השימוש בתרופות ממשפחת  המורפין, עתיק יומין. ארכיאולוגים מעריכים שהאדם הניאנדרטלי כבר לפני שלושים אלף שנים, ידע להשתמש בפרחי הפרג ולהפיק הם תרכובת על בסיס האופיום. עד היום, הרפואה המודרנית אינה מכירה חומרים יותר יעילים לטפול בכאב מאשר נגזרות של אותו אופיום עתיק יומין. שמה של משפחת תרופות זו נגזר מהאופיום ןלכן שמם תרופות אופיואידיות (דמויי אופיום). לפעמים מתייחסים אליהם  כמשפחת התרופות הנרקוטיות. שם זה הגיע מרשות האמריקאית למלחמה בסמים ונותן הקשר שלילי לתרופות הללו.

התרופות זכו  שלא בצדק לפרסומת שלילית. הציבור וגם רופאים רבים חושבים שהן ממכרות ומסוכנות לשימוש . אבל מומחים לכאב טוענים שמדובר באופציה טיפולית מצוינת, ושב-99% מהמקרים אין סכנת התמכרות.

בארבעת העשורים האחרונים, חלה פריצת דרך בהבנתנו של מנגנוני פעולה של התרופות
ארגון הבריאות העולמי התחיל בשנות ה80 של המאה ה 20 לעודד שימוש בתרופות אופיואידיות במצבי כאב שונים, בעיקר במחלות סרטניות.  בעולם המערבי  חלה עליה משמעותית בשימוש בנגזרות אופיואידיות לחולים הסובלים מכאב ממקור סרטני, וגם לחולים שאינם כאלה. למשל בטפול בכאב חד, לאחר ניתוחים, מורפין ונגזרותיו הוא הבחירה ה"טבעית" לשיכוך כאב.
יעילותן של התרופות הללו הופך אותם לתרופות חשובות בארסנל הטיפולים שלנו. קודם כל כי הן יעילות כמעט בכל מצבי הכאב, לפחות בשלבים הראשוניים. כמו כן יכולתם לפעול גם בכאבים קשים ביותר. למרות כל זאת, עדין מרבית בני האדם בעולם, סובלים מכאבים ללא טיפול יעיל עקב ההמנעות משימוש בתרופות אופיואידיות, למרות שהטפול איננו יקר ואינו מצריך מיומנות או מכשור מיוחד. חסרונן בתופעות הלוואי שלהם שיסקרו בהמשך.

כאשר מתחילים בשימוש בתרופות אלו, יש לברר עם החולה קודם כל האם יש היסטוריה אישית או משפחתית של התמכרות כל שהיא. יש להזהיר אותו תופעות הלוואי המצופות, שרובן חולף תוך מספר ימים. ויש להעלות את מינונן בהדרגה.

תופעות לוואי וסיבוכים של תרופות אופיואידיות
תופעות הלוואי הנפוצות יותר (מעל 5% מהחולים) הן ישנוניות, עצירות, בחילות, הקאות, סחרחורת, גרד, יובש בפה, הזעה. התחלה במינון נמוך ועליה הדרגתית מונעות את הופעתן בחלקם של המטופלים. במידה ומופיעות, רובן חולפות לאחר מספר ימים, למעט עצירות. העצירות היא תופעת הלוואי המשמעותית ביותר המפריעה לחולים לאורך זמן. לכן יש להדריך את החולים לעקוב לגבי תופעה זאת, ולא לאפשר לה להתקדם. לשתות יותר ולאכול אוכל עם סיבים. ויש להתחיל וליטול משלשלים מידית כשמתחילה העצירות, ולא לחכות ולתת לה להתבסס. כי קשה יותר לטפל בה לאחר שהופיעה.

שני הפחדים המשמעותיים ביותר בתרופות אופיואידיות הן ההתמכרות והפסקות הנשימה. 

 דיכוי נשימתי : התרופות עובדות על קולטני כאב אך גם על קולטנים האחראיים לפעולת הנשימה.ואכן במינונים גבוהים במיוהד נראה דיכוי נשימתי. אירועים מסוג זה מתרחשים בעיקר בבני אדם הנוטלים כמות גדולה במיוחד (Overdose) וביחוד כאשר הנוטל הינו סובל מכאב. הכאב הוא נוגד הפיזיולוגי לדיכוי נשימתי. המשמעות היא שכל עוד ישנו גירוי כאב והתרופה האופיואידית ניתנת במינון המתאים – הסיכוי לדיכוי נשימתי, נמוך ביותר. כאשר מטופל נוטל את התרופה לפרק זמן ממושך דיכוי נשימתי הוא נדיר. חשוב לכן לשים לב בחולים שטופלו בכמויות גבוהות של התרופה, ואז מסיבה כל שהיא הפסיקו ליטול  ותה לפרק זמן משמעותי. לא ניתן לחזור מידית לאותם מינונים שקיבל החולה לפני כן, אלא בהדרגה.

התמכרות תלות וסבילות:
ישנו בלבול בציבור בין שלשת המושגים הללו. סבילות היא תופעה פיזיולוגית של התרגלות הגוף לתרופה, ולכן הגוף זקוק למינון גבוה יותר כדי לקבל את אותה השפעה של הקלת כאב. לכן חולים הנוטלים את התרופה באופן קבוע יזדקקו לרב עליה במינון לאורך זמן. קצב העליה הוא אישי ובתלות בעצמת הכאב. לפעמים על מנת להימנע מתופעה זאת, הרופא ינסה לבצע החלפה בין תרופות שונות ממשפחת התרופות האופיואידיות (רוטציה), או לחילופין לתת "חופשת תרופות"  במידת האפשר. התופעה השניה היא התלות. התלות, גם היא תופעה פיזיולוגית הנובעת מעליה במספר הקולטנים לתרופות הנ"ל כתוצאה מהחשיפה הממושכת. לכן כאשר אנו יורדים במינון או מפסיקים אותו כלל הגוף דורש את התרופה, וזוהי "תסמונת הגמילה" . התסמונת היא גופנית ומופיעה בדרגות שונות בכל חולה שנחשף לתרופות לאורך זמן. התסמונת מתאפינת בכאבי שרירים, הזעה, בחילה ושלשולים. מעין תסמונת דמוית שפעת קשה. אין לבלבל בין התלות לבין ההתמכרות, שהינה תופעה נפשית. על מנת להמנע מ"תסמונת הגמילה" כשאנו מפסיקים את השמוש בתרופות אופיואידיות, עלינו לעשות זאת באיטיות ולאורך זמן (כ 15% מדי שלשה עד שבעה ימים). תלות מדומה זאת  התנהגות של חיפוש אחר תרופה, הקשורה בצורך בשיכוך כאב טוב יותר. ניתן להבחין בין תלות מדומה לבין התמכרות אמיתית ע"י בחינת תגובת החולה לאחר נטילת מנה גבוהה יותר של אופיואיד. במידה והעליה במינון לא מלווה באופוריה או סדציה, ו/או באובדן שליטה ומצד שני מלווה בעליה בתפקוד החולה, מעיד על תלות מדומה. וזאת, נעלמת עם טיטור נכון של התרופות.

ההתמכרות היא תופעה נפשית ש צורך בתרופה שלא על מנת לשכך את הכאב הפיזי. היא מתאפיינת בחיפוש כפייתי אחר התרופה. נכונות לגרימת נזק גופני, אישי וסביבתי על מנת לקבל את התרופה. אחוז החולים התמכרים לתרופות האופיואידיות הוא קטן וכנראה עומד על פחות מאחוז אחד. מבין המטופלים, אלו המתמכרים, הם לרב חולים אשר בעברם האישי או המשפחתי יש סיפור של התמכרות לסמים או אלכוהול. לרב נראה את התופעה יותר בחולים הסובלים מדיכאון או מחלות פסיכאטריות, ומשתמשים בתרופה לצורך טיפול עצמי בסבל.
כאשר מדובר בשימוש ממושך בחלק ממרפאות הכאב "נחתם חוזה"  בין המטפל למטופל, בו מתחיב המטופל ליטול את התרופות רק על פי המרשם, רק ממטפל אחד ובבית מרקחת אחד.
הרופא מתחייב לעקוב בצמידות אחר החולה וטפל בכאביו.

אנו מחלקים את נהתרופות מקבוצות האופיואידים שבשימוש בארץ לשתיים:
 תרופות אופיואידיות חלשות וחזקות.

תרופות אופיואידיות חלשות
האופיואידים החלשים ("רכים") הם כאלה שהשפעתן על הקולטנים  בתאים פחותה ולכן שיכוך הכאב חלש יותר. ברב המקרים הן יותר סבילות ע"י החולים, למרות שבמינונים גבוהים יפתחו תופעות לוואי כמו האופיואידים "החזקים ".

קודאין: (קודאקמול, רוקל, מיגרהלב, ספסמלגין, רוקסט, קודיקל, ועוד). תרכובת ממקור צמח הפרג משווקת בתערובות עם פראצטמול,  או אספירין, ובחלק מהמקרים גם קפאין. יעילה כתרופה לכאב בעצמה בינונית. משמשת גם להקל על שיעול.

דקסטרו-פרופוקסיפן: (אלגוליזין, פרוקסול, רוגען) . תרכובת סינטטית אופיואידית המשווקת בתערובת עם פאראצטמול, מופיעה במינונים של 20 ו 40 מ"ג (אלגוליזין ואלגוליזין-פורטה) ו32.5 ו 50 מ"ג (פרוקסול ופרוקסול-פורטה). ישנה גם תרכובת של 30 מ"ג עם 255 מ"ג של אספירין ו50 מ"ג קפאין בשם רוגען. יעילה בשיכוך כאב בעצמה בינונית. בקשישים התרופה אינה מומלצת לשימוש. (לאחרונה יש דיווחים על תופעות לוואי חמורות ביותר עם שילוב של תרופות אלו בתרופות אחרות. באנגליה הופסק השימוש בתרופה. רשות התרופות האמריקאית שוקלת הוצאתן מהשוק. יש לעקוב אחרי ההתפתחויות בנושא).

תרופות אופיואידיות חזקות
התרופות נחשבות חזקות מאחר ונקלטות היטב לקולטנים. עליה במינון תעלה את שיכוך הכאב. (להבדיל מהתרופות החלשות שבהן עליה במינון מוגבלת ביכולת שיכוך הכאב לעומת תופעות הלוואי  שמשיכות לעלות).

מורפין: (MCR, MIR, MCR-UNO). תרופת  האב של המשפחה. כל תרופה נשפטת בהתאם אליה. משמשת לשיכוך כאב חזק. מופיעה בטבליות, נרות, נוזל לשתיה, ולהזרקה לשריר, לווריד, ואף לנוזלי חוט השדרה. הטבליות מופיעות בצורה של הפעלה מידית (MIR ) ושל הפעלה מושהת לכיסוי של 12 (MCR) עד 24 (MCR-UNO) שעות. המינון ההתחלתי נע בין 5 מ"ג ל15 מ"ג כל 4 עד 6 שעות. מינון מקסימאלי לא קיים והוא בתלות של עצמת הכאב ומידת החשיפה של החולה לתרופות אופיואידיות.

אוקסיקודון (אוקסיקונטין, פרקוסט, פרקודן, סירפ אוקסיקוד): תרופה סמי-סינטטית בעלת חוזק כמעט כפול ממורפין. מיועדת רק לנטילה דרך הפה. ישנן מספר תרכובות המבוססות על האוקסיקודון. התרופה בעלת השפעה ותופעות לוואי דומות למורפין. התרופה פעילה ארבע עד שש שעות (לא בצורתה של השחרור המושהה). להלן כמה מהן:

 • האוקסיקונטין בטבליה עם שחרור מושהה לאורך 12 שעות. מגיעה במינונים של 5 מ"ג, 10מ"ג 20 מ"ג ו80 מ"ג. אין לרסק את הטבליה. 
 • קיימת  כסירופ  אוקסיקוד  בריכוז  של 2 מ"ג בכל 1 מ"ל עם שחרור מידי.
 • הפרקוסט פראצטמול 325 מ"ג. יש להיזהר ולא לקחת יותר משנים עשר טבליות ביממה עקב החשיפה לפראצטמול שיכולה להיות קטלנית.
 • הפרקודן תרכובת של אוקסיקודון 5 מ"ג עם אספרין 325 מ"ג. יש להזהר בחולים עם כיב קיבה או עם רגישות לאספרין.

מדבקות הפנטניל (דורג'זיק, פנטה):הפנטניל הוא חומר אופיואידי חזק פי 10 ממורפין. החומר יכול להינתן בהזרקה לווריד ואף לנוזלי חוט השדרה, צורת מתן זאת היא בדרך כלל באשפוז. בקהילה, לרב, ניתן דרך מדבקות ונספג דרך העור. מדבקות הדורג'זיק מכילות פנטניל,שמשוחרר לזרם הדם במינונים של  25, 50, 75, 100 מק"ג כל שעה. המדבקות נקראות על פי המינון לשעה. כל מדבקה מספיקה ל72 שעות (שלשה ימים). יתרונה של התרופה בכך שהמטופל לא זקוק ליטול תרופה כל מספר שעות וכי יש פחות עצירות בשיטת מתן זאת. חסרונה בכך שקשה יותר לטטר את התרופה בחולה שעצמת הכאב שלו משתנה כל הזמן. לוקח לתרופה כ12 עד 24 שעות להיספג בגוף במדבקה הראשונה. תהליך הפוך קורה בהסרתה, ולכן הרמה המושגת בדם כאשר מחליפים כל שלשה ימים מדבקה היא קבועה. 20% מהחולים יזדקקו להחלפת מדבקה כל 48 שעות.

ישנה צורה נוספת של מתן של פנטניל הנקראת אקטיק, והיא דרך מציצה של התרופה. החומר נספג במהירות לדם ומיועד להתפרצויות כאב.

הידרומורפון (פלדון): תרופה אופיואידית בעלת חוזק פי שבע ממורפין. ניתנת דרך הווריד ולנוזלי חוט שדרה במסגרת אישפוז. ישנו גם תכשיר הניתן דרך הפה במינונים של 2,4, 8, 24
מ"ג. לעיתים ניתן לעבור לתרופה זאת כאשר יש תופעות לוואי באחרות. 

מתדון : מאחר וזמן הפעולה של התרופה בגוף ארוך כ 20 עד 100 שעות יכולה להינתן פעם ביום. לתרופה יש פעילות נוספת, מעבר לפעולה של תרופה אופיואידית. המתדון חוסם חומר הנקרא NMDA, שהוא חלק חשוב במערכת הולכת הכאב, במיוחד, הכאב העצבי. המינון השקול במינונים חד פעמיים, היחס למורפין מתדון 1:1. כאשר ניתן במינונים חוזרים ונשנים היחסים משתנים. התרופה משמשת גם לעזרה בגמילה, ומוכרת בשמה אדולן ( Adolan ) . לכן לפעמים יש לה סטיגמה שלילית, וישנו קושי למצוא אותה בבתי מרקחת. אם זאת הינה אופיואיד יעיל ככל שאר האופיואידים.

בופרנורפין (נופאן): תרופה אופיואידית חזקה משובקת במינון של 0.2 מ"ג בטבליות למציצה (נופאן).

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 172 שאלות בנושא משככי כאבים אופיואידים

 2. אבי בן 60 סובל מסרטן לבלב מקבל
  MIR 5 פעמים ביום כל 5 שעות ומקבל מדבקות במקום - פנטה
  כמה מינון של מדבקות 25 ו 50 שווה ערך לכמות ה
  MIR
  שאבי צורך

  תודה רבה

  שלום אייל,
  המינון תלוי באייזה מינון של MIRVלוקח אביך. יש Mir של. 15 מ״ג ויש של 30 מ״ג . ולכן המינון הוא שונה. אני מניח כי יש סיבה מדוע העביר הרופא המטפל את אביך מmir. מינון של 50 מק״ג הוא מקום נכון להתחיל. ובמקביל יכול ליטול Mir לפי הצורך כל עוד הוא אינו ישנוני. בכל מיקרה יש לבצע בתיאום עם הרופא המטפל
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אייל בתאריך 16 במרץ, 2010

 3. היי,
  אני חולת קרוהן קשה מאוד וכבר יותר מ3 שנים אני מטופלת באופיאטים (אלגוליזין, פרקוסט, אוקסיקונטין, MCR, MIR) ובמבשך השנה האחרונה הייתי על 100 מיקרו ג"מ של מדבקות פנטה ו50cc XHEUP סירופ אוקסיקוד השבוע העבירו אותי למתדון\אדולן בכמות של עד 25cc ביום,
  רציתי לדעת קודם כל אם יש משהו אחר שאני אוכל לעבור אליו כי אני ממש לא מרגישה את ההשפעה שלו והכאבים חוזרים או אולי לחזור למדבקות ואוקסיקוס במינונים גדולים יותר?!
  והדבר השמח הוא שאחרי שימוש ממושך של שנים בתרופות האלה אני כבר יודעת מספיק טוב שהן לא הולכות משהו עם אלכוהול אבל הבנתי שעם המתדון\אדולן זה קצת יותר קיצוני ורציתי לדעת עד כמה זה נורא?! כי בכל זאת למרות המצב אני עדיין מתפקדת בתור ברמנית…..

  שלום שהם,
  את אכן על מינונים גבוהים של אופיואידים ולכן אני מביןנשאת כבר בטיפול של רופא כאב. בהחלט יש סיכון מוגבר בשילוב בין אופיואידים ואלכוהול. לאור המינונים הגבוהים שבהם את משתמשת יש מקום לשקול קנביס רפואי. התנעתי עם רופא הכאב שלך. כרגע מתבצע מחקר בנושא בחולי גרון ע״י דר תימנע נפתלי מבת חולים מאיר בכפר סבא.

