כאב עצבי – נוראלגיה (נורו=עצב, אלגיה=כאב) הוא מהנפוצים ולצערנו מהכאבים הקשים לטיפול. עקב אופיו של הכאב יש פגיעה קשה באיכות החיים של המטופלים. חשוב לדעת כי קימים טיפולים תרופתיים ואחרים לבעיה.

כל כאב בסופו של דבר מועבר למח דרך מסלולים עצביים. אנו מבדילים בין כאב עצבי לכאב אחר על פי מיקום הפגיעה. כאשר כאב עצבי מוגדר ככזה שהפגיעה הגורמת לכאב, היא בעצב עצמו. הסיבות לפגיעות מרובות. אנו מחלקים את סוגי הכאב העצבי ע"פ המערכת שנפגעה. למשל, מערכת העצבים הסומטו-סנסורית (מערכת העצבים האחראית על התחושה בגוף) ההיקפית, לעומת המערכת המרכזית שכוללת את חוט השדרה והמח. ההבדלים חשובים מאחר ולפעמים מכתיבים טיפול שונה. 

בין הגורמים לכאב העצבי ניתן למנות מחלות הסרטניות שגורמות לפגיעה העצבית דרך מסת הגידול הלוחצת או חודרת לעצבים ולמח, אך גם הטיפול במחלה, ע"י הקרנות וכמוטרפיה יכול לפגוע בעצב. (פירוט בנושא נמצא בפרק על כאב סרטני).

מחלות זיהומיות כגון שלבקת חוגרת נוראלגיה בתר – הרפטית post herpetic neuralgia)), ועוד יכולות לפגוע בתאי העצב ולהורגם. מחלות מטבוליות כגון סוכרת שגורמת לפגיעה בכלי הדם הקטנים המספקים את העצבים ומשנית לכך גורמים למוות של תאי עצב. חומרים רעילים כגון עופרת, אך גם אלכוהול, גורמים לנזקים שונים ביניהם גם הרס של עצבי תחושה וכאב.  פגיעה כתוצאה מחבלה מתאונה או לאחר ניתוח (ובמיוחד ניתוחי דופן בית החזה, שד, כיס המרה ותיקוני בקע מפשעתי) או קטיעה (כאב גדם וכאב רפאים phantom pain ) גם הם מאד נפוצים.

תסמונות הכאב העצבי המרכזי כוללות בין היתר כאב שלאחר אוטם מוחי (central post stroke syndrome), לאחר נזק לחוט השדרה מתאונות או מחלות ניווניות של מערכת העצבים כגון טרשת נפוצה (multiple sclerosis)  ו-  Guillane-Barre). שכיחות הכאב העצבי עשויה להגיע לכדי עד 5%-7% מן האוכלוסייה המבוגרת. סקירות אפידמיולוגיות של תסמונות כאב שונות מורות כי 10%-20% מחולי הסוכרת סובלים מנוירופתיה היקפית כואבת. רובם המכריע של קטועי הגפיים סובלים מכאב פנטום לפחות בסמוך לקטיעה. מעל 70% מן המנותחים העוברים ניתוחי דופן בית החזה או שד סובלים מכאב עצבי באזור הניתוח. אחוז דומה מבני הגיל המבוגר הלוקים בשלבקת חוגרת יפתחו תסמונת כאב בתר הרפטית.

הכאב העצבי שונה באופן התבטאותו מכאבים אחרים. הכאב יכול להיות קבוע עם התפרצויות התקפיות ללא גירוי ברור. הכאב ה"עצמוני" גורם לכך שהחולה אינו יכול במקרים רבים להימנע מהכאב. לדוגמא, חולה עם כאבי גב יכול להימנע ממאמץ גופני מסוים ובכך להקטין את כאביו, בעוד שחולה עם כאב עצבי לא יכול לעשות כך, כי הכאב עצמוני ויתפרץ ללא כל גירוי. אופי הכאב העצבי יחודי בכך שהוא בד"כ מתואר כ  "שורף", "הבזקי " , "דוקר" או "מושך". חלק מהחולים מתארים כאב דמוי "זרם חשמלי" לאזור אותו מספק העצב. חולים רבים מדווחים כי כל גירוי ולו הקל ביותר כלטיפה או מגע הבגד ואף משב רוח יגרמו לכאב. חולים אלו סובלים מכאב המושרה ע"י גירוי שאינו מכאיב (אלודיניה),  או על העצמה ניכרת של הכאב בתגובה לגירוי מכאיב (היפראלגאזיה). במקביל עלולים להתווסף ליקויי תחושה כמו רדימות או רחישויות (פרסטזיות), כל זאת בשילובים שונים הגורמים לכך שההסתמנות הקלינית עשויה להיות רב-גונית. כך לדוגמא עשוי חולה עם פגיעה חבלתית בעצב להתלונן על רדימות וחוסר תחושה באיזור אותו מספק העצב ובו בזמן על כאב עז מהאזור הנ"ל (אנסטזיה= רדימות, דולורוזה=כאב). לפעמים הכאב מקדים את איבחון המחלה ומהווה כסימן ראשון למחלה שעתידה להתפתח (לדוגמה הופעת כאב נוראלגי לפני הופעת התפרחת האופיינית לשלבקת חוגרת) ואילו במקרים אחרים יתפתח הכאב רק ימים או אף שבועות לאחר פגיעה מוכחת בעצב. מאפיין קליני נוסף הראוי לציון הינו נטיית הכאב העצבי שלא לחלוף עם הזמן, ואף להתעצם.  בעיה נוספת היא נטיתו שלא להגיב או להגיב חלקית בלבד לטיפול במשככי כאב.

כאב נוירופטי

המרכז הארצי לרפואת כאב www.pain.co.il - קביעת תורים בטלפון 077-7779222

שלח להדפסה שלח להדפסה | שלח כתבה זו שלח כתבה זו

 1. 165 שאלות בנושא כאב נוירופטי

 2. אני סובל ממחלת ניוון שרירים FSHD.
  האם אתם מכירים את המחלה?
  האם יש בידכם להציע טיפול בתחום בכאבים הנוירופתיים ושאר הכאבים הכרוכים ונובעים ממחלה זו?

  מאת דורון בתאריך 10 בינו', 2010

 3. קבלתי אירוע מוחי לפני שלוש שנים בגזע המוח
  מאז כאבים לאורך כל הצד השמאלי של גופי רק הולכים ומתגברים קבלתי כל מיני תרופות במרפאת כאב ללא כל שינוי
  האם יש דרכים נוספות לטיפול

  שלום דוד,

  מדובר בכאב נוירופטי ממקור מרכזי.
  בהתאם למחלות אחרות ותרפות שאתה מקבל ולמשככי כאב שקבלתה ניתן להתאים טיפולים נוספים. בהחלט יש מקום לנסות להקל על הכאבץ
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דוד בתאריך 11 בינו', 2010

 4. שלחתי לכם את השאלה להלן לפני מספר ימים. קיבלתי ממכם מענה היום שיש תשובה, אבל אם תציצו התשובה מתייחסת לשלאה של מישהו אחר, שסובל ממחלה אחרת לגמרי, ורק הטקסט שלו מוצמד כעת לשאלתי. אודה לכם אם תוכלו לספק לי מענה, רצוי בזמן קצר יותר לנוכח הנסיבות דלעיל.
  הנה שאלתי פעם נוספת -
  אני סובל ממחלת ניוון שרירים FSHD.
  האם אתם מכירים את המחלה?
  האם יש בידכם להציע טיפול בתחום בכאבים הנוירופתיים ושאר הכאבים הכרוכים ונובעים ממחלה זו?
  האם מחלה זו נופלת בתחום המחלות המתאימות לטיפול באמצעות קנביס רפואי?
  בתודה מראש, דורון

  מאת דורון בתאריך 17 בינו', 2010

 5. אני סובל ממחלת ניוון שרירים FSHD.
  האם אתם מכירים את המחלה?
  האם יש בידכם להציע טיפול בתחום בכאבים הנוירופתיים ושאר הכאבים הכרוכים ונובעים ממחלה זו?
  האם מחלה זו נופלת בתחום המחלות המתאימות לטיפול באמצעות קנביס רפואי?
  בתודה מראש, דורון

  מאת דורון בתאריך 19 בינו', 2010

 6. שלום, לפני כ8 שנים עברתי ניתוח להוצאת גידול שפיר ממפרק הירך. לאחר הניתוח חלה היצרות של המפרק עד קיבועו לגמרי.
  בשנה שלאחר הניתוח לקחתי משככי כאבים רבים אך לאחר כשנה התחלתי ללכת ומאז אני חי עם כאבים. גם במפרק ירך ובשנים האחרונות גם כאבי גב חוזרים ונשנים באיזורים קבועים. שאלתי היא האם כאבים אלה מוגדרים ככאבים נוירופטים?

  שלום גבר25,
  קשה לתת תשובה חד משמעית. אך לפי הסיפור הקליני כאביך אינם עיצביים.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גבר25 בתאריך 7 באפר', 2010

 7. שלום,
  האם מכשיר ה b cure יכול להקל על כאבים הנגרמים מטריגמינל נורלגיה?
  תודה,
  א. חן

  שלום
  אין הרבה ניסיון קליני או מדעי עם b-cure בטריגמינל נורלגיה
  בברכה,

  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת א. חן בתאריך 26 באפר', 2010

 8. שלום לך ד"ר אני סובל מהברך כבר שניים בעקבות חבלה עברתי שתי אורטוסקופיות שלא הועילו…הופנתי לטיפול בכאב רק טרמדקס עוזר לי לחיות אבל לפעמים יש לי כאבים בקיבה אציין שאני הולך טוב אבל חיי עם כאב קשה מה אוכל לעשות ככול הנראה בעייתי היא עיצבית הכאב הוא חיצוני באזור הפיקה…? עזור לי….

  שלום יעקב,
  לא ברור לי מהיכן האבחנה של הפגיעה העצבית. אבל באופן כללי במידה והאורטוופדים הרימו ידים ניתן לשקול טיפול במסגרת APOS שהוא טיפול ע"י מעבדת הליכה ושינוי דפוסים על מנת להקל על הלחץ בברך. במידה ולא עוזר ניתן לפנות למרפאת כאב.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יעקב בתאריך 21 ביולי, 2010

 9. אני סובל מכאבים עזים במפשעה עקב ניתוח של הערמונית בשיטה הפרנלית אמרו לי שזה כאב עצבי אגי מקבל משכחי כאבים חזקים במיוחד וזה מעט עוזר שאלתי היא האם הזמן ירפה או שיש דרכים יותר מועילות ומזרזות בתודה לכל משיב

  מאת שם טוב בתאריך 10 באוג', 2010

 10. כאב כרוני בברך…
  זה עצוב ששום רופא לא יודע לפתור את הבעיה מופנה למרפאת כאב חיי על זריקות וכדורים וטיפול אפוס ניסיתי זה סתם חרטה לא עזר לי בכלל…אין לי בעיה בתנועתיות של הברך פשוט עצם הפיקה נחבלה ממכה חזקה עברתי שני אורטוסקופיות וכנראה מהניתוח התפתחה בעיה עיצבית…שש שניים של כאב אם איכות חיים בתחתית…יום יום

  מאת יעקב בתאריך 12 באוג', 2010

 11. לפני שנה ומחצה שברתי את עצם הבריח בתאונת אופניים. עברתי ניתוח לאיחוי השבר בו הוכנסה לי פלטה. זו הוצאה לאחר כ-6 חודשים. מאז (מזה כשנה) אני סובל מכאבים שהחריפו לאחרונה ואינם נראים שקשורים לפעילות כזו או אחרת. טווח התנועה תקין, צילום רנטגן תקין, MRI תקין. יש לציין שכאשר אני מניח כף יד על הכתף באזור הכואב, רמת הכאב יורדת פלאים. מה עושים?

  מאת א.ט בתאריך 20 באוק', 2010

 12. אי ספיקת כליות כרונית דרגה 4. קריטנין 3 GFR - כ22,

  אין סכרת בכלל סוכר 87.
  לאחרונה "כאב" נוירופטי בכפות הרגלים בעיקר באצבעות ובעיקר בלילה.

  אין לחלוטין הפרעות מוטוריות אך התחושה מ א ד לא נעימה.

  אלטרולט , סימבלטה לא עזרו בימתים במינונים קטנים.

  נמפרולוג מתעלם.
  EMG תקינה.
  הופניתי למרפאת כאב . לא נראה לי שזה הכיוון הנכון.

  מה אתם מיעצים?

  א. גל
  בן 76 ועדין עובד המתכונת מלאה כע"ד עצמאי.

  אנא ענו בהקדם ךפחות באופן כללי.

  שלום אליעזר גל,
  מרפאת כאב היא מקום נכון לטיפול בכאב הנוירופטי (עצבי)
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אליעזר גל בתאריך 23 באוק', 2010

 13. שלום רב,
  אני בת 44 סובלת מדלקת פרקים שיקרונית ,וכרגע אני נמצאת במצב שרוב הגוף שלי עם דלקת,אני סובלת כאבים מאוד קשים.
  אני מטופלת בmwthotrexat,prednisone,prednisone אני צורכת קנאביס לצורך הרגעת הכאב שמאוד עוזר לי,כרגע אני מרגישה כמו פושעת מפני שעדיין אין ברשותי רישיון לקנאביס רפואי אני בתהליך לקבלת רישיון ,האם ניתן לקבל אצלכם במרפאת הכאב אישור כדי שאוכל לקבל את הרישיון ,הרופא הודיע לי שרק אם אישור מכם אני יכולה לקבל את הרישיון,האם משהו יוכל לעזור לי ?

