון, פתאום "משום מקום" אחת הרגליים או אחת מהידיים לכאוב כאבי תופת. לפעמים אלו כאבי רקמות שאינם שרירים ולא עצמות, אבל הכאבים הם אותם הכאבים. לפני כחודש, התחלתי לצרוך פעם ביום תוסף תזונה של חברת NOW, ובו שילוב:קלציום 1000מג'+מגנזיום 400מג'+אבץ 15מג' האם יתכן שהקלציום במינון גבוה מדי? כיצד בודקים מצב קלציום בגוף ? רופא המשפחהנ טוען ש"אין צורך לבדוק קלציום" האם יכול להיות מצב בו עודף קלציום יגרום לי לכאבים שונים, או יצטבר כאבנים בכליות? מה מינון הקלציום המומלץ עבורי ליום? רופא המשפחה ממליץ לא לצרוך קלציום בכלל…לדעתו ה"מלומדת" הגוף יאזן לבד את הצורך בקלציום… נגד כאבים אני לוקח 1 כדור בטארן, וזאת עקב הידיעה על פגיעתו הרעה. בדרך כלל, כדור אחד.. מוציא אותי מהצרות במהלך יום אחד… עד הפעם הבאה. אשמח לקבל תשובות שיאירו את עיניי. בתודה oz

  מאת Oz בתאריך 29 בנוב', 2016

 196. שלום, אני בת 24 מאובחנת במיגרנות מגיל 12 . בשנים האחרונות הרופאה נתנה לי את טבליות הריזלט . רציתי לדעת האם ישנה הגבלה מסויימת של לקיחת הטבליות ? מאחר ויש ימים שיש לי התקפים יום אחרי יום ואני נאלצת לקחת בשבוע מעל 3 כדורים. האם יש לזה השפעה שלילית על הגוף ? ואני גם מוצאת את עצמי לוקחת יום אחרי יום את הכדור הזה . ( זה טבלית ששמים מתחת ללשון ) כרגע הגעתי למצב שבחודש אחד סיימתי 12 טבליות. האם זה מסוכן ?

  מאת טל בתאריך 13 בדצמ', 2016

 197. שלום,אמא שלי סובלת מכאבי גב,ברנטגן אחרון אובחנה בסימני אוסטאופורוזיס,סקוליוזיס קמורה ימינה,שינויים ניווניים דיפוזיים,ספונדילוליסטזיס דרגה 1 בגובה הדיסק L5-L4.
  מדי פעם נתפס לה הגב התחתון,בדרך כלל זריקת אביטרן עוזרת.לאחרונה המליצו לנו על זריקה של TRAMAL בשילוב DIAZEPAM/
  רציתי לדעת,אם אכן ניתן לשלב את שתי התרופות האלו,והאם זה לא יעשה איזה נזק
  תודה

  מאת ויקטוריה בתאריך 17 בדצמ', 2016

 198. קיבלתי היום אטופן נגד כאב באגן, אני לוקחת סימבלטה 1 ביום באופן קבוע מישום שיש לי פגיעה עצבית בידיים עקב טיפולים כימותרפיים שקיבלתי.
  עטופן 400 מ"ג 2 ביום. שאלתי האם אין ניגוד בין 2 סוגי הכדורים, והאם אני יכולה לקחת את 2 הכדורים
  תודה

  מאת מלכה בתאריך 26 בדצמ', 2016

 199. שלום רב,
  הנני בת 31, נשואה, לא מנסה להיכנס להריון, בריאה וללא טיפול תרופתי קבוע.
  הנני סובלת מכאבי מחזור חזקים מאוד מזה שנים ומטופלת בגלולות Yaz.
  בשיא של הכאבים, הנני לוקחת כדור אחד של פרקוסט 5 עם אופטלגין בטיפות (גראם).
  יוצא לי לקחת כדור אחד בחודש פעם אחת, ביום של שיא הכאב ובזמן זה ולאחר מכן יומיים אופטלגין.
  הנני מאוד מנסה להימנע מ Nsaids ורופא המשפחה אין פתרון מעניין להציע פרט לאופטלגין או אקמול.
  שאלתי היא האם פרקוסט 5 פעם בחודש הינו טיפול קביל/הגיוני/ בקיצור האם זה בסדר?
  (אני לוקחת את זה ככה כבר שנתיים וללא חס וחלילה עליה במינון או התמכרות או משהו אחר)
  לתשובתכם אודה, סיון.