  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שהם בתאריך 17 במאי, 2010

 4. אימי לוקחת מזה 5 שנים ,פרקוסט 10 מיליגרם ואוקסיקונטין 10 מג, הכול היתחיל עקב פריצת דיסק, בשנה האחרונה היא טוענת לכאבי ראש חזקים, השאלה האם יתכן שבגלל הסתגלות לכדור , היא נתקפת כאבי ראש, שללנו גידול בראש ע"י ct , אימי בת 82 והרופא המליץ לא לגמול אותה מהכדורים, אשמח לקבל תשובה ,רמי

  שלום רמי,
  לגמול או לא לגמול מאופיאוידים זו רק שאלה אחת. מה היא יכולה חקבל לשיכוך כאב במקום? האם זו הגורם לכאבי ראש.
  צריך לבנות תוכנית מסודרת.
  בברכה וחג שמח,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רמי בתאריך 19 במאי, 2010

 5. אמי סובלת מסרטן בדרכי המרה כבר 3 שנים.
  לאחר ניתוח כירורגי באזור וכימותרפיה לא מוצלחת כרגע המצב הוא שהיא נמצאת על משככי כאבים. בתחילה ניתן לה 30 מ"ג אוקסיקונטין בוקר וערב והיא הייתה מעורפלת מאוד. עכשיו התחלנו עם טיפול ב mcr בבית החולים.
  האם לתרופה זו תופעות לוואי זהות של טשטוש כמו האוקסיקונטין?
  תודה.

  שלום ניר,
  לכל התרופות נרקוטיות (ממשפחת מורפין) תופעות לוואי של טשטוש או ערפול.
  ברוב המקרים יש שיפור במשך הטיפול. יש הבדלים בין תרופות ובין המינונים.
  צריך להתחיל במינון נמוך ולעלות בהתאם ליעילות ותופעות לוואי.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ניר בתאריך 24 ביוני, 2010

 6. בעלי חולי ערמונית כבר 13 שנה לפני שנתיים התפשו גרורות בכל הגוף והתחילו כאבים נתנו לו מדבקות של 50 וכבר הגענו ל-200 והכאבי לא פוסקים חוץ מהמדבקות גם אמרו לשתות MIR 45 מ"ג כל פעם שיש כאבים הוא לו מסוגל לשתות כמויות כאלה גדולות נוסף הסרטן התפשת למוח ועשות ל-5 הקרנות. אבקש לדעת דחוף מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים הוא כל הזמן ישן או בוכה מרוב הכאבים נוסף יש עצירויות ואני נותנת לו אבילק סליחה על הבילבול אבל אני מיואשת.

  שלום נופר,
  אני מצטער על מצבו של בעלך. כדי לאזן אותו יותר טוב הנא זקוק לרופא כאב. אבל בכל מיקרה הייתי שוקל תוספת של תרופה נוגדת כאב עצבי מסוג ליריקה או סימבלטה. כמו כן הייתי שוקל קנביס. ניתן להוסיף גם רקורסיה במידה והדבר אפשרי מבחינת תיפקודי כליות.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נופר בתאריך 26 ביוני, 2010

 7. לכבוד דר' גור אריה 4.6
  שמי ענת בשנת 1994 עברתי כמה וכמה תאונות קשות בחיי עם שברים מרובים.ברגל ימין עברתי 13 ניתוחים קשים הברך נשברה ל 18 חלקים ברגל ימין הוציאו לי את הפיקה הייתי מאושפזת חודשים הניתוחים לא ממש עזרו רגל ימין התקצרה ב5 ס"מ ובסוף 1997 שברתי 3 חוליות בגב l1 שבר עם פריקה l2 שבר עם דחיסה ו d11 שבר רגיל אני מקבלת מינונים מאוד גבוהים מדבקות פנטה 250מ"ג ל3 ימים וגם כדורי שינה לא מעט התהליך הזה נמשך שנים ולאט לאט העלו לי את המינונים למרות המינונים הגבוהים אני מרותקת למיטה אין בכוחי כבר ללכת. הייתי במרפאת כאב ברמב"ם והציעו להשתיל לי משאווה בבטן עם חומר שניכנס לעמוד השידרה. ברמב"ם עשו לי ניסיונות כמו בהפידורל לדעת את הכמות. כרגע אני לפני אשפוז בביה"ח ראות לפי מה שהבנתי לנקות אותי מכל התרופות.ואני שואלת מה יהיה עם רגל ימין הרי היא (ההחלפת ברך בוצעה לפני כ 6 שנים לערך) והפמור נשבר גם כמה פעמים והרגל כואבת לא פחות מהגב. אין לי מושג מה יהיה אחרי הניתוח השאלה שלי. לא עדיף לעבור לקנביס רפואי. הכרתי משהי בבית החולים רמב"ם והיא נתנה לי לנסות וממש עזר לי גם לישון. מרוב כל האישפוזים שעברתי והניתוחים למדתי הרבה שאלה: אני לא צריכה אלזרוב כדי להאריך את ה 5 ס"מ שחסרים לי בעקבות הניתוחים?בבקשה דר' אני לא יודעת מה לעשות אני פגועה בעוד כמה מקומות אבל רשמתי את הכי חשוב.מה עלי לעשות בבקשה.
  תודה
  ענת

  מאת בנרוש חיה ענת בתאריך 4 ביולי, 2010

 8. ד"ר גור אריה שלום רב
  אני סובלת מפיברומיאלגיה מזה 12 שנים. בנוסף יש לי בליטות דיסק (4) והצרות של חוט שדרה. לפני כ0 6 שנים עברתי 4 זריקות אפידורליות אך זה לא עזר. מאחר יש לי סכרת (ללא אינסולין אבל עם תרופות) ונמצא חלבון אסור לי לקבל כל תרופה ממשפחת NSAID'S. אחרי האשפוז האחרון שלי (הגב התחתון נתקע ולא יעולתי לזוז) קיבלתי אוקסיקוד (לא עזר כלל). בשבועיים האחרונים אני מקבלת טרמל RETARD 100 + 30 טיפות אופטלגין בוקר וערב. הגב פחות כואב אבל יש לי בחילות, עצירות וכללית עייפה מאוד ולא מרגישה נוח.
  מתעניינת בטיפול של קנביס רפואי ואשמח לקבל ייעוץ בנושא.
  עייפתי ואיני רוצה למלא את הגוף שלי בעוד ועוד תרופות ומצד שני כוח הסבל שלי הולך ונעלם, ואיתו גם החיוך והשמחה.

  אודה לתשובה

  יום נעים

  קורין

  שלום קורין,
  מצבך מורכב מדי לתשובה דרך הדוא"ל. את צריכה לעבור איבחון ע"י רופא כאב.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת קורין בתאריך 26 ביולי, 2010

 9. שלום
  איך ניתן להיגמל מאוקסיקונטין? כאשר עוברים את המינון הניתן.
  תודה

  מאת קרן בתאריך 31 ביולי, 2010

 10. שלום!
  מה היא הדרך להיגמל מאוקסיקונטין כאשר עוברים על המינון? והאם זה אפשרי?
  תודה

  שלום קרן,
  הדרך להפסיק תרופות נרקטותיות היא הורדת הדרגתית במינון

  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת קרן בתאריך 31 ביולי, 2010

 11. היי,
  כבר הרבה זמן שאני סובלת מכאבי פרקים, ולא נמצא שום דבר בבדיקות הדם שעברתי. בנוסף לכך אני סובלת מהמעי הרגיז, ומיגרנות, ובזמן הווסת סובלת מכאבים עד כדי התעלפויות. לא נמצאו בבדיקות הדם דברים שיכולים להסביר את כל האבים הללו. אני בת 26 ומיואשת מכך שפתאום כאב אחר תוקף אותי וקשה לי לתפקד.
  השאלה שלי היא האם יש צורך לנסות עוד לברר מה גורמי הכאב האלה או לפנות לרופא כאב? (למרות שכל כדור שנותנים לי משפיעה על כאב אחר בקיבה).
  תודה
  תלתן

  שלום תלתן,
  מאחר ואין אבחנה ברורה לבעיתך הטיפול הוא לרב סימפטומטי ותרופתי. ואכן כן לתרופות יש תופעות לוואי. זה אומר שצריך להתאים אותם בצורה טובה יותר. פני למרפאת כאב להמשך טיפול.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תלתן בתאריך 29 באוג', 2010

 12. שלום רב,
  אימי הייתה מטופלת במדבקות פנטה לאחר ניתוח להסרת ריאה. קיבלה מדבקות במינון של 75 מ"ג ובהדרגה ירדנו עד ל- 25 מ"ל. לפני כשלושה ימים הפסיקה לקחת לחלוטין. סובלת מתופעות גמילה: הקאות, צמרמורות, חום וכד'. כמה זמן אמורות להימשך תופעות אלו?
  תודה, שרה

  שלום שרה,
  תסמונת גמילה יכולה להמשיך 3-5 ימים בדרך כלל, כך ש כנראה את בשךבים אחרונים עכשיו.
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 11 בדצמ', 2010

 13. האם אפשר לשתות כדור טרמל רטרד 100 בשילוב עם לקיחת 1 מג של סבוטקס . אמי לוקחת 1 מג של סבוטקס כל יום האם היא יכולה לשתות כדור טרמל רטרד אחרי ניתוח?

  שלום
  יש לפנות לרופא שרשם את הסבוטקס. מאחר וזאת תרופה שבעיקר ניתנת לגמילה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת טלי בתאריך 21 במרץ, 2011

 14. אני חולת סרטן השד עם גרורות באיזור עמוד השדרה והאגן, בחרתי לאורך כל הדרך שלא להיות מטופלת באופן קונבנציונלי (כימו והקרנות).
  כיום השגתי אישור לשימוש בקנביס רפואי.
  הייתי מעוניינת לדעת תוך כמה זמן אפשר לדעת אם הזן אותו קיבלתי מתאים לי או שעלי להחליפו?
  תוך כמה זמן (כולל תקופת ההסתגלות) הקנביס אמור לתת אותותיו ולהעביר את כאבי החזקים באיזור האגן?
  בנוסף, מאז השימוש בקנביס יש לי "בלוק" בחשיבה, אני לא מסוגלת לדמיין וחל קושי בדיבור, יכול להיות שתופעות אלה הן תוצאה של זן לא מתאים או שכל הזנים משפיעים כך?
  תודה מראש.

  שלום
  עליך לפנות לרופא שנתן לך את האישור. זאת אחריותו לטפל בתופעות הלוואי של התרופה. כמו כן עקב הבלאגן הסורר בזנים ובמגדלים לא ניתן לתת תשובות חד משמעיות לגבי הזן הרצוי. יש לרדת במינון במידה ואת סובלת מסימפטומים קשים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ציפורה בתאריך 30 במרץ, 2011

 15. שלום ד"ר אני מרגלית עברתי לפני שנתיים תאונת דרכים וכ-שנה אני לוקחת פנטה 50 מ"ג קשה לי עם התופעןת לוואי ואז בעוץ עם הרופא הרדתי מינון כיום אני כבר שבוע בלי פנטה אבל חובה את חייבת הגמילה הקאות, כאבי גב עם נמלים, עצבים אנה עזור לי מה עלי לעשות על מנת לסיים עם הגמילה. תודה מרגלית

  מאת מרגלימ בתאריך 2 ביוני, 2011

 16. כמה זמן לוקח להיגמל מהפנטה וכיצד אפשר להיגמל בלי כל הכאבים , ומה ניתן לקחת על מנת להקל, אני כבר שבועיים בלי פנטה ועדיין נמצאת בתופעתת גמילה.

  מאת מרגלית בתאריך 9 ביוני, 2011

 17. לכאבים הקשורים לעמוד השדרה, חוליות 3,4,5 אני מקבל כ 3 שנים, אוקסיקונטין 5 מ"ג פעמיים ביום. לאחרונה נדמה היה לי שיש לכך השפעה על הרגשתי הכללית. (עייפות אפטיה) והפסקתי לקחת אותם באחת. איני מרגיש צורך לקחת אותם, אולם תוקף אותי אי שקט, כשאני שוכב לישון, מתעורר פעמים רבות, וקם עייף.
  האם זו תופעת לוואי של הגמילה הפתאומית? כמה זמן תמשך התופעה? האם לחזור וקחת את הכדור, אולי לרדת 5 מ"ג ליום?
  בתודה
  דני

  שלום
  בהחלט יכול להיות כתוצאה מגמילה. במידה וחלף לעלה משבוע התופעות ילכו וירדו, ולא כדי לחזור לתרופה. במידה ועדין לא חלף שבוע ניתן לרדת לשבוע לכדור אחד ביום.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דני צוקר בתאריך 20 ביוני, 2011

 18. אני מטופל שנתיים בפרקוסט לםני שבוע הצעתי לרופא על גמילה והיא בבת אחת הורידה אות' מ20כדור של10מג ליום ל10 מג ל15 יום אניחי בסיוט וקונה מנרקומנים מה לעשות

  מאת אבשלום בתאריך 20 ביולי, 2011

 19. שלום אני סובל משתי פריצות דיסק בצוואר עברתי במרפאת כאב שתי זריקות אך ללא תועלת כדורים למינהם שהפסקתי כי גרמו לי ממש עייפות אך גם הם לא הועילו לי עכשיו קיבלתי מדבקה עורית על שם פנטה 12 (את האמת לא מרופא אלא מקרוב משפחה שמטופל בזה גם עקב כאבים נורא חזקים בגב)המדבקה מכילה fentanyl 2.063m"g קצב שחרור 12 מק"ג לשעה רציתי לדעת אם המדבקה הזאת יכולה לעזור להפחית את הכאב שלי ואם אין לי איזו תלות לאחר נטילת התרופה (המדבקה) או איזו תהליך גמילה כמו שנכתב פה באתר תודה רבה לכם !!!

  מאת שרון בתאריך 24 ביולי, 2011

 20. שלום לרופאים המכובדים.
  מזה כ 5 שנים הנני סובל מכאבים קשים בצד שמאל של גופי, בעקבות מיאלופטיה קשה בגובה C4.יש לי סיבולת דיי גבוהה לכאב ולכן לא השתמשתי בשום משככים לכאב.במקרים שבהם היה הכאב בלתי ניסבל אני משתמש באביטרן [נרות] 50MG.
  פניתי למרפאת כאב על מנת לבדוק אפשרות לקבל משהו באופן קבוע להקלה בנושא הכאב.
  ברצוני לציין שאיני מתלהב בנושא נטילת כדורים דרך הפה.
  הוצא לי לקבל מדבקות בוטראנס 5MG למשך שבוע והחלפת המדבקה.
  במידה והכאב אינו משתפר להוסיף מדבקה לאחר 3 ימים.הכאב לא הוקל במשך 3 ימים והוספתי מדבקה שניה.
  מרגע הוספת המדבקה השניה התפרץ כאב שמזה זמן רב לא חוויתי.למותר לציין שאני לא עושה דבר פרט מישיבה או שכיבה במשך כל ימות השבוע.
  האם יתכן שתרופה תעורר כאב??
  תודה מראש על ההתייחסות :-)

  מאת בנו בתאריך 2 באוג', 2011

 21. אשתי לאחר 2 ניתוחי גב פריצת דיסק לוקחת יותר מ 5 שנים אוקסיקונטין 3 /4 ביום 20 מג פלוס פרקוסט בחודש האחרון ירדה ל 2 אוקסי ו 2 פרקוסט איך אפשא להיגמל ולהישאר שפוי בלי לעזוב את הקן המשפחתי לכמה חודשים????

  מאת אבי בתאריך 2 באוג', 2011

 22. האם שמעתם על דר ויסמן אנדרי שמטפל בשיטה מיוחדת לגמילה בשטיפת הגוף עי הרדמה חלקית בבית חולים ברזילאי באשקלון? תודה מראש

  מאת אבי בתאריך 4 באוג', 2011

 23. שלום רב, אני בת 45 חולת פיברומיאלגיה מזה כ-9 שנים שהולך ומחמיר היום אני במצב שלא עובדת (כבר 3 שנים) כי הכאבים הלתי נסבלים ולא מרפים במשך כל היום, מטופלת באין סוף תרופות שונות שהתחלפו עם השנים היום מטופלת ב - colchicine עקב מחלת fmf, lanton (hiatus hernia) tribemin, clonex, benefiber, vipax 300 mg, targin 20/10/ בנוסף פעם בשבוע מקבלת ישירות לווריד 3000mg של לדוקאין כבר קיבלת 10 טיפולים ללא הצלחה מרובה. בנוסף לפיברו ול fmf אני סובלת ממעי רגיז (אין סוף עצירויות) שלפוחית שתן רגישה ועוד ועוד עברתי ארוע לבבי לפני תשע שנים ועברתי צינטור.
  האם זה נכון לקבל לידוקאין יש לי עוד מספר טיפולים. האם כדאי ונכון לעבור לקנביס?
  תודה.

  מאת יעל בתאריך 7 באוג', 2011

 24. האם אצה חושב שאופיאודים שניתנים על בסיס קבוע במתן יומי יכולים לשמש במצבים מסוימים בפסכיאטריה במצבים בהם בתחום הפסיכיאטרי אין מענה הולפ לבעיה . ? והכאב הוא חלק מרכזי מהבעיה הפסכיאטרית .
  האם יש מכום לבדוק את הנושא ?