  בתודה מראש
  m/e

  שלום m/e,
  כרגע אין אישור גורף לדלקות פרקים. אישור מסוג זה צריך להינתן ע"י ראומטולוג או לפחות בהמלצתו. יש להביא מסמכים תומכים. יש מקום לקבלת האישורבמידה ומצבך אכן חמור כמתואר.
  בברכה,

  ד"ר איתי גור אריה
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת m/e בתאריך 7 בנוב', 2010

 14. שלום דר' בריל,
  בן 40 אובחן כסובל מתסמונת הכאב האזורי craps . לאחר פציעה (פריקה)באצבע 3 יד שמאל וסיבוך כתוצאה מטיפול שגוי כרגע יש פגיעה גם באצבעות 3+4 . לאחר איבחון טופל בפיזיוטרפיה וטיפול תרופתי שלא הועיל, החל טיפול חסם עצב בהזרקות דרך הצואר 3 ניסיונות אשר הופסקו עקב 2 אירועי מח קלים ותופעות לוואי קשות, כמו כן מצב נפשי קשה. לאחר הפסקה והתיעצות החל טיפול חסם עצב בשיקוף דרך הגרון . לציין שמצבו הנפשי ירוד מאוד סובל מכאבים עזים ביד ובתופעות לוואי נלוות קשות. אציין שהחל טיפול תרופתי נוגד דיכאון (lorivan+cimbata)שאלתי האם ישנה מרפאה אשר תרכז את כל הטיפולים (נפשי,מומחים לכאב,נויירולוג,כירוג מתמחה בכף יד, פיזיוטרפיה). כמו כן האם הטיפולים עד כה הוכחו כמועילים , ומה המלצתך . האם אתה במרפאתך יכול לתת לנו מענה לבעיה זו או להכווין אותנו למקום אשר נוכל להתקדם ולעזור לו להחלים ולחזור לשגרת חיים כמה שיותר מהר.
  בכבוד רב,
  הגר

  שלום
  ראשית אני לא יודע איפה נוהל הטיפול עד עכשיו. ברוב המרפאות אין כל הפונקציות. אבל יש יעוצים ש ניתן להעזר בהם. נראה לי שה עיקר במקרה זה הוא מערכת שיקום מסודרת שפועלת על יד או בשיתוף מרפאת כאב.
  ההזרקות הן רק חלק מהטיפול
  בברכה,

  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת הגר בתאריך 23 בדצמ', 2010

 15. חצי שנה לאחר ניתוח בקע מפשעתי ,
  יש לי כאבים חדים באיזור הניתוח,כאב באשך,ומאחורי הירך לאורך הרגל והכל בצד שמאל.
  אולטרא סאונד לא הראה כלום,זריקות
  דפו מדרול לא עזרו.
  האם יש לכם בדיקות באמצעות אלקטרודות שיכולות לאתר בדיוק איזה עצב עושה את הכאבים?
  מהם שלבי הטיפול שלאחר הזריקות במרפאה שלכם?

  שלום מאיר,תסמונת כאב לאחר ניתוחי בקע מפשעתי היא דבר מוכר. אין בדיקות שיכולות לאתר את העצב אבל ניתן לטפל בכאב. ניתן לבצע הרס עצב ע"י טיפול בגלי רדיו או בשיטה כירורגית.
  בברכה,
  דר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מאיר בתאריך 7 בינו', 2011

 16. שלום רב
  בעלי סובל מכאב נאורופטיכתוצאה מסכרת. לפי מה שמתאור בכתבה אצלכם הוא מה שבעלי סובל ממנו מאוד. גם טפול במרפאת כאב עם עירוי לידוקאין (3 טפולים עד כה) לא עוזר) מה עוד אפשר לעשות , האם שילוב ליריקה וסימבלטה יכול לשפר את המצב?
  והאם הטפול בלידוקאין יכול עדיין להפתיע ומה תופעות הלואי שלו אם ישנן?
  תודה על תשובתכם מראש.

  שלום
  ניתן לשללב ליריקה וסימבלטה בגלל ש שתי התרופות פועלות במנגנונים שונים. לגבי עירוי לידוקאין ניתן לשלב גם מגנזניום ולסיים סידרה של 10 טיפולים. התוצאות הן לא מידיות ויכול לקחת זמן עד שיפור.
  בברכה,
  דר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מאורה בתאריך 15 בינו', 2011

 17. שלום רב אני החלפתי פרק ירך בשנת 2003 לאחר שנתיים התחלתי לסבול מכאבים בעמוד שדרה מותני שמקרינים לרגל ימין במשך שלושה חודשים עשיתי צילומים סיטי ולא מצאו שום דבר ואז עשיתי מיפויי עצמות וגילו סימנים ניוונים עש מותני ולגבי הפרק ירך המושתל כתבו קליטה מוגברת בראש הפימור חשד לשבר?או התרופפות?ואז פניתי למרפאת כאב בזבולון ובמשך שלושה עד ארבעה חודשים קבלתי זריקות בלוק סיאטי ואפידורל ןבמקביל הייתי עושה תרגילי כושר לרגל ימין ולאט לאט התחלתי ללכת כל יום קצת יותר ואז המצב השתפר ובמשך שלוש ארבע שנים הייתי בסדר אך מזה כחצי שנה אני סובל מכאבים שהלכו והחמירועד שהגעתי למצב שממש קשה לי ללכת במיוחד לאחר נהיגה כשאני יוצא מהרכב אני צריך לעמוד במקום מספר דקות עד שאני יכול ללכת עשיתי שוב השבוע זריקה אפידורלית עם הקלה ממש קלה אך אני ממש חסר אונים וממש קשה לי ההתמודדות עם זה תודה רבה

  שלום
  יש מקום לשקול מיפוי עצמות לבירור מהיכן מגיע הכאב ואז להחליט על הזרקות למפרק או להמשיך עם הזרקות אפידורליות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסף בתאריך 17 במרץ, 2011

 18. שלום רב.
  אני בת 49 ויש לי אוסטיאוארטריטיס בפרקים הקטנים בכפות הידיים והרגליים, והרבה כאבים.
  רציתי לדעת עם המכשיר B-CURE, יכול לעזור ובאיזו דרך.תודה רבה
  בכבוד רב, דימאו

  שלום
  במקרה שמקור הכאב הוא שטחי -מפרקים קטנים- טיפול בליזר רך הוא יכול להיות יעיל.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת דימאו בתאריך 20 באפר', 2011

 19. אני בין 29 סובל מכאב צברי שגורם לי לכאב ראש חזק היתי אצל ממוחה לגב הוא עשה לי סיטי צברי לא היו ממצעים כיום אני עושה שיצו ועדין יש כאבים

  שלום
  אתה כנראה צריך פיזיותרפיה פרטנית. אבל במידה ולא ראיתה מומחה לכאב , פנה למרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 27 במאי, 2011

 20. אני בין 29 סובל מכאב צברי שגורם לי לכאב ראש חזק היתי אצל ממוחה לגב הוא עשה לי סיטי צברי לא היו ממצעים כיום אני עושה שיצו ועדין יש כאבים

  מאת יוסי בתאריך 27 במאי, 2011

 21. שלום רב.
  בת 33 חולת אנקילוזינג ספונדליטיס 3 שנים,מקבלת רמיקייד כל 4 שבועות ,עם התעצמות הכאבים לרמות גבוהות ולעיתים קרובות,כמעט על בסיס יומי ,אובחנה גם פיברומיאלגיה כמחלה משנית והתחלתי סימבלטה שעושה בחילות קשות והלילות ארוכים מאד ללא שינה…האם יש לי עוד למה לצפות שיעזור לי? עם כל "העבודה העצמית " לעידוד זה דיי נמאס ומייאש כבר.
  בברכה

  מאת נתי בתאריך 19 ביולי, 2011

 22. שלום ,
  לפני כשלושה שבועות עברתי תאונה בה נחתכתי ע"י סלע בים בכף רגלי, החתך היה עמוק וחתך לי את העצבים והגידים בכף הרגל כך שאצבעותי בחלק התחתון חסרות תחושה..
  עברתי ניתוח לחיבור הגידים והעצבים בתה"ש,
  וכעת אני חווה זרמים חזקים באצבעות שלי, הבוהן שלי לעיתים קופצת ללא שליטה ואני ממש סובלת, התחלתי טיפול בליריקה כבר שבוע ולמרות שהמינון גדול (300) עדיין סובלת מזרמים חזקים ומטרידים באצבעות
  וכאבים במקום התפר..
  האם מרפאת הכאב הנוירופטי זה משהו שיכול לסייע לי?

  מאת נטע בתאריך 23 ביולי, 2011

 23. יש לי בליטות דיסק l4 -l5 l5-s1 עם שינויים ניווניים קשים מרווח l4-l5 בלט דיסק מרכזי עם לחץ על השק הדורלי עם שינויים ניווניים קשים במפרקים עם עיבוי הפאסטים והצרות הרצסים מרווח l5-s1לט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק עם שינויים ניוונים קשים זה גורם לי חןסר תחושה בשתי הרגליים נהתכווצות שרירים קשה יש לי קשיים בהליכה הרופא הציע לי לקחת ליריקה וקטדולון מה דעתכם תודה מראש

  מאת פבריקנט מרים בתאריך 27 באוג', 2011

 24. שלום
  לפני כשנה וחצי עברתי חידוש טיפול שורש ובעקבות סיבוך, עקרו את השן.
  מאז ועד היום סובלת מהתקפי כאבים באזור העקירה. הופניתי לנוירולוג שנתן אלטרטל שלא עזר. כמו כן לפני שלושה ימים הוזרקו סטרואידים במרפאת כאב.האם ישנו טיפול נוסף שאפשר לנסות? אני סובלת מאוד .כמו כן, האם כשרוצים להיכנס להריון יש להפסיק כל טיפול? תודה

  שלום
  בהחלט יש טיפולים נוספים בצורת הזרקות ותרופות שונות. את רב התרופות לא ניתן להמשיך בזמן הריון.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת רות בתאריך 4 בספט', 2011

 25. כיצד לטפל בכאב בעצב באזור הירך . הכאב החל לאחר בדיקת ניקור מותני.
  בזמן הדיקור הרופא נגע כנראה בעצב בזמן הבדיקה.
  בבית החולים אמרו לבני שהכאב יחלוף לאיטו אולם חלף כבר חודש וחצי והכאב עדיין קיים וטורד מאד עד כדי קושי בריצה…
  כיצד לנהוג?

  שלום
  פגיעות מסוד זה יכולות לקחת זמן להחלים. הטיפול הוא בעיקר סימפטומתי לכאב. ניתן לטפל בו עד שהגוף יחלים בעצמו.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת סם בתאריך 18 בספט', 2011

 26. מזה כשנתיים סובל מכאבים ושריפה בכפות הרגליים.כל חיי היה לי פלטפוס ללא כאבים.עשיתי בדיקות דופלר ורידים ועורקים,אולטרה סאונד וemg ללא ממצאים.לפני כשנה עשיתי מדרסים בשיטת החבישה.יש קצת הקלה אבל הכאבים והשריפה לא חלפו.אורתופד המליץ לי על ליריקה אולם רופאת המשפחה נתנה לי סימבאלתה 30 מ"ג.מטופל כבר כ-10 ימים.יש שיפור קל.
  שאלתי היא:האם לאחר שיגמרו הכדורים(28)אני צריך להמשיך לקחת אותם אם הבעיה שלי לא תיפתר?האם עלי להגדיל את המינון?מה אתה ממליץ לי לעשות במידה והכדורים לא יועילו בסופו של דבר???

  שלום
  המינון המלא הוא 60 מ״ג ושווה לנסות. יש בנוסף לברר למה יש לך נוירופטיה (פגיעה עצבית) . לגבי הליריקה בהחלט יכולה לעזור.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חנן בתאריך 24 בספט', 2011

 27. עברתי ניתוח לפני5שנים מפשעתי הכל היה בסדר לפני שנה היו לי כאבים במפשעה השמאלית באיזור הניתוח היתי אצל כמה רופאים כירוגים חלק אמר שאין שבר פניתי לכירוג נוסך עברתי אמר שיש שבר משני הצדדים עברתי לפני 10 חודשים ועדין יש לי כאבים בצד שמאל צמוד לאבר מעל האשך הופניתי למרפאת כאב אמרו לי יתכן כאב עצביים עשיתי CT א מצאו שום דבר ומיפוי עצם התחלתי לקחת כדורים ליריקה 3 שבועות לא עזר העליתי את המינון 2 כדורים עוד 3שבועות לא עזר לקחתי סימבאלתה במשך 3שבועות עזר קצת אבל פגע בתפקוד המיני האם זה עובר או לא לקחתי גאבפטין לא עזר היה מרדים אותי חזק לא תיפקדתי לא יודע מה לעשות הכאבים בהתקפות חזקות באמץ יותר בהליכה יש עוד טיפולים או כדורים נגד העצב או בדיקות בתודה ערן

  שלום
  נראה כי מיציתה את הטיפול התרופתי. יש מקום לחסמים עצביים ואולי גלי רדיו בהמשך. יש גם בעתיד אפשרות להשתלת אלקטרודה
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ערן בתאריך 3 באוק', 2011

 28. סובל מזה כשנתיים משריפה וכאבים בכפות הרגליים. מטופל מזה כחודש בסימבאלתה 30 מ"ג,ללא שינוי בכאבים.רופאת המשפחה שינתה לי את המינון ל-60 מ"ג.
  1.כמה זמן אני אמור לקחת את הכדורים לפני שאני מרים ידיים(במידה ואין שיפור)?
  2.מה אני אמור לעשות הלאה במידה ואין תוצאות?

  שלום
  במידה ואתה לוקח מינון מלא לשלשה שבועות ולא מקבל כל הקלה כנראה שלא יעזור. יש מספר תרופות נוספות שיכולות לעזור. למשל ליריקה או כרגע יש מחקר בתרופות לכאב השורף. פנה למרפאת הכאב בתל השומר או איכילוב לצורך קבלת פרטים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת חנן בתאריך 9 באוק', 2011

 29. לפני כ-8 חודשים עברתי אירוע מוחי קל, בצד ימין של המוח, וולפני כחודש בערך, התחילו לי כאבים, כנראה נוירופטיים, ביד שמאל, בתחושה של שריפה ועקיצות, להיכן עלי לפנות על מנת לקבל טיפול, אפילו אלטרנטיבי (ורצוי כזה) לשיכוך הכאב הזה.

  שלום
  ניתן לקבל טיפול ברפואה משלימה דרך קופות החולים
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יוסי בתאריך 17 באוק', 2011

 30. אני בן 77, סובל כ 22 שנה מטריגמינל נאורלגיה. ההתקפים באים לסרוגין ברווחים של כמה חדשים עד שנה ומתחזקים מהתקף להתקף. הנני משתמש בטגרטול 600 מג ביום אך בזמן התקף זה לא מספיק. העלאת המינון גורמת לתופעות לוואי חמורות. תרופות אחרות גורמות גם הן לתופעות לואי. האם טיפול בגלי רדיו יכול למנוע את התופעה? האם בשיטת גמא נייף יש יותר הצלחה לטווח ארוך?

  שלום
  ישנם שתי שיטות של גלי רדיו. פולס וחום בשיטת הפולס לא ניגרם הרס לעצב ולכן פחות מסוכן, מצד שני זמן הפעילות כנראה קצר יותר. לגבי חימום העצב לרמה של הרס שלו יש יעילות ארוכה יותר אבל במחיר של סיבוכים גדולים יותר. שיטת הגמהנייף היא למעשה חימום בשיטה אחרת. יעילותה לאורך זמן שוב טובה אך מידת הסיבוכים יכולה לעלות.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ח.א. בתאריך 22 באוק', 2011

 31. שלום,
  אני בן 24, סובל מאריתמיה (ביגמיניאה), שחולפת במאמץ, וכאבי גב, בעיקר צוואר. האם יכול להיות קשר בין השניים?