  מאת סיון בתאריך 2 במרץ, 2017

 200. נמצאת בהתקף של דלקת פרקים בכפות הידיים כרגע לוקחת 10 פרדניזון ביום ומתוטרקסט 7.5 פעם אחת בשבוע .שאלתי מה ידוע לך על טיפול בשיטת התדרים של עמותת עזרתון לבעיות הכאב שלי?הוצע לי גם מזרון מגנתי שפיתח דר"פלורנטין ממרפאת הכאב ברמבם .מה דעתך?תודה מראש

  מאת שושנה בתאריך 5 במרץ, 2017

 201. שלום
  יש לי כבר חודש וחצי כאבים וצריבה בפין)חיצוני). רופאי עור ואורולוגים לא מצאו כלום.
  השבוע זה קצת החמיר ויש מדי פעם גם כאבים באשכים. שאלתי היא האם זה יכול לנבוע ממקור אחר? אולי מהגב?(יש לציין שיש לי שתי פריצות דיסק ב l4, l5 s1 בכאבים בסקרים בישיבה) או משהו גסטרולוגי או פרוקטולוגי ?
  אשמח לתשובה.
  יואב

  מאת יואב בתאריך 17 ביוני, 2017

 202. האם כדור טרמדקס פלאש מתאים לחולה סרטן סופני שהוא גם דמנטי ועם פצע לחץ? ומה אם מוסיפים גם נר אביטרן? תודה.

  מאת ריבצ'ה בתאריך 23 ביוני, 2017

 203. שלום רב
  אני עוסק בספורט עם מאמץ עצים ומשתמש מדי פעם בנפרוקסין 500 לשיכוך כאבים.
  האם אימון גופני עצים בזמן שימוש בנוגדי דלקת יכול לגרום לכשל כלייתי ?

  מאת אודי בתאריך 15 ביולי, 2017

 204. שלום רב!
  יש לי דלקת בגיד בברך. הבנתי שאיני יכולה לקחת נוגדי דלקת כגון סלקוקס או ארקוקסיה כחץי אני נוטלת אסטו. מה כן אני יכולה לקחת.? אני סובלת מכאבים. תודה

  מאת רחל בתאריך 21 ביולי, 2017

 205. בת 49 לאחר טיפולי פוריות שבסופם היתה הפלה
  בפרבואר ההורמונים עשו בי שמות.כאבים עזעם וחולשה אני לאחר ניתוח בריאטרי גסטריטיס בנדינג המכונה טבעת להצרת קיבה.בחודשיים האחרונים יש לי כאבים עזים בגב תחתון ובברכיים בעיקר ברך שמאל
  .אני נוטלת איקסאל נגד דיפרסיה.לאחר הפסקת ציפרלקס.מאחר שבשיחתי עם הרופא ציינתי שנראה לי
  שהתוםעות של הכאבי מפרקים וההתכווצויות העכוז והירכיים והשוקיים הם כתוצאה מהציפרלקס
  אך גם לאחר הפסקת הציפרלקס הכאבים עזים
  הייתי בביקור אצל אורטופד שהמליץ על מרפאת כאב
  והזרקת אפידורל היכן מזריקים בגב??
  והוא אמר לגשת לרמאטולוג לברור דלקת פרקים
  הייתי אצל רמאטולוג לפני חצי שנה בה נשללה
  דאבת השרירים פימולרגיה
  אז מה הבעייה דלי בתנועת הרגליים
  יש לציין שבעקבות ת.דרכים וחבלה קשה
  ברגל שמאל בהיותי חוצה במעבר חציה נוצר די וי טי
  שיצר תסחיף ראתי
  אני מטופלת בקלאקסאן 100 מג רק בטיפולי פוריות
  לפי המלצת המאטולוג מומחה לקרישה ובמיקרים
  נדירים בה מתנפחת לי הרגל
  האורטופד נתן קטאספלאם וגל למריחה
  העוזרים כקליפת השום.
  אני כל הזמן עם כדורים להפחתת הכאב כגון פוינט
  אבופן 600 ואקמול ללא שיפור.
  רגישה לכל האנטיביוטיקות כולל דאלאסין וקורטיזונים
  ואופטלגין.מה קורה איתי???
  אודה על תשובתך
  נועה