  מאת פלוניק בתאריך 25 באוג', 2011

 25. שלום רב אני משתמש באוקסיקונטין 10מלגרם 2ביום אני רוצה להיגמל מהכדור הזה ירדתי לחצי בבוקר ולחצי השני בערב כלומר חמש וחמש אבל יש כול מנה פחדים לחץ וקשה לי לינשום אני מרגיש באיי רוצה להיות לבד העם זה חלק מהגמילה שגורם לי את התופעות האלו כמה זמן עד שזה חולף וומתנקה הגוף
  בתודה עים תענו לי במהרה על השאלה

  שלום
  אסור לשבור את כדור האוקסיקונטין. יכול להיות שהתגובה היא מגמילה. לוקח מספר שבועות להתפטר בעיטות מתופעות הגמילה. יש כדור אוקסיקונטין של 5 מ״ג. תנסה לרדת לשלש 5 ליום לשבוע ואז לפעמים ביום ואז אחד בבוקר לשבוע ואז להפסיק.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שימי בתאריך 10 באוק', 2011

 26. עברתי ת"ד קשה לפני שנה שברים מרובים ברגליים בעיקר סובל לפעמים מכאבים קשים מטופל ב40 מ"ג אוקסיקודון ליום התמכרתי בצורה קשה כשאני לא לוקח יום אחד אני ממש לא בן אדם יש לי חוסר שקט ועצבנות עייפות חזקה ואי אפשר לישון בחילות והרגשה כללית רעה אני לא יודע מה לעשות כי אני צריך את זה לעיתים תכופות וגם ניסיתי להיגמל לאט וממש לא יכלתי תודה רבה

  שלום איציק
  לצורך גמילה אתה יכול לפנות מחלקה לתלואה כפולה ב"אברבנל" או ל
  http://www.ima-adama.co.il/boards/publication.asp?PubID=4083

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איציק בתאריך 21 בדצמ', 2011

 27. העם הכדור טרמל עוזר לכאבים שברים בצלעות
  ממה הכדור זה מורכב תודה שרה

  שלום
  החלק הפעיל בתרופה נקרא טרמדול. ניתן למצוא פרטים באתר בחלק על תרופות
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 9 בינו', 2012

 28. העם זה נכון שכדור טרמל עוזר לכאבים חזקים

  שלום
  בהחלט
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 9 בינו', 2012

 29. לקחתי את הכדור טרמל בלילה קמתי בבקר
  עם חולשה ברגלים העם להפסיק את הכדור או להמשיך
  תודה שרה

  שלום
  תרופות המכילות טריקות כטרמל וטרמדקס יכולים לגרום לחולשה כללית בתחילת הלקיחה עד שמתרגלים. אם החולשה משמעותיתת הייתי ממליץ להפסיקנאת התרופה ולהיתיעץ עם הרופא שרשם אותה
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שרה בתאריך 10 בינו', 2012

 30. לפני חצי שנה שברתי 5 צלעות בצד שמואל בגב
  יש לי כאבים חזקים אני יודעת שזה עניין של זמן ואין שיפור אפילו קטן
  אשמח לקבל מכם תשובה
  תודה
  ספיר

  שלום
  יש בהחלט מצבים בהם ההחלמה של השבר לא מעלימה את הכאב. יש להתיעץ עם רופא כאב בנושא מאחר ואולי את זקוקה לטיפול תרופתי או הזרקות למקום
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ספיר בתאריך 10 בינו', 2012

 31. שלום האים לפרקוסט יש תופעות לוואי של אי שקט והתפרצויות כעס תודה

  שלום
  לרב זה אינו תופעת לוואי. אבל במטופלים שצורכים את התרופה זמן ארוך, ואינם מקבלים אותה או מאחרים לקחת הדבר יכול ליצור תגובת גמילה שתהיה מלווה בהתקפי זעם ואי שקט
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רות גאן בתאריך 14 בינו', 2012

 32. בעלי השתמש באוקסיקונטין מספר שנים ולפני כמה חודשים לקח מנת יתר כמובן עבר אישפוז לגמילה והפסיק במכה את הכדורים . האם הגמילה לבד בבית לוקחת הרבה חודשים כי יש לו תופעות של כאבי ראש וכאבי רגליים וחולשות מדי פעם ואי שקט בגוף. הרופא משפחה טוען שהגמילה לוקחת עד חצי שנה.
  הוא אדם נכה ברגל וסובל כאבי גב ורגליים.
  תודה על התשובה.

  שלום
  הגמילה יכולה להיות ממושכתמבחינת סימפטומים אך לעיטית מקור הכאב הוא מהכאב הראשוני שהיה לחולה (הכאב גב ורגליים)
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת בלה בתאריך 27 במרץ, 2012

 33. שלום,
  אבי (בן 79)בריא באופן כללי, פעיל ועצמאי. בחודשים האחרונים סובל מכאבי בטן עזים שגורמים לו להמנע מאוכל ולרדת משמעותית במשקל. הכאבים כניראה במערכת העיכול, מאחר והם מופיעים לאחר הארוחה. כמו כן בבדיקות קולונוסקופיה, גסטרו, ct, ctלבלב, סבילות ללקטוז. הממצא הבולט היה שהמעיים הינן בעיתיות (בצילומים ניראים כמו עור נחש, קפלים ). במעקב ע"י גסטרואנטרולוג.
  איןX אין בעיות של לחץ דם או סוכר שאופייניים לגילו אולם רמת המינרלים נמוכה ועל כן המליצו לו להגביל שתיית נוזלים.
  טיפול תרופתי- כנגד עצירויות (כגון נורמלקס, לובלק)כבר זמן רב, חומצה בשתןוכמובן משכחי כאבים (אופטלגין נוזלי, טרמדקס נוזלי).
  * האם לדעתך קיים קשר בין רמת מלחים נמוכה לכאבים?
  * לאחרונה המליצו לו על כדורים שהם גם נוגדי חרדה (כיוון שהוא נעשה אובססיבי לנושאי תזונה כתוצאה מפחד מהכאבים וכן נזקק לחברה, מחסר ביטחון לבריאותו ו/או כדי להפיג את ההתמודדות עם הכאב),
  דעתך לאופן הטיפול ?
  בברכת חג שמח

  שלום
  חלק מתרופות יכול לגרום לירידה בכמות המלחים בדם, ביחוד נתרן. חלק מתרופות הכאב יכול לגרום לכך. אופטלגין לא ידוע כגורם להיפונתרמיה. טרמדקס תיאורתית יכול לגרום לכך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת לי-לה בתאריך 14 באפר', 2012

 34. לפני כחודש עברתי ניתוח צריבת דיסק בגבי התחתון לאחר הניתוח סבלתי מכאבים חזקים שלא ישתפרו במהלך תקופת ההחלמה לאחר שדיברתי עם הרופא המטפל שלי הוא שלח אותי לבית בחולים ואחר מספר בדיקות הם טענו שיש לי דלקת והתאשפזתי שם כמעט שבועיים וקבלתי אנטיביוטיקה לאחר שבועיים האלו אמרו שאני יכול ללכת הביתה ובבית לקבל את הטיפול ע"י משהו מהמשפחה (אני כבר כמעט שבועיים בטיפול בבית) אני מעוניין לדעת למה עדיין יש לי כאבים והאם מותר לרופא בבית החולים לשלוח אותי הביתה ושמשהו מהמשפחה ייתן לי אנטיביוטיקה דרך הוריד תודה מראש אבי

  מאת אבי בתאריך 10 במאי, 2012

 35. לפני כחודש עברתי ניתוח צריבת דיסק בגבי התחתון לאחר הניתוח סבלתי מכאבים חזקים שלא ישתפרו במהלך תקופת ההחלמה לאחר שדיברתי עם הרופא המטפל שלי הוא שלח אותי לבית בחולים ואחר מספר בדיקות הם טענו שיש לי דלקת והתאשפזתי שם כמעט שבועיים וקבלתי אנטיביוטיקה לאחר שבועיים האלו אמרו שאני יכול ללכת הביתה ובבית לקבל את הטיפול ע"י משהו מהמשפחה (אני כבר כמעט שבועיים בטיפול בבית) אני מעוניין לדעת למה עדיין יש לי כאבים והאם מותר לרופא בבית החולים לשלוח אותי הביתה ושמשהו מהמשפחה ייתן לי אנטיביוטיקה דרך הוריד תודה מראש אבי
  )אם תוכלו לשלוח לי תשובה למייל השני מפני שהראשון לא עובד)

  מאת אבי בתאריך 10 במאי, 2012

 36. שלום רב רופאים יקרים ,

  אמי חולה בערך 9 חודשים ב- SQUAMOUS CELL CARCINOMA דרגה 3 , מפאת כאבים חזקים היא כרגע עם מדבקות פנטיניל 112 ומדי פעם סירופ אוקסיקוד, הבעיה הנפוצה היא קשיי נשימה ומעט חוסר זיכרון לטווח קצר, האם אלו תופעות נורמליות כשלוקחים מינונים כאלו של אופיואידם ? כמו-כן , האם ניתן לעבור לתרופה טבעית חוץ מקנביס ?
  תודה רבה ושבוע טוב ,
  אלכס

  מאת אלכס בתאריך 12 במאי, 2012

 37. בינואר 2006 חשתי כאבים/צריבה מתמשכים בשלפוחית השתן, הדומים באופיים לכאבי דלקת בקטריאלית וכך אמנם חשבתי שיש לי. בדיקות ציטולוגיות/ציסטוסקופיה/ביפסיות לימדו על חשד ל-tcc\cis,וקיומו הוכח אח"כ בוודאות. מאז, ובמשך כשנה טופלתי בשטיפות של bcg , עובדה שהחמירה מאד את הכאבים.טופלתי באופיאטים לשיכוך הכאבים ע"י רופאת כאב. בהצלחה חלקית בלבד. לאחר כשנה של שטיפות, העלו הביופסיות החוזרות שה-Cis הוכחד/נעלם. הטיפולים הופסקו, אלא שהכאב לא שוכך, ונוספו עליו מדי פעם גם כאבי בטן קשים ( בעיקר לאחר יציאה בבקר ).רופאת הכאב ניסתה מספר תרופות אך ללא הואיל - בעיקר בשל עצירות קשה שהתקשתי מאד לשאת אותה לאורך זמן. מאז, ובמשך 5 שנים אני נוטל אוקסיקוד סירופ, אשר הוחלף על-ידה לאחר זמן לטרגין - במינון של 30-40מ"ג/יממה.
  מזה זמן רב למדי אני סובל בנוסף לכאבים בלפוחית אשר לא פחתו גם לאחר הפסקת הטיפול ב bcg. בחודשים האחרונים אצירת השתן הפכה להיות סימפטום חמור אף מהכאבים, עובדה המקשה עלי את התיפקוד ביום, ולא מאפשרת לי שינה בלילה. מצב זה חייב לא אחת החדרת קטטר לריקון השתן, אך הבעיה העיקרית נותרה -אצירה חמורה של הטלת השתן. האורולוגים המטפלים בי אינם יודעים להצביע על הסיבה העקרית לאצירה הנ"ל, וחושבים שיתכן וישנן סיבות אחדות לכך, ובהן ( אולי הדומיננטית ביותר ) תופעת לוואי של האופיאטים, המחמירה ככל שזמן הנטילה והמינון הגבוה מתמשכים. השאלה לך היא, האם יתכן שזו אמנם הסיבה העקרית לאצירה,ואם כן, איזו תרופה עשויה להחליף את האופיאטים, ועם זאת להיות אפקטיבית לשיכוך הכאבים, ונטולת הסימפטום אותו תארתי?
  ראוי לציין שבמאי 2005 עברתי Turp בערמונית שפירה ,לא מוצלח ביותר, ויתכן שגם זה תורם לאצירת השתן, אף שהבדיקות מלמדות על פתח מספק למעבר השתן.
  לאחר תקופה ארוכה כל כך ללא פתרונות ראליים לבעיותי אני פשוט אבוד, ומצפה ממך להצעת פתרון טיפולי אשר יגאל אותי מהמצוקה הנוראה הזו. היות והניתוח של הערמונית נעשה לפני 6 שנים ויותר, לא נראה ( לי ) סביר שההחמרה באצירה נובע ממנה, אלא אם כן היא שבה לגדול וללחוץ - דבר שהבדיקות אינן מאשרות.
  תודה מראש על הסבלנות לקרוא את כל שאלותי, ולא פחות מכך על פתרון אפקטיבי לבעיותי.

  מאת אפי בתאריך 13 במאי, 2012

 38. לפני שלושה שבועות מעדתיבחוף גיא.הנפילה הייתה על הברכיים וכתוצאה נתפס לי שריר בירך בצורה קשה ביותר +מטומב בברך,מאז יש לי כאיבי תופת אי אפשר לישון שעה אני מתעוררת מתוך כאב.אושפזתי למשך יומיים בהם עברתי מפוי עצמות.אין שברים אך כאבי תופת בלתי ניסבלים.קיבלתי כדורים פרקוסט 10 זה ממש תרופת פלא אך אני חוששת שמא אתמכר לזה היות ואיתם אני מרגישה טוב ובלעדיהם אני קרועה מכאיבים.אודה לך באים תחזיר לי תשובה מה עלי לעשות.

  שלום
  יש לבדוק האם כתוצאה מהנפילה לא הייתה פריצה של דיסקית בגב והיא מקור הכאב. ניתן לבדוק על ידי בדיקה קלינית ועל ידי CT. במידה והתשובה חיובית יש מקום לטיפולים מסוג הזרקות אפידורליות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אודליה,מ, בתאריך 9 ביולי, 2012

 39. סרטן בלבלב רשמו לי מ.י.ר. 30 לקחתי כדור אחד ותקפה אותי חולשה מאד חזקה
  מתי מתחילים להרגיש שהתרופה עוזרת.

  תודה על מענה מהיר
  שמואל

  מאת שמואל שוסטר בתאריך 21 באוג', 2012

 40. מזה 8 שנים מטופלת בפרקוסט 5 מג פעמיים ביום עקב כאבי גב כרוניים קשים ביותר בפתולוגיה 3 פריצות דיסק בחוליות מותניות 3,4,5 ספונדילוליסטזיס, וכן עקמת מותנית משמעותית,
  בשלש השנים האחרונות התווספו בעיות בברכים בn.r.i הודגמה שחיקה רצינית דו צדדית וכן מצב אחרי נתוחים של קרעים, בשנה האחרונה
  אני סובלת בכאבים בכל הגוף עם תום השפעת הכדור שמלווה גם (כך זה נראה לי)הרגשה פנימית קשה (קשה לי להגדיר. אני משתדלת בכל מחיר לא להעלות במינון של שני כדורים של 5 מג, למרות שאושר לי 4 כדורים ביום! כעת אני במצוקה מה לעשות למי לפנות ואיך אפשר לעבור אולי לתרופות אחרות מבלי לעבור משבר קשה של גמילה מהפרקוסט? אני אלרגית לאופטלגין!בתודה עדי

  שלום
  ניתן לטפל בכאב על ידי הזרקות אפידורליות ואחרות על מנת לאפשר לך הפסקה בכאב כדי שתוכלי לנסות להפסיק את הכאב. לגבי הגמילה עצמה יש לבצעה בזמן הזה באיטיות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת עדה בתאריך 18 בספט', 2012

 41. שלום דר איתי גור
  אקצר.. האים נכון שאוקסיקונטין גורם לחוסר חשק מיני? ובכלל משנה את האדם?
  מאז שאני מטופל בזה כ40 מג ביום אני פשוט מרגיש במצב רוח ירוד ואם אני מנסה בכוחות עצמי להפסיק את הטיפול אז ממש לא מצליח
  אתה כנראה כבר יודע..האים תוכל לתת לי עצה
  שלא תגרום לי מבוכה ומה אפשר לעשות בקשר לכאבי חזקים שנובעים בגב ויורדים לרגלים כתחושת שריפה בעקב?. תודה לך…

  שלום שאולי
  יתכן שאוקסיקונטין יגרום לתופעות שאתה סובל.
  הירידה צריכה להיות איטית והדרגתית.
  צריך לנסות משככי כאב אחרים במקביל. לא מאותה משפחה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שאולי בתאריך 3 באוק', 2012

 42. תודה על תגובה מהירה דר.
  סימבלטה 30 תוכל לעזור במקביל??
  ולרדת בהדרגה מאוקסיקונטין למה הכוונה
  למשל 5 מג כל שלושה ימים בערך?..
  תודה

  שלום
  להוריד חמישה מ"ג מהמינון היומי שלך כל 3 עד 6 ימים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שאולי בתאריך 4 באוק', 2012

 43. לקחתיכדורים אוקסיקוניטין 40מ,ג פעמיים ביום והכאב הלך ונחלש והפסקתי בבת אחת לקחת כדורים כמה זמן תיערך תופעת הגמילה שהיא הזעות וקצת הרגשת קרירות לקחתי את הכדורים רק 10 ימים רבה תודה

  שלום יששכר
  לאחר כ 10 ימים התופעות לא ימשיכו יותר ממספר ימים
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יששכר בתאריך 7 באוק', 2012

 44. הפסקתי לאחר חודש ימים לקחת אוקסיקונטין של 20 מ"ג, ופרקוסט של 10 מ"ג, בעקבות ניתוח החלפת הברך, ופתאום יש לי כאבים חזקים בכל הגוף כמו שפעת [אני בת 57]. האם זה בגלל שהפסקתי את התרופות בבת אחת, ומה ניתן לעשות כדי להקל במקצת על הכאבים החזקים שיש לי עכשיו בגוף.