  מאת דני בתאריך 10 בנוב', 2011

 32. אני עובד בתכנות בישיבה שעות רבות. לפני כשנה הרגשתי תחושת עקצוצים ברגל ימין במהלך יום העבודה. בסוף היום הסיע אותי הביתה חבר ובדרך הייתה התפרצות כאב חזקה ביותר ומשתקת בירך ימין. לאחר מכן במשך שתי יממות בכל רבע שעה חזרו הכאבים המשתקים במעין פולסים. ביקרתי במיון. הנוירולוג הפנה אותי לבדיקות ראש. המליץ על קלונקס להקלה זמנית. לאחר מספר ימים הכאבים חלפו, אך חוזרים מאז בכל מספר חודשים לתקופה של מספר שבועות. ישיבה והליכה מגבירות את הכאב. במרץ, לאחר שרשרת של בדיקות אובחנתי כסובל ממרלגיה פרסטטיקה והומלץ לי ליטול גבאפנטין. מאחר שאני חולה במחלת רקע ונוטל תרופות רבות, ניסיתי להימנע מכך. אך הכאבים החדים בלתי נסבלים ומפריעים לי בעבודה ובשעות הפנאי. קראתי שהיעילות של גבאפנטין מוגבלת. האם מומלץ להתחיל ליטול אותו? קראתי באתר http://www.bernhardt-roth-syndrom.de/ שיש טיפול פולשני במרפאת כאב עבור התסמונת הזו.
  האם מוכר לכם? מומלץ במצבי? בגרמניה הטיפול נמצא בסל הבריאות עבור מבוטחי קופות החולים על-פי הרשום באתר.
  בתודה מראש.

  שלום
  במידה שמדובר במראלגיה פארסטטיקה יש מספר טיפולים פולשניים שניתן לבצע.
  אתה צריך להגיע לרופא במרפאת הכאב לאיבחון וטיפול.
  בברכה,
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת גל בתאריך 16 בדצמ', 2011

 33. אני סובלת שנים רבות מטריגמינל נאורלגיה וניסיתי כל תרופה או טיפול אפשרי בארץ ובחו"ל ללא הצלחה.
  (TN קלאסי של הבזקים וגם לא טיפיקאלי של כאב נמשך).
  נאמר לי שקנביס רפואי יכול להקל? האם יש אמת במה שנאמר לי?
  תודה

  שלום
  במידה ואכן טופלת בכל התרופות והטיפולים, ויש לך תיעוד על כך יש מקום לנסות קנביס. אליך להגיע למרפאה ציבורית עם המסמכים.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אני-טה בתאריך 28 בדצמ', 2011

 34. שלום, אני מטופלת בכדורי ליריקה 75 , ואלטרול לטיפול בפיברומיאלגיה, כמה זמן לפני כניסה להריון יש צורך להפסיק עם הכדורים?

  שלום
  הייתי ממליץ להפסיק כחודש לפני, אך רצוי להתיעץ עם הגניקולוג שלך
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יעל בתאריך 10 בינו', 2012

 35. ד"ר שלום רב
  במהלך שנתיים הייתי מעורב בשי תאונות אחת מאחור והשנייה חזיתי,מאז למרות טיפול פיזיוטרפי מגוון וארוך, טיפולי דיקור ,וטיפולים משלימים רבים ואחרים, טיפול תרופתי בכל מגוון תרופות לשיכוך כאבים שחלקם הרע לי סימבלתה וליריקה, וכן קסניקל, אלטרולט אוקסקנטין טרמדקס מכל סוג
  שהוא אלגולוזין ואתופן כמו כן לוקח באופן קבוע היום טרמדקס ואקמול פוקוס למגרנות אני סובל מכאב ומגבלה צווארית , כאבי גב שניהם עם בלטים מסויימים אך לא משמעותיים, אובחנתי מספר פעמים גם עלידי פרופסור בוסקילה כסוסל מתסמונת של כאב כרוני, אני סובל מכאבים לא קבועים וסדורים בכל חלקי גופי בעקצוץ מעין חשמלי ושורף כאב קןרן ופנימי וחודר וכן כאב קבוע עמום בשכמות חזה אגן כפות רגלים ובאיזור המרפקים.
  כמו כן סובל סבל נפשי עמוק לאחר מפגש עם אורטופדים וניורולוגים שאבחון העיקרי שלהם
  הוא להתייחס למחלות "אמיתיות"…!
  לאחרונה התחלתי בטיפול בכדור ויפאקס 75xr שהקל על עייפות כללית וחסך בשינה. אני סובל מסמינים נוספים אך לא הלאה אתכם. מהניתן עוד לעשול לטיפול בכאב,להתייחסותיכם אודה, משה

  מאת משה בתאריך 7 בפבר', 2012

 36. שלום
  רציתי לשאול האם אתם מטפלים במרכז גם בכאבים במחלות כגון פיברומיאלגיה.
  אני סובל מזה כ 10 שנים, הייתי במרפאות כאב ולא כל כך עזרו לי. בזמנו לקחתי טרמדקס שמאוד עזר אבל כעת הוא ממש לא עוזר.
  ראיתי באתר שלכם שישנם גם טיפולים פולשניים באיזור עמוד השדרה שיכולים לעזור בטיפול בכאב.
  אשמח להתייחסותכם.
  בתודה מראש,
  משה

  שלום
  טיפולים פולשניים בדרך כלל אינם פיתרון לפיברומיאלגיה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת משה בתאריך 26 בפבר', 2012

 37. בהמשך לשאלה קודמת שלי.
  יש לי כ 10 שנים כאבים פנימיים מאוד חזקים בשרירים ובפרקים, גירודים ועייפות. התופעה דומה לפיברומיאלגיה, אבל ככל הנראה זה לא פברומיאלגיה. לא אבחנו אצלי משהו מוגדר. זה משפיע גם על השינה. ישנם ימים שאין לי בכלל כאב וישנם ימים עם כאבים עזים והרגשת עייפות.
  בעבר לקחתי טרמדקס שמאוד עזר. כיום הוא לא עוזר.
  השאלה אם אתם יכולים לטפל בתופעות כאלה.
  תודה
  משה

  מאת משה בתאריך 9 באפר', 2012

 38. בס'ד
  שלום רב לאחר ניתוח מעקפים לפני 11 שנים הופיעו בשנה אחרונה כאבי תופת בקדמת החזה במקום הצלקת.הכאב גובר בזמן הליכה[אני מבצע הליכה יומית של 5 ק''מ]כל הבדיקות שעשיתי צינתור, מיפוי עצמות,רנטגן ואפילו ניתוח חזה להוצאת חוטי נירוסטה מניתוח המעקפים לא עזרו כל הבדיקות תקינות.רק עכשיו הרופאים הגיעו למסקנה שזה כאב נוירופאטי והתחלתי ליריקה 150 בוקר ו75 ערב הרבה שיפור אין.
  אני מבקש לדעת אם יש טיפול אחר או תרופה אחרת.אני יודע שלא מתים מזה אבל אני חושב שמתים עם זה.אם אוכל לקבל את התשובה במייל אודה לאדוני בכבוד רב ניסים

  מאת ניסים איתן בתאריך 24 באפר', 2012

 39. שלום, קיבלתי לפני כחודש זריקת ולטרן בישבן. ולאחר מכן התחילה חולשה וכאבים ברגליים, כאבים שורפים, דקירות. Emg תקין, ואומרים שזה מחרדה. האם יכול להיות.שכאב דומה לכאב נורופתי והוא אכן מחרדה? האם זה יעבור?

  מאת נערה בתאריך 21 באוג', 2012

 40. שלום,
  לפני כשנה וחצי החלקתי.
  כדי לבלום את הנפילה שלחתי יד לאחור וספגתי חבלה במפרק יד שמאל. לאחר בדיקות, לא נמצא שבר אבל עכב כאבים בלתי נסבלים היד גובסה למשך כחודש וחצי. במשך כל הזמן היד ניתמכה ע"י תליה לצוואר. מ"ס ימים לאחר הורדת הגבס החלו כאבים עזים בכתף באותה היד, כאבים במשך רוב היום וללא כל קשר לפעילות כזו או אחרת גם באמצע הלילה.אצל האורתופד הוזרקו שלושה זריקות דיפרוספאם ישירות למקום שלא הועילו כלל. במרפאת הכאב של מאוחדת הוזרקו עוד שלושה זריקות דיפרוספאם באמצאות סוג של מוליך אך ללא כל שיפור.
  באולטרה סאונד של הכתף נימצא שהכול תקין.
  אני ממתין ארבעה חודשים לתור למומחה כתף ולא יודע מה לעשות עם הכאב. התרופה האחרונה שרשם לי האורטופד היא ארקוקסיה אך התרופה גורמת לי להיות במצב של חוסר תפקוד ולא מקלה על הכאב.כאשר הכאב מגיע הוא חד ובלתי נסבל, ממש כמו מגהץ חם בתוך העצם.
  1-האם זהו כאב על בסיס עיצבי?
  2-האם יש אפשרות או צורך להגיע אליכם למרפאת הכאב?
  תודה.

  מאת נמרוד בתאריך 23 באוג', 2012

 41. אחרי פגיעה עצבית ביד העצב הרדיאלי חתך עמ חסר שלא ניתן לתפור אני ממש מתייסר כאבימ בצורות שונות אי אפשר לתאר במשפט אחד את הכאב וההגבלה בביקור האחרון אצל מומחה יד ציין שיש התפתחות של ARDS מה פירושו ואמ זה יעבור? תודה

  שלום
  אליך להגיע למרפאת כאב ובהקדם. יש לנוע את התפתחות הRSD או ה CRPS
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת סאסי בתאריך 30 באוג', 2012

 42. שלום
  כבר שלושה ימים סובל מהתפרצויות כאב חד ביותר בקודקוד הראש עם הקרנה עד לאוזן שמאל (רק צד שמאל של הראש), הכאב נמשך מספר שניות מועט, ומופיע מידי כמה דקות לפעמים מספר פעמים בדקה , כמו כך הקרקפת רגישה וכואבת במגע בצד שמאל של הראש. נוירולוג שלח לסיטי ללא ממצאים. האם תוכל לעזור?

  שלום
  קשה לאבחן בדוא"ל אבל מכון להיות הי מקובר בכאב ראש מדור צווארי ולחץ על העצב האוקסיפיטלי. ישנלהיבדק במרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ארז בתאריך 13 בספט', 2012

 43. שלום רב!
  אבי עבר ניתוח מעקפים לפני כשלוש שנים, לאחרונה הוא סובל מכאבים באיזור הצלקת. הוא הגיע להתיעצות עם רופא המתמחה בכרורגיה פלסטית, אך אין כרגע כיוון לבעיה. האם כאבים בצלקת ניתוחית כזו הם משהו שצריך להסתגל אליו? תוצאה של פתיחת עצם בית החזה… האם הצלקת הניתוחית היא שכואבת? פגיעה עצבית? אפשר לקבל כיוון ??? העניין משבש את שיגרת חייו. תודה מראש תמי

  שלום
  כאב בצלקת הניתוחית יכול להמשך זמן רב ויכול שלא לחלוף. לפעמים מקורו בנזק עצבי ולפעמים בחיבורים של עצם החזה (סטרנום) בזמן הניתוח.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת תמי בתאריך 12 באוק', 2012

 44. אני בחורה בת 41 רווקה הפסיק לי המחזור לפני כשנה וחצי לקחתי הורמונים שרופא הנשים נתן לי כדורים בכדי להחזיר . חזר לי לתקופה והפסיק לקחתי שוב את הכדורים היה לי דימום חלש רק יום ומאז הופסק כ8 חודשים עד היום . החלו כאבים באצבעות הידיים כשאני קמה בבוקר מהשינה לאחר כחודש החלו גם כאבים בכפות הרגליים האם יש שייכות לכאבים אלו לאי קבלת המחזור ? אודה לתשובתך .

  מאת אורה בתאריך 14 באוק', 2012

 45. שלום וברכה,
  יש לי כאבים באזור הגב המרכזי (קו החזייה). אין לי ספק שהם לא ממקור אורטפדי. הם חזקים ביותר בבוקר עם ההתעוררות (במיוחד אחרי לילה עם שינה עמוקה), ויש בקרים שתחושת הכאב נמצאת גם מלפנים באזור הצלעות. כאילו קשה לנשום, ממש קשה לזוז מרוב כאב, ויש צורך לקחת נשימות עמוקות. תחושתי האישית שיש פה קשר לאיברים פנימיים שמקרינים על האיזור הזה בגב. זה נמשך כבר כמה שבועות, ויש בקרים בודדים שאני מתעוררת והכאב כמעט ולא קיים. בעיקר בלילות שאני לא ישנה טוב, ומתעוררת כמה פעמים. אני לא רוצה תרופות. רוצה להבין מה ולמה הכאב, ולהיות בטוחה שהוא לא נובע ממשהו כרוני ורע שמתפתח אצלי.
  הרבה תודה,
  אורית

  שלום
  לא ניתן מהנאמר כאן לאבחן. פני למרפאת כאב לצורך איבחון.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אורית בתאריך 17 באוק', 2012

 46. לפני כשנתיים וחצי עברתי ניתוח להסרת קברנומה מגזע המוח בארה"ב. כתוצאה מהניתוח סובלת מהרבה בעיות ובראשן החצי הימני של הפנים ויד ימין רדומים עם הרגשה של כפור עד כדי כאב. האם, לדעתכם, ביופידבק יעזור?

  תודה מראש

  בטי

  שלום
  אין שום סיבה שלא לנסות. במידה ויועיל מצוין מאחר וזאת אינה תרופה, ואת יכולה להשתמש בתירגול מתי שאת רוצה.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת בטי בתאריך 17 באוק', 2012

 47. שלום,
  לפני כחודשיים בתי בת ה14 נפלה במהלך טיול ונחבלה בכף רגלה. מאז כאבים קשים בקרסול ובכף הרגל, בצילום ובמיפוי עצמות לא התגלה דבר. הילדה לא מזיזה את הקרסול ואת כף הרגל, או את האצבעות. מטופלת בנוגדי דלקת, ובתוסף ויטמין B. מתהלכת עם קביים. למי אפשר לפנות? תודה רבה.

  מאת זיוה בתאריך 26 בנוב', 2012

 48. אחרי פגיעה עצבית ביד העצב הרדיאלי חתך עמ חסר שלא ניתן לתפור אני ממש מתייסר כאבימ בצורות שונות אי אפשר לתאר במשפט אחד את הכאב וההגבלה בביקור האחרון אצל מומחה יד ציין שיש התפתחות של ARDS מה פירושו ואמ זה יעבור? תודה הייתי במרפאת כאב וגמ קיבלתי ליריקה וזריקות ללא שיפור אני רק סובל יותר ויותר ומוגבל ויש לציין שבמרפאת כאב הגישו לי בקשה לשימוש בקנאבס רפואי למשרד הבריאות על מנת לעזור לי לתמודד עמ המצב הגרוע אלא שבמשרד הבריאות לא הסכימו לתת אישור ואני מאוד סובל מה אני יכול לעשות תעזרו לי בבקשה

  מאת סאסי בתאריך 21 בינו', 2013

 49. האם התרופה קטדולון 400 עוזר לטורטיקוליס ואיזה תופעות לוואי יש לתרופה, מה הפרק זמן שהתרופה אמורה להתחיל להשפיע?