  מאת נועה בתאריך 21 באוג', 2017

 206. אני בת 29 סובלת מכאבי גב תחתון עם רגל ימין כאבים איומים מזה חודשיים הייתי כמו נחה שבועיים וביקרתי פעמיים במוקד נתנו לי זריקות וכדוריםצוגם זה לא עזר שתיתי אקרוקסיה של 120 מ"ל לא עזר ולבסוף הגעתי למרפאת כאב ושו לי פעמיים אפדורל אחרי 5 לידות שכבר עברתי זאת .כרגע אני אחרי אפדורל אך יש לי עדיין כאבים ואם ואני לא לוקחת בטרן אני חוזרת שוב להיות כמו נחה סיימתי כבר 30 כדורים מה עליי לעשות בבקשה .

  מאת יפית בתאריך 2 בספט', 2017

 207. בת 56, לאחר החלפת מסתם, נוטל קומדין מזה מספר שנים. דלקת חריפה בכתף, לא עוזר פיזיאוטרפיה ותרגילים. לא רוצה זרקיות לכתף. האם יכולה ליטול 7 ימים אתופן או ארקוקסיה?

  מאת יעל בתאריך 24 בספט', 2017

 208. שלום רב
  לפני יומיים עסקתי בספורט וכנראה מתחתי את
  שריר המשעה משלשום עד להיום והכאב רק מחמיר למרות שמרחתי וולטארין פורטי ועוד ספריי של כדורגלנים עשיתי מגבות קרח קצת עזר השאלה האם יש עוד משהו שניתן לעשות על מנת להקל והאם אסיוול יעזור במקרה שלי?
  תודה

  מאת שריר המפסעה בתאריך 24 בספט', 2017

 209. אני בת 84.יש לי כאבים בברך. כל הצלומים מראים שחיקה אך לא ממליצים עדיין נתוח. קבלתי מרשם לארקוקסיה נגד כאבים,אני נוטלתאני בדרך כלל אשה בריאה. מיקרופרין 75 מג כל יום . קראתי בעלון של הארקוקסיה שאי אפשר לקחת עם נוטלים אספירין. השאלה היא איזה כדור נוגד דלקת ומרגיע כאב אפשר לקחת גם כשנוטלים אספירין?אני בדרך כלל אשה בריאה. בתודה.

  מאת דורה בתאריך 4 בנוב', 2017

 210. מחפשת כדו נוגד דלקת שאפשר ליטול אותו עם מיקרופרין.יש לי כאבים בברך. משחיקת סחוס.

  מאת דורה בתאריך 5 בנוב', 2017

 211. יש לי בברך שחיקת סחוס עם כאבים מאד חזקים. אני נוטלת כל יום מיקרופרין 75 מ"ג. הרופאה המליצ על ארקוקסיה. אך הבנתי שיש איסור לשמוש בארקוקציה כשנוטלים מיקרופרין.האם יש אפשרות שתמליצו על כדור נוגד דלקת שאפשר ליטול עם מיקרופרין.תודה.

  מאת דורה בתאריך 5 בנוב', 2017

 212. האם יש באפשרתכם להמליץ על כדור נוגד דלקת שאפשר ליטול גם כשנוטלים מיקרופרין.אני אשה בת 84.

  מאת דורה בתאריך 5 בנוב', 2017

 213. כתבתי את השאלה כבר 3 פעמים.

  מאת דורה בתאריך 5 בנוב', 2017

 214. שלום ,
  לפני 8 חודשים עברתי ניתוח דו"צ בקע במפשעה ,לפני 3 שבועות הרמתי משא כבד ,התחילו לי כאבים של זרמים ושריפה במפשעה צד ימין חזק ושמאל בינוני,בבדיקה מול כירורג מנתח ועוד 2 חוות דעת כולל אולטרסאונד מפשעות נאמר לי שכנראה הרשת נוגעת בעצב,רופאת משפחה נתנה לי ליריקה ואמרה שאולי לאחר מכן תפנה אותי למכון כאב,
  הכאב קצת דעך (אני לוקח ליריקה 3 יום במינון 50), איך ניתן למגר את הבעיה והאם יש פתרון?