  שלום
  נטילת תרופות מהסוג שציינת משתיכות למשפחת התרופות האופיואידיות/נרקוטיות. משמעו חומרים שמקורם באופיום. לאחר נטילה ממושכת יש התרגלות לתרופה (בשונה מהתמכרות),. כאשר מפסיקים ליטול את התרופה יש תגובה להפסקה, מעין תסמונת גמילה גופנית (בהתמכרות היא גם נפשית). התסמונת מתאפיינת במעיין תופעה דמוית שפעת, עם כאבי שרירים ומפרקים, שילשול הזעה ואי נוחות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שני בתאריך 9 באוק', 2012

 45. אמא שלי, בת 83 שברה את החיבור בין הזרוע לכתף. אמרו לה שעליה לקחת תרופות נגד כאבים כי לא צריך לעשות נתוח. הכאבים שלה בלתי נסבלים. שמענו על Taragin, האם הוא חזק יותר מבחינת כמות המורפיום לטרמדקס ?
  תודה

  שלום
  כן הוא חזק יותר
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלמוני בתאריך 16 באוק', 2012

 46. אימי בת 59 חולה כבר שש שנים בסרטן שד גרורתי , יש לה בעצמות
  לפני כשלושה חודשים גילו לה גרורות בכבד , היא טופלה בכימותרפיה וכיון שהכימו לא עזר היא מתחילה טיפול של הקרנות
  לפני כשלשה שבועות היה היתה אצל רופא שמתמחה בכאב ,והוא נתן לה כדור שנקרא פרקוס 5 ומדבקה פנטה 12 ואיך מדבקה גבוהה יותר ובנוסף לכסניות אקטיב
  לפני שהיא התחילה עם כל התרופו שהרופא נתן לה היא התלוננה רק על לחץ בבטן ונפיחות , מאז שהיא נוטלת את התרופות פלוס מדבקה יש לה התפרצויות של כאב והא מרגישה נימול בידיים , בערך כל שש שעות היא לוקחת את הפרקוס5 ולפעמים תוקף אותה כאב גם לפני ,
  האם ייתכן שהתרופות האלו הגבירו את הכאבים שלה ?
  כמו כן הצענו לרופא שימוש בקנביס רפואי והוא אומר שזה לא לכאבים וכבר שלשה שבועות מסרב לתת
  אודה לכם אם תענו לי במהרה
  הכאבים שלה בלתי נסבלים
  תודה

  שלום
  ההחלטה על מתן קנביס היא של הרופא המטפל.
  ניתן לטפל בקנביס בחולים עם כאב גרורתי.
  לגבי התרופות האופיואידיות (פרקוסט ומדבקות פנטה) הם לרב לא מעלות כאב. וכנ"ל לגבי נימול בידיים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דפנה בתאריך 6 בנוב', 2012

 47. האם ניתן לשלב בין טרמדקס 100 לסימבלתה
  מדובר בשלבקת חוגרת
  מתי מומלץ לקחת כל אחד מהם ? בוקר / ערב

  שלום
  השילוב יכול ליגרום לעוררות של המערכת הסרוטונרגית. לרב לא קורה במינונים הנ"ל, אבל יש חהתיעץ עם רופא המשפחה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תהל בתאריך 11 בנוב', 2012

 48. אני מטופל באוקסיקוד ועליי לתת שתן נקי לצורך החזרת רישיון נהיגה כמה זמן החומר עדיין בגוףוימצא בשתן??

  מאת יוסף בתאריך 2 בדצמ', 2012

 49. היי אני בן 26 ואני מדביק את הפנטה 100 על הגוף ללא שום כאב מה הסיכון של הדבר הזה ברוב המקרים אני מתמסטל מזה ואחר כך מתחילים צלילות ברגע שאני מפסיק את התרופה מתחיל לכאוב לי כול הגוף וזה כבר לא משפיע התחלתי לחתוך את המדבקה לחתיחות קתנות וללעוש אותם כבר תקופה אני עושה את זה זה עזר ועכשיו כבר פחות השלב הבה זה לאכול מדבקה שלמה שאני לא יודע מה היא עלולה לגרום

  מאת fenta 100 בתאריך 3 בדצמ', 2012

 50. שלום רב רופאים יקרים,
  אני בת 42 סובלת 3 שנים מטריגימינל נרלגיה קשה מאד, מטופלת ב450mg ליריקה ו 10mg ציפרלקס ליום. מעבר לכאב הקבוע עליו הצלחתי מעט להתגבר, ישנם התקפים מתפרצים שבהם אני עולה כל פעם בהתקף בכמות האופיאטים, התחלתי מסירופ אוקסיקוד 5mg והגעת למדבדקות פנטה 25 ו 50mkg , קנאביס נוסה ולא עזר, ההתקף האחרון ארך עשרה ימים בהם רציתי בעיקר למות..
  אני רוצה לחיות. האם יש פתרונות טובים יותר ? (אין אצלי פתרון כירורגי)

  שלום
  ניתן לנסות הזרקות לאזור הגנגליון או העצב הספציפי (יש שלשה עצבים היוצאים מהגנגליון הטריגמינלי)
  יש לפנות למרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דלית בתאריך 27 בדצמ', 2012

 51. למה לחולה עם דלקת בלבלב אסור לתת מורפין?

  שלום
  מורפין מכווץ שריר טבעתי (סוגר) המכונה הסוגר ע"ש אודי, של הצינור שמעביר את האנזימים מהלבלב ומהמרה למעי. העליה במתח הסוגר גורמת להצתברות של האנזימים והמרה ומחמירים את הדלקת. התופעה אינה חד משמעית. אך לרב מקובל לנסות להימנע מהתרופות ממשפחת המורפין.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ענת בתאריך 27 בדצמ', 2012

 52. מזה כחודש אני נוטלת פעמיים ביום טרגין 20 מ"ג ופרקוסט 10 מ"ג.(עקב פריצת דיסק}
  כל לילה אני מזיעה מאוד באיזור החזה הראש והפנים.
  עד כדי הרטבה משמעותית של הכרית והשמיכה.
  שאלותיי הן:
  האם זה מסוכן?
  האם זה מעיד על תלות פיזית?
  האם זה גורם לירידה במשקל?
  אודה מאוד עלתשובתך.
  בברכה,
  זיוה.

  שלום
  זה אינו מסוכן אבל אולי יש מקום להחליף את התרופות הנ"ל. על רופא הכאב שלך להחליט לאיזה תרופות. אין זה מעיד על התמכרות. תרופות ממשפחת האופיואידים שאליהם משתיכות התרופות הנ"ל יכולים לגרום לירידה בתיאבון ולירידה במשקל.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת זיוה בתאריך 30 בדצמ', 2012

 53. שלום,
  אני בת 76, חולת סרטן הלבלב מזה שנה וחצי. ללא ניתוח. לוקחת טרגין 40 מ"ג בלילה ואוקסיקנטין 20 מ"ג ביום, ופרקוסט לפי הצורך (כמה שפחות מחשש לעצירות שאצליח נוטה להופיע). לאחרונה הופיעה סחרחורת וחשבתי לנסות ולהפחית את הכמויות הקבועות. יומיים הורדתי ב20 מ"ג והרגשתי מוזר -לא תופעות של שפעת כצפוי, אבל חולשה כללית. אפשר לדלל אוקסיקונטין לפעם ביומיים?
  תודה,
  שירה

  שלום
  ניתן לנסות ולרדת מהתרופות האופיטיות שאת נוטלת. למעשה בכולם הרכיב הפעיל הוא אוקסיקודון. כל עוד את מבצעת את הירידה בהדרגה לא תסבלי מתסמונות גמילה (לפחות לא בצורה משמעותית). יכול להיות שבנקודה מסוימת הכאב יחזור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שירה בתאריך 5 בינו', 2013

 54. בת 35. לפני שבועיים עברתי ניתוח laminectomy and disectomy+fusion בחוליןת L5-S1. ההחלמה כצפוי לא פשוטה אך אני מקווה לטוב. אציין כי זהו ניתוח שני אותו אני עוברת. לפני כ 20 שנה עברתי בהצלחה ניתוח disectomy שבין חוליןת L4-L5, ע"י אותו המנתח. כרגע מטופלת בטרגין 40מג ליום. לפני הניתוח בטרדמקס 200 ליום כאשר לשיכוך בין ובין לוקחת סירופ אופטלגין. האם תוכל להסביר מה ההבדל בין התרופות? מה הצפי הטיפולי התרופתי שלי? אודה על תשובתך.

  שלום
  הטרמדקס היא תרופה עם מנגנון אנלגתי משולב שכולל חלק שהוא דמוי מורפין לכאב וחלק שהוא דמוי תרופות אנטי דיכאוניות שגם הם חוסמות כאב.
  הטרגין הוא תרופה שעיקר פעולתה כמו מורפין והיא חזקה יותר מהטרמדקס שקיבלת. בנוסף יש לה חלק נוסף שמוריד שכיחות של עצירות.
  ניתן לקחת בנוסף אופטלגין כי היא באה ממשפחה שלשית ואינה מתנגשת מבחינת תופעות לוואי עםהתרופות האחרות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נעמי בתאריך 22 בינו', 2013

 55. שלום. אבי חולה בסרטן ריאות מסוג תאים לא קטנים בדרגה 4. עבר טיפולי הקרנות ובשבוע הבא צריך להתחיל טיפולי כימותרפיה של 6 מחזורים. היה מקבל טרגין 40 מ״ג ואוקסיקוד לפי הצורך( 5 מ״ג כל פעם שיש כאב בערך 3 או 4 פעמים ביום). לפני כשבועיים הרופא החליף לו את התרופות למדבקה 75 מ״ג ואמר לו שבמידת הצורך ישלב עם זה מיר. אבי לא לוקח מיר אלא רק עם המדבקה.מזה כמה ימים הןא סובל מכאבים ברגליים, ביד(העצבים נפגעו לו)בגב, תחושה של חולשה כללית קשה בכל הגוף(קשה לו לעמוד וללכת), כאבים חזקים בבטן וסחרחורות. שאלתי היא האם זה שהפסיק ביום את הטרגין והאוקסיקוד זה מה שגורם לו לתוםעות
  לוואי אלו? או שמא זה שתרופות אלו הוחלפו מיידית במדבקה אז לא אמורות להיות תופעות לוואי? ובכלל מדוע יש לו את התופעות לןואי הללו? ממה זה יכול להיות?(האם מההשפעה של ההקרנות- אם כי אמרו לנו שבערך שבועיים לאחר ההקרנות אמור לחוש הקלה בכאב ולא כאבים נוספים שלא היו)… אנחנו מאוד לחוצים ונשמח לשמוע תגובתכם ודעתכם…

  שלום
  הפסקת תרופות דמויות מורפין יכולת לגרום לתמונה של תסמונת גמילה. המינון שאביך קיבל מהמדבקות תואם את המינון של האוקסיקונטין שקיבל לפני. אלא שהמדבקות משתוות בדם רק לאח 24 שעות כך שאולי נוצר חלון טיפולי של 24 שעות שגרם לכאב.
  בכל מיקרה ממליץ על פניה למרפאת כאב לצורך האיזון.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שירה בתאריך 26 בינו', 2013

 56. לפני שנתיים בדיוק עברתי תאונת עבודה עקב נפילה מגובה עם ציוד ונתלתי כמו טרזן עם 2 הידיים הובחנו אצלי 4 פריצות דיסק סירינקיס בחוליית צואר והיצרות בL8 ב2 כתפיים קרעי SLAP נתקים עיצביים ל2 המרפקים ו2 שורשיי הידיים.מאז אני על משככי כאבים טרמדקס 200 לפניי שבוע 3 שבועות התחלתי לגרד מהכדור רבע כל 3 ימים לפניי 5 ימים שהגעתי ל75 מ"ג בערך הפסקתי טוטלית.כמעט אין לי כאבים החוליות עמוד השדרה(עשיתי חופשה ארוכה מהעבודה)אבל יש לי זרמים חזקים בידיים מידיי פעם (קשור לפציעה)אבל אני יכול להתמודד עם זה לאחר הפסקת הכדורים ציפצופים חזקים באוזניים(טינטון שהתגבר לאחר הפסקת התרופות) בחילות חולשה אובדן טעם סחרחורות וטישטוש.הייתי רוצה לדעת כמה זמן אני מתעתד להמשיך לסבול(מעיין חיזוק נפשי)זה יעזור לי הרבה אני אדם בעל אופי חזק פשוט אני רוצה לדעת למה להערך פשוט למה לצפות.רוב תודות

  מאת אביגדור בתאריך 15 במרץ, 2013

 57. לפני כשנתיים היו לי כאבים חזקים בכתפיים ולקחתי כדור טרדמקס 10 עם שחרור מושהה ל-24 שעות. הכדור הראשון הביא לתופעת לוואי של גירודים בכל הגוף (שלא היו לי קודם בכלל) ונדודי שינה. למחרת לקחתי עוד כדור והגירודים המשיכו. לא לקחתי יותר את תרופה הזאת. מאז ועד היום הגירודים בידיים (אמות הידיים) לא הפסיקו. גירודים חזקים מאד. האם הכדור עשה לי נזק בלתי הפיך ואם לא מה אפשר לעשות נגד זה ?

  מאת עזרא בתאריך 16 במרץ, 2013

 58. אבי בן 89, סובל מכאבים קשים בברכיים כתוצאה מניוון, דבר המקשה על ההליכה, וסובל מכאבים קשים בעמוד השדרה הצוארי,
  אבי לא לוקח תרופות בכלל למעט כדור אחד ללחץ דם. כל משככי הכאבים שניתנו לו כולל אקמול, אקוה ליקוויד ג'ל, וכן תרופות חזקות יותר גורמות לו לתגובות אלרגיות של נפיחות בגרון והרגשת חנק וכן בעיות במערכת העיכול. רופא המשפחה שהוא פרופסור, אמר לו שאם לא טוב לו עם התרופות שלא ייקח. אבל אבי אמר לו שכואב לו מאוד, הוא לא נתן לו כל פתרון. האם ישנם משככי כאבים ללא תופעות לוואי, כאלו שלא יגרמו לו לבעיות במערכת העיכול ו/או תגובות אלרגיות?

  מאת סיגלית בתאריך 26 באפר', 2013

 59. עברתי ניתוח הקטנת חזה חלד עם שאיבת שומן בירכיים- בתחילה לקחתי שבוע רק אופלטגין נוזלי עם אקמול- התחילה פריחה מוזרה בבטן והרופא אמר שייתכן מהאופלטגין הנוזלי-הפסקתי אותו.כעת חזרו כאבים שנאמרו לי שהם נורמליים לצמיחת עצבים מחדש באיזור -לקחתי על דעת עצמי פרקוסט 5 והכאב נרגע(כדור אחד) האם מותר לי להמשיך עם זה בתמידת הצורך ? כדור אחד ביום ?

  שלום אין כל בעיה להמשיך לשבוע הקרוב, במידת הצורך

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ירדן בתאריך 27 באפר', 2013

 60. שלום לפני 6חודשים עברתי ניתוח כריתה של מרווח l5 s1 מאז הניתוח אני נוטל lyrica150 פעמים ביום בנוסף אני נוטל trammadeex במינוןשל 300mgd לפני שלושה שבועות הפסקתי את lyrica ולפני יומים את tramadex מאתמול אני מרגיש חולשה כללית חוסר שקט נפשי כאבי בטן ופעילות מעיים קשה ובחוסר יכולת לישון מיזה 48 שעות.מה הסיבה לתופעות אלה וכמה זמן הם ימשכו.תודה לתשובתכם.רם

  שלום
  סביר להניח כי מדובר בגמילה גופנית שתעבור תוך שבוע.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רם בתאריך 26 במאי, 2013

 61. אני קטועה רגל מתחת הברך בן 84 נפצעתי במלחמת יום כיפור. סובל מכאבי פנטום . כמה שנים אני לוקח 20 טיפות טרמדקס בערב לפני השינה. לפעמים מיד אחרי לקיחת הטיפות מופיעה כאב בגדם לזמן מה ופוסק. כאשר אני לא לוקח את הטיפות , ביום למחרת יש לי כאבי פאנטום . אני מפחד להמכר אז למרות הכאבים אני מדי פעם לא לוקח טיפות . שאלתי האם אני יכול לקחת 20 טיפות ליום בלי סכנת התמכרות

  שלום
  הסיכון להתמכרות מ20 טיפות טרמדקס קטן ביותר. וניתן יהיה להפסיק אותו בקלות. נראה לי שכאבי הפנטום יותר משמעותיים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת נכה קטועה בתאריך 30 במאי, 2013

 62. שלום, חמותי סובלת מכאבים בגוף המון זמן ושום תרופה לא עזרה.
  עכשיו היא קיבלה את המדבקות במינון הנמוך ביותר (דורג'זיק). ברוצני לשאול: האם המדבקות מכילות מורפיום?
  האם זה ממכר?
  תודה רבה

  שלום
  דורג'זיק מכיל תרופה דמוית מורפין מסוג פנטניל שהוא אופיואיד סינטטי. וכן הוא גורם להתרגלות גופנית בשימוש לאורך זמן. אין צורך לפחד מהתמכרות בחולים מבוגרים ללא הסטוריה של התמכרות בעבר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מיטל בתאריך 5 ביוני, 2013

 63. אני בת 77, סובלת משלבקת חוגרת זה כשבוע, איזה תרופה אפשר לקחת נגד הכאבימ החזקים- אקמול ואופטלגין עוזרים רק מעט. תודה

  שלום
  ניתן ליטול תרופוות מסוג של פרקוסט ותרופות נוגדות כאב עצבי כמו ליריקה וגבהפנטין. יש לעקוב כי לא מתפתחת פוסט הרפטיק נאורלגיה. ראה פרק בנושא באתר.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שוש בתאריך 16 ביוני, 2013

 64. לד״ר איתי גור אריה וד״ר סילביו בריל הנכבדים רוב שלום. אני בת 71, סובלת מכאבי גב תחתון עזים וכאב מאד חזק בירך שמאל כבר שנים רבות. עשיתי כל בדיקה אפשרית, יש לי בעיות בחוליות תחתונות, לשמחתי לא הומלץ על ניתוח, קבלתי לפני שנים זריקות וגם עברתי צריבת עצב בהרדמה מקומית. לעיתים קרובות הכאבים בלתי נסבלים ואני אשה פעילה אך קשה לי ללכת בגלל הכאבים. רופאת המשפחה המליצה לי לקחת טיפות טרמדקס כל בוקר וכדור רוקסט פלוס בצהרים. בנוסף אני מקבלת ציפרלקס 10מג כל בוקר בגלל סיבות אחרות. אני חוששת לקחת כמות כל כך גדולה של תרופות לאורך זמן. עלי לציין שהן מאד עוזרות אם אני לוקחת אותן על בסיס יומי. האם ניתן לקחת את התרופות הללו כל החיים? (בהנחה שנותרו לי עוד מספיק שנים לחיות, ולזה אין לאף אחד תשובה)… בהערכה רבה ותודה מקרב לב, אתם עושים עבודת קודש, נטיעה

  מאת נטיעה בתאריך 20 באוג', 2013

 65. שלום רב.
  עברתי ניתוח בברך בתאריך 11.6.2013 ומאחר שהכאבים היו בלתי נסבלים(שחזור רצועה ושני המיניסקוסים ) קיבלתי סירופ אוקסיקוד כבקבוק לשבוע בממוצע מאז, היום סיימתי בקבוק שהספיק ל12 ימים , האם עליי להמשיך לקבלו מאחר שחודשיים קיבלתי ובכמה להוריד את המינון היומי מאחר וחזרתי לפעילות כעת, לפניו היה לי זיהום בברך שהשבית אותי מפעילות וכך היה פחות כאבים, וכעת לאחר פעילות ישנו עדיין קצת כאב שמפריע מאוד ( המשכתי עם הסירופ כי הוא היחיד שעזר עם הprotective muscle spasm שהקרין חזק לגב והכאב לא איפשר לי לתפקד כלל) אני מאוד מפחד מתלות היות ואני מטופל בריטלין עקב ADHD חמור עם עבר התמכרותי , מאוד לא רוצה תלות נוספת בתרופה..
  בבקשה פרט לי איך עליי להפסיק את המינון של האוקסיקוד בהדרגה , ברור לי שבעייתי קטנה משל רוב הפונים לעצתך אך חששותיי נובעות מעבר התמכרותי ( כנראה בגלל הADHD )
  תודה מראש על זמנך..