  מאת שאלה בתאריך 7 בפבר', 2013

 50. שלום, בן 33, בשנה האחרונה סובל לסרוגין מתחושת חוסר התרוקנות, מיחושים בקצה הפין ורגישות בפין (כמו אחרי מספר יחסי מין ביום אחד). ביצעתי בדיקות שתן כללית, תרבית שתן, מחלות מין-PCR ואולטרסאונד.
  כל הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין, בבדיקה ויזואלית הכל נראה תקין.
  בימים שאחרי אוננות/יחסי מין התסמינים חזקים יותר ואם נמנעים מפעילות מינית התסמינים נחלשים בהדרגה אך לא נעלמים לגמרי.
  האורולוג חושד שמדובר בבעיה עצבית ולא מוצא טיפול לבעיה.
  איך ניתן לברר זאת ומה יכול להיות הטיפול ?

  שלום
  הבירור הוא בעיקרו אורולוגי. ניתן לנסות תרופות, לכאב עצבי כמו, TCA כמו אלטרולט
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שאלה בתאריך 18 בפבר', 2013

 51. שלום,
  בת 37,אני כחודשיים וחצי אחרי לפרוסקופיה כיס מרה. כל הבדיקות תקינות כולל סי טי וגסרוסקופיה.
  אני סובלת מכאבים לא נסבלים באזורי הצלקות כאב שקיים כל הזמן ודקירות חזקות מידי פעם באזורים שונים.
  נתנו לי נוטנסיל פעמיים ביום.
  נאמר לי שזאת פגיעה עצבית. האם כאבים כאלו הם תופעה מוכרת לאחר ניתוח שכזה? כמה זמן אחרי הניתוח ניתן לפנות למרפאת כאב?
  מה מומלץ לעשות כדי להתגבר על הכאבים?
  תודה

  מאת גלית בתאריך 6 במרץ, 2013

 52. שלום,
  בת 37, חודשים וחצי אחרי לפרוסקופיה כיס מרה. סובלת מכאבי בטן קבועים, כאבים בצלקות, ודקירות מאזורים שונים כאבים בלתי נסבלים.
  נאמר לי שהכאבים מפגיעה עצבית. נתנו לי נוטנסיל פעמיים ביום.
  האם כאבים כאלו לאחר ניתוח מוכרים?
  כמה זמן לאחר הניתוח ניתן לפנות למרפאת כאב?
  האם כאבים ממקור עצבי הם הפיכים?
  תודה

  מאת גלית בתאריך 6 במרץ, 2013

 53. שלום, אני בת 24, בגיל 12 עברתי ניתוח אורטופדי בעצם הפיבולה (עקב נפילה)לתיקון varus heel,הניתוח לא הוביל לשיפור בהליכתי, התגלתה אצלי נוירופתיה ברגל שמאל המתבטאת ב drop foot, ואף ברגל ימין נמצאו שינויים נוירולוגים. הפנו אותי לביופסיית עצב ברגל ימין, חוששת מאוד לגשת, האם יש דרך אחרת למצוא את הסיבה/ הפתרון/ המשך הטיפול למצב במקום הביופסיה..?

  מאת מאי בתאריך 14 במרץ, 2013

 54. יש לי לחץ בעצב האוקסיפוטלי .קבלתי זריקת וולטרן ו-גאבפנטין ץהכאב נמשך חודש. שאלותיי: הסיבה למצב זה ? האם יש צורך בפיזיותרפייה או בבדיקות ? ( הכאב בצאוור,והראש ויש מוגבלות בתנועה בעיקר כשמניחים ראש על הכרףוכשמכופפים ראש אחורה.
  (עשיתי בדיקת סיטי צאוור( תקין) תודה !!!

  שלום
  יש מקום לבלוק אוקסיפיטלי במידה וזאת האבחנה הנכונה. פנה למרפאת כאב לצורך הטיפול.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת מלי בתאריך 29 במרץ, 2013

 55. בס"ד
  אני בן 32 בשנתיים האחרונות אני סובל מכאבים בצד שמאל של הגוף שמקורם באיזור עכוז מפשעה כתף מותן וירך שמאל לאחר
  סידרה של בדיקות שבמהלכם נשללה ע"י אורתופדים אבחון של פריצת דיסק ובנוסף נשללה האפשרות של פיברומילגיה עי ראומטולוג הועלתה האפשרות למרלגיה פרסטטיקה ראשית האם הסימפטומים שאני סובל מהם עונים לאבחון של מרלגיה ושנית האם אתם עוסקים בתחום זה ?
  תודה

  שלום
  אינם תואמים מירלגיה פראסטטיקה על פי התיאור שלך.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת אלי בתאריך 10 באפר', 2013

 56. שלום רב.
  לאחר קרע מלא בכתף והפלקסוס ברכיאלי+שחזור מלא של מערכת העצבים, היום אחרי 4 שנים מהתאונה הכאבים מתחזקים ומתעצמים עם תחושות שורפות מאחורי הכתף במיוחד שאני במנוחה, אני מטופל בקנביס בשילוב טרמדקס מ"ג300
  הומלץ לי 3 זריקות אפידוראליות עם שיקוף במרווחים של שבועיים.

  על סף יאוש\ מה אני עושה??

  תודה רבה מראש
  לצוות המומחים.

  שלום
  יש מקום לשקול השתלה של SCS. פנה למרפאת כאב.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת שימעון בתאריך 26 באפר', 2013

 57. אני מאובחנת עם טרשת-נפוצה משנת 2000.
  כ-12 שנה התקפי כאב בשיכמה השמאלית, גרד נוראי בעומק אוזן שמאל, גרד בעין שמאל וטשטוש ראיה עד לכהות מוחלטת. התקפים של 20 דק',כיום 3-4 התקפים ביום, מעירים משינה לפנות בוקר. בעבר- 8-9 התקפים בלילה ובמשך היום ללא הפסקה, טופלתי במגוון תרופות אנטי- אפילפטיות ובשלב מסוים אובחנה הבעיה כ- עצב ה "ספנופלטיין". עברתי 4 פעמים "בלוק"נסיוני לגנגליון דרך הלסת, עירויי לידוקאין, הזרקות ישירות של לידוקאין, קנביס רפואי..החיים הם לא חיים.
  אפשרות של גלי-רדיו לצריבת הגנגליון.. האם יש מקרים שהשתמשו? האם ידוע על מקרה דומה שטופל בהצלחה?

  שלום
  יש טיפול של צריבת הגנגליון דרך האף ע"י רופא אף אוזן גרון בגלי רדיו. אינני יודע מי מבצע בישראל.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת ס. בתאריך 10 ביוני, 2013

 58. אני לאחר תאונה קשה שבה נפגעה רגל ימין שלי בברך לאחר החלפת רצועות ופגיעה קשה ואנושה בעצב הימני וכתוצאה מזה יש לי DROOP FOOT הזרמים חזקים מאד בוצע ניתוח לשיחזור העצב אך ללא שינוי לצערי הרב אני חי כל יום על כדור ליריקה 150 מ"ג ומעל חודש דווקא ברגל שמאל בירך יש לי תחושת שריפה קשה מאד ורציתי לדעת אם זה סוג של סימפטום למחלה כלשהיא? ואם קשורה לצניחת כף הרגל שיש לי? מה עליי לעשות?

  שלום
  מאחר והכאב והשריפה בצד שמאל אינני בטוח שיש קשר. אך אלייך להיבדק על ידי נוירולוג.
  בברכה,
  ד"ר איתי גור אריה
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת איתן בתאריך 22 ביוני, 2013

 59. לצריבת גלי רדיו בעצב ה ספנופלטיין, האם צורבים את הגנגליון? או "בוחרים" תחת שיקוף "ענפים" בהתאם לכאב שמופיע בהתקף?
  מה עושים כאשר לא כל אזורי הכאב והגרד אופייניים להתקף ספנופלטיין?

  מאת גל בתאריך 24 ביוני, 2013

 60. שלום ברצוני לדעת מדוע יש לי קילופים בשיער כמו קליפות ,האם זזה מהסימבלאתה ?אני לוקחת כדור זה כבר חודש הוא טוב אך האם כל החיים אצטרך לקחת אותו ?לא הבנתי מה הוא עושה ,מרגיע?או מטפל באופן יסודי בבלט בחוליה שמצאו לי כי סחוס יצא לי שם,המון תודה

  מאת שוש בתאריך 25 ביוני, 2013

 61. אני בן 65 לפני שנה וחצי שכבתי באיכילוב בנוירחרוגית לאחר כאבי גב עזים ביותר לאחר ברורים רבים וחשד להרפזוסטר וארוע מוחי הכל נשלל.שוחררתי לאחר כחודשיים עם כאבים בגפיים וחולשה כבדה בברכיים ובכל הגפיים עם רדימות ואבחנה של multifocal cidp וטיפול אחת לשלוש שבועות ב ivig 35 mg כעבור שנה היום כאבים עזים ביותר עם קרעים קטנים בשריר התאומים רגל שמאל כאבים עזים מטופל בקנביס רפואי החיים אינם חיים לא ישן בלילות לא יכול לדרוך על רגל זו חידשו לי אחת הסטרואידים במינון של 10 מ,ג והמשך טיפול ורידי אחת לשלוש שבועות ivig והחמרה בכאב למרות כל התרופות כולל ליריקה 150 mg קיבלתי טופול סטרואידי של 60 mg והופחת בהדרגה עד ל 0 והכל החל לאחר כחודש ימים מהפסקת הסטרואידים כאבים וכאבים ללא הפחתה השאלה מה עושים? החיים קשים ביותר

  מאת מ. בתאריך 26 ביוני, 2013

 62. הנני סובל מזה כחצי שנה ממרלגיה פרסטטיקה.
  הכאב הנו 24 שעות ביממה בנוסף לתחושת נימול וזרמים חזקים המעירים אותי מדי לילה משנתי.
  אשמח לדעת אם הנכם מטפלים בסוג זה של כאב והאם קנביס רפואי יכול לעזור במצבי

  מאת זיו בתאריך 27 ביוני, 2013

 63. שלום,
  מזה חודש אני נתקפת מספר פעמים ביום בכאב בצורת זרם חשמלי קצר וחולף בראש בצד ימין, מה קורה לי ?

  מאת יוכי בתאריך 14 ביולי, 2013

 64. אימי עברה לפני 4 שנים ניתוח להסרת גידול סרטני מהראש,מאז סובלת מנוי רופאיה חזקה מאוד,מטופלת במרפאת כאב בהדסה,מקבלת לירקה 75 מג וקנביס רפואי,כל הזמן תחושת נימול,שריפה,עיקצוצים ברגליים עם הקרנה ליד שמאל,בקושי ישנה מאחר והכאב חזק,אין לה אורח חיים נורמליים,צבע העור ברגליים כהה מאוד,האם יש טיפול להעביר את המחלה הארורה הזאת:נוירופתיה? לא רק טיפול בכאב,אלא טיפול במחלה??????

  מאת נטלי בתאריך 26 ביולי, 2013

 65. שלום,
  אני בת 24 ולפני 6 שנים עברתי ניתוח אורטוסקופי בכתף ימין לאחר פריקות חוזרות במשך שנים. לפני 3 שנים הניתוח כשל וחזרתי לפרוק את הכתף על בסיס דו שבועי לפחות. כמו כן אובחנתי עם גמישות יתר במפרקים וגם כתף שמאל מתפרקת באופן קבוע. יצא לי להחזיר את הכתף לבד פעמים רבות אך עכשיו יש לי צריבות ותחושות חדות של כאב לעיתים קרובות, אפילו חזקים מספיק שאקום מהם מתוך שינה עמוקה.
  המליצו לי לחזור על הניתוח האור ובקופי אבל אני בספקות בנוגע לניתוח,
  ייעול להיות שטיפול במרפאת כאב יעזור להקל על הכאבים?
  יש משככי כאבים שמומלצים במצב כזה?

  תודה רבה מראש!!

  מאת טל בתאריך 6 באוג', 2013

 66. לפני 4 שנים ננשכתי על ידי כלב פיטבול נשיכה עמוקה עד העצם סבלתי מכאבים איומים הייתי מאושפזת בבית חולים במשך חודש עקב כאבים וזיהום חמור,ולא הייתי יכולה לעמוד או לשבת במשך חודשים הרגל הייתה פתוחה וזה היה נראה ממש מחריד עד שזה הפך לצלקת עם שקע ברגל. היו לי נפיחויות ובצקות ומאז נפגע לי העצב באיזור אין לי רגש ומרגישה זרמים. במשך כל הארבעה שנים לא היו לי כאבים ממש לפעמים בקור והייתי שורדת ועדיין ממשיכה ללכת רגיל. אתמול בבוקר קמתי עם כאבים ממש איומים ברגל ואני לא מצליחה ללכת ולעמוד הכאבים לא עוזבים אותי לרגע אני מרגישה בדיוק את אותו כאב שהרגשתי בתקופה שננשכתי כמו כאבים בעצם שפשוט לא נותנים לי לקפל את הרגל ולא לדרוך עלייה ויש לי ממש נפיחות ברגל בדיוק במקומות שהיה לי נפוח בזמנו . אשמח לדעת אם יש דרך לטפל ולדעת האם זה יכול להיות שאחרי ארבעה שנים הכאב יחזור ומימן זה יכול להיות ? תודה .

  מאת חסוי בתאריך 14 באוג', 2013

 67. עברתי ניתוח קיבוע צוארי,מאז הניתוח אני סובל משריפות ברגלים ובידיים,שריפות ברמה שאני לא מצליח לישון שעה אחת רצופה,אני מטופל בלריקה,טרגין,וזה לא מרגיעה לי את הכאבים האם קיים טיפול להרגעת הכאבים אשמח לקבל תשובה במהרה

  מאת זכי כראדי בתאריך 5 בנוב', 2013

 68. אבי סובל קשה מטרג'ימינל נורלג'יה הוא נמנע מלקחת כדורים כי יש לו בעיה נוספת במעי וכדורים לא עושים לו טוב. האם יש פעולות שניתן לעשות חוץ מניתוח שלא מהוות סיכון שעוזרות. האם מכשיר ה painshild הוכיח את עצמו בפתרון מחלה זו
  תודה על תשובתכם

  מאת ענת בתאריך 5 בנוב', 2013

 69. שלום,

  מדי כמה זמן (יכול להיות שבועות, חודשים אך לפעמים ימים) אני חש פתאום כאב חד, באזור החיבור שבין הכתף לחזה. זה מעין דקירה, או שוק חשמלי . בדרך כלל זה בא כ"דקירה אחת" ולאחריה "דקירות משנה". לאחר מכן במשך כמה דקות יש לי תחושה קצת "מעורפלת". חשוב לי להדגיש כי אני בריא, בן 32.

  מה זה יכול להיות??