  מאת אלי בתאריך 13 בנוב', 2017

 215. סובלת משחיקת סחוס בירך שמאל האם זריקה סטרואידית יכולה לעזור לי

  מאת ריני בתאריך 4 בדצמ', 2017

 216. שלום אני בת 53 סובלת כבר 15 שנים בערך מכאבי גב תחתון ובשנים האחרונות מכאבים חזקים מאוד במפרק הירך עם הקרנה לישבן ולאורך כל הרגל. הייתי כבר אצל כל רופא ומומחה בתחום.בצעתי את כל הבדיקות האפשריות כולל 3 פעמים mri.אבחנו אצלי בליטות דיסק בוריסיטיס וסיאטיקה.אני מטופלת כרונית של ארקוקסיה ולסרוגין אטופן וזלדיאר. שום דבר לא ממש עוזר רק מקל לכמה שעות.במרפאת כאב נאמר לי לרדת במשקל דחוף ולהתחיל לעשות ספורט.אני משתדלת אבל האם בינתיים אין משהו שיכול לעזור מהר יותר. גם השפעת זריקות עוברת די מהר ואני נמצאת בסבל גדול.

  מאת גלית בתאריך 4 בדצמ', 2017

 217. שלום,
  אני הולכת לעשות קעקוע בשפתיים (תוחם שפתיים),אומנם שמים משחת אלחוש אך עדין זה כואב מאוד.איזה כדור נגד כאבים מומלץ לקחת נגד כאבים בזמן הקעקוע.תודה.

  מאת מירי גילר בתאריך 6 בינו', 2018

 218. היי ד"ר
  הלכתי לפני כחודש וחצי לאורטופד בגלל כאבים בכתף שהקרינו לכמות, צוואר ויד, הוא אמר שזאת דלקת והביא לי ברקסין פעם ביום ל20 יום.
  קודם כל, לא ראיתי את הכדור מופיע ברשימה פה. ודבר שני, הוא היה משפיע לכמה שעות ואחר כך הכאב חוזר אבל מופחת. עברו שלושה שבועות מאז שהפסקתי לקחת והכאבים חזרו ואפילו חזקים יותר, איזה כדור אני יכולה לקחת שבאמת יעזור לי אם הכאבים?

  מאת ניצן בתאריך 15 בפבר', 2018

 219. שלום!
  שנה שעברה התחלתי לטפל בפריקדיטיס
  עם סטרואידים וקולכיצין…. הטיפול הופסק באמצע ושוב חזר מחדש עם מינון מחודש לפני כחצי שנה…
  השאלה היא כרגע עם מינון של 3 מליגרם פרנדיזון הורדתי ל2 מיליגרם… מאז שהורדתי מרגיש חולשה כללית בגוף וירידת הנפיחות, האם זה בסדר וככה צריך להיות?

  מאת עומרי בתאריך 20 במרץ, 2018

 220. האם ניתן לקחת בו זמנית סלקוקס ונקסיום? אם אינם מבטלים זה את השפעתו של זה?

  מאת רות בתאריך 15 באפר', 2018

 221. היי ד"ר ,
  אני סובלת מקרע במניסקוס ,לאחר הפוגה , בחודש וחצי אחרון חזרו כאבים והגבלה בתנועה . קיבלתי סלקוקס 200 מ"ג פעמיים ביום ל 10 ימים שלא הועיל . כעת נרשם לי אטופן 500 מ"ג פעמים ביום ל 10 ימים , בגובה המינון הבחנתי כשהגעתי הביתה וזה עורר לי דאגה ושאלה : האם לא מדובר במינון גבוה מאוד ובפרט שזו תחילת שימוש בתרופה זו המופיעה גם במינונים נמוכים יותר , האם לא עדיף לבחון העלאת המינון בהדרגה ובפרט שלתרופה זו מצויין שעשויות חלילה להיות תופעות לוואי מזיקות משמעותיות ?
  בתודה מראש להתייחסותך .