  מאת אלכס בתאריך 27 באוג', 2013

 66. שלום,
  אימי חולת סרטן תאים קטני בהתחלה ריאתי ואחכ התפשט בגוף היא סובלת מכאבים עזים וכרגע מאושפזת בבית חולים היא מקבלת כל 8 שעות מתדון להקלת כאבים 15 מילגרם האם המינון גבוה? למשך כמה זמן אפשר לתת לה את המינון? והאם התופעות הלוואי קשות? המתדון משפיע לטובה באמת ישנה ירידה משמעותית בכאב. השאלה למשך כמה זמן יהיה אפשר לתת לה את המשכך?

  מאת סוזי בתאריך 17 בספט', 2013

 67. שלום רב,
  בני סובל מניוון שרירים מתקדם רציתי להתייעץ איתך האם מורפיום מוחלש יכול לעזור לו.

  מאת יפית בתאריך 6 באוק', 2013

 68. שלום רב,
  אדם מסוים שלוקח מדבקות פנטה 100 מ"ג במשך שנה עקב כאבים חזקים מאוד, רוצה להיגמל.
  לשאלתי, האם קיימת סכנה להפסקת התרופות בבת אחת? (ללא ירידה הדרגתית), תסמונות הגמילה נלקחו בחשבון.
  תודה.

  מאת מור בתאריך 14 באוק', 2013

 69. שלום רב
  עברתי תאונה לפני 4 שנים ומאז אני לוקח כדורים של MCR 30 מ"ג MCR 100 מ"ג ו MIR 15 מ"ג אחד ליום אם אני מפסיק את לקיחת התרופות תוך כמה זמן תעלם תופעות הגמילה מהגוף לחלוטין. אשמח לתשובה

  מאת אברהם בתאריך 14 באוק', 2013

 70. אני בת 82 כרונולוגית, פזיזיולוגית 99 מנטאלית -50-45. סובלת מאוסטאוארטרוזיס, אחרי ניתוח של מננגיומהל שלמרות הניתוח לקריתה ,לפני 5 שנים, ישנם גידולים נוספים, שמטופלים בראדיוכירורגיה בערך אחת לשנה.הסבל העיקריח הוא מכאבי גב אזים.יש לי מרשם קבוע לאוקסיקוד ופרקוסט,שרק לעתי רחוקות משתמשת. לאחרונה סובלת משעול מטריד. האים אוקסיקוד בגלל ריכוז הקודאין שבו יכול לעור לי בהרגעת השיעול?בתודה מראש לאה

  מאת לאה בתאריך 30 באוק', 2013

 71. סובלת משלפוחית רגיזה, לוקחת פרקוסט נגד כאבים לאחר ניתוח החלפת ברך, הפרקוסט עוזר לשלפוחית , האם מותר להשתמש בו לאורך זמן.

  מאת דבורה בתאריך 19 בנוב', 2013

 72. אני בת 54 ואני סובלת מכאבים עזים כ- 3 שבועות מהמותן השמאלית ועד כף הרגל הכאבים החזקים בעיקר בברך ובשריר, בהתחלה קיבלתי נרות אביטרן וזריקות אביטרן אשר לא עזרו לי ולאחר מכן קיבלתי טיפול חדש בכדור תרגין 20 פעמיים ביום ובנוסף אתופן 400 לדלקת פעמיים ביום למשך 10 ימים, איני חשה הקלה ללא הכדורים אבל עדיין יש לי כאבים חזקים בלתי נסבלים, עשיתי בדיקת סיטי, המעידה על שינויים בL5 ו-L4, המעידה על היצרות ספינלית מרכזית קלה משנית לבלט אנולוס הדיסק ולהתעבות הליגמנטום פלאבום, בנוסף הסננה שומנית של הכבד והסתיידות דופנית טרשתית באאורטה ובעורקי הכס, ושאלתי איך אני מתקדמת מכאן על מנת להקל על עצמי קשה לי בתפקוד היום יומי האם יש טיפול אחר במקום הכדורים?? אודה על קבלת תשובה מהירה שכן המצב בלתי נסבל.

  מאת ריקימחולון בתאריך 10 בדצמ', 2013

 73. טרם נענתי לשאלתי אני מבקשת בכל לשון של בק/שה אנא עזרו לי, כי אין לי יום ואין לי לילה איני מצליחה להירדם מעוצמת הכאבים למרות נטילת התרופות. ושוב תודה

  מאת ריקימחולון בתאריך 12 בדצמ', 2013

 74. אני מכור לתרמדקס , עכב פריצות דיסק קשות נתנו לי ליטול תרמדקס מזה כ-3 שנים אני משתמש בזה באופן יומי ובכמויות גדולות האם אני יכול להיגמל ואיך

  מאת סלימאן בתאריך 19 במרץ, 2014

 75. אני קטוע רגל .פציעה קרבית. מלפני 40 שנה.אני סובל מכאבי פאנטום ונוטל טראמדקס 20 מג ביום כבר זמן ממושך, ואין התקפים.
  שאלתי האם יהיו תופעות שליליות בעתיד?

  מאת גדי בתאריך 6 באפר', 2014

 76. אני בן 59 משתמש מעל 10 שנים באוקסיקונטין עקב בעיות בגב גם מותני וגם גבי.100 מ"ג ביום אם אפשרות ליותר.אני קם ב0300 בלילה בכדי
  שאלה אם מעבר לעישון יכול להיות יותר טוב.במידה ואני היה זקוק ליותר מעל 20 גרם של גרס.אני רוצה לחזור לשיגרה
  במידה הגרס לא עוזר .האפשרות לחזור לקוסיקונטין .תעבה בעיה

  מאת שאול.ב בתאריך 12 באפר', 2014

 77. עברתי ניתוח אף ואני אמור להוציא את הטמפונים מהאף בקרוב וזה כואב רצח השאלה שלי היא מה לקחת לפני הוצאת הטמפונים?

  מאת יוסי בתאריך 25 במאי, 2014

 78. בס"ד

  שלום וברכה,
  אני סיימתי לימודי אחיות לפני כשנתיים, ומשום מה זכור לי שכאשר שמים מדבקה חדשה של דורוגסיק צריך להוריד את הישנה רק לאחר מספר שעות עד שההשפעה של המדבקה החדשה תתחיל. היום נתקלתי במקרה של חולה שמקבל דורוגסיק ובדקתי שוב את העניין ולא מצאתי מקום שרשום משהו כזה.. רציתי לדעת בבקשה האם זה נכון? ואם כן, אז כמה זמן יש להשאיר מדבקה קודמת?
  אודה לכם מאד אם תשיבו לי בהקדם.
  תהילה.

  מאת תהילה בתאריך 26 במאי, 2014

 79. שלום.
  סבתי (74) החלימה מסרטן תודה לאל.
  לאחר החלמתה עברה ניתוח להחזרת הקיבה למקומה.
  משעברה את הניתוח מתלוננת על כאבים חזקים,חוסר תיאבון,
  שילשולים והקאות. לפי דבריה,ידוע שהניתוח גורם לתופעות שציינתי.
  האם פרקוסט 5 ו 10 היה יכול לעזור לה במצבה,
  ואם כן,מהו המינון המומלץ.
  בתודה

  מאת שמואל בתאריך 1 ביוני, 2014

 80. שלום,
  נפגעתי בתאונת דרכים לפני 6 חודשים ובוצע לי קיבוע הלו. מאז אני מטופלת בטרגין ..בחודשיים האחרונים הורדתי במינון בהדרגתיות וכעתמזה שבוע אני על 5 מל פעמיים ביום (חצי כדור של 10 מל פעמיים ביום) אני בשבוע ה 8 להריון ורוצה ממש להפסיק לחלוטין את התרופות. גם כעת עם המינון הנוכחי אני חשה בכאבי גמילה חוסר שינה אי יכולת לתפקד למעט שכיבה בתנוחת כירבול..ועוד. כיצד ניתן להוריד את המינון עד כדי הפסקת התרופות?? כעת הורדת חצי כדור נראית בלתי אפשרית פיסית..

  תודה!!
  בהערכה רבה.
  ליאור

  מאת ליאור בתאריך 12 ביוני, 2014

 81. האם לתמצית קנאביס בשמן יש השפעה על כאבים (הכאבים ממקור מעורב, לא סרטני כולל כאב נאורופאטי וכאבים עמוקים). אם כן מה הערכתם לעצמת ההשפעה בהשוואה לעישון.
  בתודה מראש אביחיל

  מאת אביחיל בתאריך 15 ביוני, 2014

 82. אני מטופל בטרמדקס עכב כאבי גב חזקים מהו המינון הנכון

  מאת סלימאן בתאריך 21 ביוני, 2014

 83. שלום עברתי תאונת דרכים לפני חצי שנה ישלי כאבי גב ועצב ביד נפגע לי כואב לי הכתף נורא אני מטופל באקסקונטין 40מג לירקה 300 מג ופרקוסט אני לא ישן בלילה יש לי כאבים עזים בכף היד במרפק ובכתף הכדורים גורמים לי לאי תאבון ועדיין כואב לי רופאים יקרים מה אליי לעשות??

  מאת אלון בתאריך 22 ביוני, 2014

 84. מזה כשנה אני לוקחת פרקוסט פעם נותנים לי 5 ופעם את ה-10 בגלל כאבים עזים של הגב התחתון שמקרין לי לישבן ולרגל המקסימום שאני לוקחת זה אחד בבוקר ואחד בלילה שעוזר לי לישון הפחד שלי הוא שאני לא יתמכר.
  בחצי שנה אחרונה מיד לאחר שילדתי הכאבים קשים ואני כל יום בלילה לוקחת את הכדור האם המינון והכמות שלי הם יכולים לגרום לי להיתמכר

  מאת חגית בתאריך 31 באוג', 2014

 85. שלום דר'
  עברתי תאונה קששתי תאונות קשות בהם נפגע צוורי בכמה חוליות, לפני למעלה מעשר שנים. לפני 4 שנים פרצו לי כאבים עזים בלסטות ובכל עצמות הפנים, הרקות והצוור כרגיל. מקבל מבדבקת פנטה משלשום לפנות בוקר במינון של 120 , במקום 75, שקבלתי במשך כמעט 3 שנים והפסיק להשפיע. מאז ששמתי מדבקה זו הכאב החריףואיני מסוגלת לתפקד כלל. איך זה קורה. הקודמת הצילה את חיי אחרי כל כך הרבה נסיונות? האם עלי להפסיק מיידית? או להחליף חדשה מחר ולראות אם זה חד פעמי. לא הצלחתי לתפוס את קופה"ח היום.
  אנא, תשובתך בהקדם. אני במצוקה, בכאב ובחרדה עזה.
  תודה מראש

  מאת רונית בתאריך 17 באוק', 2014

 86. שלום רב סובלת שנים מפיברומאלגיה. הגעת ל175מג פנטניל.מורידה בהדרגה 25 מג. איך להמשיך הלאה ומה התופעות לוואי. בנתיים כל הגוף בוער. הצילו

  מאת אילנית בתאריך 27 באוק', 2014

 87. שלום רב.
  אני בן 28 וחצי, עברתי תאונת דרכים לפני כ-9 שנים עם פגיעה בחולייה המתחברת עם האגן.
  בתקופה האחרונה אני סובל מכאבים עזים.
  טופלתי במגוון משככי כאבים ביניהם: אתופן 500, אסיול, זאלדיאר, טרמל, טרמדקס פלאשטאב ואוקסיקוד.
  אף אחת מהתרופות לא השיגה תוצאות והכאב נמשך ואף החמיר לאחר זמן קצר מצריכת התרופה.
  גם לאחר צריכה גבוהה בזמן קצר( 2000 מ"ג אתופן / 40 מ"ג אסיול / 300 מ"ג טראמדול / 8 מ"ל אוקסיקודון בשילוב עם 500 מ"ג אתופן) לא הייתה השפעה של משככי הכאבים.
  איזה תרופה אמורה לעזור לי?
  אני כבר מיואש מהכאבים ואין לי בעיה לנסות כל דבר שעשוי לעזור לי.
  אשמח לעזרה ותודה מראש, אבי-רן.

  מאת אבי-רן בתאריך 25 בנוב', 2014

 88. שלום רב עקב פריצות דיסק צוואריות עליונות אני סובל מ
  HC כמו כן כאב עצבי בצד אחד של הגוף כולל שיתוק חלקי וכאב בלתי נסבל עד לרמה של עירנות 60-70 שעות
  מקבל פרקוסט 10*4 סימבלטה ו20 ג קאנביס -את הזן החזק ביותר שמגדלים בארץ
  הקאנביס עוזר ואני לא רוצה להוסיף יותר מורפיום ונגזרותיו, יש צורך בהרמת מינון הקאנביס לכפול כמו כן עלי לציין שאני מושתל קוצב כאב שעוזר ביעילות מסויימת אך לא ברמה שציפיתי לה
  הרופאה שלי נגד קאנביס
  אני רוצה לחיות, מה לכל השדים אני עושה
  עברתי את כל הטיפולים האפשריים,פעם פעמים בחודש מגיע עם התקף חזק למיון מקבל פטטדין ונשלח הבייתה
  מצב שהוא לא מקובל עלי.
  לפני הפציעה הרווחתי משכורת אדירה עמדתי לפני דוקטורט והיום אני שבר כלי 4 שנים בבית וכן אני גם בייעוץ פסיכיאטרי
  נמאס לי
  אנא מה לעשות

  מאת א בתאריך 3 בדצמ', 2014

 89. ב20.8.2013 שאלתי את הרופאים המכובדים שאלה, השאלה מוצגת באתר אך ללא תשובה. מה עלי לעשות על מנת לקבל תגובה?

  מאת נטיעה בתאריך 15 בדצמ', 2014

 90. שלום רב
  אני משתמשת במדבקות פנטה 25 כ3 חדשים,, עקב כאבים חזקים בצואר, הנובעים משבר בחוליה c2, כתוצאה מתאונה שקרתה ב2/9/14. כעת הכאבים פחתו והפסקתי להשתמש במדבקות לפני כ3 ימים. הופיעו סימני גמילה: חוסר תיאבון ,בחילה , חולשה ועצבנות. מה עלי לעשות?
  בתודה מראש,
  אלישבע סמית

  מאת אלישבע סמית בתאריך 25 בדצמ', 2014

 91. רציתי לשאול אני חולה CRPS (כאבים נוירופטים בברך שמאל) ויש לי כאבים בברך שמאל אני לוקח 4 פעמים פרקוסט 5 וביום ליריקה 150 ובערב ליריקה 300
  רציתי לשאול איך אפשר לשלב עבודה?

  מאת דן בתאריך 14 בינו', 2015

 92. שלום רב
  אני בת 61 וסובלת כבר 20 שנה מכאבי ברכיים ושחיקת סחוס מלאה בשתיהן. מתכוונת לעבור ניתוח בעוד כשלושה חודשים להחלפת ברך אחת ואחר כך השניה.
  לאחרונה גם יש פריצת דיסק ובלט בחוליות 4-5 שמקרין על כאבים ברגל שמאל. ובהחליט לא מקל על הרגליים.
  בדרך כלל אני מסתדרת ללא משככי כאבים. הפחתתי הליכות ועמידה על הרגליים. עושה הרבה התעמלות (יוגה, פלדנקרייז) ושחייה (שמיטיבה עם הגב). אבל הכאבים הם כרוניים. יש תקופות שכואב יותר ויש שפחות. בשנה האחרונה אין לי כמעט כאבים בלילה או במצב של ללא תנועה אלא בעיקר בהליכה או בעמידה.
  בימים בהם אני יודעת שאני צריכה לעמוד או ללכת הרבה אני לוקחת אקמול אחד או שניים.
  כעת אני אצל הבת שלי עם הנכדים. במשך שבוע וחצי לקחתי בכל בוקר 2 כדורי אקמול (או שילוב של אקמול אחד ודקסמול קולד אחד). זה עבד לא רע.
  היום קמתי עם כאבים ברגליים ובעקב וכאבים חזקים בהליכה.
  האם המינון נמוך מדי? האם יש סכנה להעלות את המינון? כמה זמן אפשר להישאר עם מינון כזה ללא תופעות לוואי והפחתת ההטבה מהכדורים והצורך להעלות מינון?
  האם כדאי להחליף את הכדורים מדי פעם? (לעבור לאופטלגין, אספירין או משהו אחר?)
  משתדלת שלא להיות תלויה בתרופות משככות כאבים אבל לפעמים כבר אין לי כוח וסבלנות.
  תודה

  מאת ורדה בתאריך 3 בפבר', 2015

 93. שלום,שברתי את הגו(חוליה מפורקת בc2) לפני כחצי שנה. מאז הייני מטופל בפרקוסט 5,ניסו לתת לי טרגין שגרם לי לבחילות קשות וסף עילפון. את הפריקוסט אני לוקח רק פעמיים שלוש ביום במקום 6-8 פעמים ביום לדברי הרופא. מצבי משתפר אבל באיטיות של ממש… והכדור הזה נתן לי חיים אך אני מוגבל עדיין. מאמין שאם אקח יותר אז ממש לא יכאב לי אך אהיה כבר סמרטוט מידי ולא אוכל לתפקד כלל. אגב הכדור גורם לי עם כל הטוב שבו לצניחות, סחרחורות וחוסר תיאבון(ירדתי כמעט 20 קילו)… שקלתי לפני התאונה קרוב ל95 ועכשיו אני פחות מ80 ק״ג…. מה עושים??? אגב אני מאמין שאחלים ממש מאמין …. עדיין!