  מאת יובל בתאריך 18 בנוב', 2013

 70. שלום. אני בן 48 בריא בדרך כלל( פרט לאודם בקיבה ותת פעילות בלוטת התריס) .מזה כחודשיים אני סובל מצריבה וכאבים בפין בקצה. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות:אולטרסאונד. שתן לציטולוגיה בדיקת ציטוסקופיה. בדיקות שתן ודם למינהם כולל שתן לפיטריות שונות. כל הבדיקות תקינות והרופאים לא הצליחו להבין מה יש לי. חשוב לציין הכאבים הינם בילתי נסבלים במשך כל היום כך גם לפני מתן שתן לאחר מתן שתן ובכל מגע כלשהו עם האיבר. אודה לך אם תוכל לכוון אותי מה לעשות והאם יש מצב לבעיה עיצבית.תודה רבה מראש.

  מאת פיני בתאריך 18 בדצמ', 2013

 71. שלום,
  תיאור מצב: סובל מרדימות בירך שמאל חיצוני וקדמי מלווה בתחושת צריבה.
  תחושות אלה מתעצמות בישיבה. לדעתי: מרלגיה פרסטטיקה.
  שאלה: מה הם דרכי הטיפול?
  תודה ( אני בן 59 ).

  מאת דניאל בתאריך 26 בדצמ', 2013

 72. שלום רב,
  במשך 5 שנים שאני מרגישה תחושת צריבה בירך הימנית, כמו זרמים, התחושה מתעצמת בעיקר כשאני לובשת מכנסיים צמודים, הייתי כבר אצל כמה נוירולוגים ועשיתי בדיקת emg שיצאה תקינה, אני לא יודעת ממה זה נובע וזה נורא מתסכל בעיקר שהכאב מופיע בפתאומיות שגורם לי חוסר שקט ואי מנוחה,
  אשמח לחוות דעת בנושא, תודה רבה מראש!

  מאת דיקלה בתאריך 8 בינו', 2014

 73. בת 65 סכרתית
  אני כבר שישה שבועות עם הרפס זוסטר כלומר סיבוך וכאבים לוקחת ליריקה 150שמטשטש מאד
  מרגישה חצי בטן ימנית כמו דלקת גדולה של פצע פנימי מושך,האם זה הגיוני?אין מי שיגיד לי שאכן זה יכול להיות
  כמה זמן הסיפור יכול להמשך סובלת נורא

  מאת חנה בתאריך 15 בינו', 2014

 74. בשאלתי הקודמת שכחתי לציין פרט חשוב שאני סכרתית 25 שנה מטופלת בכ אינסולין בייטא וכדורים עם פגיעה נוירופטית ברגליים

  מאת חנה קןרצויל בתאריך 15 בינו', 2014

 75. בת 35 במשך הריון שלישי היו לי הכאות מרובות . לקראת סוף ההריון החלו כאבים ברגליים בעיקר בכף הרגל.
  לאחר הלידה הכאבים הפכו לבלתי נסבלים בעוצמתם עד לחוסר תפקוד ממש, בעיקר בחלק העליון של כף הרגל, דהיינו בגב הרגל, מהאצבעות ועד הקרסול.
  כל נגיעה בעור, לבישת גרב, מגע עם הסדין, וכו' מסבות כאב נורא. אני לא מסוגלת ללכת ורק צולעת ונופלת מותשת למיטה לאחר שני מתאמצת ללכת מעט.
  כל הבדיקות יצאו תקינות: דם, רנטגן, סי טי, EMG, ומה לא?
  כל התרופות השונות שקבלתי ממשפחות שונות לא עזרו ו/או היו להן תופעות לואי חריפות.
  לבסוף הניאורולוג נתן לי ליריקה ואלטרולט אותם אני נוטלת בקביעות אשר לפעמים הופכים את הכאבים לנסבלים ולפעמים הכאבים חוזרים לעוצמתם המלאה.
  וכן עם המסגים שאני עושה לפעמים עוזרים מעט והכאבים חוזרים כאילו כלום.
  אני חסרת אונים יש לי בנוסף לתינוק עוד שני ילים קטנים בבית ואני פשוט לא מסוגלת לתפקד.
  המומחה לנאורולוגיה אמר לי שזה כנראה כאב ממקור ניאורופטי ושזה יחלוף מעצמו אך לא ניתן לדעת מתי……..
  האם נגזר עלי לסבול את כאבי התופת האלה עד אז? או שניתן אצלכם לטפל בכאב ולהחזיר לעצמי את איכות החיים שלי ?
  בתודה מראש

  שלום
  לא ניתן מראש לקבוע האם ניתן להצליח בטיפול.
  בברכה,יש מספר טיפולים
  ד"ר איתי גור אריה שונים נוספים.
  ד"ר סילביו בריל
  המרכז הארצי לרפואת כאב
  קביעת תורים: 077-7779222

  מאת יעל ברש בתאריך 6 בפבר', 2014

 76. אני סובל מטריגמינל נורלגיה למעלה מעשרים שנה. ניסיתי את כל התרופות האפשריות, ומשככי כאבים גם הם ללא תועלת. הכאבים בלתי נסבלים וכנראה כתוצאה מהם איזון לחץ הדם השתבש.פעמיים קיבלתי טיפול של גלר"ד לקצות העצב, פעם אחת זה עזר ל3 חודשים ובפעם השניה בכלל לא עזר. הגעתי לשלב שאני זקוק לפעולה כירורגית משמעותית יותר. מה הדרך הנותנת את התוצאות הטובות ביותר עם מינימום של סיכונים ותופעות לוואי?
  תודה

  מאת חן בתאריך 6 במרץ, 2014

 77. אמי בת 78,
  מה ניתן לעשות כדי לעזור לה לכאבים בגב תחתון, הצילום מראה שבר בחוליה L1.
  הכאבים כנראה אינם רק אוטופדיים אלא גם נוירופתיים מכיוון שהיא מתארת תחושת שריפה בזמן התקף.

  מאת חני בתאריך 20 במרץ, 2014

 78. שלום אני בת 16 שברתי את היד בעוד שבוע מורידים לי את הגבס אחרי חודשים ויש לי זרם באמה וחצי מהקמיצה השאלה שלי היא שהזרם אומר שעדיין יש שבר וזה לא יסתדר ורק אחרי יהשבר יסתדר יורידו לי או שזה מסתדר עם הזמן והפיזוטרפיה ?( השבר הוא בשורש כף היד)
  השאלה השניה שלי היא האם אני צריכה להישאר עם הגבס יותר או שלא ומה הסיכון שעם אני ומצרף לעשות ניתוח ?

  מאת דניאל בתאריך 21 באפר', 2014

 79. שלום רב,
  לפני כשבועיים אובחנתי ב ms אחרי בדיקת mri שהראתה צלקות רבות. מאז אני מטופלת בסטירואידים (שבוע דרך הוריד) ואז מינון קצת פחות בבית דרך הפה. מאז, יש שיפור בהליכה אך התחיל טשטוש בעין השמאלית (שלא היה קודם) וכאבים נוראיים בשרירים. האם זה דבר טבעי ומקובל שבשיא נטילת הסטירואידים בתקווה שההתקף העשווי יעבור, יתפתחו עוד כאבים ומוגבלויות? האם זה יכול להעיד עם כך שהמחלה כבר בשלב פרוגריסיבי ולא rrms כמו שנאמר לי בעת האבחנה? חדוב לציין שהמחלה חדשה והטיפול היחיד שקיבלתי עד עכשיו הוא הסטירואידים. האם כדאי לשנות משהו או שזהו אופי המחלה ואין החלמה מהתקפים? תודה רבה מראש

  מאת שירי בתאריך 19 במאי, 2014

 80. שלום רב
  לפני כשבוע נחתכתי חתך עמוק מזכוכית במרכז כף יד ימין. נזקקתי לארבעה תפרים מאז אין לי תחושה בקצה האצבע מעל הציפורן (האצבע שליד האגודל) הייתי בבדיקה אצל כירורג והוא אמר ללא בדיקה רק שאל וענה כי יש פגיעה בעצב. וישר אמר שייתכן שאצטרך ניתוח.
  שאלתי היא האם יש סיכוי שהעצב יתאושש לבד? שהריי מדובר רק בקצה האצבע תחושה של הירדמות. והאם תחושת הזרם החזק שאני חש באצבע זו מדי פעם שאני מותח את היד יעבור? והאם הזריקה שנתנו לי להרדמת היד שבא הרגשתי זרם חזק היא שהזיקה?? ייתכן? תחושת הזרם תעבור?
  תודה רבה. מחכה לתשובה. אני פוחד מניתוח.

  מאת יוסי בתאריך 27 ביוני, 2014

 81. שלום, שמי בר
  חבר שלי פצוע עופרת יצוקה ברגל ימין, לאחר אין ספור ניתוחים ואת האחרון הוא עבר לפני חודש וחצי, הוא מרגיש כמו סכין ננעצת לו בכף הרגל בסביבות ה 10 פעמים ביום. אין לי דרך לעזור לו להקל על הכאב. הוא נוטל מריחואנה רפואית אך היא לא עוזרת לו ממש. השאלה שלי האם יש משהו שכן יכול?

  מאת בר בתאריך 2 ביולי, 2014

 82. ילדתי ברוך השם לפני שבעה חודש.לקחתי אפידורל וחשבתי שכאבי הגב חזקים בגלל האפידורל כי רבות מדווחות על כך.בחודשים האחרונים יש לי כאבי ברכיים..כשאני יושבת או עומדת קצת…ולפני כחודש יש זרמים ברגל ימין חמים..מדי פעמ מלחיץ…מטפל ברפואה סינית אמר שזה קשור לכבד…ומיד התחלתי בתה צמחים מר…שהמליץ..ומכינה שתיה ירוקה מסלק כרפס פטרוזיליה ולימון….אשמח לדעת מהי דעתך בבקשה. בבדיקת דם הכל תקין ברוך השם. מקווה שהכל יסתדר
  .ושארגיש תמיד טוב לטפל בבתי היקרה.

  מאת יולי בתאריך 5 ביולי, 2014

 83. שלום רב . לפני שבועיים התחלתי להרגיש ברגל שמאל זרמים וגם הרגל נרדמת . הזרמים מופיעים גם שאני יושב על כיסא או שוכב על המיטה או עומד על הרגליים 10 דקות מתחיל זרמים ברגל שמאל ** מה עלי לעשות ? תודה מאת מוטי 31/07/14

  מאת מוטי בתאריך 31 ביולי, 2014

 84. שלום רב
  עברתי ניתוח לתיקון עקמת 120 מעלות!לפני חודשיים וחצי,הניתוח הצליח והצליחו לעשות תיקון די יפה ולא רק לעצור את ההחמרה, אך לצערי הייתה פגיעה מוטורית וסנסורית במהלך הניתוח
  שוחררתי לאחר הניתוח לשיקום בבית חולים אלין, בירושלים, העניין המוטואי די הסתדר אך הסנסורי לא, אני לא מרגיש את רגל שמואל מהמותן ומטה כמעט בכלל בנוסף בחודש האחרון התחילו לי כאבים מאד חזקים בכף רגל שמואל המתוארים על ידי הרופאים ככאבים נוירופתים כאבים שורפים ודוקרים מאד וכף הרגל רגישה מאד לנגיעה .
  טופלתי במספר תרופות שבניהם גם ליריקה ללא שיפור.
  מה אתם יכולים עוד לעזור לי אני סובל מאד ולא מצליח ללכת
  אני בן 16 וחצי

  תודה רבה

  מאת יוסף חדד בתאריך 3 באוג', 2014

 85. שלום בתי בת 10 היא כבר יותר מחצי שנה סובלת מדלקת בעצם הנביקולאר (עצם הסירה) בכף הרגל עם כאבים חזקים בזמן דריכה. טופלה בכדורי נוגדי דלקת וכאבים כמו נרוסין, ארתופן לא עזרו לכאבים. הילדה עשתה צילומים, אולטרסאונד לראות את רמת הדלקת והראה שהיא דלקת ברקמות הרכות יש לה רקמה מעובה מסביב הגידים ונראו סדר. עשינו מיפוי עצמות לכף הרגל ויצא בסדר.
  כרגע אנחנו צריכים לקבל תשובות לבדיקת MRI שעשינו בנתיים אנחנו עושים פיזיותרפיה פעמיים בשבוע והתחלנו במקביל דיקור סיני.
  רציתי לציין שהיא סובלת מגיל שנתיים מאסטמת העור.
  הרופא מנע ממנה לדרוך על הרגל כחודש וחצי לראות אם ללא דריכה הדלקת תעבור וגם הכאב…זה לא עשה כלום ורק החמיר את המצב כי בגלל הכאב החזק קשה לה לחזור לדרוך רגיל בלי תמיכה של קביים. אנחנו בפיזיותרפיה ובדיקור אבל הכאב לא עובר ומחמיר בזמן דריכה. אני לא יודעת מה לעשות הרופאים אומרים עכשיו בגלל שלא נמצאו ממצאים בבדיקות שאין להם תשובה מתי הדלקת תעבור ניתוח הם לא מוכנים כרגע לעשות כי היא קטנה רק אולי בגיל 14 אם היא תצטרך.
  אני כבר לא יודעת איך עוזרים לה להעביר את הכאב ששום כדור לא עוזר. הכאב נמצא גם בזמן מגע באזור העצם. אולי אתם יכולים לייעץ לי מה ניתן לעשות. והאם ילדה בגילה יכולה לקבל אישור ממכבי להגיע למרפאת הכאב .

  מאת אמא דואגת בתאריך 19 באוג', 2014

 86. שלום אני בת 18 וכבר זמן רב שאני סובלת מכאבים בשתי הידיים באיזור שמעל המרפק ומתחתיו עד לכף היד.
  הכאבים באים נעלמים וחוזרים ללא כל פגיעה או סיבה שאני יודעת עליה.
  הכאב הוא כאב שורף שכואב אפילו במגע העדין ביותר ביד, לרוב הכאב חולף לבדו לאחר יומיים-שלוש וחוזר שוב פעם או פעמיים בחודש.
  רציתי לדעת איך אוכל לטפל בכאב ולהפסיקו, תודה מראש.

  מאת נעמה בתאריך 16 באוק', 2014

 87. שלום רב,
  אני בת 49, מזה כ-7 חודשים אני סובלת מכאבים מפושטים בגוף, בעיקר בכפות הרגלים וגם בשכמות, בזמן האחרון מופיעים גם כאבים מידי פעם באגןובמקומות נוספים.
  בשלושת הימים האחרונים הופיעה גם תחושה קבועה ( מורגשת בעיקר בישיבה או בשכיבה ) של זרם חשמלי ברגלים ובידיים, תחושה מעיקה שלא נותנת מנוחה. בדיקות דם שביצעתי מס' פעמים לא העלו דבר, אורטופד שצילם את כפות הרגלים והגב העליון התרשם מפסייטיס פלנטרי, בהערכה ראומטולוגית כולל בדיקות מעבדה לא נמצא ממצא משמעותי.אציין בנוסף שאני מטופלת בטמוקיפן מזה כ- 3 שנים ( כטיפול מניעתי בעקבות ממצא טרום סרטני בשד, ללא הקרנות או כימו) אני בחרדה מהתחושה שמשהו עובר על הגוף שלי… האם נדרשת לדעתך בדיקת EMG ?