  מאת דנית בתאריך 4 במאי, 2018

 222. שלום, יש לי כאבים חזקים ביד דלקת חוזרת ונשנית , קיבלתי ארקוקסיה 90 מ"ג 1 ביום . הבוקר נטלתי וכרגע השעה 15:52 ויש לי כאבים שוב . האם אני יכולה ליטול עוד כדור ארקוקסיה? או כדור אחר? כמו אופטלגין או נורופן. בנוסף אני נוטלת רסיטל 20 מ"ג ביום + לארקאפרס 10 מ"ג + קדילוק 0.25 מ"ג ביום.

  אודה על תשובה .
  גילה

  מאת גילה בתאריך 21 במאי, 2018

 223. שלום דר'

  קיבלתי אטופן xL600למשך עשרה ימים לערבים דלקת בברך.
  לצערי קיבלתי דלקת כעבור שבוע בכתף ולאורך היד..
  קיבלתי זריקת סטרואידים..
  ובנסוף לוקחת אטופן 500פעמיים ביום..
  השאלה האם מותר לקחת אטופן בהפסקה של שבוע? ואם זה מוצר אחרי זריקה?
  תודה
  סיסי

  מאת סיבי בתאריך 17 ביוני, 2018

 224. שלום ד"ר, האם ידועה יעילות בהפחתת התקפי מיגרנה כרונית ע"י שימוש באטודולק 600 מ"ג ?!

  מאת אסף בתאריך 29 ביוני, 2018

 225. שלום רב,
  סובלת מכאבי צוואר עזים מזה שבועיים, קיבלתי זריקת וולטרן,הופחתו הכאבים במעט וביום שישי קיבלתי ארקוקסייה 90. נטלתי 4 ימים והרגשתי הקלה - הכאבים נעלמו. יחד עם זאת עקב דלקת בשן קיבלתי אוגמנטין 875 וחששתי לנטול את שני הכדורים. הפסקתי את הארקוקסייה לאחר ארבעה ימים. האם עשיתי נכון?
  מרגיש לי רגישות וכאבים בצוואר. אשמח לקבל את המלצתך, האם להמשיך ארקוקסיה? אני מאוד חוששת לנטול כדור זה…

  מאת חן בתאריך 8 באוג', 2018

 226. שלום רב
  יש לי פריצת דיסק בחוליות l4-l5 והיצרות התעלה באותו מקום.
  ביצעתי זריקה אפידורלית וצריבת דיסק.
  נכון לעכשיו יש החמרה בכאבים.
  קיבלתי טיפול בליריקה 50 ,אתופן 500, אוקסיקוד 2 מ״ג בסירופ.
  האם זה בסדר לשלב בין התרופות?
  האם עדיף ארקוקסיה במקום אתופן?
  לתשובתך אודה

  מאת צחי בתאריך 17 באוג', 2018

 227. אני בת 60,האם השימוש בכדור אליב שרוכשת בארה"ב גורם להתמכרות או לבעיות במערכת העיכול?
  רוצה לציין שהכדור עוזר לי מאוד לכאבים בצוואר, ובכפות הידיים.
  תודה

  מאת דלית בתאריך 17 באוג', 2018

 228. שלום
  שישה שבועות לאחר שבר במרפק ללא תזוזה ,שלושה שבועת בסד שבועיים רק עם מתלה.
  היום לאחר ארבעה טיפולי פיזיוטראפיה בכיפוף המרפק נשאר ב90 מעלות.חיצונית המרפק נפוח/בצקתי חם ואדום.
  האם ארקוסיה אמור לעזור לדלקת ואולי גם לתנועה קלה של המרפק?

  מאת אני בתאריך 26 באוג', 2018

 229. שלום, אני סובלת מכאב קשה בברכיים עקב שחיקת סחוס, במשך תקופה לקחתי כל לילה נורופן פורטה, כדי שלא יכאב בלילה, הסתבר לי שהוא משפיע לרעה על מצב האסטמה שלי. האם באתופן יש גם איבופרופן או שאני יכולה לקחת אותה בביטחה? תודה

  מאת ציפי דרור בתאריך 13 באוק', 2018

 230. אתמול הגעתי לרופא בגלל דלקת בירך השמאלי בגלל גב תחתון.הרופא הזריק diprospan 2cc.בנוסף רשם לי אתופן 600 xl.עם האוכל.כמה זמן ייקח עד להחלמה ?