  מאת תותי בתאריך 28 בפבר', 2015

 94. שלום
  אני סובל כ 2 שנים מכאבים נוירופטיים בכף הרגל
  לוקח אוקסיקונטין 10 2 פעמים ביום וגם אוקסיקודון סירופ 4 מ'ג לפי הצורך עם יש כאבים למרות הכדור. למרות שיש לי כאבים ולוקח לפעמים פעם ואפילו 3 פעמים ביום את הסירופ הרופא לא ממליץ לעלות את רמת הכדור מה דעתכם? האם בכל זאת לבקש שיעלה את הכדור?
  תודה

  מאת שמואל בתאריך 28 בפבר', 2015

 95. שלום אני בן 50 סובל ממחלת סוכרת מזה 20 שנה ומטופל בתרופות וזריקות יותר מזה אני גם יש ל.ד ויתר לחץ דם מזה שנתיים אני סובל מכאבים בצואר שמקריל ליד שמאל ובגב שמקרין לרגל ימין מטופל במרפאת כאב מזה שנה וחצי ומרפאת נרולגיה שנה וחצי קבלתי כל מני תרופות סמפלטה 60 פעמיים ביום גיבבונטין 600 לריקה 300 פעמיים ביום אסיבל ריספטנד פהסורין מודל לסחחורת ריקוסט + יכשו אני עברתי לפנטה 25 וכל אלה לא עוזרים הכאב ממשיך ואני סובל עד התעלפות השאלה מה אני יכול לעשות אם יש עוד נישוי שלא עשו? תודה רבה

  מאת amer בתאריך 3 במרץ, 2015

 96. שלום,
  אני גל ויש לי גידול שפיר אגרסיבי בעצם הירך,
  אני מקבל שלוש כדורים ביום מסוג פרקוסט,
  השאלה שלי היא:
  האם מותר לי לעשן נרגילה או סיגריות בזמן ההשפעה של הכדור?
  בנוסף רציתי לשאול אם מותר לשתות שתיה חריפה בזמן ההשפעה של הכדור?

  מאת גל אוחיון בתאריך 27 במרץ, 2015

 97. עד כמה שונה התגובה המוחית. הפזיולוגית מבחינת אזורים מוחיים שעליהם הוא משפיע וחומרים המציפים את המוח בין איזורים פעילים לאחר הסנפה של פרקוסט לעומת לקיחתו בצורה המקוובלת בבליעה.ועד כמה מסוכן השילוב בין הסנפת אופיאטיים יחד עם הסנפת אמפטמים כדןגמת קןקאין או מתילפנידייט
  ומה יכולות התוצאה או הנזקים של הסנפת אןקסיקודון יחד עם הסנפת קלונקס או בונדורמין.בהסנפה. והאם השילוב בין הסנפת אמפטמינים להסנפת הפרקוסט מהווה או עלולה להיוץ.מסוכנת בצורה כלשהיאה כלשהיאצורה? ואם ישנה סכנה ממשית בהסנפת והאם אופייטים בשילוב עם הסננפת בנזודיאז8ינים.
  תוד הסבלנות פשוט בהשפעת אמפטאמפטמין.לא מפסיקים לדבר שעות.אולי תיישר אותי קצת לך.תדע. תודה על הסבלנות וסליחה על החפירה. על החפירה.מצפה בקוצר רוה.לתשובת
  אדון הדוניזם נכהד

  מאת יוסי בתאריך 21 באפר', 2015

 98. שלום רב! אני בן 49, באפריל 2006 אובחנתי כחולה בסרטן מסוג הודג'קין. טופלתי בכימוטרפיה ונרפאתי. עד ינואר 2015 ניתנה לי התרופה אוקסיקונטין 20 מ"ג פעמיים ביום בגלל כאבי רגליים. הרופאה הפסיקה את התרופה בבת אחת בטענה שעשתה טעות ומאז אני חווה תופעות מאוד קשות. האם זה הגיוני ונכון להפסיק את התרופה בבת אחת לאחר תשע שנים ללא הפסקה? תודה רבה.

  מאת ירון בתאריך 27 באפר', 2015

 99. אמא במצב קריטי בבית החולים
  נותנים לה זמן מה לחיות , במקרה הטוב חודשים מעטים
  בהתחלה הדיאגנוזה היתה אי ספיקת לב, בצקת בריאות וכשל בכליות
  אתמול החשש הנורא שיש לה ממצאים ממאירים לצערנו אומת
  אמי אלרגית לפניצילין ולא מגיבה טוב למורפיום ( שזה כנראה מה שנותנים לה שלוש פעמים ביום) אולי מקל על הכאב אבל ההרגשה הכללית שלה נוראה
  חשבנו( בני המשפחה ) על טיפול בקנאביס , אולי טיפות דרך הפה
  אנחנו יודעים שאי אפשר להציל אותה בשלב זה , אך כמובן חשוב לנו שלא תסבול
  ברגעים האחרונים שלה
  איך אפשר לקבל אישור לקנאביס רפואי בהקדם האפשרי ואולי מיידי?
  אודה לך אם תתן לנו מענה והדרכה בהקדם
  תודה

  מאת מלכה בתאריך 6 במאי, 2015

 100. שלום לך
  בזמן שאני מחכה לתשובה הייתי רוצה להוסיף עוד נתונים ולחדד את השאלה
  אמי גם מקבלת אינסולין לסוכרת
  האם זה נכון שקנביס רפואי לא יתאים לה ?
  מה יכולה להיות הסיבה לכך?
  מחכה לתשובתך
  תודה מראש
  מלכה

  מאת מלכה בתאריך 10 במאי, 2015

 101. נפגעתי עקב ביופסיה בגב עליון בהוצאת נקודת חן שהיתה תקינה לחלוטין בסיבים הדקים של העור מזה חצי שנה כאבים ושריפה לוקח ליריקה 150ביממה עם תופעות לוואי מאוד קשות מטופל במרפאת כאב ללא הצלחה יתרה כולל מדבקת קוויטנזה רדיו פריקווינסי וגם זריקת פנול תת עורי הומלץ לי על עירוי לידוקאין עם מגנזיום מס טיפולים שאלתי איך אני יורד מהליריקה ומשאר הכדורים האנטי אפילפטים שעושים לי לא טוב והאם אפשר לצאת מזה בלי להיות תלוי בתרופות כולל עירוי תודה

  מאת יצחק בתאריך 6 ביוני, 2015

 102. שלום רב. אני חולה סוכרת מזה כ 7 שנים מטופל באמריל 1 מ"ג ליום בבוקר וeucreas 50/850 מ"ג פעם ביום בערב. סובל מנוירופתיה בכפות הרגלים מזה כ 4 שנים. טופלתי בתרופות שונות לכאבים. כגון ליריקה, סימבלטה ועירוי מגנזיום לוריד לא עזר מזה כשנה וחצי לוקח כדור טרגין 20 מ"ג פעמיים ביום. אבל גם זה לא מקל יש לי כאבי תופת שאינני מסוגל ללכת. רופא המשפחה אומר שאין לו תרופה לתת לי. האם יש לכם פיתרון כלשהו להקלה בכאבי רגלי. בתודה ובברכה

  מאת יהודה בתאריך 8 ביוני, 2015

 103. שלום רב. טרם קיבלתי תשובה לפניתי אליכם מיום 08.06.15. אשמח מאד לקבל תשובתכם אולי לכם יש מזור להקלה על כאבי כפות הרגלים שלי. תודה

  מאת יהודה בתאריך 29 ביוני, 2015

 104. מדוע לתת חומרים כאלו כשיש חומרים יעילים יותר עם פחות נזקים לגוף ולנפש כדוגמת הקנביס?

  מאת סיגל פרח בתאריך 28 ביולי, 2015

 105. אני מטופל מזה כשנתיים וחצי בקנאביס רפואי ..
  בסימבלתה 60 מג" ובאוקסיקונטין שאלתי היא כך בבדיקת שתן שגרתית האם יכול להימצא משהו משותף לשימוש בהירואין או בקוקאין ?

  מאת שא בתאריך 5 באוג', 2015

 106. אני מזה שנים סובל מפריצת דיסק ובלט בחוליות L-3 - L-5 לאחר שנים של כל מיני טיפולים בין טיפולים אלטנטבים לבין כירופרקטים, טנסים של חשמל אני כבר מיואש יש לי הקרנות לרגליים וכיום אני סובל מלחץ ברגל שמאל לכיוון המפסעה והצד שזה מקשה עלי בהליכה ואני מדדה על הרגל הייתי לא מזמן במרפאת כאב אבל ללא הועיל אני לא יודע מה לעשות וכמובן להשיג צילום MRI זה קשה אודה על תשובתכם אני אובד עיצות

  מאת גולן בתאריך 17 באוג', 2015

 107. בוקר טוב,
  יש לי כאבי ראש חזקים ולא יכולה לישר תראש הלכתי לרופא משפחה ואורטופד כללי שניהם אמרו אותו דבר חשד לטורטיקוליס בצוואר נתנו לי הפניה לct צוארי ותרופה פירקוסט.
  האם זה יכול להשפיע והגיוני שזה טורטיקוליס?

  מאת שאלה בתאריך 18 באוג', 2015

 108. ילדה בת 11 שיש לה דלקת כרונית עצם הנביקולרית נוסספת בכף הרגל שמדמה מפרק כבר למעלה משנה וחצי לאחרונה גילו בלוטות לימפה מרובות בבטן השמאלית לאחר בדיקות דם אולטרסאונד בטן שהכל בסדר וזה כנראה פגיעה קשה של מערכת העצבים. מרפאת כאב בבית חולים נתנו לה טרמדקס + ליריקה פעמים ביום מינון התחלתי 25 ולאחר שלושה ימים לעור למינון של 50 פעמים ביום…הכאב לא מפסיק בכל המקומות הכואבים האם ליריקה ניתנת לילדים בגילאים האלה מה ההשלכות לגבי תקופה ארוכה והגדלת מינון? רופא הכאב אמר לי שאין לי מה לדאוג להתמכרות ואפשר לתת לה את השילוב של טרמדקס וליריקה ביחד…הבעיה שהילדה כרגע לא מרגישה השפעה אני מודעת שזה לוקח זמן אבל כמה זמן אפשר להבין אם יש השפעה או צריך לפנות לרופא כדי שישנה תרופה? אני אמא מודאגת ומתוסכלת לילדה כאובה מאוד שזה משפיע עליה כבר נפשית.

  מאת שיר בתאריך 8 בספט', 2015

 109. היי
  אני בת 24 וסובלת מכאבי גב איומים.. בחודש האחרון זה ממש התחזק ומונע ממני לישון.
  כל הבדיקות תקינות.
  נטלתי ארקוקסיה,אטופן,נקסין,משככי כאבים,וולטרן בזריקוצ ודבר לא עוזר זה רק מחמיר.
  כרגע קיבלתי טרמדקס. כדאי לי לקחת או שיש טיפול אחר?
  הבנתי שהתרופה הזאת ממכרת ולא בריאה. קיבלתי כדורים של 50 מג.
  אשמח לתשובה מהירה תודה.

  מאת תהל בתאריך 24 בספט', 2015

 110. לאחר ניתוח להוצאת גידול שוואנומה מהירך סובלת מכאבים חזקים בשל פגיעת עצב בירך מטןפלת באוקסיקוד פורטה 6 cc ביום וגרם קנביס לשינה בלילה למרות שנטלתי גלולות הריתי מבקדת לברר מה הסיכון לעובר והאם ניתן להמשיך עם האוקסיקוד. תודה על תשובתכם.

  מאת יעל. באר שבע בתאריך 1 באוק', 2015

 111. לבעלי יש דלקת חזקה בעגן ובמעי לוקח פנטה 50כבר כ8חודשים בשבועיים האחרונים יש הקאות והאשלגן גבוהה אני לא יודעת מה לעשות

  מאת מירי בתאריך 28 באוק', 2015

 112. וגם לפעמים לוקח ארטיק 40

  מאת מירי בתאריך 28 באוק', 2015

 113. שלום.אני אחרי סרטן העצמות עם כאבים כרוניים ומטופלת באקטיק לאחרונה ששמתי לב שאני לוקחת את האקטיק לא רק בהתקף כאב אלא כמשו קבוע ואם אני לא לוקחת אני מרגישה ממש רע בלי קשר לכאב. כרגע נגמר לי הסוכריות ואני לא מצליחה להרדם ולהגיע למנוחה פנימית. יש לי אוקסיקוד פורטה שלא השתמשתי בו אף פעם.(השתמשתי באוקסיקוד רגיל)
  האם זה יכול להיות תחליף זמני לאקטיק? ואם כן כמה לקחת אם הייתי רגילה להירדם עם אקטיק של 1200?

  מאת אנונימית בתאריך 20 בנוב', 2015

 114. שלום רב,
  אני בת 33,סובלת שנים מפריצת דיסק בחוליות L4-L5 וL5-S1 עברתי הזרקות של אפידורל ואני שותה כל מיני סוגים של משכחי כאבים חוץ מאופטלגין אדקס וכ"ו.. האקסקונטין עושה לי הקאות בצורה חריפה מאוד ועירפול…
  אני שותה גם טרמדקס ואורקטקסיה שלא מעבירים לי את הכאב..
  עברתי בדיקה של דיסקוגרפיה שמאז הכאבים לא נסבלים.. אני צריכה עוד שבועיים לעשות צריבת דיסק בנתיים נתנו לי זלדיאר ומדבקות של בוטרן, אני מפחדת מאוד לקחת את הטיפול שניתן לי בגלל התופעות שעשו לי האקסיקונטין..
  האם יש פתרון נוסף? האם אני חוששת סתם? מה הייתה מציע לי לעשות?
  אשמח לתשובתך..
  תודה!!

  מאת אנונימית בתאריך 23 בנוב', 2015

 115. שלום אני סובל מכאביי גב נוראים אחת לכמה זמן זה תוקף אותי ושום משכך כאב לא עוזר לי כולל זריקות וולטרן טיפות אופטלגין כדוריי אופטלגין ואפילו כדוריי הרגע שמרפים שרירים לא עוזר האורטופד שלי אומר שזו לא פריצת דיסק ואין הסבר ודאי מה זה הוא אומר בליי של הגוף הכאב ממש נורא ואני לא עומד בו אני אפילו לא יכול להגיע לשירותים מה אני עושה בבקשה תעזרו לי האם מומלץ לי לקחת תכופות כאילו ממשפחת המורפין? אני ישמח לקבל תשובה זה ממש דחוף

  מאת אבי בתאריך 25 בינו', 2016

 116. יותר נכון.האם לסבול כאבים או להתמכר לכדור פרקוסט 10מ'ג שלי אישית עוזר בהפחתת הכאבים
  החלטתי היא עדיף להתמכר ולא לסבול
  זאת דעתי האישית נטו ללא כול המלצה .

  מאת מוקי בתאריך 6 במרץ, 2016

 117. שלום רב,
  אני סובל מסינוסיטיס כרונית קשה כמעט כל חיי עברתי 6 ניתוחים לניקוי וכריתת חלקים בסינוסים, מחלה זו גרמה לי להרבה כאבי ראש עקב לחצים ודלקות. בינואר 2014 אובחן אצלי גידול פטרייתי בסינוס ספנואידלי בגודל 14מ"מ אשר חדר לי לתוך המוח וגרם לי ללחץ תוך גולגולתי מוגבר ולחץ על עצבי הראיה וגרם לי דיפלופיה עברתי ניתוח כריתה אך הלחץ תוך גולגולתי נמשך. לאחר מעקב מול נוירוכירורג אובחנתי כסובל משלושה מחלות שגורמות לכאבי ראש עזים, סינוסיטיס כרונית קשה, לחץ תוך גולגולתי ומיגרנה. הומלץ לי להתחיל טיפול תרופתי של אוראמוקס ופרקוסט.
  שילוב של שתי התרופות עזר לי מאד אך לאחר זמן מסוים בהמלצת הרופא כמובן העלו לי את מינון התרופות מ אוראמוקס 250 מ"ג X2 ל X3 ו פרקוסט 10 מ"ג X2 ל X3 והיום הגעתי ל X4 ביום.
  שאלתי אליכם שאני מאוד פיתחתי תלות לתרופה ולא יכול לעבור את הזמן של הנטילה ולא לקחת וגם אני מרגיש כל הזמן חולשה כללית ישנוניות וכאבים בכל הגוף לא יודע איך לתאר את זה כאבים בשרירים ובעצמות. אבל הייתי ממליץ את הכאב הזה על כאבי הראש העזים שהייתי סובל מקודם. מה דעתך על זאת ? ומה עלי לעשות ?

  מאת אקרם בתאריך 6 במרץ, 2016

 118. שלום
  בעלי עבר ניתוח החלפת ברך קיבלנו רצפט להמשך אוקסיקוד וטרג'ין .בדקתי מעט נראה לי יותר מידי הם די דומות.יש לו כאבים עזים בנתיים לוקחאופטלגין שלא עוזר.אודה אים תענו בהקדם
  תודה

  מאת שלום בתאריך 4 באפר', 2016

 119. אשתי חולת שחמת כבד מטופלת אצל הדר וויס פרץ בתל השומר, לאחרונה סובלת מכאבי ראש עזים ממקור בלתי ידוע, בדיקת סיטי ראש ועיניים הראו שהכל תקין פרט לעיין שמאל שאיננה מתפקדת כתוצאה מסוכרת אינסולין. אשתי בת 66 והחיים בבית קשים בגלל כאבי הראש שתוקפים אותה יותר משבועיים ימים ובמשך כל היום. אבקש את עזרתכם במצב הקשה הזה שנקלע אליו בתודה וברכה, כהן גדעון נייד 0546932677

  מאת ג'ורג כהן בתאריך 21 באפר', 2016

 120. הי, אני מטופלת בטראגין 20 בעקבות כאבים ברגל שנובעים מפריצת דיסק. לקחתי שני כדורים ביממה במשך חמישה ימים ולאחר מכן (וכתוצאה מרצון להיגמל לפני ניתוח שמתוכנן לי בעוד מספר ימים) הפחתתי לכדור אחד ביממה במשך יומיים ואז כדור אחד יום כן יום לא (כך רק יומיים עד עכשיו).
  אני חווה תופעות לוואי קלות (בייחוד ביום שהוא ללא כדור) שאלתי היא - הייתי רוצה לרדת במינון היומי ל 10 מ״ג. האם אפשר לחצות את הכדור של ה 20?
  האם ניתן (ורצוי) להפסיק לגמרי את לקיחת הכדור לפני הניתוח?
  תודה על תשובתכם.