  מאת סיגל בתאריך 19 באוק', 2014

 88. שלום רב,
  אני בת 49, מזה כ-7 חודשים אני סובלת מכאבים מפושטים בגוף, בעיקר בכפות הרגלים וגם בשכמות, בזמן האחרון מופיעים גם כאבים מידי פעם באגןובמקומות נוספים.
  בשלושת הימים האחרונים הופיעה גם תחושה קבועה ( מורגשת בעיקר בישיבה או בשכיבה ) של זרם חשמלי ברגלים ובידיים, תחושה מעיקה שלא נותנת מנוחה. בדיקות דם שביצעתי מס' פעמים לא העלו דבר, אורטופד שצילם את כפות הרגלים והגב העליון התרשם מפסייטיס פלנטרי, בהערכה ראומטולוגית כולל בדיקות מעבדה לא נמצא ממצא משמעותי.אציין בנוסף שאני מטופלת בטמוקיפן מזה כ- 3 שנים ( כטיפול מניעתי בעקבות ממצא טרום סרטני בשד, ללא הקרנות או כימו) אני בחרדה מהתחושה שמשהו עובר על הגוף שלי… האם נדרשת לדעתך בדיקת EMG ?

  מאת נועה בתאריך 19 באוק', 2014

 89. סובל מזה שנים מכאבים לסירוגין במחזורים בלתי קבועים מכאב וצריבה בקצה הדין ללא קשר להטלת שתן
  בעבר עברתי בדיקות שונות שכללו בעיה פתלוגית
  אחד מטאורולוגיה טען שיש מצב שמדובר על דלקת כרונית בערמונית שזה מקור הכאבים עימם אצטרך לחיות.
  המצב הנו שאיכות חיי פגומה בלשון המעטה. תקופות מחיי אני הולך לישון קם בבוקר ומעביר את היום בכאבים עמומים בקצה הדין שגורמים לי אי נוחות רבה וגירוי רב למתן שתן
  אודה להתיחסותך
  תודה
  אבי

  מאת אבי בתאריך 26 בנוב', 2014

 90. שלום לצוות יש לי במשפחה חברה אשר סובלת מאוד ממחלה שנקראת FOP ונראה כי לא כ"כ מכירים אותה כאן בארץ ולא טיפול ואף לא בביטוח הלאומי מכיוון שבביטוח הלאומי גם לא יודעים לאיזה סוג של מחלה לשייך אותה ומהם בדיוק המגבלות למרות שכבר עברה המון וועדות,היא לא מתפקדת כראוי לא עומדת ללא עזרה ובטח לא מתפקדת לבד במשק בית ,אז אודה מראש על כל נתון ודעה שלכם.תודה מראש

  מאת paul/b בתאריך 3 בדצמ', 2014

 91. שלום
  כבר מספר שני סובלת מכאב נוירופטי בכפות הרגליים, נסיתי ליריקה סימבלטה בלי ועם גאבאפטין, וגם טיפול במרפאת כאב עי לידוקאין כלום לא עוזר .מיואשת

  מאת למותכבר בתאריך 6 בינו', 2015

 92. שלום דוקטור, אני בן 16, גובה 170סמ ושוקל 49קג.
  קצת על בעיות הרגליים שלי; יש לי עצם עודפת בשתי כפות הרגליים הנראת כמו קרסול שני 5סמ מתחת לקרסול (ליד הקשת). יש לי פלטפוט קיצוני בשתי הרגליים ושני אלו גורמים הן לכאבים בעצמות העודפות והן לכאבי ברכיים מדי פעם. עקב זאת, אני משתמש במדרסים ששיפרו מעט את המצב אולם, אני עדיין מוגבל בהליכה ופעילות ספורטיבית שלי עקב זאת, אני הולך לעבור ניתוח בקרוב.
  אני באתי לכאן מכיוון שלאחרונה, כאבי הברכיים החריפו (בעיקר ברך שמאל) ובנוסף לכך התחילו לאחרונה מין זרמים חשמליים בברכיים (בעיקר בברך שמאל) מדי פעם שדמויים לרטט של פלאפון אלא שהם ללא הפסקה במשך 30-60 שניות.
  לא מצאתי שום דבר על החלק האחרון בשום מקום ואשמח לעזרה ממך,
  תודה מראש.

  מאת י.מ בתאריך 7 בינו', 2015

 93. נפלתי בעבודה לפני כ4 חודשים בתחילה אמרו נקע למרות שלא יכולתי לזוז בכלל כעבור 3 שבועות נגשתי לרופאה עם כאבים עזים לקבל חופשת מחלה ואז גילו סדק ובצקת הרגל הייתה מאוד נפוחה עברתי מאז הרבה טיפולי הדרותרפי ופיזיותרפיה יש שיפור אבל עדיין סובלת מכאבים צולעת ממש ולאחר הליכה של בערך 20 דקות אני מרגישנ כאבים בשתי הרגליים בתחילה אמרו זה יעבור לאט אך אורטופד אמר לי אתמול אין לך כלום שאלתי אותו למה אני לא יכולה ללכת וכואב לי נורא אני גם בבית בקושי מתפקדת מכאבים מה יש לי אם כן סתם לאחר נפילה אני לא יכולה ללכת בצורה נורמלית ללא כאב או צליעה אני בת 53 מה עושים האם בגלל אמירה כזאת מפסיקים לעבוד לצמיתות כי אינו רוצה לתת לי המשך מחלה וככה אני לא יכולה לעבוד בשום עבודה אשמח לדעת מה קורה איתי או איזה טיפול עליי לעשות כדי לחזור לתפקד תודה מראש

  מאת נחמה(חסוי) בתאריך 21 בינו', 2015

 94. מה יש לי למה אני עדיין לא יכולה ללכת וכואבת לי כף הרגל גב תחתון ושתי הרגליים בזמן הליכה

  מאת נחמה(חסוי) בתאריך 21 בינו', 2015

 95. שלום ד"ר
  אני כבן 34 צעיר בכל המובנים ופעיל ספורטיבית לפני שנה וחצי התחיל לי כאב בחוליה L1 ובאגן כשאני בטוח שהכאב הוא מהעצב (הכאב פנימי מקרין לי לשוק האחורי ברגל שמאל, באזור הארבע ראשים בצד הפנימי ולפעמים אחרי מאמץ כואב יותר והכאב הוא חד אבל עם זאת קשה לי "לתפוס" את מקור הכאב) הייתי אצל אורטופד שחשב שאני איזה ילד בצבא שבא להוציא גימליים וכל גם הייתה התייחסותו אלי, אם התסמינים שאמרתי לך מוכרים אנא עצה לי טיפול/דיאגנוזה מכיוון שהכאב הוא בלתי נסבל ויוצא שאני מתלונן המון אני משתמש בטנס שלא עוזר חוץ מזה שברגע שאני שם אותו הכאב הוא חד ביותר אך לא מקל, תודה מראש

  מאת איתי בתאריך 21 בינו', 2015

 96. שלום אני בן 42 ואני סובל מכאבים חזקים באיזור האגן והגפיים כשיש כאב יותר חזק ברגל שמאל הכאבים כל כך חזקים שאני ממש לא מסוגל להיות מרוכז בשום דבר חוץ מהכאב הכאבים תמיד ישנם אך עם עליות וירידות לפני כחודשיים הכאב היה באיזור הגב התחתון עם הכאבים באיזור האגן אך עכשיו יש כאבים בעיקר באגן ובגפיים
  אני לא יודע מה לעשות ואין לי מושג מה יש לי בהתחלה חשבתי שאולי זו התקררות אך אני מבין שזו לא הבעיה
  מה עליי לעשות ולמי לפנות אולי איזה תרופות לשתות על מנת להרגיע את הכאבים
  תודה

  מאת אבי בתאריך 4 בפבר', 2015

 97. שלום בעלי בן 60 בשנת 2011 עבר ניתוח בעצב הפרונאלי. בילדותו טופל באגן לפני 15 שנים ו 18 שנים עבר השתלטת במפרק האגן טיטניום….
  עד כאן כרקע. לפני שלושה שבועות החל לסבול מתחודות עיקצוץ כאב ונימול וגירוד באדך שמאל. עשה בדיקות דם, אולטרסאונד גם לכלעות, בדיקה פיזיולוגית.. אין כיוון כרגע. התחודות מעירות אותו משינה בלילה. במהלך היום מרגיש אהל פחות…. ביקר בערב ובלילה ממד מפריע. מה זה יכול להיות ???? בבקשה עזרה….

  מאת אוסנת בתאריך 10 בפבר', 2015

 98. אני בת 57 אני סובלת מכאב הקשור ללחץ עלעצב האישיאס
  בימים אחרונים הכאב בלתי נסבל ופוגע בניידות שלי. אני יכולה רק לשכב הליכה אן עמידה או ישיבה מלווים בכאבי תופת ברגל שמאל ובתחושת זרימה חשמלית. מה ניתן לעשות?

  מאת יהודית בתאריך 15 בפבר', 2015

 99. ערב טוב, אני בת 40 ולאחרונה החלו אצלי תחושות של שריפה ותחושת חום ברגל שמאל
  . הכאבים מקרנים גם לאגן בזמן שכיבה וכמו כן בכף יד ימין. קראתי המון באינטרנט ודיי נלחצתי מכל הפרשנויות. אודה למיקוד הבעיה ולאיזה רופא עלי לגשת.
  תודה רבה מראש

  מאת אילנה בתאריך 27 בפבר', 2015

 100. שלום רב
  חליתי בשפעת לפני 5 ימים. רוב התסמינים עברו אך יש לי עדיין חום בסביבות 7.8 בממוצע. לוקחת אקמול. מזה יומיים יש לי הרגשה מוזרה בגב..מעין רגישות למגע…אפילו למגע של חולצה. מבקשת לדעת מה פשר העניין? תודה!

  מאת אירית בתאריך 11 במרץ, 2015

 101. שלום רב
  אני בת 38 לפני כשלושה שבועות ב 22.2 עברתי ניתוח קיסרי שהיה תקין , התאוששתי ואחרי שבועיים מהקיסרי תקפו אותי כאבי בטן עזים , בטן שמאלית תחתונה . הכאבים שורפים והם שטחיים יותר וקרובים לעור . הבטן באזור הזה מאוד רגישה למגע . הגעתי למיון ושם חשדו שיש לי תסביב שחלתי , עברתי לפרוסקופיה ובה הפרידו הידבקויות קלות וסידרו שחלה שקצת זזה מהמנח שלה .
  אחרי יומיים מהלפרוסקופיה אותם כאבים חזרו , והדבר היחיד שעזר בהרגעת הכאב קצת זה זריקות וולטרן. אחרי התיעצות עם מרפאת כאב קבעו שהעצב genitofemoral nerve נפגע וזה מה שגורם לכאב . אמרו שזה יעבור עם הזמן ושחררו אותי עם ליריקה 75מ״ג פעמיים ביום וטרמדקס 100.
  התרופות לא עוזרות לי ואני לא מרגישה שיפור במצב , אני מאוד מוגבלת בתנועה שלי לא יכולה לשבת או להתכופף כמו שצריך , ויש רגעים שאפילו לא יכולה להחזיק את התינוק , מיותר לציין שהפסקתי להניק בעקבות התרופות.
  השאלה שלי האם זה מצב שחולף עם הזמן והאם יש טיפולים יותר יעילים ממה שקיבלתי ?
  רב תודות!

  מאת רובא בתאריך 19 במרץ, 2015

 102. שלום, בשנת 2012 נקטע לי גליל דיסטאלי באצבע 2 מימין (דימיננטית) לאחר כאבים וזרמים עברתי ניתוח להוצאת נוירומה דו-צדדי, הכאב והזרמים רק החמירו. נתנומלי לקחתי אלטרולט אל ללא שיפור, היום נתנו לי ליריקה והופנתי למרפאת כאב.שאלתי היא אילו בדיקות עושים בבמרפאת כאב והאם נכון בכלל ללכת לשם. אציין שהופנתי גם לפסיכולוגית רפואית, אשמח לחוות דעת על כך. תודה מראש

  מאת רום בתאריך 22 במרץ, 2015

 103. אני בת 27 5 שבועות לאחר ניתוח הזעת יתר בכפות הידיים , העצב לא מחלים , אין שיפור באיזור הניתוח ויש לי תחושה ביד של שורף .. מה אפשר לעשות , אני כבר לא יכולה לסבול את הכאב הזה , גם משכך לא עוזר …

  מאת רחלי בתאריך 29 באפר', 2015

 104. שלום.
  התפרצה אצלי שלבקת חוגרת… בגב העליון מצד ימין.
  ישנה פריחה וקיבלתי לטיפול זובירקס בכדורים ומשחה לשבוע.
  הכאב בלתי נסבל. אי אפשר לישון. או ללבוש חזיה או חולצה שנוגעת בפריחה שמתפשטת. כדורים נגד כאבים לא עוזרים.
  מעונינת להוציא רשיון לקנביס רפואי. איך עושים זאת ומה התהליך?
  אודה לעזרתכם.

  מאת נירוש בתאריך 21 במאי, 2015

 105. אני בחורה בת 22, לפני שש שנים גילו לי יואינג סרקומה בפיבולה
  עברתי 2 ביובסיות, טיפולים כימוטרפיים, ניתוח להוצאת הגידול, עברתי עוד ניתוח להשתלת עצם (לקחו לי מהאגן) ועוד ניתוח בעצבים של הרגל ( ועוד 3 ניתוחים שקשורים למחלה אבל לא לרגל) . 6 שנים שאני סובלת מכאבים אין ספור כדורים ואוקסיקוד בלי הכרה, לפני בערך שנה הכאבים החמירו והאורטופדים האונקולוגיים ניסו הכל כדי לעזור לי , הייתי 4 פעמים עם גבס והזריקו לי 3 פעמים חומר לרגל .. ואז בדק אותי ניורולוג שאמר שזה בעיה בעצבים ואחרי חודש עברתי את הניתוח . הוא אמר שהעצבים הסתבכו אחד בשני וניהיה לי בלאגן ברגל .. למשך כמה חודשים הכאב נעלם
  ולפני בערך חצי שנה הוא חזר בענק
  הגעתי לרופא כאב שנותן עוד כדורים ועוד כדורים וכלום לא עוזר
  ניסיתי ליריקה, אוקסיקוד, טרמל . הגעתי למצב שאני נוסעת למיון רק כדי לקבל זריקות נגד כאב
  אשמח אם תתן לי עצה מה אני יכולה עוד לעשות?