  מאת ישראל בתאריך 14 בנוב', 2018

 231. היי אני בת 19, וכבר יומיים שיש לי שתן לעיתים מאוד קרובות, וגם לאחר שאני עושה אני עדיין מרגישה שהשלפוחית אינה התרוקנה לגמרי. אני חוששת שאולי זה דלקת בדרכי השתן וחשבתי להישתמש באטודולוק כי אלה הכדורים שיש לי כרגע הישג יד . האם זה יעזור לי?

  מאת ספיר אלי בתאריך 16 בפבר', 2019

 232. סובלת מכאביי תופת ברום הבטן מקרין לגב בשל לחץ מוגבר לושט העליונה סותריי חומצה לא עוזרים ויש לי דיספפסיה פונקציונלית ומעי רגיז האוכל תקוע לא יורד יש לי כאבים איומים
  קבלתי טראמאדקס גרם לי לחנק לא יכולתי לבלוע אופטלגין גורם לי לתחושת עילפון אקמול לא עוזר מה אעשה אין לי חיים מהסבל הכאבים מעירים בלילה גפ מדינה מעירים משינה יש לי חרדה ודכאון מהכאבים
  מה לקחת שלא יעשה עצירות גם כי יש לי טחורים ופיסורה
  בתודה מראש לוקחת קונטרולוק שלא עוזר וכן חצי ציפרלקס וגם לוריבן שלושת רבעיי כדור וחצי מירו לשינה אבל הכאבים מעירים אותי
  תודה מראש

  מאת קלרה בתאריך 28 במרץ, 2019

 233. הי, אני בת 15 ומזה שלוש וחצי שנים אני עם דלקת מפרקים כרונית (נעורים) בברכיים ובקרסול. לפני שבוע התחילו לי כאבים מטורפים בעצם הזנב וקיבלתי אתמול מרשם לנקסין 250 מג פעמיים ביום, האם כדאי לקחת ? אחרי כל האזהרות על תופעות הלוואי אני מאוד חוששת… אשמח לתשובה…

  מאת בת 15 בתאריך 29 במרץ, 2019

 234. שלום
  בתי רגישה לקבוצת הכדורים שמכילים nsaids.
  האם מותר לה לקחת כדור ואבן ?
  תודה

  מאת רבקה בתאריך 17 במאי, 2019

 235. אני מניקה תינוקת בת 4 וחצי חודשים
  כרגע עם דלקת בשיניים בעקבות טיפול שורש
  נוטלת מוקסיפן לדלקת ויש לי כאבים עזים,
  רציתי לשאול איזה משכי כאבים מותרים בהנקה
  מלבד אקמול שחא כל כך עוזר…
  מותר CATAFLAM ? מה עם אופטלגין ונורופן? מי מהם עדיף?
  תודה

  מאת מניקה בתאריך 31 במאי, 2019

 236. שלום. בעלי סובל מכאבים נוראים פוסט-הרפטיים בעין ובראש. מקבל ליריקה 150 בבוקר ו- 200 בערב. לאחרונה הציעו להוסיף זלדיאר 1x 2 ביום. אין בעיה לקחת ביחד את 2 התרופות? תודה

  שלום
  אין בעיה לשלב

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלה בתאריך 13 ביולי, 2019

 237. האם אפשר לשלב בין סימבלטה לבין זאלדיאר?

  מאת ניר בתאריך 18 בספט', 2019

 238. שלום.לפני 4 שנים התפתחה לי דלקת חריפה בברך.לקחתי ארקוקסיה 10 ימים והכאב יחד עם הדלקת חלפו.אני נמצא כעט תקופה בארהב ושוב התפתחה דלקת באותה הברך עם כאב חזק.קיבלתי תרופה ndomethacin 50mg.שלוש פעמים ביום.התרופה השפיע טוב והכאב כמעט עבר לגמריי אך אחרי הפסקת התרופה הוא מתחיל להתגבר ולחזור.האם יש צורך לקחת את התרופה ל10 ימים ולא ל5 או במינון גבוה יותר כפי שלקחתי ארקוקסיה בעבר שהעבירה לי את הדלקת והכאב.היות וכאן בארהב אין ארקוקסיה מה אתה מציע לעשות ?

  מאת גדעוו בתאריך 10 באוק', 2019

כתיבת שאלה חדשה