  מאת מאיה בתאריך 9 ביוני, 2016

 121. שלום
  אני נוטלת אתופן עקב דלקת בדרכי הנשימה 2 טבליות ביום של 400 מג בהמלצת רופא. רציתי לשאול אם עישון תוך כדי נטילת התרופה יכול ליצור נזק רב או לבטל את ההשפעה של התרופה?
  בנוסף יש לי תופעות לוואי של שילשולים מאז שהתחלתי עם האתופן, יש מאכלים מומלצים לאכול לפני נטילת הכדור? והאם התופעות לוואי יעברו מתישהו?
  תודה מראש

  מאת מירית בתאריך 8 ביולי, 2016

 122. שלום.לטרשת נפוצה יש המלצה נגד כאבים?

  מאת מנחם בתאריך 24 בספט', 2016

 123. שלום רב, בעקבות כאבי גב ויד חזקים קבלתי זלאדיאר.. נראה לי שהתמכרתי לכדור הזה.. יום שלא לקחתי חוויתי הזעה מוגברת סחרחורת חולשה חזקה עד כדי חוסר תפקוד.. עייפות והתשה משמעותית. אני לוקח בסביבות 5 כדורים ביום.. ולא יכול לפתקד בלעדיהם.. מה עושים כדי להפסיק.. אציין שאני עובד עבודה פיזית ונהיגה בכבישים.. אני חושש מאד להפסיק כי לא אוכל לתפקד בכלל.. מה אפשר לעשות? תודה רבה

  מאת זיו בתאריך 9 באוק', 2016

 124. שלום לכם ותודה על העזרה רופאים יקרים
  לאחר תאונת אופנוע שברים מרוסקים ברגל עם סימני אוסטואופרזה קשה בוצעו שני קיבועים אחד אליזרוב קיום מתהלך בעזרת מגף מקבע סובל מכאבים איומים ומתופעות לווי עוד יותר בעקבות הכאב לוקח פרקוסת 5 פעמיים ביום פלוס טרמדקס 100 פלוס 5 מג אוקסיקוד 4 פעמים לפחות
  הופנתי למרפאת כאב מה לטור לעוד חצי שנה אך מה עליי לעשות עם איני רוצה להשתמש בכדורים יותר ובאופיידים האלה

  מאת דור בתאריך 4 בנוב', 2016

 125. לפני 10 שנים עברתי תאונה שני שברים ברגל במקום לקרות את הרגל הכניסו לי תחב ארוך עם ברגים לכול האורך מאז אני סובל כאבים קשים הייתי מטופל בכמויות גדולות של פרקוסט ועוד טרמדקס 300 ואז לצערי נשרפתי בתוך הרכב ובנס יצאתי חי עם כוויות 40% לפני שנתיים חצי שנה אשפוז והייתי מורדם ומונשם חלק מהזמן אני סובל רע לי נכנסתי למרכז גמילה פרטי בגלל הקאות של הכדורים ויצאתי עם סובוטקס אסיול קונצרטה סימבלתה ועכשיו כול הזמן בחילות והקאות מה כבר יכול לעזור לי אני בן 43 תודה רבה מראש

  מאת אבי בתאריך 7 בנוב', 2016

 126. האם הכדור יכול לעזור בפריצת דיסקר

  מאת יעקב בתאריך 8 בנוב', 2016

 127. שלום לפני כשנתיים עברתי תאןנת דרכים אני סןבל כיום בעיקר משתי פריצןת דיסק בגב תחתןן ןכן יש לי עקמת החלתי ויפול בפרקןסט 10 וכיןם אני נוטל 30כדןרים ביןם כנראה שזה קשןר לכך שיש לי אישיןת גבולית וגן של התמכרות לפני שבוע הפסקתי ליטול את הכדור ןבמקום אני נןטל טרמדקס 100 בשילוב כדורי קלונקס להורדת הסטרס האם הדרך לגמילה נכןנה או שפשןט עברתי מנבלה לטרפה בתודה מראש פלוני אלמוני

  מאת פלוני בתאריך 19 בנוב', 2016

 128. שלום רב.
  אני סובל מזה כ10 חודשים מתסמונת התעלה הקרפאלית (CTS).
  אני ממתין לניתוח שיתקיים בתחילת חודש הבא…
  בסוף השבוע האחרון נזכרתי כי מדהקת פנטניל, במינון 50 מק"ג, אשר היתה על ידי, היא כבר לפחות 24 שעות מעבר לשלושת הימים של היעילות.
  הורדתמ אותה, ושכחתי, עד עתה, לשים מדבקה נוספת.
  אציין כי אני במינון זה כבר כחודש ברציםות, לאחר הגדלה הדרגתית דל המינון ע"י רופא המשפחה שלי.
  החל מאתמול, יש לי את כל התסמינים של שפעת, אשר לפי הכתוב הפסקה מיידית עלולה ליצור מצב דמה לשפעת.
  אוסיף כי התסמינים מהם אני סובל כוללים גם כאבי גרון וחום.
  האם לדעת סביר שיש קשר?
  תודה.

  מאת גד בתאריך 20 בנוב', 2016

 129. שלום, עברתי לפני 3 שנים ניתוח קיצור קיבה שהסתבך בצורה קטסטרופלית , היו לי דליפות וזיהומים שלא התגלו רק לאחר 3 חודשים שהתחילו לי כאבים איומים בגב ובכתף ימין , כמובן שאושפזתי במחלקה הכירורגית עם כאבים נוראיים ֶ, לדיברי הרופא המנתח הגעתי ״בדקה ה-90 ״ תוך כדי אישפוזים נתנו לי תרופות שונות לשיכוח הכאבים וכלום לא עזר עד שהגיעה התרופה הגואלת …אוקסיקוד פורטה , הייתי מאושפז קרוב לשנתיים עם שיחורורים לבית וחזרה עם דליפה חוזרת ְ, יש לציין שהיו לי כ 5 חורים שהתגלו במשך האישפוזים , כל ניסיון סגירה נכשל ונוסה שוב עד שלאחר 3 שנים מלווים בצומים רבים .הייתי במשקל של 135 ק״ג ועברתי את הניתוח עקב סכנות של ארועים לבביים , בעבר עברתי 4 ארועים לבביים שבעיקבותם קיבלתי את ההמלצה לעבור את הניתוח של ה sliv . במשך כל התקופה של השימוש באוקסיקוד פוטה עליתי במינון מ 1מ״ל ל 5 מ״ל היום כ 6-9 פעמים ביום לפי מצב הכאבים . יש לציין שאנני סובל משום תופעות לוואי כולל לא עצירות. הדבר היחיד שיש לי הוא איבוד זיכרון במיקרים רבים, היום כולם נלחמים בי [בתי מרקחת בעיקר} ועושים עלי קשיים לקבל את התרופה . למרות שיש המלצה של הפרופסור שניתח אותי ושל מרפאת הכאב שביקרה אותי בזמן אישפוז אבל לכולם זה נשמע בעייתי , אני מקבל כל 10 ימים מרשם ל 10 בקבוקים . וכל 10 ימים המלחמה מתחילה שוב , יש לציין שיש לי רישיון לרכב ציבורי ולכן כשהציעו לי קנאביס סירבתי כי זו פרנסתי היחידה ומקום אחד שמסכים שאני יעבוד אצלו עם כל המגבלות שיש לי , ניסיתי לקבוע תור למרפאת כאב ברמב״ם חיפה וזה לא ניתן כי אין להם תורים הלכתי למרפאת כאב בבי״ח העמק בעפולה שם הזריקו לי שלוש פעמים 6 זריקות קורטיזון למרכז הגב , מקום הכאב , וגם זה לא עזר , לאחרונה ניסיתי מדבקות בוטרנס 10 וא״כ 20 וזה גם לא עוזר , אני מת אבל באמת מת מכאבים גם בגלל שאני רוב היום בישיבה (נהג) ובעמידה גם כואב, הדרך היחידה נגד הכאב היא שכיבה. אודה לכם אם תוכלו למצוא לי פתרון אחר ומועיל ואם תוכלו לקבל אותי לתור דחוף כדי לקבל טיפולֿֿ- יעוץ מרופא ממוחה כמוכם , תודה מראש על התשובה מתפלל לעזרה

  מאת שלום בתאריך 27 בנוב', 2016

 130. אם אני צורכת קנאביס רפואי מה עלי לעשות בנסיעה לחול?!

  מאת אלה לוי בתאריך 28 בדצמ', 2016

 131. שלום
  עברתי ניתוח להחלפת ברך לפני חודשיים וטופלתי במשך כחודש וחצי בטרגין 20 לשיכוח כאבים..לאחר שהפסקתי התחילו תופעות של הזעות מטורפות בלילה(כמה זמן לוקח לתרופה לצאת מהמערכת)…בספירת דם היו רמות נמוכות של למפוציטים ומונוציטים מוגברים…אני מיואש….תודה

  מאת ישראל מור בתאריך 24 בינו', 2017

 132. סימבלטה 30 מ"ג מתי רצוי לקחת בבוקר או בערב

  מאת אלה בתאריך 13 בפבר', 2017

 133. שלום רב
  אמי בת 94, לפני כמה חודשים אובחן אצלה גידול בלבלב. היא סובלת מכאבי בטן קלים כל הזמן, ומדי פעם מכאבים חזקים. רופאת המשפחה נתנה לה תרגין ואמרה שתקח כשיש כאבים חזקים (כלומר לא חייבים לקחת כל הזמן). אבל אני קוראת בכל מקום שזו תרופה שלא עוזרת במקום, ושחייבים לקחת אותה כל הזמן, פעמיים ביום. אנו מבקשים לדעת מה הנכון מהשניים.
  תודה מראש

  מאת ברכה בתאריך 27 בפבר', 2017

 134. שלום רב,
  אני תושב חוזר שסובל מכאב כרוני בעצב מתחת לעין השמאלית שלי. זה התחיל לפני כשמונה שנים, אחרי שהיה לי הרפס זוסטר שעשה נזק לעצב. מאז אני סובל מכאב בינוני לחזק רב הימים. אני הולך לרופאה שמתמחה בבעיות כאב פעם בחודש ומקבל 40 אוקסיקודון ו120 נורונטן (גבפנטן) ומקבל בערך 30 גרם של קאנביס רפואי. במשך השנים האלה ניסיתי כל מה שיש בשביל לשלוט בכאב ותרופות בשביל המתח ודיכאון שלפעמים באים עם הכאב ובשביל עכשיו התרופות שאני לוקח עוזרות לתפקד בסדר רב הימם.

  השאלה היא האים אפשר להעביר את כל זה לישראל, ואם התשובה היא כן, אז מה אני צריך לעשות?

  תודה רבה מראש

  מאת אנטון בתאריך 6 במרץ, 2017

 135. Как можно получить наклейки фенты сильные боли вспине

  מאת Эльмира בתאריך 14 במרץ, 2017

 136. איך אפשר לקבל מדבקות פנטה 100 מ"ג

  מאת Эльмира בתאריך 14 במרץ, 2017

 137. שלום רב
  אחותי קיבלה מפרצת מוחית לפני כחודשיים עברה שלושה ניתוחי ראש קשים לא התעוררה מאז ומונשמת מקבלת פנטה 25במדבקה לפי הרופאים סובלת מכאבים שאלתנו היא תרופה זו מדכאת את מערכת הנשימה וזה לא מאפשר לרופאים לנתק אותה מהנשמה ועל כן אי אפשר להתחיל בטיפולי שיקום האם אפשר תרופה אחרת להקלת כאבים שאין לה תופעות לוואי שקשורות לנשימה .
  תודה רבה הלנה

  מאת בן אפרים הלן בתאריך 25 באפר', 2017

 138. שלום ד"ר,
  אשתי סובלת מסרטן המעי הגס מלווה בכאבים עזים. בתחילה טופלה בפרקוסט 5 במשך מספר ימים. בשל חוסר יעילות, לפני מספר ימים הועברה לטרגין 20. מאז המעבר לטרגין סובלת מבחילות. להבנתי, הבחילות אמורות לעבור תוך מספר ימי שימוש. השאלה תוך כמה ימים?
  בנוסף, יש לנו אפשרות לעבור לאוקסיקודון 20 ללא תוספות או למיר 15. האם מעבר לאחד מהם אמור לבטל את הבחילות?

  מאת אבי בתאריך 29 במאי, 2017

 139. אני סובלת המון שנים מכאבים בכתף ימין עקב נפילה בעקבות נפילה נוצר לי קרע ודלקת בגיד ניסיתי המון כדורים וגם זריקות כעת קיבלתי כדורים בשם זאלדיאר השאלה שלי אם אני נוטלת כדורי שינה וואבן וכדורי הרגעה לוריוואן אני יכולה לקחת את זאלדיאר זה לא יגרום לתופעעות לוואי כי לקחתי לפני חודש פרקוסט ולא עשה ליטוב

  מאת רבקה בתאריך 11 ביוני, 2017

 140. היי לאימי יש סרטן בלבלב שלב 4 עברה טיפול כימותרפי (סדרה אחת) והוא לא עבד . הגידול גדל והיא כבר 3 חודשים צורכת אופולגין לפעמים 3 פעמים ביום כטיפול מונע ועכשיו לוקחת 30 טיפות לפי הצורך .האם יש השלכות ללקיחת התרופה הזו לאורך זמן ? יכול לגרום לנזקים? אשמח לדעת מה כדאי לעשות ?אולי יש צורך לשנות תרופה ? תודה

  מאת נועה בתאריך 12 ביוני, 2017

 141. שלום רב, אשתי סובלת מדלקת פרקים קשה, ולוקחת מסה כ 10 חודשים רוקסט (רגיל) * 2 ביום, רלרט (40 מ"ג) 6-8 פעמים בחודש, וקלונקס 1-2 מ"ג ביום.
  לא תמיד זה עוזר לכאבים או להירגעות. אשתי חוששת שהיא נכנסת למעגל של הרגל/התמכרות. מה הדרך לאבחן ולשנות את המצב?
  תודה

  מאת שאול בתאריך 6 באוג', 2017

 142. שלום אני חולה בדלקת פרקים כבר 5 שנים בבית חולים נתנו לי פרקוסט 10 וכך כל פעם שיצאתי מבית חולים קניתי רק את הכדור הזה הוא חזק ונותן תחושה טובה בהמשך החלו עליות קיצוניות מדובר על 4 כדורים איך שאני פותח את העיניים אחרת אני לא מצליח לתפקד כולי שבור פיזית ונפשים וככה כל 3 שעות לוקח עוד 4 ועוד 4 ועוד 4 מגיע לפעמים לכמויות של 16 עד 21 כדור פרקוסט 10 ליום בנוסף לכמות הזאת גם בקבוק שלם סירופ אוקסיקוד מבוקר עד ליל השאלה שלי איך אני נחלץ מזה זה כבר לא משפיע עליי ככ טוב מה שגם אני עם 3 מדבקות של פנטה 50 מיל קבוע בגב אני בן 33 ואני מרגיש שאני במצוקה קשה כי אין לי האפשרות להפסיק עם כל הכמויות האלה
  יש לי מרשם על 6 פרקוסט ליום ובפועל תוך 10-15 יום אני מסיים כמות של חודש ואז משתמש באוקסיקוד 50 מיל ליום ו3 פנטה 50 על הגוף גם ביחד אשמח לעזרה

  מאת רועי בתאריך 5 בספט', 2017

 143. היי
  אני בן 30 וסובל מזה 6 שנים, מ2 פריצות דיסק חמורות.
  עשיתי הכל כדי להוריד את הכאבים.
  פיזיותרפיה, דיקור, המון סוגים של כדורים קשים, זריקות וכו.
  הכאב לא הוקל.
  אני בשנה האחרונה מטופל במרפאת כאב.
  הרופא נותן לי עדיין כדורים שלא עוזרם לי, או שולח אותי לכל מני מקומות של ריפוי.

  רציתי לשאול:
  יש לי חבר שיש לו אישור רפואי לעשן.
  לקחתי ממנו ממש כמה שאכטות ולאחר כמה דק הרגשתי כמו שלא הרגשי המון שנים..
  לא היה לי כמעט כאב. ממש התלהבתי.

  השאלה שלי היא האם להגיד לרופא על זה.. האם לבקש ממנו המלצה או אישור לעשן את הקנאביס.

  תודה רבה לעונים.

  מאת אליעד בתאריך 17 באוק', 2017

 144. שלום! אני בן 36 , עברתי ניתוח בברך אחרי שבר בפיקה. ההחלמה תקינה אני 3 חודשים אחרי הניתוח.עושה פיסיוטרפיה ויש התקדמות טובה בחיזוק השריר. הבעיה שלי היא שהתרגילים שאני צריך לעשות כרוכים בכאב חד וחזק ביותר שמופיע בזמן ביצוע התרגיל, וזה תקין אבל זה מקשה עליי מאוד.ניסיתי לקחת משככי כאבים למשל טרגין אבל זה היה מאוד חלש לעומת הכאב. אני צריך משכך עוצמתי ביותר לזמן קצר כ10 דקות שאני עושה את התרגיל. מה הייתם ממליצים?

  מאת עקיבא בתאריך 24 באוק', 2017

 145. שלום, אני בת 94, כאבי גב עם לחץ על הרגליים, בלתי נסבלים בשנה האחרונה, קיבלתי זריקות סטרואידים בהתחלה עזרו וכרגע לא, לקחתי טרמדקס (עזר אבל אסור לתקופה ממושכת), ארקוקסיה (עשה בעיות בלחץ הדם), גבהפנטין (לא עזר), עכשיו לוקחת אופטלגין 50 טיפות (עוזר קצת ולא תמיד). מה מומלץ לגילי ? תודה.