  מאת מור בתאריך 8 ביוני, 2015

 106. אחרי תאונה סובלת מפריצת דיסקים צווארי ומותני נימול ברגל וצריבה .בכפות רגליים. גם לפי בדיקות עצביות רואים בעיה .הייתי במרפאת כאב קיבלתי רק הרדמה לאותו מקום לא עזר לי כי הכאב נשאר .אני מקבלת כדורים. לכאבים גם לא עוזר .בנוסף אני חולת פיברמולגיה.קיבלתי המלצה לקנביס רפואי ממרפאת כאב וגם מהרופא דחו אותי וביקשו שאני יערר אני זקוקה לעזרה לכאבים שלי אני לא מסוגלת להתמודד איתם יולהתאודה לכם

  מאת ישראלה בתאריך 12 ביוני, 2015

 107. אני בת 43 השנה השניה שכבר אני מרגישה חום תחושה של שרפה שיוצא לי מהשכמות מציק מאוד וגם הרגליים כל הזמן כואבות לי כמו תחושה של התכווצות שרירים תודה רבה לעונה

  מאת שרה בתאריך 19 ביוני, 2015

 108. אני סובל ממחלת c/m/t/ שזה פגיעה עצבית במערכת העצבים ההיקפית כתוצאה מגנטיקה. האם ניתן דרככם להקל על הכאבים.

  מאת נפתלי בתאריך 28 ביוני, 2015

 109. אני שנה לאחר תאונת דרכים (תאונת אופנוע) הייתי מאושפזת לאחר מכן שלושה חודשים עקב ריסוק הקרסול ושבר של העצם הראשי בשוק עברתי חמישה ניתוחים אני סובלת כיום מכאבים יותר ויותר חזקים ברגל אני אמא לשישה ילדים מאוד קשה לי התפקוד היום יומי אשמח לעצה .

  מאת חסויה בתאריך 10 ביולי, 2015

 110. אני למעלה מ 30 שנה עם סכרת וכבד שומני. מזה חודש התברר שאני עם שחמת, מימת וטחול מוגדל.
  מזה 8 שנים אני עם נוירופטיה קשה ביותר, כאבים שהחלו ברגליים והיום הם מפושטים בכל הגוף. האם קנביס עשוי לעזור לי ? אם מותר לקחת בשילוב עם שחמת ? תודה ד.

  מאת דיןדין בתאריך 22 ביולי, 2015

 111. שלום! אמי קבלה אירוע מוחי לפני 5 שבועות ברגל וביד השמאלי יש לה נפיחות וכאבים עזים במיוחד ביד
  תודה מראש

  מאת maz בתאריך 27 ביולי, 2015

 112. לפני כחצי שנה עברתי ניתוח קיסרי וילדתי את ביתי הרביעית, בחדר התאוששות היו לי כאבים בעקבות הניתוח, קראתי לאחות וביקשתי משהו לשיכוך הכאבים, האחות הזריקה לי איזו שהיא זריקה בירך מבלי לשאול אותי ואמרה שזה יעזור וישפר את הכאבים של הניתוח, הרגשתי שריפה איומה בירך וכבר כחצי שנה שאני סובלת מחוסר תחושה באיזור המוזרק, ומסביב לחוסר התחושה כאבים ותחושה של גירוד ועיקצוצים
  אך כל הקוטר של איזור הזריקה בערך 10 ס"מ ללא תחושה כלל
  אשמח אם תוכלו לתת לי כיוון, מה קורה לי או יקרה לי בעקבות כך אני בד"כ אדם בריא והדבר הזה מעיב עלי, בפרט אי הוודאות
  אף אחד לא יכול להצביע על הבעיה וגם לא הצלחתי למצוא יולדת שעברה את מה שעברתי
  אשמח לתשובתכם, תודה

  מאת רבקה בתאריך 30 ביולי, 2015

 113. אי תחושה בפנים וקושי לחשוב הרגשה של
  ראש תפוס (וחוסר זרימה בראש - הרגשה של
  משהו שסתום בראש ולא נותן לחשוב וכן
  חולשה
  עברתיבדיקת סיטי הכל בסדר
  לאיזה רופא אני אמור לפנות

  מאת חסוי בתאריך 30 באוג', 2015

 114. שלום אני סובל בשלוש השנים האחרנות מכאבים בצוואר עליון ופנים והלישון מרגיש אותה כבדה ולפעמים סחרחורת והראש שלי מרגיש שהוא כבד וחום באיזור האחורי של הראש והצוואר וכל הזמן אני עושה קלקים באיזור של הצוואר כדי להפחית את הכאב ולפעמים אני מרגיש גם בגרון כאבים הלכתי לארטופד ושלח אותי לצילום mri באיזור הצוואר היה תקין והלכתי לניורלוג שלחתי אותי לעשות ct ראש גם תקין לאחר מכן חזרתי לרופא המשפחה והרופא שלח אותי לפסכיאטר אני כמעט שנה מטופל אצלו נתן לי כל מני סוגי כדורים וזה לא עוזר כמו צפרלקס וואיבקס ונורמטיוו וזה לא עוזר בכלל אני היום לוקוח וואיבקס 150 וזה לא עוזר ותודה למי שיכול לעזור לי

  מאת עבד חאג יחיא בתאריך 15 בספט', 2015

 115. שלום,אני בן 25 יש פלטפוס,אחרי שנה שהתגייסתי ויצאתי לקורס קצינים, התחלתי להרגיש זרם חשמל ברגלים לפרקים,עכשיו אחרי שלוש שנים, כאשר אני נכנס לישון אני מרגיש זרם חשמל ברגל שמאל בלבד,הרופא של היחידה נתן לי להחליף מדרסים אבל זה לא עוזר,אשמח לדעת מה אפשר לעשות על מנת להקל על הכאב,
  תודה,

  מאת תמיר בתאריך 22 בספט', 2015

 116. אימי בת 62 אובחנה עם ניורופתיה היקפית. כאבים עזית ברגליים עם חוסר תחושה ויציבות כאבים בכפות הידיים.מטופלת בליריקה ובגראס רפואי.לא נימצאה סיבה שגורמת לבעיה כגון סכרת או חלילה גידולים.
  הטיפול שהיא מקבלת לא עוזר כלל לכאבים האם יש עדיין מה לעשות ואם כן מה.
  יש לה כרגע נפיחות בכף הרגל וצליעה האם זה קשור למחלה?
  האם יש איך לעשור את ההדרדרות?

  מאת עדי בתאריך 15 באוק', 2015

 117. אימי בת 62 אובחנה עם ניורופתיה היקפית. כאבים עזית ברגליים עם חוסר תחושה ויציבות כאבים בכפות הידיים.מטופלת בליריקה ובגראס רפואי.לא נימצאה סיבה שגורמת לבעיה כגון סכרת או חלילה גידולים.
  הטיפול שהיא מקבלת לא עוזר כלל לכאבים האם יש עדיין מה לעשות ואם כן מה.
  יש לה כרגע נפיחות בכף הרגל וצליעה האם זה קשור למחלה?
  האם יש איך לעשור את ההדרדרות?

  מאת עדי בתאריך 15 באוק', 2015

 118. אימי בת 62 אובחנה עם ניורופתיה היקפית. כאבים עזית ברגליים עם חוסר תחושה ויציבות כאבים בכפות הידיים.מטופלת בליריקה ובגראס רפואי.לא נימצאה סיבה שגורמת לבעיה כגון סכרת או חלילה גידולים.
  הטיפול שהיא מקבלת לא עוזר כלל לכאבים האם יש עדיין מה לעשות ואם כן מה.
  יש לה כרגע נפיחות בכף הרגל וצליעה האם זה קשור למחלה?
  האם יש איך לעשור את ההדרדרות?

  מאת עדי בתאריך 15 באוק', 2015

 119. שלום, אני סובל מזה זמן מתחושת ויברציה בקצה הפין. בבדיקה אורולוגית הכל נמצא תקין, גם בבדיקת CT אורולוגית וגם לאחרונה באולטרסאונד של האשכים. יצוין שלפני מספר חודשים עברתי בדיקת ציסטוסקופיה בעקבות הופעת דם בשתן (טענו שהיה לי דלקת, מאז הכל תקין), ומאז אני מרגיש את תחושת הרטט. האם יתכן שעצב מסוים נפגע בבדיקה? האם זה מעיד על מחלה מסוימת?

  מאת עודד בתאריך 30 באוק', 2015

 120. סובל מנרופטיה בידים כתוצאה מסכרת מה עלי לעשות

  מאת אלי בתאריך 6 בנוב', 2015

 121. שלום,
  אני בת 22 בריאב בד"כ ,בזמן האחרון במשך תקופה של כ-חודשיים בערך יש לי כאבים בכפות הידיים והרגליים באצבעות כשאני קמה בבוקר הכאב מפריע לי לתפקוד היום יום ואחרי כמה שעות זה משתחרר (אבל לא לגמרי)וכך כל יום..,עשיתי בדיקת דם,צילום והכל היה תקין(לא היה דלקת או משהו)מה זה יכול להיות??
  בנוסף לפני כחודש היה לי כמה פעמים את אותו כאב אבל חזק יותר ביד שמאל באצבעות,כאבים מטורפים שלא יכולתי לישון..אני לא יודעת מה זה? אולי תוכל לכוון אותי ממה זה יכול להיות-אודה אם תוכל לענות לי בהקדם..

  מאת מישהי בתאריך 11 בנוב', 2015

 122. לפני 7חודשים עברתי ניתוח החלפת מפרק הברך.הכאבים שהיו לי בירך הולכים וחוזרים.השריר ה4ראשי הקידמי מתכווץ וכואב מאוד בצורה חריפה בתנועות מסוימות.
  גם השריר והגיד הצידי המרחיק.לעיתים הוא לא מחזיק את הרגל
  והברך מתקפלת.האורטופד טוען שזוהי הקרנה מהירך שגם בה צריך להחליף את המפרק כתוצאה מאוסטואורתריתיס. האם זוהי הסיבה או ייתכן שיש כאן סיבה שונה עיצבית או מחלת שריר?

  מאת אלי בתאריך 30 בינו', 2016

 123. בת 65. לפני חצי שנה עברתי ניתוח כריתת שדיים ושחזור עקב סרטן אך לא הזדקקתי לשום טיפולים. כשבועיים לאחר הניתוח הרגשתי שאצבעות כפות הרגליים רדומות ועד היום. ביצעתי emg וקבעו - נוירופתיה בינונית. אין סכרת ו-b12 תקין. האם זה יכול להיות תוצאה מהניתוח? מה הטיפול והאם זה יעבור?
  תודה.

  מאת לאה בתאריך 12 בפבר', 2016

 124. אין סכרת
  B12 תקין
  Emg - נוירופתיה בינונית

  מאת לאה בתאריך 12 בפבר', 2016

 125. מדוע לא תתנו לי עצה מה אני לא נחשבת

  מאת רחל בודקוב בתאריך 14 בפבר', 2016

 126. כתבתם לי שהשאלה כבר נשאלה אבל לא נתתם לי תשובה לגבי הטבליות שאני לוקחת נוירוגארד

  מאת רחל בודקוב בתאריך 14 בפבר', 2016

 127. מספר הטלפון שלי הוא 0502128877 נא חזרו אלי

  מאת רחל בודקוב בתאריך 14 בפבר', 2016

 128. אלהן אני יהודה מאשקלון סטודנת ועובד בתור טבח לפני חודשים התחיל לי כאבים במפרקים בידיים וניגשתי לעשות בדקת דם ליראות אם יש לי דלקת פרקים ךמזלי הבדיקה יציאה תקינה אחרי כמה ימים בעבודב הרגשתי כאבים חזקים גם בקרסול )במפרק) והיום שהלכתי לרופא משפחה היא שלך אותי לרופא פרקים האיים יש לי מה לדאוג מיזה

  מאת יהודה בתאריך 29 בפבר', 2016

 129. שלום
  אני בן 25 עברתי תאונת דרכים לפני 10 חודשים
  יש לי תלישה נרחבת של שורשי הברכיאל פלקסוס בגפה העליונה מימין. האם יש לכם משהו להציע לי להחזיר לי תנועת יד ימין והפחתת הכאב?

  מאת מישהו בתאריך 14 במרץ, 2016

 130. שלום
  אני בן 25 עברתי תאונת דרכים לפני 10 חודשים
  יש לי תלישה נרחבת של שורשי הברכיאל פלקסוס בגפה העליונה מימין. האם יש לכם משהו להציע לי להחזיר לי תנועת יד ימין והפחתת הכאב?
  את מישהו בתאריך 14 במרץ, 2016

  מאת מישהו. בתאריך 14 במרץ, 2016

 131. שלום וברכה
  יש לי תחושה של זרם ברגל שמאל באיזור השוק
  ותחושת שריפה בכפות רגלים וידיים
  מה עלי לעשות

  מאת אורן בתאריך 12 באפר', 2016

 132. עברתי תאונה לפני 7 שנים מאז נוצר לי צניחת כף רגל עברתי ניתוח לשחזור העצב אך מאז טרם יש שיפור אני לוקח ליריקה 150 אך כאבי העצב פשוט לא עוזבים אותי ואיכות חיי ירודים מאד…רציתי לדעת אם קיימת תרופה חזקה יותר מליריקה??

  מאת איתן בתאריך 29 באפר', 2016

 133. שלום רב
  סובלת מזה כשבועיים מדקירות בכל הגוף במיוחד בלילה.
  נוירולוג שלל בעיה נוירולוגית מבדיקה גופניתהכאב מציק מאוד פשוט דקירות בכל פעם במקום אחר.
  בטוחה שמדובר בבעיה נוירולוגית עפ התאורים.
  מה לעשות כדי להקל על הכאב? איזה בדיקה לעשות כדי שיעלו על הבעיה. סובלת מאוד

  מאת סיגל נחמיה בתאריך 1 במאי, 2016

 134. מלפני חצי שנה נפלתי במדרגות של בית ספר ויש לי כאבים עכשיו באותו מקום וזה כזה באמצע הגב בצד ויש כזה עומק טיפה כזה ואח שלי הרגיש את שני הצדדים ואמר שבצד הזה לא כל כך מרגישים עצם… קפצתי על חבל והרגשתי את זה ונראה לי בגלל זה זה קרה.. מה לעשות?

  מאת חסוי בתאריך 2 ביוני, 2016

 135. מה זה*

  מאת חסוי בתאריך 2 ביוני, 2016

 136. אני בת 38 מזה מספר ימים שיש לי כאבים הצד בימני של הראש ומעל העין מה שיותר מטריד אותי שממש שורף לי בצוואר ובעורף בכל צד ימין מה עושים?

  מאת קרן בתאריך 4 ביוני, 2016

 137. שלום רב, יש לי צלקות קלואידיות נרחבות בשתי הרגליים ביקבות כוויות דרגה 3.
  עברתי ניתוח להשתלת עור.
  מהרגע של הפציעה מתקשה מאוד בעמידה, כאב מאוד חזק.
  אני כרגע 10 חודשים מיום הפציעה ועדיין לא יכולה לעמוד יותר מחצי דקה. תחושה של צריבה ושריפה בכל הרגל.
  היום שללו אפשרות של פגיעה בכלי דם.
  האם יש מה לבא לבדיקה במרפאה? האם ניתן לסייע?

  מאת ענבל בתאריך 14 ביוני, 2016

 138. האם צריך לדאוג מנימול בגב כל כמה דק במיוחד שיש תזוזה נקיון וכו

  מאת ליביה בתאריך 30 ביוני, 2016

 139. שלום,
  לפני כחודש עברתי ניתוח ארטרוסקופיה בקרסול. בניתוח נעשו שתי כניסות מקדימה ומאחורה.
  אבחנות על פי מבחן השחרור:
  tendinitis f/h/l rt ankle
  posterior impingment
  ant impingment
  מספר ימים לאחר הניתוח התחילה לי נפיחות קלה בכריות שקרובות לאצבעות וכן באצבעות. יחד עם זאת ישנו חוסר בתחושה באצבעות 1 ו 2 וכן בכרית מתחת לאצבע מספר 1.
  האצבעות חסרות תחושה אך יחד עם זאת הדבר מלווה בכאבים, בנמלול ובהבזקים של "מכות חשמל" (בעיקר במנוחה).
  עושה רושם לעין לא מקצועית (אני) שישנה נפיחות קלה עדיין (כנראה בצקת) באיזור הקרסול (מתחת לפיקה) אשר לוחצת על עצב.
  עובר טיפולי פיזיוטרפיה - תרגול הליכה וכן אולטרסאונד על מנת לפרק את הבצקת אך ללא הועיל.
  אשמח לשמוע עצה על מנת להגיע לפתרון שימנע את הכאבים.
  האם ישנן תרופות? האם יש משהו שיכול לפתור את הבעיה.

  מאת דרור בתאריך 3 באוג', 2016

 140. עברתי שישה ניתוחים של "הסרת" סרטן משלפוחית השתן.
  האחרון לפני כשלושה חודשים. לאחר מכן נדרשתי לקבל שטיפות שבועיות של חיידקי שחפת.
  מסיבות שונות עברתי שתי שטיפות בלבד והפסקתי.
  היום החלו לפקוד אותי "זרמי חשמל" מטרידים וכואבים באחת הרגליים.
  האם יכול להיות קשר בין הפסקת טיפולי השטיפות להתקפים והאם ניתן ומה ניתן לעשות כדי למנוע את ההתקפים ולפחות למנוע את התקפות ה"חשמל".
  תודה

  מאת איזי גור בתאריך 6 באוג', 2016

 141. חולה סוכרת מטופל באיסולין וגלוקופז,לפני כשנתיים ביצעתי קשירת טחורים. ולפני כשנה הרגשתי גירוי מתמיד ולפעמים קשה בסיום הבדיקות התגלה שיש לי שלפוחית גדולה.(משתיית מים רבה או טיפול טחורים שעברתי או לא יודע מה) נתנו לי סדורל וזהו. זה לא עוזר. אני רוצה לדעת מה ניתן לעשות כדי להיפטר מהגירוי תמידית ואם לא להקל בגירוי משמעותית כי אני לא מתפקד.

  מאת מיכאל בתאריך 20 בספט', 2016

 142. שלום למה אני מרגיש הירך צד שמאל נרדמת לי גם שאני הולך עובד וגם שאני יושב בבית אני מרגיש כמו חום ברגל השמח אם תחזיר לי תשובה באימייל או בפון בהודעה 0538247220 תודה רבה וערב טוב

  מאת אופיר בתאריך 20 בספט', 2016

 143. שלום לכם יש לי כבר כימעט שנתיים כאבים ביד הנובעים משלבקת חוגרת. האם יש דרך כלשהי לחסל את הכאבים הללו שהם מאוד בעיתיים.

  תודה אהוד

  מאת אהוד רייס בתאריך 17 באוק', 2016

 144. היי, אני בת 29 ובחודשים האחרונים התחלתי לחוש כאב עז בעצם של הבוהן ברגל שמאל (משהו מאוד פנימי מתחת לעצם בערך) כשאני נוגעת במקום האיזור רדום/מעקצץ, לא משנה אם אני הולכת או יושבת זה כאב שתוקף אותי ומקרין לי לפעמים על כל הרגל, יש לציין שזה קורה בפיתאומיות, מה זה יכול להיות?

  מאת אסנת בתאריך 31 באוק', 2016

 145. אני כשנתיים עם סוכרת 1 לא הכי מאוזן בן 28 בשבוע האחרון כאב צורב בקצה הפין ובעיות זקפה חמורות מה לעשות?

  מאת איציק 88 בתאריך 14 בנוב', 2016

 146. שלום רב. לפני כשבוע וחצי עברתי ניתוח מתיחת בטן. מאז הניתוח יש לי חוסר תחושה מלאה בירך ימין באזור שמעל הברך. זה מלווה בתחושת שריפה ונמלים בעיקר בשינת לילה. אני סבורה להניח שזה עצב שנפגע השאלה האם זה שכיח אחרי ניתוח? שהרי הכאב הוא ברגל והניתוח היה בבטן… האם זה יחלוף?
  תודה

  מאת מירי בתאריך 28 בנוב', 2016

 147. שלום רב אני סובל כבר למעלה מחצי שנה בכפות הרגייל מרגיש שאני דורך על סיכות או מסמרים או סכוכית שהתנפצה זה מלווה גם לפעמים בחום ניסית כל ולפעמים גם מופיעה אצלי תחושה של סחרחורת ואיבוד תחושת אי יציבות סחורחורת שכל רגע אני הולך ליפול תחושל של נפילה או התעלפות עשיתי מלא בדיקות דם אני מרגיש מיואש מכל הרופאים שלא יודעים מה בעיה שלי בעקבות זה ניסתי לבדוק באיטרנט ודרך זה הגעתי אליכם אני אשמח אם תחזר אללי במספר הזה 0542076597

  מאת שלומי בתאריך 7 בינו', 2017

 148. סובל משבר דחיסה בחוליות L1.2 ובלט בחוליות L.3.4.5 יש לי תחושת זרמים חזקה בכפות הרגלים וכאב עז.עברתי גם טיפול באפידורל.גלי רדיו.צריבת דיסק וכודורים כגון אוקסיקונטין 80מג .האם יש פתרון

  מאת מוש בתאריך 24 במאי, 2017

 149. מזה כמה חודשים יש לי צריבה חזקה בצידה של כף רגל שמאל.
  כדור נגד כאבים לא משפיע כלל. הצריבה מגיעה באופן פתאומי לכמה דקות , נעלמת ושוב חוזרת.
  בצילום לא ראו דבר.
  אשמח לתשובה

  מאת מרב בתאריך 14 ביוני, 2017

 150. שלום, חודש אחרי ניתוח לפרוסקופיה להסרת צ'יסטה כליתית. תחושות לא נעימות באיזור הבטן הימנית כגון,

  שלום,חודש אחרי ניתוח לפרוסקופי להסרת צ'יסטה כלייתית. תחושות לא נעימות בעת מגע עם בגד,כאבים עם הפסקות. צילומים מוכיחים שהניתוח עבר בהצלחה.מתקבל הרושם שזה לא יחלוף לעולם אלא אם כן יש טיפול כלשהו!? אני בן 68 עם סכרת 2 .מה עלי לעשות ?
  תודה מראש !

  מאת שמוליק בתאריך 15 ביוני, 2017

 151. שלום,
  מזה כמה חודשים אני סובלת מצריבה מאוד חזקה בצד כף הרגל.
  שום כדור לא מרגיע את הצריבה.
  הצריבה מגיעה לכמה דקות ועוברת ושוב חוזרת בלי הודעה מוקדמת.
  אשמח לתשובה

  מאת מרב בתאריך 15 ביוני, 2017

 152. סובלת מפיברומיאלגיה כבר יותר משנה יש צריבה בעור סביב פי הטבעת ובאזור היור התייבש מאד שום משחה שרופאיי עוא נתנו לא עוזרת גם הן צורהות כשאני מורחת הסבל רב מאד כל הזמן בישיבה פוחתת הצריבה אבל בעמידה היא מתחזקת הסבל רב
  מה ניתן לעשות אם רופאיי עור לא עוזרים גם משחות טבעיות שורפות יתכן שזה משהו פנימי לעיתים מתגבר לאחר אכילה

  מאת יהודית בתאריך 30 ביוני, 2017

 153. שלום
  סיימתי טיפולים כימוטרפים לפני כ 10 חודשים לאחר כריתת מעי הגס בעקבות גידול אני מטופל בליריקה 75 בעקבות נימולים בידיים וברגליים שאלתי היא האם הנמולים יעברו מתי שהוא
  אשמח לקבל תשובה לאיימל שרשמתי
  תודה

  מאת victor בתאריך 20 ביולי, 2017

 154. עברתי נתוח כיס מרה עקב אבנים לפני שנה ו 4 חודשים ועדיין יש לי כאבים חזקים אחרי מאמץ לקיחת שקיות מהסופר או הליכה כל הבדיקות יצאו בסדר ייתכן שנפגע עצב או שריר מה עושים אני אובדת עצות

  מאת מאיה בתאריך 17 באוג', 2017

 155. עברתי נתוח כיס מרה עקב אבנים לפני שנה ו 4 חודשים ועדיין יש לי כאבים חזקים אחרי מאמץ לקיחת שקיות מהסופר או הליכה כל הבדיקות יצאו בסדר ייתכן שנפגע עצב או שריר מה עושים אני אובדת עצות

  מאת מאיה בתאריך 17 באוג', 2017

 156. שלום רב אני בן 40 וסובל מכאב חד באצבעות רגל ימין כבר חודשיים בעת מתן שתן. אודה לכם על עזרתכם

  מאת שחר בתאריך 13 בספט', 2017

 157. בת 54 ;
  סובלת מכאב בצוואר ומגרנות שמופיעות כל לילה; עברתי טיפול פיזיותרפיה׳ דיקור סיני ודיקור מערבי וכלום לא עזר׳ אשמח לקבל את המלצתכם׳
  תודה

  מאת רחל בתאריך 28 בספט', 2017

 158. שלום, לפני 4 שנים עשיתי תאונה , 6 ניתוחים וכתוצאה מכך יש לי פגיעה עצבית. בEMG רשום שיש לי כאב נוירופתי ממקור עצבי ידוע.
  לקחתי אלטרול, אלטרולט, סימבלתא, ליריקה, טרמדקס (טיפות+כדורים), פרקוסט, ועכשיו אני לוקח בוטראנס 10.
  שום תרופה לא עזרה לי באמת. הוגשה בקשה לקנאביס רפואי אך הם דחו.
  מה אפשר לעשות?

  מאת בן בתאריך 28 באוק', 2017

 159. בחמישה חודשים האחרונים, בכל פעם שנרדמת לי הרגל, אחרי שהיא מתעוררת אני לא מצליחה להזיז אותה לכמה דקות וכל תזוזה ממש קטנה משחררת סוג של זרם חשמלי חזק לכל הגוף. מה עליי לעשות? אתה יודע ממה זה נגרם?

  מאת רוני בתאריך 31 באוק', 2017

 160. שלום אני בת 25 כתוצאה מפגות 653 גרם יש לי קוצר ראיה גבוה כתוצאה מזה יש לי חורים ברשתית (אמרו לי שזה 10 חורים אני לא יודעת איך) עשו צילום גם לעצב הראיה ואמרו לי שיש לי כרום בעצב הראיה האם מדובר בדבר שחייבים מיד לטפל שאפשר לחכות עם זה הרופא שעשה לי את הצילום היה צריך לעשות את זה פני פסח רופא אחרשלח אותי עוד פעם לצילום עכשיו מה אני צריכה לעשות יכול להיות שיש לי מחר תור להדסה האם עדיף לי ללכת במקום כשיש מתמחים וכשאני בכזה מצב או שלא?????? מחכה לתשובה מחר בבוקר כדי לדעת מה לעשות תודה רבה!!!!!!!!

  מאת לוברבום גולדה פריידא בתאריך 3 בינו', 2018

 161. לפני שנתיים עברתי ניתוח להרמת והגדלת חזה ומאז אין לי שום תחושה כמו שהיתה לפני הניתוח האם יש פיתרון

  מאת אלונה בתאריך 18 בפבר', 2018

 162. כאבים שלבקת חוגרת שלא טופלה בזמן עי זובירקס
  יש כאב נאורופטי לוקחת סימבלטה 60 מג ואוקסיקוד נוזלי

  מאת מילר שמואל בתאריך 22 במרץ, 2018

 163. פגיעה עצבית בלסת עליונה לאחר השתלת זיגומה
  שאלתי היא- האם קנביס יכול להרגיע את הכאב המתמשך 24 שעות ביום?
  אנא תשובתכם

  מאת תקוה מוסטקיס בתאריך 9 באפר', 2018

 164. שלום רב !
  לפני כשלוש שנים עברתי תאונת דרכים שברת את חולית הגב L2 וכרגע יש לי קיבוע בגב, אני מטופל בקנאביס רפואי כרגע ויש לי בעיה יש לי כאבים נרופטים בכף הרגל שמאל התקפים של זרמים ותחושה של שרפה ונימולים וזה כואב ומקשה על חיי מאוד רציתי לדעת האם יש משהו שאפשר לעשות בנושא כי בלילות כבר לא ישן, ודי נמאס לדפוק את הרגל בקצה של המיטה עד שאני נרדם אשמח לכיוון ותשובה כמו כן לא משתמש באף כדורים כיום חוץ מקאנביס רפואי תודה על העזרה מראש

  מאת דוד בן 34 בתאריך 10 באפר', 2018

 165. שלום. לפני 5 שנים עברתי קטיעת רגל שמאל בעקבות תאונה. בתחילה הרגשתי רק לחץ בכף הרגל הטובה אך במשך הזמן התגברו הכאבים כמו זרם חשמלי. ולמדתי לסבול אותם. בחודשים האחרונים אני מקבל התקפי כאבים חזקים בכף הרגל התחתונה כמה פעמים ביום. בתחילה הרופאים חשבו שזו בעיה בוורידים, והורו לי ללבוש גרב לחץ.הגרב הורידה נפיחות אך הכאב לא הפסיק. אח"כ הוחלט לאחר בדיקות שהכאבים הם נירופטיים. ואני לוקח גאבהפנטין.לא יעיל במיוחד.להלן שאלותי: אותה גרב לחץ אם כדאי להפסיק ללבוש אותה? האם יש תרופה אחרת בסל התרופות? האם מכשיר כמו קיו לייזר יעיל בפגיעה עצבית? האם גאבה פנטין יעיל גם לכאבי פנטום?
  בתודה יצחק

  מאת יצחק בתאריך 8 ביוני, 2018

 166. היי
  בת 24 לפני שנתיים עברתי ניתוח פלסטי להגדלת חזה.
  לפני ארבעה חודשים הופיעו כאבים בשד אחד באזור מסוים כאשר אני מלטפת את העור בעדינות, כשהחולצה נוגעת בשד מין תחושה לא נעימה
  אין שום סימן חיצוני.
  עברתי את כל הבדיקות האפשריות על מנת לאבחן סרטן שד .
  האם ייתכן שזהו כאב עצבי?
  אם כן איך מטפלים ולאן אפשר

  מאת ענבל בתאריך 13 באוג', 2018

כתיבת שאלה חדשה