  מאת רינה בתאריך 23 בדצמ', 2017

 146. מכובדי,
  אימי בת 87 משתמשת מזה כארבעה חודשים במדבקות פנטה 12 שעוזרות להפיג חלקית את כאביה. לפני כשבועיים, לבקשתה, החליפה לה הרופאה את המדבקות לפנטה 25. לאחר כ-10 ימי שימוש היא החלה לחוש כאבי שרירים בחזה שלוו בחרדה ובקוצר נשימה חזק - משהו כמו אירוע לבבי. מספר ביקורים של שח"ל ובדיקות א.ק.ג. הבהירו שהבעיה אינה לבבית והחשד נפל על המדבקות החדשות. הסרנו אותן במיידית מה שלא ממש פתר את הבעיה, ואח"כ בהתייעצות עם הרופא החזרנו את המדבקה בעלת המינון הנמוך יותר (פנטה 12). המצב השתפר אך הכאבים לא נעלמו ותחושת הלחץ עדיין קיימת, אם כי ברמה מופחתת. מידי פעם מגיעה "התקפה" משמעותית יותר אותה אנו עוזרים להקל בעזרת מסאז' מקומי.
  שאלתי: האם התופעה מוכרת במקרה של נטילת מינון מוגבר? האם יש דרך טובה להקלת הלחץ כרגע או רק זמן יעשה את העבודה? האם אנחנו בכוון בכלל?
  תודה רבה

  מאת אלי לוי בתאריך 13 בפבר', 2018

 147. נחשפתי לחומרימ כימיימ ראגיואקטיבימ שורף לי בגרון ובקיבה מה עליי לעשות אני בסכנת חיימ 0543680684

  מאת אורלי בתאריך 9 במרץ, 2018

 148. מדוע אין משככי כאב אילו עוזרים נגד כאבים עקב נוירופטיה היקפית סוכרתית, בכף הרגל ובאצבעות הרגל?

  מאת נסים בתאריך 6 במאי, 2018

 149. אמי בת 82, חולת פיברומיאלגיה מזה 20 שנה. מטופלת בפרקוסט 30 מג ליום ובטיפות שמן קנאביס רפואי. סובלת מעצירויות וקושי בבליעה. לפני כשלושה שבועות החלה סובלת מכאבים עזים מאד בבסיס עמוד השדרה עם הקרנות לחגורת הבטן והרגלים. הוסיפו לה מדבקת פנטה 25. מספר ימים היתה מטוששטשת לחלוטין וישנה רוב הזמן. עכשיו עירנית מעט יותר אך הכאבים החזקים לא עוברים. כאשר הכאב בלתי נסבל היא לוקחת עוד פרקוסט שמקל מעט ובסוף החודש נגמרים לה הכדורים ונשארת כמה ימים בלי. רופא המשפחה לא מוכן לרשום לה יותר כדורים וחייה הם סבל נוראי ומתמשך. מה אפשר לעשות עמ לעזור לה???

  מאת דליה בתאריך 28 במאי, 2018

 150. היי
  לפני 5 שנים נפלתי מ3.5 מטר גובה על הישבן. כתוצאה מכך שברתי את עצם הזנב ושבר "פיצוץ" עם דחיקה של 80 אחוז בתעלת עמודה שדרה. נלקחה עצם מהאגן והושתלה במקום החולייה החסרה (L1) כמובן שקיבעו אותה מ-T12 ל- L2. מאז יש לי קושי להזיז את הרגליים הכאבים מלווים אותי כל יום כל היום נוסף על כך יש תחושת נימול ב-2 הרגליים תחושת שריפה בכפות הרגליים, אני לא מצליח להתאפק כשיש צרכים, אני צורך פרקוסט 5מ"ג 4-5 פעמים ביום, אוקסיקונטין 2 פעמים ביום, ליריקה 2 פעמים ביום וקיבלתי רישיון לקאנביס רפואי.
  כבר 5 שנים שהמצב הזה מלווה אותי ואני כבר מתוסכל ממנו, אני מותש ברוב היום וגם אם הצלחתי לבצע פעולה בסיסית בבית אני משלם מחיר כבד של כאבים (להרים את הילד בן השנתיים ששוקל 15 קילו בערך).
  איך אפשר לשפר את המצב? מה האפשרויות העומדות בפני אם בכלל….
  תודה
  עמי

  מאת עמי בתאריך 13 ביוני, 2018

 151. האם מותר להסניף טרמידקס, במקום לבלוע? אם השפעה תהייה מהירה יותר, והאם כדור מתאים לגב תפוס, או שזה נחשב לכאב קל?

  מאת להסניף במקום לבלוע בתאריך 29 ביוני, 2018

 152. אני עוברת החלפה של נרקוטיקה למדבקות פנטה 50 מג במקום 5 פרקוסט של5 ו 2 כדורים של טארגין 10/5
  האם זה בא בהתאמה כי אני מרגישה מאוד רע וקשה
  ראשית האם זו השוואה מתאימה מבחינת החומרים
  כי אני לא מרגישה שום השפעה לטובה מהמדבקות יש לי תרדמת קבועה כל היום ועצבים ואי שקט
  וגם זה ניתן לי לכאב נרופטי בראש שנשאר ולא עובר
  אבל לדעתי המדבקות לא מתאימות ומרגישה אחרת עם הכדורים הפרקוסט והטארגין שלאחרונה לא ככ עזרו בכאב ראש אבל רוצה לדעת לגבי המינונים לאיזו מדבקב פנטה שווים כמה פרקוסט 5 וטארגין 5/10 2 כדורים
  אבקש מאוד לענות לי דחוף כי אני מרגישה שאני בבגמילה והמדבקה 50 מג פנטה לא זהה לכמות הפרקוסט והטארגין שהורידו ממני והסבל רב
  אבקש ואודה על תשובה מהירה

  מאת חנה בתאריך 22 ביולי, 2018

 153. שלום רב.
  איפה נמצא האופיאטי אקטיק במציצה בדרגת החוזק של האופיאטים. ומה הנזקים מלבד עצירות והתמכרות ודיכוי נשימה.
  תודה

  מאת אבי בתאריך 25 ביולי, 2018

 154. שלום ותודה על השרות הנדיב שאתם נותנים. רציתי לשאול האם זאלדיאר שאני לוקחת עקב כאבי פרקים וסטילנוקס לשינה יכולים להתנגש אחד בשני או שזה בסדר ? תודה רבה

  מאת ליאת בתאריך 16 באוק', 2018

 155. שלום,
  אשמח לדעת האם מותר בעת השימוש במדבקת BuTrans (מדבקה בעלת טווח פעולה של שבוע בשחרור מושהה), לאופיואידים קצרי טווח, כמו סירופ אוקסיקוד, על מנת לשלוט בכאב מתפרץ.
  תודה!

  מאת יערה בתאריך 30 בנוב', 2018

 156. אני סובל מפריצת דיסק
  מקבל 3 פעמים ביום פרקוסט 10 מ'ג ומקל לי על הכאב באופן משמעותי .הבעיה שאני זקוק לעוד כדור מינימום והרופא לא מוכן לתת שולח לרופא מומחה והוא גם לא מוכן לעלות לי את הכמות
  שאלתי האם מותר לקחת טיפות שמן קנאביס בין לבין לקיחת הכדור פרקוסט .

  מאת מוקי בתאריך 22 בדצמ', 2018

 157. האם השימוש ב-Fentanyl משפיע על בדיקות דם למציאת אלכוהול?

  מאת דויד בתאריך 8 בינו', 2019

 158. שלום רב
  האם אצלכם במרפאת הכאב מזריקים קורטיזון תחת שיקוף במפרק הירך….?
  תודה
  עדי

  מאת עדי חבד בתאריך 19 בפבר', 2019

 159. אני סובל 5 חודש פריצת דיסק גב תחתון עם הקרנות לאגן שמאל סיאטיקה ועד כף הררגלל.
  בחודשיים הראשונים לא זזתי היתי מקובע מהמיטה לרכב לפיזיוטרפיה ולחזרה למיטה.
  עברתי ב3 חודש פרקוסט,טרמדקס טיפות, אקסיקוד סירופ , משככי כאבים , קנאביס רפואי ,כל זה עזר זמנית וכבר לא מועיל כבר לא משנה את הכאב הדברים הללו רק מעייפים אותי זה עד החודש ה שלישי. רק בחודש הרביעי לאחר הרבה פיזיוטרפיה מתמשכת וכירופרקט ומנוחה מרובה אני יותר גמיש קל לי יותר לזוז כל תנועה קצת יותר קלה לי .הכאב לא נעלם! כל צעד שעושה חושב פעמיים איך לזוז עממה
  לאחרונה קיבלתי מרופא משפחה מדבקות פנטה 4.125 לקחתי כבר כמה כל 72 שעות מחליף.
  האם ההשפעה של המדבקות "מטעות" הכאב איתם הרבה יותר מעורפל.. אני לא יודע אם להמשיך איתם ולהמשיך פיזיוטרפיה ופילאטיס בשגרת היום יום שלי או פשוט להיכנס לניתוח אינדוסקופי פריצות דיסק אצל מומחים במדיקל סנטר?/שאיבת דיסק. אני בסבל של 5 חודש אני נורא צעיר אני לא יוצא מהבית חיי חברה שלה התמוטטו אין לי מצב רוח תמיד כועס רוצה להיות לבד לא מתקשר החוצה כבר לא איכפת לי אם אני לא יוצא מהבית שלי סערת רגשות מטורפת חוסר אונים אפילו עם מחשבות אובדניות פעם פעמיים. בבקשה אני לא יודע מה לעשות לסמם את עצמי בקאנביס ולישון כמו מת או להמשיך עם מדבקות הפנטה האלו שמה אני פוחד שאצטרך כל פעם לעלות במינון. או לעבור ניתוח מה אני לעזאזעל עושה?

  מאת יוסי2 בתאריך 6 במרץ, 2019

 160. האם מותר לשלב זאלידר עם מדבקת בוטרנס 10 מג .תודה מראש

  מאת ליאת בתאריך 14 במרץ, 2019

 161. אמי, בת 76 (חולה בליכנפלנוס בפה) נוטלת אוקסיקוד פעמיים ביום- 1.2 מ"ל בבוקר ו1.2 מ"ל בצהריים. היא נוטלת את התרופה כבר 3.5 שנים ללא שינוי במינון בשנה האחרונה. בשבועות האחרונים החלו סחרחורות כאשר קמה מהמיטה בלילה להתפנות וכן לפנות בוקר. יש לציין שקמה בהדרגה והסחרחורות מופיעות עם המעבר לישיבה כבר. האם יש קשר לאוקסיקוד? האם דווקא למרווח הגדול בין המנה בצהריים לזו שבבוקר יום למחרת? בתודה

  מאת ספיר בתאריך 7 באפר', 2019

 162. יש טעם בכלל לשאול משהו כאן?
  כי סליחה על הביטוי אבל נראה שמשנת 2013
  הרופאים כאן זורקים ז' על השאלות
  ואף אחד מהם לא משיב לשאלות

  מאת רונן בתאריך 7 באפר', 2019

 163. האם יכול להיות קשר בין בקע סרעפתי ותופעה של כאבי גב וצוואר וכאבי ראש?

  שלום רב, יתכן קשר בין בקע סרעפתי ותופעה של כאבי גב וצוואר
  בגלל הקרנת הכאב.

  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אבי בתאריך 9 באפר', 2019

 164. שלום רב אני בן 80 חולה סכרת יש לי תרופות קבועות כמו גולוקמין אינסולין אספרין ולא מישנה מה אני אוכל יש לי בחילות קשות וסחרחורות ובעבר עברתי צינטור בלב השאלה שלי למה הבחילות והקאות

  מאת רוני בתאריך 30 באפר', 2019

 165. שלום רב,
  שמי עידן ואני בן 40, לפני השלוש שנים נפגעתי בתאונת עבודה בחוט הספינלי ולאחר כחצי שנה אובחנתי עם CRPS בידי השמאלית.
  לאחרונה הוחלט להחזיר את הטיפול לכאב באוקסיקוד, פרקוסט וחברים בנוסף על טיפול בליריקה לקנביס רפואי וזאת בעקבות התקפי כאב ופליים שאינם ניתנים להרגעה.
  בשבועות האחרונים החלו להופיע ביד סימנים אשר ביד בריאה ותקנית היו מתייחסים אליהם הדלקת וכך עשה רופא המשפחה - מתן לי אוגמנטין 875 פעמיים ביום. ביממה האחרונה הסימנים הללו להראות הכוויה וסימנים שחורים. כואב מאוד. אין לי מושג מה לעשות.
  חשוב לציין שהופנו את תשומת ליבי שכל ההתדרדרות במצב היד יכולה להיות תוצאה של השימוש המחודש באוקסיקונטינים - האם נכון הדבר?
  בנוסף החלו להופיע כאבים הדומים לכאבי crps ראשונים גם ברגל שמאל באזור הקרסול.
  עתיד להתחיל שיקום כאב אורטופדי בתל השומר על מנת להחליט אם לקטוע את היד או לא.

  מאת עידן בתאריך 14 במאי, 2019

 166. איך עובד מנגנון השחרור האיטי של הטרגין
  האם הקפסולה נשארת שלמה ל10-12 שעות עד לשחרור כל החומר?
  שואל כי אני נוטה להקיא לפעמים אפילו חצי שעה אחרי נטילת הטרגין (לפעמים יותר) ואני תמיד מחפש לראות אם הקפסולה יצאה
  האם זה שהקפסולה לא יצאה זה אומר שהפעולה של הטרגין נמשכת, או שיתכן והטרגין התמוסס כבר ויצא עם הקיא?

  מאת אליעזר בתאריך 24 במאי, 2019

 167. מהו מקור צריבת בריחת שתן בתדירות גבוהה? המראש.אם הדבר בר טיפול פעיל?בתודה דוד

  מאת דוד טולדנו בתאריך 28 במאי, 2019

 168. מהו מקור לצריבה אלימה של השתן]הבורח מחוסר שליטה]?נא להמליץ על הטיפול הפעיל שעדכני נכון להיום.ברגשי כבוד.דןד טולדנו

  מאת דוד טולדנו בתאריך 28 במאי, 2019

 169. אחרי שאיבת בלטים L3 L 4 כבר באותו היום יש לי כאבי תופת פניתי לפרופ גיבשטיין שהבטיח שהכאב יחלוף שבועיים אחרי והכאב מטריף את דעתי.פרעפ גיבשטיין המליץ על כדורים טרגין 20 מ״ג ללא הקלה.
  בנוסף המליץ על זריקה אפידורלית . שאלתי לאורך כמה זמן אפשר לקחת את הטרגין 20 מ״ג פעמים ביום ? הזריקה אפידורלית השפעתה לשכות כאב לכמה זמן ?
  תודה

  מאת מיקה בתאריך 30 ביוני, 2019

 170. השאלה לגבי אמי, בת 83. מטופלת במדבקות בוטרנס. היתה עם מדבקה של 10 כחודשיים. לפני 3 שבועות הורידה למדבקה של 5.היא סובלת מעצירות וגם נמנום וירידה בזיכרון. עם הירידה מ10 ל5, היתה תופעה של גרד בכל הגוף. מעונינת להוריד לחלוטין גם את ה5. האם אפשרי כבר, אחרי שימוש של שלושה שבועות עם 5? האם צפויות תופעות לוואי? מבחינת הכאב לא היתה החמרה עם הירידה מ10 ל5. תודה רבה.

  מאת שוש בתאריך 13 ביולי, 2019

 171. לפני 8 חודשים חליתי בפתאומיות במחלת עצבים שאובחנה בהתחלה כתסמונת ג’יליאן בארה.ְבינתיים מתברר כי התסמינים לא לגמרי תואמים את ג’יליאן בארה אבל משהו דומה ללא דיאגנוזה ברורה. אני סובלת מכאבים נירופטים חזקים מאוד בכפות רגליים וידיים. מטופלת מזה 6 חדשים במדבקות פאנטה 75. האם צריך להפסיק ולחפש חלופה. יש לי תחושה שאולי יש התמכרות גופנית. אודה מאוד על עצה.

  שלום רחלה
  נשמח לנסות לעזור ולהבין את הבעיה
  אפשר לקבוע תור

  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222
  0539283375

  מאת רחלה בתאריך 26 בספט', 2019

 172. אני בן 64 לפני 5 שנים ניפצעתי בעבודה ונכרתו לי 2 אצבעות ואחד התרסקה.מאז אני לוקח כדורי טרגין היות והכאבים היו חזקים עד מאוד לפני שבוע בעצת מומחה עברתי ניתוח ב 2 האצבעות שניכרתו וטיפלו לי בעצב כדי להקל על הכאבים.היום ברוך השם אני בלי כאבים.אבל עים בעיה איך להיגמל מהכדורים שהם סם לכל דבר.נסיתי להגמל במכה אחד ואז הייתה לי בעיה שלא ישנתי ללות שלמים.בעצת רופא משפחה חזרתי לקחת את הטרגין.ולהפסיק אותו בהדרגה.זה מה שעשיתי ועדיין לא מצליח לישון.לא יותר משעה אחת בלילה שלם.אני מבקש את עזרתכם בנושא.תודה

  מאת אבי בתאריך 16 באוק', 2019

 173. אני סובלת מיכאבי בטן חזקים כבר תקופה ארוכה כרגע הרופאים לא עולים על הבעיה אני כבר שנה וחצי מישתמשת באוקסיקוד התחלתי אם 5 מליגרם והיום אני 20 מילגרם אני רוצה להיגמל מה אני עושה אני מרגישה שאני תלותית בתרופה ואני אמא לשתי בנות קטנות מיתחת לגיל שנה וחצי רציתי לדעת מה אפשר לעשות למי לפנות תודה רבה

  מאת שירה בתאריך 4 בנוב', 2019

כתיבת שאלה חדשה